KIP projektet





 

Korrekturhitliste samlet oversigt 13/7-2020

navnAntal materialerAntal personer
Erik G. Andresen147711730431
H. Due-Hansen10588092092
Helle Foss6336289073
Kristian Øllgaard6703656284
Svend Erik Sørensen2032834245
Jytte Nielsen5962777336
Ove Kühn4042239677
Hans Martin Laustsen4201807788
Ejvind Vestergaard1841621519
Leif Dehnits22413452410
Holger Waaben19812910911
Paul Knudsen21412861412
Aase Daarbak21211790013
Aase Frøslev14511576114
Tommy Ottesen9011259315
John Gregers Hvidkjær15810522316
Willy Langelund1678621317
N. P. Bladt868563218
Inge Raun898534319
Ivan Dahl1098483120
Sofie Petersen1258429421
Karl Nielsen637978922
Grethe Abkjær737965223
Kirsten Knudsen1626907124
Yvonna Nielsen1006675425
Britt Walbum1076469526
Christel Nilsson1476015227
Svend-Erik Christiansen1075976128
Georg Agerby45562729
Bent Juhl Christensen1005021330
Vibeke Pedersen714923331
Ingelise Jacobsen464850132
Christian Langelund724819733
Hans H. Worsøe744752334
Flemming Thygesen794650135
Hanne Nina Vestergaard614551436
Eva Larsen824497037
Egil Holm Nielsen274451738
Ole Svensson604437639
Sokkelund Herreds Genealogiske Forening444323140
Jørgen Thue Pedersen674314441
Paul Georg Pedersen604291242
Kirsten Jørgensen474245843
Anne-Marie Lindegaard484195844
Hedvig Pitzner-Jørgensen744162245
Bente Henriksen814049846
Ingrid Schmidt183938447
Ena Eiberg533907248
Ib Walbum643718949
Willy Fæster613554650
Rene Frederiksen183536851
Henrik Andresen663433452
Lars Jørgen Helbo543416853
Anni Christensen253351254
Leif Sepstrup393345855
Jørn Kjøller243285056
Birgit Elisabeth Brandt783251157
AGGSH (Ute Boock)603226858
Inga Pedersen673202459
Kirsten Andersen542917760
Jytte Sørensen142798761
AKVZ (Dorothea Klahn)302756662
Ingrid Wisborg Gade502733363
Dalgaard Jensen302712164
Mona Finderup592697365
John Madsen312660266
AGGSH (Carsten Dahm)402612467
Mette Lausten582601868
Nina Wognsen432584669
Connie Taarup152464170
Zanne Birgitte Kjær332448371
Ole H. Damgaard272441372
Niels Vestergaard Larsen672387573
Grethe E. Nielsen732346274
Poul Georg Pedersen272210375
Birthe Kongsbak252113376
Michael Lund282089577
Inga Ladefoged322088078
Lis Jensen362078579
Jørgen Hansen292077880
Arne Navne252060681
Kaja Johansen172012382
Per Johansen241998183
Anke Rannegger231986884
AGGSH (Resi Rudat)611977585
Per Agerbæk Sørensen291968086
Birgit Henriksen151907487
Grethe Jensen81874088
Kaj Sørensen131873889
Svend Haakon Jensen251871990
Keld Johannes Larsen Sølvbjerg351865191
Kurt Andersen121763592
Preben Brauer291752193
Ib og Britt Walbum151715894
Jürgen Drifthaus121631495
Anita Thuesen201610996
Søren Møller Marcussen141580097
Lindy Kirkensgaard Kær481575798
Ib Hansen281530999
N. N. Ukendt3415037100
Uwe Jacobsen2515009101
Jenny Rasmussen2114895102
Bent Ødegaard2614893103
Bente Brink Kruhöffer1614708104
Benthe & Svend Aage Anthony114355105
Niels Haunsø1014255106
Karen Birgit Reib1014209107
Lillian Holm Nielsen914208108
Børge Laulund2914080109
Christian Carstensen1513963110
Thomas Nielsen3013708111
Henning Jensen513282112
Bodil Møller1913026113
Inge Allesø Nielsen1212783114
Kirsten Behrendt Lund1812779115
Karen Jørgensen1312626116
Brian Petersen2012602117
Brita Krogsgaard1412597118
Georg Simon1412305119
Lisbet Elmose1212289120
Odette Althoff1411710121
Irene og Arne Sørensen1211441122
AGGSH (Renate Detlef)4711360123
Svend Åge Brun Hansen1511322124
Esther Munk2810961125
Else M. Larsen710927126
Else Svensson1010740127
Ursel Mrohs3210510128
Ole Jørgensen1910420129
Jens Kjær1310374130
Kristen Nygaard2510317131
Poul Jonassen2410223132
Kjeld Jakobsen1210174133
Lis Thavlov410086134
Jørgen Thrier Mortensen1510002135
Elsebeth Haunsø89982136
Inger Buchard69879137
Birthe Bodenvald Kristensen79786138
Karna Hansen139763139
Birthe Andersen159631140
Grethe E. Nielsen389515141
Lokalsamlingen i Skagen79480142
Niels L. Nielsen139472143
Børge Kjær159413144
Karin Viborg Andersen119197145
Peter Bruhn Meder79125146
Børge Kronborg149007147
Frank Agnor Jensen148986148
Lisbeth Ulsøe208836149
Harriet Hansen58818150
Kaj Sandholdt108665151
Inge-Lise Trampedach48617152
Knud Bengtson58564153
Finn Grandt-Nielsen68476154
Jesper Vang Hansen138428155
Claus Jensen308421156
Bent Nørgaard Larsen358259157
AGGSH (Harry Schulz)108177158
AKVZ (Bernd Peter Päffgen)278021159
Bent Rønnenfelt178019160
Henning Karlsson67907161
Henning Bach Andersen137884162
Anna Rasmussen87835163
Peter Kudsk247738164
Anni Christensen147714165
Anne-Lise Brinkhard217661166
Villy Andersen167612167
Kathrine Marie Schnell127597168
Wallis Jensen27540169
Kurt Hansen17481170
Dorte Nyholm Christensen127449171
Edith Boye Olesen37431172
Birgit Madsen57421173
Johannes Pedersen97324174
Helga Bach37322175
Peter Thomsen207319176
Britta Matthiasen227258177
Lone Rasmussen117144178
Birte Hjort37124179
Hans Juul-Larsen167092180
Jørgen Greve207092181
Otto Ramm127070182
Gudrun Pedersen97006183
Birthe V. Jørgensen166961184
Knud Nielsen76896185
Birthe Ingerslev86845186
Gregers Hvidkjær206831187
AGGSH AG-VZ26753188
Gurli Vibeke186725189
Birgit Mortensen156704190
Bent Kronsell36703191
Hans Nielsen26632192
Hans Willy Larsen46629193
Frederik Daabeck56616194
Anders Bomholdt76482195
Karen Lindholdt56435196
Kennith Michael Christensen66417197
Edith Struve Christensen26328198
AKVZ (Wolfgang Boock)76278199
Theodor Beck26214200
Birgitte Nørring106092201
Bitten Mølgaard76064202
John Iversen Bech96052203
Erling Gammelmark65987204
Fredi Paludan Bentsen125908205
Hans Chr. Hansen115809206
Anne Grethe Jensen125783207
Kaj Henriksen95668208
Anette Susie Hvidkjær835588209
Mary Frølund Sørensen135573210
Jens Peter Hansen205550211
Annette Andersen45540212
Niels R. Danielsen75538213
Bent Børge Larsen105512214
Hanne Gjesing Jørgensen105464215
Kaj Ahlburg65420216
Ellen og Verner Christiansen55387217
Edel Hansen85385218
Jørn Sørensen85375219
Jens V. Olsen15351220
Ulla Bager Møller25328221
Svend Aage Sandberg Eriksen85280222
Poul Christensen75224223
Arne Julin145218224
Kurt Guldbæk115157225
Torben Steen Rosenberg135106226
Henning Jensen65101227
Randi Sørensen54972228
14964229
Anna Riis24962230
Alice Johansen54936231
Birte M. Hejnfelt74882232
Birte Hjort24848233
Søren Møller54848234
Lis Hindrichsen44837235
Jytte Hammerich Fauerby134823236
Finn Folkmann54685237
Jytte Skaaning54684238
Thomas Kortz184660239
Kirsten Rejmers14559240
Hanne Slovgaard44544241
Helge Lago Bay64528242
Finn Kristensen44507243
Tove Larsen44506244
Sonja Ramsøe Hansen54446245
Bente Brodersen84436246
Hans Andersen34377247
Inger Kirkensgaard84338248
Svend Ove Edvardsen44317249
Martha Kombak114283250
Ole Søndergaard104254251
Emil M. Stautz44231252
Poul Brodersen84226253
Lillian Larsen64206254
Vivi Severin Mortensen24188255
Lars Balslev Jensen84156256
Mogens Skov Kristensen74154257
Lizzie Øgaard Madsen104082258
Kurt Pedersen54066259
Keld Leo Jensen53980260
Alice Sachse83973261
Poul D. C. Christensen63973262
Alice Kruse43926263
Rolf Kjær-Hansen53908264
Birgit Øskov23893265
Erik Hansen83886266
Jill Munnecke63818267
Birthe Højmark Pedersen13802268
Holger Helbo83801269
Helle Schultz Christiansen83789270
Gitte Assarson43784271
Ole og Karen Jørgensen43778272
Svend Ingerslev-Olesen53776273
Jørgen Jørgensen83775274
Karen Møller Nielsen103775275
Peter Steffensen33766276
Middelfart Byarkiv23762277
Bente Jørgensen BJ63673278
Jytte Larsen63649279
Erik Krogsgaard43609280
Karin Nissen23599281
Lis Winther Rasmussen73566282
Johannes Witt93518283
Karl Erik Kirkensgaard63514284
Henry Ammitzbøll63489285
Magnus Pedersen43485286
Jørgen Hansen43444287
Grethe Hansen93435288
Peter Ramskov Andersen53425289
Bent Pawlowski43384290
AGGSH (Hans Peter Voss)33358291
Inge Lise Krogh113352292
Lennart Fensmark Frederiksen73330293
Eva Worm Nielsen53305294
Vejle Byhistoriske Arkiv og Stadsarkiv13300295
Eigil Sennels53290296
Ivan Skjødt Kondrup53271297
AGGSH (Jan Peter Andersen)93264298
Gunnar M. Krag53258299
Elly & Finn Devantier53232300
Vibeke Husbond Schjerlund33220301
Egon Lybech73176302
Vinderup Egnshistoriske Arkiv33167303
Ulla Egemar33151304
Erling Kildal43149305
Tove Jørgensen33104306
Niels Svendsen43052307
Hans Fiil43036308
Ulla Bager Møller13035309
Asger Frederiksen23027310
Flemming Olsen42998311
Leo Brøgger52987312
Asger Bruun72972313
Karen Nielsen22961314
Asta-Merete Knudsen82935315
AKVZ (Jo Zimmermann)22933316
Jørgen Rasmussen12929317
Frits Fabricius62927318
Bente Jørgensen42907319
Willy Larsen12899320
Laust Jensen82866321
Yrsa Rasmussen62862322
AKVZ (Peter Bake)102851323
Annegrete Engell12841324
Kurt Kermit Nielsen42807325
Flemming Boye12795326
AGGSH (Angela Ryll)82780327
A. Gyldenkærne62739328
Mette Elkjær Kristensen72714329
Stig Andresen92678330
Willy Schröder32674331
Inger Phillip12589332
Hans Krogh Sørensen22570333
Inge Marie Møller Nielsen72565334
Henning R. Haugaard42553335
Steen Kristensen72518336
Ingvard Langelund32513337
Grethe Østergaard Sørensen32508338
Connie Rønne Jørgensen152505339
Bo Lebech62505340
AGGSH e.V., AG Volkszählung12504341
Flemming Næsland12504342
Ester Huusmann22479343
Kirsten Thomsen22463344
Lise Friis12459345
Steen Torben Jensen62455346
Kirsten Jacobsen22419347
Brian Skræm32397348
Kirsten Hamborg52386349
Bert Kelm22369350
Niels Ernst Schjeldahl42368351
Anne Persson32358352
Tønder Andersen42353353
Claus-Ulrich Strüben42341354
Tom Jeppesen42338355
Vibe Roepstorff22337356
Erik Nielsen22329357
Anna og Gunnar Holst32329358
Dagny Smidemann42313359
Zitta Worm52270360
Alex Larsen22247361
Kaj Schmidt62233362
Vagn Rath Hansen62226363
Rikke Vindberg62226364
Mette Maltesen12225365
Merete Nielsen32221366
Holger Schmidt-Sørensen42212367
Morten Eriksen22197368
Jens E. Caspersen32192369
Mary Nesgaard32186370
Erik Kromann12159371
Villy Andersen42147372
Leif Thor Olsen32073373
AGGSH (Heinz Dose)102063374
Bent Christiansen42049375
Niels Bach Kristensen62048376
Else Nielsen22023377
Arne Møhler32018378
Ulrik Knudsen62012379
Peter Kristiansen32000380
Majbritt Jensen22000381
Inger M. Worsøe41998382
Anette Skoú Gulbæk61966383
Heino Rost-Nielsen11965384
Ellen Fabrin21940385
Ole Andersen11939386
AGGSH (Ursula Müller)11937387
Niels Hounsø11912388
Jens Caspersen41900389
Hanne Bjørn21900390
Erik Egeskov11880391
Kaj Ørhøj11871392
Pernille Møller Christensen31870393
Harald Wormstrup71861394
Lumby lokalhistoriske Arkiv11844395
Ellen Jensen51838396
Grethe Jensen11833397
Jørgen Petersen11825398
Inger Spang Hansen51819399
Kaj Erik Jensen21805400
John Brandt Helmersen11785401
Gunhild Dalgaard31785402
Svend Sørensen21736403
Hugo Østergaard Dynesen21721404
Henny Lauridsen41719405
Hans Jørgen Marker31719406
Gitte Broksø21715407
Gunner Egholm Rasmussen11714408
Pia Johannesen21678409
Claus Kølln11677410
Jørgen Brøndum31670411
Johan Rafaelsen61648412
Kirsten Volden51627413
Anne Grethe Christensen41626414
Hans Otto Boysen21588415
Marie Lilleris Nielsen21587416
Ole Malchau31574417
Lilly Sloth41556418
Connie Wøbbe11548419
Brar C. Roeloffs11544420
Bjarne Hjorth Andersen51542421
Niels Løgager Nielsen51542422
Anne-Mette Jensen31523423
Olav Markussen31515424
Lise Kristiansen11512425
Bodil og Jørgen Frederiksen21505426
Hanne Rasmussen21500427
Kirsten Marianne Nielsen31500428
Bent Poulsen31489429
Signe Trolle41484430
Modith Willumsen21472431
Gert Erichsen11463432
Hanne Lykke Brandenburg21440433
Else Klejs Hansen11438434
Ernst Svennesen21431435
Lene Simonsen41431436
Birgit Hjæresen31420437
Bente Lyngdahl Olsen41419438
John B. Andersen21414439
Jørgen Stage Larsen21410440
Mai-Brit Lauritsen11398441
Poul Erik Hansen11393442
Rita Pedersen11386443
Hanne Jensen31380444
Lone Frost21356445
Knud Spangsø21350446
AGGSH (Uwe Schärff)51348447
AGGSH (Peter Schick)11339448
Else Mikkelsen11335449
Ann Stahnke21331450
Sofie Dahm Lous21317451
AGGSH (Joachim Lietz)41313452
Knud Erik Nielsen11311453
Birgit Gro Jensen21308454
Lis Neergaard11290455
Klavs Bressendorff Madsen21268456
Mikkel Bregneberg Petersen31261457
Valdemar Jacobsen21248458
Kanna Hansen21243459
Martin Mørch51233460
AGGSH (Karin Pabst)51215461
Vagn sadolin11213462
Inge Lise Kristiansen11210463
Susanne Brix31209464
Jørgen Vedby Jørgensen21208465
Jonna Kvist21207466
Birthe Andersen11207467
Lissy Thorsen41203468
Lillian Annette Toop21193469
Karen Kühn21185470
Jørgen Olsen21181471
Bjarne Hansen31176472
Mikael Kristensen21166473
Karin Ramskov11161474
Lisette Sørensen21154475
Gert Borchert-Jørgensen21154476
Gunhild M. Venbjerg61144477
Aase Jacobsen31129478
Ann-Brith Blomberg11118479
Christian Nielsen11117480
Jens Christian Nielsen11117481
Karin Storm Andersen31113482
Svend Jensen31113483
Trine Grejsen21110484
Ute Boock (AGGSH)11103485
AKVZ (Hans-H. Kühl)41100486
Sanne Borgstrøm Andersen11099487
Ane Berit Månsson Buch11089488
Grete Skatka11078489
Leif Nielsen11074490
Gunnar Bentsen31066491
Felix Kruse21058492
Anna Rousing Hadsund21057493
Ejvind Rasmussen11056494
Erik Helmer Nielsen11055495
Tingsted Sogns Lokal Arkiv11055496
Mikkel Thelle31051497
Flemming Aasklint21049498
Lisbeth Andersen Holtegaard31044499
Kaj Larsen21043500
Bente Skov11034501
Gunnar Nielsen11033502
Helle Christiansen21022503
Ole Jørgensen21012504
Jørgen Nielsen11011505
Yvonne Bolbro11010506
Bent Rønnenfeldt41002507
Finn Jelstrup2978508
Frida Jarner1978509
Kirsten René Thomsen1976510
Hans Pedersen5951511
Robert Kjær2949512
Jan Søbygaard1946513
AKVZ (Gerhard Hertz-Kleptow)6942514
Ejner Johansen2933515
Gunnar Thomsen Pedersen2930516
Inge Haarby1924517
Jels Lokalarkiv1922518
Willy Helbo2909519
Randi Ottosen2905520
Anni Stuart2902521
Poul Rasmussen1891522
Inger Brandt Fugl2890523
Birte Overgaard1884524
Peter Sørensen1878525
Svend Petersen2878526
Samantha Nordholt Aagaard2868527
Anne-Kirsten Glumsø1867528
Karsten Dalsgaard Knudsen4865529
Bent Johansen1863530
Henriette Roued-Cunliffe1849531
Tove Jensen1838532
Merete Thrane1829533
Karin Bonde2827534
Per Maack Andersen3808535
Rigmor Nørgaard2806536
Freddie Rasmussen2806537
Byhistorisk Arkiv2806538
Peder Blommegård6798539
Minna Mortensen1794540
Stella Pedersen1789541
Lillian Andersen1788542
Annelise Brahtz2782543
Anna Rasmussen1782544
Jørgen Andersen1781545
Ruben Højmark1775546
H. Hertzum-Larsen1773547
AKVZ (Kurt Peter Voss)3756548
Lise Andersen1754549
Kirsten Bjørneboe1753550
Birte Pedersen3752551
Birte S. Dall1747552
Flemming Westervig1747553
Elisabeth Hildebrandt1746554
Aase Brauer2742555
Marie Rasmussen2742556
Jørgen S. Andersen2742557
Erling Jensen1735558
Kirsten Andersen2719559
Preben Mikkelsen2716560
Olaf Johnsen1714561
Morten Stege Olander2712562
Erik Hansen1712563
Erik Hougaard Madsen1690564
Bodil & Søren Møller1687565
Poul Kej1680566
Klaus Hansen1667567
Lisbeth Larsen1665568
Hanne Skovgaard1664569
Tonni Boysen1651570
Anne-Lise Bjerregaard1650571
Per Lunde Hansen1645572
Annelise Brathz1642573
Bent Rønnefelt2641574
Lis Rasmussen1639575
AGGSH (Hans Willi Godbersen)2637576
Erik Christensen1631577
Kirsten Bakman Andersen1630578
Karin Dammand2627579
AGGSH (C. Matthies Rickertsen)3627580
Korup Lokalarkiv1626581
Bjarne Hjort Andersen3622582
Ena Anni Madsen1621583
Rita Holm1620584
Per og Tina Meldøgaard1610585
Vagn Raarup1604586
AGGSH (Theodor Palm)1589587
Henning Bech Johansen1586588
Jens Villadsen1583589
Anne Grete Wilke1580590
Ester Pedersen1579591
Niels Mortensen4579592
Michael Christensen1566593
Maj-Britt Agerbæk Sørensen1558594
AKVZ (Otto Kiencke)2558595
Per Helge Nissen1555596
Anders Ravn Olesen1552597
Kirsten Wolsgaard1552598
H. Haugaard1550599
Jonna Dyhl1546600
AGGSH (Wiebe Kruse)4541601
Bodil Frederiksen1536602
Heidi Lund1533603
Ole Henning Damgaard1525604
Anni Lindvig2521605
Rita Rasmussen1521606
Svend Lundgaard1519607
Ib Sander Jensen1519608
Anne-Marie Laier1518609
Bent Kjeldsen1517610
Hans Jørgen Scheel1516611
Preben Bek Lomholt2516612
Birgitte Abkjær2510613
Bente Jungdal1499614
Susanne H.S.S. Heidemann1498615
Kirsten Knudsen1495616
Sigrid Nielsen1491617
Kenneth Hougaard Pedersen1485618
Knud Møller Andersen1478619
Randi Folkmann3461620
Lena Rix Stefansson1459621
Hugo Kristensen1453622
Frederik Olesen1449623
Lis Hansen2444624
Marit Hede2443625
Einer Thygesen1441626
Nanna Floor Clausen4438627
Janni Gade1435628
Bodil Rafaelsen1435629
Tove Jensen1435630
Grethe Dimpker & Anni Iversen1434631
Peter Christensen1433632
Poul F. Andersen1413633
Skive Byhistoriske Arkiv1411634
Ulla Holtze1411635
Villy Danielsen1410636
Bjørn Købsted2409637
Ulla Jacobsen1402638
Karen Lis Andersen1393639
Palle Lykke Ravn1393640
Lone Bornefelt2391641
Anemarie Bagger Gjermandsen1391642
Elin B. Damgaard4386643
Bente Bitsch2382644
Thomas Ingerslev Andersen1372645
Alice Johansen1371646
Britta Folkmann3371647
Kirsten Høltermand1371648
Chr. Holm1370649
Peter Dörling2366650
Fjerritslev Lokalhist. Arkiv1356651
Vagn Jacobsen1354652
Torben Nyhuus1347653
Jytte Thiel Nielsen1347654
Inger Sørensen2330655
Ulrik Lieberoth1317656
Ester Olsen1316657
Winnie Steen1313658
Inger Olsen1300659
John Bils1285660
Asbjørn Romvig Thomsen1281661
Hans Otto Hansen1279662
Jytte Sørensen c/o Køge Byhistoriske Arkiv1276663
Hans Ressel3268664
Helga Fabricius Thomsen1262665
Inge Kreiberg1260666
Inge Pedersen1251667
Katja Hansen1246668
Asbjørn Hellum1243669
Eding Jensen1242670
Ulla Folkmann1242671
Jens Caspersen1239672
Jørgen Jørgensen1239673
Svend Laustsen2234674
Diana Wolff Bie 1229675
Pia Laulund7220676
Solrød Lokalarkiv1219677
Birgit E. Brandt2207678
Lis Birgit Jensen1202679
Ole H. Jensen1201680
Lars Skovvang Larsen1187681
Maibritt Jensen1181682
AGGSH (Jan Hinnerk Junge)1165683
Einar Surrow1161684
AKVZ (Robert Riemann)1157685
Leif Bjørkskov1151686
Jette Bøgvad1150687
Ingelise Vendelbo1149688
Inger Lundholm198689
Ole M. J. Frellis388690
Else Søndergaard Larsen186691
Bente Jensen184692
Hanne Gjesing Laursen178693
Anton Blaabjerg175694
AKVZ (Peter Wilde)174695
Ulrik Liberoth167696
AKVZ (Uwe Schärff)166697
Gert Holger Bredahl Jensen161698
Dansk Data Arkiv11699

KB = Kirkebog, KLTB = Kollektbog, MATR = Matrikel, MT = Matrikel, OE = Oeders Eftr., SKMT = Skattemandtal, TP = Tyendeprotokol

Revideret 13/7-2020 af lolu@sa.dk   Se udviklingen af kirkebogsindtastninger