KIP projektet





 

Korrekturhitliste samlet oversigt 14/10-2021

navnAntal materialerAntal personer
Erik G. Andresen147711730431
H. Due-Hansen10588096772
Helle Foss6336289083
Kristian Øllgaard6703656284
Svend Erik Sørensen2253177905
Jytte Nielsen5962777336
Ove Kühn4042239677
Hans Martin Laustsen4201807798
Ejvind Vestergaard1841621529
Leif Dehnits22313429310
John Gregers Hvidkjær19113248611
Holger Waaben19812910912
Paul Knudsen21412861413
Aase Daarbak21211790014
Aase Frøslev14511577315
Tommy Ottesen9011259316
Ivan Dahl1108717917
Willy Langelund1678621318
N. P. Bladt868563219
Inge Raun898534320
Sofie Petersen1258429421
Karl Nielsen637978922
Grethe Abkjær737965223
Kirsten Knudsen1626907124
Yvonna Nielsen1006675425
Britt Walbum1076469526
Christel Nilsson1476015227
Svend-Erik Christiansen1075976128
Georg Agerby45562729
Bent Juhl Christensen1005021330
Vibeke Pedersen714923331
Ingelise Jacobsen464850132
Christian Langelund724819733
Hans H. Worsøe744752334
Flemming Thygesen794650135
Hanne Nina Vestergaard614551436
Eva Larsen824497037
Egil Holm Nielsen274451738
Ole Svensson604437639
Kirsten Jørgensen484362040
Sokkelund Herreds Genealogiske Forening444323141
Jørgen Thue Pedersen674314442
Paul Georg Pedersen604291243
Anne-Marie Lindegaard484195844
Hedvig Pitzner-Jørgensen744162245
Bente Henriksen814049846
Ingrid Schmidt183938447
Ena Eiberg533907248
Ib Walbum643718949
Willy Fæster613554650
Rene Frederiksen183536851
Henrik Andresen663433452
Lars Jørgen Helbo543416853
Anni Christensen253351254
Leif Sepstrup393345855
Jørn Kjøller243285056
Birgit Elisabeth Brandt783251157
Inga Pedersen693235558
AGGSH (Ute Boock)603226859
Kirsten Andersen542917760
Jytte Sørensen142798761
AKVZ (Dorothea Klahn)302756662
Ingrid Wisborg Gade502733363
Dalgaard Jensen302712164
Mona Finderup592697365
John Madsen312660266
AGGSH (Carsten Dahm)402612467
Mette Lausten582601868
Nina Wognsen432584669
Connie Taarup152464170
Zanne Birgitte Kjær332448371
Ole H. Damgaard272441372
Niels Vestergaard Larsen672387573
Grethe E. Nielsen732346274
Poul Georg Pedersen272210375
Birthe Kongsbak252113376
Michael Lund282089577
Inga Ladefoged322088078
Lis Jensen362078579
Jørgen Hansen292077880
Arne Navne252060681
Kaja Johansen172012382
Per Johansen241998183
Anke Rannegger231986884
AGGSH (Resi Rudat)611977585
Per Agerbæk Sørensen291968086
Birgit Henriksen151907487
Grethe Jensen81874088
Kaj Sørensen131873889
Svend Haakon Jensen251871990
Keld Johannes Larsen Sølvbjerg351865191
Kurt Andersen121763592
Preben Brauer291752193
Ib og Britt Walbum151715894
Jürgen Drifthaus121631495
Anita Thuesen201610996
Søren Møller Marcussen141580097
Lindy Kirkensgaard Kær481575798
Ib Hansen281530999
N. N. Ukendt3415037100
Uwe Jacobsen2515009101
Jenny Rasmussen2114895102
Bent Ødegaard2614893103
Bente Brink Kruhöffer1614708104
Benthe & Svend Aage Anthony114355105
Niels Haunsø1014255106
Karen Birgit Reib1014209107
Lillian Holm Nielsen914208108
Børge Laulund2914080109
Christian Carstensen1513963110
Thomas Nielsen3013708111
Henning Jensen513282112
Bodil Møller1913026113
Inge Allesø Nielsen1212783114
Kirsten Behrendt Lund1812779115
Karen Jørgensen1312626116
Brian Petersen2012602117
Brita Krogsgaard1412597118
Georg Simon1412305119
Lisbet Elmose1212289120
Odette Althoff1411710121
Irene og Arne Sørensen1211441122
AGGSH (Renate Detlef)4711360123
Esther Munk2810961124
Else M. Larsen710927125
Else Svensson1010740126
Ursel Mrohs3210510127
Ole Jørgensen1910420128
Jens Kjær1310374129
Kristen Nygaard2510317130
Poul Jonassen2410223131
Kjeld Jakobsen1210174132
Lis Thavlov410086133
Jørgen Thrier Mortensen1510002134
Elsebeth Haunsø89982135
Inger Buchard69879136
Birthe Bodenvald Kristensen79786137
Karna Hansen139763138
Svend Åge Brun Hansen139723139
Birthe Andersen159631140
Grethe E. Nielsen389515141
Lokalsamlingen i Skagen79480142
Niels L. Nielsen139472143
Børge Kjær159413144
Karin Viborg Andersen119197145
Peter Bruhn Meder79125146
Børge Kronborg149007147
Frank Agnor Jensen148986148
Lisbeth Ulsøe208836149
Harriet Hansen58818150
Kaj Sandholdt108665151
Inge-Lise Trampedach48617152
Knud Bengtson58564153
Finn Grandt-Nielsen68476154
Jesper Vang Hansen138428155
Claus Jensen308421156
Bent Nørgaard Larsen358259157
AGGSH (Harry Schulz)108177158
AKVZ (Bernd Peter Päffgen)278021159
Bent Rønnenfelt178019160
Henning Karlsson67907161
Henning Bach Andersen137884162
Anna Rasmussen87835163
Peter Kudsk247738164
Anni Christensen147714165
Anne-Lise Brinkhard217661166
Villy Andersen167612167
Kathrine Marie Schnell127597168
Wallis Jensen27540169
Kurt Hansen17481170
Dorte Nyholm Christensen127449171
Birgit Madsen57447172
Edith Boye Olesen37431173
Johannes Pedersen97324174
Helga Bach37322175
Peter Thomsen207319176
Britta Matthiasen227258177
Lone Rasmussen117144178
Birte Hjort37124179
Hans Juul-Larsen167092180
Jørgen Greve207092181
Otto Ramm127070182
Gudrun Pedersen97006183
Birthe V. Jørgensen166961184
Knud Nielsen76896185
Birthe Ingerslev86845186
Gregers Hvidkjær206831187
AGGSH AG-VZ26753188
Gurli Vibeke186725189
Birgit Mortensen156704190
Bent Kronsell36703191
Hans Nielsen26632192
Hans Willy Larsen46629193
Frederik Daabeck56616194
Anders Bomholdt76482195
Karen Lindholdt56435196
Kennith Michael Christensen66417197
Edith Struve Christensen26328198
AKVZ (Wolfgang Boock)76278199
Theodor Beck26214200
Birgitte Nørring106092201
Bitten Mølgaard76064202
John Iversen Bech96052203
Erling Gammelmark65987204
Fredi Paludan Bentsen125908205
Hans Chr. Hansen115809206
Anne Grethe Jensen125783207
Kaj Henriksen95668208
Anette Susie Hvidkjær835588209
Mary Frølund Sørensen135573210
Jens Peter Hansen205550211
Annette Andersen45540212
Niels R. Danielsen75538213
Bent Børge Larsen105512214
Hanne Gjesing Jørgensen105464215
Kaj Ahlburg65420216
Ellen og Verner Christiansen55387217
Edel Hansen85385218
Jørn Sørensen85375219
Jens V. Olsen15351220
Ulla Bager Møller25328221
Svend Aage Sandberg Eriksen85280222
Poul Christensen75224223
Arne Julin145218224
Torben Steen Rosenberg135106225
Henning Jensen65101226
Randi Sørensen54972227
14964228
Anna Riis24962229
Alice Johansen54936230
Birte M. Hejnfelt74882231
Birte Hjort24848232
Søren Møller54848233
Lis Hindrichsen44837234
Jytte Hammerich Fauerby134823235
Finn Folkmann54685236
Jytte Skaaning54684237
Thomas Kortz184660238
Kirsten Rejmers14559239
Hanne Slovgaard44544240
Helge Lago Bay64528241
Finn Kristensen44507242
Tove Larsen44506243
Sonja Ramsøe Hansen54446244
Bente Brodersen84436245
Hans Andersen34377246
Inger Kirkensgaard84338247
Svend Ove Edvardsen44317248
Martha Kombak114283249
Ole Søndergaard104254250
Emil M. Stautz44231251
Poul Brodersen84226252
Lillian Larsen64206253
Vivi Severin Mortensen24188254
Lars Balslev Jensen84156255
Mogens Skov Kristensen74154256
Kurt Guldbæk104096257
Lizzie Øgaard Madsen104082258
Kurt Pedersen54066259
Keld Leo Jensen53980260
Alice Sachse83973261
Poul D. C. Christensen63973262
Alice Kruse43926263
Rolf Kjær-Hansen53908264
Birgit Øskov23893265
Erik Hansen83886266
Jill Munnecke63818267
Birthe Højmark Pedersen13802268
Holger Helbo83801269
Helle Schultz Christiansen83789270
Gitte Assarson43784271
Ole og Karen Jørgensen43778272
Svend Ingerslev-Olesen53776273
Jørgen Jørgensen83775274
Karen Møller Nielsen103775275
Peter Steffensen33766276
Middelfart Byarkiv23762277
Bente Jørgensen BJ63673278
Jytte Larsen63649279
Erik Krogsgaard43609280
Karin Nissen23599281
Lis Winther Rasmussen73566282
Johannes Witt93518283
Karl Erik Kirkensgaard63514284
Henry Ammitzbøll63489285
Magnus Pedersen43485286
Jørgen Hansen43444287
Grethe Hansen93435288
Peter Ramskov Andersen53425289
Bent Pawlowski43384290
AGGSH (Hans Peter Voss)33358291
Inge Lise Krogh113352292
Lennart Fensmark Frederiksen73330293
Eva Worm Nielsen53305294
Vejle Byhistoriske Arkiv og Stadsarkiv13300295
Eigil Sennels53290296
Ivan Skjødt Kondrup53271297
AGGSH (Jan Peter Andersen)93264298
Gunnar M. Krag53258299
Elly & Finn Devantier53232300
Vibeke Husbond Schjerlund33220301
Egon Lybech73176302
Vinderup Egnshistoriske Arkiv33167303
Ulla Egemar33151304
Erling Kildal43149305
Tove Jørgensen33104306
Niels Svendsen43052307
Hans Fiil43036308
Ulla Bager Møller13035309
Asger Frederiksen23027310
Flemming Olsen42998311
Leo Brøgger52988312
Asger Bruun72972313
Karen Nielsen22961314
Asta-Merete Knudsen82935315
AKVZ (Jo Zimmermann)22933316
Jørgen Rasmussen12929317
Frits Fabricius62927318
Bente Jørgensen42907319
Willy Larsen12899320
Laust Jensen82866321
Yrsa Rasmussen62862322
AKVZ (Peter Bake)102851323
Annegrete Engell12841324
Kurt Kermit Nielsen42807325
Flemming Boye12795326
AGGSH (Angela Ryll)82780327
A. Gyldenkærne62739328
Mette Elkjær Kristensen72714329
Stig Andresen92678330
Willy Schröder32674331
Inger Phillip12589332
Hans Krogh Sørensen22570333
Inge Marie Møller Nielsen72565334
Henning R. Haugaard42553335
Steen Kristensen72518336
Ingvard Langelund32513337
Grethe Østergaard Sørensen32508338
Connie Rønne Jørgensen152505339
Bo Lebech62505340
AGGSH e.V., AG Volkszählung12504341
Flemming Næsland12504342
Ester Huusmann22479343
Kirsten Thomsen22463344
Lise Friis12459345
Steen Torben Jensen62455346
Kirsten Jacobsen22419347
Brian Skræm32397348
Kirsten Hamborg52386349
Bert Kelm22369350
Niels Ernst Schjeldahl42368351
Hanne Pedersen12365352
Anne Persson32358353
Tønder Andersen42353354
Claus-Ulrich Strüben42341355
Tom Jeppesen42338356
Vibe Roepstorff22337357
Erik Nielsen22329358
Anna og Gunnar Holst32329359
Dagny Smidemann42313360
Zitta Worm52270361
Alex Larsen22247362
Kaj Schmidt62233363
Vagn Rath Hansen62226364
Rikke Vindberg62226365
Mette Maltesen12225366
Merete Nielsen32221367
Holger Schmidt-Sørensen42212368
Morten Eriksen22197369
Jens E. Caspersen32192370
Mary Nesgaard32186371
Erik Kromann12159372
Villy Andersen42147373
Leif Thor Olsen32073374
AGGSH (Heinz Dose)102063375
Bent Christiansen42049376
Niels Bach Kristensen62048377
Else Nielsen22023378
Arne Møhler32018379
Ulrik Knudsen62012380
Peter Kristiansen32000381
Majbritt Jensen22000382
Inger M. Worsøe41998383
Anette Skoú Gulbæk61967384
Heino Rost-Nielsen11965385
Ellen Fabrin21940386
Ole Andersen11939387
AGGSH (Ursula Müller)11937388
Niels Hounsø11912389
Jens Caspersen41900390
Hanne Bjørn21900391
Erik Egeskov11880392
Kaj Ørhøj11871393
Pernille Møller Christensen31870394
Harald Wormstrup71861395
Lumby lokalhistoriske Arkiv11844396
Ellen Jensen51838397
Grethe Jensen11833398
Jørgen Petersen11825399
Inger Spang Hansen51819400
Kaj Erik Jensen21805401
John Brandt Helmersen11785402
Gunhild Dalgaard31785403
Svend Sørensen21736404
Hugo Østergaard Dynesen21721405
Hans Jørgen Marker31719406
Henny Lauridsen41719407
Gitte Broksø21715408
Gunner Egholm Rasmussen11714409
Pia Johannesen21678410
Claus Kølln11677411
Jørgen Brøndum31670412
Johan Rafaelsen61648413
Kirsten Volden51627414
Anne Grethe Christensen41626415
Hans Otto Boysen21588416
Marie Lilleris Nielsen21587417
Ole Malchau31574418
Lilly Sloth41556419
Connie Wøbbe11548420
Brar C. Roeloffs11544421
Bjarne Hjorth Andersen51542422
Niels Løgager Nielsen51542423
Anne-Mette Jensen31523424
Olav Markussen31515425
Lise Kristiansen11512426
Bodil og Jørgen Frederiksen21505427
Hanne Rasmussen21500428
Kirsten Marianne Nielsen31500429
Bent Poulsen31489430
Signe Trolle41484431
Modith Willumsen21472432
Gert Erichsen11463433
Hanne Lykke Brandenburg21440434
Else Klejs Hansen11438435
Ernst Svennesen21431436
Lene Simonsen41431437
Birgit Hjæresen31420438
Bente Lyngdahl Olsen41419439
John B. Andersen21414440
Jørgen Stage Larsen21410441
Mai-Brit Lauritsen11398442
Poul Erik Hansen11393443
Rita Pedersen11386444
Hanne Jensen31380445
Lone Frost21356446
Knud Spangsø21350447
AGGSH (Uwe Schärff)51348448
AGGSH (Peter Schick)11339449
Else Mikkelsen11335450
Ann Stahnke21331451
Sofie Dahm Lous21317452
AGGSH (Joachim Lietz)41313453
Knud Erik Nielsen11311454
Birgit Gro Jensen21308455
Lis Neergaard11290456
Klavs Bressendorff Madsen21268457
Mikkel Bregneberg Petersen31261458
Valdemar Jacobsen21248459
Kanna Hansen21243460
Martin Mørch51233461
AGGSH (Karin Pabst)51215462
Vagn sadolin11213463
Inge Lise Kristiansen11210464
Susanne Brix31209465
Jørgen Vedby Jørgensen21208466
Jonna Kvist21207467
Birthe Andersen11207468
Lissy Thorsen41203469
Lillian Annette Toop21193470
Karen Kühn21185471
Jørgen Olsen21181472
Bjarne Hansen31176473
Mikael Kristensen21166474
Karin Ramskov11161475
Lisette Sørensen21154476
Gert Borchert-Jørgensen21154477
Gunhild M. Venbjerg61144478
Aase Jacobsen31129479
Ann-Brith Blomberg11118480
Christian Nielsen11117481
Jens Christian Nielsen11117482
Karin Storm Andersen31113483
Svend Jensen31113484
Trine Grejsen21110485
Ute Boock (AGGSH)11103486
AKVZ (Hans-H. Kühl)41100487
Sanne Borgstrøm Andersen11099488
Ane Berit Månsson Buch11089489
Grete Skatka11078490
Leif Nielsen11074491
Gunnar Bentsen31066492
Felix Kruse21058493
Anna Rousing Hadsund21057494
Ejvind Rasmussen11056495
Erik Helmer Nielsen11055496
Tingsted Sogns Lokal Arkiv11055497
Mikkel Thelle31051498
Flemming Aasklint21049499
Lisbeth Andersen Holtegaard31044500
Kaj Larsen21043501
Bente Skov11034502
Gunnar Nielsen11033503
Helle Christiansen21022504
Ole Jørgensen21012505
Jørgen Nielsen11011506
Yvonne Bolbro11010507
Bent Rønnenfeldt41002508
Finn Jelstrup2978509
Frida Jarner1978510
Kirsten René Thomsen1976511
Hans Pedersen5951512
Robert Kjær2949513
Jan Søbygaard1946514
AKVZ (Gerhard Hertz-Kleptow)6942515
Ejner Johansen2933516
Gunnar Thomsen Pedersen2930517
Inge Haarby1924518
Jels Lokalarkiv1922519
Willy Helbo2909520
Randi Ottosen2905521
Anni Stuart2902522
Poul Rasmussen1891523
Inger Brandt Fugl2890524
Birte Overgaard1884525
Peter Sørensen1878526
Svend Petersen2878527
Samantha Nordholt Aagaard2868528
Anne-Kirsten Glumsø1867529
Karsten Dalsgaard Knudsen4865530
Bent Johansen1863531
Henriette Roued-Cunliffe1849532
Tove Jensen1838533
Merete Thrane1829534
Karin Bonde2827535
Per Maack Andersen3808536
Rigmor Nørgaard2806537
Freddie Rasmussen2806538
Byhistorisk Arkiv2806539
Peder Blommegård6798540
Minna Mortensen1794541
Stella Pedersen1789542
Lillian Andersen1788543
Annelise Brahtz2782544
Anna Rasmussen1782545
Jørgen Andersen1781546
Ruben Højmark1775547
H. Hertzum-Larsen1773548
AKVZ (Kurt Peter Voss)3756549
Lise Andersen1754550
Kirsten Bjørneboe1753551
Birte Pedersen3752552
Birte S. Dall1747553
Flemming Westervig1747554
Elisabeth Hildebrandt1746555
Aase Brauer2742556
Marie Rasmussen2742557
Jørgen S. Andersen2742558
Erling Jensen1735559
Kirsten Andersen2719560
Preben Mikkelsen2716561
Olaf Johnsen1714562
Morten Stege Olander2712563
Erik Hansen1712564
Erik Hougaard Madsen1690565
Bodil & Søren Møller1687566
Poul Kej1680567
Klaus Hansen1667568
Lisbeth Larsen1665569
Hanne Skovgaard1664570
Tonni Boysen1651571
Anne-Lise Bjerregaard1650572
Per Lunde Hansen1645573
Annelise Brathz1642574
Bent Rønnefelt2641575
Lis Rasmussen1639576
AGGSH (Hans Willi Godbersen)2637577
Erik Christensen1631578
Kirsten Bakman Andersen1630579
Karin Dammand2627580
AGGSH (C. Matthies Rickertsen)3627581
Korup Lokalarkiv1626582
Bjarne Hjort Andersen3622583
Ena Anni Madsen1621584
Rita Holm1620585
Per og Tina Meldøgaard1610586
Vagn Raarup1604587
AGGSH (Theodor Palm)1589588
Henning Bech Johansen1586589
Jens Villadsen1583590
Anne Grete Wilke1580591
Ester Pedersen1579592
Niels Mortensen4579593
Michael Christensen1566594
Maj-Britt Agerbæk Sørensen1558595
AKVZ (Otto Kiencke)2558596
Per Helge Nissen1555597
Anders Ravn Olesen1552598
Kirsten Wolsgaard1552599
H. Haugaard1550600
Jonna Dyhl1546601
AGGSH (Wiebe Kruse)4541602
Bodil Frederiksen1536603
Heidi Lund1533604
Ole Henning Damgaard1525605
Anni Lindvig2521606
Rita Rasmussen1521607
Svend Lundgaard1519608
Ib Sander Jensen1519609
Anne-Marie Laier1518610
Bent Kjeldsen1517611
Hans Jørgen Scheel1516612
Preben Bek Lomholt2516613
Birgitte Abkjær2510614
Bente Jungdal1499615
Susanne H.S.S. Heidemann1498616
Kirsten Knudsen1495617
Sigrid Nielsen1491618
Kenneth Hougaard Pedersen1485619
Knud Møller Andersen1478620
Randi Folkmann3461621
Lena Rix Stefansson1459622
Hugo Kristensen1453623
Frederik Olesen1449624
Lis Hansen2444625
Marit Hede2443626
Einer Thygesen1441627
Nanna Floor Clausen4438628
Janni Gade1435629
Bodil Rafaelsen1435630
Tove Jensen1435631
Grethe Dimpker & Anni Iversen1434632
Peter Christensen1433633
Poul F. Andersen1413634
Skive Byhistoriske Arkiv1411635
Ulla Holtze1411636
Villy Danielsen1410637
Bjørn Købsted2409638
Ulla Jacobsen1402639
Palle Lykke Ravn1393640
Karen Lis Andersen1393641
Lone Bornefelt2391642
Anemarie Bagger Gjermandsen1391643
Elin B. Damgaard4386644
Bente Bitsch2382645
Thomas Ingerslev Andersen1372646
Alice Johansen1371647
Britta Folkmann3371648
Kirsten Høltermand1371649
Chr. Holm1370650
Peter Dörling2366651
Fjerritslev Lokalhist. Arkiv1356652
Vagn Jacobsen1354653
Torben Nyhuus1347654
Jytte Thiel Nielsen1347655
Inger Sørensen2330656
Ulrik Lieberoth1317657
Ester Olsen1316658
Winnie Steen1313659
Inger Olsen1300660
John Bils1285661
Asbjørn Romvig Thomsen1281662
Hans Otto Hansen1279663
Jytte Sørensen c/o Køge Byhistoriske Arkiv1276664
Hans Ressel3268665
Helga Fabricius Thomsen1262666
Inge Kreiberg1260667
Inge Pedersen1251668
Katja Hansen1246669
Asbjørn Hellum1243670
Eding Jensen1242671
Ulla Folkmann1242672
Jens Caspersen1239673
Jørgen Jørgensen1239674
Svend Laustsen2234675
Diana Wolff Bie 1229676
Pia Laulund7220677
Solrød Lokalarkiv1219678
Birgit E. Brandt2207679
Lis Birgit Jensen1202680
Ole H. Jensen1201681
Lars Skovvang Larsen1187682
Maibritt Jensen1181683
AGGSH (Jan Hinnerk Junge)1165684
Einar Surrow1161685
AKVZ (Robert Riemann)1157686
Leif Bjørkskov1151687
Jette Bøgvad1150688
Ingelise Vendelbo1149689
Inger Lundholm198690
Ole M. J. Frellis388691
Else Søndergaard Larsen186692
Bente Jensen184693
Hanne Gjesing Laursen178694
Anton Blaabjerg175695
AKVZ (Peter Wilde)174696
Ulrik Liberoth167697
AKVZ (Uwe Schärff)166698
Gert Holger Bredahl Jensen161699
Dansk Data Arkiv11700

KB = Kirkebog, KLTB = Kollektbog, MATR = Matrikel, MT = Matrikel, OE = Oeders Eftr., SKMT = Skattemandtal, TP = Tyendeprotokol

Revideret 14/10-2021 af masc@sa.dk   Se udviklingen af kirkebogsindtastninger