KIP projektet





 

Donorhitliste for 2022

navnAntal materialerAntal personer
Else Mikkelsen52662921
Ena Eiberg47634762
Jette Ejlskov Toftegaard Pedersen57254913
Eric Lolk Christensen19217984
Verner Møller Jensen26203725
Niels Aage Christian Nørgaard20182336
Jens Karl Rasmussen25157517
Agnes Sitkeine Szira18102298
Hans Nielsen895399
Karen Lis Andersen3814210
Erling Fagerberg12786711
Lene Kjær29769512
Henrik Bahne8752313
Peter Krogsgaard Hansen7628614
Poul F. Andersen10612515
Elisabeth Marklund Mogensen9597716
Hans-Henrik Husen7596017
Henning Bech Johansen7549218
Per Thorvald Nielsen10525619
Bente Kristine Nørgaard5513520
Aase Lindahl6473521
Ane Margrethe Willi Østerberg6440922
Karin Joan Olesen (DFS)13431923
Arne Møhler4392924
Winnie Rechenback Nielsen3388525
Karl Pedersen16344626
Henrik Andresen2309127
Susanne Andersen2271928
Santina Hergott (DFS)2268929
Børge Noer5237030
Gert Holger Bredahl Jensen1233731
Inge Kristensen8213432
Mogens Larsen5187533
Grethe Ellinor Beuschau2187334
Hannah Aabech4173435
Bodil Thomasberg1168736
Ove Andrup Nielsen2167037
Aase Hansen1144038
Jørgen Harring Kristensen1133739
Bodil Aavad Jacobsen1131040
Uffe Karner2120441
Lisbeth Kjeldsen1118742
Bente Jessen4113343
Niels Dahl (DFS)1113244
Hans Mikkelsen1109245
Margit Bagger192646
Jens-Otto Tinghuus (DFS)189647
Greve Lokalarkiv186248
Kristian Lauritsen181349
Margit Madsen175950
Inga Pedersen269051
Karen Grethe Hansen166252
Jacob Larsen164353
Charlotte Pedersen (DFS)462854
Ole Drengsgaard153855
Bente Reimer Larsen150756
Claus Christiansen150457
Kenneth Vejgaard Jørgensen149058
Aase Fihl545659
Flemming Kristiansen145160
Sysser Sørensen Kristensen (DFS)240361
Ida Hansen (DFS)138962
Hanne Elsebeth Gøtzsche134663
Kirsten Christiansen134264
Bente Ingemann Bryant130265
Bent Rehsø Madsen129166
Louise Marie Rygaard126167
Mette Ida Marie Pihler121368
Elisabeth Sofie Dahl116269
Hans Evald Sigvardsen214870
Bente Skov19371
John Gregers Hvidkjær14272

KB = Kirkebog, KLTB = Kollektbog, MATR = Matrikel, MT = Matrikel, OE = Oeders Eftr., SKMT = Skattemandtal, TP = Tyendeprotokol

Revideret 8/9-2022 af masc@sa.dk   Se udviklingen af kirkebogsindtastninger