KIP projektet





 

Donorhitliste samlet oversigt 30/6-2021

navnAntal materialerAntal personer
Lotte Brændegaard Hvid124010444631
Ena Eiberg9609717212
Helge Lago Bay11247914373
Hans Nielsen7515917384
Else Mikkelsen6184724585
Benthe Anthony7014241306
Verner Møller Jensen2933208977
Keld A. Nielsen6113188988
Randi Sørensen2083152229
H. Due-Hansen43531245910
Poul F. Andersen37031215611
Elin Køhl Larsen25231095512
Kurt Kermit Nielsen59427910313
Michael Niby34926323614
Else Søndergaard Larsen37325480715
Keld Leo Jensen38224068616
Lis Birgit Jensen20023367217
Agnes Sitkeine Szira16817030418
Hans Erik Luther24716907919
Finn Folkmann51516709720
Jens Karl Rasmussen19616595121
Lars Jørgen Helbo21515960622
Gerda Svane4015920523
Keld Jensen9415298824
Bjarne Nielsen19814650725
Flemming Victor Andersen (DFS)20913348426
Hans Martin Laustsen32113062727
Karen Lis Andersen15312435728
Sofie Petersen14112428729
Svend-Erik Christiansen12611940130
Ann Stahnke12611719931
Johannes Witt9911664932
John Frøslev14511577333
Minna Mortensen9611561134
Niels Aage Christian Nørgaard13110534235
Kirsten og Paul Knudsen19510489636
Arne Julin2010457637
Henry Ammitzbøll10410298338
Sven Arne Jensen7710282839
Bente Kristine Nørgaard839792540
Tonny Fievé Pedersen1209713141
Jette Laustsen1889516742
Eric Lolk Christensen689289843
Brian Petersen1959048444
Christian Langelund1708872645
Helga Fabricius Thomsen958827046
Bente Henriksen1828723347
Flemming Thygesen1028713748
Birthe Kongsbak1688706549
Lisa Sonesson1048509850
Karen Margrethe Schmidt1038347651
Ove Kühn1128165352
Jørgen O. Hyldvang918153853
Henrik Andresen1118133454
Karl Nielsen387990155
Arne Hansen1017874756
Erling Fagerberg1437863257
Søren Baumgarten1857550758
Erik Petersen837268259
Bent Ødegaard957052960
Jenny Rasmussen926933461
Claus Christiansen1416931062
Kirsten Knudsen1136904663
Martin Henriksen626809364
Birthe Jensen286803765
Lisbeth Jakobsen666782166
Gunnar Nielsen1016768667
Jonna Elise Arnholtz Lerby2286764668
Vivi Severin Mortensen366637469
Anne-Lise Brinkhard776622970
Henning Bech Johansen496621271
Ole Düring796618172
Henrik Bahne546595773
Kaj Aage Brandt1926573674
Finn Løgager576395075
Flemming Svendsen456389676
Uwe Jacobsen456290577
Hans Christian Johansen736118778
Jytte Skaaning225955079
Henning Christensen725768380
Erik G. Andresen875749681
Erik Helmer Nielsen355748282
Vinderup Egnshistoriske Arkiv715706583
Mogens Marcussen605636884
Niels Rasmussen425603085
Mogens Bruus Michaelsen555581886
John Gregers Hvidkjær4975511087
Ane Margrethe Willi Østerberg745423988
Annelise Christensen425312289
Peter Kristiansen265298290
Lindy Kirkensgaard Kær1535277191
Niels Ernst Schjeldahl1095276192
DDD Indtastere15244793
Ole Søndergaard295096794
Camille og Niels L. Nielsen745010295
Kristen Nygaard914987696
Maibrit Baden1144981697
Søren Jensen334725998
Ingvard Langelund714698399
Morten Ingemann6945860100
Jill Munnecke4845796101
Kaj Ahlburg5745611102
Leif Dehnits11144133103
Dr. Rolf Gehrmann744056104
Flemming Kristiansen4943463105
Hans Henrik Koch9442833106
Ejvind Vestergaard6442825107
Vivi Fæster7042245108
Mogens Lindegaard4841958109
Hans Juul-Larsen6741955110
Karen Grethe Hansen4641915111
Fredi Paludan Bentsen7441599112
Svend Jørgen Nielsen (DIS)4941364113
Lillian Holm Nielsen3941126114
Vivian Pagel Larsen2140987115
Kirsten Jørgensen4340986116
Lise Marie Sørensen11340603117
Slægtshistoriske forening, Odense140271118
John Kaltoft7240132119
Kaj Schmidt1839384120
Herdis Holst4339084121
Lene Thomsen (DFS)6239030122
Sven Sjørslev6338724123
Inger Margrethe Bjerregaard5437885124
Eigil Nicolaysen8337316125
Niels Bierring Lauritsen7036476126
Karl Pedersen15436462127
James Norvall4036304128
Inger Buchard2535729129
Vivi Frederiksen1835368130
Tommy Rasmussen4835232131
Inge Lise Vohnsen Sørensen2935055132
Kaja Vigtoft5735025133
Inge Lind5634997134
Jørgen B. Damgaard1934619135
Lise Raalund3034524136
Erik Hansen4134322137
Hanne Pedersen4033196138
Erling Axelgaard2832835139
Knud Spangsø3332106140
Gert Holger Bredahl Jensen2532104141
AGGSH (Carsten Dahm)7531457142
Karin Andersen (DFS)12431266143
Ruben Højmark3031228144
Lennart Fensmark Frederiksen4131207145
Kate Stormly (DFS)12531134146
Paul Knudsen7131118147
John Sander Dhiin3930980148
Emil M. Stautz2630948149
Benny Skou Mortensen3830923150
Elisabeth Marklund Mogensen4330884151
Jens Arne Leismann1230172152
Odense Stadsarkiv3030129153
Ole Svensson3329989154
Knud Valdemar Søgaard8429333155
Poul Erik Sørensen6229227156
Rikke Fjordbak Ravn6929157157
Inger Hovkjær Nielsen (DFS)14128928158
Winnie Rechenback Nielsen3528102159
Lars Svane1727878160
Steffen Kejlberg2127865161
Tonni Leif Jørgensen5727848162
Rolf Jensen5527494163
Carsten Petersen2427390164
Anette Skoú Gulbæk6927374165
Steen Mygind5527218166
Aase B. Jensen3027121167
Kjeld Jakobsen4727025168
Hans Evald Sigvardsen11627005169
Holger Helbo5926973170
AGGSH (Resi Rudat)9626638171
Karen og Ole Jørgensen3526536172
Susanne Andersen3426395173
Jette Sørensen (DIS)3526286174
Lilian Rubini Svane3726001175
Ingrid Fredelund Krogh1825996176
Lene Søby11125865177
Ejvind Rasmussen4525608178
Ejner Johansen2325430179
Peter Thomsen4925429180
Heidi Lund5125169181
Edith Stougaard3825098182
Thomas Pedersen4925007183
Ib og Britt Walbum4024973184
Lone Frost4824763185
Laila Baumann Rolsted Jensen13624718186
Hannah Aabech2723500187
Anne-Marie Kehlet Olsen3022349188
AGGSH (Ute Boock)2322175189
Erik Møller Svendsen2822172190
Anita Lindberg1922099191
Elisabeth Elsborg2822025192
Ebba Frederiksen4921891193
Jens Rasmussen3221838194
Charles Glenn Petersen4621837195
Randi Overgaard821540196
Børge Laulund3821525197
Estrid Wilhelms3020900198
Vagn Mørkeberg Christiansen2420806199
Preben Mørch2920380200
Rigmor Henriksen3020324201
Udo Niebuhr2420161202
Rita Iversen4320142203
Elisabeth Sofie Dahl2420133204
Lis Isgaard Gregersen3320116205
Svend Haakon Jensen5220073206
Knud Lorentzen1320031207
Maj-Britt Agerbæk Sørensen2919680208
Niels Henry Jensen4719622209
Erik Krogsgaard2419581210
Inger Munk4619505211
Helle Foss819487212
Bente Reimer Larsen4819486213
Anna Birthe Mortensen3319437214
Finn Højmark-Jensen3819357215
Jytte Davidsen3119340216
Pia Sørensen5719030217
Anne-Mette Hvidbjerg (DFS)3018944218
Aksel Hansen2818890219
Aage Clausen2118825220
Bodil Thomasberg2818789221
Helge Skovgaard Hansen3518651222
Jørgen Rasmussen1818298223
Mogens Lorentzen Jensen2018224224
Inga Pedersen2818199225
Gert Roesen5017975226
Georg Simon1517903227
Pia Jakobsen2817649228
Ny Sortenstiern Steensen (DFS)7517575229
Aase Brauer2917521230
Torben Steen Rosenberg7317180231
Nelle Søndermand1417179232
Bent Rønnenfelt3617177233
Annette Pedersen3016840234
Hans H. Worsøe2916771235
Kaj Henriksen3616687236
Anders B. Christophersen3616684237
Marie Lilleris Nielsen4516632238
Holger Busch Nielsen1916588239
Ida Hansen (DFS)5616538240
Ib Normann Borum1516533241
Ellen Rasmussen2416423242
Jørgen Bue Lond2916332243
AKVZ (Dorothea Klahn)2816296244
Kirsten Frandsen816261245
Erling Jensen2716246246
Henning Jørgensen6616237247
Bent Juhl Christensen4516119248
Jens Thuesen2016109249
Henrik Nielsen1416077250
Jens V. Olsen4315920251
Kurt Heinsøe115579252
Johannes Gram2615527253
Harry C. Lund2415498254
Stine Sønderby Larsen315247255
Kristian Lauritsen1615225256
Børge Kronborg1315166257
Vagn Lihn Kristensen1515066258
Steen Helles914794259
Børge Askholm2914785260
Line Thorngaard1714783261
Bente Skov2214750262
Rita Mogensen3514744263
Svend Erik Kruhöffer1614708264
Hans Christian Elberg1914566265
Jeannie Bengtsson1514387266
Anders Ditlev Sørensen1014307267
Lissi Carlsen1214279268
Arne Navne2114135269
Klaus Hansen1513963270
Jørgen Harring Kristensen2213944271
Arne Møhler1913850272
Bodil Aavad Jacobsen1313800273
Kenneth Vejgaard Jørgensen1313769274
Hans Ressel1813754275
Inge Kristensen5813708276
Robert Kjær1613583277
Ole Nørskov Nielsen413251278
Horst Ritterbusch1513219279
Heini Madsen7813170280
Jørgen Thrier Mortensen2813090281
Gitte Høgh Greisik1813076282
Leif Jensen2912946283
Tom Smidth1612914284
Inge Laustsen3712786285
Karin Hedegaard612783286
Louise Marie Rygaard2312764287
Finn Sachse Poulsen112671288
Ingelise Poulsen (DIS)6012641289
Niels Haunsø1012567290
Peter Ramskov Andersen1512551291
Janne Søndergaard (DFS)3812546292
Poul Erik Steffansen3612470293
Bent Wind1112458294
Leif Elmose1212289295
Ole Lundsgaard1612204296
Henny Lauridsen1812072297
Peter Krogsgaard Hansen2012002298
Susanne Hansen611948299
Jørgen Thue Pedersen2011945300
Magnus Pedersen1611834301
Lone Bornefelt1011828302
Karin Joan Olesen (DFS)3811752303
Inge Mardal (DFS)3911722304
Aase Bomholdt1311491305
Kirsten Bjørneboe2011334306
Inger Kirkensgaard2211306307
Vagn Beck Christensen1411207308
Arne Rolf4811206309
Hans Otto Boysen611204310
Flemming Næsland311194311
Karen Birgit Reib1211193312
Arne Feldborg1811142313
Marianne Rytter (DIS)1511098314
John Iversen Bech3011026315
Svend Lundgaard2510814316
Grete Skatka510752317
Ulrik Chr. Wentzel310730318
Jørgen Hattens2610719319
Arne Alexandersen1610685320
Jørgen S. Andersen1310646321
Jan Rømer710546322
Anette Jensen2210498323
Margit Madsen2910470324
William Stuart3010440325
Kirsten Bakman Andersen1710436326
Arne Augustesen1110384327
Angela Tara Byrholdt Hansen810264328
DDD-indtastere110252329
Poul Emil Bendtsen3110182330
Berit Guldmann Hornstrup1710118331
Inga Heckmann109935332
Birgitte Schiøler Kallehauge149913333
Jens Nyholm Christensen159843334
Charlotte Pedersen (DFS)399827335
Else Jensen (DFS)439823336
Laila Komstedt (DIS)79785337
Jette Ejlskov Toftegaard Pedersen299783338
Bodil Lange (DFS)539759339
Flemming Aasklint129674340
Linda Schwartz Karlsen149614341
Grith Nørholk (DFS)99530342
Molly Larsen59528343
Lene Fabritius79480344
Thorkild Søndergaard89479345
Jørn Kjøller99474346
Vibeke Carøe49437347
Finn Larsen139420348
Jørgen Wismann19392349
John Bils159221350
Knud Erik Hansen179220351
Erik Laursen (DIS)99085352
Grete Nielsen79076353
Kirsten Thomsen119075354
Albert Mohr Lolk69031355
Anne Grethe Kolstrup209030356
John Agnor Jensen148986357
Ellen Jensen238985358
Bjarne Jensen58951359
Jørgen Kjer158923360
Helle Hjortø178794361
Manfred Thomsen48773362
Finn Frederiksen48745363
Jeppe Bregenov Pedersen58710364
Middelfart Byarkiv48659365
Erik Lauridsen178650366
Jens E. Caspersen158590367
Leif Juul118568368
Poul Hansen ORV158541369
Bente Jungdal78469370
Lone Andreasen18449371
Grethe Gudbergsen68443372
Axel Worm128335373
J. Wilhelm Rasmussen158322374
Hanne Bjørn148294375
AGGSH (Heinz Dose)118292376
Metty Isidor98257377
Viggo Poulsen108244378
Gert Christensen108209379
Pia Justesen88207380
Bent Poulsen178185381
Jørn Nordahn Frederiksen (DFS)118116382
Ulla Hansen108080383
Kirsten Maria Kroer Sørensen187942384
Dorte Andersen177912385
Evan Bach Agerbo137884386
Laila Irene Dencker27834387
Ole Hansen137784388
Jesper Vang Hansen77770389
Erik Laursen147692390
Käthe Birgitte Skaaning57667391
Anna York107657392
Inge Axelgaard117645393
Bjarne Krogh Hansen167626394
Egil Holm Nielsen97606395
Otto Olsson157542396
Elsebeth Vitterup Hansen77529397
Teddy Ole Andreassen (DFS)127512398
Bengt Bolinder (DFS)187484399
Ole Degn237475400
Finn Kristensen og Lone Rasmussen87445401
Tina Birthe Seibæk197440402
Steen Torben Jensen107360403
Aino Vibeke Kronsell47359404
Peder J. Hansen97324405
Grethe Ellinor Beuschau117322406
Ulla Andersson307297407
Herdis Kjølhede237251408
Rolf Georgi-Jensen87215409
Linda Lauridsen Haible117191410
Erik Hansen57154411
Tove Hansen117142412
Tage Bøgh Jensen47141413
Vibeke Stegmann107105414
Santina Hergott (DFS)357060415
Hans Hermann57030416
Grethe Bremer (DFS)97007417
Britt Walbum187006418
Tine Merle Madsen86996419
Majbritt Jensen106982420
Inge-Lise Trampedach36968421
Tove Zadlo Karlsson (DFS)66956422
Kurt Hansen226936423
Mona Lisa Hansen36896424
Ralph-Brian Vessel Hørberg296863425
Villy Andersen116771426
Poul E. Christiansen26750427
Heino Wessel Hansen76741428
Zitta Worm126716429
Helge Green66690430
Jørn Pedersen26675431
Inga Vinther156664432
Hanne Skovgaard66663433
Christian Ringskou26642434
Eva Laursen106581435
Karen Møller Nielsen96579436
Inger Lundholm76579437
Gribskov Arkiv196554438
Kurt Norsk56530439
Grete Agerlund Skatka106504440
Inger Pisarski86472441
Erik Ravn Nielsen76449442
Hans-Henrik Husen176410443
Bjørn Andersen Nexø46396444
Ove Pedersen46391445
Bente Jessen146388446
Stine Nørgaard Andersen106379447
Karl Erik Kirkensgaard126368448
Poul Birk Rasmussen156360449
Per Dyhl136329450
Kristian Lauritsen (DFS)166326451
Sten Petersen146316452
Villy Danielsen136262453
Lisbeth Frandsen46258454
Karin Jørgensen126255455
Lone Birte Larsen (DIS)66251456
B. Gerhard Jensen56230457
Ejnar Buhrkal86193458
Maya Rasmussen26187459
Mette Fløjborg66179460
Aase Møller Mikkelsen96179461
Hans-Ole Mørk156171462
Kurt Ottosson156126463
Poul Erik Jørgensen (DIS)66083464
AGGSH (Wolfgang Hohenfeld)236072465
Mette Lausten156012466
AKVZ (Hans Stapelfeldt)36008467
Grethe Banggaard115990468
Britta Due35950469
Pia Anne-Lise Hoffmann Larsen115949470
Stevns Lokalhistoriske Arkiv75942471
Gerda Eleonora Jensen55938472
Holger Møllebjerg125918473
Bent Rehsø Madsen215913474
Jens Erik Starup95896475
Birthe Mylius Grønvold Kroman (DFS)185878476
Joan Solveig Byriel Christensen55867477
Erik Rasmussen25854478
Torben Aastrup45849479
Jette Olsen (DFS)205841480
Ove Kamper35837481
Slægtshistorisk Forening Samsø45802482
Erik Grønvall (DFS)105802483
Jeanette Falk Jønch35801484
Jørgen Jørgensen165771485
Kirsten Sanders65764486
AKVZ (Peter Bake)35741487
Inge Kristensen (DIS)85682488
Knud Aagaard95665489
Gitte Jeanette Hansen (DFS)25658490
Bjarne Møller65643491
Birgit Madsen35623492
Flemming Westervig55541493
Herman Boskov Hansen75538494
Birgit Friis Larsen105512495
Viggo Jensen135511496
Thomas Kortz45491497
Hanne Lind65458498
Finn Bo Jørgensen (DFS)345416499
Povl Erik Munk15393500
Inger Hjort Sørensen85375501
Helge Kjerside15351502
Svend Ove Edvardsen65349503
Gert Topp65331504
Dagmar Thorisdottir (DFS)125305505
AGGSH (Jan Peter Andersen)85215506
Hanne Marie Rud85189507
Jette Jørgensen45182508
Kirsten Visby (DFS)185116509
Hanne og Ejgon Rasmussen65093510
Niels Olsen85078511
Kristen Kousgaard155076512
Jytte Larsen135034513
Jens Henrik Pedersen65018514
Birthe V. Jørgensen124965515
Heidi Hyltoft Wiborg (DFS)44941516
Hans P. Christensen54882517
Kirsten Volden44837518
Alice Sachse134823519
Kirsten Marianne Nielsen24819520
Michael Maag44816521
AKVZ (Michael Kohlhaas)34811522
Vibeke Tolstrup34811523
Aase Fihl264786524
Mary Frølund Sørensen114779525
Bente M. Grønbech Olsen64729526
Jan Espen Hansen104709527
Lene Flink Knudsen54698528
Inge Astrup (DFS)84693529
Troels Jørgensen54663530
Lone Rasmussen44642531
Kirsten Bilde74635532
Charlotte Hasforth94632533
Lisbeth Stybert24631534
Bente Olsen14619535
Preben Pedersen44608536
Tina Prytz-Madsen84604537
AGGSH (Jasmine Siemsen)134601538
Lis Mejlby (DIS)54599539
Else Marie Rasmussen (DFS)184572540
Conny Jensen84550541
Sanne Borgstrøm Andersen64548542
AGGSH (Karin Pabst)124526543
Lene Nordstrøm44506544
Jonna Thybo Sørensen84500545
AKVZ (Helga P. Ankele)74484546
Ivar Peter Larsen24483547
Mogens Thygesen24459548
Ulla Aubro Christensen124452549
Ulla Lohmann Sørensen124452550
AKVZ (Daniel Jochims)74444551
Hanne Kirkegaard54442552
Ole Mou Andersen (DFS)44431553
AKVZ (Georg A. H. Wolf)54426554
Bente Pedersen (DFS)644379555
B. Sørensen104370556
Tove Marker14368557
Jytte Hammerich Fauerby94344558
Britta Merete Bjørn Grønbæk74332559
Knud Sørensen34324560
Poul Brodersen74323561
Niels Ole Dahl (DFS)54318562
Niels Winther Christensen64279563
Børge Noer194220564
Rene Didia Lønholdt54210565
Bent Østergaard Olsen164202566
Harry Hansen64153567
Jette Rugård64144568
Karl Frost34069569
Annette Kjærsgaard (DFS)294069570
Nils Adam Aaby Wodschow44062571
Lis Myrup74061572
Grenaa Egnsarkiv94058573
Tage Jensen84055574
Marianne Morsing (DIS)34025575
Hanne E. Grytner44024576
Andreas Asmussen24019577
Claus Jensen134014578
Elisabeth Sørensen54012579
Jesper Kaj Skov43995580
Ejner Stutemeyer443992581
Heino Rost-Nielsen53973582
AGGSH (Angela Ryll)93958583
Jørn Erik Pallesen73940584
Benny August Pedersen73924585
Jørgen Larsen33921586
Margit Rannes13914587
Annelise Kristiansen113900588
Connie Olsen63882589
Ellen Jensen73869590
AGGSH-VZ-AG13862591
Ute Sachau53855592
AGGSH (Joachim Lietz)153818593
Hans Chr. Eriksen153814594
Finn Kristensen63806595
Arbeits-Gruppe Genealogie Schleswig-Holstein63805596
Trille Helle Wachs63778597
Ulla Rose Larsen53772598
Lene Steffensen33766599
Jan Hedegaard Skov113746600
Ute Boock (AGGSH)23723601
AGGSH (Gerhard Fischer)83719602
Margrethe Nielsen33718603
Ib Hansen103710604
Arne Sloth93706605
Rita Holm43700606
AGGSH (Reinhard Carstens)13671607
Henriette Høeg53661608
Kirsten Skov Jensen33612609
Frederik Daabeck33608610
Bende Njor (DSF)13554611
Frederik Olesen43544612
Mogens Jørgensen33519613
Kirsten Christiansen133518614
Karsten Bjerreskov53509615
Eding Jensen93493616
Poul D. C. Christensen43485617
Leif Lundahl43482618
Arvind Vrejlev73481619
Mette Marie Cathrine Weigel123472620
Svend Erik Warming83452621
Mona Irene Gertz33437622
Jeanni Jørgensen83435623
Pernille Lysholdt Holm23430624
Karin Viborg Andersen53425625
AKVZ (Günter Uken)253420626
Eskild Martin Jeppesen33419627
Jytte Jørgensen33410628
Nanna Floor Clausen53397629
Gurli Vibeke123369630
Birgit Mortensen93339631
Ivan Dahl93339632
Morten Eriksen33301633
Kirsten Andersen (DIS)23294634
Inge M. Olsen33290635
Oluf Enevoldsen53290636
Hanne Brogaard Jensen (DFS)83284637
Elisabeth Nicolajsen53271638
Jørgen Engholm43268639
Dorte Wolsgaard23249640
Lisa Meta Erbs Radoor63248641
Odette Althoff33240642
Hanne Probst13232643
Bodil Rafaelsen103226644
Frank Andersen73211645
Aase Lindahl93187646
Annette Sloth Bøgelund63176647
John Bruun Jørgensen (DSF)33174648
Hans Nielsen13166649
Lisbeth Kjeldsen33146650
Kristen Stagstrup43138651
Jan Nielsen (DFS)43136652
Per Thorvald Nielsen33133653
Merete Thrane23127654
Marie Bernard13126655
Lisbet Kinttof93118656
Kim N. Jensen43114657
Inge Leth-Nissen53112658
Lis Jensen23111659
Rita Jensigne Simonsen63109660
Michael Kristensen173095661
Flemming Olsen (DIS)43087662
Svend Pedersen93078663
Inge Margrethe Thykær Jensen63071664
Christine Louise Madsen53067665
Elsebeth Paikin33042666
Henning Kvist33041667
Ulla Bager Møller23034668
Anni Stuart43033669
Henning Sylvan53023670
John Vennervald23006671
Alice Wahlstrøm Andersen (DFS)53004672
Hanne B. Stegemüller13000673
Knud Amtoft32994674
Ilse Kirk52992675
Ruddi Søberg Elkjær32982676
Kjeld Kibsgaard42963677
Edith Boye Olesen32956678
Holger Waaben52945679
Lokalhistorisk Arkiv i Silkeborg22944680
Per Johansen52943681
Bo Lebech82935682
Gitte Samsøe32931683
Peter Bøjesen Jensen32913684
Manfred Jahn (AGGSH)12912685
Lise Vinberg Smidth (DFS)132906686
Jytte Ravn Jensen22904687
Jørgen Brix62892688
AKVZ22892689
Sysser Sørensen Kristensen (DFS)102880690
Kirsten Marianne Nielsen (DIS)12861691
AKVZ (Wolfgang Boock)12858692
Karen-Marie Jørgensen12857693
Hanne Vinter Henriksen42841694
Niels Erik Simonsen52836695
Marianne Krogh42831696
Bent Erik Christiansen52831697
Dorthe Skelbæk Jeppesen12830698
Henrik Frederiksen (DFS)42823699
Jens Carl Jensen32820700
Børge Johannes Jensen42809701
Steen Kristensen42808702
Lizzie Knoop42778703
Niels Aage Holmgaard52755704
Henrik Steen Larsen52749705
Hans Peter Kjær122744706
Mette Maltesen12741707
Bjarne Hagelquist22732708
Hans Andersen12729709
Lise Friis12726710
Anna-Lise Romvig Thomsen62721711
Peter Nielsen92715712
Karina Tybring Hansen42711713
Walther Kyllesbech12707714
Anette Pedersen22703715
Knud Wilke32689716
Kaj Sandholdt52683717
Susanne Vestergaard72676718
Kirsten Madsen (DFS)42661719
Gunnar Petersen82650720
Jørn Væring Larsen22649721
Sigvald Johannes Hansen22640722
Linda Hansen (DFS)112635723
Birte Wienecke42606724
Elise Reil72597725
Anni Lindvig72597726
Billy Sørensen232590727
Ingelise Løvenholt Nielsen12589728
Inge Nissen22583729
Torben Bredahl Nielsen (DIS)32565730
Niels Fredensborg Lund32563731
Niels Holger Jensen72560732
Anders Pedersen32547733
Hanne Elsebeth Götzsche42541734
Arne Sørensen (DIS)22511735
Merete Nielsen32507736
Inger Hartby12504737
Lokalhistorisk Forening for Skals og Omegn32499738
Preben Jessen (DIS)32483739
Lilian Marcussen52477740
Lene Posselt52475741
Harriet Rasmussen42460742
Johann Wilhelm Rasmussen22452743
Hugo Østergaard Dynesen42446744
Hanne Vinter Henriksen32440745
Klavs Bressendorff Madsen32425746
Elo Jacobsen22419747
Connie Thorup Bay42406748
Mogens Fentum52391749
Leif Gustav Jørgensen42370750
Flemming Maiborg22369751
Ove Andrup Nielsen52368752
Susanne Buck (AGGSH)22351753
Flemming W. Jensen (DFS)62345754
Inger Larsen-Ledet42302755
Birgit Øskov52282756
Jørgen Laustsen32279757
Inger Lise Frantzen72274758
Ida Frederiksen82241759
John Pilgaard Hansen32230760
Helle Lindholm Hansen42227761
Kirsten Høltermand62226762
Signe Trolle62226763
Gunner Hansen (DFS)12223764
Christian Bendixen22197765
Bjarne Nielsen22197766
Jens Givskov22195767
Harald Wormstrup32192768
AGGSH (Michael Baumann)92190769
Jette Helene Børsting (DFS)92186770
Jens E. Christiansen22185771
Steffen Andersen42182772
Helle Enkelund (DFS)12177773
Svend Ivan Jørgensen42165774
Ulrich Normann Pedersen32140775
Gunnar Nielsen22128776
Bente Pedersen52120777
Inge Buhelt (DFS)152115778
Jan Vesti Andersen22108779
Bent Nielsen (DIS)22106780
Laila Valbjørn Johnsen122100781
Peter Michael Boesen32080782
Inge-Lise Erland52064783
Methea Christine Hedegaard72049784
Marianne Bak Povlsen22045785
John Buch Larsen22042786
Mai-Brit Lauritsen12034787
Kaj Theodor Cedersted32024788
Anne-Marie Laier52020789
Ulla Jacobsen22000790
Kathrine Tobiasen32000791
Asta Knudsen41991792
Steen Møller Pedersen21983793
Hanne Elsebeth Gøtzsche71980794
Dorthe Hansen (DFS)21979795
Thorben Lundsgaard41976796
Inge-Lise Madsen31973797
Karl Erik Hansen (DIS)11956798
Karsten Jensen21949799
Tina Vilhelmsen31947800
Berit Guldmann Hornstrup11945801
Karen Thostrup41944802
Michael Eneriis21941803
Elsebeth Vienberg21938804
AGGSH (Jannsen)11937805
Grethe Banggaard Steffensen41931806
Kaj Ørhøj21923807
Michael Holtegaard51909808
Leon Sønderskov (DFS)11908809
Hans Jørgen Marker31897810
Anni Søbygaard21894811
Gitte Pedersen (DIS)11885812
Arne Hahn91885813
Henning Kiilerich11871814
Torben Føns11868815
Bjørn Wangsøe71867816
Ruth Steenberg Rasmussen51859817
Birgit Gro Jensen51855818
Margit Kildevang Kristensen (DFS)21855819
AGGSH (Harry Schulz)81852820
Jørgen Petersen (DIS)11848821
Tove Nielsen51845822
Hans Erik Nielsen41842823
Allan Graugaard-Jensen (DIS)21824824
Erik Hejlsø51819825
AGGSH (Peter Andersen)21816826
Skanderborg Egnsarkiv11815827
Marie Brinch (DFS)11810828
Anne-Mette Jensen21805829
Alice Johansen31796830
Brita Pedersen11787831
Leo Mogensen11784832
Gunhild Dalgaard51782833
Anita Andersen41768834
Torben Christiansen31766835
Søren Brogaard21759836
Frede Mikkelsen11757837
Erik Pedersen51757838
Annegrete Tønners11750839
Inger Gorny Rasmussen31743840
Erik Torp Steffensen21739841
Helge Rickard Larsen11726842
Susan Damholt (DFS)41725843
Margit Bagger21721844
Jette Gregersen (DFS)11707845
Helge Johannes Nielsen11704846
Line Jørgensen41685847
Jørgen Johannes Lauridsen21683848
Anne Birgitte Kjærgaard Hansen31680849
Jette Johannesen21678850
Henning Merrild Nielsen11677851
Knud Dreier41658852
Inger Marie Pedersen31648853
Anette Korsgaard Laursen71648854
Lis Emma Lind21646855
Camilla Thomsen41638856
Marc Møldrup Andersen31631857
Elisabeth Jakobsen11630858
Hanne Kaas (DFS)11625859
Heidi Holm Rasmussen11623860
AGGSH (Siegfried Bahr)31615861
AGGSH (Richard Kolang)131607862
Grete Tvedegaard31607863
Bente Brodersen31606864
Asbjørn Romvig Thomsen41603865
Kathrine Marie Schnell51601866
Hedda Gottschalck21589867
Gerhard Deutschmann21588868
Knud Haaning Andersen (DFS)71585869
Anne Mette Lauridsen11575870
Karin Nissen11569871
Edith Lundgaard31563872
Grete Saxtorff31554873
Torben Bang Sørensen11551874
Jonna Norderud51550875
Arne Nielsen11547876
Poul Erik Pedersen31543877
Eigil Hougaard31536878
Torsten Kristensen11530879
Lis Thorshøj Borgaard21526880
Kaj Erik Jensen31523881
Michael Schneiders31523882
Ole Søgaard Berthou (DFS)31522883
Torben Nyvang31522884
Wilhelm Frederiksen31515885
Bodil Møller21501886
Rikke Vindberg41484887
Jørgen Brokmose41484888
Randi Borne41484889
Rita Larsen11480890
Hans Peder Olesen31479891
AGGSH (R. Studt)71476892
Leif Jørgensen51473893
Birthe Hansen (DIS)21470894
Lillian Pløger11466895
Karina Wittrup11463896
Gunnar Hansen11450897
Finn Harsfort81448898
Tim Grejsen11447899
Kate Christensen11446900
AGGSH (Andrea Herrmann)21444901
Birgitte Boesen Qvist11443902
Hanne Jakobsen Brandenburg21440903
Bent Nielsen11438904
Peter Dörling11438905
Per Jonasen11431906
Bruno Simonsen41431907
Leif Jørgensen31428908
Ole Hjæresen31420909
Bodil Sørensen (DFS)81420910
Finn Jelstrup41419911
Lise Neumann21408912
Else Andersen (DFS)21406913
Susanne Overgård11398914
Flemming Fabricius21394915
Trine Søttrup21380916
Søren Ladefoged41380917
Knud Dahl Thomsen11366918
Leif Færregaard Jensen91366919
Erna Mikkelsen41362920
Hansa Petersen11350921
Bent Aage Rasmussen21347922
Kai Arne Skall31338923
Lis Wendelboe Hansen21324924
Ove Eriksen (Munkebo Lokalarkiv)11316925
Ragna Kolind111312926
Tove Bente Rasmussen31312927
Mogens Skov Kristensen21308928
Lene From Nielsen (DFS)131300929
Betina Bak Hansen41299930
Axel Kjær Sørensen21295931
Flemming Isidor21288932
Laila Nielsen21288933
Mogens Lynge Madsen31273934
Tonni Boysen21268935
Jens Hjære Rasmussen21264936
Ole B. Andersen41262937
Astrid Detlefsen Kienitz11246938
Barløse-Sandager-Holevad41243939
Ann Pedersen (DFS)91239940
Kirsten Tatt (DIS)21238941
Kirsten Nielsen21237942
Jacob Hejmdal Gren21228943
Solveig Stroyer11225944
Jørgen Rudolf Asmussen (DFS)11223945
Erik Pedersen41219946
AGGSH (Hans Willi Godbersen)51215947
Johnny Hald Magnussen11211948
Gert Vestergaard Jensen51210949
Lars Rynord21208950
Otto Ramm21207951
Randi Sanne Bro Grubbe21207952
Lone Ørmen11206953
Mette Bakman Sivertsen41205954
Margrethe Krog11200955
AGGSH (Ursula Müller)51190956
Palle Benthin31183957
Hans Egon Pedersen21179958
Pia Smedehus Jensen71177959
Alice Schack21174960
Liselotte Jørgensen21166961
Sofie Dahm Lous31159962
Bjarne Frandsen (DIS)21149963
Kirsten Graa Thomsen11148964
Niels Poulin Nielsen21146965
Christian Nielsen11145966
Steen Venbjerg61144967
Leif Mortensen (DFS)11143968
Bendt Spendrup Mathiasen11139969
Knud Vesth11134970
Birthe Andersen61130971
Christine Hallsson31130972
Poul-Erik Pedersen31129973
Carl-Johan Bavnhøj Madsen21125974
Lars Gotfred-Rasmussen41124975
Erik Frydendal21110976
Bent Christian Larsen11103977
Claus-Ulrich Strüben71096978
Harriet Hansen11089979
Hans Christian Andersen41088980
Steen Bilde-Christensen (DIS)11079981
Ann Ritter Pedersen (DIS)31075982
Lars Erik Bryld11073983
Erna og Orla Iver Madsen31071984
Else Nexø11064985
Annette Engelbrecht Berthelsen (DFS)11064986
Flemming Andersen (DIS)11062987
Peter Kj. Hansen21059988
Ulrik Liberoth41054989
Grete Talbro21052990
Peter Wodskou21044991
Anne-Marie Thomsen21039992
Pia Larsson21037993
Hans Jessen41034994
AKVZ (Barbara Bell)21027995
Lise Kristiansen21025996
Henrik Friberg Sørensen31019997
Pia Hofmann Sørensen (DFS)21018998
Vagn Berg (DFS)11017999
Jørgen Johannessen (DFS)110161000
Karen Jørgensen210121001
Leif Thor Olsen410101002
Arne Christiansen310051003
Johan Alexander Harttung110031004
Bent Johannisson69971005
Kirsten Knudsen29911006
Jørgen Brøndum29781007
Dan Richardt19781008
Værløse Lokalhistoriske Arkiv19781009
John Rasmussen19751010
Thomas Jørgensen19671011
Kristina Devantier19651012
Henny Lauritsen19511013
Poul Agerbæk59511014
Birte Underlin Wangsøe29441015
Bent Nielsen (DFS)59411016
Benny Andersen29391017
Ole H. Jensen19241018
Mogens Lolle Laursen19231019
Tove Jensen29211020
Spøttrup Lokalhistoriske Arkiv59141021
Jens Friis29091022
Flemming Willum Petersen19051023
Bodil Else Kristine Petersen49051024
Einer Thygesen29001025
Lokalhistorisk Forening for Romdrup-Klarup29001026
Torben Lund18991027
Ole Frederiksen38981028
Svend Jensen28931029
Asbjørn Dueholm (DFS)18921030
Georg Brandt Christensen18901031
Bente og Poul Brodersen38891032
Karina Rune Jensen (DFS)28871033
Søren Jensen68821034
Vagn Sørensen18781035
Per Ekberg28781036
Elin von Linstow28781037
Pia Madsen28731038
Jan Klitgaard38721039
Leif Bigler28701040
Nakita Mikaela Pisarski28701041
Hans Peter Kjær38681042
Per Helge Nissen18651043
Niels Lambertsen48631044
Niels L. Nielsen18601045
Werner Nielsen Wittekind28491046
Sanne Thomsen (DIS)28481047
Joan Iserhorst18451048
Nick Svendsen28451049
Ole Jensen Grau38451050
Jacqueline Wedel38451051
AGGSH (Hans-Werner Selken)18441052
Birthe Frosted18431053
Anne B. Philipsen (DFS)18401054
Ole Dahl18381055
Morten Hammer18351056
Ib Bobjerg Nielsen18341057
Jane Søndergaard (DFS)48331058
Lise Lotte Tidemann Thomsen18331059
Ulla Mortensen18321060
John Honoré18311061
Erik Hougaard Madsen28271062
Dan Nielsen18271063
Linda Nielsen28191064
Frede Frandsen28181065
Karin Kjær Iversen58171066
Erik Mortensen18151067
Britta Matthiasen18111068
Thomas Munck18111069
Steen Erik Mortensen18111070
Elsebeth Haunsø18101071
Randi Løsekraut28011072
Jørgen Christensen67981073
Elin Persson17911074
Janne Jacobsen17881075
Anne Lise Kirk Jensen27851076
Finn Hald17821077
Conni Pedersen27811078
Jørgen Kristensen37741079
Katja Hansen17721080
Annette Samuelsen17691081
Else Christensen27561082
Linda Lauridsen (DFS)27531083
Ole Malchau17511084
Poul Broe17491085
Lone S. Østergaard17481086
Mikael Jensen17471087
Alice Kruse17471088
AKVZ (Martina Janssen)17421089
Flemming Ørnbøll27411090
Jette Sønderbek27391091
Linda Frederiksen (DFS)27331092
Poul Lynge Johansen27301093
Hans Peter Poulsen17261094
Tina Frausing Borch17251095
Nanna Lind17241096
Janne Thomsen (DFS)27171097
Eva Ervø37161098
Svend Tingleff27121099
Clara Dalsgaard Hansen17071100
Bent Christensen16971101
Gitte Kristensen (DFS)56971102
Inger Nielsen (DFS)16941103
Lisbeth Bitsch Jensen (DFS)46901104
Emil Stubbe26861105
Jytte Kirstein Simonsen (DFS)16811106
Ole Steensen16811107
Lars Hansen16751108
Dorte Hedegaard Pedersen36741109
Susanne Doering Jensen26741110
Dimitri Hardorff (DFS)26651111
Morten Bøge Sørensen16561112
Ib Noe (DIS)16501113
Ellen Povlsen26501114
Ole Skytte Fredsgaard26481115
Karen Christiane Hansen26471116
Sonja Ramsøe Hansen16441117
Birthe Mogensen16431118
Marianne Nicolaysen (DFS)26371119
Lene Rüsz26271120
Mette Ida Marie Pihler36221121
Rita Holm16201122
Bo Lytzen26161123
Laila Tognarelli Hansen16151124
Hanne Gøtzsche26151125
Susanne Beate Foged Mortensen16151126
Mie Nielsen (DIS)26141127
Per Svendsen16101128
Ernst Pless Holst26091129
Kurt Cronberg Ipsen16061130
John Bach Thygesen16011131
Laust Kristensen25971132
Øjvind Hede35921133
AGGSH (Leif Glanert)35871134
Millie Nymark Lønneke15851135
Preben Lund (DIS)15811136
Niels Erik Antonsen15761137
Tue Toft15741138
Torben Bundgaard15691139
AKVZ (Bernd Peter Päffgen)15651140
Myrtel Rasmussen15581141
Anne-Lise Bjerregaard15581142
Arno Guzek15571143
John From-Poulsen15551144
Helle Elisabeth Kristjansen35491145
Pia Laulund35491146
Hugh Bartley Watkins15431147
Søren Møller15361148
Susan Glue45331149
Michael Lund15331150
Erling Kildal15241151
Leif Napier Hansen15231152
Povl O. Nielsen15211153
AKVZ (Peter Wilde)15201154
Jørgen Greve15191155
Kirsten Woldiderich15171156
Claus Hein-Nielsen15161157
Charlotte Celinder Friis -Dastrup15141158
Bendt Johansen15111159
Bent Hansen15091160
Mads Andersen25061161
Katrine Tovgaard-Olsen45061162
Rigmor Frandsen15051163
Skive Byhistoriske Arkiv35031164
Jes Lauritsen74991165
AKVZ (Marianne Mangels)14981166
Børge Stoltenberg Heidemann14981167
Leif Hede14971168
Linda Bak Hansen (DIS)14951169
AGGSH(Carsten Wittern)34921170
Erik Marinus Jensen14901171
Leif Johansen14881172
Svend Erik Sørensen14881173
Lise Vøhtz14771174
Tove Marquardsen24761175
Inga Ladefoged14751176
Birgit Jørgensen14741177
Bente Lyngdahl Olsen24711178
Hans Chr. Hansen14691179
Ingelise Hansen14591180
Angela Ryll14541181
Niels Aage Andersen14541182
Steen Erik Rasmussen14491183
Peter Bach14471184
Arne Hansen24441185
Karl Erik Nielsen14421186
Henrik Delorang van Dyk14421187
Bodil Grove Christensen14371188
Aksel Jensen14361189
Joyce Cupit14341190
Knud Erik Høgh14321191
Jørgen Rotaus14321192
Christine Josiasen14321193
Bente Jensen24281194
Kurt Nielsen14221195
Hanne Arent14171196
Gitte Jonassen14161197
Susanne Riis (DFS)34121198
Fritz Gundgaard Knudsen14111199
Anne Holtze Rosendal14111200
Jørgen Aaquist Nielsen34061201
Ernst Jørgensen14041202
Birgit Pogan14041203
Kurt Werner Demuth-Iversen14041204
Jens Villadsen14021205
Erik Mollerup24001206
Bo Nordmann Amdi13981207
Niels Gjermandsen13911208
Louise Hammer Andersen13841209
Boris Reimann13811210
Ewan Pedersen13761211
Inger Persson13751212
Christen Lehmann Ebbesen13741213
Ole Haagensen23711214
Åse Eriksen13711215
Erna Østerberg13711216
Vagn Rath Hansen13711217
Winnie Juel Mikkelsen23701218
Merete Holst Mærsk13671219
Flemming Topsøe-Jensen23651220
Bent Jacobsen13591221
Svend Åge Brun Hansen13551222
Else Outze13541223
Leif Nielsen13411224
Bente Henriksen13361225
Jeannie Kristensen23301226
Lone Karlson13271227
Johannes Seifert13171228
Karen Greve Straarup13171229
Lene Berg Christiansen43131230
Conni Green (DIS)13121231
Pelle Egeberg Persson13081232
Lisbeth Garbrecht Larsson13071233
Svend Larsen13051234
Henning Olaf Clausen (DFS)12881235
O. Feiberg12861236
Ester Nørrelykke12851237
AGGSH (Karin Offen)12841238
AGGSH (Hans Peter Voss)22841239
Karenmargrete Dencker22801240
Jens Peter Hansen12801241
Ib Egebjerg Nielsen12771242
Peter Kudsk12731243
Torben Nyhuus12711244
Elisabeth Strandbygaard12671245
Mai-Britt Edvart Nielsen (DFS)22601246
Morten H. Nielsen (DIS)52591247
Maja Hjorth Jensen12581248
Svend Olaf Thorn12561249
Knud Børge Jørgensen12551250
Katrine Bøche Jensen (DFS)12341251
Jan Otkjær22341252
Hanne Elly Petersen (DIS)12291253
Jane Wolff Bengtsen12291254
Lene Dræby Kottal32231255
Erik Feldborg Strack12131256
AGGSH (Uwe Schärff)12111257
Pernille Amanda Bartholdy Kanto (DFS)22071258
Louise Juel Broch12001259
Britta Hansen11991260
Adam Jon Kronegh (SA-IB)11951261
Bent Rønnefelt11941262
Lis Hindrichsen31881263
Liselotte Jensen11811264
Liselotte Larsen11631265
Århus Kommunes Biblioteker11631266
Leif Bjørkskov11621267
Karl-Erik Jensen11611268
Bjørn Vind11561269
Selma Mouritsen11511270
AKVZ (Angela Nack)11501271
Bettina Bendix Andresen (DFS)41281272
Iben Raj Petersen21261273
Lone Kuhrt Valery (DSF)41201274
Christina Post11111275
AGGSH (Nicola Thieke)11061276
Erik Sigvardt Jensen4901277
Pia Petersen (DFS)7871278
Louise Ludvigsen1851279
Thomas Villum Jakobsen1831280
Erik Laursen1781281
Steen Rønnow (DIS)1761282
Anne-Lise Kræmmer1751283
AKVZ (John Bornholdt)1741284
AKVZ (Gudrun Lundbech)1661285
Christina Jacobsen (DFS)1611286
Dan Nicolaysen (DFS)1511287
Sune Porse Carlsen1501288
Gitte Liv Pedersen (DSF)1471289
Tina Elisabeth Nielsen (DFS)1461290
Teddy Ole Andreassen (DFS)1441291
Helle Thor Hirschmann1261292
Henrik Johansen (DIS)4241293
Hans Jørgen Marker1201294
Mia Mørch (DFS)2181295
Susanne Andersen (DFS)1171296
Ann-Marie Larsen1111297
Ina Hoffmann Hansen (DFS)171298
Gregers Hvidkjær151299
Poul Wachmann251300
Eva V. Ersbøll (DIS)131301

KB = Kirkebog, KLTB = Kollektbog, MATR = Matrikel, MT = Matrikel, OE = Oeders Eftr., SKMT = Skattemandtal, TP = Tyendeprotokol

Revideret 30/6-2021 af markus_schunck@sa.dk   Se udviklingen af kirkebogsindtastninger