KIP projektet





 

Donorhitliste samlet oversigt 18/5-2020

navnAntal materialerAntal personer
Lotte Brændegaard Hvid124010444631
Ena Eiberg8899328702
Helge Lago Bay11247914373
Hans Nielsen7145724804
Benthe Anthony7014241305
Else Mikkelsen5163976366
Keld A. Nielsen6113188987
H. Due-Hansen4353124598
Elin Køhl Larsen2523109559
Randi Sørensen20330578410
Poul F. Andersen34829738911
Kurt Kermit Nielsen59427910312
Verner Møller Jensen 22927252913
Michael Niby34926323614
Else Søndergaard Larsen37325480715
Keld Leo Jensen38224068616
Lis Birgit Jensen20023367217
Hans Erik Luther24716907918
Finn Folkmann51516709719
Agnes Sitkeine Szira15316357620
Lars Jørgen Helbo21515960621
Gerda Svane4015920522
Keld Jensen9415298823
Bjarne Nielsen19814650724
Jens Karl Rasmussen16414076725
Flemming Victor Andersen (DFS)20413062826
Hans Martin Laustsen32113062727
Sofie Petersen14112428728
Svend-Erik Christiansen12611940129
Ann Stahnke12611719930
Johannes Witt9911664931
John Frøslev14511576132
Minna Mortensen9611561133
Karen Lis Andersen14811253034
Kirsten og Paul Knudsen19510489635
Arne Julin2010457636
Sven Arne Jensen7710282837
Tonny Fievé Pedersen1209713138
Jette Laustsen1889516739
Henry Ammitzbøll969294140
Bente Kristine Nørgaard668985241
Christian Langelund1708872642
Helga Fabricius Thomsen958827043
Bente Henriksen1828723344
Flemming Thygesen1028713745
Birthe Kongsbak1688706546
Brian Petersen1798647447
Lisa Sonesson1048509848
Karen Margrethe Schmidt1038347649
Ove Kühn1128165350
Jørgen O. Hyldvang918153851
Niels Aage Christian Nørgaard997991052
Karl Nielsen387990153
Arne Hansen1017874754
Søren Baumgarten1857550755
Erik Petersen837261256
Erling Fagerberg1277069957
Bent Ødegaard957052958
Jenny Rasmussen926933459
Claus Christiansen1416931060
Kirsten Knudsen1136904661
Martin Henriksen626809362
Birthe Jensen286803763
Lisbeth Jakobsen666782064
Eric Lolk Christensen566775765
Gunnar Nielsen1016768666
Jonna Elise Arnholtz Lerby2286764567
Vivi Severin Mortensen366637468
Henrik Andresen906628869
Anne-Lise Brinkhard776622970
Ole Düring796618171
Kaj Aage Brandt1926573672
Flemming Svendsen456389673
Uwe Jacobsen456290574
Hans Christian Johansen736118775
Jytte Skaaning225955076
Vinderup Egnshistoriske Arkiv735929477
Finn Løgager495808478
Henning Christensen725768379
Erik G. Andresen875749680
Erik Helmer Nielsen355748281
Henning Bech Johansen405690882
Mogens Marcussen605636883
Niels Rasmussen425603084
Henrik Bahne445516785
John Gregers Hvidkjær4965488086
Annelise Christensen425312287
Lindy Kirkensgaard Kær1535277188
Niels Ernst Schjeldahl1095276189
DDD Indtastere15244790
Ole Søndergaard295096791
Mogens Bruus Michaelsen515020592
Camille og Niels L. Nielsen745010293
Kristen Nygaard914987694
Maibrit Baden1144981695
Søren Jensen334725796
Ingvard Langelund714698397
Ane Margrethe Willi Østerberg594635998
Morten Ingemann694586099
Jill Munnecke4845796100
Kaj Ahlburg5745611101
Leif Dehnits11144133102
Dr. Rolf Gehrmann744056103
Hans Henrik Koch9442833104
Ejvind Vestergaard6442825105
Vivi Fæster7042245106
Mogens Lindegaard4841958107
Hans Juul-Larsen6741955108
Fredi Paludan Bentsen7441599109
Svend Jørgen Nielsen (DIS)4941361110
Lillian Holm Nielsen3941126111
Vivian Pagel Larsen2140987112
Kirsten Jørgensen4340986113
Karen Grethe Hansen4540753114
Slægtshistoriske forening, Odense140271115
John Kaltoft7240132116
Kaj Schmidt1839384117
Herdis Holst4339084118
Lene Thomsen (DFS)6138994119
Sven Sjørslev6338724120
Peter Kristiansen2538169121
Eigil Nicolaysen8337316122
Inger Margrethe Bjerregaard5336713123
Niels Bierring Lauritsen7036476124
James Norvall4036303125
Flemming Kristiansen4136046126
Lise Marie Sørensen10435994127
Inger Buchard2535729128
Vivi Frederiksen1835368129
Tommy Rasmussen4835232130
Inge Lise Vohnsen Sørensen2935055131
Kaja Vigtoft5735025132
Inge Lind5634997133
Jørgen B. Damgaard1934619134
Lise Raalund3034524135
Erik Hansen4134322136
Erling Axelgaard2832835137
Knud Spangsø3332106138
Gert Holger Bredahl Jensen2532104139
AGGSH (Carsten Dahm)7531457140
Ruben Højmark3031228141
Lennart Fensmark Frederiksen4131207142
Kate Stormly (DFS)12531134143
Paul Knudsen7131118144
John Sander Dhiin3930980145
Emil M. Stautz2630948146
Jens Arne Leismann1230172147
Odense Stadsarkiv3030129148
Ole Svensson3329989149
Knud Valdemar Søgaard8429333150
Poul Erik Sørensen6229227151
Benny Skou Mortensen3429165152
Rikke Fjordbak Ravn6929157153
Inger Hovkjær Nielsen (DFS)13928736154
Lars Svane1727878155
Steffen Kejlberg2127865156
Tonni Leif Jørgensen5727848157
Rolf Jensen5527494158
Carsten Petersen2427390159
Anette Skoú Gulbæk6927374160
Steen Mygind5527218161
Hanne Pedersen3127152162
Aase B. Jensen3027121163
Kjeld Jakobsen4727025164
Holger Helbo5926973165
Hans Evald Sigvardsen11426643166
AGGSH (Resi Rudat)9626638167
Winnie Rechenback Nielsen2926608168
Karen og Ole Jørgensen3526536169
Jette Sørensen (DIS)3526286170
Karl Pedersen10226165171
Lilian Rubini Svane3726001172
Ingrid Fredelund Krogh1825996173
Ejvind Rasmussen4525608174
Ejner Johansen2325430175
Peter Thomsen4925429176
Heidi Lund5125169177
Edith Stougaard3825098178
Thomas Pedersen4925007179
Ib og Britt Walbum4024973180
Lone Frost4824763181
Laila Baumann Rolsted Jensen13624718182
Lene Søby9822788183
Anne-Marie Kehlet Olsen3022374184
AGGSH (Ute Boock)2322175185
Erik Møller Svendsen2822172186
Anita Lindberg1922099187
Elisabeth Elsborg2822025188
Ebba Frederiksen4921891189
Charles Glenn Petersen4621837190
Randi Overgaard821540191
Børge Laulund3821525192
Estrid Wilhelms3020900193
Vagn Mørkeberg Christiansen2420806194
Preben Mørch2920380195
Rigmor Henriksen3020324196
Udo Niebuhr2420161197
Rita Iversen4320142198
Lis Isgaard Gregersen3320116199
Svend Haakon Jensen5220073200
Knud Lorentzen1320031201
Maj-Britt Agerbæk Sørensen2919680202
Niels Henry Jensen4719622203
Erik Krogsgaard2419581204
Inger Munk4619504205
Helle Foss819487206
Anna Birthe Mortensen3319437207
Finn Højmark-Jensen3819357208
Jytte Davidsen3119340209
Hannah Aabech2019099210
Pia Sørensen5719030211
Aksel Hansen2818890212
Elisabeth Marklund Mogensen3218831213
Aage Clausen2118825214
Helge Skovgaard Hansen3518651215
Anne-Mette Hvidbjerg (DFS)2818448216
Jørgen Rasmussen1818298217
Mogens Lorentzen Jensen2018224218
Inga Pedersen2818199219
Gert Roesen5017975220
Georg Simon1517903221
Pia Jakobsen2817649222
Ny Sortenstiern Steensen (DFS)7517575223
Aase Brauer2917521224
Torben Steen Rosenberg7317180225
Bent Rønnenfelt3516976226
Elisabeth Sofie Dahl2116865227
Annette Pedersen3016840228
Hans H. Worsøe2916771229
Kaj Henriksen3616687230
Anders B. Christophersen3616684231
Holger Busch Nielsen1916588232
Ib Normann Borum1516533233
Jens Rasmussen1216477234
Ellen Rasmussen2416423235
Jørgen Bue Lond2916332236
AKVZ (Dorothea Klahn)2816296237
Kirsten Frandsen816261238
Erling Jensen2716246239
Henning Jørgensen6616237240
Bent Juhl Christensen4516119241
Susanne Andersen2916113242
Jens Thuesen2016109243
Henrik Nielsen1416077244
Jens V. Olsen4315920245
Kurt Heinsøe115579246
Johannes Gram2615527247
Harry C. Lund2415498248
Stine Sønderby Larsen315247249
Børge Kronborg1315166250
Vagn Lihn Kristensen1515066251
Kristian Lauritsen1515030252
Steen Helles914794253
Børge Askholm2914785254
Line Thorngaard1714783255
Rita Mogensen3514744256
Svend Erik Kruhöffer1614708257
Hans Christian Elberg1914566258
Jeannie Bengtsson1514387259
Marie Lilleris Nielsen3514370260
Anders Ditlev Sørensen1014307261
Lissi Carlsen1214279262
Arne Navne2114135263
Bente Skov1814072264
Klaus Hansen1513963265
Kenneth Vejgaard Jørgensen1313769266
Hans Ressel1813754267
Robert Kjær1613583268
Ole Nørskov Nielsen413251269
Horst Ritterbusch1513219270
Heini Madsen7813170271
Jørgen Thrier Mortensen2813090272
Gitte Høgh Greisik1813076273
Leif Jensen2912946274
Tom Smidth1612914275
Inge Laustsen3712786276
Karin Hedegaard612783277
Bente Reimer Larsen2912782278
Jørgen Harring Kristensen1912699279
Finn Sachse Poulsen112671280
Ingelise Poulsen (DIS)6012641281
Niels Haunsø1012567282
Peter Ramskov Andersen1512551283
Janne Søndergaard (DFS)3812546284
Poul Erik Steffansen3612470285
Bent Wind1112458286
Leif Elmose1212289287
Ole Lundsgaard1612204288
Henny Lauridsen1812072289
Susanne Hansen611948290
Jørgen Thue Pedersen2011945291
Magnus Pedersen1611834292
Lone Bornefelt1011828293
Inge Mardal (DFS)3911722294
Bodil Aavad Jacobsen911695295
Aase Bomholdt1311491296
Kirsten Bjørneboe2011334297
Inger Kirkensgaard2211306298
Arne Rolf4811206299
Hans Otto Boysen611204300
Flemming Næsland311194301
Karen Birgit Reib1211166302
Arne Feldborg1811142303
Marianne Rytter (DIS)1511098304
John Iversen Bech3011026305
Svend Lundgaard2510814306
Grete Skatka510752307
Ulrik Chr. Wentzel310730308
Jørgen Hattens2610719309
Arne Alexandersen1610685310
Jørgen S. Andersen1310646311
Jan Rømer710546312
Anette Jensen2210498313
William Stuart3010438314
Kirsten Bakman Andersen1710436315
Arne Augustesen1110384316
Angela Tara Byrholdt Hansen810264317
DDD-indtastere110252318
Poul Emil Bendtsen3110182319
Berit Guldmann Andersen1710118320
Margit Madsen2810031321
Inga Heckmann109935322
Birgitte Schiøler Kallehauge149913323
Jens Nyholm Christensen159843324
Laila Komstedt (DIS)79785325
Bodil Lange (DFS)539759326
Flemming Aasklint129674327
Vagn Beck Christensen129621328
Linda Schwartz Karlsen149614329
Grith Nørholk (DFS)99529330
Molly Larsen59528331
Lene Fabritius79480332
Jørn Kjøller99474333
Thorkild Søndergaard89464334
Vibeke Carøe49437335
Finn Larsen139420336
Jørgen Wismann19392337
John Bils159221338
Knud Erik Hansen179220339
Erik Laursen (DIS)99085340
Nelle Søndermand89082341
Grete Nielsen79076342
Kirsten Thomsen119075343
Albert Mohr Lolk69031344
Anne Grethe Kolstrup209030345
Else Jensen (DFS)409017346
John Agnor Jensen148986347
Ellen Jensen238985348
Bjarne Jensen58951349
Charlotte Pedersen (DFS)358927350
Jørgen Kjer158920351
Finn Kristensen og Lone Rasmussen98862352
Helle Hjortø178794353
Manfred Thomsen48773354
Finn Frederiksen48745355
Jeppe Bregenov Pedersen58710356
Middelfart Byarkiv48659357
Erik Lauridsen178650358
Jens E. Caspersen158590359
Leif Juul118568360
Poul Hansen ORV158541361
Bente Jungdal78469362
Lone Andreasen18449363
Grethe Gudbergsen68443364
Axel Worm128335365
J. Wilhelm Rasmussen158322366
Hanne Bjørn148294367
AGGSH (Heinz Dose)118292368
Metty Isidor98257369
Viggo Poulsen108244370
Gert Christensen108209371
Pia Justesen88207372
Arne Møhler138185373
Bent Poulsen178185374
Ulla Hansen108080375
Kirsten Maria Kroer Sørensen187942376
Dorte Andersen177912377
Evan Bach Agerbo137884378
Laila Irene Dencker27834379
Inge Kristensen377797380
Louise Marie Rygaard167796381
Ole Hansen137784382
Jesper Vang Hansen77770383
Ida Hansen (DFS)297746384
Erik Laursen147692385
Käthe Birgitte Skaaning57667386
Anna York107657387
Inge Axelgaard117645388
Bjarne Krogh Hansen167626389
Egil Holm Nielsen97606390
Elsebeth Vitterup Hansen77529391
Teddy Ole Andreassen (DFS)127512392
Ole Degn237475393
Tina Birthe Seibæk197440394
Steen Torben Jensen107360395
Aino Vibeke Kronsell47359396
Peder J. Hansen97324397
Ulla Andersson307297398
Herdis Kjølhede237251399
Rolf Georgi-Jensen87215400
Linda Lauridsen Haible117191401
Erik Hansen57154402
Tove Hansen117142403
Tage Bøgh Jensen47141404
Vibeke Stegmann107105405
Hans Hermann57030406
Britt Walbum187006407
Majbritt Jensen106982408
Inge-Lise Trampedach36968409
Tove Zadlo Karlsson (DFS)66956410
Kurt Hansen226936411
Mona Lisa Hansen36896412
Ralph-Brian Vessel Hørberg296863413
Villy Andersen116771414
Poul E. Christiansen26750415
Heino Wessel Hansen76741416
Santina Hergott (DFS)346736417
Zitta Worm126716418
Helge Green66690419
Jørn Pedersen26675420
Inga Vinther156664421
Hanne Skovgaard66663422
Christian Ringskou26642423
Eva Laursen106581424
Karen Møller Nielsen96579425
Inger Lundholm76579426
Gribskov Arkiv196554427
Kurt Norsk56530428
Grete Agerlund Skatka106504429
Inger Pisarski86472430
Erik Ravn Nielsen76449431
Bjørn Andersen Nexø46396432
Ove Pedersen46391433
Stine Nørgaard Andersen106379434
Karl Erik Kirkensgaard126368435
Poul Birk Rasmussen156360436
Bengt Bolinder (DFS)146345437
Per Dyhl136329438
Kristian Lauritsen (DFS)166326439
Sten Petersen146316440
Villy Danielsen136262441
Lisbeth Frandsen46258442
Kirsten Visby (DFS)226255443
Karin Jørgensen126255444
Lone Birte Larsen (DIS)66251445
B. Gerhard Jensen56230446
Maya Rasmussen26187447
Mette Fløjborg66179448
Aase Møller Mikkelsen96179449
Hans-Ole Mørk156171450
Tine Merle Madsen76126451
Kurt Ottosson156126452
Poul Erik Jørgensen (DIS)66083453
AGGSH (Wolfgang Hohenfeld)236072454
Mette Lausten156012455
AKVZ (Hans Stapelfeldt)36008456
Grethe Banggaard115990457
Britta Due35950458
Stevns Lokalhistoriske Arkiv75942459
Gerda Eleonora Jensen55938460
Holger Møllebjerg125918461
Jens Erik Starup95896462
Birthe Mylius Grønvold Kroman (DFS)185878463
Joan Solveig Byriel Christensen55867464
Erik Rasmussen25854465
Torben Aastrup45849466
Pia Anne-Lise Hoffmann Larsen115844467
Jette Olsen (DFS)205841468
Ove Kamper35837469
Erik Grønvall (DFS)105802470
Jeanette Falk Jønch35801471
Slægtshistorisk Forening Samsø45778472
Jørgen Jørgensen165771473
Kirsten Sanders65764474
AKVZ (Peter Bake)35741475
Inge Kristensen (DIS)85682476
Knud Aagaard95665477
Gitte Jeanette Hansen (DFS)25658478
Bjarne Møller65643479
Birgit Madsen35623480
Flemming Westervig55541481
Herman Boskov Hansen75538482
Birgit Friis Larsen105512483
Viggo Jensen135511484
Thomas Kortz45491485
Bent Rehsø Madsen195467486
Hanne Lind65458487
Finn Bo Jørgensen (DFS)345416488
Povl Erik Munk15393489
Inger Hjort Sørensen85375490
Helge Kjerside15351491
Svend Ove Edvardsen65349492
Gert Topp65331493
Dagmar Thorisdottir (DFS)115263494
AGGSH (Jan Peter Andersen)85215495
Otto Olsson145194496
Hanne Marie Rud85189497
Jette Jørgensen45182498
Hanne og Ejgon Rasmussen65093499
Niels Olsen85078500
Kristen Kousgaard155076501
Jytte Larsen135034502
Ejnar Buhrkal75025503
Jens Henrik Pedersen65018504
Birthe V. Jørgensen124965505
Hans P. Christensen54882506
Kirsten Volden44837507
Alice Sachse134823508
Kirsten Marianne Nielsen24819509
Michael Maag44816510
AKVZ (Michael Kohlhaas)34811511
Vibeke Tolstrup34811512
Aase Fihl264786513
Mary Frølund Sørensen114779514
Bente M. Grønbech Olsen64729515
Jan Espen Hansen104709516
Hans-Henrik Husen114704517
Lene Flink Knudsen54698518
Troels Jørgensen54663519
Lone Rasmussen44642520
Kirsten Bilde74635521
Charlotte Hasforth94632522
Lisbeth Stybert24631523
Bente Olsen14619524
Preben Pedersen44608525
Tina Prytz-Madsen84604526
AGGSH (Jasmine Siemsen)134601527
Lis Mejlby (DIS)54599528
Conny Jensen84550529
Sanne Borgstrøm Andersen64548530
AGGSH (Karin Pabst)124526531
Lene Nordstrøm44506532
Jonna Thybo Sørensen84500533
Bente Jessen94499534
AKVZ (Helga P. Ankele)74484535
Ivar Peter Larsen24483536
Mogens Thygesen24459537
Ulla Aubro Christensen124452538
Ulla Lohmann Sørensen124452539
AKVZ (Daniel Jochims)74444540
Hanne Kirkegaard54442541
Ole Mou Andersen (DFS)44431542
AKVZ (Georg A. H. Wolf)54426543
B. Sørensen104370544
Tove Marker14368545
Jytte Hammerich Fauerby94344546
Britta Merete Bjørn Grønbæk74332547
Knud Sørensen34324548
Poul Brodersen74323549
Niels Ole Dahl (DFS)54318550
Niels Winther Christensen64279551
Inge Astrup (DFS)74214552
Rene Didia Lønholdt54210553
Bent Østergaard Olsen164202554
Karin Joan Olesen (DFS)194187555
Harry Hansen64153556
Jette Rugård64144557
Karl Frost34069558
Nils Adam Aaby Wodschow44062559
Lis Myrup74061560
Grenaa Egnsarkiv94058561
Tage Jensen84055562
Marianne Morsing (DIS)34025563
Hanne E. Grytner44024564
Andreas Asmussen24019565
Claus Jensen134014566
Elisabeth Sørensen54012567
Jesper Kaj Skov43995568
Ejner Stutemeyer443992569
Heino Rost-Nielsen53973570
AGGSH (Angela Ryll)93958571
Jørn Erik Pallesen73940572
Benny August Pedersen73924573
Jørgen Larsen33921574
Margit Rannes13914575
Annelise Kristiansen113900576
Connie Olsen63882577
Ellen Jensen73869578
AGGSH-VZ-AG13862579
Ute Sachau53855580
AGGSH (Joachim Lietz)153818581
Hans Chr. Eriksen153814582
Arbeits-Gruppe Genealogie Schleswig-Holstein63805583
Trille Helle Wachs63778584
Ulla Rose Larsen53772585
Lene Steffensen33766586
Jan Hedegaard Skov113746587
Ute Boock (AGGSH)23723588
AGGSH (Gerhard Fischer)83719589
Margrethe Nielsen33718590
Ib Hansen103710591
Arne Sloth93706592
Rita Holm43700593
AGGSH (Reinhard Carstens)13671594
Henriette Høeg53661595
Kirsten Skov Jensen33612596
Frederik Daabeck33608597
Bende Njor (DSF)13554598
Frederik Olesen43544599
Mogens Jørgensen33519600
Karsten Bjerreskov53509601
Heidi Hyltoft Wiborg (DFS)33504602
Eding Jensen93493603
Poul D. C. Christensen43485604
Leif Lundahl43482605
Arvind Vrejlev73481606
Annette Kjærsgaard (DFS)283479607
Mette Marie Cathrine Weigel123472608
Svend Erik Warming83452609
Mona Irene Gertz33437610
Jeanni Jørgensen83435611
Karin Viborg Andersen53425612
AKVZ (Günter Uken)253420613
Eskild Martin Jeppesen33419614
Jytte Jørgensen33410615
Nanna Floor Clausen53397616
Gurli Vibeke123369617
Kirsten Christiansen123361618
Birgit Mortensen93339619
Ivan Dahl93339620
Morten Eriksen33301621
Kirsten Andersen (DIS)23294622
Inge M. Olsen33290623
Oluf Enevoldsen53290624
Hanne Brogaard Jensen (DFS)83284625
Elisabeth Nicolajsen53271626
Jørgen Engholm43268627
Dorte Wolsgaard23249628
Lisa Meta Erbs Jensen63248629
Odette Althoff33240630
Hanne Probst13232631
Bodil Rafaelsen103226632
Frank Andersen73211633
Annette Sloth Bøgelund63176634
John Bruun Jørgensen (DSF)33174635
Hans Nielsen13166636
Kristen Stagstrup43138637
Jan Nielsen (DFS)43136638
Merete Thrane23127639
Marie Bernard13126640
Lisbet Kinttof93118641
Kim N. Jensen43114642
Inge Leth-Nissen53112643
Lis Jensen23111644
Rita Jensigne Simonsen63109645
Flemming Olsen (DIS)43087646
Svend Pedersen93078647
Inge Margrethe Thykær Jensen63071648
Christine Louise Madsen53067649
Elsebeth Paikin33042650
Henning Kvist33041651
Ulla Bager Møller23034652
Anni Stuart43033653
Henning Sylvan53023654
John Vennervald23006655
Alice Wahlstrøm Andersen (DFS)53004656
Hanne B. Stegemüller13000657
Knud Amtoft32994658
Ilse Kirk52992659
Ruddi Søberg Elkjær32982660
Kjeld Kibsgaard42963661
Edith Boye Olesen32956662
Holger Waaben52945663
Lokalhistorisk Arkiv i Silkeborg22944664
Per Johansen52943665
Bo Lebech82935666
Peter Bøjesen Jensen32913667
Manfred Jahn (AGGSH)12912668
Lise Vinberg Smidth (DFS)132906669
Jytte Ravn Jensen22904670
Jørgen Brix62892671
AKVZ22892672
Sysser Sørensen Kristensen (DFS)102880673
Kirsten Marianne Nielsen (DIS)12861674
AKVZ (Wolfgang Boock)12858675
Karen-Marie Jørgensen12857676
Hanne Vinter Henriksen42841677
Niels Erik Simonsen52836678
Marianne Krogh42831679
Bent Erik Christiansen52831680
Dorthe Skelbæk Jeppesen12830681
Henrik Frederiksen (DFS)42823682
Jens Carl Jensen32820683
Bente Pedersen (DFS)582811684
Børge Johannes Jensen42809685
Steen Kristensen42808686
Lizzie Knoop42778687
Niels Aage Holmgaard52755688
Henrik Steen Larsen52749689
Hans Peter Kjær122744690
Mette Maltesen12741691
Bjarne Hagelquist22732692
Hans Andersen12729693
Lise Friis12726694
Anna-Lise Romvig Thomsen62721695
Peter Nielsen92715696
Karina Tybring Hansen42711697
Walther Kyllesbech12707698
Anette Pedersen22703699
Knud Wilke32689700
Kaj Sandholdt52683701
Kirsten Madsen (DFS)42661702
Gunnar Petersen82650703
Jørn Væring Larsen22649704
Sigvald Johannes Hansen22640705
Linda Hansen (DFS)112635706
Birte Wienecke42606707
Elise Reil72597708
Anni Lindvig72597709
Ingelise Løvenholt Nielsen12589710
Billy Sørensen222583711
Inge Nissen22583712
Torben Bredahl Nielsen (DIS)32565713
Niels Fredensborg Lund32563714
Niels Holger Jensen72560715
Hanne Elsebeth Götzsche42541716
Arne Sørensen (DIS)22511717
Merete Nielsen32507718
Inger Hartby12504719
Lokalhistorisk Forening for Skals og Omegn32499720
Preben Jessen (DIS)32483721
Lilian Marcussen52477722
Harriet Rasmussen42460723
Johann Wilhelm Rasmussen22452724
Hugo Østergaard Dynesen42446725
Hanne Vinter Henriksen32440726
Klavs Bressendorff Madsen32425727
Elo Jacobsen22419728
Connie Thorup Bay42406729
Mogens Fentum52391730
Finn Kristensen52389731
Leif Gustav Jørgensen42370732
Flemming Maiborg22369733
Susanne Buck (AGGSH)22351734
Grethe Ellinor Beuschau32313735
Inger Larsen-Ledet42302736
Michael Kristensen132287737
Birgit Øskov52282738
Jørgen Laustsen32279739
Inger Lise Frantzen72274740
Ida Frederiksen82241741
John Pilgaard Hansen32230742
Helle Lindholm Hansen42227743
Kirsten Høltermand62226744
Signe Trolle62226745
Gunner Hansen (DFS)12223746
Christian Bendixen22197747
Bjarne Nielsen22197748
Jens Givskov22195749
Harald Wormstrup32192750
AGGSH (Michael Baumann)92190751
Jette Helene Børsting (DFS)92186752
Jens E. Christiansen22185753
Steffen Andersen42182754
Helle Enkelund (DFS)12177755
Svend Ivan Jørgensen42165756
Lene Posselt42148757
Ulrich Normann Pedersen32140758
Gunnar Nielsen22128759
Bente Pedersen52120760
Inge Buhelt (DFS)152115761
Jan Vesti Andersen22108762
Bent Nielsen (DIS)22106763
Laila Valbjørn Johnsen122100764
Peter Michael Boesen32080765
Inge-Lise Erland52064766
Marianne Bak Povlsen22045767
Mai-Brit Lauritsen12034768
Kaj Theodor Cedersted32024769
Anne-Marie Laier52020770
Ulla Jacobsen22000771
Kathrine Tobiasen32000772
Asta Knudsen41991773
Steen Møller Pedersen21983774
Dorthe Hansen (DFS)21979775
Thorben Lundsgaard41976776
Inge-Lise Madsen31973777
Karl Erik Hansen (DIS)11956778
Karsten Jensen21949779
Tina Vilhelmsen31947780
Karen Thostrup41944781
Michael Eneriis21941782
Elsebeth Vienberg21938783
AGGSH (Jannsen)11937784
Lisbeth Kjeldsen21935785
Grethe Banggaard Steffensen41931786
Kaj Ørhøj21923787
Michael Holtegaard51909788
Leon Sønderskov (DFS)11908789
Hans Jørgen Marker31897790
Anni Søbygaard21894791
Gitte Pedersen (DIS)11885792
Arne Hahn91885793
Henning Kiilerich11871794
Torben Føns11868795
Gitte Samsøe21867796
Bjørn Wangsøe71867797
Ruth Steenberg Rasmussen51859798
Birgit Gro Jensen51855799
Margit Kildevang Kristensen (DFS)21855800
AGGSH (Harry Schulz)81852801
Jørgen Petersen (DIS)11848802
Tove Nielsen51845803
Hans Erik Nielsen41842804
Allan Graugaard-Jensen (DIS)21824805
Erik Hejlsø51819806
AGGSH (Peter Andersen)21816807
Else Marie Rasmussen (DFS)61816808
Skanderborg Egnsarkiv11815809
Marie Brinch (DFS)11810810
Hanne Elsebeth Gøtzsche61806811
Anne-Mette Jensen21805812
Alice Johansen31796813
Brita Pedersen11787814
Leo Mogensen11784815
Gunhild Dalgaard51782816
Anita Andersen41768817
Torben Christiansen31766818
Søren Brogaard21759819
Erik Pedersen51757820
Annegrete Tønners11750821
Inger Gorny Rasmussen31743822
Erik Torp Steffensen21739823
Helge Rickard Larsen11726824
Susan Damholt (DFS)41725825
Margit Bagger21721826
Jette Gregersen (DFS)11707827
Helge Johannes Nielsen11704828
Line Jørgensen41685829
Jørgen Johannes Lauridsen21683830
Anne Birgitte Kjærgaard Hansen31680831
Jette Johannesen21678832
Henning Merrild Nielsen11677833
Pernille Lysholdt Holm11661834
Knud Dreier41658835
Inger Marie Pedersen31648836
Anette Korsgaard Laursen71648837
Lis Emma Lind21646838
Camilla Thomsen41638839
Marc Møldrup Andersen31631840
Elisabeth Jakobsen11630841
Hanne Kaas (DFS)11625842
Heidi Holm Rasmussen11623843
AGGSH (Siegfried Bahr)31615844
AGGSH (Richard Kolang)131607845
Grete Tvedegaard31607846
Bente Brodersen31606847
Asbjørn Romvig Thomsen41603848
Kathrine Marie Schnell51601849
Hedda Gottschalck21589850
Gerhard Deutschmann21588851
Anne Mette Lauridsen11575852
Karin Nissen11569853
Edith Lundgaard31563854
Grete Saxtorff31554855
Torben Bang Sørensen11551856
Jonna Norderud51550857
Arne Nielsen11547858
Poul Erik Pedersen31543859
Eigil Hougaard31536860
Torsten Kristensen11530861
Lis Thorshøj Borgaard21526862
Kaj Erik Jensen31523863
Michael Schneiders31523864
Ole Søgaard Berthou (DFS)31522865
Torben Nyvang31522866
Wilhelm Frederiksen31515867
Rikke Vindberg41484868
Jørgen Brokmose41484869
Randi Borne41484870
Rita Larsen11480871
Hans Peder Olesen31479872
AGGSH (R. Studt)71476873
Leif Jørgensen51473874
Birthe Hansen (DIS)21470875
Lillian Pløger11466876
Karina Wittrup11463877
Gunnar Hansen11450878
Finn Harsfort81448879
Tim Grejsen11447880
Kate Christensen11446881
AGGSH (Andrea Herrmann)21444882
Birgitte Boesen Qvist11443883
Hanne Jakobsen Brandenburg21440884
Bent Nielsen11438885
Peter Dörling11438886
Per Jonasen11431887
Bruno Simonsen41431888
Leif Jørgensen31428889
Ole Hjæresen31420890
Bodil Sørensen (DFS)81420891
Finn Jelstrup41419892
Lise Neumann21408893
Else Andersen (DFS)21406894
Anders Pedersen21403895
Susanne Overgård11398896
Flemming Fabricius21394897
Trine Søttrup21380898
Søren Ladefoged41380899
Knud Dahl Thomsen11366900
Leif Færregaard Jensen91366901
Erna Mikkelsen41362902
Hansa Petersen11350903
Bent Aage Rasmussen21347904
Kai Arne Skall31338905
Lis Wendelboe Hansen21324906
Ove Eriksen (Munkebo Lokalarkiv)11316907
Tove Bente Rasmussen31312908
Mogens Skov Kristensen21308909
Lene From Nielsen (DFS)131300910
Betina Bak Hansen41299911
Axel Kjær Sørensen21295912
Flemming Isidor21288913
Laila Nielsen21288914
Mogens Lynge Madsen31273915
Tonni Boysen21268916
Jens Hjære Rasmussen21264917
Ole B. Andersen41262918
Astrid Detlefsen Kienitz11246919
Barløse-Sandager-Holevad41243920
Ann Pedersen (DFS)91239921
Kirsten Tatt (DIS)21238922
Kirsten Nielsen21237923
Jacob Hejmdal Gren21228924
Solveig Stroyer11225925
Erik Pedersen41219926
AGGSH (Hans Willi Godbersen)51215927
Johnny Hald Magnussen11211928
Gert Vestergaard Jensen51210929
Lars Rynord21208930
Otto Ramm21207931
Randi Sanne Bro Grubbe21207932
Lone Ørmen11206933
Mette Bakman Sivertsen41205934
Margrethe Krog11200935
AGGSH (Ursula Müller)51190936
Palle Benthin31183937
Hans Egon Pedersen21179938
Pia Smedehus Jensen71177939
Alice Schack21174940
Liselotte Jørgensen21166941
Sofie Dahm Lous31159942
Bjarne Frandsen (DIS)21149943
Kirsten Graa Thomsen11148944
Niels Poulin Nielsen21146945
Christian Nielsen11145946
Steen Venbjerg61144947
Leif Mortensen (DFS)11143948
Bendt Spendrup Mathiasen11139949
Knud Vesth11134950
Birthe Andersen61130951
Christine Hallsson31130952
Poul-Erik Pedersen31129953
Carl-Johan Bavnhøj Madsen21125954
Lars Gotfred-Rasmussen41124955
Susanne Vestergaard31121956
Erik Frydendal21110957
Bent Christian Larsen11103958
Knud Haaning Andersen (DFS)51096959
Claus-Ulrich Strüben71096960
Harriet Hansen11089961
Hans Christian Andersen41088962
Steen Bilde-Christensen (DIS)11079963
Ann Ritter Pedersen (DIS)31075964
Lars Erik Bryld11073965
Erna og Orla Iver Madsen31071966
Else Nexø11064967
Annette Engelbrecht Berthelsen (DFS)11064968
Flemming Andersen (DIS)11062969
Peter Kj. Hansen21059970
Ulrik Liberoth41054971
Grete Talbro21052972
Peter Wodskou21044973
Anne-Marie Thomsen21039974
Pia Larsson21037975
Hans Jessen41034976
AKVZ (Barbara Bell)21027977
Lise Kristiansen21025978
Henrik Friberg Sørensen31019979
Pia Hofmann Sørensen (DFS)21018980
Vagn Berg (DFS)11017981
Karen Jørgensen21012982
Leif Thor Olsen41010983
Methea Christine Hedegaard31008984
Arne Christiansen31005985
Johan Alexander Harttung11003986
Bent Johannisson6997987
Kirsten Knudsen2991988
Jørgen Brøndum2978989
Dan Richardt1978990
Værløse Lokalhistoriske Arkiv1978991
John Rasmussen1975992
Thomas Jørgensen1967993
Kristina Devantier1965994
Henny Lauritsen1951995
Poul Agerbæk5951996
Birte Underlin Wangsøe2944997
Bent Nielsen (DFS)5941998
Benny Andersen2939999
Ole H. Jensen19241000
Mogens Lolle Laursen19231001
Tove Jensen29211002
Spøttrup Lokalhistoriske Arkiv59141003
Jens Friis29091004
Flemming Willum Petersen19051005
Bodil Else Kristine Petersen49051006
Einer Thygesen29001007
Lokalhistorisk Forening for Romdrup-Klarup29001008
Torben Lund18991009
Ole Frederiksen38981010
Svend Jensen28931011
Asbjørn Dueholm (DFS)18921012
Georg Brandt Christensen18901013
Bente og Poul Brodersen38891014
Karina Rune Jensen (DFS)28871015
Søren Jensen68821016
Vagn Sørensen18781017
Per Ekberg28781018
Elin von Linstow28781019
Pia Madsen28731020
Jan Klitgaard38721021
Leif Bigler28701022
Nakita Mikaela Pisarski28701023
Hans Peter Kjær38681024
Per Helge Nissen18651025
Niels Lambertsen48631026
Niels L. Nielsen18601027
Werner Nielsen Wittekind28491028
Sanne Thomsen (DIS)28481029
Joan Iserhorst18451030
Nick Svendsen28451031
Ole Jensen Grau38451032
Jacqueline Wedel38451033
AGGSH (Hans-Werner Selken)18441034
Birthe Frosted18431035
Anne B. Philipsen (DFS)18401036
Ole Dahl18381037
Morten Hammer18351038
Ib Bobjerg Nielsen18341039
Jane Søndergaard (DFS)48331040
Lise Lotte Tidemann Thomsen18331041
Ulla Mortensen18321042
John Honoré18311043
Erik Hougaard Madsen28271044
Dan Nielsen18271045
Linda Nielsen28191046
Børge Noer18191047
Frede Frandsen28181048
Karin Kjær Iversen58171049
Erik Mortensen18151050
Britta Matthiasen18111051
Thomas Munck18111052
Steen Erik Mortensen18111053
Elsebeth Haunsø18101054
Randi Løsekraut28011055
Jørgen Christensen67981056
Elin Persson17911057
Janne Jacobsen17881058
Anne Lise Kirk Jensen27851059
Finn Hald17821060
Conni Pedersen27811061
Jørgen Kristensen37741062
Katja Hansen17721063
Annette Samuelsen17691064
Jørn Nordahn Frederiksen (DFS)17671065
Flemming W. Jensen (DFS)37641066
Else Christensen27561067
Ole Malchau17511068
Poul Broe17491069
Lone S. Østergaard17481070
Mikael Jensen17471071
Alice Kruse17471072
AKVZ (Martina Janssen)17421073
Flemming Ørnbøll27411074
Jette Sønderbek27391075
Linda Frederiksen (DFS)27331076
Poul Lynge Johansen27301077
Hans Peter Poulsen17261078
Tina Frausing Borch17251079
Nanna Lind17241080
Eva Ervø37161081
Svend Tingleff27121082
Bent Christensen16971083
Gitte Kristensen (DFS)56971084
Emil Stubbe26861085
Ole Steensen16811086
Jytte Kirstein Simonsen (DFS)16811087
Lars Hansen16751088
Dorte Hedegaard Pedersen36741089
Susanne Doering Jensen26741090
Dimitri Hardorff (DFS)26651091
Morten Bøge Sørensen16561092
Ib Noe (DIS)16501093
Ellen Povlsen26501094
Ole Skytte Fredsgaard26481095
Karen Christiane Hansen26471096
Linda Lauridsen (DFS)16441097
Sonja Ramsøe Hansen16441098
Birthe Mogensen16431099
Marianne Nicolaysen (DFS)26371100
Lene Rüsz26271101
Rita Holm16201102
Bo Lytzen26161103
Laila Tognarelli Hansen16151104
Hanne Gøtzsche26151105
Susanne Beate Foged Mortensen16151106
Mie Nielsen (DIS)26141107
Per Svendsen16101108
Ernst Pless Holst26091109
Kurt Cronberg Ipsen16061110
John Bach Thygesen16011111
Laust Kristensen25971112
Øjvind Hede35921113
AGGSH (Leif Glanert)35871114
Millie Nymark Lønneke15851115
Preben Lund (DIS)15811116
Niels Erik Antonsen15761117
Tue Toft15741118
Torben Bundgaard15691119
AKVZ (Bernd Peter Päffgen)15651120
Myrtel Rasmussen15581121
Anne-Lise Bjerregaard15581122
Arno Guzek15571123
John From-Poulsen15551124
Helle Elisabeth Kristjansen35491125
Pia Laulund35491126
Hugh Bartley Watkins15431127
Søren Møller15361128
Susan Glue45331129
Michael Lund15331130
Erling Kildal15241131
Povl O. Nielsen15211132
AKVZ (Peter Wilde)15201133
Jørgen Greve15191134
Kirsten Woldiderich15171135
Claus Hein-Nielsen15161136
Charlotte Celinder Friis -Dastrup15141137
Bendt Johansen15111138
Bent Hansen15091139
Mads Andersen25061140
Katrine Tovgaard-Olsen45061141
Rigmor Frandsen15051142
Skive Byhistoriske Arkiv35031143
Jes Lauritsen74991144
AKVZ (Marianne Mangels)14981145
Børge Stoltenberg Heidemann14981146
Leif Hede14971147
Linda Bak Hansen (DIS)14951148
AGGSH(Carsten Wittern)34921149
Erik Marinus Jensen14901150
Leif Johansen14881151
Svend Erik Sørensen14881152
Lise Vøhtz14771153
Tove Marquardsen24761154
Inga Ladefoged14751155
Birgit Jørgensen14741156
Bente Lyngdahl Olsen24711157
Hans Chr. Hansen14691158
Ingelise Hansen14591159
Angela Ryll14541160
Niels Aage Andersen14541161
Steen Erik Rasmussen14491162
Peter Bach14471163
Arne Hansen24441164
Karl Erik Nielsen14421165
Henrik Delorang van Dyk14421166
Bodil Møller14401167
Bodil Grove Christensen14371168
Aksel Jensen14361169
Joyce Cupit14341170
Knud Erik Høgh14321171
Jørgen Rotaus14321172
Christine Josiasen14321173
Bente Jensen24281174
Kurt Nielsen14221175
Mette Ida Marie Pihler24191176
Hanne Arent14171177
Gitte Jonassen14161178
Susanne Riis (DFS)34121179
Fritz Gundgaard Knudsen14111180
Anne Holtze Rosendal14111181
Jørgen Aaquist Nielsen34061182
Ernst Jørgensen14041183
Birgit Pogan14041184
Kurt Werner Demuth-Iversen14041185
Jens Villadsen14021186
Erik Mollerup24001187
Bo Nordmann Amdi13981188
Niels Gjermandsen13911189
Louise Hammer Andersen13841190
Boris Reimann13811191
Ewan Pedersen13761192
Inger Persson13751193
Christen Lehmann Ebbesen13741194
Ole Haagensen23711195
Åse Eriksen13711196
Erna Østerberg13711197
Vagn Rath Hansen13711198
Winnie Juel Mikkelsen23701199
Merete Holst Mærsk13671200
Flemming Topsøe-Jensen23651201
Bent Jacobsen13591202
Svend Åge Brun Hansen13551203
Else Outze13541204
Leif Nielsen13411205
Bente Henriksen13361206
Jeannie Kristensen23301207
Lone Karlson13271208
Johannes Seifert13171209
Karen Greve Straarup13171210
Lene Berg Christiansen43131211
Conni Green (DIS)13121212
Pelle Egeberg Persson13081213
Lisbeth Garbrecht Larsson13071214
Svend Larsen13051215
Henning Olaf Clausen (DFS)12881216
O. Feiberg12861217
Ester Nørrelykke12851218
AGGSH (Karin Offen)12841219
AGGSH (Hans Peter Voss)22841220
Karenmargrete Dencker22801221
Jens Peter Hansen12801222
Ib Egebjerg Nielsen12771223
Peter Kudsk12731224
Torben Nyhuus12711225
Elisabeth Strandbygaard12671226
Mai-Britt Edvart Nielsen (DFS)22601227
Morten H. Nielsen (DIS)52591228
Maja Hjorth Jensen12581229
Svend Olaf Thorn12561230
Knud Børge Jørgensen12551231
Katrine Bøche Jensen (DFS)12341232
Jan Otkjær22341233
Hanne Elly Petersen (DIS)12291234
Jane Wolff Bengtsen12291235
Lene Dræby Kottal32231236
Erik Feldborg Strack12131237
AGGSH (Uwe Schärff)12111238
Pernille Kanto (DFS)22071239
Louise Juel Broch12001240
Britta Hansen11991241
Adam Jon Kronegh (SA-IB)11951242
Bent Rønnefelt11941243
Lis Hindrichsen31881244
Liselotte Jensen11811245
Liselotte Larsen11631246
Århus Kommunes Biblioteker11631247
Leif Bjørkskov11621248
Karl-Erik Jensen11611249
Bjørn Vind11561250
Selma Mouritsen11511251
AKVZ (Angela Nack)11501252
Bettina Bendix Andresen (DFS)41281253
Iben Raj Petersen21261254
Lone Kuhrt Valery (DSF)41201255
Christina Post11111256
AGGSH (Nicola Thieke)11061257
Erik Sigvardt Jensen4901258
Pia Petersen (DFS)7871259
Louise Ludvigsen1851260
Thomas Villum Jakobsen1831261
Erik Laursen1781262
Steen Rønnow (DIS)1761263
Anne-Lise Kræmmer1751264
AKVZ (John Bornholdt)1741265
AKVZ (Gudrun Lundbech)1661266
Christina Jacobsen (DFS)1611267
Dan Nicolaysen (DFS)1511268
Sune Porse Carlsen1501269
Tina Elisabeth Nielsen (DFS)1461270
Helle Thor Hirschmann1261271
Henrik Johansen (DIS)4241272
Hans Jørgen Marker1201273
Mia Mørch (DFS)2181274
Susanne Andersen (DFS)1171275
Ann-Marie Larsen1111276
Ina Hoffmann Hansen (DFS)171277
Gregers Hvidkjær151278
Poul Wachmann251279
Eva V. Ersbøll (DIS)131280

KB = Kirkebog, KLTB = Kollektbog, MATR = Matrikel, MT = Matrikel, OE = Oeders Eftr., SKMT = Skattemandtal, TP = Tyendeprotokol

Revideret 18/5-2020 af lolu@sa.dk   Se udviklingen af kirkebogsindtastninger