KIP projektet





 

Donorhitliste samlet oversigt 13/7-2020

navnAntal materialerAntal personer
Lotte Brændegaard Hvid124010444631
Ena Eiberg8999403872
Helge Lago Bay11247914373
Hans Nielsen7165743544
Benthe Anthony7014241305
Else Mikkelsen5204044296
Keld A. Nielsen6113188987
H. Due-Hansen4353124598
Elin Køhl Larsen2523109559
Randi Sørensen20530831110
Poul F. Andersen34929820511
Kurt Kermit Nielsen59427910312
Verner Møller Jensen 23427900713
Michael Niby34926323614
Else Søndergaard Larsen37325480715
Keld Leo Jensen38224068616
Lis Birgit Jensen20023367217
Hans Erik Luther24716907918
Finn Folkmann51516709719
Agnes Sitkeine Szira15616466120
Lars Jørgen Helbo21515960621
Gerda Svane4015920522
Keld Jensen9415298823
Bjarne Nielsen19814650724
Jens Karl Rasmussen16514092625
Flemming Victor Andersen (DFS)20413078626
Hans Martin Laustsen32113062727
Sofie Petersen14112428728
Svend-Erik Christiansen12611940129
Ann Stahnke12611719930
Johannes Witt9911664931
John Frøslev14511576132
Minna Mortensen9611561133
Karen Lis Andersen14911366634
Kirsten og Paul Knudsen19510489635
Arne Julin2010457636
Sven Arne Jensen7710282837
Henry Ammitzbøll1009796438
Tonny Fievé Pedersen1209713139
Jette Laustsen1889516740
Bente Kristine Nørgaard709163341
Christian Langelund1708872642
Helga Fabricius Thomsen958827043
Bente Henriksen1828723344
Flemming Thygesen1028713745
Birthe Kongsbak1688706546
Brian Petersen1798647447
Lisa Sonesson1048509848
Karen Margrethe Schmidt1038347649
Niels Aage Christian Nørgaard1088242050
Ove Kühn1128165351
Jørgen O. Hyldvang918153852
Karl Nielsen387990153
Arne Hansen1017874754
Søren Baumgarten1857550755
Erik Petersen837261256
Erling Fagerberg1297188557
Bent Ødegaard957052958
Jenny Rasmussen926933459
Claus Christiansen1416931060
Kirsten Knudsen1136904661
Martin Henriksen626809362
Birthe Jensen286803763
Lisbeth Jakobsen666782064
Eric Lolk Christensen566775765
Gunnar Nielsen1016768666
Jonna Elise Arnholtz Lerby2286764667
Henrik Andresen926728168
Vivi Severin Mortensen366637469
Anne-Lise Brinkhard776622970
Ole Düring796618171
Kaj Aage Brandt1926573672
Flemming Svendsen456389673
Uwe Jacobsen456290574
Finn Løgager556232675
Hans Christian Johansen736118776
Jytte Skaaning225955077
Henning Bech Johansen425838678
Vinderup Egnshistoriske Arkiv725812679
Henning Christensen725768380
Erik G. Andresen875749681
Erik Helmer Nielsen355748282
Mogens Marcussen605636883
Niels Rasmussen425603084
Mogens Bruus Michaelsen555581885
Henrik Bahne445516786
John Gregers Hvidkjær4965488087
Annelise Christensen425312288
Lindy Kirkensgaard Kær1535277189
Niels Ernst Schjeldahl1095276190
DDD Indtastere15244791
Ole Søndergaard295096792
Camille og Niels L. Nielsen745010293
Kristen Nygaard914987694
Maibrit Baden1144981695
Søren Jensen334725996
Ane Margrethe Willi Østerberg624699797
Ingvard Langelund714698398
Morten Ingemann694586099
Jill Munnecke4845796100
Kaj Ahlburg5745611101
Leif Dehnits11144133102
Dr. Rolf Gehrmann744056103
Hans Henrik Koch9442833104
Ejvind Vestergaard6442825105
Vivi Fæster7042245106
Mogens Lindegaard4841958107
Hans Juul-Larsen6741955108
Fredi Paludan Bentsen7441599109
Svend Jørgen Nielsen (DIS)4941364110
Lillian Holm Nielsen3941126111
Vivian Pagel Larsen2140987112
Kirsten Jørgensen4340986113
Karen Grethe Hansen4540753114
Slægtshistoriske forening, Odense140271115
John Kaltoft7240132116
Kaj Schmidt1839384117
Lise Marie Sørensen10939289118
Herdis Holst4339084119
Lene Thomsen (DFS)6138994120
Sven Sjørslev6338724121
Peter Kristiansen2538169122
Flemming Kristiansen4337922123
Eigil Nicolaysen8337316124
Inger Margrethe Bjerregaard5336713125
Niels Bierring Lauritsen7036476126
James Norvall4036303127
Inger Buchard2535729128
Vivi Frederiksen1835368129
Tommy Rasmussen4835232130
Inge Lise Vohnsen Sørensen2935055131
Kaja Vigtoft5735025132
Inge Lind5634997133
Jørgen B. Damgaard1934619134
Lise Raalund3034524135
Erik Hansen4134322136
Erling Axelgaard2832835137
Knud Spangsø3332106138
Gert Holger Bredahl Jensen2532104139
AGGSH (Carsten Dahm)7531457140
Ruben Højmark3031228141
Lennart Fensmark Frederiksen4131207142
Kate Stormly (DFS)12531134143
Paul Knudsen7131118144
John Sander Dhiin3930980145
Emil M. Stautz2630948146
Benny Skou Mortensen3730230147
Jens Arne Leismann1230172148
Odense Stadsarkiv3030129149
Ole Svensson3329989150
Knud Valdemar Søgaard8429333151
Poul Erik Sørensen6229227152
Rikke Fjordbak Ravn6929157153
Inger Hovkjær Nielsen (DFS)13928736154
Lars Svane1727878155
Steffen Kejlberg2127865156
Tonni Leif Jørgensen5727848157
Hanne Pedersen3227807158
Rolf Jensen5527494159
Carsten Petersen2427390160
Anette Skoú Gulbæk6927374161
Steen Mygind5527218162
Aase B. Jensen3027121163
Winnie Rechenback Nielsen3227091164
Kjeld Jakobsen4727025165
Holger Helbo5926973166
Hans Evald Sigvardsen11426643167
AGGSH (Resi Rudat)9626638168
Karen og Ole Jørgensen3526536169
Jette Sørensen (DIS)3526286170
Karl Pedersen10226165171
Lilian Rubini Svane3726001172
Ingrid Fredelund Krogh1825996173
Ejvind Rasmussen4525608174
Ejner Johansen2325430175
Peter Thomsen4925429176
Heidi Lund5125169177
Edith Stougaard3825098178
Thomas Pedersen4925007179
Ib og Britt Walbum4024973180
Lone Frost4824763181
Laila Baumann Rolsted Jensen13624718182
Lene Søby9822788183
Anne-Marie Kehlet Olsen3022374184
AGGSH (Ute Boock)2322175185
Erik Møller Svendsen2822172186
Anita Lindberg1922099187
Elisabeth Elsborg2822025188
Ebba Frederiksen4921891189
Charles Glenn Petersen4621837190
Randi Overgaard821540191
Børge Laulund3821525192
Estrid Wilhelms3020900193
Vagn Mørkeberg Christiansen2420806194
Preben Mørch2920380195
Rigmor Henriksen3020324196
Hannah Aabech2220213197
Udo Niebuhr2420161198
Rita Iversen4320142199
Lis Isgaard Gregersen3320116200
Svend Haakon Jensen5220073201
Knud Lorentzen1320031202
Maj-Britt Agerbæk Sørensen2919680203
Niels Henry Jensen4719622204
Erik Krogsgaard2419581205
Inger Munk4619504206
Helle Foss819487207
Anna Birthe Mortensen3319437208
Finn Højmark-Jensen3819357209
Jytte Davidsen3119340210
Susanne Andersen3019100211
Pia Sørensen5719030212
Aksel Hansen2818890213
Elisabeth Marklund Mogensen3218831214
Aage Clausen2118825215
Helge Skovgaard Hansen3518651216
Anne-Mette Hvidbjerg (DFS)2818448217
Jørgen Rasmussen1818298218
Mogens Lorentzen Jensen2018224219
Inga Pedersen2818199220
Gert Roesen5017975221
Georg Simon1517903222
Pia Jakobsen2817649223
Elisabeth Sofie Dahl2217640224
Ny Sortenstiern Steensen (DFS)7517575225
Aase Brauer2917521226
Torben Steen Rosenberg7317180227
Bent Rønnenfelt3516976228
Annette Pedersen3016840229
Hans H. Worsøe2916771230
Kaj Henriksen3616687231
Anders B. Christophersen3616684232
Holger Busch Nielsen1916588233
Ib Normann Borum1516533234
Jens Rasmussen1216477235
Ellen Rasmussen2416423236
Jørgen Bue Lond2916332237
AKVZ (Dorothea Klahn)2816296238
Kirsten Frandsen816261239
Erling Jensen2716246240
Henning Jørgensen6616237241
Nelle Søndermand1116228242
Bent Juhl Christensen4516119243
Jens Thuesen2016109244
Henrik Nielsen1416077245
Jens V. Olsen4315920246
Kurt Heinsøe115579247
Johannes Gram2615527248
Harry C. Lund2415498249
Stine Sønderby Larsen315247250
Børge Kronborg1315166251
Vagn Lihn Kristensen1515066252
Kristian Lauritsen1515030253
Steen Helles914794254
Børge Askholm2914785255
Line Thorngaard1714783256
Rita Mogensen3514744257
Svend Erik Kruhöffer1614708258
Hans Christian Elberg1914566259
Jeannie Bengtsson1514387260
Marie Lilleris Nielsen3514370261
Anders Ditlev Sørensen1014307262
Lissi Carlsen1214279263
Arne Navne2114135264
Bente Skov1814072265
Klaus Hansen1513963266
Kenneth Vejgaard Jørgensen1313769267
Hans Ressel1813754268
Robert Kjær1613583269
Ole Nørskov Nielsen413251270
Horst Ritterbusch1513219271
Heini Madsen7813170272
Jørgen Thrier Mortensen2813090273
Gitte Høgh Greisik1813076274
Leif Jensen2912946275
Tom Smidth1612914276
Inge Laustsen3712786277
Karin Hedegaard612783278
Bente Reimer Larsen2912782279
Jørgen Harring Kristensen1912699280
Finn Sachse Poulsen112671281
Ingelise Poulsen (DIS)6012641282
Niels Haunsø1012567283
Peter Ramskov Andersen1512551284
Janne Søndergaard (DFS)3812546285
Poul Erik Steffansen3612470286
Bent Wind1112458287
Leif Elmose1212289288
Ole Lundsgaard1612204289
Henny Lauridsen1812072290
Susanne Hansen611948291
Jørgen Thue Pedersen2011945292
Magnus Pedersen1611834293
Lone Bornefelt1011828294
Inge Mardal (DFS)3911722295
Louise Marie Rygaard2111701296
Bodil Aavad Jacobsen911695297
Aase Bomholdt1311491298
Kirsten Bjørneboe2011334299
Inger Kirkensgaard2211306300
Arne Rolf4811206301
Hans Otto Boysen611204302
Flemming Næsland311194303
Karen Birgit Reib1211167304
Arne Feldborg1811142305
Marianne Rytter (DIS)1511098306
John Iversen Bech3011026307
Svend Lundgaard2510814308
Grete Skatka510752309
Ulrik Chr. Wentzel310730310
Jørgen Hattens2610719311
Arne Alexandersen1610685312
Jørgen S. Andersen1310646313
Inge Kristensen4010589314
Jan Rømer710546315
Anette Jensen2210498316
William Stuart3010438317
Kirsten Bakman Andersen1710436318
Arne Augustesen1110384319
Angela Tara Byrholdt Hansen810264320
DDD-indtastere110252321
Poul Emil Bendtsen3110182322
Berit Guldmann Andersen1710118323
Margit Madsen2810031324
Inga Heckmann109935325
Birgitte Schiøler Kallehauge149913326
Jens Nyholm Christensen159843327
Laila Komstedt (DIS)79785328
Bodil Lange (DFS)539759329
Flemming Aasklint129674330
Vagn Beck Christensen129621331
Linda Schwartz Karlsen149614332
Grith Nørholk (DFS)99529333
Molly Larsen59528334
Lene Fabritius79480335
Jørn Kjøller99474336
Thorkild Søndergaard89464337
Vibeke Carøe49437338
Finn Larsen139420339
Jørgen Wismann19392340
John Bils159221341
Knud Erik Hansen179220342
Erik Laursen (DIS)99085343
Grete Nielsen79076344
Kirsten Thomsen119075345
Albert Mohr Lolk69031346
Anne Grethe Kolstrup209030347
Else Jensen (DFS)409017348
John Agnor Jensen148986349
Ellen Jensen238985350
Bjarne Jensen58951351
Charlotte Pedersen (DFS)358927352
Jørgen Kjer158923353
Helle Hjortø178794354
Manfred Thomsen48773355
Finn Frederiksen48745356
Jeppe Bregenov Pedersen58710357
Middelfart Byarkiv48659358
Erik Lauridsen178650359
Jens E. Caspersen158590360
Leif Juul118568361
Poul Hansen ORV158541362
Bente Jungdal78469363
Lone Andreasen18449364
Grethe Gudbergsen68443365
Axel Worm128335366
J. Wilhelm Rasmussen158322367
Hanne Bjørn148294368
AGGSH (Heinz Dose)118292369
Metty Isidor98257370
Viggo Poulsen108244371
Gert Christensen108209372
Pia Justesen88207373
Arne Møhler138185374
Bent Poulsen178185375
Ulla Hansen108080376
Kirsten Maria Kroer Sørensen187942377
Dorte Andersen177912378
Evan Bach Agerbo137884379
Laila Irene Dencker27834380
Ole Hansen137784381
Jesper Vang Hansen77770382
Ida Hansen (DFS)297746383
Erik Laursen147692384
Käthe Birgitte Skaaning57667385
Anna York107657386
Inge Axelgaard117645387
Bjarne Krogh Hansen167626388
Egil Holm Nielsen97606389
Elsebeth Vitterup Hansen77529390
Teddy Ole Andreassen (DFS)127512391
Ole Degn237475392
Finn Kristensen og Lone Rasmussen87445393
Tina Birthe Seibæk197440394
Jette Ejlskov Toftegaard Pedersen147368395
Steen Torben Jensen107360396
Aino Vibeke Kronsell47359397
Peder J. Hansen97324398
Ulla Andersson307297399
Herdis Kjølhede237251400
Rolf Georgi-Jensen87215401
Linda Lauridsen Haible117191402
Erik Hansen57154403
Tove Hansen117142404
Tage Bøgh Jensen47141405
Vibeke Stegmann107105406
Santina Hergott (DFS)357060407
Hans Hermann57030408
Britt Walbum187006409
Majbritt Jensen106982410
Inge-Lise Trampedach36968411
Tove Zadlo Karlsson (DFS)66956412
Kurt Hansen226936413
Mona Lisa Hansen36896414
Ralph-Brian Vessel Hørberg296863415
Villy Andersen116771416
Poul E. Christiansen26750417
Heino Wessel Hansen76741418
Zitta Worm126716419
Helge Green66690420
Jørn Pedersen26675421
Inga Vinther156664422
Hanne Skovgaard66663423
Christian Ringskou26642424
Eva Laursen106581425
Karen Møller Nielsen96579426
Inger Lundholm76579427
Gribskov Arkiv196554428
Kurt Norsk56530429
Grete Agerlund Skatka106504430
Inger Pisarski86472431
Erik Ravn Nielsen76449432
Bjørn Andersen Nexø46396433
Ove Pedersen46391434
Stine Nørgaard Andersen106379435
Karl Erik Kirkensgaard126368436
Poul Birk Rasmussen156360437
Bengt Bolinder (DFS)146345438
Per Dyhl136329439
Kristian Lauritsen (DFS)166326440
Sten Petersen146316441
Villy Danielsen136262442
Lisbeth Frandsen46258443
Kirsten Visby (DFS)226255444
Karin Jørgensen126255445
Lone Birte Larsen (DIS)66251446
B. Gerhard Jensen56230447
Ejnar Buhrkal86193448
Maya Rasmussen26187449
Mette Fløjborg66179450
Aase Møller Mikkelsen96179451
Hans-Ole Mørk156171452
Grethe Bremer (DFS)76138453
Tine Merle Madsen76126454
Kurt Ottosson156126455
Poul Erik Jørgensen (DIS)66083456
AGGSH (Wolfgang Hohenfeld)236072457
Mette Lausten156012458
AKVZ (Hans Stapelfeldt)36008459
Grethe Banggaard115990460
Britta Due35950461
Stevns Lokalhistoriske Arkiv75942462
Gerda Eleonora Jensen55938463
Holger Møllebjerg125918464
Jens Erik Starup95896465
Birthe Mylius Grønvold Kroman (DFS)185878466
Joan Solveig Byriel Christensen55867467
Erik Rasmussen25854468
Torben Aastrup45849469
Pia Anne-Lise Hoffmann Larsen115844470
Jette Olsen (DFS)205841471
Ove Kamper35837472
Slægtshistorisk Forening Samsø45802473
Erik Grønvall (DFS)105802474
Jeanette Falk Jønch35801475
Jørgen Jørgensen165771476
Kirsten Sanders65764477
AKVZ (Peter Bake)35741478
Inge Kristensen (DIS)85682479
Knud Aagaard95665480
Gitte Jeanette Hansen (DFS)25658481
Bjarne Møller65643482
Birgit Madsen35623483
Flemming Westervig55541484
Herman Boskov Hansen75538485
Birgit Friis Larsen105512486
Viggo Jensen135511487
Thomas Kortz45491488
Bent Rehsø Madsen195467489
Hanne Lind65458490
Finn Bo Jørgensen (DFS)345416491
Povl Erik Munk15393492
Inger Hjort Sørensen85375493
Helge Kjerside15351494
Svend Ove Edvardsen65349495
Gert Topp65331496
Dagmar Thorisdottir (DFS)115263497
AGGSH (Jan Peter Andersen)85215498
Otto Olsson145194499
Hanne Marie Rud85189500
Jette Jørgensen45182501
Hanne og Ejgon Rasmussen65093502
Niels Olsen85078503
Kristen Kousgaard155076504
Jytte Larsen135034505
Jens Henrik Pedersen65018506
Birthe V. Jørgensen124965507
Hans P. Christensen54882508
Kirsten Volden44837509
Alice Sachse134823510
Kirsten Marianne Nielsen24819511
Michael Maag44816512
AKVZ (Michael Kohlhaas)34811513
Vibeke Tolstrup34811514
Aase Fihl264786515
Mary Frølund Sørensen114779516
Bente M. Grønbech Olsen64729517
Jan Espen Hansen104709518
Hans-Henrik Husen114704519
Lene Flink Knudsen54698520
Troels Jørgensen54663521
Lone Rasmussen44642522
Kirsten Bilde74635523
Charlotte Hasforth94632524
Lisbeth Stybert24631525
Bente Olsen14619526
Preben Pedersen44608527
Tina Prytz-Madsen84604528
AGGSH (Jasmine Siemsen)134601529
Lis Mejlby (DIS)54599530
Bente Jessen104585531
Conny Jensen84550532
Sanne Borgstrøm Andersen64548533
AGGSH (Karin Pabst)124526534
Lene Nordstrøm44506535
Jonna Thybo Sørensen84500536
AKVZ (Helga P. Ankele)74484537
Ivar Peter Larsen24483538
Mogens Thygesen24459539
Ulla Aubro Christensen124452540
Ulla Lohmann Sørensen124452541
AKVZ (Daniel Jochims)74444542
Hanne Kirkegaard54442543
Ole Mou Andersen (DFS)44431544
AKVZ (Georg A. H. Wolf)54426545
B. Sørensen104370546
Tove Marker14368547
Jytte Hammerich Fauerby94344548
Britta Merete Bjørn Grønbæk74332549
Knud Sørensen34324550
Poul Brodersen74323551
Niels Ole Dahl (DFS)54318552
Niels Winther Christensen64279553
Inge Astrup (DFS)74214554
Rene Didia Lønholdt54210555
Bent Østergaard Olsen164202556
Karin Joan Olesen (DFS)194187557
Harry Hansen64153558
Jette Rugård64144559
Karl Frost34069560
Nils Adam Aaby Wodschow44062561
Lis Myrup74061562
Grenaa Egnsarkiv94058563
Tage Jensen84055564
Marianne Morsing (DIS)34025565
Hanne E. Grytner44024566
Andreas Asmussen24019567
Claus Jensen134014568
Elisabeth Sørensen54012569
Jesper Kaj Skov43995570
Ejner Stutemeyer443992571
Heino Rost-Nielsen53973572
AGGSH (Angela Ryll)93958573
Jørn Erik Pallesen73940574
Benny August Pedersen73924575
Jørgen Larsen33921576
Margit Rannes13914577
Annelise Kristiansen113900578
Connie Olsen63882579
Ellen Jensen73869580
AGGSH-VZ-AG13862581
Ute Sachau53855582
AGGSH (Joachim Lietz)153818583
Hans Chr. Eriksen153814584
Finn Kristensen63806585
Arbeits-Gruppe Genealogie Schleswig-Holstein63805586
Trille Helle Wachs63778587
Ulla Rose Larsen53772588
Lene Steffensen33766589
Jan Hedegaard Skov113746590
Karin Andersen (DFS)13741591
Ute Boock (AGGSH)23723592
AGGSH (Gerhard Fischer)83719593
Margrethe Nielsen33718594
Ib Hansen103710595
Arne Sloth93706596
Rita Holm43700597
AGGSH (Reinhard Carstens)13671598
Bente Pedersen (DFS)623665599
Henriette Høeg53661600
Kirsten Skov Jensen33612601
Frederik Daabeck33608602
Bende Njor (DSF)13554603
Frederik Olesen43544604
Mogens Jørgensen33519605
Karsten Bjerreskov53509606
Heidi Hyltoft Wiborg (DFS)33504607
Eding Jensen93493608
Poul D. C. Christensen43485609
Grethe Ellinor Beuschau63482610
Leif Lundahl43482611
Arvind Vrejlev73481612
Annette Kjærsgaard (DFS)283479613
Mette Marie Cathrine Weigel123472614
Svend Erik Warming83452615
Mona Irene Gertz33437616
Jeanni Jørgensen83435617
Pernille Lysholdt Holm23430618
Karin Viborg Andersen53425619
AKVZ (Günter Uken)253420620
Eskild Martin Jeppesen33419621
Jytte Jørgensen33410622
Nanna Floor Clausen53397623
Gurli Vibeke123369624
Kirsten Christiansen123361625
Birgit Mortensen93339626
Ivan Dahl93339627
Morten Eriksen33301628
Kirsten Andersen (DIS)23294629
Inge M. Olsen33290630
Oluf Enevoldsen53290631
Hanne Brogaard Jensen (DFS)83284632
Elisabeth Nicolajsen53271633
Jørgen Engholm43268634
Dorte Wolsgaard23249635
Lisa Meta Erbs Jensen63248636
Odette Althoff33240637
Hanne Probst13232638
Bodil Rafaelsen103226639
Frank Andersen73211640
Annette Sloth Bøgelund63176641
John Bruun Jørgensen (DSF)33174642
Hans Nielsen13166643
Kristen Stagstrup43138644
Jan Nielsen (DFS)43136645
Merete Thrane23127646
Marie Bernard13126647
Lisbet Kinttof93118648
Kim N. Jensen43114649
Inge Leth-Nissen53112650
Lis Jensen23111651
Rita Jensigne Simonsen63109652
Flemming Olsen (DIS)43087653
Svend Pedersen93078654
Inge Margrethe Thykær Jensen63071655
Christine Louise Madsen53067656
Elsebeth Paikin33042657
Henning Kvist33041658
Ulla Bager Møller23034659
Anni Stuart43033660
Henning Sylvan53023661
John Vennervald23006662
Alice Wahlstrøm Andersen (DFS)53004663
Hanne B. Stegemüller13000664
Knud Amtoft32994665
Ilse Kirk52992666
Ruddi Søberg Elkjær32982667
Kjeld Kibsgaard42963668
Edith Boye Olesen32956669
Holger Waaben52945670
Lokalhistorisk Arkiv i Silkeborg22944671
Per Johansen52943672
Bo Lebech82935673
Peter Bøjesen Jensen32913674
Manfred Jahn (AGGSH)12912675
Lise Vinberg Smidth (DFS)132906676
Jytte Ravn Jensen22904677
Jørgen Brix62892678
AKVZ22892679
Sysser Sørensen Kristensen (DFS)102880680
Kirsten Marianne Nielsen (DIS)12861681
AKVZ (Wolfgang Boock)12858682
Karen-Marie Jørgensen12857683
Hanne Vinter Henriksen42841684
Niels Erik Simonsen52836685
Marianne Krogh42831686
Bent Erik Christiansen52831687
Dorthe Skelbæk Jeppesen12830688
Henrik Frederiksen (DFS)42823689
Jens Carl Jensen32820690
Børge Johannes Jensen42809691
Steen Kristensen42808692
Lizzie Knoop42778693
Niels Aage Holmgaard52755694
Henrik Steen Larsen52749695
Hans Peter Kjær122744696
Mette Maltesen12741697
Bjarne Hagelquist22732698
Hans Andersen12729699
Lise Friis12726700
Anna-Lise Romvig Thomsen62721701
Peter Nielsen92715702
Karina Tybring Hansen42711703
Walther Kyllesbech12707704
Anette Pedersen22703705
Knud Wilke32689706
Kaj Sandholdt52683707
Susanne Vestergaard72676708
Kirsten Madsen (DFS)42661709
Gunnar Petersen82650710
Jørn Væring Larsen22649711
Sigvald Johannes Hansen22640712
Linda Hansen (DFS)112635713
Birte Wienecke42606714
Elise Reil72597715
Anni Lindvig72597716
Ingelise Løvenholt Nielsen12589717
Billy Sørensen222583718
Inge Nissen22583719
Torben Bredahl Nielsen (DIS)32565720
Niels Fredensborg Lund32563721
Niels Holger Jensen72560722
Hanne Elsebeth Götzsche42541723
Arne Sørensen (DIS)22511724
Merete Nielsen32507725
Inger Hartby12504726
Lokalhistorisk Forening for Skals og Omegn32499727
Preben Jessen (DIS)32483728
Lilian Marcussen52477729
Harriet Rasmussen42460730
Johann Wilhelm Rasmussen22452731
Hugo Østergaard Dynesen42446732
Hanne Vinter Henriksen32440733
Klavs Bressendorff Madsen32425734
Elo Jacobsen22419735
Connie Thorup Bay42406736
Mogens Fentum52391737
Leif Gustav Jørgensen42370738
Flemming Maiborg22369739
Susanne Buck (AGGSH)22351740
Inger Larsen-Ledet42302741
Michael Kristensen132287742
Birgit Øskov52282743
Jørgen Laustsen32279744
Inger Lise Frantzen72274745
Ida Frederiksen82241746
John Pilgaard Hansen32230747
Helle Lindholm Hansen42227748
Kirsten Høltermand62226749
Signe Trolle62226750
Gunner Hansen (DFS)12223751
Christian Bendixen22197752
Bjarne Nielsen22197753
Jens Givskov22195754
Harald Wormstrup32192755
AGGSH (Michael Baumann)92190756
Jette Helene Børsting (DFS)92186757
Jens E. Christiansen22185758
Steffen Andersen42182759
Helle Enkelund (DFS)12177760
Svend Ivan Jørgensen42165761
Lene Posselt42148762
Ulrich Normann Pedersen32140763
Gunnar Nielsen22128764
Bente Pedersen52120765
Inge Buhelt (DFS)152115766
Jan Vesti Andersen22108767
Bent Nielsen (DIS)22106768
Laila Valbjørn Johnsen122100769
Peter Michael Boesen32080770
Inge-Lise Erland52064771
Marianne Bak Povlsen22045772
Mai-Brit Lauritsen12034773
Kaj Theodor Cedersted32024774
Anne-Marie Laier52020775
Ulla Jacobsen22000776
Kathrine Tobiasen32000777
Asta Knudsen41991778
Steen Møller Pedersen21983779
Dorthe Hansen (DFS)21979780
Thorben Lundsgaard41976781
Inge-Lise Madsen31973782
Karl Erik Hansen (DIS)11956783
Karsten Jensen21949784
Tina Vilhelmsen31947785
Karen Thostrup41944786
Michael Eneriis21941787
Elsebeth Vienberg21938788
AGGSH (Jannsen)11937789
Lisbeth Kjeldsen21935790
Grethe Banggaard Steffensen41931791
Kaj Ørhøj21923792
Michael Holtegaard51909793
Leon Sønderskov (DFS)11908794
Hans Jørgen Marker31897795
Anni Søbygaard21894796
Gitte Pedersen (DIS)11885797
Arne Hahn91885798
Henning Kiilerich11871799
Torben Føns11868800
Gitte Samsøe21867801
Bjørn Wangsøe71867802
Ruth Steenberg Rasmussen51859803
Birgit Gro Jensen51855804
Margit Kildevang Kristensen (DFS)21855805
AGGSH (Harry Schulz)81852806
Jørgen Petersen (DIS)11848807
Tove Nielsen51845808
Hans Erik Nielsen41842809
Allan Graugaard-Jensen (DIS)21824810
Erik Hejlsø51819811
AGGSH (Peter Andersen)21816812
Else Marie Rasmussen (DFS)61816813
Skanderborg Egnsarkiv11815814
Marie Brinch (DFS)11810815
Hanne Elsebeth Gøtzsche61806816
Anne-Mette Jensen21805817
Alice Johansen31796818
Brita Pedersen11787819
Leo Mogensen11784820
Gunhild Dalgaard51782821
Anita Andersen41768822
Torben Christiansen31766823
Søren Brogaard21759824
Erik Pedersen51757825
Annegrete Tønners11750826
Inger Gorny Rasmussen31743827
Erik Torp Steffensen21739828
Helge Rickard Larsen11726829
Susan Damholt (DFS)41725830
Margit Bagger21721831
Jette Gregersen (DFS)11707832
Helge Johannes Nielsen11704833
Line Jørgensen41685834
Jørgen Johannes Lauridsen21683835
Anne Birgitte Kjærgaard Hansen31680836
Jette Johannesen21678837
Henning Merrild Nielsen11677838
Knud Dreier41658839
Inger Marie Pedersen31648840
Anette Korsgaard Laursen71648841
Lis Emma Lind21646842
Camilla Thomsen41638843
Marc Møldrup Andersen31631844
Elisabeth Jakobsen11630845
Hanne Kaas (DFS)11625846
Heidi Holm Rasmussen11623847
AGGSH (Siegfried Bahr)31615848
AGGSH (Richard Kolang)131607849
Grete Tvedegaard31607850
Bente Brodersen31606851
Asbjørn Romvig Thomsen41603852
Kathrine Marie Schnell51601853
Hedda Gottschalck21589854
Gerhard Deutschmann21588855
Anne Mette Lauridsen11575856
Karin Nissen11569857
Edith Lundgaard31563858
Grete Saxtorff31554859
Torben Bang Sørensen11551860
Jonna Norderud51550861
Arne Nielsen11547862
Poul Erik Pedersen31543863
Eigil Hougaard31536864
Torsten Kristensen11530865
Lis Thorshøj Borgaard21526866
Kaj Erik Jensen31523867
Michael Schneiders31523868
Ole Søgaard Berthou (DFS)31522869
Torben Nyvang31522870
Wilhelm Frederiksen31515871
Rikke Vindberg41484872
Jørgen Brokmose41484873
Randi Borne41484874
Rita Larsen11480875
Hans Peder Olesen31479876
AGGSH (R. Studt)71476877
Leif Jørgensen51473878
Birthe Hansen (DIS)21470879
Lillian Pløger11466880
Karina Wittrup11463881
Flemming W. Jensen (DFS)41460882
Gunnar Hansen11450883
Finn Harsfort81448884
Tim Grejsen11447885
Kate Christensen11446886
AGGSH (Andrea Herrmann)21444887
Birgitte Boesen Qvist11443888
Hanne Jakobsen Brandenburg21440889
Bent Nielsen11438890
Peter Dörling11438891
Per Jonasen11431892
Bruno Simonsen41431893
Leif Jørgensen31428894
Ole Hjæresen31420895
Bodil Sørensen (DFS)81420896
Finn Jelstrup41419897
Lise Neumann21408898
Else Andersen (DFS)21406899
Anders Pedersen21403900
Susanne Overgård11398901
Flemming Fabricius21394902
Trine Søttrup21380903
Søren Ladefoged41380904
Knud Dahl Thomsen11366905
Leif Færregaard Jensen91366906
Erna Mikkelsen41362907
Hansa Petersen11350908
Bent Aage Rasmussen21347909
Kai Arne Skall31338910
Lis Wendelboe Hansen21324911
Ove Eriksen (Munkebo Lokalarkiv)11316912
Methea Christine Hedegaard41315913
Tove Bente Rasmussen31312914
Mogens Skov Kristensen21308915
Lene From Nielsen (DFS)131300916
Betina Bak Hansen41299917
Axel Kjær Sørensen21295918
Flemming Isidor21288919
Laila Nielsen21288920
Mogens Lynge Madsen31273921
Tonni Boysen21268922
Jens Hjære Rasmussen21264923
Ole B. Andersen41262924
Astrid Detlefsen Kienitz11246925
Barløse-Sandager-Holevad41243926
Ann Pedersen (DFS)91239927
Kirsten Tatt (DIS)21238928
Kirsten Nielsen21237929
Jacob Hejmdal Gren21228930
Solveig Stroyer11225931
Jørgen Rudolf Asmussen (DFS)11223932
Erik Pedersen41219933
AGGSH (Hans Willi Godbersen)51215934
Johnny Hald Magnussen11211935
Gert Vestergaard Jensen51210936
Lars Rynord21208937
Otto Ramm21207938
Randi Sanne Bro Grubbe21207939
Lone Ørmen11206940
Mette Bakman Sivertsen41205941
Margrethe Krog11200942
AGGSH (Ursula Müller)51190943
Palle Benthin31183944
Hans Egon Pedersen21179945
Pia Smedehus Jensen71177946
Alice Schack21174947
Liselotte Jørgensen21166948
Sofie Dahm Lous31159949
Bjarne Frandsen (DIS)21149950
Kirsten Graa Thomsen11148951
Niels Poulin Nielsen21146952
Christian Nielsen11145953
Steen Venbjerg61144954
Leif Mortensen (DFS)11143955
Bendt Spendrup Mathiasen11139956
Knud Vesth11134957
Birthe Andersen61130958
Christine Hallsson31130959
Poul-Erik Pedersen31129960
Carl-Johan Bavnhøj Madsen21125961
Lars Gotfred-Rasmussen41124962
Erik Frydendal21110963
Bent Christian Larsen11103964
Knud Haaning Andersen (DFS)51096965
Claus-Ulrich Strüben71096966
Harriet Hansen11089967
Hans Christian Andersen41088968
Steen Bilde-Christensen (DIS)11079969
Ann Ritter Pedersen (DIS)31075970
Lars Erik Bryld11073971
Erna og Orla Iver Madsen31071972
Else Nexø11064973
Annette Engelbrecht Berthelsen (DFS)11064974
Flemming Andersen (DIS)11062975
Peter Kj. Hansen21059976
Ulrik Liberoth41054977
Grete Talbro21052978
Peter Wodskou21044979
Anne-Marie Thomsen21039980
Pia Larsson21037981
Hans Jessen41034982
AKVZ (Barbara Bell)21027983
Lise Kristiansen21025984
Henrik Friberg Sørensen31019985
Pia Hofmann Sørensen (DFS)21018986
Vagn Berg (DFS)11017987
Jørgen Johannessen (DFS)11016988
Karen Jørgensen21012989
Leif Thor Olsen41010990
Arne Christiansen31005991
Johan Alexander Harttung11003992
Bent Johannisson6997993
Kirsten Knudsen2991994
Jørgen Brøndum2978995
Dan Richardt1978996
Værløse Lokalhistoriske Arkiv1978997
John Rasmussen1975998
Thomas Jørgensen1967999
Kristina Devantier19651000
Henny Lauritsen19511001
Poul Agerbæk59511002
Birte Underlin Wangsøe29441003
Bent Nielsen (DFS)59411004
Benny Andersen29391005
Ole H. Jensen19241006
Mogens Lolle Laursen19231007
Tove Jensen29211008
Spøttrup Lokalhistoriske Arkiv59141009
Jens Friis29091010
Flemming Willum Petersen19051011
Bodil Else Kristine Petersen49051012
Einer Thygesen29001013
Lokalhistorisk Forening for Romdrup-Klarup29001014
Torben Lund18991015
Ole Frederiksen38981016
Svend Jensen28931017
Asbjørn Dueholm (DFS)18921018
Georg Brandt Christensen18901019
Bente og Poul Brodersen38891020
Karina Rune Jensen (DFS)28871021
Søren Jensen68821022
Vagn Sørensen18781023
Per Ekberg28781024
Elin von Linstow28781025
Pia Madsen28731026
Jan Klitgaard38721027
Leif Bigler28701028
Nakita Mikaela Pisarski28701029
Hans Peter Kjær38681030
Per Helge Nissen18651031
Niels Lambertsen48631032
Niels L. Nielsen18601033
Werner Nielsen Wittekind28491034
Sanne Thomsen (DIS)28481035
Joan Iserhorst18451036
Nick Svendsen28451037
Ole Jensen Grau38451038
Jacqueline Wedel38451039
AGGSH (Hans-Werner Selken)18441040
Birthe Frosted18431041
Anne B. Philipsen (DFS)18401042
Ole Dahl18381043
Morten Hammer18351044
Ib Bobjerg Nielsen18341045
Jane Søndergaard (DFS)48331046
Lise Lotte Tidemann Thomsen18331047
Ulla Mortensen18321048
John Honoré18311049
Erik Hougaard Madsen28271050
Dan Nielsen18271051
Linda Nielsen28191052
Børge Noer18191053
Frede Frandsen28181054
Karin Kjær Iversen58171055
Erik Mortensen18151056
Britta Matthiasen18111057
Steen Erik Mortensen18111058
Thomas Munck18111059
Elsebeth Haunsø18101060
Randi Løsekraut28011061
Jørgen Christensen67981062
Elin Persson17911063
Janne Jacobsen17881064
Anne Lise Kirk Jensen27851065
Finn Hald17821066
Conni Pedersen27811067
Jørgen Kristensen37741068
Katja Hansen17721069
Annette Samuelsen17691070
Jørn Nordahn Frederiksen (DFS)17671071
Else Christensen27561072
Ole Malchau17511073
Poul Broe17491074
Lone S. Østergaard17481075
Mikael Jensen17471076
Alice Kruse17471077
AKVZ (Martina Janssen)17421078
Flemming Ørnbøll27411079
Jette Sønderbek27391080
Linda Frederiksen (DFS)27331081
Poul Lynge Johansen27301082
Hans Peter Poulsen17261083
Tina Frausing Borch17251084
Nanna Lind17241085
Eva Ervø37161086
Svend Tingleff27121087
Clara Dalsgaard Hansen17071088
Bent Christensen16971089
Gitte Kristensen (DFS)56971090
Inger Nielsen (DFS)16941091
Lisbeth Bitsch Jensen (DFS)46901092
Emil Stubbe26861093
Ole Steensen16811094
Jytte Kirstein Simonsen (DFS)16811095
Lars Hansen16751096
Dorte Hedegaard Pedersen36741097
Susanne Doering Jensen26741098
Dimitri Hardorff (DFS)26651099
Morten Bøge Sørensen16561100
Ib Noe (DIS)16501101
Ellen Povlsen26501102
Ole Skytte Fredsgaard26481103
Karen Christiane Hansen26471104
Linda Lauridsen (DFS)16441105
Sonja Ramsøe Hansen16441106
Birthe Mogensen16431107
Marianne Nicolaysen (DFS)26371108
Lene Rüsz26271109
Rita Holm16201110
Bo Lytzen26161111
Laila Tognarelli Hansen16151112
Hanne Gøtzsche26151113
Susanne Beate Foged Mortensen16151114
Mie Nielsen (DIS)26141115
Per Svendsen16101116
Ernst Pless Holst26091117
Kurt Cronberg Ipsen16061118
John Bach Thygesen16011119
Laust Kristensen25971120
Øjvind Hede35921121
AGGSH (Leif Glanert)35871122
Millie Nymark Lønneke15851123
Preben Lund (DIS)15811124
Niels Erik Antonsen15761125
Tue Toft15741126
Torben Bundgaard15691127
AKVZ (Bernd Peter Päffgen)15651128
Myrtel Rasmussen15581129
Anne-Lise Bjerregaard15581130
Arno Guzek15571131
John From-Poulsen15551132
Helle Elisabeth Kristjansen35491133
Pia Laulund35491134
Hugh Bartley Watkins15431135
Søren Møller15361136
Susan Glue45331137
Michael Lund15331138
Erling Kildal15241139
Povl O. Nielsen15211140
AKVZ (Peter Wilde)15201141
Jørgen Greve15191142
Kirsten Woldiderich15171143
Claus Hein-Nielsen15161144
Charlotte Celinder Friis -Dastrup15141145
Bendt Johansen15111146
Bent Hansen15091147
Mads Andersen25061148
Katrine Tovgaard-Olsen45061149
Rigmor Frandsen15051150
Skive Byhistoriske Arkiv35031151
Jes Lauritsen74991152
AKVZ (Marianne Mangels)14981153
Børge Stoltenberg Heidemann14981154
Leif Hede14971155
Linda Bak Hansen (DIS)14951156
AGGSH(Carsten Wittern)34921157
Erik Marinus Jensen14901158
Leif Johansen14881159
Svend Erik Sørensen14881160
Lise Vøhtz14771161
Tove Marquardsen24761162
Inga Ladefoged14751163
Birgit Jørgensen14741164
Bente Lyngdahl Olsen24711165
Hans Chr. Hansen14691166
Ingelise Hansen14591167
Angela Ryll14541168
Niels Aage Andersen14541169
Steen Erik Rasmussen14491170
Peter Bach14471171
Arne Hansen24441172
Karl Erik Nielsen14421173
Henrik Delorang van Dyk14421174
Bodil Møller14401175
Bodil Grove Christensen14371176
Aksel Jensen14361177
Joyce Cupit14341178
Knud Erik Høgh14321179
Jørgen Rotaus14321180
Christine Josiasen14321181
Bente Jensen24281182
Kurt Nielsen14221183
Mette Ida Marie Pihler24191184
Hanne Arent14171185
Gitte Jonassen14161186
Susanne Riis (DFS)34121187
Fritz Gundgaard Knudsen14111188
Anne Holtze Rosendal14111189
Jørgen Aaquist Nielsen34061190
Ernst Jørgensen14041191
Birgit Pogan14041192
Kurt Werner Demuth-Iversen14041193
Jens Villadsen14021194
Erik Mollerup24001195
Bo Nordmann Amdi13981196
Niels Gjermandsen13911197
Louise Hammer Andersen13841198
Boris Reimann13811199
Ewan Pedersen13761200
Inger Persson13751201
Christen Lehmann Ebbesen13741202
Ole Haagensen23711203
Åse Eriksen13711204
Erna Østerberg13711205
Vagn Rath Hansen13711206
Winnie Juel Mikkelsen23701207
Merete Holst Mærsk13671208
Flemming Topsøe-Jensen23651209
Bent Jacobsen13591210
Svend Åge Brun Hansen13551211
Else Outze13541212
Leif Nielsen13411213
Bente Henriksen13361214
Jeannie Kristensen23301215
Lone Karlson13271216
Johannes Seifert13171217
Karen Greve Straarup13171218
Lene Berg Christiansen43131219
Conni Green (DIS)13121220
Pelle Egeberg Persson13081221
Lisbeth Garbrecht Larsson13071222
Svend Larsen13051223
Henning Olaf Clausen (DFS)12881224
O. Feiberg12861225
Ester Nørrelykke12851226
AGGSH (Karin Offen)12841227
AGGSH (Hans Peter Voss)22841228
Karenmargrete Dencker22801229
Jens Peter Hansen12801230
Ib Egebjerg Nielsen12771231
Peter Kudsk12731232
Torben Nyhuus12711233
Elisabeth Strandbygaard12671234
Mai-Britt Edvart Nielsen (DFS)22601235
Morten H. Nielsen (DIS)52591236
Maja Hjorth Jensen12581237
Svend Olaf Thorn12561238
Knud Børge Jørgensen12551239
Katrine Bøche Jensen (DFS)12341240
Jan Otkjær22341241
Hanne Elly Petersen (DIS)12291242
Jane Wolff Bengtsen12291243
Lene Dræby Kottal32231244
Erik Feldborg Strack12131245
AGGSH (Uwe Schärff)12111246
Pernille Kanto (DFS)22071247
Louise Juel Broch12001248
Britta Hansen11991249
Adam Jon Kronegh (SA-IB)11951250
Bent Rønnefelt11941251
Lis Hindrichsen31881252
Liselotte Jensen11811253
Liselotte Larsen11631254
Århus Kommunes Biblioteker11631255
Leif Bjørkskov11621256
Karl-Erik Jensen11611257
Bjørn Vind11561258
Selma Mouritsen11511259
AKVZ (Angela Nack)11501260
Bettina Bendix Andresen (DFS)41281261
Iben Raj Petersen21261262
Lone Kuhrt Valery (DSF)41201263
Christina Post11111264
AGGSH (Nicola Thieke)11061265
Erik Sigvardt Jensen4901266
Pia Petersen (DFS)7871267
Louise Ludvigsen1851268
Thomas Villum Jakobsen1831269
Erik Laursen1781270
Steen Rønnow (DIS)1761271
Anne-Lise Kræmmer1751272
AKVZ (John Bornholdt)1741273
AKVZ (Gudrun Lundbech)1661274
Christina Jacobsen (DFS)1611275
Dan Nicolaysen (DFS)1511276
Sune Porse Carlsen1501277
Tina Elisabeth Nielsen (DFS)1461278
Helle Thor Hirschmann1261279
Henrik Johansen (DIS)4241280
Hans Jørgen Marker1201281
Mia Mørch (DFS)2181282
Susanne Andersen (DFS)1171283
Ann-Marie Larsen1111284
Ina Hoffmann Hansen (DFS)171285
Gregers Hvidkjær151286
Poul Wachmann251287
Eva V. Ersbøll (DIS)131288

KB = Kirkebog, KLTB = Kollektbog, MATR = Matrikel, MT = Matrikel, OE = Oeders Eftr., SKMT = Skattemandtal, TP = Tyendeprotokol

Revideret 13/7-2020 af lolu@sa.dk   Se udviklingen af kirkebogsindtastninger