KIP projektet





 

Donorhitliste samlet oversigt 25/5-2022

navnAntal materialerAntal personer
Lotte Brændegaard Hvid124010445671
Ena Eiberg100110095702
Helge Lago Bay11247914373
Hans Nielsen7666011024
Else Mikkelsen7255509045
Benthe Anthony7014241306
Verner Møller Jensen3473483537
Poul F. Andersen3833215078
Keld A. Nielsen6113189009
Randi Sørensen20831522410
H. Due-Hansen43531245911
Elin Køhl Larsen25231095512
Kurt Kermit Nielsen59427910313
Michael Niby34926323614
Else Søndergaard Larsen37325480715
Keld Leo Jensen38224068616
Lis Birgit Jensen20023367217
Jens Karl Rasmussen22418382218
Agnes Sitkeine Szira18417853119
Hans Erik Luther24716907920
Finn Folkmann51516709721
Lars Jørgen Helbo21515960922
Gerda Svane4015920523
Keld Jensen9415298824
Bjarne Nielsen19814650725
Karen Lis Andersen15713520426
Flemming Victor Andersen (DFS)20913348427
Hans Martin Laustsen32113062728
Niels Aage Christian Nørgaard16012758029
Sofie Petersen14112428730
Svend-Erik Christiansen12611940131
Eric Lolk Christensen9411904932
Ann Stahnke12611719933
Johannes Witt9911664934
John Frøslev14511577335
Minna Mortensen9611561136
Henry Ammitzbøll10810619337
Kirsten og Paul Knudsen19510489638
Arne Julin2010457639
Bente Kristine Nørgaard9010425840
Sven Arne Jensen7710282841
Tonny Fievé Pedersen1209713142
Jette Laustsen1889516743
Brian Petersen1999182244
Henrik Andresen1198881645
Christian Langelund1708872646
Helga Fabricius Thomsen958827047
Bente Henriksen1828723348
Flemming Thygesen1028713749
Birthe Kongsbak1688706550
Erling Fagerberg1578620951
Lisa Sonesson1048509852
Karen Margrethe Schmidt1038347653
Ove Kühn1128165354
Jørgen O. Hyldvang918153855
Karl Nielsen387990156
Arne Hansen1017874757
Søren Baumgarten1857550758
Henrik Bahne637495859
Henning Bech Johansen567314160
Erik Petersen837293661
Bent Ødegaard957055462
Jenny Rasmussen926933463
Claus Christiansen1416931064
Kirsten Knudsen1136904665
Martin Henriksen626809366
Birthe Jensen286804267
Lisbeth Jakobsen666782168
Gunnar Nielsen1016768669
Jonna Elise Arnholtz Lerby2286764670
Vivi Severin Mortensen366637371
Anne-Lise Brinkhard776622972
Ole Düring796618173
Kaj Aage Brandt1926573674
Finn Løgager576395075
Flemming Svendsen456389676
Uwe Jacobsen456290577
Hans Christian Johansen736118778
Jytte Skaaning225955079
Ane Margrethe Willi Østerberg785819180
Henning Christensen725768381
Erik G. Andresen875749682
Erik Helmer Nielsen355748283
Vinderup Egnshistoriske Arkiv715706584
Mogens Marcussen605636885
Niels Rasmussen425603086
Mogens Bruus Michaelsen555581887
John Gregers Hvidkjær5135535388
Annelise Christensen425312289
Peter Kristiansen265298290
Lindy Kirkensgaard Kær1535277191
Niels Ernst Schjeldahl1095276192
DDD Indtastere15244793
Ole Søndergaard295096794
Camille og Niels L. Nielsen745010295
Kristen Nygaard914987696
Maibrit Baden1144981697
Søren Jensen334725998
Ingvard Langelund714698399
Morten Ingemann6945860100
Jill Munnecke4845796101
Kaj Ahlburg5745611102
Flemming Kristiansen5144672103
Leif Dehnits11144133104
Dr. Rolf Gehrmann744056105
Hans Henrik Koch9442833106
Ejvind Vestergaard6442825107
Karen Grethe Hansen4742577108
Vivi Fæster7042245109
Mogens Lindegaard4841958110
Hans Juul-Larsen6741955111
Fredi Paludan Bentsen7441599112
Svend Jørgen Nielsen (DIS)4941364113
Lillian Holm Nielsen3941126114
Vivian Pagel Larsen2140987115
Kirsten Jørgensen4340986116
Karl Pedersen17540767117
Lise Marie Sørensen11340603118
Slægtshistoriske forening, Odense140271119
John Kaltoft7240132120
Kaj Schmidt1839384121
Herdis Holst4339085122
Elisabeth Marklund Mogensen5139075123
Lene Thomsen (DFS)6239030124
Sven Sjørslev6338724125
Inger Margrethe Bjerregaard5437885126
Eigil Nicolaysen8337316127
Niels Bierring Lauritsen7036476128
James Norvall4036304129
Inger Buchard2535729130
Vivi Frederiksen1835368131
Tommy Rasmussen4835232132
Inge Lise Vohnsen Sørensen2935055133
Kaja Vigtoft5735025134
Inge Lind5634997135
Jørgen B. Damgaard1934619136
Lise Raalund3034524137
Erik Hansen4134322138
Hanne Pedersen4033196139
Erling Axelgaard2832835140
Knud Spangsø3332106141
Gert Holger Bredahl Jensen2532104142
AGGSH (Carsten Dahm)7531457143
Karin Andersen (DFS)12431266144
Ruben Højmark3031228145
Lennart Fensmark Frederiksen4131207146
Kate Stormly (DFS)12531134147
Paul Knudsen7131118148
John Sander Dhiin3930980149
Emil M. Stautz2630948150
Benny Skou Mortensen3830923151
Susanne Andersen3630771152
Winnie Rechenback Nielsen3830564153
Jens Arne Leismann1230172154
Odense Stadsarkiv3030129155
Ole Svensson3329998156
Knud Valdemar Søgaard8429333157
Poul Erik Sørensen6229227158
Rikke Fjordbak Ravn6929157159
Bodil Thomasberg3829140160
Inger Hovkjær Nielsen (DFS)14128928161
Peter Krogsgaard Hansen4028587162
Lars Svane1727878163
Steffen Kejlberg2127865164
Tonni Leif Jørgensen5727848165
Rolf Jensen5527494166
Carsten Petersen2427390167
Anette Skoú Gulbæk6927374168
Ida Hansen (DFS)7827269169
Steen Mygind5527218170
Aase B. Jensen3027121171
Kjeld Jakobsen4727025172
Hans Evald Sigvardsen11627005173
Holger Helbo5926973174
AGGSH (Resi Rudat)9626638175
Karen og Ole Jørgensen3526536176
Jette Sørensen (DIS)3526286177
Hannah Aabech3426016178
Ingrid Fredelund Krogh1826001179
Lilian Rubini Svane3726001180
Lene Søby11125865181
Ejvind Rasmussen4525608182
Ejner Johansen2325430183
Peter Thomsen4925429184
Heidi Lund5125169185
Edith Stougaard3825098186
Thomas Pedersen4925007187
Ib og Britt Walbum4024973188
Lone Frost4824763189
Laila Baumann Rolsted Jensen13624718190
Inge Kristensen8923405191
Anne-Marie Kehlet Olsen3022349192
Jens Rasmussen3322230193
AGGSH (Ute Boock)2322175194
Erik Møller Svendsen2822172195
Anita Lindberg1922099196
Elisabeth Elsborg2822025197
Ebba Frederiksen4921891198
Charles Glenn Petersen4621837199
Elisabeth Sofie Dahl2821655200
Randi Overgaard821540201
Børge Laulund3821525202
Estrid Wilhelms3020900203
Vagn Mørkeberg Christiansen2420806204
Kristian Lauritsen2020432205
Preben Mørch2920380206
Rigmor Henriksen3020324207
Udo Niebuhr2420161208
Rita Iversen4320142209
Lis Isgaard Gregersen3320116210
Svend Haakon Jensen5220073211
Knud Lorentzen1320031212
Bente Reimer Larsen4919993213
Jette Ejlskov Toftegaard Pedersen5919691214
Maj-Britt Agerbæk Sørensen2919680215
Niels Henry Jensen4719622216
Erik Krogsgaard2419581217
Inger Munk4619505218
Helle Foss819487219
Anna Birthe Mortensen3319437220
Finn Højmark-Jensen3819357221
Jytte Davidsen3119340222
Pia Sørensen5719030223
Anne-Mette Hvidbjerg (DFS)3018944224
Aksel Hansen2818890225
Inga Pedersen3018889226
Aage Clausen2118825227
Helge Skovgaard Hansen3518651228
Jørgen Rasmussen1818298229
Mogens Lorentzen Jensen2018224230
Ny Sortenstiern Steensen (DFS)8418204231
Gert Roesen5017975232
Georg Simon1517903233
Pia Jakobsen2817653234
Aase Brauer2917521235
Arne Møhler2217360236
Nelle Søndermand1517270237
Karin Joan Olesen (DFS)5117237238
Torben Steen Rosenberg7317180239
Bent Rønnenfelt3617177240
Marie Lilleris Nielsen4817055241
Annette Pedersen3016848242
Hans H. Worsøe2916771243
Kaj Henriksen3616687244
Anders B. Christophersen3616684245
Holger Busch Nielsen1916588246
Ib Normann Borum1516533247
Ellen Rasmussen2416423248
Jørgen Bue Lond2916332249
AKVZ (Dorothea Klahn)2816296250
Kirsten Frandsen816261251
Erling Jensen2716246252
Henning Jørgensen6616237253
Bodil Aavad Jacobsen1516142254
Bent Juhl Christensen4516119255
Jens Thuesen2016109256
Henrik Nielsen1416077257
Jens V. Olsen4315920258
Bente Skov2415839259
Kurt Heinsøe115579260
Johannes Gram2615527261
Harry C. Lund2415498262
Stine Sønderby Larsen315247263
Børge Kronborg1315166264
Vagn Lihn Kristensen1515066265
Steen Helles914794266
Børge Askholm2914785267
Line Thorngaard1714783268
Rita Mogensen3514744269
Svend Erik Kruhöffer1614708270
Hans Christian Elberg1914566271
Jeannie Bengtsson1514387272
Anders Ditlev Sørensen1014307273
Lissi Carlsen1214279274
Arne Navne2114135275
Klaus Hansen1513963276
Jørgen Harring Kristensen2213944277
Kenneth Vejgaard Jørgensen1313769278
Hans Ressel1813754279
Robert Kjær1613583280
Ole Nørskov Nielsen413288281
Horst Ritterbusch1513219282
Heini Madsen7813170283
Jørgen Thrier Mortensen2813090284
Gitte Høgh Greisik1813076285
Leif Jensen2912946286
Tom Smidth1612914287
Inge Laustsen3712786288
Karin Hedegaard612783289
Louise Marie Rygaard2312764290
Finn Sachse Poulsen112671291
Ingelise Poulsen (DIS)6012641292
Niels Haunsø1012567293
Peter Ramskov Andersen1512551294
Janne Søndergaard (DFS)3812546295
Poul Erik Steffansen3612470296
Bent Wind1112458297
Leif Elmose1212289298
Ole Lundsgaard1612204299
Jørn Nordahn Frederiksen (DFS)1712142300
Henny Lauridsen1812072301
Susanne Hansen611948302
Jørgen Thue Pedersen2011945303
Magnus Pedersen1611834304
Lone Bornefelt1011828305
Inge Mardal (DFS)3911722306
Aase Bomholdt1311491307
Kirsten Bjørneboe2011334308
Inger Kirkensgaard2211306309
Margit Madsen3011229310
Vagn Beck Christensen1411207311
Arne Rolf4811206312
Hans Otto Boysen611204313
Flemming Næsland311194314
Karen Birgit Reib1211193315
Arne Feldborg1811142316
Marianne Rytter (DIS)1511098317
John Iversen Bech3011026318
Aase Lindahl2110772319
Grete Skatka510752320
Ulrik Chr. Wentzel310730321
Jørgen Hattens2610719322
Arne Alexandersen1610685323
Hans-Henrik Husen2210649324
Jørgen S. Andersen1310646325
Jan Rømer710546326
Anette Jensen2210499327
William Stuart3010440328
Kirsten Bakman Andersen1710436329
Arne Augustesen1110384330
Svend Lundgaard2410335331
Else Jensen (DFS)4610287332
Angela Tara Byrholdt Hansen810264333
DDD-indtastere110252334
Grethe Ellinor Beuschau1510246335
Poul Emil Bendtsen3110182336
Berit Guldmann Hornstrup1710118337
Inga Heckmann109935338
Birgitte Schiøler Kallehauge149913339
Jens Nyholm Christensen159843340
Charlotte Pedersen (DFS)399827341
Laila Komstedt (DIS)79785342
Bodil Lange (DFS)539759343
Flemming Aasklint129674344
Linda Schwartz Karlsen149614345
Grith Nørholk (DFS)99530346
Molly Larsen59528347
Thorkild Søndergaard89483348
Lene Fabritius79480349
Jørn Kjøller99474350
Vibeke Carøe49437351
Finn Larsen139420352
Jørgen Wismann19392353
John Bils159221354
Knud Erik Hansen179220355
Erik Laursen (DIS)99085356
Grete Nielsen79076357
Kirsten Thomsen119075358
Bente Jessen209050359
Albert Mohr Lolk69031360
Anne Grethe Kolstrup209030361
John Agnor Jensen148986362
Ellen Jensen238985363
Bjarne Jensen58951364
Jørgen Kjer158923365
Bent Poulsen178837366
Helle Hjortø178794367
Manfred Thomsen48773368
Børge Noer278771369
Finn Frederiksen48745370
Jeppe Bregenov Pedersen58710371
Middelfart Byarkiv48659372
Erik Lauridsen178650373
Jens E. Caspersen158590374
Leif Juul118568375
Poul Hansen ORV158541376
Bente Jungdal78469377
Lone Andreasen18449378
Grethe Gudbergsen68443379
Axel Worm128335380
J. Wilhelm Rasmussen158322381
Hanne Bjørn148294382
AGGSH (Heinz Dose)118292383
Metty Isidor98257384
Viggo Poulsen108244385
Else Marie Rasmussen (DFS)298244386
Gert Christensen108209387
Pia Justesen88207388
Ulla Hansen108080389
Annett Rylander-Hansen (DFS)127953390
Kirsten Maria Kroer Sørensen187942391
Dorte Andersen177912392
Evan Bach Agerbo137884393
Laila Irene Dencker27834394
Ole Hansen137784395
Jesper Vang Hansen77770396
Erik Laursen147692397
Käthe Birgitte Skaaning57667398
Anna York107657399
Inge Axelgaard117645400
Bjarne Krogh Hansen167626401
Per Thorvald Nielsen87614402
Egil Holm Nielsen97606403
Mona Lisa Hansen37577404
Otto Olsson157542405
Elsebeth Vitterup Hansen77529406
Teddy Ole Andreassen (DFS)127512407
Bengt Bolinder (DFS)187484408
Ole Degn237475409
Finn Kristensen og Lone Rasmussen87445410
Tina Birthe Seibæk197440411
Bent Rehsø Madsen267401412
Steen Torben Jensen107360413
Aino Vibeke Kronsell47359414
Peder J. Hansen97324415
Ulla Andersson307297416
Herdis Kjølhede237251417
Rolf Georgi-Jensen87215418
Linda Lauridsen Haible117191419
Erik Hansen57154420
Tove Hansen117142421
Tage Bøgh Jensen47141422
Vibeke Stegmann107105423
Santina Hergott (DFS)357060424
Hans Hermann57030425
Grethe Bremer (DFS)97007426
Britt Walbum187006427
Tine Merle Madsen86996428
Majbritt Jensen106982429
Inge-Lise Trampedach36968430
Tove Zadlo Karlsson (DFS)66956431
Kurt Hansen226936432
Ralph-Brian Vessel Hørberg296863433
Villy Andersen116771434
Poul E. Christiansen26750435
Heino Wessel Hansen76741436
Zitta Worm126716437
Helge Green66690438
Jørn Pedersen26675439
Inga Vinther156664440
Hanne Skovgaard66663441
Christian Ringskou26642442
Eva Laursen106581443
Karen Møller Nielsen96579444
Inger Lundholm76579445
Gribskov Arkiv196554446
Kurt Norsk56530447
Grete Agerlund Skatka106504448
Inger Pisarski86472449
Erik Ravn Nielsen76449450
Bjørn Andersen Nexø46396451
Ove Pedersen46391452
Stine Nørgaard Andersen106379453
Karl Erik Kirkensgaard126368454
Poul Birk Rasmussen156360455
Mogens Larsen126341456
Per Dyhl136329457
Kristian Lauritsen (DFS)166326458
Sten Petersen146316459
Villy Danielsen136262460
Lisbeth Frandsen46258461
Karin Jørgensen126255462
Lone Birte Larsen (DIS)66251463
B. Gerhard Jensen56230464
Ejnar Buhrkal86193465
Maya Rasmussen26187466
Mette Fløjborg66179467
Aase Møller Mikkelsen96179468
Hans-Ole Mørk156171469
Kurt Ottosson156126470
Poul Erik Jørgensen (DIS)66083471
AGGSH (Wolfgang Hohenfeld)236072472
Mette Lausten156012473
AKVZ (Hans Stapelfeldt)36008474
Grethe Banggaard115990475
Britta Due35950476
Pia Anne-Lise Hoffmann Larsen115949477
Stevns Lokalhistoriske Arkiv75942478
Gerda Eleonora Jensen55938479
Holger Møllebjerg125918480
Jens Erik Starup95896481
Birthe Mylius Grønvold Kroman (DFS)185878482
Joan Solveig Byriel Christensen55867483
Erik Rasmussen25854484
Torben Aastrup45849485
Jette Olsen (DFS)205841486
Ove Kamper35837487
Slægtshistorisk Forening Samsø45802488
Erik Grønvall (DFS)105802489
Jeanette Falk Jønch35801490
Jørgen Jørgensen165771491
Kirsten Sanders65764492
AKVZ (Peter Bake)35741493
Inge Kristensen (DIS)85682494
Knud Aagaard95665495
Gitte Jeanette Hansen (DFS)25658496
Bjarne Møller65643497
Birgit Madsen35623498
Flemming Westervig55541499
Herman Boskov Hansen75538500
Birgit Friis Larsen105512501
Viggo Jensen135511502
Thomas Kortz45491503
Hanne Lind65458504
Finn Bo Jørgensen (DFS)345416505
Povl Erik Munk15393506
Inger Hjort Sørensen85375507
Lene Kjær175352508
Helge Kjerside15351509
Svend Ove Edvardsen65349510
Gert Topp65331511
Dagmar Thorisdottir (DFS)125305512
AGGSH (Jan Peter Andersen)85215513
Hanne Marie Rud85189514
Jette Jørgensen45182515
Kirsten Visby (DFS)185116516
Hanne og Ejgon Rasmussen65093517
Niels Olsen85078518
Kristen Kousgaard155076519
Aase Fihl305075520
Jytte Larsen135034521
Jens Henrik Pedersen65018522
Birthe V. Jørgensen124965523
Heidi Hyltoft Wiborg (DFS)44941524
Hans P. Christensen54882525
Kirsten Volden44837526
Alice Sachse134823527
Kirsten Marianne Nielsen24819528
Michael Maag44816529
AKVZ (Michael Kohlhaas)34811530
Vibeke Tolstrup34811531
Mary Frølund Sørensen114779532
Bente M. Grønbech Olsen64729533
Jan Espen Hansen104709534
Lene Flink Knudsen54698535
Inge Astrup (DFS)84693536
Troels Jørgensen54663537
Lone Rasmussen44642538
Kirsten Bilde74635539
Charlotte Hasforth94632540
Lisbeth Stybert24631541
Bente Olsen14619542
Preben Pedersen44608543
Tina Prytz-Madsen84604544
AGGSH (Jasmine Siemsen)134601545
Lis Mejlby (DIS)54599546
Conny Jensen84550547
Sanne Borgstrøm Andersen64548548
AGGSH (Karin Pabst)124526549
Lene Nordstrøm44506550
Jonna Thybo Sørensen84500551
AKVZ (Helga P. Ankele)74484552
Ivar Peter Larsen24483553
Mogens Thygesen24459554
Ulla Aubro Christensen124452555
Ulla Lohmann Sørensen124452556
AKVZ (Daniel Jochims)74444557
Hanne Kirkegaard54442558
Ole Mou Andersen (DFS)44431559
AKVZ (Georg A. H. Wolf)54426560
Bente Pedersen (DFS)644379561
B. Sørensen104370562
Tove Marker14368563
Jytte Hammerich Fauerby94344564
Lisbeth Kjeldsen44333565
Britta Merete Bjørn Grønbæk74332566
Knud Sørensen34324567
Poul Brodersen74323568
Niels Ole Dahl (DFS)54318569
Niels Winther Christensen64279570
Rene Didia Lønholdt54210571
Bent Østergaard Olsen164202572
Lisa Meta Erbs Radoor64196573
Harry Hansen64153574
Jette Rugård64144575
Karl Frost34069576
Annette Kjærsgaard (DFS)294069577
Nils Adam Aaby Wodschow44062578
Lis Myrup74061579
Grenaa Egnsarkiv94058580
Tage Jensen84055581
Marianne Morsing (DIS)34025582
Hanne E. Grytner44024583
Andreas Asmussen24019584
Claus Jensen134014585
Elisabeth Sørensen54012586
Jesper Kaj Skov43995587
Ejner Stutemeyer443992588
Heino Rost-Nielsen53973589
AGGSH (Angela Ryll)93958590
Jørn Erik Pallesen73940591
Benny August Pedersen73924592
Jørgen Larsen33921593
Margit Rannes13914594
Annelise Kristiansen113900595
Connie Olsen63882596
Ellen Jensen73869597
AGGSH-VZ-AG13862598
Kirsten Christiansen143860599
Ute Sachau53855600
AGGSH (Joachim Lietz)153818601
Hans Chr. Eriksen153814602
Finn Kristensen63806603
Arbeits-Gruppe Genealogie Schleswig-Holstein63805604
Trille Helle Wachs63778605
Ulla Rose Larsen53772606
Lene Steffensen33766607
Jan Hedegaard Skov113746608
Ute Boock (AGGSH)23723609
AGGSH (Gerhard Fischer)83719610
Margrethe Nielsen33718611
Ib Hansen103710612
Arne Sloth93706613
Rita Holm43700614
AGGSH (Reinhard Carstens)13671615
Henriette Høeg53661616
Kirsten Skov Jensen33612617
Frederik Daabeck33608618
Bende Njor (DSF)13554619
Frederik Olesen43544620
Karsten Bjerreskov53509621
Eding Jensen93493622
Poul D. C. Christensen43485623
Arvind Vrejlev73483624
Leif Lundahl43482625
Mette Marie Cathrine Weigel123472626
Svend Erik Warming83452627
Mona Irene Gertz33437628
Jeanni Jørgensen83435629
Pernille Lysholdt Holm23430630
Karin Viborg Andersen53425631
AKVZ (Günter Uken)253420632
Eskild Martin Jeppesen33419633
Jytte Jørgensen33410634
Nanna Floor Clausen53397635
Gurli Vibeke123369636
Birgit Mortensen93339637
Ivan Dahl93339638
Ove Andrup Nielsen63332639
Morten Eriksen33301640
Kirsten Andersen (DIS)23295641
Inge M. Olsen33290642
Oluf Enevoldsen53290643
Hanne Brogaard Jensen (DFS)83284644
Elisabeth Nicolajsen53271645
Jørgen Engholm43268646
Dorte Wolsgaard23249647
Odette Althoff33240648
Hanne Probst13232649
Bodil Rafaelsen103226650
Frank Andersen73211651
Annette Sloth Bøgelund63176652
John Bruun Jørgensen (DSF)33174653
Hans Nielsen13166654
Kristen Stagstrup43138655
Jan Nielsen (DFS)43136656
Merete Thrane23127657
Marie Bernard13126658
Lisbet Kinttof93118659
Kim N. Jensen43114660
Inge Leth-Nissen53112661
Lis Jensen23111662
Rita Jensigne Simonsen63109663
Michael Kristensen173095664
Flemming Olsen (DIS)43087665
Svend Pedersen93078666
Inge Margrethe Thykær Jensen63071667
Christine Louise Madsen53067668
Elsebeth Paikin33042669
Henning Kvist33041670
Ulla Bager Møller23034671
Anni Stuart43033672
Henning Sylvan53023673
John Vennervald23006674
Alice Wahlstrøm Andersen (DFS)53004675
Hanne B. Stegemüller13000676
Knud Amtoft32994677
Ilse Kirk52992678
Ruddi Søberg Elkjær32982679
Kjeld Kibsgaard42963680
Edith Boye Olesen32956681
Holger Waaben52945682
Lokalhistorisk Arkiv i Silkeborg22944683
Per Johansen52943684
Bo Lebech82935685
Gitte Samsøe32931686
Peter Bøjesen Jensen32913687
Manfred Jahn (AGGSH)12912688
Lise Vinberg Smidth (DFS)132906689
Jytte Ravn Jensen22904690
Jørgen Brix62892691
AKVZ22892692
Sysser Sørensen Kristensen (DFS)102880693
Kirsten Marianne Nielsen (DIS)12861694
AKVZ (Wolfgang Boock)12858695
Karen-Marie Jørgensen12857696
Hanne Vinter Henriksen42841697
Niels Erik Simonsen52836698
Marianne Krogh42831699
Bent Erik Christiansen52831700
Dorthe Skelbæk Jeppesen12830701
Henrik Frederiksen (DFS)42823702
Jens Carl Jensen32820703
Børge Johannes Jensen42809704
Steen Kristensen42808705
Lizzie Knoop42778706
Niels Aage Holmgaard52755707
Henrik Steen Larsen52749708
Hans Peter Kjær122744709
Mette Maltesen12741710
Bjarne Hagelquist22732711
Hans Andersen12729712
Lise Friis12726713
Anna-Lise Romvig Thomsen62721714
Peter Nielsen92715715
Karina Tybring Hansen42711716
Walther Kyllesbech12707717
Anette Pedersen22703718
Knud Wilke32689719
Kaj Sandholdt52683720
Susanne Vestergaard72676721
Kirsten Madsen (DFS)42661722
Gunnar Petersen82650723
Jørn Væring Larsen22649724
Sigvald Johannes Hansen22640725
Linda Hansen (DFS)112635726
Birte Wienecke42606727
Elise Reil72597728
Anni Lindvig72597729
Billy Sørensen232590730
Ingelise Løvenholt Nielsen12589731
Inge Nissen22583732
Torben Bredahl Nielsen (DIS)32565733
Niels Fredensborg Lund32563734
Niels Holger Jensen72560735
Anders Pedersen32547736
Hanne Elsebeth Götzsche42541737
Arne Sørensen (DIS)22511738
Merete Nielsen32507739
Inger Hartby12504740
Preben Jessen (DIS)32483741
Lilian Marcussen52477742
Lene Posselt52475743
Harriet Rasmussen42460744
Johann Wilhelm Rasmussen22452745
Hugo Østergaard Dynesen42446746
Hanne Vinter Henriksen32440747
Klavs Bressendorff Madsen32425748
Elo Jacobsen22419749
Connie Thorup Bay42406750
Mogens Fentum52391751
Leif Gustav Jørgensen42370752
Flemming Maiborg22369753
Mogens Jørgensen22351754
Susanne Buck (AGGSH)22351755
Flemming W. Jensen (DFS)62345756
Inger Larsen-Ledet42302757
Birgit Øskov52282758
Jørgen Laustsen32279759
Inger Lise Frantzen72274760
Ida Frederiksen82241761
John Pilgaard Hansen32230762
Helle Lindholm Hansen42227763
Kirsten Høltermand62226764
Signe Trolle62226765
Gunner Hansen (DFS)12223766
Christian Bendixen22197767
Bjarne Nielsen22197768
Jens Givskov22195769
Harald Wormstrup32192770
AGGSH (Michael Baumann)92190771
Jette Helene Børsting (DFS)92186772
Jens E. Christiansen22185773
Steffen Andersen42182774
Helle Enkelund (DFS)12177775
Svend Ivan Jørgensen42165776
Ulrich Normann Pedersen32140777
Gunnar Nielsen22128778
Bente Pedersen52120779
Inge Buhelt (DFS)152115780
Jan Vesti Andersen22108781
Bent Nielsen (DIS)22106782
Laila Valbjørn Johnsen122100783
Peter Michael Boesen32080784
Inger Nielsen (DFS)22065785
Inge-Lise Erland52064786
Methea Christine Hedegaard72049787
Marianne Bak Povlsen22045788
John Buch Larsen22042789
Mai-Brit Lauritsen12034790
Kaj Theodor Cedersted32024791
Anne-Marie Laier52020792
Ulla Jacobsen22000793
Kathrine Tobiasen32000794
Asta Knudsen41991795
Steen Møller Pedersen21983796
Hanne Elsebeth Gøtzsche71980797
Dorthe Hansen (DFS)21979798
Thorben Lundsgaard41976799
Inge-Lise Madsen31973800
Karl Erik Hansen (DIS)11956801
Karsten Jensen21949802
Tina Vilhelmsen31947803
Berit Guldmann Hornstrup11945804
Karen Thostrup41944805
Michael Eneriis21941806
Elsebeth Vienberg21938807
AGGSH (Jannsen)11937808
Grethe Banggaard Steffensen41931809
Kaj Ørhøj21923810
Michael Holtegaard51909811
Leon Sønderskov (DFS)11908812
Hans Jørgen Marker31897813
Anni Søbygaard21894814
Gitte Pedersen (DIS)11885815
Arne Hahn91885816
Henning Kiilerich11871817
Torben Føns11868818
Bjørn Wangsøe71867819
Ruth Steenberg Rasmussen51859820
Birgit Gro Jensen51855821
Margit Kildevang Kristensen (DFS)21855822
AGGSH (Harry Schulz)81852823
Jørgen Petersen (DIS)11848824
Tove Nielsen51845825
Hans Erik Nielsen41842826
Allan Graugaard-Jensen (DIS)21824827
Erik Hejlsø51819828
AGGSH (Peter Andersen)21816829
Skanderborg Egnsarkiv11815830
Marie Brinch (DFS)11810831
Anne-Mette Jensen21805832
Alice Johansen31796833
Brita Pedersen11787834
Leo Mogensen11784835
Gunhild Dalgaard51782836
Anita Andersen41768837
Torben Christiansen31766838
Søren Brogaard21759839
Frede Mikkelsen11757840
Erik Pedersen51757841
Annegrete Tønners11750842
Inger Gorny Rasmussen31743843
Erik Torp Steffensen21739844
Helge Rickard Larsen11726845
Susan Damholt (DFS)41725846
Margit Bagger21721847
Jette Gregersen (DFS)11707848
Helge Johannes Nielsen11704849
Line Jørgensen41685850
Jørgen Johannes Lauridsen21683851
Anne Birgitte Kjærgaard Hansen31680852
Jette Johannesen21678853
Henning Merrild Nielsen11677854
Knud Dreier41658855
Inger Marie Pedersen31648856
Anette Korsgaard Laursen71648857
Lis Emma Lind21646858
Camilla Thomsen41638859
Marc Møldrup Andersen31631860
Elisabeth Jakobsen11630861
Hanne Kaas (DFS)11625862
Heidi Holm Rasmussen11623863
AGGSH (Siegfried Bahr)31615864
AGGSH (Richard Kolang)131607865
Grete Tvedegaard31607866
Bente Brodersen31606867
Asbjørn Romvig Thomsen41603868
Kathrine Marie Schnell51601869
Hedda Gottschalck21589870
Gerhard Deutschmann21588871
Knud Haaning Andersen (DFS)71585872
Anne Mette Lauridsen11575873
Karin Nissen11569874
Edith Lundgaard31563875
Grete Saxtorff31554876
Torben Bang Sørensen11551877
Jonna Norderud51550878
Lokalhistorisk Forening for Skals og Omegn21550879
Arne Nielsen11547880
Poul Erik Pedersen31543881
Eigil Hougaard31536882
Torsten Kristensen11530883
Lis Thorshøj Borgaard21526884
Kaj Erik Jensen31523885
Michael Schneiders31523886
Ole Søgaard Berthou (DFS)31522887
Torben Nyvang31522888
Wilhelm Frederiksen31515889
Bodil Møller21501890
Rikke Vindberg41484891
Randi Borne41484892
Jørgen Brokmose41484893
Rita Larsen11480894
Hans Peder Olesen31479895
AGGSH (R. Studt)71476896
Leif Jørgensen51473897
Birthe Hansen (DIS)21470898
Lillian Pløger11466899
Uffe Karner41465900
Karina Wittrup11463901
Gunnar Hansen11450902
Finn Harsfort81448903
Tim Grejsen11447904
Kate Christensen11446905
AGGSH (Andrea Herrmann)21444906
Birgitte Boesen Qvist11443907
Hanne Jakobsen Brandenburg21440908
Bent Nielsen11438909
Peter Dörling11438910
Per Jonasen11431911
Bruno Simonsen41431912
Leif Jørgensen31428913
Ole Hjæresen31420914
Bodil Sørensen (DFS)81420915
Finn Jelstrup41419916
Lise Neumann21408917
Else Andersen (DFS)21406918
Susanne Overgård11398919
Flemming Fabricius21394920
Trine Søttrup21380921
Søren Ladefoged41380922
Knud Dahl Thomsen11366923
Leif Færregaard Jensen91366924
Erna Mikkelsen41362925
Hansa Petersen11350926
Bent Aage Rasmussen21347927
Kai Arne Skall31338928
Lis Wendelboe Hansen21324929
Ove Eriksen (Munkebo Lokalarkiv)11316930
Gert Vestergaard Jensen61313931
Ragna Kolind111312932
Tove Bente Rasmussen31312933
Mogens Skov Kristensen21308934
Lene From Nielsen (DFS)131300935
Betina Bak Hansen41299936
Axel Kjær Sørensen21295937
Flemming Isidor21288938
Laila Nielsen21288939
Mogens Lynge Madsen31273940
Tonni Boysen21268941
Jens Hjære Rasmussen21264942
Ole B. Andersen41262943
Astrid Detlefsen Kienitz11246944
Barløse-Sandager-Holevad41243945
Ann Pedersen (DFS)91239946
Kirsten Tatt (DIS)21238947
Kirsten Nielsen21237948
Jacob Hejmdal Gren21228949
Solveig Stroyer11225950
Jørgen Rudolf Asmussen (DFS)11223951
Erik Pedersen41219952
AGGSH (Hans Willi Godbersen)51215953
Johnny Hald Magnussen11211954
Lars Rynord21208955
Otto Ramm21207956
Randi Sanne Bro Grubbe21207957
Lone Ørmen11206958
Mette Bakman Sivertsen41205959
Margrethe Krog11200960
AGGSH (Ursula Müller)51190961
Palle Benthin31183962
Hans Egon Pedersen21179963
Pia Smedehus Jensen71177964
Alice Schack21174965
Mogens Jørgensen11168966
Liselotte Jørgensen21166967
Sofie Dahm Lous31159968
Bjarne Frandsen (DIS)21149969
Kirsten Graa Thomsen11148970
Niels Poulin Nielsen21146971
Christian Nielsen11145972
Steen Venbjerg61144973
Leif Mortensen (DFS)11143974
Bendt Spendrup Mathiasen11139975
Knud Vesth11134976
Niels Dahl (DFS)11132977
Birthe Andersen61130978
Christine Hallsson31130979
Poul-Erik Pedersen31129980
Carl-Johan Bavnhøj Madsen21125981
Lars Gotfred-Rasmussen41124982
Erik Frydendal21110983
Bent Christian Larsen11103984
Claus-Ulrich Strüben71096985
Harriet Hansen11089986
Hans Christian Andersen41088987
Steen Bilde-Christensen (DIS)11079988
Ann Ritter Pedersen (DIS)31075989
Lars Erik Bryld11073990
Erna og Orla Iver Madsen31071991
Else Nexø11064992
Annette Engelbrecht Berthelsen (DFS)11064993
Flemming Andersen (DIS)11062994
Peter Kj. Hansen21059995
Ulrik Liberoth41054996
Grete Talbro21052997
Peter Wodskou21044998
Anne-Marie Thomsen21039999
Pia Larsson210371000
Hans Jessen410341001
AKVZ (Barbara Bell)210271002
Lise Kristiansen210251003
Henrik Friberg Sørensen310191004
Pia Hofmann Sørensen (DFS)210181005
Vagn Berg (DFS)110171006
Jørgen Johannessen (DFS)110161007
Karen Jørgensen210121008
Leif Thor Olsen410101009
Arne Christiansen310051010
Johan Alexander Harttung110031011
Jørgen Greve210031012
Bent Johannisson69971013
Kirsten Knudsen29911014
Jørgen Brøndum29781015
Dan Richardt19781016
Værløse Lokalhistoriske Arkiv19781017
John Rasmussen19751018
Peter Rossau19701019
Thomas Jørgensen19671020
Kristina Devantier19651021
Henny Lauritsen19511022
Poul Agerbæk59511023
Birte Underlin Wangsøe29441024
Bent Nielsen (DFS)59411025
Benny Andersen29391026
Ole H. Jensen19241027
Mogens Lolle Laursen19231028
Tove Jensen29211029
Susanne Andersen (DFS)29191030
Ole Drengsgaard29161031
Spøttrup Lokalhistoriske Arkiv59141032
Jens Friis29091033
Bodil Else Kristine Petersen49051034
Flemming Willum Petersen19051035
Einer Thygesen29001036
Lokalhistorisk Forening for Romdrup-Klarup29001037
Torben Lund18991038
Ole Frederiksen38981039
Svend Jensen28931040
Asbjørn Dueholm (DFS)18921041
Georg Brandt Christensen18901042
Bente og Poul Brodersen38891043
Karina Rune Jensen (DFS)28871044
Søren Jensen68821045
Mette Ida Marie Pihler58811046
Elin von Linstow28781047
Vagn Sørensen18781048
Per Ekberg28781049
Pia Madsen28731050
Jan Klitgaard38721051
Leif Bigler28701052
Nakita Mikaela Pisarski28701053
Hans Peter Kjær38681054
Per Helge Nissen18651055
Niels Lambertsen48631056
Greve Lokalarkiv18621057
Niels L. Nielsen18601058
Werner Nielsen Wittekind28491059
Sanne Thomsen (DIS)28481060
Joan Iserhorst18451061
Nick Svendsen28451062
Ole Jensen Grau38451063
Jacqueline Wedel38451064
AGGSH (Hans-Werner Selken)18441065
Birthe Frosted18431066
Anne B. Philipsen (DFS)18401067
Ole Dahl18381068
Morten Hammer18351069
Ib Bobjerg Nielsen18341070
Jane Søndergaard (DFS)48331071
Lise Lotte Tidemann Thomsen18331072
Ulla Mortensen18321073
John Honoré18311074
Erik Hougaard Madsen28271075
Dan Nielsen18271076
Linda Nielsen28191077
Frede Frandsen28181078
Karin Kjær Iversen58171079
Erik Mortensen18151080
Britta Matthiasen18111081
Thomas Munck18111082
Steen Erik Mortensen18111083
Elsebeth Haunsø18101084
Randi Løsekraut28011085
Jørgen Christensen67981086
Elin Persson17911087
Janne Jacobsen17881088
Anne Lise Kirk Jensen27851089
Finn Hald17821090
Conni Pedersen27811091
Jørgen Kristensen37741092
Katja Hansen17721093
Annette Samuelsen17691094
Else Christensen27561095
Linda Lauridsen (DFS)27531096
Ole Malchau17511097
Poul Broe17491098
Lone S. Østergaard17481099
Mikael Jensen17471100
Alice Kruse17471101
AKVZ (Martina Janssen)17421102
Flemming Ørnbøll27411103
Jette Sønderbek27391104
Linda Frederiksen (DFS)27331105
Poul Lynge Johansen27301106
Hans Peter Poulsen17261107
Tina Frausing Borch17251108
Nanna Lind17241109
Janne Thomsen (DFS)27171110
Eva Ervø37161111
Svend Tingleff27121112
Clara Dalsgaard Hansen17071113
Mona Wollesen (DFS)17031114
Bent Christensen16971115
Gitte Kristensen (DFS)56971116
Lisbeth Bitsch Jensen (DFS)46901117
Emil Stubbe26861118
Jytte Kirstein Simonsen (DFS)16811119
Ole Steensen16811120
Lars Hansen16751121
Dorte Hedegaard Pedersen36741122
Susanne Doering Jensen26741123
Dimitri Hardorff (DFS)26651124
Morten Bøge Sørensen16561125
Ib Noe (DIS)16501126
Ellen Povlsen26501127
Ole Skytte Fredsgaard26481128
Karen Christiane Hansen26471129
Bent Jacobsen16471130
Sonja Ramsøe Hansen16441131
Jacob Larsen16431132
Birthe Mogensen16431133
Marianne Nicolaysen (DFS)26371134
Lene Rüsz26271135
Rita Holm16201136
Bo Lytzen26161137
Laila Tognarelli Hansen16151138
Hanne Gøtzsche26151139
Susanne Beate Foged Mortensen16151140
Mie Nielsen (DIS)26141141
Per Svendsen16101142
Ernst Pless Holst26091143
Kurt Cronberg Ipsen16061144
John Bach Thygesen16011145
Laust Kristensen25971146
Øjvind Hede35921147
AGGSH (Leif Glanert)35871148
Millie Nymark Lønneke15851149
Preben Lund (DIS)15811150
Niels Erik Antonsen15761151
Tue Toft15741152
Torben Bundgaard15691153
AKVZ (Bernd Peter Päffgen)15651154
Myrtel Rasmussen15581155
Anne-Lise Bjerregaard15581156
Arno Guzek15571157
John From-Poulsen15551158
Helle Elisabeth Kristjansen35491159
Pia Laulund35491160
Hugh Bartley Watkins15431161
Søren Møller15361162
Susan Glue45331163
Michael Lund15331164
Erling Kildal15241165
Leif Napier Hansen15231166
Povl O. Nielsen15211167
AKVZ (Peter Wilde)15201168
Kirsten Woldiderich15171169
Claus Hein-Nielsen15161170
Charlotte Celinder Friis -Dastrup15141171
Bendt Johansen15111172
Bent Hansen15091173
Mads Andersen25061174
Katrine Tovgaard-Olsen45061175
Rigmor Frandsen15051176
Skive Byhistoriske Arkiv35031177
Jes Lauritsen74991178
AKVZ (Marianne Mangels)14981179
Børge Stoltenberg Heidemann14981180
Leif Hede14971181
Linda Bak Hansen (DIS)14951182
AGGSH(Carsten Wittern)34921183
Erik Marinus Jensen14901184
Leif Johansen14881185
Svend Erik Sørensen14881186
Lise Vøhtz14771187
Tove Marquardsen24761188
Inga Ladefoged14751189
Birgit Jørgensen14741190
Bente Lyngdahl Olsen24711191
Hans Chr. Hansen14691192
Ingelise Hansen14591193
Angela Ryll14541194
Niels Aage Andersen14541195
Steen Erik Rasmussen14491196
Peter Bach14471197
Arne Hansen24441198
Karl Erik Nielsen14421199
Henrik Delorang van Dyk14421200
Bodil Grove Christensen14371201
Aksel Jensen14361202
Joyce Cupit14341203
Maja Hjorth Jensen24331204
Christine Josiasen14321205
Knud Erik Høgh14321206
Jørgen Rotaus14321207
Bente Jensen24281208
Kurt Nielsen14221209
Flemming Nielsen (DFS)14181210
Hanne Arent14171211
Gitte Jonassen14161212
Susanne Riis (DFS)34121213
Fritz Gundgaard Knudsen14111214
Anne Holtze Rosendal14111215
Jørgen Aaquist Nielsen34061216
Ernst Jørgensen14041217
Birgit Pogan14041218
Kurt Werner Demuth-Iversen14041219
Jens Villadsen14021220
Erik Mollerup24001221
Bo Nordmann Amdi13981222
Niels Gjermandsen13911223
Louise Hammer Andersen13841224
Boris Reimann13811225
Ewan Pedersen13761226
Inger Persson13751227
Christen Lehmann Ebbesen13741228
Ole Haagensen23711229
Åse Eriksen13711230
Erna Østerberg13711231
Vagn Rath Hansen13711232
Winnie Juel Mikkelsen23701233
Merete Holst Mærsk13671234
Flemming Topsøe-Jensen23651235
Svend Åge Brun Hansen13551236
Else Outze13541237
Leif Nielsen13411238
Bente Henriksen13361239
Jeannie Kristensen23301240
Lone Karlson13271241
Johannes Seifert13171242
Karen Greve Straarup13171243
Lene Berg Christiansen43131244
Conni Green (DIS)13121245
Pelle Egeberg Persson13081246
Lisbeth Garbrecht Larsson13071247
Svend Larsen13051248
Bente Ingemann Bryant13021249
Henning Olaf Clausen (DFS)12881250
O. Feiberg12861251
Ester Nørrelykke12851252
AGGSH (Karin Offen)12841253
AGGSH (Hans Peter Voss)22841254
Karenmargrete Dencker22801255
Jens Peter Hansen12801256
Ib Egebjerg Nielsen12771257
Peter Kudsk12731258
Torben Nyhuus12711259
Elisabeth Strandbygaard12671260
Mai-Britt Edvart Nielsen (DFS)22601261
Morten H. Nielsen (DIS)52591262
Svend Olaf Thorn12561263
Knud Børge Jørgensen12551264
Katrine Bøche Jensen (DFS)12341265
Jan Otkjær22341266
Hanne Elly Petersen (DIS)12291267
Jane Wolff Bengtsen12291268
Lene Dræby Kottal32231269
Erik Feldborg Strack12131270
AGGSH (Uwe Schärff)12111271
Pernille Amanda Bartholdy Kanto (DFS)22071272
Louise Juel Broch12001273
Britta Hansen11991274
Adam Jon Kronegh (SA-IB)11951275
Bent Rønnefelt11941276
Anders Bach Jensen (DFS)11931277
Lis Hindrichsen31881278
Liselotte Jensen11811279
Liselotte Larsen11631280
Århus Kommunes Biblioteker11631281
Leif Bjørkskov11621282
Karl-Erik Jensen11611283
Bjørn Vind11561284
Selma Mouritsen11511285
AKVZ (Angela Nack)11501286
Bettina Bendix Andresen (DFS)41281287
Iben Raj Petersen21261288
Lone Kuhrt Valery (DSF)41201289
Christina Post11111290
AGGSH (Nicola Thieke)11061291
Erik Sigvardt Jensen4901292
Pia Petersen (DFS)7871293
Louise Ludvigsen1851294
Thomas Villum Jakobsen1831295
Erik Laursen1781296
Steen Rønnow (DIS)1761297
Anne-Lise Kræmmer1751298
AKVZ (John Bornholdt)1741299
AKVZ (Gudrun Lundbech)1661300
Sebastian Nørgaard (DFS)1641301
Christina Jacobsen (DFS)1611302
Dan Nicolaysen (DFS)1511303
Sune Porse Carlsen1501304
Gitte Liv Pedersen (DSF)1471305
Tina Elisabeth Nielsen (DFS)1461306
Teddy Ole Andreassen (DFS)1441307
Gitte Cordtz (DFS)1401308
Helle Thor Hirschmann1261309
Henrik Johansen (DIS)4241310
Hans Jørgen Marker1201311
Mia Mørch (DFS)2181312
Ann-Marie Larsen1111313
Ina Hoffmann Hansen (DFS)171314
Gregers Hvidkjær151315
Poul Wachmann251316
Eva V. Ersbøll (DIS)131317

KB = Kirkebog, KLTB = Kollektbog, MATR = Matrikel, MT = Matrikel, OE = Oeders Eftr., SKMT = Skattemandtal, TP = Tyendeprotokol

Revideret 25/5-2022 af masc@sa.dk   Se udviklingen af kirkebogsindtastninger