KIP projektet





 

Donorhitliste samlet oversigt 17/9-2020

navnAntal materialerAntal personer
Lotte Brændegaard Hvid124010444631
Ena Eiberg9109460852
Helge Lago Bay11247914373
Hans Nielsen7185762074
Benthe Anthony7014241305
Else Mikkelsen5364143636
Keld A. Nielsen6113188987
H. Due-Hansen4353124598
Randi Sørensen2073113559
Elin Køhl Larsen25231095510
Poul F. Andersen35330049511
Verner Møller Jensen 24028569412
Kurt Kermit Nielsen59427910313
Michael Niby34926323614
Else Søndergaard Larsen37325480715
Keld Leo Jensen38224068616
Lis Birgit Jensen20023367217
Hans Erik Luther24716907918
Finn Folkmann51516709719
Agnes Sitkeine Szira15816558420
Lars Jørgen Helbo21515960621
Gerda Svane4015920522
Keld Jensen9415298823
Bjarne Nielsen19814650724
Jens Karl Rasmussen16914613025
Flemming Victor Andersen (DFS)20513153926
Hans Martin Laustsen32113062727
Sofie Petersen14112428728
Svend-Erik Christiansen12611940129
Ann Stahnke12611719930
Johannes Witt9911664931
John Frøslev14511576132
Minna Mortensen9611561133
Karen Lis Andersen15011428334
Kirsten og Paul Knudsen19510489635
Arne Julin2010457636
Sven Arne Jensen7710282837
Henry Ammitzbøll1009796438
Tonny Fievé Pedersen1209713139
Jette Laustsen1889516740
Bente Kristine Nørgaard709163341
Christian Langelund1708872642
Helga Fabricius Thomsen958827043
Bente Henriksen1828723344
Flemming Thygesen1028713745
Birthe Kongsbak1688706546
Brian Petersen1798647447
Lisa Sonesson1048509848
Niels Aage Christian Nørgaard1098372549
Karen Margrethe Schmidt1038347650
Ove Kühn1128165351
Jørgen O. Hyldvang918153852
Karl Nielsen387990153
Arne Hansen1017874754
Søren Baumgarten1857550755
Eric Lolk Christensen577420956
Erik Petersen837261257
Erling Fagerberg1307207458
Henrik Andresen977112659
Bent Ødegaard957052960
Jenny Rasmussen926933461
Claus Christiansen1416931062
Kirsten Knudsen1136904663
Martin Henriksen626809364
Birthe Jensen286803765
Lisbeth Jakobsen666782066
Gunnar Nielsen1016768667
Jonna Elise Arnholtz Lerby2286764668
Vivi Severin Mortensen366637469
Anne-Lise Brinkhard776622970
Ole Düring796618171
Kaj Aage Brandt1926573672
Finn Løgager576395073
Flemming Svendsen456389674
Uwe Jacobsen456290575
Hans Christian Johansen736118776
Jytte Skaaning225955077
Henning Bech Johansen435878278
Vinderup Egnshistoriske Arkiv725812679
Henning Christensen725768380
Erik G. Andresen875749681
Erik Helmer Nielsen355748282
Mogens Marcussen605636883
Niels Rasmussen425603084
Mogens Bruus Michaelsen555581885
Henrik Bahne445516786
John Gregers Hvidkjær4965488087
Annelise Christensen425312288
Lindy Kirkensgaard Kær1535277189
Niels Ernst Schjeldahl1095276190
DDD Indtastere15244791
Ole Søndergaard295096792
Camille og Niels L. Nielsen745010293
Kristen Nygaard914987694
Maibrit Baden1144981695
Ane Margrethe Willi Østerberg644815396
Søren Jensen334725997
Ingvard Langelund714698398
Morten Ingemann694586099
Jill Munnecke4845796100
Kaj Ahlburg5745611101
Leif Dehnits11144133102
Dr. Rolf Gehrmann744056103
Hans Henrik Koch9442833104
Ejvind Vestergaard6442825105
Vivi Fæster7042245106
Mogens Lindegaard4841958107
Hans Juul-Larsen6741955108
Fredi Paludan Bentsen7441599109
Svend Jørgen Nielsen (DIS)4941364110
Lillian Holm Nielsen3941126111
Vivian Pagel Larsen2140987112
Kirsten Jørgensen4340986113
Karen Grethe Hansen4540753114
Slægtshistoriske forening, Odense140271115
John Kaltoft7240132116
Lise Marie Sørensen11039655117
Kaj Schmidt1839384118
Flemming Kristiansen4439179119
Herdis Holst4339084120
Lene Thomsen (DFS)6239030121
Sven Sjørslev6338724122
Peter Kristiansen2538169123
Eigil Nicolaysen8337316124
Inger Margrethe Bjerregaard5336713125
Niels Bierring Lauritsen7036476126
James Norvall4036304127
Inger Buchard2535729128
Vivi Frederiksen1835368129
Tommy Rasmussen4835232130
Inge Lise Vohnsen Sørensen2935055131
Kaja Vigtoft5735025132
Inge Lind5634997133
Jørgen B. Damgaard1934619134
Lise Raalund3034524135
Erik Hansen4134322136
Erling Axelgaard2832835137
Knud Spangsø3332106138
Gert Holger Bredahl Jensen2532104139
AGGSH (Carsten Dahm)7531457140
Ruben Højmark3031228141
Lennart Fensmark Frederiksen4131207142
Kate Stormly (DFS)12531134143
Paul Knudsen7131118144
John Sander Dhiin3930980145
Emil M. Stautz2630948146
Hanne Pedersen3730583147
Benny Skou Mortensen3730230148
Jens Arne Leismann1230172149
Odense Stadsarkiv3030129150
Ole Svensson3329989151
Knud Valdemar Søgaard8429333152
Poul Erik Sørensen6229227153
Rikke Fjordbak Ravn6929157154
Karl Pedersen11328896155
Inger Hovkjær Nielsen (DFS)13928736156
Lars Svane1727878157
Steffen Kejlberg2127865158
Tonni Leif Jørgensen5727848159
Rolf Jensen5527494160
Carsten Petersen2427390161
Anette Skoú Gulbæk6927374162
Winnie Rechenback Nielsen3327344163
Steen Mygind5527218164
Aase B. Jensen3027121165
Kjeld Jakobsen4727025166
Holger Helbo5926973167
Hans Evald Sigvardsen11426643168
AGGSH (Resi Rudat)9626638169
Karen og Ole Jørgensen3526536170
Jette Sørensen (DIS)3526286171
Lilian Rubini Svane3726001172
Ingrid Fredelund Krogh1825996173
Ejvind Rasmussen4525608174
Ejner Johansen2325430175
Peter Thomsen4925429176
Heidi Lund5125169177
Edith Stougaard3825098178
Thomas Pedersen4925007179
Ib og Britt Walbum4024973180
Lene Søby10924790181
Lone Frost4824763182
Laila Baumann Rolsted Jensen13624718183
Anne-Marie Kehlet Olsen3022378184
AGGSH (Ute Boock)2322175185
Erik Møller Svendsen2822172186
Elisabeth Marklund Mogensen3422144187
Anita Lindberg1922099188
Elisabeth Elsborg2822025189
Ebba Frederiksen4921891190
Charles Glenn Petersen4621837191
Randi Overgaard821540192
Børge Laulund3821525193
Estrid Wilhelms3020900194
Vagn Mørkeberg Christiansen2420806195
Preben Mørch2920380196
Rigmor Henriksen3020324197
Hannah Aabech2220213198
Udo Niebuhr2420161199
Rita Iversen4320142200
Lis Isgaard Gregersen3320116201
Svend Haakon Jensen5220073202
Knud Lorentzen1320031203
Maj-Britt Agerbæk Sørensen2919680204
Niels Henry Jensen4719622205
Erik Krogsgaard2419581206
Inger Munk4619504207
Helle Foss819487208
Anna Birthe Mortensen3319437209
Finn Højmark-Jensen3819357210
Jytte Davidsen3119340211
Susanne Andersen3019100212
Pia Sørensen5719030213
Aksel Hansen2818890214
Aage Clausen2118825215
Helge Skovgaard Hansen3518651216
Anne-Mette Hvidbjerg (DFS)2818448217
Jørgen Rasmussen1818298218
Mogens Lorentzen Jensen2018224219
Inga Pedersen2818199220
Gert Roesen5017975221
Georg Simon1517903222
Pia Jakobsen2817649223
Elisabeth Sofie Dahl2217640224
Ny Sortenstiern Steensen (DFS)7517575225
Aase Brauer2917521226
Torben Steen Rosenberg7317180227
Bent Rønnenfelt3516976228
Annette Pedersen3016840229
Hans H. Worsøe2916771230
Kaj Henriksen3616687231
Anders B. Christophersen3616684232
Holger Busch Nielsen1916588233
Ib Normann Borum1516533234
Jens Rasmussen1216477235
Ellen Rasmussen2416423236
Jørgen Bue Lond2916332237
AKVZ (Dorothea Klahn)2816296238
Kirsten Frandsen816261239
Erling Jensen2716246240
Henning Jørgensen6616237241
Nelle Søndermand1116228242
Bent Juhl Christensen4516119243
Jens Thuesen2016109244
Henrik Nielsen1416077245
Jens V. Olsen4315920246
Kurt Heinsøe115579247
Johannes Gram2615527248
Harry C. Lund2415498249
Stine Sønderby Larsen315247250
Kristian Lauritsen1615225251
Børge Kronborg1315166252
Vagn Lihn Kristensen1515066253
Steen Helles914794254
Børge Askholm2914785255
Line Thorngaard1714783256
Rita Mogensen3514744257
Svend Erik Kruhöffer1614708258
Hans Christian Elberg1914566259
Jeannie Bengtsson1514387260
Marie Lilleris Nielsen3514370261
Anders Ditlev Sørensen1014307262
Lissi Carlsen1214279263
Arne Navne2114135264
Bente Skov1814072265
Klaus Hansen1513963266
Kenneth Vejgaard Jørgensen1313769267
Hans Ressel1813754268
Robert Kjær1613583269
Jørgen Harring Kristensen2013371270
Ole Nørskov Nielsen413251271
Horst Ritterbusch1513219272
Heini Madsen7813170273
Jørgen Thrier Mortensen2813090274
Gitte Høgh Greisik1813076275
Leif Jensen2912946276
Tom Smidth1612914277
Inge Laustsen3712786278
Karin Hedegaard612783279
Bente Reimer Larsen2912782280
Finn Sachse Poulsen112671281
Ingelise Poulsen (DIS)6012641282
Niels Haunsø1012567283
Peter Ramskov Andersen1512551284
Janne Søndergaard (DFS)3812546285
Poul Erik Steffansen3612470286
Bent Wind1112458287
Leif Elmose1212289288
Ole Lundsgaard1612204289
Henny Lauridsen1812072290
Louise Marie Rygaard2211984291
Susanne Hansen611948292
Jørgen Thue Pedersen2011945293
Magnus Pedersen1611834294
Lone Bornefelt1011828295
Inge Mardal (DFS)3911722296
Bodil Aavad Jacobsen911695297
Aase Bomholdt1311491298
Kirsten Bjørneboe2011334299
Inger Kirkensgaard2211306300
Arne Rolf4811206301
Hans Otto Boysen611204302
Flemming Næsland311194303
Karen Birgit Reib1211193304
Arne Feldborg1811142305
Marianne Rytter (DIS)1511098306
Inge Kristensen4111072307
Karin Andersen (DFS)2511056308
John Iversen Bech3011026309
Svend Lundgaard2510814310
Grete Skatka510752311
Ulrik Chr. Wentzel310730312
Jørgen Hattens2610719313
Arne Alexandersen1610685314
Jørgen S. Andersen1310646315
Jan Rømer710546316
Anette Jensen2210498317
William Stuart3010440318
Kirsten Bakman Andersen1710436319
Arne Augustesen1110384320
Angela Tara Byrholdt Hansen810264321
DDD-indtastere110252322
Poul Emil Bendtsen3110182323
Berit Guldmann Andersen1710118324
Margit Madsen2810031325
Inga Heckmann109935326
Birgitte Schiøler Kallehauge149913327
Jens Nyholm Christensen159843328
Laila Komstedt (DIS)79785329
Bodil Lange (DFS)539759330
Flemming Aasklint129674331
Vagn Beck Christensen129621332
Linda Schwartz Karlsen149614333
Grith Nørholk (DFS)99529334
Molly Larsen59528335
Lene Fabritius79480336
Jørn Kjøller99474337
Arne Møhler149470338
Thorkild Søndergaard89464339
Vibeke Carøe49437340
Finn Larsen139420341
Jørgen Wismann19392342
John Bils159221343
Knud Erik Hansen179220344
Erik Laursen (DIS)99085345
Grete Nielsen79076346
Kirsten Thomsen119075347
Jette Ejlskov Toftegaard Pedersen269071348
Albert Mohr Lolk69031349
Anne Grethe Kolstrup209030350
Else Jensen (DFS)409017351
John Agnor Jensen148986352
Ellen Jensen238985353
Bjarne Jensen58951354
Charlotte Pedersen (DFS)358927355
Jørgen Kjer158923356
Helle Hjortø178794357
Manfred Thomsen48773358
Finn Frederiksen48745359
Jeppe Bregenov Pedersen58710360
Middelfart Byarkiv48659361
Erik Lauridsen178650362
Jens E. Caspersen158590363
Leif Juul118568364
Poul Hansen ORV158541365
Bente Jungdal78469366
Lone Andreasen18449367
Grethe Gudbergsen68443368
Axel Worm128335369
J. Wilhelm Rasmussen158322370
Hanne Bjørn148294371
AGGSH (Heinz Dose)118292372
Metty Isidor98257373
Viggo Poulsen108244374
Gert Christensen108209375
Pia Justesen88207376
Bent Poulsen178185377
Ulla Hansen108080378
Kirsten Maria Kroer Sørensen187942379
Dorte Andersen177912380
Evan Bach Agerbo137884381
Laila Irene Dencker27834382
Ole Hansen137784383
Jesper Vang Hansen77770384
Ida Hansen (DFS)297746385
Erik Laursen147692386
Käthe Birgitte Skaaning57667387
Anna York107657388
Inge Axelgaard117645389
Bjarne Krogh Hansen167626390
Egil Holm Nielsen97606391
Otto Olsson157542392
Elsebeth Vitterup Hansen77529393
Teddy Ole Andreassen (DFS)127512394
Ole Degn237475395
Finn Kristensen og Lone Rasmussen87445396
Tina Birthe Seibæk197440397
Steen Torben Jensen107360398
Aino Vibeke Kronsell47359399
Peder J. Hansen97324400
Ulla Andersson307297401
Herdis Kjølhede237251402
Rolf Georgi-Jensen87215403
Linda Lauridsen Haible117191404
Erik Hansen57154405
Tove Hansen117142406
Tage Bøgh Jensen47141407
Vibeke Stegmann107105408
Santina Hergott (DFS)357060409
Hans Hermann57030410
Britt Walbum187006411
Majbritt Jensen106982412
Inge-Lise Trampedach36968413
Tove Zadlo Karlsson (DFS)66956414
Kurt Hansen226936415
Mona Lisa Hansen36896416
Ralph-Brian Vessel Hørberg296863417
Villy Andersen116771418
Poul E. Christiansen26750419
Heino Wessel Hansen76741420
Zitta Worm126716421
Helge Green66690422
Jørn Pedersen26675423
Inga Vinther156664424
Hanne Skovgaard66663425
Christian Ringskou26642426
Eva Laursen106581427
Karen Møller Nielsen96579428
Inger Lundholm76579429
Gribskov Arkiv196554430
Grethe Bremer (DFS)86541431
Kurt Norsk56530432
Grete Agerlund Skatka106504433
Inger Pisarski86472434
Erik Ravn Nielsen76449435
Bjørn Andersen Nexø46396436
Ove Pedersen46391437
Stine Nørgaard Andersen106379438
Karl Erik Kirkensgaard126368439
Poul Birk Rasmussen156360440
Bengt Bolinder (DFS)146345441
Per Dyhl136329442
Kristian Lauritsen (DFS)166326443
Sten Petersen146316444
Villy Danielsen136262445
Lisbeth Frandsen46258446
Kirsten Visby (DFS)226255447
Karin Jørgensen126255448
Lone Birte Larsen (DIS)66251449
B. Gerhard Jensen56230450
Ejnar Buhrkal86193451
Maya Rasmussen26187452
Mette Fløjborg66179453
Aase Møller Mikkelsen96179454
Hans-Ole Mørk156171455
Tine Merle Madsen76126456
Kurt Ottosson156126457
Poul Erik Jørgensen (DIS)66083458
AGGSH (Wolfgang Hohenfeld)236072459
Mette Lausten156012460
AKVZ (Hans Stapelfeldt)36008461
Grethe Banggaard115990462
Britta Due35950463
Stevns Lokalhistoriske Arkiv75942464
Gerda Eleonora Jensen55938465
Holger Møllebjerg125918466
Jens Erik Starup95896467
Birthe Mylius Grønvold Kroman (DFS)185878468
Joan Solveig Byriel Christensen55867469
Erik Rasmussen25854470
Torben Aastrup45849471
Pia Anne-Lise Hoffmann Larsen115844472
Jette Olsen (DFS)205841473
Ove Kamper35837474
Slægtshistorisk Forening Samsø45802475
Erik Grønvall (DFS)105802476
Jeanette Falk Jønch35801477
Jørgen Jørgensen165771478
Kirsten Sanders65764479
AKVZ (Peter Bake)35741480
Inge Kristensen (DIS)85682481
Knud Aagaard95665482
Gitte Jeanette Hansen (DFS)25658483
Bjarne Møller65643484
Birgit Madsen35623485
Flemming Westervig55541486
Herman Boskov Hansen75538487
Birgit Friis Larsen105512488
Viggo Jensen135511489
Thomas Kortz45491490
Bent Rehsø Madsen195467491
Hans-Henrik Husen135466492
Hanne Lind65458493
Finn Bo Jørgensen (DFS)345416494
Povl Erik Munk15393495
Inger Hjort Sørensen85375496
Helge Kjerside15351497
Svend Ove Edvardsen65349498
Gert Topp65331499
Dagmar Thorisdottir (DFS)125305500
AGGSH (Jan Peter Andersen)85215501
Hanne Marie Rud85189502
Jette Jørgensen45182503
Hanne og Ejgon Rasmussen65093504
Niels Olsen85078505
Kristen Kousgaard155076506
Jytte Larsen135034507
Jens Henrik Pedersen65018508
Birthe V. Jørgensen124965509
Hans P. Christensen54882510
Kirsten Volden44837511
Alice Sachse134823512
Kirsten Marianne Nielsen24819513
Michael Maag44816514
AKVZ (Michael Kohlhaas)34811515
Vibeke Tolstrup34811516
Aase Fihl264786517
Mary Frølund Sørensen114779518
Bente M. Grønbech Olsen64729519
Jan Espen Hansen104709520
Lene Flink Knudsen54698521
Troels Jørgensen54663522
Lone Rasmussen44642523
Kirsten Bilde74635524
Charlotte Hasforth94632525
Lisbeth Stybert24631526
Bente Olsen14619527
Preben Pedersen44608528
Tina Prytz-Madsen84604529
AGGSH (Jasmine Siemsen)134601530
Grethe Ellinor Beuschau84600531
Lis Mejlby (DIS)54599532
Bente Jessen104585533
Conny Jensen84550534
Sanne Borgstrøm Andersen64548535
AGGSH (Karin Pabst)124526536
Lene Nordstrøm44506537
Jonna Thybo Sørensen84500538
AKVZ (Helga P. Ankele)74484539
Ivar Peter Larsen24483540
Mogens Thygesen24459541
Ulla Aubro Christensen124452542
Ulla Lohmann Sørensen124452543
AKVZ (Daniel Jochims)74444544
Hanne Kirkegaard54442545
Ole Mou Andersen (DFS)44431546
AKVZ (Georg A. H. Wolf)54426547
B. Sørensen104370548
Tove Marker14368549
Jytte Hammerich Fauerby94344550
Britta Merete Bjørn Grønbæk74332551
Knud Sørensen34324552
Poul Brodersen74323553
Niels Ole Dahl (DFS)54318554
Niels Winther Christensen64279555
Inge Astrup (DFS)74214556
Rene Didia Lønholdt54210557
Bent Østergaard Olsen164202558
Karin Joan Olesen (DFS)194187559
Harry Hansen64153560
Jette Rugård64144561
Karl Frost34069562
Nils Adam Aaby Wodschow44062563
Lis Myrup74061564
Grenaa Egnsarkiv94058565
Tage Jensen84055566
Marianne Morsing (DIS)34025567
Hanne E. Grytner44024568
Andreas Asmussen24019569
Claus Jensen134014570
Elisabeth Sørensen54012571
Jesper Kaj Skov43995572
Ejner Stutemeyer443992573
Heino Rost-Nielsen53973574
AGGSH (Angela Ryll)93958575
Jørn Erik Pallesen73940576
Benny August Pedersen73924577
Jørgen Larsen33921578
Margit Rannes13914579
Annelise Kristiansen113900580
Connie Olsen63882581
Ellen Jensen73869582
AGGSH-VZ-AG13862583
Ute Sachau53855584
AGGSH (Joachim Lietz)153818585
Hans Chr. Eriksen153814586
Finn Kristensen63806587
Arbeits-Gruppe Genealogie Schleswig-Holstein63805588
Trille Helle Wachs63778589
Ulla Rose Larsen53772590
Lene Steffensen33766591
Jan Hedegaard Skov113746592
Ute Boock (AGGSH)23723593
AGGSH (Gerhard Fischer)83719594
Margrethe Nielsen33718595
Ib Hansen103710596
Arne Sloth93706597
Rita Holm43700598
AGGSH (Reinhard Carstens)13671599
Bente Pedersen (DFS)623665600
Henriette Høeg53661601
Kirsten Skov Jensen33612602
Frederik Daabeck33608603
Bende Njor (DSF)13554604
Frederik Olesen43544605
Mogens Jørgensen33519606
Karsten Bjerreskov53509607
Heidi Hyltoft Wiborg (DFS)33504608
Eding Jensen93493609
Poul D. C. Christensen43485610
Leif Lundahl43482611
Arvind Vrejlev73481612
Annette Kjærsgaard (DFS)283479613
Mette Marie Cathrine Weigel123472614
Svend Erik Warming83452615
Mona Irene Gertz33437616
Jeanni Jørgensen83435617
Pernille Lysholdt Holm23430618
Karin Viborg Andersen53425619
AKVZ (Günter Uken)253420620
Eskild Martin Jeppesen33419621
Jytte Jørgensen33410622
Nanna Floor Clausen53397623
Gurli Vibeke123369624
Kirsten Christiansen123361625
Birgit Mortensen93339626
Ivan Dahl93339627
Morten Eriksen33301628
Kirsten Andersen (DIS)23294629
Inge M. Olsen33290630
Oluf Enevoldsen53290631
Hanne Brogaard Jensen (DFS)83284632
Elisabeth Nicolajsen53271633
Jørgen Engholm43268634
Dorte Wolsgaard23249635
Lisa Meta Erbs Jensen63248636
Odette Althoff33240637
Hanne Probst13232638
Bodil Rafaelsen103226639
Frank Andersen73211640
Annette Sloth Bøgelund63176641
John Bruun Jørgensen (DSF)33174642
Hans Nielsen13166643
Kristen Stagstrup43138644
Jan Nielsen (DFS)43136645
Merete Thrane23127646
Marie Bernard13126647
Lisbet Kinttof93118648
Kim N. Jensen43114649
Inge Leth-Nissen53112650
Lis Jensen23111651
Rita Jensigne Simonsen63109652
Flemming Olsen (DIS)43087653
Svend Pedersen93078654
Inge Margrethe Thykær Jensen63071655
Christine Louise Madsen53067656
Elsebeth Paikin33042657
Henning Kvist33041658
Ulla Bager Møller23034659
Anni Stuart43033660
Henning Sylvan53023661
John Vennervald23006662
Alice Wahlstrøm Andersen (DFS)53004663
Hanne B. Stegemüller13000664
Knud Amtoft32994665
Ilse Kirk52992666
Ruddi Søberg Elkjær32982667
Kjeld Kibsgaard42963668
Edith Boye Olesen32956669
Holger Waaben52945670
Lokalhistorisk Arkiv i Silkeborg22944671
Per Johansen52943672
Bo Lebech82935673
Peter Bøjesen Jensen32913674
Manfred Jahn (AGGSH)12912675
Lise Vinberg Smidth (DFS)132906676
Jytte Ravn Jensen22904677
Jørgen Brix62892678
AKVZ22892679
Sysser Sørensen Kristensen (DFS)102880680
Kirsten Marianne Nielsen (DIS)12861681
AKVZ (Wolfgang Boock)12858682
Karen-Marie Jørgensen12857683
Hanne Vinter Henriksen42841684
Niels Erik Simonsen52836685
Marianne Krogh42831686
Bent Erik Christiansen52831687
Dorthe Skelbæk Jeppesen12830688
Henrik Frederiksen (DFS)42823689
Jens Carl Jensen32820690
Børge Johannes Jensen42809691
Steen Kristensen42808692
Lizzie Knoop42778693
Niels Aage Holmgaard52755694
Henrik Steen Larsen52749695
Hans Peter Kjær122744696
Mette Maltesen12741697
Bjarne Hagelquist22732698
Hans Andersen12729699
Lise Friis12726700
Anna-Lise Romvig Thomsen62721701
Peter Nielsen92715702
Karina Tybring Hansen42711703
Walther Kyllesbech12707704
Anette Pedersen22703705
Knud Wilke32689706
Kaj Sandholdt52683707
Susanne Vestergaard72676708
Kirsten Madsen (DFS)42661709
Gunnar Petersen82650710
Jørn Væring Larsen22649711
Sigvald Johannes Hansen22640712
Linda Hansen (DFS)112635713
Birte Wienecke42606714
Elise Reil72597715
Anni Lindvig72597716
Ingelise Løvenholt Nielsen12589717
Billy Sørensen222583718
Inge Nissen22583719
Torben Bredahl Nielsen (DIS)32565720
Niels Fredensborg Lund32563721
Niels Holger Jensen72560722
Hanne Elsebeth Götzsche42541723
Arne Sørensen (DIS)22511724
Merete Nielsen32507725
Inger Hartby12504726
Lokalhistorisk Forening for Skals og Omegn32499727
Preben Jessen (DIS)32483728
Lilian Marcussen52477729
Lene Posselt52475730
Harriet Rasmussen42460731
Johann Wilhelm Rasmussen22452732
Hugo Østergaard Dynesen42446733
Hanne Vinter Henriksen32440734
Klavs Bressendorff Madsen32425735
Elo Jacobsen22419736
Connie Thorup Bay42406737
Mogens Fentum52391738
Leif Gustav Jørgensen42370739
Flemming Maiborg22369740
Susanne Buck (AGGSH)22351741
Inger Larsen-Ledet42302742
Michael Kristensen132287743
Birgit Øskov52282744
Jørgen Laustsen32279745
Inger Lise Frantzen72274746
Ida Frederiksen82241747
John Pilgaard Hansen32230748
Helle Lindholm Hansen42227749
Kirsten Høltermand62226750
Signe Trolle62226751
Gunner Hansen (DFS)12223752
Christian Bendixen22197753
Bjarne Nielsen22197754
Jens Givskov22195755
Harald Wormstrup32192756
AGGSH (Michael Baumann)92190757
Jette Helene Børsting (DFS)92186758
Jens E. Christiansen22185759
Steffen Andersen42182760
Helle Enkelund (DFS)12177761
Svend Ivan Jørgensen42165762
Ulrich Normann Pedersen32140763
Gunnar Nielsen22128764
Bente Pedersen52120765
Inge Buhelt (DFS)152115766
Jan Vesti Andersen22108767
Bent Nielsen (DIS)22106768
Laila Valbjørn Johnsen122100769
Peter Michael Boesen32080770
Inge-Lise Erland52064771
Marianne Bak Povlsen22045772
Mai-Brit Lauritsen12034773
Kaj Theodor Cedersted32024774
Anne-Marie Laier52020775
Ulla Jacobsen22000776
Kathrine Tobiasen32000777
Asta Knudsen41991778
Steen Møller Pedersen21983779
Dorthe Hansen (DFS)21979780
Thorben Lundsgaard41976781
Inge-Lise Madsen31973782
Karl Erik Hansen (DIS)11956783
Karsten Jensen21949784
Tina Vilhelmsen31947785
Karen Thostrup41944786
Michael Eneriis21941787
Elsebeth Vienberg21938788
AGGSH (Jannsen)11937789
Lisbeth Kjeldsen21935790
Grethe Banggaard Steffensen41931791
Kaj Ørhøj21923792
Michael Holtegaard51909793
Leon Sønderskov (DFS)11908794
Hans Jørgen Marker31897795
Anni Søbygaard21894796
Gitte Pedersen (DIS)11885797
Arne Hahn91885798
Henning Kiilerich11871799
Torben Føns11868800
Gitte Samsøe21867801
Bjørn Wangsøe71867802
Ruth Steenberg Rasmussen51859803
Birgit Gro Jensen51855804
Margit Kildevang Kristensen (DFS)21855805
AGGSH (Harry Schulz)81852806
Jørgen Petersen (DIS)11848807
Tove Nielsen51845808
Hans Erik Nielsen41842809
Allan Graugaard-Jensen (DIS)21824810
Erik Hejlsø51819811
AGGSH (Peter Andersen)21816812
Else Marie Rasmussen (DFS)61816813
Skanderborg Egnsarkiv11815814
Marie Brinch (DFS)11810815
Hanne Elsebeth Gøtzsche61806816
Anne-Mette Jensen21805817
Alice Johansen31796818
Brita Pedersen11787819
Leo Mogensen11784820
Gunhild Dalgaard51782821
Anita Andersen41768822
Torben Christiansen31766823
Søren Brogaard21759824
Erik Pedersen51757825
Annegrete Tønners11750826
Inger Gorny Rasmussen31743827
Erik Torp Steffensen21739828
Helge Rickard Larsen11726829
Susan Damholt (DFS)41725830
Margit Bagger21721831
Jette Gregersen (DFS)11707832
Helge Johannes Nielsen11704833
Line Jørgensen41685834
Jørgen Johannes Lauridsen21683835
Anne Birgitte Kjærgaard Hansen31680836
Jette Johannesen21678837
Henning Merrild Nielsen11677838
Knud Dreier41658839
Inger Marie Pedersen31648840
Anette Korsgaard Laursen71648841
Lis Emma Lind21646842
Camilla Thomsen41638843
Marc Møldrup Andersen31631844
Elisabeth Jakobsen11630845
Hanne Kaas (DFS)11625846
Heidi Holm Rasmussen11623847
AGGSH (Siegfried Bahr)31615848
AGGSH (Richard Kolang)131607849
Grete Tvedegaard31607850
Bente Brodersen31606851
Asbjørn Romvig Thomsen41603852
Kathrine Marie Schnell51601853
Hedda Gottschalck21589854
Gerhard Deutschmann21588855
Anne Mette Lauridsen11575856
Karin Nissen11569857
Edith Lundgaard31563858
Grete Saxtorff31554859
Torben Bang Sørensen11551860
Jonna Norderud51550861
Arne Nielsen11547862
Poul Erik Pedersen31543863
Eigil Hougaard31536864
Torsten Kristensen11530865
Lis Thorshøj Borgaard21526866
Kaj Erik Jensen31523867
Michael Schneiders31523868
Ole Søgaard Berthou (DFS)31522869
Torben Nyvang31522870
Wilhelm Frederiksen31515871
Rikke Vindberg41484872
Jørgen Brokmose41484873
Randi Borne41484874
Rita Larsen11480875
Hans Peder Olesen31479876
AGGSH (R. Studt)71476877
Leif Jørgensen51473878
Birthe Hansen (DIS)21470879
Lillian Pløger11466880
Karina Wittrup11463881
Flemming W. Jensen (DFS)41460882
Gunnar Hansen11450883
Finn Harsfort81448884
Tim Grejsen11447885
Kate Christensen11446886
AGGSH (Andrea Herrmann)21444887
Birgitte Boesen Qvist11443888
Hanne Jakobsen Brandenburg21440889
Bent Nielsen11438890
Peter Dörling11438891
Per Jonasen11431892
Bruno Simonsen41431893
Leif Jørgensen31428894
Ole Hjæresen31420895
Bodil Sørensen (DFS)81420896
Finn Jelstrup41419897
Lise Neumann21408898
Else Andersen (DFS)21406899
Anders Pedersen21403900
Susanne Overgård11398901
Flemming Fabricius21394902
Trine Søttrup21380903
Søren Ladefoged41380904
Knud Dahl Thomsen11366905
Leif Færregaard Jensen91366906
Erna Mikkelsen41362907
Hansa Petersen11350908
Bent Aage Rasmussen21347909
Kai Arne Skall31338910
Lis Wendelboe Hansen21324911
Ove Eriksen (Munkebo Lokalarkiv)11316912
Methea Christine Hedegaard41315913
Tove Bente Rasmussen31312914
Mogens Skov Kristensen21308915
Lene From Nielsen (DFS)131300916
Betina Bak Hansen41299917
Axel Kjær Sørensen21295918
Flemming Isidor21288919
Laila Nielsen21288920
Mogens Lynge Madsen31273921
Tonni Boysen21268922
Jens Hjære Rasmussen21264923
Ole B. Andersen41262924
Astrid Detlefsen Kienitz11246925
Barløse-Sandager-Holevad41243926
Ann Pedersen (DFS)91239927
Kirsten Tatt (DIS)21238928
Kirsten Nielsen21237929
Jacob Hejmdal Gren21228930
Solveig Stroyer11225931
Jørgen Rudolf Asmussen (DFS)11223932
Erik Pedersen41219933
AGGSH (Hans Willi Godbersen)51215934
Johnny Hald Magnussen11211935
Gert Vestergaard Jensen51210936
Lars Rynord21208937
Otto Ramm21207938
Randi Sanne Bro Grubbe21207939
Lone Ørmen11206940
Mette Bakman Sivertsen41205941
Margrethe Krog11200942
AGGSH (Ursula Müller)51190943
Palle Benthin31183944
Hans Egon Pedersen21179945
Pia Smedehus Jensen71177946
Alice Schack21174947
Liselotte Jørgensen21166948
Sofie Dahm Lous31159949
Bjarne Frandsen (DIS)21149950
Kirsten Graa Thomsen11148951
Niels Poulin Nielsen21146952
Christian Nielsen11145953
Steen Venbjerg61144954
Leif Mortensen (DFS)11143955
Bendt Spendrup Mathiasen11139956
Knud Vesth11134957
Birthe Andersen61130958
Christine Hallsson31130959
Poul-Erik Pedersen31129960
Carl-Johan Bavnhøj Madsen21125961
Lars Gotfred-Rasmussen41124962
Erik Frydendal21110963
Bent Christian Larsen11103964
Knud Haaning Andersen (DFS)51096965
Claus-Ulrich Strüben71096966
Harriet Hansen11089967
Hans Christian Andersen41088968
Steen Bilde-Christensen (DIS)11079969
Ann Ritter Pedersen (DIS)31075970
Lars Erik Bryld11073971
Erna og Orla Iver Madsen31071972
Else Nexø11064973
Annette Engelbrecht Berthelsen (DFS)11064974
Flemming Andersen (DIS)11062975
Peter Kj. Hansen21059976
Ulrik Liberoth41054977
Grete Talbro21052978
Peter Wodskou21044979
Anne-Marie Thomsen21039980
Pia Larsson21037981
Hans Jessen41034982
AKVZ (Barbara Bell)21027983
Lise Kristiansen21025984
Henrik Friberg Sørensen31019985
Pia Hofmann Sørensen (DFS)21018986
Vagn Berg (DFS)11017987
Jørgen Johannessen (DFS)11016988
Karen Jørgensen21012989
Leif Thor Olsen41010990
Arne Christiansen31005991
Johan Alexander Harttung11003992
Bent Johannisson6997993
Kirsten Knudsen2991994
Jørgen Brøndum2978995
Dan Richardt1978996
Værløse Lokalhistoriske Arkiv1978997
John Rasmussen1975998
Thomas Jørgensen1967999
Kristina Devantier19651000
Henny Lauritsen19511001
Poul Agerbæk59511002
Birte Underlin Wangsøe29441003
Bent Nielsen (DFS)59411004
Benny Andersen29391005
Ole H. Jensen19241006
Mogens Lolle Laursen19231007
Tove Jensen29211008
Spøttrup Lokalhistoriske Arkiv59141009
Jens Friis29091010
Flemming Willum Petersen19051011
Bodil Else Kristine Petersen49051012
Einer Thygesen29001013
Lokalhistorisk Forening for Romdrup-Klarup29001014
Torben Lund18991015
Ole Frederiksen38981016
Svend Jensen28931017
Asbjørn Dueholm (DFS)18921018
Georg Brandt Christensen18901019
Bente og Poul Brodersen38891020
Karina Rune Jensen (DFS)28871021
Søren Jensen68821022
Vagn Sørensen18781023
Per Ekberg28781024
Elin von Linstow28781025
Pia Madsen28731026
Jan Klitgaard38721027
Leif Bigler28701028
Nakita Mikaela Pisarski28701029
Hans Peter Kjær38681030
Per Helge Nissen18651031
Niels Lambertsen48631032
Niels L. Nielsen18601033
Werner Nielsen Wittekind28491034
Sanne Thomsen (DIS)28481035
Joan Iserhorst18451036
Nick Svendsen28451037
Ole Jensen Grau38451038
Jacqueline Wedel38451039
AGGSH (Hans-Werner Selken)18441040
Birthe Frosted18431041
Anne B. Philipsen (DFS)18401042
Ole Dahl18381043
Morten Hammer18351044
Ib Bobjerg Nielsen18341045
Jane Søndergaard (DFS)48331046
Lise Lotte Tidemann Thomsen18331047
Ulla Mortensen18321048
John Honoré18311049
Erik Hougaard Madsen28271050
Dan Nielsen18271051
Linda Nielsen28191052
Børge Noer18191053
Frede Frandsen28181054
Karin Kjær Iversen58171055
Erik Mortensen18151056
Britta Matthiasen18111057
Steen Erik Mortensen18111058
Thomas Munck18111059
Elsebeth Haunsø18101060
Randi Løsekraut28011061
Jørgen Christensen67981062
Elin Persson17911063
Janne Jacobsen17881064
Anne Lise Kirk Jensen27851065
Finn Hald17821066
Conni Pedersen27811067
Jørgen Kristensen37741068
Katja Hansen17721069
Annette Samuelsen17691070
Jørn Nordahn Frederiksen (DFS)17671071
Else Christensen27561072
Ole Malchau17511073
Poul Broe17491074
Lone S. Østergaard17481075
Mikael Jensen17471076
Alice Kruse17471077
AKVZ (Martina Janssen)17421078
Flemming Ørnbøll27411079
Jette Sønderbek27391080
Linda Frederiksen (DFS)27331081
Poul Lynge Johansen27301082
Hans Peter Poulsen17261083
Tina Frausing Borch17251084
Nanna Lind17241085
Eva Ervø37161086
Svend Tingleff27121087
Clara Dalsgaard Hansen17071088
Bent Christensen16971089
Gitte Kristensen (DFS)56971090
Inger Nielsen (DFS)16941091
Lisbeth Bitsch Jensen (DFS)46901092
Emil Stubbe26861093
Ole Steensen16811094
Jytte Kirstein Simonsen (DFS)16811095
Lars Hansen16751096
Dorte Hedegaard Pedersen36741097
Susanne Doering Jensen26741098
Dimitri Hardorff (DFS)26651099
Morten Bøge Sørensen16561100
Ib Noe (DIS)16501101
Ellen Povlsen26501102
Ole Skytte Fredsgaard26481103
Karen Christiane Hansen26471104
Linda Lauridsen (DFS)16441105
Sonja Ramsøe Hansen16441106
Birthe Mogensen16431107
Marianne Nicolaysen (DFS)26371108
Lene Rüsz26271109
Mette Ida Marie Pihler36221110
Rita Holm16201111
Bo Lytzen26161112
Laila Tognarelli Hansen16151113
Hanne Gøtzsche26151114
Susanne Beate Foged Mortensen16151115
Mie Nielsen (DIS)26141116
Per Svendsen16101117
Ernst Pless Holst26091118
Kurt Cronberg Ipsen16061119
John Bach Thygesen16011120
Laust Kristensen25971121
Øjvind Hede35921122
AGGSH (Leif Glanert)35871123
Millie Nymark Lønneke15851124
Preben Lund (DIS)15811125
Niels Erik Antonsen15761126
Tue Toft15741127
Torben Bundgaard15691128
AKVZ (Bernd Peter Päffgen)15651129
Myrtel Rasmussen15581130
Anne-Lise Bjerregaard15581131
Arno Guzek15571132
John From-Poulsen15551133
Helle Elisabeth Kristjansen35491134
Pia Laulund35491135
Hugh Bartley Watkins15431136
Søren Møller15361137
Susan Glue45331138
Michael Lund15331139
Erling Kildal15241140
Povl O. Nielsen15211141
AKVZ (Peter Wilde)15201142
Jørgen Greve15191143
Kirsten Woldiderich15171144
Claus Hein-Nielsen15161145
Charlotte Celinder Friis -Dastrup15141146
Bendt Johansen15111147
Bent Hansen15091148
Mads Andersen25061149
Katrine Tovgaard-Olsen45061150
Rigmor Frandsen15051151
Skive Byhistoriske Arkiv35031152
Jes Lauritsen74991153
AKVZ (Marianne Mangels)14981154
Børge Stoltenberg Heidemann14981155
Leif Hede14971156
Linda Bak Hansen (DIS)14951157
AGGSH(Carsten Wittern)34921158
Erik Marinus Jensen14901159
Leif Johansen14881160
Svend Erik Sørensen14881161
Lise Vøhtz14771162
Tove Marquardsen24761163
Inga Ladefoged14751164
Birgit Jørgensen14741165
Bente Lyngdahl Olsen24711166
Hans Chr. Hansen14691167
Ingelise Hansen14591168
Angela Ryll14541169
Niels Aage Andersen14541170
Steen Erik Rasmussen14491171
Peter Bach14471172
Arne Hansen24441173
Karl Erik Nielsen14421174
Henrik Delorang van Dyk14421175
Bodil Møller14401176
Bodil Grove Christensen14371177
Aksel Jensen14361178
Joyce Cupit14341179
Knud Erik Høgh14321180
Jørgen Rotaus14321181
Christine Josiasen14321182
Bente Jensen24281183
Kurt Nielsen14221184
Hanne Arent14171185
Gitte Jonassen14161186
Susanne Riis (DFS)34121187
Fritz Gundgaard Knudsen14111188
Anne Holtze Rosendal14111189
Jørgen Aaquist Nielsen34061190
Ernst Jørgensen14041191
Birgit Pogan14041192
Kurt Werner Demuth-Iversen14041193
Jens Villadsen14021194
Erik Mollerup24001195
Bo Nordmann Amdi13981196
Niels Gjermandsen13911197
Louise Hammer Andersen13841198
Boris Reimann13811199
Ewan Pedersen13761200
Inger Persson13751201
Christen Lehmann Ebbesen13741202
Ole Haagensen23711203
Åse Eriksen13711204
Erna Østerberg13711205
Vagn Rath Hansen13711206
Winnie Juel Mikkelsen23701207
Merete Holst Mærsk13671208
Flemming Topsøe-Jensen23651209
Bent Jacobsen13591210
Svend Åge Brun Hansen13551211
Else Outze13541212
Leif Nielsen13411213
Bente Henriksen13361214
Jeannie Kristensen23301215
Lone Karlson13271216
Johannes Seifert13171217
Karen Greve Straarup13171218
Lene Berg Christiansen43131219
Conni Green (DIS)13121220
Pelle Egeberg Persson13081221
Lisbeth Garbrecht Larsson13071222
Svend Larsen13051223
Henning Olaf Clausen (DFS)12881224
O. Feiberg12861225
Ester Nørrelykke12851226
AGGSH (Karin Offen)12841227
AGGSH (Hans Peter Voss)22841228
Karenmargrete Dencker22801229
Jens Peter Hansen12801230
Ib Egebjerg Nielsen12771231
Peter Kudsk12731232
Torben Nyhuus12711233
Elisabeth Strandbygaard12671234
Mai-Britt Edvart Nielsen (DFS)22601235
Morten H. Nielsen (DIS)52591236
Maja Hjorth Jensen12581237
Svend Olaf Thorn12561238
Knud Børge Jørgensen12551239
Katrine Bøche Jensen (DFS)12341240
Jan Otkjær22341241
Hanne Elly Petersen (DIS)12291242
Jane Wolff Bengtsen12291243
Lene Dræby Kottal32231244
Erik Feldborg Strack12131245
AGGSH (Uwe Schärff)12111246
Pernille Kanto (DFS)22071247
Louise Juel Broch12001248
Britta Hansen11991249
Adam Jon Kronegh (SA-IB)11951250
Bent Rønnefelt11941251
Lis Hindrichsen31881252
Liselotte Jensen11811253
Liselotte Larsen11631254
Århus Kommunes Biblioteker11631255
Leif Bjørkskov11621256
Karl-Erik Jensen11611257
Bjørn Vind11561258
Selma Mouritsen11511259
AKVZ (Angela Nack)11501260
Bettina Bendix Andresen (DFS)41281261
Iben Raj Petersen21261262
Lone Kuhrt Valery (DSF)41201263
Christina Post11111264
AGGSH (Nicola Thieke)11061265
Erik Sigvardt Jensen4901266
Pia Petersen (DFS)7871267
Louise Ludvigsen1851268
Thomas Villum Jakobsen1831269
Erik Laursen1781270
Steen Rønnow (DIS)1761271
Anne-Lise Kræmmer1751272
AKVZ (John Bornholdt)1741273
AKVZ (Gudrun Lundbech)1661274
Christina Jacobsen (DFS)1611275
Dan Nicolaysen (DFS)1511276
Sune Porse Carlsen1501277
Tina Elisabeth Nielsen (DFS)1461278
Helle Thor Hirschmann1261279
Henrik Johansen (DIS)4241280
Hans Jørgen Marker1201281
Mia Mørch (DFS)2181282
Susanne Andersen (DFS)1171283
Ann-Marie Larsen1111284
Ina Hoffmann Hansen (DFS)171285
Gregers Hvidkjær151286
Poul Wachmann251287
Eva V. Ersbøll (DIS)131288

KB = Kirkebog, KLTB = Kollektbog, MATR = Matrikel, MT = Matrikel, OE = Oeders Eftr., SKMT = Skattemandtal, TP = Tyendeprotokol

Revideret 17/9-2020 af bre@sa.dk   Se udviklingen af kirkebogsindtastninger