KIP projektet





 

Donorhitliste samlet oversigt 14/10-2021

navnAntal materialerAntal personer
Lotte Brændegaard Hvid124010445231
Ena Eiberg9679764842
Helge Lago Bay11247914373
Hans Nielsen7565932554
Else Mikkelsen6684975505
Benthe Anthony7014241306
Verner Møller Jensen3243329857
Keld A. Nielsen6113188988
Randi Sørensen2083152229
Poul F. Andersen37231441610
H. Due-Hansen43531245911
Elin Køhl Larsen25231095512
Kurt Kermit Nielsen59427910313
Michael Niby34926323614
Else Søndergaard Larsen37325480715
Keld Leo Jensen38224068616
Lis Birgit Jensen20023367217
Agnes Sitkeine Szira16917074818
Jens Karl Rasmussen20217019619
Hans Erik Luther24716907920
Finn Folkmann51516709721
Lars Jørgen Helbo21515960622
Gerda Svane4015920523
Keld Jensen9415298824
Bjarne Nielsen19814650725
Flemming Victor Andersen (DFS)20913348426
Hans Martin Laustsen32113062727
Karen Lis Andersen15412706228
Sofie Petersen14112428729
Svend-Erik Christiansen12611940130
Ann Stahnke12611719931
Johannes Witt9911664932
John Frøslev14511577333
Minna Mortensen9611561134
Niels Aage Christian Nørgaard13810781735
Kirsten og Paul Knudsen19510489636
Arne Julin2010457637
Henry Ammitzbøll10410298338
Sven Arne Jensen7710282839
Bente Kristine Nørgaard859912340
Eric Lolk Christensen749861241
Tonny Fievé Pedersen1209713142
Jette Laustsen1889516743
Brian Petersen1999182244
Christian Langelund1708872645
Helga Fabricius Thomsen958827046
Bente Henriksen1828723347
Flemming Thygesen1028713748
Birthe Kongsbak1688706549
Lisa Sonesson1048509850
Henrik Andresen1148426951
Karen Margrethe Schmidt1038347652
Ove Kühn1128165353
Jørgen O. Hyldvang918153854
Karl Nielsen387990155
Erling Fagerberg1467987856
Arne Hansen1017874757
Søren Baumgarten1857550758
Erik Petersen837269059
Bent Ødegaard957052960
Jenny Rasmussen926933461
Claus Christiansen1416931062
Kirsten Knudsen1136904663
Henning Bech Johansen506868664
Henrik Bahne566835865
Martin Henriksen626809366
Birthe Jensen286804267
Lisbeth Jakobsen666782168
Gunnar Nielsen1016768669
Jonna Elise Arnholtz Lerby2286764670
Vivi Severin Mortensen366637471
Anne-Lise Brinkhard776622972
Ole Düring796618173
Kaj Aage Brandt1926573674
Finn Løgager576395075
Flemming Svendsen456389676
Uwe Jacobsen456290577
Hans Christian Johansen736118778
Jytte Skaaning225955079
Henning Christensen725768380
Erik G. Andresen875749681
Erik Helmer Nielsen355748282
Vinderup Egnshistoriske Arkiv715706583
Mogens Marcussen605636884
Niels Rasmussen425603085
Mogens Bruus Michaelsen555581886
John Gregers Hvidkjær5015515487
Ane Margrethe Willi Østerberg755483188
Annelise Christensen425312289
Peter Kristiansen265298290
Lindy Kirkensgaard Kær1535277191
Niels Ernst Schjeldahl1095276192
DDD Indtastere15244793
Ole Søndergaard295096794
Camille og Niels L. Nielsen745010295
Kristen Nygaard914987696
Maibrit Baden1144981697
Søren Jensen334725998
Ingvard Langelund714698399
Morten Ingemann6945860100
Jill Munnecke4845796101
Kaj Ahlburg5745611102
Flemming Kristiansen5044221103
Leif Dehnits11144133104
Dr. Rolf Gehrmann744056105
Hans Henrik Koch9442833106
Ejvind Vestergaard6442825107
Vivi Fæster7042245108
Mogens Lindegaard4841958109
Hans Juul-Larsen6741955110
Karen Grethe Hansen4641915111
Fredi Paludan Bentsen7441599112
Svend Jørgen Nielsen (DIS)4941364113
Lillian Holm Nielsen3941126114
Vivian Pagel Larsen2140987115
Kirsten Jørgensen4340986116
Lise Marie Sørensen11340603117
Slægtshistoriske forening, Odense140271118
John Kaltoft7240132119
Kaj Schmidt1839384120
Herdis Holst4339084121
Lene Thomsen (DFS)6239030122
Sven Sjørslev6338724123
Karl Pedersen16438649124
Inger Margrethe Bjerregaard5437885125
Eigil Nicolaysen8337316126
Niels Bierring Lauritsen7036476127
James Norvall4036304128
Inger Buchard2535729129
Vivi Frederiksen1835368130
Tommy Rasmussen4835232131
Inge Lise Vohnsen Sørensen2935055132
Kaja Vigtoft5735025133
Inge Lind5634997134
Jørgen B. Damgaard1934619135
Lise Raalund3034524136
Erik Hansen4134322137
Hanne Pedersen4033196138
Erling Axelgaard2832835139
Knud Spangsø3332106140
Gert Holger Bredahl Jensen2532104141
AGGSH (Carsten Dahm)7531457142
Karin Andersen (DFS)12431266143
Ruben Højmark3031228144
Lennart Fensmark Frederiksen4131207145
Kate Stormly (DFS)12531134146
Paul Knudsen7131118147
John Sander Dhiin3930980148
Emil M. Stautz2630948149
Benny Skou Mortensen3830923150
Elisabeth Marklund Mogensen4330884151
Jens Arne Leismann1230172152
Odense Stadsarkiv3030129153
Ole Svensson3329989154
Knud Valdemar Søgaard8429333155
Poul Erik Sørensen6229227156
Rikke Fjordbak Ravn6929157157
Inger Hovkjær Nielsen (DFS)14128928158
Winnie Rechenback Nielsen3628831159
Lars Svane1727878160
Steffen Kejlberg2127865161
Tonni Leif Jørgensen5727848162
Rolf Jensen5527494163
Carsten Petersen2427390164
Anette Skoú Gulbæk6927374165
Ida Hansen (DFS)7827269166
Steen Mygind5527218167
Aase B. Jensen3027121168
Kjeld Jakobsen4727025169
Hans Evald Sigvardsen11627005170
Holger Helbo5926973171
AGGSH (Resi Rudat)9626638172
Karen og Ole Jørgensen3526536173
Susanne Andersen3426395174
Jette Sørensen (DIS)3526286175
Lilian Rubini Svane3726001176
Ingrid Fredelund Krogh1826001177
Lene Søby11125865178
Ejvind Rasmussen4525608179
Ejner Johansen2325430180
Peter Thomsen4925429181
Heidi Lund5125169182
Edith Stougaard3825098183
Thomas Pedersen4925007184
Ib og Britt Walbum4024973185
Lone Frost4824763186
Laila Baumann Rolsted Jensen13624718187
Bodil Thomasberg3524075188
Hannah Aabech2723500189
Anne-Marie Kehlet Olsen3022349190
Jens Rasmussen3322230191
AGGSH (Ute Boock)2322175192
Erik Møller Svendsen2822172193
Anita Lindberg1922099194
Elisabeth Elsborg2822025195
Ebba Frederiksen4921891196
Charles Glenn Petersen4621837197
Randi Overgaard821540198
Børge Laulund3821525199
Elisabeth Sofie Dahl2521006200
Estrid Wilhelms3020900201
Vagn Mørkeberg Christiansen2420806202
Kristian Lauritsen2020432203
Inge Kristensen7720413204
Preben Mørch2920380205
Rigmor Henriksen3020324206
Udo Niebuhr2420161207
Rita Iversen4320142208
Lis Isgaard Gregersen3320116209
Svend Haakon Jensen5220073210
Knud Lorentzen1320031211
Maj-Britt Agerbæk Sørensen2919680212
Niels Henry Jensen4719622213
Erik Krogsgaard2419581214
Inger Munk4619505215
Helle Foss819487216
Bente Reimer Larsen4819486217
Anna Birthe Mortensen3319437218
Finn Højmark-Jensen3819357219
Jytte Davidsen3119340220
Pia Sørensen5719030221
Anne-Mette Hvidbjerg (DFS)3018944222
Aksel Hansen2818890223
Aage Clausen2118825224
Helge Skovgaard Hansen3518651225
Jørgen Rasmussen1818298226
Mogens Lorentzen Jensen2018224227
Ny Sortenstiern Steensen (DFS)8418204228
Inga Pedersen2818199229
Gert Roesen5017975230
Georg Simon1517903231
Pia Jakobsen2817653232
Aase Brauer2917521233
Nelle Søndermand1517270234
Torben Steen Rosenberg7317180235
Bent Rønnenfelt3617177236
Marie Lilleris Nielsen4817055237
Annette Pedersen3016848238
Hans H. Worsøe2916771239
Kaj Henriksen3616687240
Anders B. Christophersen3616684241
Holger Busch Nielsen1916588242
Ib Normann Borum1516533243
Ellen Rasmussen2416423244
Jørgen Bue Lond2916332245
Peter Krogsgaard Hansen2816328246
AKVZ (Dorothea Klahn)2816296247
Kirsten Frandsen816261248
Erling Jensen2716246249
Henning Jørgensen6616237250
Bent Juhl Christensen4516119251
Jens Thuesen2016109252
Henrik Nielsen1416077253
Jens V. Olsen4315920254
Bente Skov2315746255
Kurt Heinsøe115579256
Johannes Gram2615527257
Harry C. Lund2415498258
Stine Sønderby Larsen315247259
Børge Kronborg1315166260
Vagn Lihn Kristensen1515066261
Arne Møhler2015008262
Steen Helles914794263
Børge Askholm2914785264
Line Thorngaard1714783265
Rita Mogensen3514744266
Svend Erik Kruhöffer1614708267
Hans Christian Elberg1914566268
Jeannie Bengtsson1514387269
Anders Ditlev Sørensen1014307270
Lissi Carlsen1214279271
Arne Navne2114135272
Karin Joan Olesen (DFS)4314081273
Klaus Hansen1513963274
Jørgen Harring Kristensen2213944275
Bodil Aavad Jacobsen1313800276
Kenneth Vejgaard Jørgensen1313769277
Hans Ressel1813754278
Robert Kjær1613583279
Ole Nørskov Nielsen413288280
Horst Ritterbusch1513219281
Heini Madsen7813170282
Jørgen Thrier Mortensen2813090283
Gitte Høgh Greisik1813076284
Leif Jensen2912946285
Tom Smidth1612914286
Inge Laustsen3712786287
Karin Hedegaard612783288
Louise Marie Rygaard2312764289
Finn Sachse Poulsen112671290
Ingelise Poulsen (DIS)6012641291
Niels Haunsø1012567292
Peter Ramskov Andersen1512551293
Janne Søndergaard (DFS)3812546294
Poul Erik Steffansen3612470295
Bent Wind1112458296
Leif Elmose1212289297
Ole Lundsgaard1612204298
Jørn Nordahn Frederiksen (DFS)1712142299
Henny Lauridsen1812072300
Susanne Hansen611948301
Jørgen Thue Pedersen2011945302
Magnus Pedersen1611834303
Lone Bornefelt1011828304
Inge Mardal (DFS)3911722305
Aase Bomholdt1311491306
Kirsten Bjørneboe2011334307
Inger Kirkensgaard2211306308
Vagn Beck Christensen1411207309
Arne Rolf4811206310
Hans Otto Boysen611204311
Flemming Næsland311194312
Karen Birgit Reib1211193313
Arne Feldborg1811142314
Marianne Rytter (DIS)1511098315
John Iversen Bech3011026316
Svend Lundgaard2510814317
Grete Skatka510752318
Ulrik Chr. Wentzel310730319
Jørgen Hattens2610719320
Arne Alexandersen1610685321
Jørgen S. Andersen1310646322
Jan Rømer710546323
Anette Jensen2210498324
Margit Madsen2910470325
William Stuart3010440326
Kirsten Bakman Andersen1710436327
Arne Augustesen1110384328
Else Jensen (DFS)4610287329
Angela Tara Byrholdt Hansen810264330
DDD-indtastere110252331
Poul Emil Bendtsen3110182332
Berit Guldmann Hornstrup1710118333
Inga Heckmann109935334
Birgitte Schiøler Kallehauge149913335
Jens Nyholm Christensen159843336
Charlotte Pedersen (DFS)399827337
Laila Komstedt (DIS)79785338
Jette Ejlskov Toftegaard Pedersen299783339
Bodil Lange (DFS)539759340
Flemming Aasklint129674341
Linda Schwartz Karlsen149614342
Grith Nørholk (DFS)99530343
Molly Larsen59528344
Thorkild Søndergaard89483345
Lene Fabritius79480346
Jørn Kjøller99474347
Vibeke Carøe49437348
Finn Larsen139420349
Jørgen Wismann19392350
John Bils159221351
Knud Erik Hansen179220352
Erik Laursen (DIS)99085353
Grete Nielsen79076354
Kirsten Thomsen119075355
Albert Mohr Lolk69031356
Anne Grethe Kolstrup209030357
John Agnor Jensen148986358
Ellen Jensen238985359
Bjarne Jensen58951360
Jørgen Kjer158923361
Bent Poulsen178837362
Helle Hjortø178794363
Manfred Thomsen48773364
Finn Frederiksen48745365
Jeppe Bregenov Pedersen58710366
Grethe Ellinor Beuschau138691367
Middelfart Byarkiv48659368
Erik Lauridsen178650369
Jens E. Caspersen158590370
Leif Juul118568371
Poul Hansen ORV158541372
Bente Jungdal78469373
Lone Andreasen18449374
Grethe Gudbergsen68443375
Axel Worm128335376
J. Wilhelm Rasmussen158322377
Hanne Bjørn148294378
AGGSH (Heinz Dose)118292379
Metty Isidor98257380
Viggo Poulsen108244381
Else Marie Rasmussen (DFS)298244382
Gert Christensen108209383
Pia Justesen88207384
Ulla Hansen108080385
Annett Rylander-Hansen (DFS)127953386
Kirsten Maria Kroer Sørensen187942387
Dorte Andersen177912388
Evan Bach Agerbo137884389
Laila Irene Dencker27834390
Ole Hansen137784391
Jesper Vang Hansen77770392
Erik Laursen147692393
Käthe Birgitte Skaaning57667394
Anna York107657395
Inge Axelgaard117645396
Bjarne Krogh Hansen167626397
Egil Holm Nielsen97606398
Mona Lisa Hansen37577399
Otto Olsson157542400
Elsebeth Vitterup Hansen77529401
Teddy Ole Andreassen (DFS)127512402
Bengt Bolinder (DFS)187484403
Ole Degn237475404
Finn Kristensen og Lone Rasmussen87445405
Tina Birthe Seibæk197440406
Steen Torben Jensen107360407
Aino Vibeke Kronsell47359408
Peder J. Hansen97324409
Ulla Andersson307297410
Herdis Kjølhede237251411
Rolf Georgi-Jensen87215412
Linda Lauridsen Haible117191413
Erik Hansen57154414
Tove Hansen117142415
Tage Bøgh Jensen47141416
Børge Noer237134417
Vibeke Stegmann107105418
Santina Hergott (DFS)357060419
Hans Hermann57030420
Grethe Bremer (DFS)97007421
Britt Walbum187006422
Tine Merle Madsen86996423
Majbritt Jensen106982424
Inge-Lise Trampedach36968425
Aase Lindahl146965426
Tove Zadlo Karlsson (DFS)66956427
Kurt Hansen226936428
Ralph-Brian Vessel Hørberg296863429
Villy Andersen116771430
Poul E. Christiansen26750431
Heino Wessel Hansen76741432
Bent Rehsø Madsen236726433
Zitta Worm126716434
Helge Green66690435
Jørn Pedersen26675436
Inga Vinther156664437
Hanne Skovgaard66663438
Christian Ringskou26642439
Eva Laursen106581440
Karen Møller Nielsen96579441
Inger Lundholm76579442
Gribskov Arkiv196554443
Kurt Norsk56530444
Grete Agerlund Skatka106504445
Inger Pisarski86472446
Erik Ravn Nielsen76449447
Hans-Henrik Husen176410448
Bjørn Andersen Nexø46396449
Ove Pedersen46391450
Bente Jessen146388451
Stine Nørgaard Andersen106379452
Karl Erik Kirkensgaard126368453
Poul Birk Rasmussen156360454
Per Dyhl136329455
Kristian Lauritsen (DFS)166326456
Sten Petersen146316457
Villy Danielsen136262458
Lisbeth Frandsen46258459
Karin Jørgensen126255460
Lone Birte Larsen (DIS)66251461
B. Gerhard Jensen56230462
Ejnar Buhrkal86193463
Maya Rasmussen26187464
Mette Fløjborg66179465
Aase Møller Mikkelsen96179466
Hans-Ole Mørk156171467
Kurt Ottosson156126468
Poul Erik Jørgensen (DIS)66083469
AGGSH (Wolfgang Hohenfeld)236072470
Mette Lausten156012471
AKVZ (Hans Stapelfeldt)36008472
Grethe Banggaard115990473
Britta Due35950474
Pia Anne-Lise Hoffmann Larsen115949475
Stevns Lokalhistoriske Arkiv75942476
Gerda Eleonora Jensen55938477
Holger Møllebjerg125918478
Jens Erik Starup95896479
Birthe Mylius Grønvold Kroman (DFS)185878480
Joan Solveig Byriel Christensen55867481
Erik Rasmussen25854482
Torben Aastrup45849483
Jette Olsen (DFS)205841484
Ove Kamper35837485
Slægtshistorisk Forening Samsø45802486
Erik Grønvall (DFS)105802487
Jeanette Falk Jønch35801488
Jørgen Jørgensen165771489
Kirsten Sanders65764490
AKVZ (Peter Bake)35741491
Inge Kristensen (DIS)85682492
Knud Aagaard95665493
Gitte Jeanette Hansen (DFS)25658494
Bjarne Møller65643495
Birgit Madsen35623496
Flemming Westervig55541497
Herman Boskov Hansen75538498
Birgit Friis Larsen105512499
Viggo Jensen135511500
Thomas Kortz45491501
Hanne Lind65458502
Finn Bo Jørgensen (DFS)345416503
Povl Erik Munk15393504
Inger Hjort Sørensen85375505
Helge Kjerside15351506
Svend Ove Edvardsen65349507
Gert Topp65331508
Dagmar Thorisdottir (DFS)125305509
AGGSH (Jan Peter Andersen)85215510
Hanne Marie Rud85189511
Jette Jørgensen45182512
Kirsten Visby (DFS)185116513
Hanne og Ejgon Rasmussen65093514
Niels Olsen85078515
Kristen Kousgaard155076516
Jytte Larsen135034517
Jens Henrik Pedersen65018518
Birthe V. Jørgensen124965519
Heidi Hyltoft Wiborg (DFS)44941520
Hans P. Christensen54882521
Kirsten Volden44837522
Alice Sachse134823523
Kirsten Marianne Nielsen24819524
Michael Maag44816525
AKVZ (Michael Kohlhaas)34811526
Vibeke Tolstrup34811527
Aase Fihl264786528
Mary Frølund Sørensen114779529
Bente M. Grønbech Olsen64729530
Jan Espen Hansen104709531
Lene Flink Knudsen54698532
Inge Astrup (DFS)84693533
Troels Jørgensen54663534
Lone Rasmussen44642535
Kirsten Bilde74635536
Charlotte Hasforth94632537
Lisbeth Stybert24631538
Bente Olsen14619539
Preben Pedersen44608540
Tina Prytz-Madsen84604541
AGGSH (Jasmine Siemsen)134601542
Lis Mejlby (DIS)54599543
Conny Jensen84550544
Sanne Borgstrøm Andersen64548545
AGGSH (Karin Pabst)124526546
Per Thorvald Nielsen54510547
Lene Nordstrøm44506548
Jonna Thybo Sørensen84500549
AKVZ (Helga P. Ankele)74484550
Ivar Peter Larsen24483551
Mogens Thygesen24459552
Ulla Aubro Christensen124452553
Ulla Lohmann Sørensen124452554
AKVZ (Daniel Jochims)74444555
Hanne Kirkegaard54442556
Ole Mou Andersen (DFS)44431557
AKVZ (Georg A. H. Wolf)54426558
Bente Pedersen (DFS)644379559
B. Sørensen104370560
Tove Marker14368561
Jytte Hammerich Fauerby94344562
Britta Merete Bjørn Grønbæk74332563
Knud Sørensen34324564
Poul Brodersen74323565
Niels Ole Dahl (DFS)54318566
Niels Winther Christensen64279567
Rene Didia Lønholdt54210568
Bent Østergaard Olsen164202569
Lisa Meta Erbs Radoor64196570
Harry Hansen64153571
Jette Rugård64144572
Karl Frost34069573
Annette Kjærsgaard (DFS)294069574
Nils Adam Aaby Wodschow44062575
Lis Myrup74061576
Grenaa Egnsarkiv94058577
Tage Jensen84055578
Marianne Morsing (DIS)34025579
Hanne E. Grytner44024580
Andreas Asmussen24019581
Claus Jensen134014582
Elisabeth Sørensen54012583
Jesper Kaj Skov43995584
Ejner Stutemeyer443992585
Heino Rost-Nielsen53973586
AGGSH (Angela Ryll)93958587
Jørn Erik Pallesen73940588
Benny August Pedersen73924589
Jørgen Larsen33921590
Margit Rannes13914591
Annelise Kristiansen113900592
Connie Olsen63882593
Ellen Jensen73869594
AGGSH-VZ-AG13862595
Ute Sachau53855596
AGGSH (Joachim Lietz)153818597
Hans Chr. Eriksen153814598
Finn Kristensen63806599
Arbeits-Gruppe Genealogie Schleswig-Holstein63805600
Trille Helle Wachs63778601
Ulla Rose Larsen53772602
Lene Steffensen33766603
Jan Hedegaard Skov113746604
Ute Boock (AGGSH)23723605
AGGSH (Gerhard Fischer)83719606
Margrethe Nielsen33718607
Ib Hansen103710608
Arne Sloth93706609
Rita Holm43700610
AGGSH (Reinhard Carstens)13671611
Henriette Høeg53661612
Kirsten Skov Jensen33612613
Frederik Daabeck33608614
Bende Njor (DSF)13554615
Frederik Olesen43544616
Mogens Jørgensen33519617
Kirsten Christiansen133518618
Karsten Bjerreskov53509619
Eding Jensen93493620
Poul D. C. Christensen43485621
Arvind Vrejlev73483622
Leif Lundahl43482623
Mette Marie Cathrine Weigel123472624
Svend Erik Warming83452625
Mona Irene Gertz33437626
Jeanni Jørgensen83435627
Pernille Lysholdt Holm23430628
Karin Viborg Andersen53425629
AKVZ (Günter Uken)253420630
Eskild Martin Jeppesen33419631
Jytte Jørgensen33410632
Nanna Floor Clausen53397633
Gurli Vibeke123369634
Birgit Mortensen93339635
Ivan Dahl93339636
Morten Eriksen33301637
Kirsten Andersen (DIS)23295638
Inge M. Olsen33290639
Oluf Enevoldsen53290640
Hanne Brogaard Jensen (DFS)83284641
Elisabeth Nicolajsen53271642
Jørgen Engholm43268643
Dorte Wolsgaard23249644
Odette Althoff33240645
Hanne Probst13232646
Bodil Rafaelsen103226647
Frank Andersen73211648
Annette Sloth Bøgelund63176649
John Bruun Jørgensen (DSF)33174650
Hans Nielsen13166651
Lisbeth Kjeldsen33146652
Kristen Stagstrup43138653
Jan Nielsen (DFS)43136654
Merete Thrane23127655
Marie Bernard13126656
Lisbet Kinttof93118657
Kim N. Jensen43114658
Inge Leth-Nissen53112659
Lis Jensen23111660
Rita Jensigne Simonsen63109661
Michael Kristensen173095662
Flemming Olsen (DIS)43087663
Svend Pedersen93078664
Inge Margrethe Thykær Jensen63071665
Christine Louise Madsen53067666
Elsebeth Paikin33042667
Henning Kvist33041668
Ulla Bager Møller23034669
Anni Stuart43033670
Henning Sylvan53023671
John Vennervald23006672
Alice Wahlstrøm Andersen (DFS)53004673
Hanne B. Stegemüller13000674
Knud Amtoft32994675
Ilse Kirk52992676
Ruddi Søberg Elkjær32982677
Kjeld Kibsgaard42963678
Edith Boye Olesen32956679
Holger Waaben52945680
Lokalhistorisk Arkiv i Silkeborg22944681
Per Johansen52943682
Bo Lebech82935683
Gitte Samsøe32931684
Peter Bøjesen Jensen32913685
Manfred Jahn (AGGSH)12912686
Lise Vinberg Smidth (DFS)132906687
Jytte Ravn Jensen22904688
Jørgen Brix62892689
AKVZ22892690
Sysser Sørensen Kristensen (DFS)102880691
Kirsten Marianne Nielsen (DIS)12861692
AKVZ (Wolfgang Boock)12858693
Karen-Marie Jørgensen12857694
Hanne Vinter Henriksen42841695
Niels Erik Simonsen52836696
Marianne Krogh42831697
Bent Erik Christiansen52831698
Dorthe Skelbæk Jeppesen12830699
Henrik Frederiksen (DFS)42823700
Jens Carl Jensen32820701
Børge Johannes Jensen42809702
Steen Kristensen42808703
Lizzie Knoop42778704
Niels Aage Holmgaard52755705
Henrik Steen Larsen52749706
Hans Peter Kjær122744707
Mette Maltesen12741708
Bjarne Hagelquist22732709
Hans Andersen12729710
Lise Friis12726711
Anna-Lise Romvig Thomsen62721712
Peter Nielsen92715713
Karina Tybring Hansen42711714
Walther Kyllesbech12707715
Anette Pedersen22703716
Knud Wilke32689717
Kaj Sandholdt52683718
Susanne Vestergaard72676719
Kirsten Madsen (DFS)42661720
Gunnar Petersen82650721
Jørn Væring Larsen22649722
Sigvald Johannes Hansen22640723
Linda Hansen (DFS)112635724
Birte Wienecke42606725
Elise Reil72597726
Anni Lindvig72597727
Billy Sørensen232590728
Ingelise Løvenholt Nielsen12589729
Inge Nissen22583730
Torben Bredahl Nielsen (DIS)32565731
Niels Fredensborg Lund32563732
Niels Holger Jensen72560733
Anders Pedersen32547734
Hanne Elsebeth Götzsche42541735
Arne Sørensen (DIS)22511736
Merete Nielsen32507737
Inger Hartby12504738
Lokalhistorisk Forening for Skals og Omegn32499739
Preben Jessen (DIS)32483740
Lilian Marcussen52477741
Lene Posselt52475742
Harriet Rasmussen42460743
Johann Wilhelm Rasmussen22452744
Hugo Østergaard Dynesen42446745
Hanne Vinter Henriksen32440746
Klavs Bressendorff Madsen32425747
Elo Jacobsen22419748
Connie Thorup Bay42406749
Mogens Fentum52391750
Leif Gustav Jørgensen42370751
Flemming Maiborg22369752
Ove Andrup Nielsen52368753
Susanne Buck (AGGSH)22351754
Flemming W. Jensen (DFS)62345755
Inger Larsen-Ledet42302756
Birgit Øskov52282757
Jørgen Laustsen32279758
Inger Lise Frantzen72274759
Ida Frederiksen82241760
John Pilgaard Hansen32230761
Helle Lindholm Hansen42227762
Kirsten Høltermand62226763
Signe Trolle62226764
Gunner Hansen (DFS)12223765
Christian Bendixen22197766
Bjarne Nielsen22197767
Jens Givskov22195768
Harald Wormstrup32192769
AGGSH (Michael Baumann)92190770
Jette Helene Børsting (DFS)92186771
Jens E. Christiansen22185772
Steffen Andersen42182773
Helle Enkelund (DFS)12177774
Svend Ivan Jørgensen42165775
Ulrich Normann Pedersen32140776
Gunnar Nielsen22128777
Bente Pedersen52120778
Inge Buhelt (DFS)152115779
Jan Vesti Andersen22108780
Bent Nielsen (DIS)22106781
Laila Valbjørn Johnsen122100782
Peter Michael Boesen32080783
Inger Nielsen (DFS)22065784
Inge-Lise Erland52064785
Methea Christine Hedegaard72049786
Marianne Bak Povlsen22045787
John Buch Larsen22042788
Mai-Brit Lauritsen12034789
Kaj Theodor Cedersted32024790
Anne-Marie Laier52020791
Ulla Jacobsen22000792
Kathrine Tobiasen32000793
Asta Knudsen41991794
Steen Møller Pedersen21983795
Hanne Elsebeth Gøtzsche71980796
Dorthe Hansen (DFS)21979797
Thorben Lundsgaard41976798
Inge-Lise Madsen31973799
Karl Erik Hansen (DIS)11956800
Karsten Jensen21949801
Tina Vilhelmsen31947802
Berit Guldmann Hornstrup11945803
Karen Thostrup41944804
Michael Eneriis21941805
Elsebeth Vienberg21938806
AGGSH (Jannsen)11937807
Grethe Banggaard Steffensen41931808
Kaj Ørhøj21923809
Michael Holtegaard51909810
Leon Sønderskov (DFS)11908811
Hans Jørgen Marker31897812
Anni Søbygaard21894813
Gitte Pedersen (DIS)11885814
Arne Hahn91885815
Henning Kiilerich11871816
Torben Føns11868817
Bjørn Wangsøe71867818
Ruth Steenberg Rasmussen51859819
Birgit Gro Jensen51855820
Margit Kildevang Kristensen (DFS)21855821
AGGSH (Harry Schulz)81852822
Jørgen Petersen (DIS)11848823
Tove Nielsen51845824
Hans Erik Nielsen41842825
Allan Graugaard-Jensen (DIS)21824826
Erik Hejlsø51819827
AGGSH (Peter Andersen)21816828
Skanderborg Egnsarkiv11815829
Marie Brinch (DFS)11810830
Anne-Mette Jensen21805831
Alice Johansen31796832
Brita Pedersen11787833
Leo Mogensen11784834
Gunhild Dalgaard51782835
Anita Andersen41768836
Torben Christiansen31766837
Søren Brogaard21759838
Frede Mikkelsen11757839
Erik Pedersen51757840
Annegrete Tønners11750841
Inger Gorny Rasmussen31743842
Erik Torp Steffensen21739843
Helge Rickard Larsen11726844
Susan Damholt (DFS)41725845
Margit Bagger21721846
Jette Gregersen (DFS)11707847
Helge Johannes Nielsen11704848
Line Jørgensen41685849
Jørgen Johannes Lauridsen21683850
Anne Birgitte Kjærgaard Hansen31680851
Jette Johannesen21678852
Henning Merrild Nielsen11677853
Knud Dreier41658854
Inger Marie Pedersen31648855
Anette Korsgaard Laursen71648856
Lis Emma Lind21646857
Camilla Thomsen41638858
Marc Møldrup Andersen31631859
Elisabeth Jakobsen11630860
Hanne Kaas (DFS)11625861
Heidi Holm Rasmussen11623862
AGGSH (Siegfried Bahr)31615863
AGGSH (Richard Kolang)131607864
Grete Tvedegaard31607865
Bente Brodersen31606866
Asbjørn Romvig Thomsen41603867
Kathrine Marie Schnell51601868
Hedda Gottschalck21589869
Gerhard Deutschmann21588870
Knud Haaning Andersen (DFS)71585871
Anne Mette Lauridsen11575872
Karin Nissen11569873
Edith Lundgaard31563874
Grete Saxtorff31554875
Torben Bang Sørensen11551876
Jonna Norderud51550877
Arne Nielsen11547878
Poul Erik Pedersen31543879
Eigil Hougaard31536880
Torsten Kristensen11530881
Lis Thorshøj Borgaard21526882
Kaj Erik Jensen31523883
Michael Schneiders31523884
Ole Søgaard Berthou (DFS)31522885
Torben Nyvang31522886
Wilhelm Frederiksen31515887
Bodil Møller21501888
Rikke Vindberg41484889
Jørgen Brokmose41484890
Randi Borne41484891
Rita Larsen11480892
Hans Peder Olesen31479893
AGGSH (R. Studt)71476894
Leif Jørgensen51473895
Birthe Hansen (DIS)21470896
Lillian Pløger11466897
Karina Wittrup11463898
Gunnar Hansen11450899
Finn Harsfort81448900
Tim Grejsen11447901
Kate Christensen11446902
AGGSH (Andrea Herrmann)21444903
Birgitte Boesen Qvist11443904
Hanne Jakobsen Brandenburg21440905
Bent Nielsen11438906
Peter Dörling11438907
Per Jonasen11431908
Bruno Simonsen41431909
Leif Jørgensen31428910
Ole Hjæresen31420911
Bodil Sørensen (DFS)81420912
Finn Jelstrup41419913
Lise Neumann21408914
Else Andersen (DFS)21406915
Susanne Overgård11398916
Flemming Fabricius21394917
Trine Søttrup21380918
Søren Ladefoged41380919
Knud Dahl Thomsen11366920
Leif Færregaard Jensen91366921
Erna Mikkelsen41362922
Hansa Petersen11350923
Bent Aage Rasmussen21347924
Kai Arne Skall31338925
Lis Wendelboe Hansen21324926
Ove Eriksen (Munkebo Lokalarkiv)11316927
Gert Vestergaard Jensen61313928
Ragna Kolind111312929
Tove Bente Rasmussen31312930
Mogens Skov Kristensen21308931
Lene From Nielsen (DFS)131300932
Betina Bak Hansen41299933
Axel Kjær Sørensen21295934
Flemming Isidor21288935
Laila Nielsen21288936
Mogens Lynge Madsen31273937
Mogens Larsen31271938
Tonni Boysen21268939
Jens Hjære Rasmussen21264940
Ole B. Andersen41262941
Astrid Detlefsen Kienitz11246942
Barløse-Sandager-Holevad41243943
Ann Pedersen (DFS)91239944
Kirsten Tatt (DIS)21238945
Kirsten Nielsen21237946
Jacob Hejmdal Gren21228947
Solveig Stroyer11225948
Jørgen Rudolf Asmussen (DFS)11223949
Erik Pedersen41219950
AGGSH (Hans Willi Godbersen)51215951
Johnny Hald Magnussen11211952
Lars Rynord21208953
Otto Ramm21207954
Randi Sanne Bro Grubbe21207955
Lone Ørmen11206956
Mette Bakman Sivertsen41205957
Margrethe Krog11200958
AGGSH (Ursula Müller)51190959
Palle Benthin31183960
Hans Egon Pedersen21179961
Pia Smedehus Jensen71177962
Alice Schack21174963
Liselotte Jørgensen21166964
Sofie Dahm Lous31159965
Bjarne Frandsen (DIS)21149966
Kirsten Graa Thomsen11148967
Niels Poulin Nielsen21146968
Christian Nielsen11145969
Steen Venbjerg61144970
Leif Mortensen (DFS)11143971
Bendt Spendrup Mathiasen11139972
Knud Vesth11134973
Birthe Andersen61130974
Christine Hallsson31130975
Poul-Erik Pedersen31129976
Carl-Johan Bavnhøj Madsen21125977
Lars Gotfred-Rasmussen41124978
Erik Frydendal21110979
Bent Christian Larsen11103980
Claus-Ulrich Strüben71096981
Harriet Hansen11089982
Hans Christian Andersen41088983
Steen Bilde-Christensen (DIS)11079984
Ann Ritter Pedersen (DIS)31075985
Lars Erik Bryld11073986
Erna og Orla Iver Madsen31071987
Else Nexø11064988
Annette Engelbrecht Berthelsen (DFS)11064989
Flemming Andersen (DIS)11062990
Peter Kj. Hansen21059991
Ulrik Liberoth41054992
Grete Talbro21052993
Peter Wodskou21044994
Anne-Marie Thomsen21039995
Pia Larsson21037996
Hans Jessen41034997
AKVZ (Barbara Bell)21027998
Lise Kristiansen21025999
Henrik Friberg Sørensen310191000
Pia Hofmann Sørensen (DFS)210181001
Vagn Berg (DFS)110171002
Jørgen Johannessen (DFS)110161003
Karen Jørgensen210121004
Leif Thor Olsen410101005
Arne Christiansen310051006
Johan Alexander Harttung110031007
Bent Johannisson69971008
Kirsten Knudsen29911009
Jørgen Brøndum29781010
Dan Richardt19781011
Værløse Lokalhistoriske Arkiv19781012
John Rasmussen19751013
Thomas Jørgensen19671014
Kristina Devantier19651015
Henny Lauritsen19511016
Poul Agerbæk59511017
Birte Underlin Wangsøe29441018
Bent Nielsen (DFS)59411019
Benny Andersen29391020
Ole H. Jensen19241021
Mogens Lolle Laursen19231022
Tove Jensen29211023
Spøttrup Lokalhistoriske Arkiv59141024
Jens Friis29091025
Flemming Willum Petersen19051026
Bodil Else Kristine Petersen49051027
Einer Thygesen29001028
Lokalhistorisk Forening for Romdrup-Klarup29001029
Torben Lund18991030
Ole Frederiksen38981031
Svend Jensen28931032
Asbjørn Dueholm (DFS)18921033
Georg Brandt Christensen18901034
Bente og Poul Brodersen38891035
Karina Rune Jensen (DFS)28871036
Søren Jensen68821037
Vagn Sørensen18781038
Per Ekberg28781039
Elin von Linstow28781040
Pia Madsen28731041
Jan Klitgaard38721042
Leif Bigler28701043
Nakita Mikaela Pisarski28701044
Hans Peter Kjær38681045
Per Helge Nissen18651046
Niels Lambertsen48631047
Niels L. Nielsen18601048
Werner Nielsen Wittekind28491049
Sanne Thomsen (DIS)28481050
Joan Iserhorst18451051
Nick Svendsen28451052
Ole Jensen Grau38451053
Jacqueline Wedel38451054
AGGSH (Hans-Werner Selken)18441055
Birthe Frosted18431056
Anne B. Philipsen (DFS)18401057
Ole Dahl18381058
Morten Hammer18351059
Ib Bobjerg Nielsen18341060
Jane Søndergaard (DFS)48331061
Lise Lotte Tidemann Thomsen18331062
Ulla Mortensen18321063
John Honoré18311064
Erik Hougaard Madsen28271065
Dan Nielsen18271066
Linda Nielsen28191067
Frede Frandsen28181068
Karin Kjær Iversen58171069
Erik Mortensen18151070
Britta Matthiasen18111071
Thomas Munck18111072
Steen Erik Mortensen18111073
Elsebeth Haunsø18101074
Randi Løsekraut28011075
Jørgen Christensen67981076
Elin Persson17911077
Janne Jacobsen17881078
Anne Lise Kirk Jensen27851079
Finn Hald17821080
Conni Pedersen27811081
Jørgen Kristensen37741082
Katja Hansen17721083
Annette Samuelsen17691084
Else Christensen27561085
Linda Lauridsen (DFS)27531086
Ole Malchau17511087
Poul Broe17491088
Lone S. Østergaard17481089
Mikael Jensen17471090
Alice Kruse17471091
AKVZ (Martina Janssen)17421092
Flemming Ørnbøll27411093
Jette Sønderbek27391094
Linda Frederiksen (DFS)27331095
Poul Lynge Johansen27301096
Hans Peter Poulsen17261097
Tina Frausing Borch17251098
Nanna Lind17241099
Janne Thomsen (DFS)27171100
Eva Ervø37161101
Svend Tingleff27121102
Clara Dalsgaard Hansen17071103
Mona Wollesen (DFS)17031104
Bent Christensen16971105
Gitte Kristensen (DFS)56971106
Lisbeth Bitsch Jensen (DFS)46901107
Emil Stubbe26861108
Jytte Kirstein Simonsen (DFS)16811109
Ole Steensen16811110
Lars Hansen16751111
Dorte Hedegaard Pedersen36741112
Susanne Doering Jensen26741113
Dimitri Hardorff (DFS)26651114
Morten Bøge Sørensen16561115
Ib Noe (DIS)16501116
Ellen Povlsen26501117
Ole Skytte Fredsgaard26481118
Karen Christiane Hansen26471119
Sonja Ramsøe Hansen16441120
Birthe Mogensen16431121
Marianne Nicolaysen (DFS)26371122
Lene Rüsz26271123
Mette Ida Marie Pihler36221124
Rita Holm16201125
Bo Lytzen26161126
Laila Tognarelli Hansen16151127
Hanne Gøtzsche26151128
Susanne Beate Foged Mortensen16151129
Mie Nielsen (DIS)26141130
Per Svendsen16101131
Ernst Pless Holst26091132
Kurt Cronberg Ipsen16061133
John Bach Thygesen16011134
Laust Kristensen25971135
Øjvind Hede35921136
AGGSH (Leif Glanert)35871137
Millie Nymark Lønneke15851138
Preben Lund (DIS)15811139
Niels Erik Antonsen15761140
Tue Toft15741141
Torben Bundgaard15691142
AKVZ (Bernd Peter Päffgen)15651143
Myrtel Rasmussen15581144
Anne-Lise Bjerregaard15581145
Arno Guzek15571146
John From-Poulsen15551147
Helle Elisabeth Kristjansen35491148
Pia Laulund35491149
Hugh Bartley Watkins15431150
Søren Møller15361151
Uffe Karner25351152
Michael Lund15331153
Susan Glue45331154
Erling Kildal15241155
Leif Napier Hansen15231156
Povl O. Nielsen15211157
AKVZ (Peter Wilde)15201158
Jørgen Greve15191159
Kirsten Woldiderich15171160
Claus Hein-Nielsen15161161
Charlotte Celinder Friis -Dastrup15141162
Bendt Johansen15111163
Bent Hansen15091164
Mads Andersen25061165
Katrine Tovgaard-Olsen45061166
Rigmor Frandsen15051167
Skive Byhistoriske Arkiv35031168
Jes Lauritsen74991169
AKVZ (Marianne Mangels)14981170
Børge Stoltenberg Heidemann14981171
Leif Hede14971172
Linda Bak Hansen (DIS)14951173
AGGSH(Carsten Wittern)34921174
Erik Marinus Jensen14901175
Leif Johansen14881176
Svend Erik Sørensen14881177
Lise Vøhtz14771178
Tove Marquardsen24761179
Inga Ladefoged14751180
Birgit Jørgensen14741181
Bente Lyngdahl Olsen24711182
Hans Chr. Hansen14691183
Ingelise Hansen14591184
Angela Ryll14541185
Niels Aage Andersen14541186
Steen Erik Rasmussen14491187
Peter Bach14471188
Arne Hansen24441189
Karl Erik Nielsen14421190
Henrik Delorang van Dyk14421191
Bodil Grove Christensen14371192
Aksel Jensen14361193
Joyce Cupit14341194
Maja Hjorth Jensen24331195
Christine Josiasen14321196
Knud Erik Høgh14321197
Jørgen Rotaus14321198
Bente Jensen24281199
Kurt Nielsen14221200
Hanne Arent14171201
Gitte Jonassen14161202
Susanne Riis (DFS)34121203
Fritz Gundgaard Knudsen14111204
Anne Holtze Rosendal14111205
Jørgen Aaquist Nielsen34061206
Ernst Jørgensen14041207
Birgit Pogan14041208
Kurt Werner Demuth-Iversen14041209
Jens Villadsen14021210
Erik Mollerup24001211
Bo Nordmann Amdi13981212
Niels Gjermandsen13911213
Louise Hammer Andersen13841214
Boris Reimann13811215
Ole Drengsgaard13781216
Ewan Pedersen13761217
Inger Persson13751218
Christen Lehmann Ebbesen13741219
Ole Haagensen23711220
Åse Eriksen13711221
Erna Østerberg13711222
Vagn Rath Hansen13711223
Winnie Juel Mikkelsen23701224
Merete Holst Mærsk13671225
Flemming Topsøe-Jensen23651226
Bent Jacobsen13591227
Svend Åge Brun Hansen13551228
Else Outze13541229
Leif Nielsen13411230
Bente Henriksen13361231
Jeannie Kristensen23301232
Lone Karlson13271233
Johannes Seifert13171234
Karen Greve Straarup13171235
Lene Berg Christiansen43131236
Conni Green (DIS)13121237
Pelle Egeberg Persson13081238
Lisbeth Garbrecht Larsson13071239
Svend Larsen13051240
Henning Olaf Clausen (DFS)12881241
O. Feiberg12861242
Ester Nørrelykke12851243
AGGSH (Karin Offen)12841244
AGGSH (Hans Peter Voss)22841245
Karenmargrete Dencker22801246
Jens Peter Hansen12801247
Ib Egebjerg Nielsen12771248
Peter Kudsk12731249
Torben Nyhuus12711250
Elisabeth Strandbygaard12671251
Mai-Britt Edvart Nielsen (DFS)22601252
Morten H. Nielsen (DIS)52591253
Svend Olaf Thorn12561254
Knud Børge Jørgensen12551255
Katrine Bøche Jensen (DFS)12341256
Jan Otkjær22341257
Hanne Elly Petersen (DIS)12291258
Jane Wolff Bengtsen12291259
Lene Dræby Kottal32231260
Erik Feldborg Strack12131261
AGGSH (Uwe Schärff)12111262
Pernille Amanda Bartholdy Kanto (DFS)22071263
Louise Juel Broch12001264
Britta Hansen11991265
Adam Jon Kronegh (SA-IB)11951266
Bent Rønnefelt11941267
Lis Hindrichsen31881268
Liselotte Jensen11811269
Liselotte Larsen11631270
Århus Kommunes Biblioteker11631271
Leif Bjørkskov11621272
Karl-Erik Jensen11611273
Bjørn Vind11561274
Selma Mouritsen11511275
AKVZ (Angela Nack)11501276
Bettina Bendix Andresen (DFS)41281277
Iben Raj Petersen21261278
Lone Kuhrt Valery (DSF)41201279
Christina Post11111280
AGGSH (Nicola Thieke)11061281
Erik Sigvardt Jensen4901282
Pia Petersen (DFS)7871283
Louise Ludvigsen1851284
Thomas Villum Jakobsen1831285
Erik Laursen1781286
Steen Rønnow (DIS)1761287
Anne-Lise Kræmmer1751288
AKVZ (John Bornholdt)1741289
AKVZ (Gudrun Lundbech)1661290
Sebastian Nørgaard (DFS)1641291
Christina Jacobsen (DFS)1611292
Dan Nicolaysen (DFS)1511293
Sune Porse Carlsen1501294
Gitte Liv Pedersen (DSF)1471295
Tina Elisabeth Nielsen (DFS)1461296
Teddy Ole Andreassen (DFS)1441297
Gitte Cordtz (DFS)1401298
Helle Thor Hirschmann1261299
Henrik Johansen (DIS)4241300
Hans Jørgen Marker1201301
Mia Mørch (DFS)2181302
Susanne Andersen (DFS)1171303
Ann-Marie Larsen1111304
Ina Hoffmann Hansen (DFS)171305
Gregers Hvidkjær151306
Poul Wachmann251307
Eva V. Ersbøll (DIS)131308

KB = Kirkebog, KLTB = Kollektbog, MATR = Matrikel, MT = Matrikel, OE = Oeders Eftr., SKMT = Skattemandtal, TP = Tyendeprotokol

Revideret 14/10-2021 af masc@sa.dk   Se udviklingen af kirkebogsindtastninger