KIP projektet





 

Korrekturhitliste samlet oversigt 10/4-2019

navnAntal materialerAntal personer
Erik G. Andresen147711730421
H. Due-Hansen10588092082
Helle Foss6336289073
Kristian Øllgaard6703653724
Jytte Nielsen5962777335
Svend Erik Sørensen1642358976
Ove Kühn4082258747
Hans Martin Laustsen4201807768
Ejvind Vestergaard1841621879
Leif Dehnits22513552210
Holger Waaben19812910911
Paul Knudsen21412861412
Aase Daarbak21211790013
Aase Frøslev14511576114
Tommy Ottesen9011259315
John Gregers Hvidkjær1489898816
Ivan Dahl1168637717
Willy Langelund1678621318
N. P. Bladt868563219
Inge Raun898534320
Sofie Petersen1258429421
Karl Nielsen637978922
Grethe Abkjær737965223
Kirsten Knudsen1626907124
Yvonna Nielsen1006675425
Britt Walbum1076469526
Christel Nilsson1476015227
Svend-Erik Christiansen1075976028
Georg Agerby45562729
Bent Juhl Christensen1005021330
Vibeke Pedersen714923331
Ingelise Jacobsen464850132
Christian Langelund724819733
Hans H. Worsøe744752334
Flemming Thygesen794650135
Hanne Nina Vestergaard614551436
Egil Holm Nielsen274451737
Eva Larsen824438938
Ole Svensson604437539
Sokkelund Herreds Genealogiske Forening444323140
Jørgen Thue Pedersen674314441
Paul Georg Pedersen604291242
Anne-Marie Lindegaard484195843
Hedvig Pitzner-Jørgensen744162244
Kirsten Jørgensen464100745
Bente Henriksen814049846
Ingrid Schmidt183938447
Ena Eiberg533907248
Ib Walbum643718949
Willy Fæster613554650
Rene Frederiksen183536851
Henrik Andresen673470552
Lars Jørgen Helbo543416853
Anni Christensen253351254
Leif Sepstrup393345855
Jørn Kjøller243285056
Birgit Elisabeth Brandt783251157
Inga Pedersen633140058
Kirsten Andersen542917759
AKVZ (Dorothea Klahn)302756660
AGGSH (Ute Boock)582740261
Ingrid Wisborg Gade502733362
Dalgaard Jensen302712163
Mona Finderup592697364
John Madsen312660265
Grethe E. Nielsen772639566
AGGSH (Carsten Dahm)402612467
Mette Lausten582601868
Nina Wognsen432584669
Connie Taarup152464170
Zanne Birgitte Kjær332448371
Ole H. Damgaard272441372
Niels Vestergaard Larsen672387573
Poul Georg Pedersen272210374
Jytte Sørensen112161675
Birthe Kongsbak252113376
Inga Ladefoged322088077
Michael Lund282086378
Lis Jensen362078579
Jørgen Hansen292077880
Arne Navne252060681
Kaja Johansen172012382
Per Johansen241998183
Anke Rannegger231986884
AGGSH (Resi Rudat)611977585
Per Agerbæk Sørensen291968086
Birgit Henriksen151907487
Grethe Jensen81874088
Kaj Sørensen131873889
Svend Haakon Jensen251871990
Keld Johannes Larsen Sølvbjerg351865191
Preben Brauer301789292
Kurt Andersen121763593
Ib og Britt Walbum151715894
Jürgen Drifthaus121631495
Anita Thuesen201610996
Søren Møller Marcussen141580097
Lindy Kirkensgaard Kær481575798
Ib Hansen281530999
N. N. Ukendt3415037100
Uwe Jacobsen2515009101
Jenny Rasmussen2114895102
Bent Ødegaard2614893103
Bente Brink Kruhöffer1614708104
Benthe & Svend Aage Anthony114355105
Niels Haunsø1014255106
Karen Birgit Reib1014209107
Lillian Holm Nielsen914208108
Børge Laulund2914080109
Christian Carstensen1513963110
Thomas Nielsen3013708111
Henning Jensen513282112
Bodil Møller1913026113
Inge Allesø Nielsen1212783114
Kirsten Behrendt Lund1812779115
Karen Jørgensen1312626116
Brian Petersen2012602117
Brita Krogsgaard1412597118
Georg Simon1412305119
Lisbet Elmose1212289120
Odette Althoff1411710121
Irene og Arne Sørensen1211441122
AGGSH (Renate Detlef)4711360123
Svend Åge Brun Hansen1511322124
Jørgen Thrier Mortensen1811115125
Esther Munk2810961126
Else M. Larsen710927127
Gurli Vibeke3010906128
Else Svensson1010740129
Ursel Mrohs3210510130
Ole Jørgensen1910420131
Jens Kjær1310374132
Kristen Nygaard2510317133
Poul Jonassen2410223134
Kjeld Jakobsen1210174135
Lis Thavlov410086136
Elsebeth Haunsø89982137
Inger Buchard69879138
Birthe Bodenvald Kristensen79784139
Karna Hansen139763140
Birthe Andersen159631141
Grethe E. Nielsen389515142
Niels L. Nielsen139472143
Lokalsamlingen i Skagen79369144
Karin Viborg Andersen119197145
Peter Bruhn Meder79125146
Børge Kronborg149007147
Frank Agnor Jensen148986148
Lisbeth Ulsøe208836149
Harriet Hansen58818150
Børge Kjær148727151
Kaj Sandholdt108665152
Inge-Lise Trampedach48617153
Knud Bengtson58564154
Finn Grandt-Nielsen68476155
Jesper Vang Hansen138428156
Claus Jensen308421157
Bent Nørgaard Larsen358259158
AGGSH (Harry Schulz)108177159
AKVZ (Bernd Peter Päffgen)278021160
Henning Karlsson67907161
Henning Bach Andersen137884162
Anna Rasmussen87835163
Peter Kudsk247738164
Anni Christensen147714165
Anne-Lise Brinkhard217661166
Villy Andersen167612167
Bent Rønnenfelt157568168
Wallis Jensen27540169
Kurt Hansen17481170
Dorte Nyholm Christensen127449171
Edith Boye Olesen37431172
Birgit Madsen57422173
Johannes Pedersen97324174
Helga Bach37322175
Peter Thomsen207319176
Britta Matthiasen227258177
Lone Rasmussen117144178
Birte Hjort37124179
Hans Juul-Larsen167092180
Jørgen Greve207092181
Otto Ramm127070182
Gudrun Pedersen96999183
Birthe V. Jørgensen166961184
Knud Nielsen76896185
Birthe Ingerslev86845186
Gregers Hvidkjær206831187
AGGSH AG-VZ26753188
Birgit Mortensen156704189
Bent Kronsell36703190
Hans Nielsen26632191
Hans Willy Larsen46629192
Frederik Daabeck56616193
Anders Bomholdt76482194
Karen Lindholdt56435195
Kennith Michael Christensen66417196
Edith Struve Christensen26328197
Theodor Beck26214198
Birgitte Nørring106092199
Bitten Mølgaard76064200
John Iversen Bech96052201
Erling Gammelmark65987202
Fredi Paludan Bentsen125908203
Steen Kristensen165857204
Hans Chr. Hansen115809205
Anne Grethe Jensen125783206
Kaj Henriksen95668207
Anette Susie Hvidkjær835588208
Mary Frølund Sørensen135573209
Jens Peter Hansen205550210
Annette Andersen45540211
Niels R. Danielsen75538212
Bent Børge Larsen105512213
Hanne Gjesing Jørgensen105464214
Kaj Ahlburg65420215
Ellen og Verner Christiansen55387216
Edel Hansen85385217
Jørn Sørensen85375218
Jens V. Olsen15351219
Ulla Bager Møller25328220
Svend Aage Sandberg Eriksen85280221
Poul Christensen75224222
Arne Julin145218223
Kurt Guldbæk115157224
Torben Steen Rosenberg135106225
Henning Jensen65101226
Randi Sørensen54972227
14964228
Anna Riis24962229
Alice Johansen54936230
Birte M. Hejnfelt74882231
Birte Hjort24848232
Søren Møller54848233
Lis Hindrichsen44837234
Jytte Hammerich Fauerby134823235
Finn Folkmann54685236
Jytte Skaaning54684237
Thomas Kortz184660238
Kirsten Rejmers14559239
Hanne Slovgaard44544240
Helge Lago Bay64528241
Finn Kristensen44507242
Tove Larsen44506243
Sonja Ramsøe Hansen54446244
Bente Brodersen84436245
Asta-Merete Knudsen124419246
Hans Andersen34377247
Inger Kirkensgaard84338248
Svend Ove Edvardsen44317249
Martha Kombak114283250
Ole Søndergaard104254251
Emil M. Stautz44231252
Poul Brodersen84226253
Lillian Larsen64206254
Vivi Severin Mortensen24188255
Lars Balslev Jensen84156256
Mogens Skov Kristensen74154257
Lizzie Øgaard Madsen104082258
Kurt Pedersen54066259
Keld Leo Jensen53980260
Alice Sachse83973261
Poul D. C. Christensen63973262
Alice Kruse43926263
Rolf Kjær-Hansen53908264
Birgit Øskov23893265
Erik Hansen83886266
AKVZ (Wolfgang Boock)73835267
Jill Munnecke63818268
Birthe Højmark Pedersen13802269
Holger Helbo83801270
Helle Schultz Christiansen83789271
Gitte Assarson43784272
Ole og Karen Jørgensen43778273
Svend Ingerslev-Olesen53776274
Jørgen Jørgensen83775275
Karen Møller Nielsen103775276
Peter Steffensen33766277
Middelfart Byarkiv23762278
Bente Jørgensen BJ63673279
Jytte Larsen63649280
Erik Krogsgaard43609281
Karin Nissen23599282
Lis Winther Rasmussen73566283
Johannes Witt93518284
Karl Erik Kirkensgaard63514285
Henry Ammitzbøll63489286
Magnus Pedersen43485287
Karin Storm Andersen73454288
Jørgen Hansen43444289
Grethe Hansen93435290
Peter Ramskov Andersen53425291
Bent Pawlowski43384292
AGGSH (Hans Peter Voss)33358293
Inge Lise Krogh113352294
Lennart Fensmark Frederiksen73330295
Eva Worm Nielsen53305296
Vejle Byhistoriske Arkiv og Stadsarkiv13300297
Eigil Sennels53290298
Ivan Skjødt Kondrup53271299
AGGSH (Jan Peter Andersen)93264300
Gunnar M. Krag53258301
Elly & Finn Devantier53232302
Vibeke Husbond Schjerlund33220303
Egon Lybech73176304
Vinderup Egnshistoriske Arkiv33167305
Ulla Egemar33151306
Erling Kildal43149307
Tove Jørgensen33104308
Niels Svendsen43052309
Hans Fiil43036310
Ulla Bager Møller13035311
Asger Frederiksen23027312
Flemming Olsen42998313
Leo Brøgger52987314
Asger Bruun72972315
Karen Nielsen22961316
AKVZ (Jo Zimmermann)22933317
Jørgen Rasmussen12929318
Frits Fabricius62927319
Bente Jørgensen42907320
Willy Larsen12899321
Laust Jensen82866322
Yrsa Rasmussen62862323
AKVZ (Peter Bake)102851324
Annegrete Engell12841325
Kurt Kermit Nielsen42807326
Flemming Boye12795327
AGGSH (Angela Ryll)82780328
A. Gyldenkærne62739329
Mette Elkjær Kristensen72714330
Stig Andresen92678331
Willy Schröder32674332
Lene Flink Knudsen72597333
Inger Phillip12589334
Hans Krogh Sørensen22570335
Inge Marie Møller Nielsen72565336
Henning R. Haugaard42553337
Ingvard Langelund32513338
Grethe Østergaard Sørensen32508339
Connie Rønne Jørgensen152505340
Bo Lebech62505341
AGGSH e.V., AG Volkszählung12504342
Flemming Næsland12504343
Ester Huusmann22479344
Kirsten Thomsen22463345
Lise Friis12459346
Steen Torben Jensen62455347
Kirsten Jacobsen22419348
Brian Skræm32397349
Kirsten Hamborg52386350
Bert Kelm22369351
Niels Schjeldahl42367352
Anne Persson32358353
Tønder Andersen42353354
Claus-Ulrich Strüben42341355
Tom Jeppesen42338356
Vibe Roepstorff22337357
Erik Nielsen22329358
Anna og Gunnar Holst32329359
Dagny Smidemann42313360
Zitta Worm52270361
Alex Larsen22247362
Vagn Rath Hansen62226363
Rikke Vindberg62226364
Mette Maltesen12225365
Merete Nielsen32221366
Holger Schmidt-Sørensen42212367
Morten Eriksen22197368
Jens E. Caspersen32192369
Mary Nesgaard32186370
Erik Kromann12159371
Villy Andersen42147372
Leif Thor Olsen32073373
AGGSH (Heinz Dose)102063374
Bent Christiansen42049375
Niels Bach Kristensen62048376
Else Nielsen22023377
Arne Møhler32018378
Ulrik Knudsen62012379
Peter Kristiansen32000380
Majbritt Jensen22000381
Inger M. Worsøe41998382
Anette Skoú Gulbæk61966383
Heino Rost-Nielsen11965384
Ellen Fabrin21940385
Ole Andersen11939386
AGGSH (Ursula Müller)11937387
Niels Hounsø11912388
Jens Caspersen41900389
Hanne Bjørn21900390
Kaj Schmidt61890391
Erik Egeskov11880392
Kaj Ørhøj11871393
Pernille Møller Christensen31870394
Harald Wormstrup71861395
Lumby lokalhistoriske Arkiv11844396
Ellen Jensen51838397
Grethe Jensen11833398
Jørgen Petersen11825399
Inger Spang Hansen51819400
Kaj Erik Jensen21805401
John Brandt Helmersen11785402
Gunhild Dalgaard31785403
Svend Sørensen21736404
Hugo Østergaard Dynesen21721405
Henny Lauridsen41719406
Hans Jørgen Marker31719407
Gitte Broksø21715408
Gunner Egholm Rasmussen11714409
Pia Johannesen21678410
Claus Kølln11677411
Jørgen Brøndum31670412
Johan Rafaelsen61648413
Kirsten Volden51627414
Anne Grethe Christensen41626415
Hans Otto Boysen21588416
Marie Lilleris Nielsen21587417
Ole Malchau31574418
Lilly Sloth41556419
Karen Kühn31556420
Connie Wøbbe11548421
Brar C. Roeloffs11544422
Bjarne Hjorth Andersen51542423
Niels Løgager Nielsen51542424
Anne-Mette Jensen31523425
Olav Markussen31515426
Lise Kristiansen11512427
Bodil og Jørgen Frederiksen21505428
Hanne Rasmussen21500429
Kirsten Marianne Nielsen31500430
Bent Poulsen31489431
Signe Trolle41484432
Modith Willumsen21472433
Gert Erichsen11463434
Hanne Lykke Brandenburg21440435
Else Klejs Hansen11437436
Ernst Svennesen21431437
Birgit Hjæresen31420438
Bente Lyngdahl Olsen41419439
John B. Andersen21414440
Jørgen Stage Larsen21410441
Mai-Brit Lauritsen11398442
Poul Erik Hansen11393443
Lene Simonsen31387444
Rita Pedersen11386445
Hanne Jensen31380446
Lone Frost21356447
Knud Spangsø21350448
AGGSH (Uwe Schärff)51348449
AGGSH (Peter Schick)11339450
Else Mikkelsen11335451
Ann Stahnke21331452
Sofie Dahm Lous21317453
AGGSH (Joachim Lietz)41313454
Knud Erik Nielsen11311455
Birgit Gro Jensen21308456
Lis Neergaard11290457
Klavs Bressendorff Madsen21268458
Mikkel Bregneberg Petersen31261459
Valdemar Jacobsen21248460
Kanna Hansen21243461
Martin Mørch51233462
AGGSH (Karin Pabst)51215463
Vagn sadolin11213464
Susanne Brix31209465
Jørgen Vedby Jørgensen21208466
Inge Lise Kristiansen11208467
Jonna Kvist21207468
Birthe Andersen11207469
Lissy Thorsen41203470
Lillian Annette Toop21193471
Jørgen Olsen21181472
Bjarne Hansen31176473
Mikael Kristensen21166474
Karin Ramskov11162475
Lisette Sørensen21154476
Gert Borchert-Jørgensen21154477
Gunhild M. Venbjerg61144478
Aase Jacobsen31129479
Ann-Brith Blomberg11118480
Christian Nielsen11117481
Jens Christian Nielsen11117482
Svend Jensen31113483
Trine Grejsen21110484
Ute Boock (AGGSH)11103485
AKVZ (Hans-H. Kühl)41100486
Sanne Borgstrøm Andersen11099487
Ane Berit Månsson Buch11089488
Grete Skatka11078489
Leif Nielsen11074490
Gunnar Bentsen31066491
Felix Kruse21058492
Anna Rousing Hadsund21057493
Ejvind Rasmussen11056494
Erik Helmer Nielsen11055495
Tingsted Sogns Lokal Arkiv11055496
Mikkel Thelle31051497
Flemming Aasklint21049498
Lisbeth Andersen Holtegaard31044499
Kaj Larsen21043500
Gunnar Nielsen11033501
Helle Christiansen21022502
Ole Jørgensen21012503
Jørgen Nielsen11011504
Yvonne Bolbro11010505
Bent Rønnenfeldt41002506
Finn Jelstrup2978507
Frida Jarner1978508
Kirsten René Thomsen1976509
Hans Pedersen5951510
Robert Kjær2949511
Jan Søbygaard1946512
AKVZ (Gerhard Hertz-Kleptow)6942513
Ejner Johansen2933514
Gunnar Thomsen Pedersen2930515
Inge Haarby1924516
Jels Lokalarkiv1922517
Willy Helbo2909518
Randi Ottosen2905519
Anni Stuart2902520
Poul Rasmussen1891521
Inger Brandt Fugl2890522
Birte Overgaard1884523
Peter Sørensen1878524
Svend Petersen2878525
Anne-Kirsten Glumsø1867526
Karsten Dalsgaard Knudsen4865527
Bent Johansen1863528
Henriette Roued-Cunliffe1849529
Tove Jensen1838530
Merete Thrane1829531
Karin Bonde2827532
Per Maack Andersen3808533
Freddie Rasmussen2806534
Byhistorisk Arkiv2806535
Rigmor Nørgaard2804536
Peder Blommegård6798537
Minna Mortensen1794538
Stella Pedersen1789539
Lillian Andersen1788540
Annelise Brahtz2782541
Anna Rasmussen1782542
Jørgen Andersen1781543
Ruben Højmark1775544
H. Hertzum-Larsen1773545
AKVZ (Kurt Peter Voss)3756546
Lise Andersen1754547
Kirsten Bjørneboe1753548
Birte Pedersen3752549
Birte S. Dall1747550
Flemming Westervig1747551
Elisabeth Hildebrandt1746552
Aase Brauer2742553
Marie Rasmussen2742554
Jørgen S. Andersen2742555
Erling Jensen1735556
Kirsten Andersen2719557
Preben Mikkelsen2716558
Olaf Johnsen1714559
Morten Stege Olander2712560
Erik Hansen1712561
Erik Hougaard Madsen1690562
Bodil & Søren Møller1687563
Poul Kej1680564
Klaus Hansen1667565
Lisbeth Larsen1665566
Hanne Skovgaard1664567
Tonni Boysen1651568
Anne-Lise Bjerregaard1650569
Per Lunde Hansen1645570
Annelise Brathz1642571
Bent Rønnefelt2641572
Lis Rasmussen1639573
AGGSH (Hans Willi Godbersen)2637574
Erik Christensen1631575
Kirsten Bakman Andersen1630576
Karin Dammand2627577
AGGSH (C. Matthies Rickertsen)3627578
Korup Lokalarkiv1626579
Bjarne Hjort Andersen3622580
Ena Anni Madsen1621581
Rita Holm1620582
Per og Tina Meldøgaard1610583
Vagn Raarup1604584
AGGSH (Theodor Palm)1589585
Henning Bech Johansen1586586
Jens Villadsen1583587
Anne Grete Wilke1580588
Ester Pedersen1579589
Niels Mortensen4579590
Michael Christensen1566591
Maj-Britt Agerbæk Sørensen1558592
AKVZ (Otto Kiencke)2558593
Per Helge Nissen1555594
Anders Ravn Olesen1552595
Kirsten Wolsgaard1552596
H. Haugaard1550597
Jonna Dyhl1546598
AGGSH (Wiebe Kruse)4541599
Bodil Frederiksen1536600
Heidi Lund1533601
Ole Henning Damgaard1525602
Anni Lindvig2521603
Rita Rasmussen1521604
Svend Lundgaard1519605
Ib Sander Jensen1519606
Anne-Marie Laier1518607
Bent Kjeldsen1517608
Hans Jørgen Scheel1516609
Preben Bek Lomholt2516610
Birgitte Abkjær2510611
Bente Jungdal1499612
Susanne H.S.S. Heidemann1498613
Kirsten Knudsen1495614
Sigrid Nielsen1491615
Kenneth Hougaard Pedersen1485616
Knud Møller Andersen1478617
Randi Folkmann3461618
Lena Rix Stefansson1459619
Hugo Kristensen1453620
Frederik Olesen1449621
Lis Hansen2444622
Marit Hede2443623
Einer Thygesen1441624
Nanna Floor Clausen4438625
Janni Gade1435626
Bodil Rafaelsen1435627
Tove Jensen1435628
Grethe Dimpker & Anni Iversen1434629
Peter Christensen1433630
Poul F. Andersen1413631
Skive Byhistoriske Arkiv1411632
Ulla Holtze1411633
Villy Danielsen1410634
Bjørn Købsted2409635
Ulla Jacobsen1402636
Palle Lykke Ravn1393637
Karen Lis Andersen1393638
Lone Bornefelt2391639
Anemarie Bagger Gjermandsen1391640
Elin B. Damgaard4386641
Bente Bitsch2382642
Thomas Ingerslev Andersen1372643
Alice Johansen1371644
Erling Kildal1371645
Britta Folkmann3371646
Kirsten Høltermand1371647
Chr. Holm1370648
Peter Dörling2366649
Fjerritslev Lokalhist. Arkiv1356650
Vagn Jacobsen1354651
Torben Nyhuus1347652
Jytte Thiel Nielsen1347653
Inger Sørensen2330654
Ulrik Lieberoth1317655
Ester Olsen1316656
Winnie Steen1313657
Inger Olsen1300658
John Bils1285659
Asbjørn Romvig Thomsen1281660
Hans Otto Hansen1279661
Jytte Sørensen c/o Køge Byhistoriske Arkiv1276662
Hans Ressel3268663
Helga Fabricius Thomsen1262664
Inge Kreiberg1260665
Inge Pedersen1251666
Katja Hansen1246667
Asbjørn Hellum1243668
Eding Jensen1242669
Ulla Folkmann1242670
Jens Caspersen1239671
Jørgen Jørgensen1239672
Svend Laustsen2234673
Diana Wolff Bie 1229674
Pia Laulund7220675
Solrød Lokalarkiv1219676
Birgit E. Brandt2207677
Lis Birgit Jensen1202678
Ole H. Jensen1201679
Lars Skovvang Larsen1187680
Maibritt Jensen1181681
AGGSH (Jan Hinnerk Junge)1165682
Einar Surrow1161683
AKVZ (Robert Riemann)1157684
Leif Bjørkskov1151685
Jette Bøgvad1150686
Ingelise Vendelbo1149687
Inger Lundholm198688
Ole M. J. Frellis388689
Else Søndergaard Larsen186690
Bente Jensen184691
Hanne Gjesing Laursen178692
Anton Blaabjerg175693
AKVZ (Peter Wilde)174694
Ulrik Liberoth167695
AKVZ (Uwe Schärff)166696
Gert Holger Bredahl Jensen161697
Dansk Data Arkiv11698

KB = Kirkebog, KLTB = Kollektbog, MATR = Matrikel, MT = Matrikel, OE = Oeders Eftr., SKMT = Skattemandtal, TP = Tyendeprotokol

Revideret 10/4-2019 af lolu@sa.dk   Se udviklingen af kirkebogsindtastninger