KIP projektet





 

Korrekturhitliste samlet oversigt 28/8-2019

navnAntal materialerAntal personer
Erik G. Andresen147711730431
H. Due-Hansen10588092092
Helle Foss6336289073
Kristian Øllgaard6703656284
Jytte Nielsen5962777335
Svend Erik Sørensen1782528356
Ove Kühn4042250017
Hans Martin Laustsen4201807788
Ejvind Vestergaard1841621479
Leif Dehnits22413452410
Holger Waaben19812910911
Paul Knudsen21412861412
Aase Daarbak21211790013
Aase Frøslev14511576114
Tommy Ottesen9011259315
John Gregers Hvidkjær1489898816
Willy Langelund1678621317
N. P. Bladt868563218
Inge Raun898534319
Sofie Petersen1258429420
Ivan Dahl1088303021
Karl Nielsen637978922
Grethe Abkjær737965223
Kirsten Knudsen1626907124
Yvonna Nielsen1006675425
Britt Walbum1076469526
Christel Nilsson1476015227
Svend-Erik Christiansen1045712528
Georg Agerby45562729
Bent Juhl Christensen1005021330
Vibeke Pedersen714923331
Ingelise Jacobsen464850132
Christian Langelund724819733
Hans H. Worsøe744752334
Flemming Thygesen794650135
Hanne Nina Vestergaard614551436
Eva Larsen824497037
Egil Holm Nielsen274451738
Ole Svensson604437539
Sokkelund Herreds Genealogiske Forening444323140
Jørgen Thue Pedersen674314441
Paul Georg Pedersen604291242
Anne-Marie Lindegaard484195843
Hedvig Pitzner-Jørgensen744162244
Kirsten Jørgensen464100745
Bente Henriksen814049846
Ingrid Schmidt183938447
Ena Eiberg533907248
Ib Walbum643718949
Willy Fæster613554650
Rene Frederiksen183536851
Henrik Andresen663433452
Lars Jørgen Helbo543416853
Anni Christensen253351254
Leif Sepstrup393345855
Jørn Kjøller243285056
Birgit Elisabeth Brandt783251157
Inga Pedersen633140058
Kirsten Andersen542917759
AKVZ (Dorothea Klahn)302756660
AGGSH (Ute Boock)582740261
Ingrid Wisborg Gade502733362
Dalgaard Jensen302712163
Mona Finderup592697364
John Madsen312660265
AGGSH (Carsten Dahm)402612466
Mette Lausten582601867
Nina Wognsen432584668
Connie Taarup152464169
Zanne Birgitte Kjær332448370
Ole H. Damgaard272441371
Niels Vestergaard Larsen672387572
Grethe E. Nielsen732346273
Poul Georg Pedersen272210374
Jytte Sørensen112161675
Birthe Kongsbak252113376
Inga Ladefoged322088077
Michael Lund282086378
Lis Jensen362078579
Jørgen Hansen292077880
Arne Navne252060681
Kaja Johansen172012382
Per Johansen241998183
Anke Rannegger231986884
AGGSH (Resi Rudat)611977585
Per Agerbæk Sørensen291968086
Birgit Henriksen151907487
Grethe Jensen81874088
Kaj Sørensen131873889
Svend Haakon Jensen251871990
Keld Johannes Larsen Sølvbjerg351865191
Kurt Andersen121763592
Preben Brauer291752193
Ib og Britt Walbum151715894
Jürgen Drifthaus121631495
Anita Thuesen201610996
Søren Møller Marcussen141580097
Lindy Kirkensgaard Kær481575798
Ib Hansen281530999
N. N. Ukendt3415037100
Uwe Jacobsen2515009101
Jenny Rasmussen2114895102
Bent Ødegaard2614893103
Bente Brink Kruhöffer1614708104
Benthe & Svend Aage Anthony114355105
Niels Haunsø1014255106
Karen Birgit Reib1014209107
Lillian Holm Nielsen914208108
Børge Laulund2914080109
Christian Carstensen1513963110
Thomas Nielsen3013708111
Henning Jensen513282112
Bodil Møller1913026113
Inge Allesø Nielsen1212783114
Kirsten Behrendt Lund1812779115
Karen Jørgensen1312626116
Brian Petersen2012602117
Brita Krogsgaard1412597118
Georg Simon1412305119
Lisbet Elmose1212289120
Odette Althoff1411710121
Irene og Arne Sørensen1211441122
AGGSH (Renate Detlef)4711360123
Svend Åge Brun Hansen1511322124
Esther Munk2810961125
Else M. Larsen710927126
Else Svensson1010740127
Ursel Mrohs3210510128
Ole Jørgensen1910420129
Jens Kjær1310374130
Kristen Nygaard2510317131
Poul Jonassen2410223132
Kjeld Jakobsen1210174133
Lis Thavlov410086134
Jørgen Thrier Mortensen1510002135
Elsebeth Haunsø89982136
Inger Buchard69879137
Birthe Bodenvald Kristensen79786138
Karna Hansen139763139
Birthe Andersen159631140
Grethe E. Nielsen389515141
Lokalsamlingen i Skagen79480142
Niels L. Nielsen139472143
Børge Kjær159413144
Karin Viborg Andersen119197145
Peter Bruhn Meder79125146
Børge Kronborg149007147
Frank Agnor Jensen148986148
Lisbeth Ulsøe208836149
Harriet Hansen58818150
Kaj Sandholdt108665151
Inge-Lise Trampedach48617152
Knud Bengtson58564153
Finn Grandt-Nielsen68476154
Jesper Vang Hansen138428155
Claus Jensen308421156
Bent Nørgaard Larsen358259157
AGGSH (Harry Schulz)108177158
AKVZ (Bernd Peter Päffgen)278021159
Henning Karlsson67907160
Henning Bach Andersen137884161
Anna Rasmussen87835162
Peter Kudsk247738163
Anni Christensen147714164
Anne-Lise Brinkhard217661165
Villy Andersen167612166
Kathrine Marie Schnell127597167
Bent Rønnenfelt157568168
Wallis Jensen27540169
Kurt Hansen17481170
Dorte Nyholm Christensen127449171
Edith Boye Olesen37431172
Birgit Madsen57422173
Johannes Pedersen97324174
Helga Bach37322175
Peter Thomsen207319176
Britta Matthiasen227258177
Lone Rasmussen117144178
Birte Hjort37124179
Hans Juul-Larsen167092180
Jørgen Greve207092181
Otto Ramm127070182
Gudrun Pedersen96999183
Birthe V. Jørgensen166961184
Knud Nielsen76896185
Birthe Ingerslev86845186
Gregers Hvidkjær206831187
AGGSH AG-VZ26753188
Gurli Vibeke186725189
Birgit Mortensen156704190
Bent Kronsell36703191
Hans Nielsen26632192
Hans Willy Larsen46629193
Frederik Daabeck56616194
Anders Bomholdt76482195
Karen Lindholdt56435196
Kennith Michael Christensen66417197
Edith Struve Christensen26328198
Theodor Beck26214199
Birgitte Nørring106092200
Bitten Mølgaard76064201
John Iversen Bech96052202
Erling Gammelmark65987203
Fredi Paludan Bentsen125908204
Hans Chr. Hansen115809205
Anne Grethe Jensen125783206
Kaj Henriksen95668207
Anette Susie Hvidkjær835588208
Mary Frølund Sørensen135573209
Jens Peter Hansen205550210
Annette Andersen45540211
Niels R. Danielsen75538212
Bent Børge Larsen105512213
Hanne Gjesing Jørgensen105464214
Kaj Ahlburg65420215
Ellen og Verner Christiansen55387216
Edel Hansen85385217
Jørn Sørensen85375218
Jens V. Olsen15351219
Ulla Bager Møller25328220
Svend Aage Sandberg Eriksen85280221
Poul Christensen75224222
Arne Julin145218223
Kurt Guldbæk115157224
Torben Steen Rosenberg135106225
Henning Jensen65101226
Randi Sørensen54972227
14964228
Anna Riis24962229
Alice Johansen54936230
Birte M. Hejnfelt74882231
Birte Hjort24848232
Søren Møller54848233
Lis Hindrichsen44837234
Jytte Hammerich Fauerby134823235
Finn Folkmann54685236
Jytte Skaaning54684237
Thomas Kortz184660238
Kirsten Rejmers14559239
Hanne Slovgaard44544240
Helge Lago Bay64528241
Finn Kristensen44507242
Tove Larsen44506243
Sonja Ramsøe Hansen54446244
Bente Brodersen84436245
Hans Andersen34377246
Inger Kirkensgaard84338247
Svend Ove Edvardsen44317248
Martha Kombak114283249
Ole Søndergaard104254250
Emil M. Stautz44231251
Poul Brodersen84226252
Lillian Larsen64206253
Vivi Severin Mortensen24188254
Lars Balslev Jensen84156255
Mogens Skov Kristensen74154256
Lizzie Øgaard Madsen104082257
Kurt Pedersen54066258
Keld Leo Jensen53980259
Alice Sachse83973260
Poul D. C. Christensen63973261
Alice Kruse43926262
Rolf Kjær-Hansen53908263
Birgit Øskov23893264
Erik Hansen83886265
AKVZ (Wolfgang Boock)73835266
Jill Munnecke63818267
Birthe Højmark Pedersen13802268
Holger Helbo83801269
Helle Schultz Christiansen83789270
Gitte Assarson43784271
Ole og Karen Jørgensen43778272
Svend Ingerslev-Olesen53776273
Jørgen Jørgensen83775274
Karen Møller Nielsen103775275
Peter Steffensen33766276
Middelfart Byarkiv23762277
Bente Jørgensen BJ63673278
Jytte Larsen63649279
Erik Krogsgaard43609280
Karin Nissen23599281
Lis Winther Rasmussen73566282
Johannes Witt93518283
Karl Erik Kirkensgaard63514284
Henry Ammitzbøll63489285
Magnus Pedersen43485286
Jørgen Hansen43444287
Grethe Hansen93435288
Peter Ramskov Andersen53425289
Bent Pawlowski43384290
AGGSH (Hans Peter Voss)33358291
Inge Lise Krogh113352292
Lennart Fensmark Frederiksen73330293
Eva Worm Nielsen53305294
Vejle Byhistoriske Arkiv og Stadsarkiv13300295
Eigil Sennels53290296
Ivan Skjødt Kondrup53271297
AGGSH (Jan Peter Andersen)93264298
Gunnar M. Krag53258299
Elly & Finn Devantier53232300
Vibeke Husbond Schjerlund33220301
Egon Lybech73176302
Vinderup Egnshistoriske Arkiv33167303
Ulla Egemar33151304
Erling Kildal43149305
Tove Jørgensen33104306
Niels Svendsen43052307
Hans Fiil43036308
Ulla Bager Møller13035309
Asger Frederiksen23027310
Flemming Olsen42998311
Leo Brøgger52987312
Asger Bruun72972313
Karen Nielsen22961314
Asta-Merete Knudsen82935315
AKVZ (Jo Zimmermann)22933316
Jørgen Rasmussen12929317
Frits Fabricius62927318
Bente Jørgensen42907319
Willy Larsen12899320
Laust Jensen82866321
Yrsa Rasmussen62862322
AKVZ (Peter Bake)102851323
Annegrete Engell12841324
Kurt Kermit Nielsen42807325
Flemming Boye12795326
AGGSH (Angela Ryll)82780327
A. Gyldenkærne62739328
Mette Elkjær Kristensen72714329
Stig Andresen92678330
Willy Schröder32674331
Inger Phillip12589332
Hans Krogh Sørensen22570333
Inge Marie Møller Nielsen72565334
Henning R. Haugaard42553335
Steen Kristensen72518336
Ingvard Langelund32513337
Grethe Østergaard Sørensen32508338
Connie Rønne Jørgensen152505339
Bo Lebech62505340
AGGSH e.V., AG Volkszählung12504341
Flemming Næsland12504342
Ester Huusmann22479343
Kirsten Thomsen22463344
Lise Friis12459345
Steen Torben Jensen62455346
Kirsten Jacobsen22419347
Brian Skræm32397348
Kirsten Hamborg52386349
Bert Kelm22369350
Niels Ernst Schjeldahl42368351
Anne Persson32358352
Tønder Andersen42353353
Claus-Ulrich Strüben42341354
Tom Jeppesen42338355
Vibe Roepstorff22337356
Erik Nielsen22329357
Anna og Gunnar Holst32329358
Dagny Smidemann42313359
Zitta Worm52270360
Alex Larsen22247361
Vagn Rath Hansen62226362
Rikke Vindberg62226363
Mette Maltesen12225364
Merete Nielsen32221365
Holger Schmidt-Sørensen42212366
Morten Eriksen22197367
Jens E. Caspersen32192368
Mary Nesgaard32186369
Erik Kromann12159370
Villy Andersen42147371
Leif Thor Olsen32073372
AGGSH (Heinz Dose)102063373
Bent Christiansen42049374
Niels Bach Kristensen62048375
Else Nielsen22023376
Arne Møhler32018377
Ulrik Knudsen62012378
Peter Kristiansen32000379
Majbritt Jensen22000380
Inger M. Worsøe41998381
Anette Skoú Gulbæk61966382
Heino Rost-Nielsen11965383
Ellen Fabrin21940384
Ole Andersen11939385
AGGSH (Ursula Müller)11937386
Niels Hounsø11912387
Jens Caspersen41900388
Hanne Bjørn21900389
Kaj Schmidt61890390
Erik Egeskov11880391
Kaj Ørhøj11871392
Pernille Møller Christensen31870393
Harald Wormstrup71861394
Lumby lokalhistoriske Arkiv11844395
Ellen Jensen51838396
Grethe Jensen11833397
Jørgen Petersen11825398
Inger Spang Hansen51819399
Kaj Erik Jensen21805400
John Brandt Helmersen11785401
Gunhild Dalgaard31785402
Svend Sørensen21736403
Hugo Østergaard Dynesen21721404
Henny Lauridsen41719405
Hans Jørgen Marker31719406
Gitte Broksø21715407
Gunner Egholm Rasmussen11714408
Pia Johannesen21678409
Claus Kølln11677410
Jørgen Brøndum31670411
Johan Rafaelsen61648412
Kirsten Volden51627413
Anne Grethe Christensen41626414
Hans Otto Boysen21588415
Marie Lilleris Nielsen21587416
Ole Malchau31574417
Lilly Sloth41556418
Connie Wøbbe11548419
Brar C. Roeloffs11544420
Bjarne Hjorth Andersen51542421
Niels Løgager Nielsen51542422
Anne-Mette Jensen31523423
Olav Markussen31515424
Lise Kristiansen11512425
Bodil og Jørgen Frederiksen21505426
Hanne Rasmussen21500427
Kirsten Marianne Nielsen31500428
Bent Poulsen31489429
Signe Trolle41484430
Modith Willumsen21472431
Gert Erichsen11463432
Hanne Lykke Brandenburg21440433
Else Klejs Hansen11437434
Ernst Svennesen21431435
Birgit Hjæresen31420436
Bente Lyngdahl Olsen41419437
John B. Andersen21414438
Jørgen Stage Larsen21410439
Mai-Brit Lauritsen11398440
Poul Erik Hansen11393441
Lene Simonsen31387442
Rita Pedersen11386443
Hanne Jensen31380444
Lone Frost21356445
Knud Spangsø21350446
AGGSH (Uwe Schärff)51348447
AGGSH (Peter Schick)11339448
Else Mikkelsen11335449
Ann Stahnke21331450
Sofie Dahm Lous21317451
AGGSH (Joachim Lietz)41313452
Knud Erik Nielsen11311453
Birgit Gro Jensen21308454
Lis Neergaard11290455
Klavs Bressendorff Madsen21268456
Mikkel Bregneberg Petersen31261457
Valdemar Jacobsen21248458
Kanna Hansen21243459
Martin Mørch51233460
AGGSH (Karin Pabst)51215461
Vagn sadolin11213462
Susanne Brix31209463
Jørgen Vedby Jørgensen21208464
Inge Lise Kristiansen11208465
Jonna Kvist21207466
Birthe Andersen11207467
Lissy Thorsen41203468
Lillian Annette Toop21193469
Karen Kühn21185470
Jørgen Olsen21181471
Bjarne Hansen31176472
Mikael Kristensen21166473
Karin Ramskov11162474
Lisette Sørensen21154475
Gert Borchert-Jørgensen21154476
Gunhild M. Venbjerg61144477
Aase Jacobsen31129478
Ann-Brith Blomberg11118479
Christian Nielsen11117480
Jens Christian Nielsen11117481
Karin Storm Andersen31113482
Svend Jensen31113483
Trine Grejsen21110484
Ute Boock (AGGSH)11103485
AKVZ (Hans-H. Kühl)41100486
Sanne Borgstrøm Andersen11099487
Ane Berit Månsson Buch11089488
Grete Skatka11078489
Leif Nielsen11074490
Gunnar Bentsen31066491
Felix Kruse21058492
Anna Rousing Hadsund21057493
Ejvind Rasmussen11056494
Erik Helmer Nielsen11055495
Tingsted Sogns Lokal Arkiv11055496
Mikkel Thelle31051497
Flemming Aasklint21049498
Lisbeth Andersen Holtegaard31044499
Kaj Larsen21043500
Gunnar Nielsen11033501
Helle Christiansen21022502
Ole Jørgensen21012503
Jørgen Nielsen11011504
Yvonne Bolbro11010505
Bent Rønnenfeldt41002506
Finn Jelstrup2978507
Frida Jarner1978508
Kirsten René Thomsen1976509
Hans Pedersen5951510
Robert Kjær2949511
Jan Søbygaard1946512
AKVZ (Gerhard Hertz-Kleptow)6942513
Ejner Johansen2933514
Gunnar Thomsen Pedersen2930515
Inge Haarby1924516
Jels Lokalarkiv1922517
Willy Helbo2909518
Randi Ottosen2905519
Anni Stuart2902520
Poul Rasmussen1891521
Inger Brandt Fugl2890522
Birte Overgaard1884523
Peter Sørensen1878524
Svend Petersen2878525
Samantha Nordholt Aagaard2868526
Anne-Kirsten Glumsø1867527
Karsten Dalsgaard Knudsen4865528
Bent Johansen1863529
Henriette Roued-Cunliffe1849530
Tove Jensen1838531
Merete Thrane1829532
Karin Bonde2827533
Per Maack Andersen3808534
Freddie Rasmussen2806535
Byhistorisk Arkiv2806536
Rigmor Nørgaard2804537
Peder Blommegård6798538
Minna Mortensen1794539
Stella Pedersen1789540
Lillian Andersen1788541
Annelise Brahtz2782542
Anna Rasmussen1782543
Jørgen Andersen1781544
Ruben Højmark1775545
H. Hertzum-Larsen1773546
AKVZ (Kurt Peter Voss)3756547
Lise Andersen1754548
Kirsten Bjørneboe1753549
Birte Pedersen3752550
Birte S. Dall1747551
Flemming Westervig1747552
Elisabeth Hildebrandt1746553
Aase Brauer2742554
Marie Rasmussen2742555
Jørgen S. Andersen2742556
Erling Jensen1735557
Kirsten Andersen2719558
Preben Mikkelsen2716559
Olaf Johnsen1714560
Morten Stege Olander2712561
Erik Hansen1712562
Erik Hougaard Madsen1690563
Bodil & Søren Møller1687564
Poul Kej1680565
Klaus Hansen1667566
Lisbeth Larsen1665567
Hanne Skovgaard1664568
Tonni Boysen1651569
Anne-Lise Bjerregaard1650570
Per Lunde Hansen1645571
Annelise Brathz1642572
Bent Rønnefelt2641573
Lis Rasmussen1639574
AGGSH (Hans Willi Godbersen)2637575
Erik Christensen1631576
Kirsten Bakman Andersen1630577
Karin Dammand2627578
AGGSH (C. Matthies Rickertsen)3627579
Korup Lokalarkiv1626580
Bjarne Hjort Andersen3622581
Ena Anni Madsen1621582
Rita Holm1620583
Per og Tina Meldøgaard1610584
Vagn Raarup1604585
AGGSH (Theodor Palm)1589586
Henning Bech Johansen1586587
Jens Villadsen1583588
Anne Grete Wilke1580589
Ester Pedersen1579590
Niels Mortensen4579591
Michael Christensen1566592
Maj-Britt Agerbæk Sørensen1558593
AKVZ (Otto Kiencke)2558594
Per Helge Nissen1555595
Anders Ravn Olesen1552596
Kirsten Wolsgaard1552597
H. Haugaard1550598
Jonna Dyhl1546599
AGGSH (Wiebe Kruse)4541600
Bodil Frederiksen1536601
Heidi Lund1533602
Ole Henning Damgaard1525603
Anni Lindvig2521604
Rita Rasmussen1521605
Svend Lundgaard1519606
Ib Sander Jensen1519607
Anne-Marie Laier1518608
Bent Kjeldsen1517609
Hans Jørgen Scheel1516610
Preben Bek Lomholt2516611
Birgitte Abkjær2510612
Bente Jungdal1499613
Susanne H.S.S. Heidemann1498614
Kirsten Knudsen1495615
Sigrid Nielsen1491616
Kenneth Hougaard Pedersen1485617
Knud Møller Andersen1478618
Randi Folkmann3461619
Lena Rix Stefansson1459620
Hugo Kristensen1453621
Frederik Olesen1449622
Lis Hansen2444623
Marit Hede2443624
Einer Thygesen1441625
Nanna Floor Clausen4438626
Janni Gade1435627
Bodil Rafaelsen1435628
Tove Jensen1435629
Grethe Dimpker & Anni Iversen1434630
Peter Christensen1433631
Poul F. Andersen1413632
Skive Byhistoriske Arkiv1411633
Ulla Holtze1411634
Villy Danielsen1410635
Bjørn Købsted2409636
Ulla Jacobsen1402637
Karen Lis Andersen1393638
Palle Lykke Ravn1393639
Lone Bornefelt2391640
Anemarie Bagger Gjermandsen1391641
Elin B. Damgaard4386642
Bente Bitsch2382643
Thomas Ingerslev Andersen1372644
Alice Johansen1371645
Britta Folkmann3371646
Kirsten Høltermand1371647
Chr. Holm1370648
Peter Dörling2366649
Fjerritslev Lokalhist. Arkiv1356650
Vagn Jacobsen1354651
Torben Nyhuus1347652
Jytte Thiel Nielsen1347653
Inger Sørensen2330654
Ulrik Lieberoth1317655
Ester Olsen1316656
Winnie Steen1313657
Inger Olsen1300658
John Bils1285659
Asbjørn Romvig Thomsen1281660
Hans Otto Hansen1279661
Jytte Sørensen c/o Køge Byhistoriske Arkiv1276662
Hans Ressel3268663
Helga Fabricius Thomsen1262664
Inge Kreiberg1260665
Inge Pedersen1251666
Katja Hansen1246667
Asbjørn Hellum1243668
Eding Jensen1242669
Ulla Folkmann1242670
Jens Caspersen1239671
Jørgen Jørgensen1239672
Svend Laustsen2234673
Diana Wolff Bie 1229674
Pia Laulund7220675
Solrød Lokalarkiv1219676
Birgit E. Brandt2207677
Lis Birgit Jensen1202678
Ole H. Jensen1201679
Lars Skovvang Larsen1187680
Maibritt Jensen1181681
AGGSH (Jan Hinnerk Junge)1165682
Einar Surrow1161683
AKVZ (Robert Riemann)1157684
Leif Bjørkskov1151685
Jette Bøgvad1150686
Ingelise Vendelbo1149687
Inger Lundholm198688
Ole M. J. Frellis388689
Else Søndergaard Larsen186690
Bente Jensen184691
Hanne Gjesing Laursen178692
Anton Blaabjerg175693
AKVZ (Peter Wilde)174694
Ulrik Liberoth167695
AKVZ (Uwe Schärff)166696
Gert Holger Bredahl Jensen161697
Dansk Data Arkiv11698

KB = Kirkebog, KLTB = Kollektbog, MATR = Matrikel, MT = Matrikel, OE = Oeders Eftr., SKMT = Skattemandtal, TP = Tyendeprotokol

Revideret 28/8-2019 af lolu@sa.dk   Se udviklingen af kirkebogsindtastninger