KIP projektet





 

Korrekturhitliste samlet oversigt 24/4-2017

navnAntal materialerAntal personer
Erik G. Andresen147711728701
H. Due-Hansen10588087402
Helle Foss6336289073
Kristian Øllgaard6703653724
Jytte Nielsen5962777325
Ove Kühn4082258686
Hans Martin Laustsen4201807757
Ejvind Vestergaard1841621658
Svend Erik Sørensen981601289
Leif Dehnits22513552210
Holger Waaben19812910911
Paul Knudsen21412861412
Aase Daarbak21211790013
Aase Frøslev14411576014
Tommy Ottesen9011257115
John Gregers Hvidkjær1419672716
Willy Langelund1678617917
N. P. Bladt868563218
Inge Raun898534219
Sofie Petersen1258429420
Grethe Abkjær737965221
Karl Nielsen637923122
Ivan Dahl1137777323
Kirsten Knudsen1626907124
Yvonna Nielsen1006675425
Britt Walbum1076469526
Christel Nilsson1476015227
Svend-Erik Christiansen1075976028
Georg Agerby45562729
Bent Juhl Christensen1005021330
Vibeke Pedersen714923331
Ingelise Jacobsen464850132
Christen Langelund724819733
Hans H. Worsøe744752334
Flemming Thygesen794650135
Hanne Nina Vestergaard614551436
Egil Holm Nielsen274451737
Eva Larsen824438738
Ole Svensson604437539
Sokkelund Herreds Genealogiske Forening444323140
Jørgen Thue Pedersen674314441
Paul Georg Pedersen604291242
Anne-Marie Lindegaard484195843
Bente Henriksen814049644
Ingrid Schmidt183938445
Ena Eiberg533907246
Hedvig Pitzner-Jørgensen733720347
Ib Walbum643718948
Willy Fæster613554649
Rene Frederiksen183536850
Henrik Andresen673470551
Lars Jørgen Helbo543416852
Anni Christensen253351253
Leif Sepstrup393345854
Jørn Kjøller243285055
Kirsten Jørgensen353262156
Birgit Elisabeth Brandt783251157
Kirsten Andersen542917758
Inga Pedersen522838059
AKVZ (Dorothea Klahn)302756660
AGGSH (Ute Boock)582740261
Ingrid Wisborg Gade502733362
Dalgaard Jensen302709663
Mona Finderup592697364
John Madsen312659865
Grethe E. Nielsen772639566
AGGSH (Carsten Dahm)402612467
Mette Lausten582601468
Nina Wognsen432584669
Ole H. Damgaard272441370
Niels Vestergaard Larsen672387571
Connie Taarup152363472
Poul Georg Pedersen272210373
Jytte Sørensen112165174
Birthe Kongsbak252113375
Inga Ladefoged322088176
Michael Lund282086377
Lis Jensen362078578
Jørgen Hansen292077879
Arne Navne252060680
Grethe Jensen92057381
Kaja Johansen172012382
Per Johansen241998183
Anke Rannegger231986884
AGGSH (Resi Rudat)611977585
Per Agerbæk Sørensen291968086
Birgit Henriksen151907487
Kaj Sørensen131873888
Svend Haakon Jensen251871989
Keld Johannes Larsen Sølvbjerg351865190
Preben Brauer301789291
Kurt Andersen121763592
Ib og Britt Walbum151715793
Jürgen Drifthaus121631494
Anita Thuesen201610995
Søren Møller Marcussen141580096
Lindy Kirkensgaard Kær481575797
Ib Hansen281530998
Uwe Jacobsen251500999
Jenny Rasmussen2114895100
Bent Ødegaard2614893101
Bente Brink Kruhöffer1614708102
Benthe & Svend Aage Anthony114355103
Niels Haunsø1014255104
Karen Birgit Reib1014209105
Lillian Holm Nielsen914208106
N. N. Ukendt3314187107
Børge Laulund2914080108
Christian Carstensen1513963109
Thomas Nielsen3013708110
Henning Jensen513282111
Bodil Møller1913026112
Inge Allesø Nielsen1212781113
Kirsten Behrendt Lund1812779114
Zanne Birgitte Kjær3012773115
Karen Jørgensen1312626116
Brian Petersen2012602117
Brita Krogsgaard1412597118
Georg Simon1412305119
Lisbet Elmose1212289120
Odette Althoff1411710121
Irene og Arne Sørensen1211441122
AGGSH (Renate Detlef)4711360123
Svend Åge Brun Hansen1511322124
Jørgen Thrier Mortensen1811115125
Esther Munk2810961126
Else M. Larsen710927127
Gurli Vibeke3010906128
Else Svensson1010740129
Ursel Mrohs3210510130
Ole Jørgensen1910420131
Jens Kjær1310374132
Kristen Nygaard2510317133
Poul Jonassen2410223134
Kjeld Jakobsen1210175135
Lis Thavlov410086136
Elsebeth Haunsø89982137
Inger Buchard69879138
Birthe Bodenvald Kristensen79784139
Karna Hansen139763140
Birthe Andersen159631141
Grethe E. Nielsen389515142
Niels L. Nielsen139472143
Lokalsamlingen i Skagen79369144
Karin Viborg Andersen119197145
Peter Bruhn Meder79125146
Børge Kronborg149007147
Frank Agnor Jensen148986148
Lisbeth Ulsøe208836149
Harriet Hansen58818150
Børge Kjær148727151
Kaj Sandholdt108665152
Inge-Lise Trampedach48617153
Knud Bengtson58564154
Finn Grandt-Nielsen68476155
Jesper Vang Hansen138428156
Claus Jensen308421157
Bent Nørgaard Larsen358259158
AGGSH (Harry Schulz)108177159
AKVZ (Bernd Peter Päffgen)278021160
Henning Karlsson67907161
Henning Bach Andersen137884162
Anna Rasmussen87835163
Peter Kudsk247738164
Anni Christensen147714165
Anne-Lise Brinkhard217661166
Wallis Jensen27540167
Kurt Hansen17481168
Villy Andersen157474169
Dorte Nyholm Christensen127449170
Edith Boye Olesen37431171
Birgit Madsen57422172
Johannes Pedersen97324173
Helga Bach37322174
Peter Thomsen207317175
Britta Matthiasen227258176
Lone Rasmussen117144177
Birte Hjort37124178
Hans Juul-Larsen167092179
Jørgen Greve207092180
Otto Ramm127070181
Bent Rønnenfelt137027182
Gudrun Pedersen96999183
Birthe V. Jørgensen166961184
Knud Nielsen76896185
Birthe Ingerslev86845186
Birgit Mortensen156704187
Bent Kronsell36703188
Hans Nielsen26632189
Hans Willy Larsen46629190
Frederik Daabeck56616191
Anders Bomholdt76482192
Karen Lindholdt56435193
Kennith Michael Christensen66417194
Edith Struve Christensen26328195
Gregers Hvidkjær196271196
Theodor Beck26214197
Birgitte Nørring106092198
Bitten Mølgaard76064199
John Iversen Bech96052200
Erling Gammelmark65987201
Steen Kristensen165936202
Fredi Paludan Bentsen125908203
Anne Grethe Jensen125783204
Hans Chr. Hansen115720205
Kaj Henriksen95668206
Anette Susie Hvidkjær835588207
Mary Frølund Sørensen135573208
Jens Peter Hansen205550209
Annette Andersen45540210
Niels R. Danielsen75530211
Bent Børge Larsen105512212
Helge Lago Bay75487213
Hanne Gjesing Jørgensen105464214
Kaj Ahlburg65420215
Ellen og Verner Christiansen55387216
Edel Hansen85385217
Jørn Sørensen85375218
Jens V. Olsen15351219
Ulla Bager Møller25328220
Svend Aage Sandberg Eriksen85280221
Poul Christensen75224222
Arne Julin145218223
Kurt Guldbæk115157224
Torben Steen Rosenberg135106225
Henning Jensen65101226
Randi Sørensen54972227
14964228
Anna Riis24962229
Alice Johansen54936230
Birte M. Hejnfelt74882231
Birte Hjort24848232
Søren Møller54848233
Lis Hindrichsen44837234
Jytte Hammerich Fauerby134823235
Finn Folkmann54685236
Jytte Skaaning54684237
Thomas Kortz184660238
Hanne Slovgaard44544239
Finn Kristensen44507240
Tove Larsen44506241
Sonja Ramsøe Hansen54446242
Bente Brodersen84436243
Asta-Merete Knudsen124419244
Hans Andersen34377245
Inger Kirkensgaard84338246
Svend Ove Edvardsen44317247
Martha Kombak114283248
Ole Søndergaard104254249
Emil M. Stautz44231250
Poul Brodersen84226251
Lillian Larsen64206252
Vivi Severin Mortensen24188253
Lars Balslev Jensen84156254
Mogens Skov Kristensen74154255
Lizzie Øgaard Madsen104082256
Kurt Pedersen54066257
Keld Leo Jensen53980258
Alice Sachse83973259
Poul D. C. Christensen63973260
Alice Kruse43926261
Rolf Kjær-Hansen53908262
Birgit Øskov23893263
Erik Hansen83886264
AKVZ (Wolfgang Boock)73835265
Jill Munnecke63818266
Birthe Højmark Pedersen13802267
Holger Helbo83801268
Helle Schultz Christiansen83789269
Gitte Assarson43784270
Ole og Karen Jørgensen43778271
Svend Ingerslev-Olesen53776272
Jørgen Jørgensen83775273
Karen Møller Nielsen103775274
Peter Steffensen33766275
Middelfart Byarkiv23762276
Bente Jørgensen BJ63673277
Jytte Larsen63649278
Karin Nissen23599279
Erik Krogsgaard43589280
Lis Winther Rasmussen73566281
Johannes Witt93518282
Karl Erik Kirkensgaard63514283
Magnus Pedersen43485284
Karin Storm Andersen73454285
Jørgen Hansen43444286
Grethe Hansen93435287
Peter Ramskov Andersen53425288
Bent Pawlowski43384289
AGGSH (Hans Peter Voss)33358290
Inge Lise Krogh113352291
Lennart Fensmark Frederiksen73330292
Eva Worm Nielsen53305293
Vejle Byhistoriske Arkiv og Stadsarkiv13300294
Eigil Sennels53290295
Ivan Skjødt Kondrup53271296
AGGSH (Jan Peter Andersen)93264297
Gunnar M. Krag53258298
Elly & Finn Devantier53232299
Vibeke Husbond Schjerlund33220300
Egon Lybech73176301
Vinderup Egnshistoriske Arkiv33167302
Ulla Egemar33151303
Erling Kildal43149304
Tove Jørgensen33104305
Niels Svendsen43052306
Hans Fiil43036307
Ulla Bager Møller13035308
Asger Frederiksen23027309
Flemming Olsen42998310
Leo Brøgger52987311
Asger Bruun72972312
Karen Nielsen22961313
AKVZ (Jo Zimmermann)22933314
Jørgen Rasmussen12929315
Frits Fabricius62927316
Bente Jørgensen42907317
Willy Larsen12899318
Laust Jensen82866319
Yrsa Rasmussen62862320
AKVZ (Peter Bake)102851321
Annegrete Engell12841322
Kurt Kermit Nielsen42807323
Flemming Boye12795324
AGGSH (Angela Ryll)82780325
A. Gyldenkærne62739326
Mette Elkjær Kristensen72714327
Stig Andresen92678328
Willy Schröder32674329
Lene Flink Knudsen72597330
Inger Phillip12589331
Hans Krogh Sørensen22570332
Inge Marie Møller Nielsen72565333
Henning R. Haugaard42553334
Ingvard Langelund32513335
Grethe Østergaard Sørensen32508336
Connie Rønne Jørgensen152505337
Bo Lebech62505338
Flemming Næsland12503339
Ester Huusmann22479340
Kirsten Thomsen22463341
Lise Friis12459342
Steen Torben Jensen62455343
Henry Ammitzbøll52438344
Kirsten Jacobsen22419345
Brian Skræm32397346
Kirsten Hamborg52386347
Bert Kelm22369348
Niels Schjeldahl42367349
Anne Persson32358350
Tønder Andersen42353351
Claus-Ulrich Strüben42341352
Tom Jeppesen42338353
Vibe Roepstorff22337354
Erik Nielsen22329355
Anna og Gunnar Holst32329356
Dagny Smidemann42313357
Zitta Worm52270358
Alex Larsen22247359
Vagn Rath Hansen62226360
Rikke Vindberg62226361
Mette Maltesen12225362
Merete Nielsen32221363
Holger Schmidt-Sørensen42212364
Morten Eriksen22197365
Jens E. Caspersen32192366
Mary Nesgaard32186367
Villy Andersen42147368
Leif Thor Olsen32073369
AGGSH (Heinz Dose)102063370
Bent Christiansen42049371
Niels Bach Kristensen62048372
Else Nielsen22023373
Arne Møhler32018374
Ulrik Knudsen62012375
Peter Kristiansen32000376
Majbritt Jensen22000377
Inger M. Worsøe41998378
Anette Skoú Gulbæk61966379
Heino Rost-Nielsen11965380
Ellen Fabrin21940381
Ole Andersen11939382
AGGSH (Ursula Müller)11937383
Niels Hounsø11912384
Jens Caspersen41900385
Hanne Bjørn21900386
Kaj Schmidt61890387
Erik Egeskov11880388
Kaj Ørhøj11871389
Pernille Møller Christensen31870390
Harald Wormstrup71861391
Lumby lokalhistoriske Arkiv11844392
Ellen Jensen51838393
Jørgen Petersen11825394
Inger Spang Hansen51819395
Kaj Erik Jensen21805396
John Brandt Helmersen11785397
Gunhild Dalgaard31785398
Hugo Østergaard Dynesen21721399
Henny Lauridsen41719400
Hans Jørgen Marker31719401
Gitte Broksø21715402
Gunner Egholm Rasmussen11714403
Pia Johannesen21678404
Claus Kølln11677405
Jørgen Brøndum31670406
Johan Rafaelsen61648407
Kirsten Volden51627408
Anne Grethe Christensen41626409
Hans Otto Boysen21588410
Marie Lilleris Nielsen21587411
Ole Malchau31574412
Lilly Sloth41556413
Karen Kühn31556414
Connie Wøbbe11548415
Brar C. Roeloffs11544416
Bjarne Hjorth Andersen51542417
Niels Løgager Nielsen51542418
Anne-Mette Jensen31523419
Olav Markussen31515420
Lise Kristiansen11512421
Bodil og Jørgen Frederiksen21505422
Hanne Rasmussen21500423
Bent Poulsen31489424
Signe Trolle41484425
Modith Willumsen21472426
Gert Erichsen11463427
Hanne Lykke Brandenburg21440428
Else Klejs Hansen11437429
Ernst Svennesen21431430
Lene Simonsen41431431
Birgit Hjæresen31420432
Bente Lyngdahl Olsen41419433
John B. Andersen21414434
Jørgen Stage Larsen21410435
Erik Kromann11409436
Mai-Brit Lauritsen11398437
Poul Erik Hansen11393438
Rita Pedersen11386439
Hanne Jensen31380440
Lone Frost21356441
Knud Spangsø21350442
AGGSH (Uwe Schärff)51348443
AGGSH (Peter Schick)11339444
Else Mikkelsen11335445
Ann Stahnke21331446
Sofie Dahm Lous21317447
AGGSH (Joachim Lietz)41313448
Knud Erik Nielsen11311449
Lis Neergaard11290450
Klavs Bressendorff Madsen21268451
Mikkel Bregneberg Petersen31261452
Valdemar Jacobsen21248453
Kanna Hansen21243454
Martin Mørch51233455
AGGSH (Karin Pabst)51215456
Vagn sadolin11213457
Susanne Brix31209458
Jørgen Vedby Jørgensen21208459
Inge Lise Kristiansen11208460
Jonna Kvist21207461
Birthe Andersen11207462
Lissy Thorsen41203463
Lillian Annette Toop21193464
Jørgen Olsen21181465
Bjarne Hansen31176466
Mikael Kristensen21166467
Karin Ramskov11162468
Lisette Sørensen21154469
Gert Borchert-Jørgensen21154470
Gunhild M. Venbjerg61144471
Aase Jacobsen31129472
Ann-Brith Blomberg11118473
Christian Nielsen11117474
Jens Christian Nielsen11117475
Svend Jensen31113476
Trine Grejsen21110477
Ute Boock (AGGSH)11103478
AKVZ (Hans-H. Kühl)41100479
Sanne Borgstrøm Andersen11099480
Ane Berit Månsson Buch11089481
Grete Skatka11078482
Gunnar Bentsen31066483
Felix Kruse21058484
Anna Rousing Hadsund21057485
Ejvind Rasmussen11056486
Erik Helmer Nielsen11055487
Tingsted Sogns Lokal Arkiv11055488
Mikkel Thelle31051489
Flemming Aasklint21049490
Lisbeth Andersen Holtegaard31044491
Kaj Larsen21043492
Gunnar Nielsen11033493
Helle Christiansen21022494
Ole Jørgensen21012495
Jørgen Nielsen11011496
Yvonne Bolbro11010497
Finn Jelstrup2978498
Frida Jarner1978499
Kirsten René Thomsen1976500
Hans Pedersen5951501
Robert Kjær2949502
Jan Søbygaard1946503
AKVZ (Gerhard Hertz-Kleptow)6942504
Ejner Johansen2933505
Gunnar Thomsen Pedersen2930506
Inge Haarby1924507
Jels Lokalarkiv1922508
Willy Helbo2909509
Randi Ottosen2905510
Anni Stuart2902511
Leif Nielsen1891512
Poul Rasmussen1891513
Inger Brandt Fugl2890514
Birte Overgaard1884515
Peter Sørensen1878516
Svend Petersen2878517
Anne-Kirsten Glumsø1867518
Karsten Dalsgaard Knudsen4865519
Bent Johansen1863520
Henriette Roued-Cunliffe1849521
Tove Jensen1838522
Merete Thrane1829523
Karin Bonde2827524
Per Maack Andersen3808525
Freddie Rasmussen2806526
Byhistorisk Arkiv2806527
Rigmor Nørgaard2804528
Peder Blommegård6798529
Minna Mortensen1794530
Stella Pedersen1789531
Lillian Andersen1788532
Annelise Brahtz2782533
Anna Rasmussen1782534
Jørgen Andersen1781535
Ruben Højmark1775536
H. Hertzum-Larsen1773537
Bent Rønnenfeldt3761538
AKVZ (Kurt Peter Voss)3756539
Lise Andersen1754540
Kirsten Bjørneboe1753541
Birte Pedersen3752542
Flemming Westervig1747543
Elisabeth Hildebrandt1746544
Birte S. Dall1746545
Aase Brauer2742546
Anni Lindvig2742547
Marie Rasmussen2742548
Jørgen S. Andersen2742549
Erling Jensen1735550
Birgit Gro Jensen1731551
Kirsten Andersen2719552
Preben Mikkelsen2716553
Olaf Johnsen1714554
Morten Stege Olander2712555
Erik Hansen1712556
Erik Hougaard Madsen1690557
Bodil & Søren Møller1687558
Poul Kej1680559
Klaus Hansen1667560
Lisbeth Larsen1665561
Hanne Skovgaard1664562
Tonni Boysen1651563
Anne-Lise Bjerregaard1650564
Per Lunde Hansen1645565
Annelise Brathz1642566
Lis Rasmussen1639567
AGGSH (Hans Willi Godbersen)2637568
Erik Christensen1631569
Kirsten Bakman Andersen1630570
Karin Dammand2627571
AGGSH (C. Matthies Rickertsen)3627572
Korup Lokalarkiv1626573
Bjarne Hjort Andersen3622574
Ena Anni Madsen1621575
Rita Holm1620576
Per og Tina Meldøgaard1610577
Vagn Raarup1604578
AGGSH (Theodor Palm)1589579
Henning Bech Johansen1586580
Jens Villadsen1583581
Anne Grete Wilke1580582
Ester Pedersen1579583
Niels Mortensen4579584
Michael Christensen1566585
Maj-Britt Agerbæk Sørensen1558586
AKVZ (Otto Kiencke)2558587
Per Helge Nissen1555588
Anders Ravn Olesen1552589
Kirsten Wolsgaard1552590
H. Haugaard1550591
Jonna Dyhl1546592
AGGSH (Wiebe Kruse)4541593
Bodil Frederiksen1536594
Heidi Lund1533595
Ole Henning Damgaard1525596
Rita Rasmussen1521597
Svend Lundgaard1519598
Ib Sander Jensen1519599
Kirsten Marianne Nielsen1518600
Anne-Marie Laier1518601
Bent Kjeldsen1517602
Hans Jørgen Scheel1516603
Preben Bek Lomholt2516604
Birgitte Abkjær2510605
Bente Jungdal1499606
Susanne H.S.S. Heidemann1498607
Kirsten Knudsen1495608
Sigrid Nielsen1491609
Kenneth Hougaard Pedersen1485610
Knud Møller Andersen1478611
Randi Folkmann3461612
Lena Rix Stefansson1459613
Hugo Kristensen1453614
Frederik Olesen1449615
Lis Hansen2444616
Marit Hede2443617
Einer Thygesen1441618
Nanna Floor Clausen4438619
Janni Gade1435620
Bodil Rafaelsen1435621
Tove Jensen1435622
Grethe Dimpker & Anni Iversen1434623
Peter Christensen1433624
Poul F. Andersen1413625
Skive Byhistoriske Arkiv1411626
Ulla Holtze1411627
Villy Danielsen1410628
Bjørn Købsted2409629
Ulla Jacobsen1402630
Karen Lis Andersen1393631
Palle Lykke Ravn1393632
Lone Bornefelt2391633
Anemarie Bagger Gjermandsen1391634
Elin B. Damgaard4386635
Bente Bitsch2382636
Thomas Ingerslev Andersen1372637
Alice Johansen1371638
Erling Kildal1371639
Britta Folkmann3371640
Kirsten Høltermand1371641
Chr. Holm1370642
Peter Dörling2366643
Fjerritslev Lokalhist. Arkiv1356644
Vagn Jacobsen1354645
Torben Nyhuus1347646
Jytte Thiel Nielsen1347647
Inger Sørensen2330648
Ulrik Lieberoth1317649
Ester Olsen1316650
Bent Rønnefelt1313651
Winnie Steen1313652
Inger Olsen1300653
John Bils1285654
Asbjørn Romvig Thomsen1281655
Hans Otto Hansen1279656
Jytte Sørensen c/o Køge Byhistoriske Arkiv1276657
Hans Ressel3268658
Helga Fabricius Thomsen1262659
Inge Kreiberg1260660
Inge Pedersen1251661
Katja Hansen1246662
Asbjørn Hellum1243663
Eding Jensen1242664
Ulla Folkmann1242665
Jørgen Jørgensen1239666
Jens Caspersen1239667
Svend Laustsen2234668
Diana Wolff Bie 1229669
Pia Laulund7220670
Solrød Lokalarkiv1219671
Birgit E. Brandt2207672
Lis Birgit Jensen1202673
Ole H. Jensen1201674
Lars Skovvang Larsen1187675
Maibritt Jensen1181676
AGGSH (Jan Hinnerk Junge)1165677
Einar Surrow1161678
AKVZ (Robert Riemann)1157679
Leif Bjørkskov1151680
Jette Bøgvad1150681
Ingelise Vendelbo1149682
Inger Lundholm198683
Ole M. J. Frellis388684
Else Søndergaard Larsen186685
Bente Jensen184686
Hanne Gjesing Laursen178687
Anton Blaabjerg175688
AKVZ (Peter Wilde)174689
Ulrik Liberoth167690
AKVZ (Uwe Schärff)166691
Gert Holger Bredahl Jensen161692
Dansk Data Arkiv11693

KB = Kirkebog, KLTB = Kollektbog, MATR = Matrikel, MT = Matrikel, OE = Oeders Eftr., SKMT = Skattemandtal, TP = Tyendeprotokol

Revideret 24/4-2017 af nc@sa.dk   Se udviklingen af kirkebogsindtastninger