KIP projektet





 

Korrekturhitliste samlet oversigt 11/1-2018

navnAntal materialerAntal personer
Erik G. Andresen147711728701
H. Due-Hansen10588092072
Helle Foss6336289073
Kristian Øllgaard6703653724
Jytte Nielsen5962777335
Ove Kühn4082258686
Svend Erik Sørensen1392045617
Hans Martin Laustsen4201807758
Ejvind Vestergaard1831611619
Leif Dehnits22513552210
Holger Waaben19812910911
Paul Knudsen21412861412
Aase Daarbak21211790013
Aase Frøslev14411576114
Tommy Ottesen9011257415
John Gregers Hvidkjær1419672716
Willy Langelund1678617917
N. P. Bladt868563218
Inge Raun898534219
Sofie Petersen1258429420
Ivan Dahl1148069221
Karl Nielsen637978922
Grethe Abkjær737965223
Kirsten Knudsen1626907124
Yvonna Nielsen1006675425
Britt Walbum1076469526
Christel Nilsson1476015227
Svend-Erik Christiansen1075976028
Georg Agerby45562729
Bent Juhl Christensen1005021330
Vibeke Pedersen714923331
Ingelise Jacobsen464850132
Christian Langelund724819733
Hans H. Worsøe744752334
Flemming Thygesen794650135
Hanne Nina Vestergaard614551436
Egil Holm Nielsen274451737
Eva Larsen824438938
Ole Svensson604437539
Sokkelund Herreds Genealogiske Forening444323140
Jørgen Thue Pedersen674314441
Paul Georg Pedersen604291242
Anne-Marie Lindegaard484195843
Hedvig Pitzner-Jørgensen744162244
Bente Henriksen814049845
Ingrid Schmidt183938446
Ena Eiberg533907247
Ib Walbum643718948
Kirsten Jørgensen373600449
Willy Fæster613554650
Rene Frederiksen183536851
Henrik Andresen673470552
Lars Jørgen Helbo543416853
Anni Christensen253351254
Leif Sepstrup393345855
Jørn Kjøller243285056
Birgit Elisabeth Brandt783251157
Inga Pedersen552918058
Kirsten Andersen542917759
AKVZ (Dorothea Klahn)302756660
AGGSH (Ute Boock)582740261
Ingrid Wisborg Gade502733362
Dalgaard Jensen302709663
Mona Finderup592697364
John Madsen312660265
Grethe E. Nielsen772639566
AGGSH (Carsten Dahm)402612467
Mette Lausten582601468
Nina Wognsen432584669
Zanne Birgitte Kjær332448370
Ole H. Damgaard272441371
Niels Vestergaard Larsen672387572
Connie Taarup152363473
Poul Georg Pedersen272210374
Jytte Sørensen112165175
Birthe Kongsbak252113376
Inga Ladefoged322088177
Michael Lund282086378
Lis Jensen362078579
Jørgen Hansen292077880
Arne Navne252060681
Grethe Jensen92057382
Kaja Johansen172012383
Per Johansen241998184
Anke Rannegger231986885
AGGSH (Resi Rudat)611977586
Per Agerbæk Sørensen291968087
Birgit Henriksen151907488
Kaj Sørensen131873889
Svend Haakon Jensen251871990
Keld Johannes Larsen Sølvbjerg351865191
Preben Brauer301789292
Kurt Andersen121763593
Ib og Britt Walbum151715894
Jürgen Drifthaus121631495
Anita Thuesen201610996
Søren Møller Marcussen141580097
Lindy Kirkensgaard Kær481575798
Ib Hansen281530999
N. N. Ukendt3415037100
Uwe Jacobsen2515009101
Jenny Rasmussen2114895102
Bent Ødegaard2614893103
Bente Brink Kruhöffer1614708104
Benthe & Svend Aage Anthony114355105
Niels Haunsø1014255106
Karen Birgit Reib1014209107
Lillian Holm Nielsen914208108
Børge Laulund2914080109
Christian Carstensen1513963110
Thomas Nielsen3013708111
Henning Jensen513282112
Bodil Møller1913026113
Inge Allesø Nielsen1212781114
Kirsten Behrendt Lund1812779115
Karen Jørgensen1312626116
Brian Petersen2012602117
Brita Krogsgaard1412597118
Georg Simon1412305119
Lisbet Elmose1212289120
Odette Althoff1411710121
Irene og Arne Sørensen1211441122
AGGSH (Renate Detlef)4711360123
Svend Åge Brun Hansen1511323124
Jørgen Thrier Mortensen1811115125
Esther Munk2810961126
Else M. Larsen710927127
Gurli Vibeke3010906128
Else Svensson1010740129
Ursel Mrohs3210510130
Ole Jørgensen1910420131
Jens Kjær1310374132
Kristen Nygaard2510317133
Poul Jonassen2410223134
Kjeld Jakobsen1210174135
Lis Thavlov410086136
Elsebeth Haunsø89982137
Inger Buchard69879138
Birthe Bodenvald Kristensen79784139
Karna Hansen139763140
Birthe Andersen159631141
Grethe E. Nielsen389515142
Niels L. Nielsen139472143
Lokalsamlingen i Skagen79369144
Karin Viborg Andersen119197145
Peter Bruhn Meder79125146
Børge Kronborg149007147
Frank Agnor Jensen148986148
Lisbeth Ulsøe208836149
Harriet Hansen58818150
Børge Kjær148727151
Kaj Sandholdt108665152
Inge-Lise Trampedach48617153
Knud Bengtson58564154
Finn Grandt-Nielsen68476155
Jesper Vang Hansen138428156
Claus Jensen308421157
Bent Nørgaard Larsen358259158
AGGSH (Harry Schulz)108177159
AKVZ (Bernd Peter Päffgen)278021160
Henning Karlsson67907161
Henning Bach Andersen137884162
Anna Rasmussen87835163
Peter Kudsk247738164
Anni Christensen147714165
Anne-Lise Brinkhard217661166
Wallis Jensen27540167
Kurt Hansen17481168
Villy Andersen157474169
Dorte Nyholm Christensen127449170
Edith Boye Olesen37431171
Birgit Madsen57422172
Johannes Pedersen97324173
Helga Bach37322174
Peter Thomsen207317175
Britta Matthiasen227258176
Lone Rasmussen117144177
Birte Hjort37124178
Hans Juul-Larsen167092179
Jørgen Greve207092180
Otto Ramm127070181
Bent Rønnenfelt137027182
Gudrun Pedersen96999183
Birthe V. Jørgensen166961184
Knud Nielsen76896185
Birthe Ingerslev86845186
Birgit Mortensen156704187
Bent Kronsell36703188
Hans Nielsen26632189
Hans Willy Larsen46629190
Frederik Daabeck56616191
Anders Bomholdt76482192
Karen Lindholdt56435193
Kennith Michael Christensen66417194
Edith Struve Christensen26328195
Gregers Hvidkjær196271196
Theodor Beck26214197
Birgitte Nørring106092198
Bitten Mølgaard76064199
John Iversen Bech96052200
Erling Gammelmark65987201
Fredi Paludan Bentsen125908202
Steen Kristensen165857203
Anne Grethe Jensen125783204
Hans Chr. Hansen115720205
Kaj Henriksen95668206
Anette Susie Hvidkjær835588207
Mary Frølund Sørensen135573208
Jens Peter Hansen205550209
Annette Andersen45540210
Niels R. Danielsen75530211
Bent Børge Larsen105512212
Helge Lago Bay75487213
Hanne Gjesing Jørgensen105464214
Kaj Ahlburg65420215
Ellen og Verner Christiansen55387216
Edel Hansen85385217
Jørn Sørensen85375218
Jens V. Olsen15351219
Ulla Bager Møller25328220
Svend Aage Sandberg Eriksen85280221
Poul Christensen75224222
Arne Julin145218223
Kurt Guldbæk115157224
Torben Steen Rosenberg135106225
Henning Jensen65101226
Randi Sørensen54972227
14964228
Anna Riis24962229
Alice Johansen54936230
Birte M. Hejnfelt74882231
Birte Hjort24848232
Søren Møller54848233
Lis Hindrichsen44837234
Jytte Hammerich Fauerby134823235
Finn Folkmann54685236
Jytte Skaaning54684237
Thomas Kortz184660238
Kirsten Rejmers14559239
Hanne Slovgaard44544240
Finn Kristensen44507241
Tove Larsen44506242
Sonja Ramsøe Hansen54446243
Bente Brodersen84436244
Asta-Merete Knudsen124419245
Hans Andersen34377246
Inger Kirkensgaard84338247
Svend Ove Edvardsen44317248
Martha Kombak114283249
Ole Søndergaard104254250
Emil M. Stautz44231251
Poul Brodersen84226252
Lillian Larsen64206253
Vivi Severin Mortensen24188254
Lars Balslev Jensen84156255
Mogens Skov Kristensen74154256
Lizzie Øgaard Madsen104082257
Kurt Pedersen54066258
Keld Leo Jensen53980259
Alice Sachse83973260
Poul D. C. Christensen63973261
Alice Kruse43926262
Rolf Kjær-Hansen53908263
Birgit Øskov23893264
Erik Hansen83886265
AKVZ (Wolfgang Boock)73835266
Jill Munnecke63818267
Birthe Højmark Pedersen13802268
Holger Helbo83801269
Helle Schultz Christiansen83789270
Gitte Assarson43784271
Ole og Karen Jørgensen43778272
Svend Ingerslev-Olesen53776273
Jørgen Jørgensen83775274
Karen Møller Nielsen103775275
Peter Steffensen33766276
Middelfart Byarkiv23762277
Bente Jørgensen BJ63673278
Jytte Larsen63649279
Karin Nissen23599280
Erik Krogsgaard43589281
Lis Winther Rasmussen73566282
Johannes Witt93518283
Karl Erik Kirkensgaard63514284
Magnus Pedersen43485285
Karin Storm Andersen73454286
Jørgen Hansen43444287
Grethe Hansen93435288
Peter Ramskov Andersen53425289
Bent Pawlowski43384290
AGGSH (Hans Peter Voss)33358291
Inge Lise Krogh113352292
Lennart Fensmark Frederiksen73330293
Eva Worm Nielsen53305294
Vejle Byhistoriske Arkiv og Stadsarkiv13300295
Eigil Sennels53290296
Ivan Skjødt Kondrup53271297
AGGSH (Jan Peter Andersen)93264298
Gunnar M. Krag53258299
Elly & Finn Devantier53232300
Vibeke Husbond Schjerlund33220301
Egon Lybech73176302
Vinderup Egnshistoriske Arkiv33167303
Ulla Egemar33151304
Erling Kildal43149305
Tove Jørgensen33104306
Niels Svendsen43052307
Hans Fiil43036308
Ulla Bager Møller13035309
Asger Frederiksen23027310
Flemming Olsen42998311
Leo Brøgger52987312
Asger Bruun72972313
Karen Nielsen22961314
AKVZ (Jo Zimmermann)22933315
Jørgen Rasmussen12929316
Frits Fabricius62927317
Bente Jørgensen42907318
Willy Larsen12899319
Laust Jensen82866320
Yrsa Rasmussen62862321
AKVZ (Peter Bake)102851322
Annegrete Engell12841323
Kurt Kermit Nielsen42807324
Flemming Boye12795325
AGGSH (Angela Ryll)82780326
A. Gyldenkærne62739327
Mette Elkjær Kristensen72714328
Stig Andresen92678329
Willy Schröder32674330
Lene Flink Knudsen72597331
Inger Phillip12589332
Hans Krogh Sørensen22570333
Inge Marie Møller Nielsen72565334
Henning R. Haugaard42553335
Ingvard Langelund32513336
Grethe Østergaard Sørensen32508337
Connie Rønne Jørgensen152505338
Bo Lebech62505339
Flemming Næsland12504340
Ester Huusmann22479341
Kirsten Thomsen22463342
Lise Friis12459343
Steen Torben Jensen62455344
Henry Ammitzbøll52438345
Kirsten Jacobsen22419346
Brian Skræm32397347
Kirsten Hamborg52386348
Bert Kelm22369349
Niels Schjeldahl42367350
Anne Persson32358351
Tønder Andersen42353352
Claus-Ulrich Strüben42341353
Tom Jeppesen42338354
Vibe Roepstorff22337355
Erik Nielsen22329356
Anna og Gunnar Holst32329357
Dagny Smidemann42313358
Zitta Worm52270359
Alex Larsen22247360
Vagn Rath Hansen62226361
Rikke Vindberg62226362
Mette Maltesen12225363
Merete Nielsen32221364
Holger Schmidt-Sørensen42212365
Morten Eriksen22197366
Jens E. Caspersen32192367
Mary Nesgaard32186368
Villy Andersen42147369
Leif Thor Olsen32073370
AGGSH (Heinz Dose)102063371
Bent Christiansen42049372
Niels Bach Kristensen62048373
Else Nielsen22023374
Arne Møhler32018375
Ulrik Knudsen62012376
Peter Kristiansen32000377
Majbritt Jensen22000378
Inger M. Worsøe41998379
Anette Skoú Gulbæk61966380
Heino Rost-Nielsen11965381
Ellen Fabrin21940382
Ole Andersen11939383
AGGSH (Ursula Müller)11937384
Niels Hounsø11912385
Jens Caspersen41900386
Hanne Bjørn21900387
Kaj Schmidt61890388
Erik Egeskov11880389
Kaj Ørhøj11871390
Pernille Møller Christensen31870391
Harald Wormstrup71861392
Lumby lokalhistoriske Arkiv11844393
Ellen Jensen51838394
Jørgen Petersen11825395
Inger Spang Hansen51819396
Kaj Erik Jensen21805397
John Brandt Helmersen11785398
Gunhild Dalgaard31785399
Hugo Østergaard Dynesen21721400
Henny Lauridsen41719401
Hans Jørgen Marker31719402
Gitte Broksø21715403
Gunner Egholm Rasmussen11714404
Pia Johannesen21678405
Claus Kølln11677406
Jørgen Brøndum31670407
Johan Rafaelsen61648408
Kirsten Volden51627409
Anne Grethe Christensen41626410
Hans Otto Boysen21588411
Marie Lilleris Nielsen21587412
Ole Malchau31574413
Lilly Sloth41556414
Karen Kühn31556415
Connie Wøbbe11548416
Brar C. Roeloffs11544417
Bjarne Hjorth Andersen51542418
Niels Løgager Nielsen51542419
Anne-Mette Jensen31523420
Olav Markussen31515421
Lise Kristiansen11512422
Bodil og Jørgen Frederiksen21505423
Hanne Rasmussen21500424
Bent Poulsen31489425
Signe Trolle41484426
Modith Willumsen21472427
Gert Erichsen11463428
Hanne Lykke Brandenburg21440429
Else Klejs Hansen11437430
Ernst Svennesen21431431
Lene Simonsen41431432
Birgit Hjæresen31420433
Bente Lyngdahl Olsen41419434
John B. Andersen21414435
Jørgen Stage Larsen21410436
Erik Kromann11409437
Mai-Brit Lauritsen11398438
Poul Erik Hansen11393439
Rita Pedersen11386440
Hanne Jensen31380441
Lone Frost21356442
Knud Spangsø21350443
AGGSH (Uwe Schärff)51348444
AGGSH (Peter Schick)11339445
Else Mikkelsen11335446
Ann Stahnke21331447
Sofie Dahm Lous21317448
AGGSH (Joachim Lietz)41313449
Knud Erik Nielsen11311450
Birgit Gro Jensen21308451
Lis Neergaard11290452
Klavs Bressendorff Madsen21268453
Mikkel Bregneberg Petersen31261454
Valdemar Jacobsen21248455
Kanna Hansen21243456
Martin Mørch51233457
AGGSH (Karin Pabst)51215458
Vagn sadolin11213459
Susanne Brix31209460
Jørgen Vedby Jørgensen21208461
Inge Lise Kristiansen11208462
Jonna Kvist21207463
Birthe Andersen11207464
Lissy Thorsen41203465
Lillian Annette Toop21193466
Jørgen Olsen21181467
Bjarne Hansen31176468
Mikael Kristensen21166469
Karin Ramskov11162470
Lisette Sørensen21154471
Gert Borchert-Jørgensen21154472
Gunhild M. Venbjerg61144473
Aase Jacobsen31129474
Ann-Brith Blomberg11118475
Christian Nielsen11117476
Jens Christian Nielsen11117477
Svend Jensen31113478
Trine Grejsen21110479
Ute Boock (AGGSH)11103480
AKVZ (Hans-H. Kühl)41100481
Sanne Borgstrøm Andersen11099482
Ane Berit Månsson Buch11089483
Grete Skatka11078484
Gunnar Bentsen31066485
Felix Kruse21058486
Anna Rousing Hadsund21057487
Ejvind Rasmussen11056488
Erik Helmer Nielsen11055489
Tingsted Sogns Lokal Arkiv11055490
Mikkel Thelle31051491
Flemming Aasklint21049492
Lisbeth Andersen Holtegaard31044493
Kaj Larsen21043494
Gunnar Nielsen11033495
Helle Christiansen21022496
Ole Jørgensen21012497
Jørgen Nielsen11011498
Yvonne Bolbro11010499
Bent Rønnenfeldt41002500
Finn Jelstrup2978501
Frida Jarner1978502
Kirsten René Thomsen1976503
Hans Pedersen5951504
Robert Kjær2949505
Jan Søbygaard1946506
AKVZ (Gerhard Hertz-Kleptow)6942507
Ejner Johansen2933508
Gunnar Thomsen Pedersen2930509
Inge Haarby1924510
Jels Lokalarkiv1922511
Willy Helbo2909512
Randi Ottosen2905513
Anni Stuart2902514
Leif Nielsen1891515
Poul Rasmussen1891516
Inger Brandt Fugl2890517
Birte Overgaard1884518
Peter Sørensen1878519
Svend Petersen2878520
Anne-Kirsten Glumsø1867521
Karsten Dalsgaard Knudsen4865522
Bent Johansen1863523
Henriette Roued-Cunliffe1849524
Tove Jensen1838525
Merete Thrane1829526
Karin Bonde2827527
Per Maack Andersen3808528
Kirsten Marianne Nielsen2807529
Freddie Rasmussen2806530
Byhistorisk Arkiv2806531
Rigmor Nørgaard2804532
Peder Blommegård6798533
Minna Mortensen1794534
Stella Pedersen1789535
Lillian Andersen1788536
Annelise Brahtz2782537
Anna Rasmussen1782538
Jørgen Andersen1781539
Ruben Højmark1775540
H. Hertzum-Larsen1773541
AKVZ (Kurt Peter Voss)3756542
Lise Andersen1754543
Kirsten Bjørneboe1753544
Birte Pedersen3752545
Flemming Westervig1747546
Elisabeth Hildebrandt1746547
Birte S. Dall1746548
Aase Brauer2742549
Marie Rasmussen2742550
Jørgen S. Andersen2742551
Erling Jensen1735552
Kirsten Andersen2719553
Preben Mikkelsen2716554
Olaf Johnsen1714555
Morten Stege Olander2712556
Erik Hansen1712557
Erik Hougaard Madsen1690558
Bodil & Søren Møller1687559
Poul Kej1680560
Klaus Hansen1667561
Lisbeth Larsen1665562
Hanne Skovgaard1664563
Tonni Boysen1651564
Anne-Lise Bjerregaard1650565
Per Lunde Hansen1645566
Annelise Brathz1642567
Bent Rønnefelt2641568
Lis Rasmussen1639569
AGGSH (Hans Willi Godbersen)2637570
Erik Christensen1631571
Kirsten Bakman Andersen1630572
Karin Dammand2627573
AGGSH (C. Matthies Rickertsen)3627574
Korup Lokalarkiv1626575
Bjarne Hjort Andersen3622576
Ena Anni Madsen1621577
Rita Holm1620578
Per og Tina Meldøgaard1610579
Vagn Raarup1604580
AGGSH (Theodor Palm)1589581
Henning Bech Johansen1586582
Jens Villadsen1583583
Anne Grete Wilke1580584
Ester Pedersen1579585
Niels Mortensen4579586
Michael Christensen1566587
Maj-Britt Agerbæk Sørensen1558588
AKVZ (Otto Kiencke)2558589
Per Helge Nissen1555590
Anders Ravn Olesen1552591
Kirsten Wolsgaard1552592
H. Haugaard1550593
Jonna Dyhl1546594
AGGSH (Wiebe Kruse)4541595
Bodil Frederiksen1536596
Heidi Lund1533597
Ole Henning Damgaard1525598
Anni Lindvig2521599
Rita Rasmussen1521600
Svend Lundgaard1519601
Ib Sander Jensen1519602
Anne-Marie Laier1518603
Bent Kjeldsen1517604
Hans Jørgen Scheel1516605
Preben Bek Lomholt2516606
Birgitte Abkjær2510607
Bente Jungdal1499608
Susanne H.S.S. Heidemann1498609
Kirsten Knudsen1495610
Sigrid Nielsen1491611
Kenneth Hougaard Pedersen1485612
Knud Møller Andersen1478613
Randi Folkmann3461614
Lena Rix Stefansson1459615
Hugo Kristensen1453616
Frederik Olesen1449617
Lis Hansen2444618
Marit Hede2443619
Einer Thygesen1441620
Nanna Floor Clausen4438621
Janni Gade1435622
Bodil Rafaelsen1435623
Tove Jensen1435624
Grethe Dimpker & Anni Iversen1434625
Peter Christensen1433626
Poul F. Andersen1413627
Skive Byhistoriske Arkiv1411628
Ulla Holtze1411629
Villy Danielsen1410630
Bjørn Købsted2409631
Ulla Jacobsen1402632
Karen Lis Andersen1393633
Palle Lykke Ravn1393634
Lone Bornefelt2391635
Anemarie Bagger Gjermandsen1391636
Elin B. Damgaard4386637
Bente Bitsch2382638
Thomas Ingerslev Andersen1372639
Alice Johansen1371640
Erling Kildal1371641
Britta Folkmann3371642
Kirsten Høltermand1371643
Chr. Holm1370644
Peter Dörling2366645
Fjerritslev Lokalhist. Arkiv1356646
Vagn Jacobsen1354647
Torben Nyhuus1347648
Jytte Thiel Nielsen1347649
Inger Sørensen2330650
Ulrik Lieberoth1317651
Ester Olsen1316652
Winnie Steen1313653
Inger Olsen1300654
John Bils1285655
Asbjørn Romvig Thomsen1281656
Hans Otto Hansen1279657
Jytte Sørensen c/o Køge Byhistoriske Arkiv1276658
Hans Ressel3268659
Helga Fabricius Thomsen1262660
Inge Kreiberg1260661
Inge Pedersen1251662
Katja Hansen1246663
Asbjørn Hellum1243664
Eding Jensen1242665
Ulla Folkmann1242666
Jørgen Jørgensen1239667
Jens Caspersen1239668
Svend Laustsen2234669
Diana Wolff Bie 1229670
Pia Laulund7220671
Solrød Lokalarkiv1219672
Birgit E. Brandt2207673
Lis Birgit Jensen1202674
Ole H. Jensen1201675
Lars Skovvang Larsen1187676
Maibritt Jensen1181677
AGGSH (Jan Hinnerk Junge)1165678
Einar Surrow1161679
AKVZ (Robert Riemann)1157680
Leif Bjørkskov1151681
Jette Bøgvad1150682
Ingelise Vendelbo1149683
Inger Lundholm198684
Ole M. J. Frellis388685
Else Søndergaard Larsen186686
Bente Jensen184687
Hanne Gjesing Laursen178688
Anton Blaabjerg175689
AKVZ (Peter Wilde)174690
Ulrik Liberoth167691
AKVZ (Uwe Schärff)166692
Gert Holger Bredahl Jensen161693
Dansk Data Arkiv11694

KB = Kirkebog, KLTB = Kollektbog, MATR = Matrikel, MT = Matrikel, OE = Oeders Eftr., SKMT = Skattemandtal, TP = Tyendeprotokol

Revideret 11/1-2018 af nc@sa.dk   Se udviklingen af kirkebogsindtastninger