KIP projektet





 

Korrekturhitliste samlet oversigt 9/7-2018

navnAntal materialerAntal personer
Erik G. Andresen147711730421
H. Due-Hansen10588092082
Helle Foss6336289073
Kristian Øllgaard6703653724
Jytte Nielsen5962777335
Ove Kühn4082258746
Svend Erik Sørensen1522199337
Hans Martin Laustsen4201807758
Ejvind Vestergaard1841621869
Leif Dehnits22513552210
Holger Waaben19812910911
Paul Knudsen21412861412
Aase Daarbak21211790013
Aase Frøslev14411576114
Tommy Ottesen9011257415
John Gregers Hvidkjær1429716416
Ivan Dahl1168637717
Willy Langelund1678621318
N. P. Bladt868563219
Inge Raun898534220
Sofie Petersen1258429421
Karl Nielsen637978922
Grethe Abkjær737965223
Kirsten Knudsen1626907124
Yvonna Nielsen1006675425
Britt Walbum1076469526
Christel Nilsson1476015227
Svend-Erik Christiansen1075976028
Georg Agerby45562729
Bent Juhl Christensen1005021330
Vibeke Pedersen714923331
Ingelise Jacobsen464850132
Christian Langelund724819733
Hans H. Worsøe744752334
Flemming Thygesen794650135
Hanne Nina Vestergaard614551436
Egil Holm Nielsen274451737
Eva Larsen824438938
Ole Svensson604437539
Sokkelund Herreds Genealogiske Forening444323140
Jørgen Thue Pedersen674314441
Paul Georg Pedersen604291242
Anne-Marie Lindegaard484195843
Hedvig Pitzner-Jørgensen744162244
Bente Henriksen814049845
Ingrid Schmidt183938446
Ena Eiberg533907247
Kirsten Jørgensen403745748
Ib Walbum643718949
Willy Fæster613554650
Rene Frederiksen183536851
Henrik Andresen673470552
Lars Jørgen Helbo543416853
Anni Christensen253351254
Leif Sepstrup393345855
Jørn Kjøller243285056
Birgit Elisabeth Brandt783251157
Inga Pedersen582999158
Kirsten Andersen542917759
AKVZ (Dorothea Klahn)302756660
AGGSH (Ute Boock)582740261
Ingrid Wisborg Gade502733362
Dalgaard Jensen302712163
Mona Finderup592697364
John Madsen312660265
Grethe E. Nielsen772639566
AGGSH (Carsten Dahm)402612467
Mette Lausten582601468
Nina Wognsen432584669
Connie Taarup152464170
Zanne Birgitte Kjær332448371
Ole H. Damgaard272441372
Niels Vestergaard Larsen672387573
Poul Georg Pedersen272210374
Jytte Sørensen112165175
Birthe Kongsbak252113376
Inga Ladefoged322088077
Michael Lund282086378
Lis Jensen362078579
Jørgen Hansen292077880
Arne Navne252060681
Grethe Jensen92057382
Kaja Johansen172012383
Per Johansen241998184
Anke Rannegger231986885
AGGSH (Resi Rudat)611977586
Per Agerbæk Sørensen291968087
Birgit Henriksen151907488
Kaj Sørensen131873889
Svend Haakon Jensen251871990
Keld Johannes Larsen Sølvbjerg351865191
Preben Brauer301789292
Kurt Andersen121763593
Ib og Britt Walbum151715894
Jürgen Drifthaus121631495
Anita Thuesen201610996
Søren Møller Marcussen141580097
Lindy Kirkensgaard Kær481575798
Ib Hansen281530999
N. N. Ukendt3415037100
Uwe Jacobsen2515009101
Jenny Rasmussen2114895102
Bent Ødegaard2614893103
Bente Brink Kruhöffer1614708104
Benthe & Svend Aage Anthony114355105
Niels Haunsø1014255106
Karen Birgit Reib1014209107
Lillian Holm Nielsen914208108
Børge Laulund2914080109
Christian Carstensen1513963110
Thomas Nielsen3013708111
Henning Jensen513282112
Bodil Møller1913026113
Inge Allesø Nielsen1212781114
Kirsten Behrendt Lund1812779115
Karen Jørgensen1312626116
Brian Petersen2012602117
Brita Krogsgaard1412597118
Georg Simon1412305119
Lisbet Elmose1212289120
Odette Althoff1411710121
Irene og Arne Sørensen1211441122
AGGSH (Renate Detlef)4711360123
Svend Åge Brun Hansen1511323124
Jørgen Thrier Mortensen1811115125
Esther Munk2810961126
Else M. Larsen710927127
Gurli Vibeke3010906128
Else Svensson1010740129
Ursel Mrohs3210510130
Ole Jørgensen1910420131
Jens Kjær1310374132
Kristen Nygaard2510317133
Poul Jonassen2410223134
Kjeld Jakobsen1210174135
Lis Thavlov410086136
Elsebeth Haunsø89982137
Inger Buchard69879138
Birthe Bodenvald Kristensen79784139
Karna Hansen139763140
Birthe Andersen159631141
Grethe E. Nielsen389515142
Niels L. Nielsen139472143
Lokalsamlingen i Skagen79369144
Karin Viborg Andersen119197145
Peter Bruhn Meder79125146
Børge Kronborg149007147
Frank Agnor Jensen148986148
Lisbeth Ulsøe208836149
Harriet Hansen58818150
Børge Kjær148727151
Kaj Sandholdt108665152
Inge-Lise Trampedach48617153
Knud Bengtson58564154
Finn Grandt-Nielsen68476155
Jesper Vang Hansen138428156
Claus Jensen308421157
Bent Nørgaard Larsen358259158
AGGSH (Harry Schulz)108177159
AKVZ (Bernd Peter Päffgen)278021160
Henning Karlsson67907161
Henning Bach Andersen137884162
Anna Rasmussen87835163
Peter Kudsk247738164
Anni Christensen147714165
Anne-Lise Brinkhard217661166
Villy Andersen167612167
Wallis Jensen27540168
Kurt Hansen17481169
Dorte Nyholm Christensen127449170
Edith Boye Olesen37431171
Birgit Madsen57422172
Johannes Pedersen97324173
Helga Bach37322174
Peter Thomsen207319175
Britta Matthiasen227258176
Bent Rønnenfelt147255177
Lone Rasmussen117144178
Birte Hjort37124179
Hans Juul-Larsen167092180
Jørgen Greve207092181
Otto Ramm127070182
Gudrun Pedersen96999183
Birthe V. Jørgensen166961184
Knud Nielsen76896185
Birthe Ingerslev86845186
Gregers Hvidkjær206831187
Birgit Mortensen156704188
Bent Kronsell36703189
Hans Nielsen26632190
Hans Willy Larsen46629191
Frederik Daabeck56616192
Anders Bomholdt76482193
Karen Lindholdt56435194
Kennith Michael Christensen66417195
Edith Struve Christensen26328196
Theodor Beck26214197
Birgitte Nørring106092198
Bitten Mølgaard76064199
John Iversen Bech96052200
Erling Gammelmark65987201
Fredi Paludan Bentsen125908202
Steen Kristensen165857203
Anne Grethe Jensen125783204
Hans Chr. Hansen115720205
Kaj Henriksen95668206
Anette Susie Hvidkjær835588207
Mary Frølund Sørensen135573208
Jens Peter Hansen205550209
Annette Andersen45540210
Niels R. Danielsen75538211
Bent Børge Larsen105512212
Hanne Gjesing Jørgensen105464213
Kaj Ahlburg65420214
Ellen og Verner Christiansen55387215
Edel Hansen85385216
Jørn Sørensen85375217
Jens V. Olsen15351218
Ulla Bager Møller25328219
Svend Aage Sandberg Eriksen85280220
Poul Christensen75224221
Arne Julin145218222
Kurt Guldbæk115157223
Torben Steen Rosenberg135106224
Henning Jensen65101225
Randi Sørensen54972226
14964227
Anna Riis24962228
Alice Johansen54936229
Birte M. Hejnfelt74882230
Birte Hjort24848231
Søren Møller54848232
Lis Hindrichsen44837233
Jytte Hammerich Fauerby134823234
Finn Folkmann54685235
Jytte Skaaning54684236
Thomas Kortz184660237
Kirsten Rejmers14559238
Hanne Slovgaard44544239
Helge Lago Bay64528240
Finn Kristensen44507241
Tove Larsen44506242
Sonja Ramsøe Hansen54446243
Bente Brodersen84436244
Asta-Merete Knudsen124419245
Hans Andersen34377246
Inger Kirkensgaard84338247
Svend Ove Edvardsen44317248
Martha Kombak114283249
Ole Søndergaard104254250
Emil M. Stautz44231251
Poul Brodersen84226252
Lillian Larsen64206253
Vivi Severin Mortensen24188254
Lars Balslev Jensen84156255
Mogens Skov Kristensen74154256
Lizzie Øgaard Madsen104082257
Kurt Pedersen54066258
Keld Leo Jensen53980259
Alice Sachse83973260
Poul D. C. Christensen63973261
Alice Kruse43926262
Rolf Kjær-Hansen53908263
Birgit Øskov23893264
Erik Hansen83886265
AKVZ (Wolfgang Boock)73835266
Jill Munnecke63818267
Birthe Højmark Pedersen13802268
Holger Helbo83801269
Helle Schultz Christiansen83789270
Gitte Assarson43784271
Ole og Karen Jørgensen43778272
Svend Ingerslev-Olesen53776273
Jørgen Jørgensen83775274
Karen Møller Nielsen103775275
Peter Steffensen33766276
Middelfart Byarkiv23762277
Bente Jørgensen BJ63673278
Jytte Larsen63649279
Erik Krogsgaard43609280
Karin Nissen23599281
Lis Winther Rasmussen73566282
Johannes Witt93518283
Karl Erik Kirkensgaard63514284
Magnus Pedersen43485285
Karin Storm Andersen73454286
Jørgen Hansen43444287
Grethe Hansen93435288
Peter Ramskov Andersen53425289
Bent Pawlowski43384290
AGGSH (Hans Peter Voss)33358291
Inge Lise Krogh113352292
Lennart Fensmark Frederiksen73330293
Eva Worm Nielsen53305294
Vejle Byhistoriske Arkiv og Stadsarkiv13300295
Eigil Sennels53290296
Ivan Skjødt Kondrup53271297
AGGSH (Jan Peter Andersen)93264298
Gunnar M. Krag53258299
Elly & Finn Devantier53232300
Vibeke Husbond Schjerlund33220301
Egon Lybech73176302
Vinderup Egnshistoriske Arkiv33167303
Ulla Egemar33151304
Erling Kildal43149305
Tove Jørgensen33104306
Niels Svendsen43052307
Hans Fiil43036308
Ulla Bager Møller13035309
Asger Frederiksen23027310
Flemming Olsen42998311
Leo Brøgger52987312
Asger Bruun72972313
Karen Nielsen22961314
AKVZ (Jo Zimmermann)22933315
Jørgen Rasmussen12929316
Frits Fabricius62927317
Bente Jørgensen42907318
Willy Larsen12899319
Laust Jensen82866320
Yrsa Rasmussen62862321
AKVZ (Peter Bake)102851322
Annegrete Engell12841323
Kurt Kermit Nielsen42807324
Flemming Boye12795325
AGGSH (Angela Ryll)82780326
A. Gyldenkærne62739327
Mette Elkjær Kristensen72714328
Stig Andresen92678329
Willy Schröder32674330
Lene Flink Knudsen72597331
Inger Phillip12589332
Hans Krogh Sørensen22570333
Inge Marie Møller Nielsen72565334
Henning R. Haugaard42553335
Ingvard Langelund32513336
Grethe Østergaard Sørensen32508337
Connie Rønne Jørgensen152505338
Bo Lebech62505339
Flemming Næsland12504340
Ester Huusmann22479341
Kirsten Thomsen22463342
Lise Friis12459343
Steen Torben Jensen62455344
Henry Ammitzbøll52438345
Kirsten Jacobsen22419346
Brian Skræm32397347
Kirsten Hamborg52386348
Bert Kelm22369349
Niels Schjeldahl42367350
Anne Persson32358351
Tønder Andersen42353352
Claus-Ulrich Strüben42341353
Tom Jeppesen42338354
Vibe Roepstorff22337355
Erik Nielsen22329356
Anna og Gunnar Holst32329357
Dagny Smidemann42313358
Zitta Worm52270359
Alex Larsen22247360
Vagn Rath Hansen62226361
Rikke Vindberg62226362
Mette Maltesen12225363
Merete Nielsen32221364
Holger Schmidt-Sørensen42212365
Morten Eriksen22197366
Jens E. Caspersen32192367
Mary Nesgaard32186368
Erik Kromann12159369
Villy Andersen42147370
Leif Thor Olsen32073371
AGGSH (Heinz Dose)102063372
Bent Christiansen42049373
Niels Bach Kristensen62048374
Else Nielsen22023375
Arne Møhler32018376
Ulrik Knudsen62012377
Peter Kristiansen32000378
Majbritt Jensen22000379
Inger M. Worsøe41998380
Anette Skoú Gulbæk61966381
Heino Rost-Nielsen11965382
Ellen Fabrin21940383
Ole Andersen11939384
AGGSH (Ursula Müller)11937385
Niels Hounsø11912386
Jens Caspersen41900387
Hanne Bjørn21900388
Kaj Schmidt61890389
Erik Egeskov11880390
Kaj Ørhøj11871391
Pernille Møller Christensen31870392
Harald Wormstrup71861393
Lumby lokalhistoriske Arkiv11844394
Ellen Jensen51838395
Jørgen Petersen11825396
Inger Spang Hansen51819397
Kaj Erik Jensen21805398
John Brandt Helmersen11785399
Gunhild Dalgaard31785400
Hugo Østergaard Dynesen21721401
Henny Lauridsen41719402
Hans Jørgen Marker31719403
Gitte Broksø21715404
Gunner Egholm Rasmussen11714405
Pia Johannesen21678406
Claus Kølln11677407
Jørgen Brøndum31670408
Johan Rafaelsen61648409
Kirsten Volden51627410
Anne Grethe Christensen41626411
Hans Otto Boysen21588412
Marie Lilleris Nielsen21587413
Ole Malchau31574414
Lilly Sloth41556415
Karen Kühn31556416
Connie Wøbbe11548417
Brar C. Roeloffs11544418
Bjarne Hjorth Andersen51542419
Niels Løgager Nielsen51542420
Anne-Mette Jensen31523421
Olav Markussen31515422
Lise Kristiansen11512423
Bodil og Jørgen Frederiksen21505424
Hanne Rasmussen21500425
Kirsten Marianne Nielsen31500426
Bent Poulsen31489427
Signe Trolle41484428
Modith Willumsen21472429
Gert Erichsen11463430
Hanne Lykke Brandenburg21440431
Else Klejs Hansen11437432
Ernst Svennesen21431433
Birgit Hjæresen31420434
Bente Lyngdahl Olsen41419435
John B. Andersen21414436
Jørgen Stage Larsen21410437
Mai-Brit Lauritsen11398438
Poul Erik Hansen11393439
Lene Simonsen31387440
Rita Pedersen11386441
Hanne Jensen31380442
Lone Frost21356443
Knud Spangsø21350444
AGGSH (Uwe Schärff)51348445
AGGSH (Peter Schick)11339446
Else Mikkelsen11335447
Ann Stahnke21331448
Sofie Dahm Lous21317449
AGGSH (Joachim Lietz)41313450
Knud Erik Nielsen11311451
Birgit Gro Jensen21308452
Lis Neergaard11290453
Klavs Bressendorff Madsen21268454
Mikkel Bregneberg Petersen31261455
Valdemar Jacobsen21248456
Kanna Hansen21243457
Martin Mørch51233458
AGGSH (Karin Pabst)51215459
Vagn sadolin11213460
Susanne Brix31209461
Jørgen Vedby Jørgensen21208462
Inge Lise Kristiansen11208463
Jonna Kvist21207464
Birthe Andersen11207465
Lissy Thorsen41203466
Lillian Annette Toop21193467
Jørgen Olsen21181468
Bjarne Hansen31176469
Mikael Kristensen21166470
Karin Ramskov11162471
Lisette Sørensen21154472
Gert Borchert-Jørgensen21154473
Gunhild M. Venbjerg61144474
Aase Jacobsen31129475
Ann-Brith Blomberg11118476
Christian Nielsen11117477
Jens Christian Nielsen11117478
Svend Jensen31113479
Trine Grejsen21110480
Ute Boock (AGGSH)11103481
AKVZ (Hans-H. Kühl)41100482
Sanne Borgstrøm Andersen11099483
Ane Berit Månsson Buch11089484
Grete Skatka11078485
Leif Nielsen11074486
Gunnar Bentsen31066487
Felix Kruse21058488
Anna Rousing Hadsund21057489
Ejvind Rasmussen11056490
Erik Helmer Nielsen11055491
Tingsted Sogns Lokal Arkiv11055492
Mikkel Thelle31051493
Flemming Aasklint21049494
Lisbeth Andersen Holtegaard31044495
Kaj Larsen21043496
Gunnar Nielsen11033497
Helle Christiansen21022498
Ole Jørgensen21012499
Jørgen Nielsen11011500
Yvonne Bolbro11010501
Bent Rønnenfeldt41002502
Finn Jelstrup2978503
Frida Jarner1978504
Kirsten René Thomsen1976505
Hans Pedersen5951506
Robert Kjær2949507
Jan Søbygaard1946508
AKVZ (Gerhard Hertz-Kleptow)6942509
Ejner Johansen2933510
Gunnar Thomsen Pedersen2930511
Inge Haarby1924512
Jels Lokalarkiv1922513
Willy Helbo2909514
Randi Ottosen2905515
Anni Stuart2902516
Poul Rasmussen1891517
Inger Brandt Fugl2890518
Birte Overgaard1884519
Peter Sørensen1878520
Svend Petersen2878521
Anne-Kirsten Glumsø1867522
Karsten Dalsgaard Knudsen4865523
Bent Johansen1863524
Henriette Roued-Cunliffe1849525
Tove Jensen1838526
Merete Thrane1829527
Karin Bonde2827528
Per Maack Andersen3808529
Freddie Rasmussen2806530
Byhistorisk Arkiv2806531
Rigmor Nørgaard2804532
Peder Blommegård6798533
Minna Mortensen1794534
Stella Pedersen1789535
Lillian Andersen1788536
Annelise Brahtz2782537
Anna Rasmussen1782538
Jørgen Andersen1781539
Ruben Højmark1775540
H. Hertzum-Larsen1773541
AKVZ (Kurt Peter Voss)3756542
Lise Andersen1754543
Kirsten Bjørneboe1753544
Birte Pedersen3752545
Flemming Westervig1747546
Elisabeth Hildebrandt1746547
Birte S. Dall1746548
Aase Brauer2742549
Marie Rasmussen2742550
Jørgen S. Andersen2742551
Erling Jensen1735552
Kirsten Andersen2719553
Preben Mikkelsen2716554
Olaf Johnsen1714555
Morten Stege Olander2712556
Erik Hansen1712557
Erik Hougaard Madsen1690558
Bodil & Søren Møller1687559
Poul Kej1680560
Klaus Hansen1667561
Lisbeth Larsen1665562
Hanne Skovgaard1664563
Tonni Boysen1651564
Anne-Lise Bjerregaard1650565
Per Lunde Hansen1645566
Annelise Brathz1642567
Bent Rønnefelt2641568
Lis Rasmussen1639569
AGGSH (Hans Willi Godbersen)2637570
Erik Christensen1631571
Kirsten Bakman Andersen1630572
Karin Dammand2627573
AGGSH (C. Matthies Rickertsen)3627574
Korup Lokalarkiv1626575
Bjarne Hjort Andersen3622576
Ena Anni Madsen1621577
Rita Holm1620578
Per og Tina Meldøgaard1610579
Vagn Raarup1604580
AGGSH (Theodor Palm)1589581
Henning Bech Johansen1586582
Jens Villadsen1583583
Anne Grete Wilke1580584
Ester Pedersen1579585
Niels Mortensen4579586
Michael Christensen1566587
Maj-Britt Agerbæk Sørensen1558588
AKVZ (Otto Kiencke)2558589
Per Helge Nissen1555590
Anders Ravn Olesen1552591
Kirsten Wolsgaard1552592
H. Haugaard1550593
Jonna Dyhl1546594
AGGSH (Wiebe Kruse)4541595
Bodil Frederiksen1536596
Heidi Lund1533597
Ole Henning Damgaard1525598
Anni Lindvig2521599
Rita Rasmussen1521600
Svend Lundgaard1519601
Ib Sander Jensen1519602
Anne-Marie Laier1518603
Bent Kjeldsen1517604
Hans Jørgen Scheel1516605
Preben Bek Lomholt2516606
Birgitte Abkjær2510607
Bente Jungdal1499608
Susanne H.S.S. Heidemann1498609
Kirsten Knudsen1495610
Sigrid Nielsen1491611
Kenneth Hougaard Pedersen1485612
Knud Møller Andersen1478613
Randi Folkmann3461614
Lena Rix Stefansson1459615
Hugo Kristensen1453616
Frederik Olesen1449617
Lis Hansen2444618
Marit Hede2443619
Einer Thygesen1441620
Nanna Floor Clausen4438621
Janni Gade1435622
Bodil Rafaelsen1435623
Tove Jensen1435624
Grethe Dimpker & Anni Iversen1434625
Peter Christensen1433626
Poul F. Andersen1413627
Skive Byhistoriske Arkiv1411628
Ulla Holtze1411629
Villy Danielsen1410630
Bjørn Købsted2409631
Ulla Jacobsen1402632
Karen Lis Andersen1393633
Palle Lykke Ravn1393634
Lone Bornefelt2391635
Anemarie Bagger Gjermandsen1391636
Elin B. Damgaard4386637
Bente Bitsch2382638
Thomas Ingerslev Andersen1372639
Alice Johansen1371640
Erling Kildal1371641
Britta Folkmann3371642
Kirsten Høltermand1371643
Chr. Holm1370644
Peter Dörling2366645
Fjerritslev Lokalhist. Arkiv1356646
Vagn Jacobsen1354647
Torben Nyhuus1347648
Jytte Thiel Nielsen1347649
Inger Sørensen2330650
Ulrik Lieberoth1317651
Ester Olsen1316652
Winnie Steen1313653
Inger Olsen1300654
John Bils1285655
Asbjørn Romvig Thomsen1281656
Hans Otto Hansen1279657
Jytte Sørensen c/o Køge Byhistoriske Arkiv1276658
Hans Ressel3268659
Helga Fabricius Thomsen1262660
Inge Kreiberg1260661
Inge Pedersen1251662
Katja Hansen1246663
Asbjørn Hellum1243664
Eding Jensen1242665
Ulla Folkmann1242666
Jørgen Jørgensen1239667
Jens Caspersen1239668
Svend Laustsen2234669
Diana Wolff Bie 1229670
Pia Laulund7220671
Solrød Lokalarkiv1219672
Birgit E. Brandt2207673
Lis Birgit Jensen1202674
Ole H. Jensen1201675
Lars Skovvang Larsen1187676
Maibritt Jensen1181677
AGGSH (Jan Hinnerk Junge)1165678
Einar Surrow1161679
AKVZ (Robert Riemann)1157680
Leif Bjørkskov1151681
Jette Bøgvad1150682
Ingelise Vendelbo1149683
Inger Lundholm198684
Ole M. J. Frellis388685
Else Søndergaard Larsen186686
Bente Jensen184687
Hanne Gjesing Laursen178688
Anton Blaabjerg175689
AKVZ (Peter Wilde)174690
Ulrik Liberoth167691
AKVZ (Uwe Schärff)166692
Gert Holger Bredahl Jensen161693
Dansk Data Arkiv11694

KB = Kirkebog, KLTB = Kollektbog, MATR = Matrikel, MT = Matrikel, OE = Oeders Eftr., SKMT = Skattemandtal, TP = Tyendeprotokol

Revideret 9/7-2018 af bre@sa.dk   Se udviklingen af kirkebogsindtastninger