KIP projektet





 

Donorhitliste for 2018

navnAntal materialerAntal personer
Lars Jørgen Helbo28384251
Ena Eiberg40376582
Flemming Victor Andersen (DFS)28361553
Else Mikkelsen35341274
Verner Møller Jensen 28322025
Jens Karl Rasmussen27255836
Henry Ammitzbøll16217117
Niels Aage Christian Nørgaard23170588
Ny Sortenstiern Steensen (DFS)42126169
Karen Lis Andersen291238610
Henrik Bahne41229711
Anne-Mette Hvidbjerg (DFS)171190412
DDD-indtastere11025213
Hans Nielsen81015814
Lene Thomsen (DFS)1963015
Bente Skov12927116
Eric Lolk Christensen8822417
Henrik Andresen2792918
Randi Sørensen7789419
Inger Margrethe Bjerregaard8765520
Mogens Lorentzen Jensen5744221
Inger Hovkjær Nielsen (DFS)37737322
Ane Margrethe Willi Østerberg6723223
Hannah Aabech5714924
Erik Møller Svendsen7654125
Kaj Ahlburg5649626
Erling Fagerberg15647227
Else Jensen (DFS)22634628
Nelle Søndermand4544429
Kirsten Visby (DFS)19535930
Inge Laustsen14516031
Agnes Sitkeine Szira11468932
John Gregers Hvidkjær32449033
Susanne Andersen6435534
Lise Marie Sørensen14421435
Gitte Jeanette Hansen (DFS)1413636
Søren Baumgarten40411737
Kate Stormly (DFS)4407738
Henning Bech Johansen1406639
Aase Fihl18394440
Charlotte Pedersen (DFS)13379141
Bende Njor (DSF)1355442
Inge Kristensen21352743
Heidi Hyltoft Wiborg (DFS)3350444
Hanne Pedersen2330945
Gert Holger Bredahl Jensen1309546
Kenneth Vejgaard Jørgensen1291947
Hans Evald Sigvardsen10282148
Christian Ringskou1274749
Jens Rasmussen1266350
Karen Grethe Hansen5265151
Laila Baumann Rolsted Jensen (DIS)2257652
Henrik Nielsen1254253
Flemming Kristiansen3253354
Karin Joan Olesen (DFS)8233755
Elisabeth Elsborg3228056
Kirsten Marianne Nielsen1227257
Jonna Thybo Sørensen4221758
Bodil Aavad Jacobsen1219159
Vagn Beck Christensen3214060
Margit Madsen4204861
Mogens Bruus Michaelsen2202462
Jørgen Bue Lond3198763
Ib Normann Borum1194264
Camille og Niels L. Nielsen2194065
Leon Sønderskov (DFS)1190866
Nanna Floor Clausen1190567
Elisabeth Marklund Mogensen4179668
Winnie Rechenback Nielsen3172469
Else Marie Rasmussen (DFS)4171770
Jette Gregersen (DFS)1170771
Arne Hahn8169272
Jørgen Johannes Lauridsen2168373
Bente Jessen2167974
Jørgen Larsen1162575
Keld Jensen1141076
Dagmar Thorisdottir (DFS)2135777
Gerda Svane1131678
Santina Hergott (DFS)1122579
Laila Valbjørn Johnsen4121980
Tine Merle Madsen1118581
Kirsten Jørgensen1115582
Jan Hedegaard Skov1111883
Knud Haaning Andersen (DFS)5109684
Frank Andersen2107285
Marianne Morsing (DIS)1103886
Michael Kristensen893787
Jette Helene Børsting (DFS)391988
Flemming Olsen (DIS)189489
Troels Jørgensen186890
Jane Søndergaard (DFS)483391
Ann Stahnke183192
Bent Rønnenfelt381193
Kristen Stagstrup179794
Jørgen Harring Kristensen179495
Bent Erik Christiansen178796
Ida Frederiksen378397
Jørn Nordahn Frederiksen (DFS)176798
Flemming W. Jensen (DFS)376499
Linda Frederiksen (DFS)2733100
Dimitri Hardorff (DFS)2665101
Jette Sørensen (DIS)1649102
Linda Lauridsen (DFS)1644103
Pia Smedehus Jensen4617104
Torben Christiansen1587105
Preben Lund (DIS)1581106
Mogens Skov Kristensen1577107
Søren Jensen2566108
Line Thorngaard1552109
Benny Skou Mortensen1547110
Methea Christine Hedegaard1528111
Ida Hansen (DFS)5518112
Karl Pedersen4483113
Elisabeth Sofie Dahl1471114
Kirsten Christiansen2345115
Karina Rune Jensen (DFS)1323116
Billy Sørensen2296117
Gert Vestergaard Jensen4294118
Lene Posselt1294119
Bente Pedersen (DFS)17283120
Lene Søby (DFS)1281121
Karen Christiane Hansen1240122
Hanne Elly Petersen (DIS)1229123
Inga Pedersen1228124
John Frøslev1228125
Teddy Ole Andreassen (DFS)2193126
Kirsten Sanders1176127
Ingelise Poulsen (DIS)166128
Dan Nicolaysen (DFS)151129
Tina Elisabeth Nielsen (DFS)146130
Lene From Nielsen (DFS)135131
Ejner Stutemeyer120132
Birthe Mylius Grønvold Kroman (DFS)212133
Ina Hoffmann Hansen (DFS)17134
Pia Sørensen16135
Susanne Riis (DFS)13136

KB = Kirkebog, KLTB = Kollektbog, MATR = Matrikel, MT = Matrikel, OE = Oeders Eftr., SKMT = Skattemandtal, TP = Tyendeprotokol

Revideret 4/10-2018 af br@sa.dk   Se udviklingen af kirkebogsindtastninger