KIP projektet





 

Donorhitliste for 2017

navnAntal materialerAntal personer
Ena Eiberg25441851
Else Mikkelsen30397982
Verner Møller Jensen 7241523
Hans Nielsen4237294
Flemming Victor Andersen (DFS)49236215
Henry Ammitzbøll51219416
Lars Jørgen Helbo22189537
Jens Karl Rasmussen21183708
Agnes Sitkeine Szira7177579
Eric Lolk Christensen131661810
Søren Baumgarten281602211
Finn Løgager141425512
Niels Aage Christian Nørgaard81307213
Karen Lis Andersen291275314
Lis Birgit Jensen31203415
Mogens Bruus Michaelsen91143416
Svend-Erik Christiansen11098417
Erling Fagerberg18918518
Ane Margrethe Willi Østerberg10850619
Bente Kristine Nørgaard1778220
Mogens Lorentzen Jensen10689321
Gribskov Arkiv18642822
Karl Pedersen17641323
Karen Grethe Hansen4636724
Winnie Rechenback Nielsen2595725
Erik Rasmussen2585426
Erik Grønvall (DFS)10580227
Helge Lago Bay6572828
Gitte Jeanette Hansen (DFS)32557129
Santina Hergott (DFS)32550130
Grith Nørholk (DFS)3549631
Birthe Jensen3503032
Henrik Nielsen3499733
Jens Rasmussen5485634
Anette Skoś Gulbæk9453535
Erik Møller Svendsen4447736
Flemming Kristiansen3433637
Susanne Andersen12425138
Elisabeth Marklund Mogensen5421239
Randi Sørensen2413240
Laila Baumann Rolsted Jensen (DIS)63402541
Kristian Lauritsen (DFS)14391042
Inge Laustsen10388743
Stine Nørgaard Andersen5374444
Benny Skou Mortensen4365845
Henrik Bahne9345146
Anne-Mette Hvidbjerg (DFS)5324347
Birthe Mylius Grønvold Kroman (DFS)6314148
Ulla Bager Møller2303449
Karen-Marie Jørgensen1285750
Dorthe Skelbæk Jeppesen1283051
Henrik Frederiksen (DFS)4282352
Lise Marie Sørensen6277653
Vagn Beck Christensen3275154
Kaj Aage Brandt1274055
Keld Jensen1266256
Hanne Pedersen4251957
Ove Pedersen1250958
Ole Mou Andersen (DFS)2239659
Poul F. Andersen1236960
Ann Stahnke3233761
Bodil Aavad Jacobsen1227062
Helle Enkelund (DFS)1217763
Inger Hovkjær Nielsen (DFS)12216164
Lene Søby (DFS)25207865
Randi Overgaard4207466
Inge Astrup (DFS)5204967
Erik Laursen (DIS)1199868
Linda Hansen (DFS)9199169
Hannah Aabech1189670
Gitte Samsøe-Jensen2186771
Bente Reimer Larsen1178472
Inge-Lise Trampedach1171473
Søren Jensen2169474
Henning Kvist1165975
Henrik Andresen1165876
John Gregers Hvidkjær7157677
Jørgen Larsen1156878
Kristen Stagstrup2153679
Marianne Morsing (DIS)1142080
Janne Søndergaard (DFS)10132781
Henning Sylvan1131982
Jørgen Bue Lond1130783
Teddy Ole Andreassen (DFS)1120584
Bengt Bolinder (DFS)1118785
Torben Christiansen2117986
Sofie Dahm Lous3115987
Leif Mortensen (DFS)1114388
Karsten Jensen1107189
Nils Adam Aaby Wodschow1106990
Henrik Friberg Sørensen3101991
Dan Richardt197892
Bent Rønnenfelt394993
Else Andersen (DFS)191594
Hans Evald Sigvardsen184995
Camilla Thomsen284496
Aase Fihl884297
Torben Bredahl Nielsen (DIS)182898
Jørgen Harring Kristensen178099
Lone Birte Larsen (DIS)1774100
Elisabeth Sofie Dahl1767101
Poul Broe1749102
Mogens Skov Kristensen1731103
Kate Stormly (DFS)1692104
Dagmar Thorisdottir (DFS)2691105
Susanne Doering Jensen2674106
AGGSH (Jasmine Siemsen)2612107
Margit Madsen1588108
Lene Nielsen (DFS)1562109
Jytte Larsen1547110
Charlotte Celinder Friis -Dastrup1514111
Bendt Johansen1511112
Camille og Niels L. Nielsen1484113
Lise Vøhtz1477114
AGGSH (Andrea Herrmann)1440115
Inge Kristensen4429116
Ny Sortenstiern Steensen (DFS)3364117
Lene Thomsen (DFS)1311118
Jette Sørensen (DIS)1292119
Karenmargrete Dencker2280120
Bente Jessen1271121
Erik Hougaard Madsen1221122
Mette Ida Marie Pihler1196123
Adam Jon Kronegh (SA-IB)1195124
Kirsten Christiansen1166125
Ute Boock (AGGSH)1148126
Line Jørgensen1126127
Pia Petersen (DFS)787128
Vivi Severin Mortensen177129
Hans Jørgen Marker120130

KB = Kirkebog, KLTB = Kollektbog, MATR = Matrikel, MT = Matrikel, OE = Oeders Eftr., SKMT = Skattemandtal, TP = Tyendeprotokol

Revideret 21/9-2017 af nc@sa.dk   Se udviklingen af kirkebogsindtastninger