KIP projektet





 

Donorhitliste for 2017

navnAntal materialerAntal personer
Ena Eiberg35560541
Else Mikkelsen36433792
Henry Ammitzbøll59275373
Hans Nielsen6251064
Flemming Victor Andersen (DFS)51247365
Verner Møller Jensen 7241526
Jens Karl Rasmussen25214347
Agnes Sitkeine Szira10202948
Lars Jørgen Helbo22189539
Søren Baumgarten471867910
Eric Lolk Christensen141809511
Niels Aage Christian Nørgaard141777712
Finn Løgager171675513
Karen Lis Andersen351499714
Mogens Bruus Michaelsen121284615
Lis Birgit Jensen31203416
Svend-Erik Christiansen11098417
Erling Fagerberg221076618
Ane Margrethe Willi Østerberg10850619
Bente Kristine Nørgaard1778220
Jens Rasmussen6773421
Karl Pedersen21732722
Winnie Rechenback Nielsen3689723
Mogens Lorentzen Jensen10689324
Gribskov Arkiv18642825
Henrik Bahne14637326
Karen Grethe Hansen4636727
Birthe Jensen4614728
Erik Rasmussen2585429
Erik Grønvall (DFS)10580230
Henrik Nielsen4575031
Helge Lago Bay6572832
Gitte Jeanette Hansen (DFS)32557133
Santina Hergott (DFS)32550134
Grith Nørholk (DFS)3549635
Benny Skou Mortensen6517036
Erik Møller Svendsen5504437
Flemming Kristiansen4496538
Anette Skoś Gulbæk9453539
Laila Baumann Rolsted Jensen (DIS)69426340
Susanne Andersen12425141
Elisabeth Marklund Mogensen5421242
Randi Sørensen2413243
Kristian Lauritsen (DFS)14391044
Inge Laustsen10388745
Hanne Pedersen7377046
Stine Nørgaard Andersen5374447
Anne-Mette Hvidbjerg (DFS)5324348
Vagn Beck Christensen4317349
Birthe Mylius Grønvold Kroman (DFS)6314150
Ulla Bager Møller2303451
Karen-Marie Jørgensen1285752
Dorthe Skelbæk Jeppesen1283053
Henrik Frederiksen (DFS)4282354
Lise Marie Sørensen6277655
Kaj Aage Brandt1274056
Keld Jensen1266257
Ann Stahnke4265958
Ove Pedersen1250959
Ole Mou Andersen (DFS)2239660
Poul F. Andersen1236961
Bodil Aavad Jacobsen1227062
Helle Enkelund (DFS)1217763
Inger Hovkjær Nielsen (DFS)12216164
Lene Søby (DFS)25207865
Randi Overgaard4207466
Inge Astrup (DFS)5204967
Janne Søndergaard (DFS)11203168
Erik Laursen (DIS)1199869
Linda Hansen (DFS)9199170
Hannah Aabech1189671
Gitte Pedersen (DIS)1188572
Gitte Samsøe-Jensen2186773
Margit Madsen3185274
Bente Reimer Larsen1178475
Inge-Lise Trampedach1171476
Søren Jensen2169477
Hans Evald Sigvardsen3167878
Henning Kvist1165979
Henrik Andresen1165880
John Gregers Hvidkjær8159581
Jørgen Larsen1156882
Kristen Stagstrup2153683
Marianne Morsing (DIS)1142084
Henning Sylvan1131985
Jørgen Bue Lond1130786
Teddy Ole Andreassen (DFS)1120587
Bengt Bolinder (DFS)1118788
Torben Christiansen2117989
Sofie Dahm Lous3115990
Leif Mortensen (DFS)1114391
Jonna Thybo Sørensen2110692
Karsten Jensen1107193
Nils Adam Aaby Wodschow1106994
Henrik Friberg Sørensen3101995
Dan Richardt197896
Bent Rønnenfelt394997
Else Andersen (DFS)191598
Camilla Thomsen284499
Aase Fihl8842100
Torben Bredahl Nielsen (DIS)1828101
Jette Sørensen (DIS)2824102
Elin Persson1791103
Jørgen Harring Kristensen1780104
Lone Birte Larsen (DIS)1774105
Elisabeth Sofie Dahl1767106
Poul Broe1749107
Mogens Skov Kristensen1731108
Kate Stormly (DFS)1692109
Dagmar Thorisdottir (DFS)2691110
Susanne Doering Jensen2674111
AGGSH (Jasmine Siemsen)2612112
Eva Laursen1566113
Lene Nielsen (DFS)1562114
Jytte Larsen1547115
Charlotte Celinder Friis -Dastrup1514116
Bendt Johansen1511117
Camille og Niels L. Nielsen1484118
Lise Vøhtz1477119
AGGSH (Andrea Herrmann)1440120
Inge Kristensen4429121
Mette Ida Marie Pihler2419122
Ny Sortenstiern Steensen (DFS)3364123
Inga Pedersen1328124
Lene Thomsen (DFS)1311125
Karenmargrete Dencker2280126
Bente Jessen1271127
Erik Hougaard Madsen1221128
Adam Jon Kronegh (SA-IB)1195129
Kirsten Christiansen1166130
Ute Boock (AGGSH)1148131
Line Jørgensen1126132
Pia Petersen (DFS)787133
Vivi Severin Mortensen177134
Hans Jørgen Marker120135
Karin Joan Olesen (DFS)11136

KB = Kirkebog, KLTB = Kollektbog, MATR = Matrikel, MT = Matrikel, OE = Oeders Eftr., SKMT = Skattemandtal, TP = Tyendeprotokol

Revideret 6/11-2017 af nc@sa.dk   Se udviklingen af kirkebogsindtastninger