KIP projektet





 

Donorhitliste for 2018

navnAntal materialerAntal personer
Ena Eiberg49460161
Else Mikkelsen69457072
Flemming Victor Andersen (DFS)31395453
Lars Jørgen Helbo28384254
Verner Møller Jensen 33381275
Jens Karl Rasmussen38308626
Henry Ammitzbøll16217117
Niels Aage Christian Nørgaard30211268
Karen Lis Andersen30132529
Ny Sortenstiern Steensen (DFS)421261610
Henrik Bahne41229711
Anne-Mette Hvidbjerg (DFS)171190412
Bente Skov131063713
DDD-indtastere11025214
Hans Nielsen81015815
Randi Sørensen81004416
Lene Thomsen (DFS)1963017
Erling Fagerberg18888218
Ane Margrethe Willi Østerberg9865519
Hannah Aabech7865220
Henrik Andresen3841121
Eric Lolk Christensen8822422
Kaj Ahlburg6782023
Inger Margrethe Bjerregaard8765524
Mogens Lorentzen Jensen5744225
Inger Hovkjær Nielsen (DFS)37737326
Christian Ringskou2664227
Erik Møller Svendsen7654128
Else Jensen (DFS)22634629
Inge Laustsen16585530
Nelle Søndermand4544431
Kirsten Visby (DFS)19535932
John Gregers Hvidkjær39517033
Susanne Andersen7513834
Søren Baumgarten48508435
Agnes Sitkeine Szira13499536
Lise Marie Sørensen14421437
Gitte Jeanette Hansen (DFS)1413638
Kate Stormly (DFS)4407739
Henning Bech Johansen1406640
Aase Fihl18394441
Flemming Kristiansen6383442
Karen Grethe Hansen8379443
Charlotte Pedersen (DFS)13379144
Bende Njor (DSF)1355445
Inge Kristensen21352746
Heidi Hyltoft Wiborg (DFS)3350447
Hans Evald Sigvardsen11343548
Hanne Pedersen2330949
Gert Holger Bredahl Jensen1309550
Kenneth Vejgaard Jørgensen1291951
Laila Baumann Rolsted Jensen3278752
Karl Pedersen17267153
Jens Rasmussen1266354
Henrik Nielsen1254255
Elisabeth Marklund Mogensen8236856
Winnie Rechenback Nielsen4236657
Karin Joan Olesen (DFS)8233758
Elisabeth Elsborg3228059
Kirsten Marianne Nielsen1227260
Jonna Thybo Sørensen4221761
Bodil Aavad Jacobsen1219162
Vagn Beck Christensen3214063
Margit Madsen4204864
Mogens Bruus Michaelsen2202465
Jørgen Bue Lond3198766
Ib Normann Borum1194267
Camille og Niels L. Nielsen2194068
Leon Sønderskov (DFS)1190869
Nanna Floor Clausen1190570
Arne Hahn9188571
Else Marie Rasmussen (DFS)4171772
Jette Gregersen (DFS)1170773
Jørgen Johannes Lauridsen2168374
Bente Jessen2167975
Jørgen Larsen1162576
Keld Jensen1141077
Dagmar Thorisdottir (DFS)2135778
Gerda Svane1131679
Santina Hergott (DFS)1122580
Laila Valbjørn Johnsen4121981
Frank Andersen3120382
Louise Marie Rygaard1118683
Tine Merle Madsen1118584
Pia Smedehus Jensen7117685
Kirsten Jørgensen1115586
Jan Hedegaard Skov1111887
Knud Haaning Andersen (DFS)5109688
Bent Erik Christiansen2108089
Marianne Morsing (DIS)1103890
Bente Reimer Larsen196391
Peter Michael Boesen195192
Michael Kristensen893793
Jette Helene Børsting (DFS)391994
Flemming Olsen (DIS)189495
Troels Jørgensen186896
Bente Pedersen (DFS)3184097
Lene Posselt283798
Jane Søndergaard (DFS)483399
Ann Stahnke1831100
Bent Rønnenfelt3811101
Kristen Stagstrup1797102
Jørgen Harring Kristensen1794103
Ida Frederiksen3783104
Jørgen Kjer1772105
Jørn Nordahn Frederiksen (DFS)1767106
Flemming W. Jensen (DFS)3764107
Linda Frederiksen (DFS)2733108
Dimitri Hardorff (DFS)2665109
Jette Sørensen (DIS)1649110
Linda Lauridsen (DFS)1644111
Torben Christiansen1587112
Preben Lund (DIS)1581113
Mogens Skov Kristensen1577114
Søren Jensen2566115
Line Thorngaard1552116
Benny Skou Mortensen1547117
Methea Christine Hedegaard1528118
Ida Hansen (DFS)5518119
Elisabeth Sofie Dahl1471120
Kirsten Christiansen2345121
Karina Rune Jensen (DFS)1323122
Billy Sørensen2296123
Gert Vestergaard Jensen4294124
Lene Søby (DFS)1281125
Karen Christiane Hansen1240126
Hanne Elly Petersen (DIS)1229127
Inga Pedersen1228128
John Frøslev1228129
Teddy Ole Andreassen (DFS)2193130
Kirsten Sanders1176131
Ingelise Poulsen (DIS)166132
Dan Nicolaysen (DFS)151133
Tina Elisabeth Nielsen (DFS)146134
Lene From Nielsen (DFS)135135
Ejner Stutemeyer120136
Birthe Mylius Grønvold Kroman (DFS)212137
Ina Hoffmann Hansen (DFS)17138
Pia Sørensen16139
Susanne Riis (DFS)13140

KB = Kirkebog, KLTB = Kollektbog, MATR = Matrikel, MT = Matrikel, OE = Oeders Eftr., SKMT = Skattemandtal, TP = Tyendeprotokol

Revideret 7/12-2018 af bre@sa.dk   Se udviklingen af kirkebogsindtastninger