KIP projektet





 

Donorhitliste samlet oversigt 17/3-2017

navnAntal materialerAntal personer
Lotte Brændegaard Hvid124010443761
Helge Lago Bay11187901212
Ena Eiberg7467718873
Hans Nielsen6615004114
Benthe Anthony7014241305
Keld A. Nielsen6123190676
H. Due-Hansen4353124597
Elin Køhl Larsen2523103968
Poul F. Andersen3402801979
Kurt Kermit Nielsen59527952410
Michael Niby34726265111
Else Søndergaard Larsen37325480512
Randi Sørensen15224273513
Keld Leo Jensen38224068514
Else Mikkelsen22121977915
Lis Birgit Jensen19521522516
Hans Erik Luther24816922217
Finn Folkmann51516709718
Gerda Svane3915788919
Keld Jensen9214889720
Bjarne Nielsen19814649321
Verner Møller Jensen 10613379122
Hans Martin Laustsen32113058223
Sofie Petersen14112428724
Agnes Sitkeine Szira8912191625
Lars Jørgen Helbo18712118126
Johannes Witt9911664927
John Frøslev14411576028
Minna Mortensen9611558929
Ann Stahnke12311503230
Svend-Erik Christiansen12510841631
Kirsten og Paul Knudsen19910734732
Arne Julin2010457033
Sven Arne Jensen7710282334
Tonny Fievé Pedersen1179713035
Jette Laustsen1889516236
Christen Langelund1708869237
Helga Fabricius Thomsen958826938
Bente Henriksen1838756939
Flemming Thygesen1028713740
Birthe Kongsbak1688706541
Brian Petersen1798647442
Lisa Sonesson1048509843
Ove Kühn1178349844
Karen Margrethe Schmidt1038347645
Jørgen O. Hyldvang918153746
Karl Nielsen387990147
Arne Hansen1017878348
Erik Petersen837259749
Bent Ødegaard957052950
Gunnar Nielsen1036981451
Jenny Rasmussen926933352
Claus Christiansen1416931053
Kaj Aage Brandt1966866954
Martin Henriksen626809355
Kirsten Knudsen1116782156
Lisbeth Jakobsen666782057
Jonna Elise Arnholtz Lerby2286764558
Ole Düring796618159
Anne-Lise Brinkhard776597660
Karen Lis Andersen766586661
Flemming Svendsen456389062
Uwe Jacobsen456290563
Hans Christian Johansen736114664
Birthe Jensen246099765
Jytte Skaaning225955066
Vinderup Egnshistoriske Arkiv735929467
Henning Christensen725768368
Erik G. Andresen875749869
Erik Helmer Nielsen355748270
Niels Rasmussen425603071
Mogens Marcussen605587272
Bente Kristine Nørgaard465347273
Annelise Christensen425312274
Lindy Kirkensgaard Kær1535277175
Niels Schjeldahl1095276076
Søren Baumgarten715220077
Vivi Severin Mortensen335207778
Maibrit Baden1144981679
Kristen Nygaard914929380
Camille og Niels L. Nielsen704753781
Ingvard Langelund714698382
Jens Karl Rasmussen704632383
Søren Jensen304598584
Morten Ingemann694586085
Jill Munnecke484579686
Ole Søndergaard274556187
Leif Dehnits1114413388
Dr. Rolf Gehrmann74405689
Erling Fagerberg694327290
Hans Henrik Koch944283391
Ejvind Vestergaard644282592
Vivi Fæster704224593
John Gregers Hvidkjær4224210694
Mogens Lindegaard484195895
Hans Juul-Larsen674195596
Fredi Paludan Bentsen744159597
Svend Jørgen Nielsen (DIS)494134398
Lillian Holm Nielsen394112699
Vivian Pagel Larsen2140969100
Flemming Victor Andersen (DFS)6940880101
Henning Bech Johansen3240399102
Slægtshistoriske forening, Odense140271103
John Kaltoft7240132104
Henrik Andresen6540034105
Kirsten Jørgensen4239825106
Kaj Schmidt1839384107
Herdis Holst4339083108
Sven Sjørslev6338724109
Henrik Bahne3838354110
Peter Kristiansen2538169111
Kaj Ahlburg5137791112
Eigil Nicolaysen8337316113
Niels Bierring Lauritsen7036476114
James Norvall4036282115
Vivi Frederiksen1835368116
Tommy Rasmussen4835229117
Inge Lise Vohnsen Sørensen2935055118
Kaja Vigtoft5735025119
Inge Lind5634997120
Jørgen B. Damgaard1934619121
Lise Raalund3034523122
Erik Hansen4134298123
Mogens Bruus Michaelsen3333425124
Inger Buchard2433127125
Erling Axelgaard2832828126
Eric Lolk Christensen2332612127
Knud Spangsø3332106128
Karen Grethe Hansen3331617129
AGGSH (Carsten Dahm)7531457130
Ruben Højmark3031227131
Lennart Fensmark Frederiksen4131207132
Emil M. Stautz2630948133
Paul Knudsen7030698134
Jens Arne Leismann1230172135
Odense Stadsarkiv3030129136
Ole Svensson3329989137
John Sander Dhiin3929914138
Knud Valdemar Søgaard8429333139
Poul Erik Sørensen6229227140
Inger Margrethe Bjerregaard4529058141
Gert Holger Bredahl Jensen2429009142
Rikke Fjordbak Ravn6828504143
Henry Ammitzbøll5228250144
Lars Svane1727878145
Steffen Kejlberg2127865146
Tonni Leif Jørgensen5727848147
Rolf Jensen5527494148
Carsten Petersen2427390149
Anette Skoú Gulbæk6927372150
Benny Skou Mortensen3127106151
Aase B. Jensen3027096152
Kjeld Jakobsen4727025153
Holger Helbo5926973154
AGGSH (Resi Rudat)9626638155
Karen og Ole Jørgensen3526536156
Steen Mygind5326501157
Kate Stormly (DFS)12026365158
Lene Thomsen (DFS)5926265159
Lilian Rubini Svane3726001160
Ingrid Fredelund Krogh1825996161
Ejvind Rasmussen4525608162
Ejner Johansen2325430163
Peter Thomsen4925429164
Heidi Lund5125169165
Jette Sørensen (DIS)3325099166
Edith Stougaard3825098167
Thomas Pedersen4925007168
Ib og Britt Walbum4024973169
Lone Frost4824763170
Børge Laulund4223009171
Anne-Marie Kehlet Olsen3022374172
Anita Lindberg1922099173
Flemming Kristiansen2421986174
Ebba Frederiksen4921891175
Charles Glenn Petersen4621837176
Hanne Pedersen2321349177
Estrid Wilhelms3020900178
Lene Søby (DFS)8320887179
Vagn Mørkeberg Christiansen2420793180
Laila Baumann Rolsted Jensen (DIS)10220676181
Preben Mørch2920380182
Rigmor Henriksen3020325183
Udo Niebuhr2420161184
Rita Iversen4320142185
Lis Isgaard Gregersen3320116186
Svend Haakon Jensen5220073187
Knud Lorentzen1320031188
Maj-Britt Agerbæk Sørensen2919680189
Niels Henry Jensen4719622190
Erik Krogsgaard2419581191
Inger Munk4619504192
Helle Foss819487193
Randi Overgaard419466194
Anna Birthe Mortensen3319437195
Finn Højmark-Jensen3819357196
Jytte Davidsen3119340197
Elisabeth Elsborg2419075198
Pia Sørensen5619024199
Aksel Hansen2818890200
Aage Clausen2118825201
Finn Løgager2218711202
Helge Skovgaard Hansen3518651203
Inger Hovkjær Nielsen (DFS)8918612204
Ane Margrethe Willi Østerberg2618494205
Jørgen Rasmussen1818298206
Gert Roesen5017975207
Georg Simon1517903208
Pia Jakobsen2817649209
Aase Brauer2917521210
Kristian Lauritsen1617288211
Torben Steen Rosenberg7317180212
Inga Pedersen2316879213
Annette Pedersen3016840214
Hans H. Worsøe2916771215
Kaj Henriksen3616687216
Anders B. Christophersen3616684217
Holger Busch Nielsen1916586218
Ellen Rasmussen2416423219
AKVZ (Dorothea Klahn)2816296220
Kirsten Frandsen816261221
Erling Jensen2716246222
Henning Jørgensen6616237223
Bent Juhl Christensen4516119224
Jens Thuesen2016109225
Hans Evald Sigvardsen6816061226
Jens V. Olsen4315920227
Kurt Heinsøe115579228
Johannes Gram2615526229
Harry C. Lund2415498230
Børge Kronborg1315166231
Vagn Lihn Kristensen1515064232
Jørgen Thrier Mortensen3614916233
Steen Helles914794234
Børge Askholm2914785235
Rita Mogensen3514744236
Svend Erik Kruhöffer1614708237
Bent Rønnenfelt2614567238
Hans Christian Elberg1914545239
Jeannie Bengtsson1514387240
Marie Lilleris Nielsen3514370241
Anders Ditlev Sørensen1014307242
Lissi Carlsen1214279243
Line Thorngaard1614231244
Klaus Hansen1513963245
Arne Navne2113952246
Hans Ressel1813754247
Lise Marie Sørensen5513639248
Robert Kjær1613583249
Elisabeth Sofie Dahl1513579250
Ole Nørskov Nielsen413251251
Horst Ritterbusch1513219252
Heini Madsen7813172253
Gitte Høgh Greisik1813076254
Jørgen Bue Lond2513038255
Jørgen S. Andersen1712987256
Leif Jensen2912943257
Tom Smidth1612914258
Karin Hedegaard612783259
Ib Normann Borum1312782260
Finn Sachse Poulsen112671261
Niels Haunsø1012567262
Ingelise Poulsen (DIS)5912553263
Peter Ramskov Andersen1512551264
Poul Erik Steffansen3612470265
Bent Wind1112449266
Leif Elmose1212289267
Winnie Rechenback Nielsen1212279268
Ole Lundsgaard1612204269
Henny Lauridsen1812072270
Jørgen Thue Pedersen2011945271
Susanne Hansen611933272
Lone Bornefelt1011828273
Magnus Pedersen1611827274
Inge Mardal (DFS)3911722275
Aase Bomholdt1311491276
Kirsten Bjørneboe2011334277
Inger Kirkensgaard2211306278
AGGSH (Ute Boock)1911252279
Arne Rolf4811206280
Hans Otto Boysen611204281
Flemming Næsland311194282
Karen Birgit Reib1211166283
Arne Feldborg1811142284
Marianne Rytter (DIS)1511098285
John Iversen Bech3011026286
Svend Lundgaard2510814287
Grete Skatka510752288
Ulrik Chr. Wentzel310730289
Jørgen Hattens2610719290
Arne Alexandersen1610685291
Jan Rømer710546292
Anette Jensen2210498293
William Stuart3010438294
Kirsten Bakman Andersen1710436295
Arne Augustesen1110384296
Angela Tara Byrholdt Hansen810264297
Poul Emil Bendtsen3110181298
Berit Guldmann Andersen1710118299
Inga Heckmann109935300
Birgitte Schiøler Kallehauge149913301
Jens Nyholm Christensen159843302
Janne Søndergaard (DFS)249801303
Laila Komstedt (DIS)79784304
Bodil Lange (DFS)539759305
Flemming Aasklint129673306
Henrik Nielsen109622307
Linda Schwartz Karlsen149614308
Grith Nørholk (DFS)99529309
Jørn Kjøller99474310
Thorkild Søndergaard89464311
Vibeke Carøe49437312
Finn Larsen139407313
Jørgen Wismann19392314
Lene Fabritius79369315
Molly Larsen49340316
Jørgen Harring Kristensen159280317
John Bils159221318
Knud Erik Hansen179220319
Erik Laursen (DIS)99085320
Grete Nielsen79076321
Kirsten Thomsen119075322
Kenneth Vejgaard Jørgensen119049323
Albert Mohr Lolk69031324
Anne Grethe Kolstrup209030325
John Agnor Jensen148986326
Ellen Jensen238985327
Bjarne Jensen58951328
Finn Kristensen og Lone Rasmussen98862329
Helle Hjortø178794330
Manfred Thomsen48773331
Jeppe Bregenov Pedersen58710332
Middelfart Byarkiv48659333
Erik Lauridsen178650334
Jens E. Caspersen158590335
Leif Juul118568336
Poul Hansen ORV158541337
Erik Møller Svendsen148479338
Bente Jungdal78469339
Lone Andreasen18448340
Grethe Gudbergsen68443341
Axel Worm128335342
Finn Frederiksen48324343
J. Wilhelm Rasmussen158322344
Hanne Bjørn148294345
AGGSH (Heinz Dose)118292346
Metty Isidor98257347
Viggo Poulsen108244348
Gert Christensen108209349
Pia Justesen88207350
Bent Poulsen178185351
Jørgen Kjer148148352
Ulla Hansen108080353
Mogens Lorentzen Jensen118044354
Rolf Georgi-Jensen98007355
Kirsten Maria Kroer Sørensen187942356
Evan Bach Agerbo137884357
Laila Irene Dencker27834358
Dorte Andersen177823359
Ole Hansen137784360
Jesper Vang Hansen77770361
Erik Laursen147692362
Käthe Birgitte Skaaning57667363
Inge Axelgaard117645364
Bjarne Krogh Hansen167626365
Egil Holm Nielsen97606366
Elsebeth Vitterup Hansen77529367
Ole Degn237475368
Tina Birthe Seibæk197440369
Elisabeth Marklund Mogensen77429370
Steen Torben Jensen107360371
Aino Vibeke Kronsell47359372
Peder J. Hansen97324373
Ulla Andersson307297374
Herdis Kjølhede237251375
Linda Lauridsen Haible117191376
Erik Hansen57154377
Tove Hansen117142378
Tage Bøgh Jensen47141379
Vibeke Stegmann107105380
Hans Hermann57030381
Britt Walbum187006382
Majbritt Jensen106982383
Anna York96971384
Inge-Lise Trampedach36968385
Tove Zadlo Karlsson (DFS)66956386
Kurt Hansen226936387
Mona Lisa Hansen36896388
Ralph-Brian Vessel Hørberg296863389
Villy Andersen116771390
Poul E. Christiansen26750391
Heino Wessel Hansen76741392
Zitta Worm126716393
Helge Green66690394
Jørn Pedersen26675395
Inga Vinther156664396
Hanne Skovgaard66663397
Karl Pedersen336630398
Inger Lundholm76579399
Karen Møller Nielsen96579400
Kurt Norsk56530401
Grete Agerlund Skatka106504402
Inger Pisarski86472403
Erik Ravn Nielsen76449404
Ivan Dahl186407405
Bjørn Andersen Nexø46396406
Karl Erik Kirkensgaard126368407
Poul Birk Rasmussen156357408
Per Dyhl136329409
Sten Petersen146316410
Villy Danielsen136262411
Lisbeth Frandsen46258412
Karin Jørgensen126255413
Lone Birte Larsen (DIS)66251414
B. Gerhard Jensen56209415
Maya Rasmussen26187416
Mette Fløjborg66179417
Aase Møller Mikkelsen96179418
Hans-Ole Mørk156171419
Kurt Ottosson156126420
Poul Erik Jørgensen (DIS)66082421
AGGSH (Wolfgang Hohenfeld)236072422
Eva Laursen96015423
Mette Lausten156012424
AKVZ (Hans Stapelfeldt)36008425
Grethe Banggaard115990426
Margit Madsen205977427
Britta Due35950428
Stevns Lokalhistoriske Arkiv75942429
Gerda Eleonora Jensen55933430
Holger Møllebjerg125918431
Jens Erik Starup95896432
Joan Solveig Byriel Christensen55867433
Erik Rasmussen25854434
Torben Aastrup45849435
Pia Anne-Lise Hoffmann Larsen115844436
Jette Olsen (DFS)205841437
Ove Kamper35837438
Louise Marie Rygaard145837439
Jeanette Falk Jønch35801440
Jørgen Jørgensen165771441
Slægtshistorisk Forening Samsø45770442
AKVZ (Peter Bake)35741443
Ida Hansen (DFS)205719444
Knud Aagaard95665445
Bjarne Møller65643446
Birgit Madsen35623447
Kirsten Sanders55588448
Flemming Westervig55541449
Herman Boskov Hansen75530450
Birgit Friis Larsen105512451
Santina Hergott (DFS)335511452
Viggo Jensen135511453
Thomas Kortz45491454
Gurli Vibeke165489455
Bent Rehsø Madsen195467456
Hanne Lind65458457
Otto Olsson165434458
Povl Erik Munk15393459
Inger Hjort Sørensen85375460
Helge Kjerside15351461
Svend Ove Edvardsen65349462
Gert Topp65331463
AGGSH (Jan Peter Andersen)85215464
Hanne Marie Rud85189465
Jette Jørgensen45182466
Bengt Bolinder (DFS)135158467
Inge Kristensen (DIS)65122468
Bente Reimer Larsen85099469
Hanne og Ejgon Rasmussen65093470
Niels Olsen85078471
Kristen Kousgaard155076472
Jens Rasmussen65035473
Teddy Ole Andreassen (DFS)85026474
Ejnar Buhrkal75025475
Birthe V. Jørgensen124965476
Hans P. Christensen54882477
Kirsten Volden44837478
Elise Reil134823479
Alice Sachse134823480
Michael Maag44816481
AKVZ (Michael Kohlhaas)34811482
Vibeke Tolstrup34811483
Mary Frølund Sørensen114779484
Grenaa Egnsarkiv104744485
Bente M. Grønbech Olsen64729486
Arne Christiansen134715487
Jan Espen Hansen104709488
Lene Flink Knudsen54698489
Lone Rasmussen44642490
Kirsten Bilde74635491
Charlotte Hasforth94632492
Lisbeth Stybert24631493
Bente Olsen14619494
Preben Pedersen44608495
Tina Prytz-Madsen84604496
AGGSH (Jasmine Siemsen)134601497
Lis Mejlby (DIS)54599498
Ny Sortenstiern Steensen (DFS)304595499
Arne Møhler84589500
Kirsten Rejmers14559501
Conny Jensen84550502
Sanne Borgstrøm Andersen64548503
AGGSH (Karin Pabst)124526504
Lene Nordstrøm44506505
AKVZ (Helga P. Ankele)74484506
Ivar Peter Larsen24483507
Mogens Thygesen24459508
Ulla Aubro Christensen124452509
Ulla Lohmann Sørensen124452510
AKVZ (Daniel Jochims)74444511
Hanne Kirkegaard54442512
AKVZ (Georg A. H. Wolf)54426513
Bo Lebech124419514
B. Sørensen104370515
Tove Marker14368516
Bodil Aavad Jacobsen24365517
Jytte Hammerich Fauerby94344518
Britta Merete Bjørn Grønbæk74332519
Knud Sørensen34324520
Poul Brodersen74323521
Niels Ole Dahl (DFS)54318522
Niels Winther Christensen64279523
Charlotte Pedersen (DFS)204245524
Rene Didia Lønholdt54210525
Bent Østergaard Olsen164202526
Else Jensen (DFS)224180527
Harry Hansen64153528
Jette Rugård64144529
Jytte Larsen94128530
Karl Frost34069531
Kristian Lauritsen (DFS)154068532
Tage Jensen84055533
Hanne E. Grytner44024534
Andreas Asmussen24019535
Claus Jensen134014536
Elisabeth Sørensen54012537
Jesper Kaj Skov43995538
Heino Rost-Nielsen53973539
Ejner Stutemeyer433972540
AGGSH (Angela Ryll)93958541
Jørn Erik Pallesen73940542
Benny August Pedersen73924543
Margit Rannes (DIS)13914544
Annelise Kristiansen113900545
Connie Olsen63882546
Ellen Jensen73869547
Ute Sachau53855548
AGGSH (Joachim Lietz)153818549
Hans Chr. Eriksen153814550
Arbeits-Gruppe Genealogie Schleswig-Holstein63805551
Trille Helle Wachs63778552
Ulla Rose Larsen53772553
Lene Steffensen33766554
Inge Kristensen113763555
Niels Aage Christian Nørgaard93756556
AGGSH (Gerhard Fischer)83719557
Margrethe Nielsen33718558
Ib Hansen103710559
Arne Sloth93706560
Rita Holm43700561
AGGSH (Reinhard Carstens)13671562
Henriette Høeg53661563
Kirsten Skov Jensen33612564
Birthe Mylius Grønvold Kroman (DFS)123610565
Frederik Daabeck33608566
Tine Merle Madsen43556567
Frederik Olesen43544568
Mogens Jørgensen33519569
Karsten Bjerreskov53509570
Eding Jensen93493571
Poul D. C. Christensen43485572
Leif Lundahl43482573
Arvind Vrejlev73481574
Annette Kjærsgaard (DFS)283479575
Mette Marie Cathrine Weigel123472576
Svend Erik Warming83452577
Mona Irene Gertz33437578
Jeanni Jørgensen83435579
Karin Viborg Andersen53425580
AKVZ (Günter Uken)253420581
Eskild Martin Jeppesen33419582
Stine Nørgaard Andersen73417583
Jytte Jørgensen33410584
Lisbet Kinttof93339585
Birgit Mortensen93339586
Morten Eriksen33301587
Anne-Mette Hvidbjerg (DFS)63301588
Kirsten Andersen (DIS)23294589
Oluf Enevoldsen53290590
Inge M. Olsen33290591
Jørgen Engholm43268592
Dorte Wolsgaard23249593
Lisa Meta Erbs Jensen63248594
Odette Althoff33240595
Hanne Probst13232596
Bodil Rafaelsen103226597
Dagmar Thorisdottir (DFS)63202598
Annette Sloth Bøgelund63176599
John Bruun Jørgensen (DSF)33174600
Ole Mou Andersen (DFS)33171601
Hans Nielsen13166602
Jan Nielsen (DFS)43136603
Ove Pedersen33132604
Vagn Beck Christensen43128605
Merete Thrane23127606
Marie Bernard13126607
Kim N. Jensen43114608
Inge Leth-Nissen53112609
Lis Jensen23111610
Rita Jensigne Simonsen63109611
Inge Laustsen133087612
Svend Pedersen93078613
Inge Margrethe Thykær Jensen63071614
Christine Louise Madsen53067615
Lis Myrup63052616
Elsebeth Paikin33042617
Ulla Bager Møller23034618
Inge Astrup (DFS)63034619
Anni Stuart43033620
John Vennervald23006621
Alice Wahlstrøm Andersen (DFS)53004622
Hanne B. Stegemüller13000623
Nils Adam Aaby Wodschow32993624
Ilse Kirk52992625
Knud Amtoft32988626
Ruddi Søberg Elkjær32982627
Kjeld Kibsgaard42963628
Edith Boye Olesen32956629
Holger Waaben52945630
Lokalhistorisk Arkiv i Silkeborg22944631
Per Johansen52943632
Peter Bøjesen Jensen32913633
Manfred Jahn (AGGSH)12912634
Jytte Ravn Jensen22904635
Jørgen Brix62892636
AKVZ22892637
Sysser Sørensen Kristensen (DFS)102880638
Kirsten Marianne Nielsen (DIS)12861639
Hanne Vinter Henriksen42841640
Niels Erik Simonsen52836641
Marianne Krogh42831642
Dorthe Skelbæk Jeppesen12830643
Jens Carl Jensen32820644
Børge Johannes Jensen42809645
Steen Kristensen42808646
Jens Henrik Pedersen52808647
Lizzie Knoop42778648
Niels Aage Holmgaard52755649
Henrik Steen Larsen52749650
Hans Peter Kjær122744651
Mette Maltesen12741652
Bjarne Hagelquist22732653
Hans Andersen12729654
Lise Friis12726655
Anna-Lise Romvig Thomsen62721656
Peter Nielsen92715657
Walther Kyllesbech12707658
Karina Tybring Hansen42694659
Knud Wilke32689660
Anette Pedersen22685661
Kaj Sandholdt52683662
Kirsten Christiansen82677663
Gunnar Petersen82650664
Jørn Væring Larsen22649665
Kirsten Madsen (DFS)42645666
Sigvald Johannes Hansen22640667
Linda Hansen (DFS)112635668
Birte Wienecke42606669
Anni Lindvig72597670
Ingelise Løvenholt Nielsen12589671
Inge Nissen22583672
Niels Fredensborg Lund32563673
Niels Holger Jensen72560674
Kirsten Marianne Nielsen12547675
Torben Bredahl Nielsen (DIS)32546676
Hanne Elsebeth Götzsche42541677
Arne Sørensen (DIS)22511678
Merete Nielsen32507679
Inger Hartby12503680
Lokalhistorisk Forening for Skals og Omegn32499681
Preben Jessen (DIS)32483682
Lilian Marcussen52477683
Tove Nielsen62460684
Harriet Rasmussen42460685
Johann Wilhelm Rasmussen22452686
Hugo Østergaard Dynesen42446687
Hanne Vinter Henriksen32440688
Hanne Brogaard Jensen (DFS)72436689
Klavs Bressendorff Madsen32425690
Elo Jacobsen22419691
Connie Thorup Bay42406692
Mogens Fentum52391693
Finn Kristensen52389694
Hannah Aabech22382695
Leif Gustav Jørgensen42370696
Flemming Maiborg22369697
Erna Mikkelsen52360698
Susanne Buck (AGGSH)22351699
Inger Larsen-Ledet42302700
Birgit Øskov52282701
Jørgen Laustsen32279702
Inger Lise Frantzen72274703
Hans Jørgen Marker42268704
Signe Trolle62226705
Kirsten Høltermand62226706
Gunner Hansen (DFS)12223707
Helle Lindholm Hansen42215708
John Pilgaard Hansen32205709
Christian Bendixen22197710
Bjarne Nielsen22197711
Jens Givskov22195712
Harald Wormstrup32192713
AGGSH (Michael Baumann)92190714
Jens E. Christiansen22185715
Steffen Andersen42182716
Svend Ivan Jørgensen42165717
Ulrich Normann Pedersen32140718
Bente Pedersen52120719
Inge Buhelt (DFS)152115720
Jan Vesti Andersen22108721
Bent Nielsen (DIS)22106722
Inge-Lise Erland52064723
Marianne Bak Povlsen22045724
Mai-Brit Lauritsen12034725
Kaj Theodor Cedersted32024726
Anne-Marie Laier52020727
Ulla Jacobsen22000728
Kathrine Tobiasen32000729
Asta Knudsen41991730
Steen Møller Pedersen21983731
Dorthe Hansen (DFS)21979732
Thorben Lundsgaard41976733
Inge-Lise Madsen31973734
Karl Erik Hansen (DIS)11956735
Karsten Jensen21949736
Tina Vilhelmsen31947737
Kristen Stagstrup21944738
Karen Thostrup41944739
Michael Eneriis21941740
Elsebeth Vienberg21938741
AGGSH (Jannsen)11937742
Grethe Banggaard Steffensen41931743
Kaj Ørhøj21923744
Michael Holtegaard51909745
Anni Søbygaard21894746
Henning Kiilerich11871747
Torben Føns11868748
Gitte Samsøe-Jensen21867749
Bjørn Wangsøe71867750
Ruth Steenberg Rasmussen51859751
Birgit Gro Jensen51855752
Margit Kildevang Kristensen (DFS)21855753
Jan Hedegaard Skov91855754
AGGSH (Harry Schulz)81852755
Jørgen Petersen (DIS)11848756
Hans Erik Nielsen41842757
Allan Graugaard-Jensen (DIS)21824758
Erik Hejlsø51819759
AGGSH (Peter Andersen)21816760
Skanderborg Egnsarkiv11815761
Anne-Mette Jensen21805762
Alice Johansen31796763
Brita Pedersen11787764
Leo Mogensen11784765
Gunhild Dalgaard51782766
Anita Andersen41768767
Søren Brogaard21759768
Erik Pedersen51757769
Annegrete Tønners11750770
Inger Gorny Rasmussen31743771
Erik Torp Steffensen21739772
Helge Rickard Larsen11726773
Susan Damholt (DFS)41725774
Billy Sørensen191723775
Margit Bagger21721776
Stine Sønderby Larsen21707777
Henning Sylvan41704778
Anne Birgitte Kjærgaard Hansen31680779
Jette Johannesen21678780
Henning Merrild Nielsen11677781
Pernille Lysholdt Holm11661782
Knud Dreier41658783
Inger Marie Pedersen31648784
Anette Korsgaard Laursen71648785
Lis Emma Lind21646786
Marc Møldrup Andersen31631787
Elisabeth Jakobsen11630788
Heidi Holm Rasmussen11623789
AGGSH (Siegfried Bahr)31615790
AGGSH (Richard Kolang)131607791
Grete Tvedegaard31607792
Bente Brodersen31606793
Asbjørn Romvig Thomsen41603794
Peder Blommegård11592795
Hedda Gottschalck21589796
Gerhard Deutschmann21588797
Anne Mette Lauridsen11575798
Karin Nissen11569799
Marianne Morsing (DIS)11567800
Edith Lundgaard31563801
Line Jørgensen31559802
Grete Saxtorff31554803
Jonna Norderud51550804
Torben Bang Sørensen11547805
Arne Nielsen11547806
Poul Erik Pedersen31543807
Eigil Hougaard31536808
Torsten Kristensen11530809
Lis Thorshøj Borgaard21526810
Michael Schneiders31523811
Kaj Erik Jensen31523812
Ole Søgaard Berthou (DFS)31522813
Torben Nyvang31522814
Wilhelm Frederiksen31515815
Flemming Olsen (DIS)21508816
Nanna Floor Clausen41492817
Randi Borne41484818
Jørgen Brokmose41484819
Rikke Vindberg41484820
Rita Larsen11480821
Hans Peder Olesen31479822
AGGSH (R. Studt)71476823
Leif Jørgensen51473824
Birthe Hansen (DIS)21470825
Lillian Pløger11466826
Karina Wittrup11463827
Gunnar Hansen11450828
Finn Harsfort81448829
Tim Grejsen11447830
Kate Christensen11446831
Birgitte Boesen Qvist11443832
Hanne Jakobsen Brandenburg21440833
Peter Dörling11438834
Bent Nielsen11437835
Per Jonasen11431836
Bruno Simonsen41431837
Hanne Elsebeth Gøtzsche41428838
Leif Jørgensen31428839
Ole Hjæresen31420840
Bodil Sørensen (DFS)81420841
Finn Jelstrup41419842
Lise Neumann21408843
Grethe Ellinor Beuschau21401844
Susanne Overgård11398845
Flemming Fabricius21394846
Henning Kvist21382847
Søren Ladefoged41380848
Trine Søttrup21380849
Knud Dahl Thomsen11366850
Leif Færregaard Jensen91366851
Michael Kristensen51350852
Hansa Petersen11350853
Bent Aage Rasmussen21347854
Kai Arne Skall31338855
Lis Wendelboe Hansen21324856
Ove Eriksen (Munkebo Lokalarkiv)11316857
Tove Bente Rasmussen31312858
Betina Bak Hansen41299859
Axel Kjær Sørensen21295860
Flemming Isidor21288861
Laila Nielsen21288862
Mogens Lynge Madsen31273863
Tonni Boysen21268864
Jette Helene Børsting (DFS)61267865
Jens Hjære Rasmussen21264866
Ole B. Andersen41262867
Astrid Detlefsen Kienitz11246868
Barløse-Sandager-Holevad41243869
Ann Pedersen (DFS)91239870
Kirsten Tatt (DIS)21238871
Kirsten Nielsen21237872
Jacob Hejmdal Gren21228873
Solveig Stroyer11225874
Erik Pedersen41219875
AGGSH (Hans Willi Godbersen)51215876
Johnny Hald Magnussen11211877
Lars Rynord21208878
Otto Ramm21207879
Lone Ørmen11206880
Mette Bakman Sivertsen41205881
Margrethe Krog11200882
AGGSH (Ursula Müller)51190883
Palle Benthin31183884
Hans Egon Pedersen21179885
Camilla Thomsen31179886
Alice Schack21174887
Liselotte Jørgensen21166888
Bjarne Frandsen (DIS)21149889
Kirsten Graa Thomsen11148890
Niels Poulin Nielsen21146891
Christian Nielsen11145892
Steen Venbjerg61144893
Bendt Spendrup Mathiasen11139894
Knud Vesth11134895
Birthe Andersen61130896
Christine Hallsson31130897
Poul-Erik Pedersen31129898
Carl-Johan Bavnhøj Madsen21125899
Lars Gotfred-Rasmussen41124900
Linda Nielsen31119901
Erik Frydendal21110902
Bent Christian Larsen11102903
Claus-Ulrich Strüben71096904
Harriet Hansen11089905
Hans Christian Andersen41088906
Steen Bilde-Christensen (DIS)11079907
Ann Ritter Pedersen (DIS)31075908
Lars Erik Bryld11073909
Erna og Orla Iver Madsen31071910
Else Nexø11064911
Annette Engelbrecht Berthelsen (DFS)11064912
Flemming Andersen (DIS)11062913
Peter Kj. Hansen21059914
Ulrik Liberoth41054915
Grete Talbro21052916
Peter Wodskou21044917
Anne-Marie Thomsen21039918
Pia Larsson21037919
Hans Jessen41034920
Bent Johannisson71033921
AKVZ (Barbara Bell)21027922
Lise Kristiansen21025923
Pia Hofmann Sørensen (DFS)21018924
Karen Jørgensen21012925
Leif Thor Olsen41010926
Johan Alexander Harttung11003927
Værløse Lokalhistoriske Arkiv1978928
Jørgen Brøndum2978929
John Rasmussen1975930
Thomas Jørgensen1967931
Kristina Devantier1965932
Henny Lauritsen1951933
Poul Agerbæk5951934
Birte Underlin Wangsøe2944935
Bent Nielsen (DFS)5941936
Karin Joan Olesen (DFS)10941937
Benny Andersen2939938
Ole H. Jensen1924939
Mogens Lolle Laursen1923940
Tove Jensen2921941
Bent Erik Christiansen2917942
Spøttrup Lokalhistoriske Arkiv5913943
Jens Friis2909944
Bodil Else Kristine Petersen4905945
Flemming Willum Petersen1905946
Einer Thygesen2900947
Lokalhistorisk Forening for Romdrup-Klarup2900948
Torben Lund1899949
Ole Frederiksen3898950
Svend Jensen2893951
Georg Brandt Christensen1890952
Bente og Poul Brodersen3889953
Søren Jensen6882954
Laila Valbjørn Johnsen8881955
Elin von Linstow2878956
Per Ekberg2878957
Vagn Sørensen1878958
Pia Madsen2873959
Jan Klitgaard3871960
Nakita Mikaela Pisarski2870961
Hans Peter Kjær3868962
Per Helge Nissen1865963
Susanne Andersen3863964
Niels Lambertsen4863965
Susanne Vestergaard1862966
Niels L. Nielsen1860967
Werner Nielsen Wittekind2849968
Sanne Thomsen (DIS)2848969
Joan Iserhorst1845970
Nick Svendsen2845971
Ole Jensen Grau3845972
Jacqueline Wedel3845973
AGGSH (Hans-Werner Selken)1844974
Birthe Frosted1843975
Anne B. Philipsen (DFS)1840976
Ole Dahl1838977
Morten Hammer1835978
Ib Bobjerg Nielsen1834979
Lise Lotte Tidemann Thomsen1833980
Ulla Mortensen1832981
John Honoré1831982
Dan Nielsen1827983
Børge Noer (DIS)1819984
Frede Frandsen2818985
Karin Kjær Iversen5817986
Erik Mortensen1815987
Nick Svensen1813988
Britta Matthiasen1811989
Steen Erik Mortensen1811990
Thomas Munck1811991
Elsebeth Haunsø1810992
Randi Løsekraut2801993
Jørgen Christensen6798994
Janne Jacobsen1788995
Anne Lise Kirk Jensen2785996
Finn Hald1782997
Conni Pedersen2781998
Jørgen Kristensen3774999
Katja Hansen17721000
Annette Samuelsen17691001
Else Christensen27561002
Ole Malchau17511003
Poul Broe17491004
Lone S. Østergaard17481005
Alice Kruse17471006
Mikael Jensen17461007
AKVZ (Martina Janssen)17421008
Flemming Ørnbøll27411009
Jette Sønderbek27391010
Poul Lynge Johansen27301011
Hans Peter Poulsen17261012
Tina Frausing Borch17251013
Nanna Lind17241014
Eva Ervø37161015
Svend Tingleff27121016
Bent Christensen16971017
Gitte Kristensen (DFS)56971018
Lene Nielsen (DFS)116951019
Emil Stubbe26861020
Ole Steensen16811021
Jytte Kirstein Simonsen (DFS)16811022
Lars Hansen16751023
Dorte Hedegaard Pedersen36741024
Morten Bøge Sørensen16561025
Ib Noe (DIS)16501026
Ellen Povlsen26501027
Ole Skytte Fredsgaard26481028
Sonja Ramsøe Hansen16441029
Birthe Mogensen16431030
Leif Bigler16381031
Marianne Nicolaysen (DFS)26371032
Lene Rüsz26271033
Rita Holm16201034
Bo Lytzen26161035
Laila Tognarelli Hansen16151036
Hanne Gøtzsche26151037
Susanne Beate Foged Mortensen16151038
Mie Nielsen (DIS)26141039
Per Svendsen16101040
Ernst Pless Holst26091041
Kurt Cronberg Ipsen16061042
John Bach Thygesen16011043
Laust Kristensen25971044
Øjvind Hede35921045
Henrik Friberg Sørensen15891046
AGGSH (Leif Glanert)35871047
Millie Nymark Lønneke15851048
Niels Erik Antonsen15761049
Tue Toft15741050
Torben Bundgaard15691051
AKVZ (Bernd Peter Päffgen)15651052
Karina Rune Jensen (DFS)15641053
Anne-Lise Bjerregaard15581054
Myrtel Rasmussen15581055
Arno Guzek15571056
John From-Poulsen15551057
Helle Elisabeth Kristjansen35491058
Pia Laulund35491059
Hugh Bartley Watkins15431060
Søren Møller15361061
Susan Glue45331062
Michael Lund15331063
Erling Kildal15241064
Povl O. Nielsen15211065
AKVZ (Peter Wilde)15201066
Jørgen Greve15191067
Kirsten Woldiderich15171068
Claus Hein-Nielsen15161069
Charlotte Celinder Friis -Dastrup15141070
Bent Hansen15091071
Mads Andersen25061072
Rigmor Frandsen15051073
Skive Byhistoriske Arkiv35031074
Jes Lauritsen74991075
AKVZ (Marianne Mangels)14981076
Børge Stoltenberg Heidemann14981077
Leif Hede14971078
Linda Bak Hansen (DIS)14951079
AGGSH(Carsten Wittern)34921080
Else Andersen (DFS)14911081
Erik Marinus Jensen14901082
Leif Johansen14881083
Svend Erik Sørensen14881084
Tove Marquardsen24761085
Inga Ladefoged14751086
Birgit Jørgensen14741087
Bente Lyngdahl Olsen24711088
Hans Chr. Hansen14691089
Ingelise Hansen14591090
Angela Ryll14541091
Niels Aage Andersen14541092
Steen Erik Rasmussen14491093
Peter Bach14471094
Arne Hansen24441095
Karl Erik Nielsen14421096
Henrik Delorang van Dyk14421097
Bodil Møller14401098
AGGSH (Andrea Herrmann)14401099
Bodil Grove Christensen14371100
Aksel Jensen14361101
Joyce Cupit14341102
Knud Erik Høgh14321103
Jørgen Rotaus14321104
Christine Josiasen14321105
Bente Jensen24281106
Hanne Arent14171107
Gitte Jonassen14161108
Anne Holtze Rosendal14111109
Fritz Gundgaard Knudsen14111110
Susanne Riis (DFS)24091111
Jørgen Aaquist Nielsen34061112
Ernst Jørgensen14041113
Birgit Pogan14041114
Kurt Werner Demuth-Iversen14041115
Jens Villadsen14021116
Erik Mollerup24001117
Randi Sanne Bro Grubbe14001118
Bo Nordmann Amdi13981119
Niels Gjermandsen13911120
Louise Hammer Andersen13841121
Boris Reimann13811122
Ewan Pedersen13761123
Inger Persson13751124
Christen Lehmann Ebbesen13741125
Åse Eriksen13711126
Sofie Dahm Lous13711127
Erna Østerberg13711128
Vagn Rath Hansen13711129
Winnie Juel Mikkelsen23701130
Ole Haagensen23671131
Merete Holst Mærsk13671132
Flemming Topsøe-Jensen23651133
Bent Jacobsen13591134
Svend Åge Brun Hansen13551135
Else Outze13541136
Leif Nielsen13411137
Jeannie Kristensen23301138
Lone Karlson13271139
Johannes Seifert13171140
Karen Greve Straarup13171141
Lene Berg Christiansen43131142
Conni Green (DIS)13121143
Pelle Egeberg Persson13081144
Lisbeth Garbrecht Larsson13071145
Svend Larsen13051146
Henning Olaf Clausen (DFS)12881147
O. Feiberg12861148
Ester Nørrelykke12851149
AGGSH (Karin Offen)12841150
AGGSH (Hans Peter Voss)22841151
Jens Peter Hansen12801152
Ib Egebjerg Nielsen12771153
Peter Kudsk12731154
Torben Nyhuus12711155
Elisabeth Strandbygaard12671156
Mai-Britt Edvart Nielsen (DFS)22601157
Morten H. Nielsen (DIS)52591158
Maja Hjorth Jensen12581159
Svend Olaf Thorn12561160
Knud Børge Jørgensen12551161
Jan Otkjær22341162
Jane Wolff Bengtsen12291163
Lene Dræby Kottal32231164
Erik Feldborg Strack12131165
AGGSH (Uwe Schärff)12111166
Pernille Kanto (DFS)22071167
Louise Juel Broch12001168
Britta Hansen11991169
Kirsten Visby (DFS)11981170
Bent Rønnefelt11941171
Lis Hindrichsen31881172
Hans Willy Larsen11881173
Kirsten Knudsen11841174
Liselotte Jensen11811175
Liselotte Larsen11631176
Århus Kommunes Biblioteker11631177
Leif Bjørkskov11621178
Karl-Erik Jensen11611179
Bjørn Vind11561180
Selma Mouritsen11511181
AKVZ (Angela Nack)11501182
Ute Boock (AGGSH)11481183
Birgitte Nielsen11351184
Bettina Bendix Andresen (DFS)41281185
Iben Raj Petersen21261186
Lone Kuhrt Valery (DSF)41201187
Christina Post11111188
AGGSH (Nicola Thieke)11061189
Else Marie Rasmussen (DFS)2991190
Erik Sigvardt Jensen4901191
Gitte Jeanette Hansen (DFS)1871192
Thomas Villum Jakobsen1831193
Karenmargrete Dencker1831194
Erik Laursen1781195
Steen Rønnow (DIS)1761196
Anne-Lise Kræmmer1751197
AKVZ (John Bornholdt)1741198
AKVZ (Gudrun Lundbech)1661199
Christina Jacobsen (DFS)1611200
Helle Thor Hirschmann1261201
Henrik Johansen (DIS)4241202
Susanne Andersen (DFS)1171203
Ann-Marie Larsen1111204
Gregers Hvidkjær151205
Poul Wachmann251206
Eva V. Ersbøll (DIS)131207
Mia Mørch (DFS)131208

KB = Kirkebog, KLTB = Kollektbog, MATR = Matrikel, MT = Matrikel, OE = Oeders Eftr., SKMT = Skattemandtal, TP = Tyendeprotokol

Revideret 17/3-2017 af nc@sa.dk   Se udviklingen af kirkebogsindtastninger