KIP projektet





 

Donorhitliste samlet oversigt 24/4-2017

navnAntal materialerAntal personer
Lotte Brændegaard Hvid124010443761
Helge Lago Bay11187901212
Ena Eiberg7467718873
Hans Nielsen6615004114
Benthe Anthony7014241305
Keld A. Nielsen6123190676
H. Due-Hansen4353124597
Elin Køhl Larsen2523103968
Poul F. Andersen3402802029
Kurt Kermit Nielsen59527952410
Michael Niby34726265111
Else Søndergaard Larsen37325480512
Randi Sørensen15224273513
Keld Leo Jensen38224068514
Lis Birgit Jensen19622583715
Else Mikkelsen22121977916
Hans Erik Luther24816922217
Finn Folkmann51516709718
Gerda Svane3915788919
Keld Jensen9214889720
Bjarne Nielsen19814649321
Verner Møller Jensen 10714247122
Hans Martin Laustsen32113058223
Sofie Petersen14112428724
Agnes Sitkeine Szira8912191625
Lars Jørgen Helbo18712118126
Johannes Witt9911664927
John Frøslev14411576028
Minna Mortensen9611558929
Ann Stahnke12311503230
Svend-Erik Christiansen12510841631
Kirsten og Paul Knudsen19910734732
Arne Julin2010457033
Sven Arne Jensen7710282334
Tonny Fievé Pedersen1179713035
Jette Laustsen1889516236
Christen Langelund1708869237
Helga Fabricius Thomsen958826938
Bente Henriksen1838756939
Flemming Thygesen1028713740
Birthe Kongsbak1688706541
Brian Petersen1798647442
Lisa Sonesson1048509843
Ove Kühn1178349844
Karen Margrethe Schmidt1038347645
Jørgen O. Hyldvang918153746
Karl Nielsen387990147
Arne Hansen1017878348
Erik Petersen837259749
Bent Ødegaard957052950
Gunnar Nielsen1036981451
Jenny Rasmussen926933352
Claus Christiansen1416931053
Kaj Aage Brandt1966866954
Martin Henriksen626809355
Kirsten Knudsen1116782256
Lisbeth Jakobsen666782057
Jonna Elise Arnholtz Lerby2286764558
Karen Lis Andersen796740559
Ole Düring796618160
Anne-Lise Brinkhard776597661
Birthe Jensen256458162
Flemming Svendsen456389063
Uwe Jacobsen456290564
Hans Christian Johansen736114665
Jytte Skaaning225955066
Vinderup Egnshistoriske Arkiv735929467
Henning Christensen725768368
Erik G. Andresen875749869
Erik Helmer Nielsen355748270
Niels Rasmussen425603071
Mogens Marcussen605587272
Søren Baumgarten775564073
Bente Kristine Nørgaard465347274
Annelise Christensen425312275
Lindy Kirkensgaard Kær1535277176
Niels Schjeldahl1095276077
Vivi Severin Mortensen335207778
Maibrit Baden1144981679
Kristen Nygaard914929380
Jens Karl Rasmussen734830481
Camille og Niels L. Nielsen704753782
Ingvard Langelund714698383
Søren Jensen304598584
Morten Ingemann694586085
Jill Munnecke484579686
Ole Søndergaard274556187
Erling Fagerberg714477188
Leif Dehnits1114413389
Dr. Rolf Gehrmann74405690
Flemming Victor Andersen (DFS)714377391
Hans Henrik Koch944283392
Ejvind Vestergaard644282593
Vivi Fæster704224594
John Gregers Hvidkjær4224210695
Mogens Lindegaard484195896
Hans Juul-Larsen674195597
Henrik Andresen664169298
Fredi Paludan Bentsen744159599
Svend Jørgen Nielsen (DIS)4941361100
Lillian Holm Nielsen3941126101
Vivian Pagel Larsen2140969102
Henning Bech Johansen3240399103
Slægtshistoriske forening, Odense140271104
John Kaltoft7240132105
Kirsten Jørgensen4239825106
Kaj Schmidt1839384107
Herdis Holst4339084108
Sven Sjørslev6338724109
Henrik Bahne3838354110
Peter Kristiansen2538169111
Kaj Ahlburg5137791112
Eigil Nicolaysen8337316113
Niels Bierring Lauritsen7036476114
James Norvall4036282115
Mogens Bruus Michaelsen3536089116
Vivi Frederiksen1835368117
Tommy Rasmussen4835229118
Inge Lise Vohnsen Sørensen2935055119
Kaja Vigtoft5735025120
Inge Lind5634997121
Jørgen B. Damgaard1934619122
Lise Raalund3034523123
Erik Hansen4134298124
Eric Lolk Christensen2434168125
Inger Buchard2433127126
Erling Axelgaard2832828127
Knud Spangsø3332106128
Henry Ammitzbøll5432006129
Karen Grethe Hansen3331617130
AGGSH (Carsten Dahm)7531457131
Ruben Højmark3031227132
Lennart Fensmark Frederiksen4131207133
Emil M. Stautz2630948134
Paul Knudsen7030698135
Jens Arne Leismann1230172136
Odense Stadsarkiv3030129137
Ole Svensson3329989138
John Sander Dhiin3929914139
Knud Valdemar Søgaard8429333140
Poul Erik Sørensen6229227141
Inger Margrethe Bjerregaard4529058142
Gert Holger Bredahl Jensen2429009143
Rikke Fjordbak Ravn6828504144
Lars Svane1727878145
Steffen Kejlberg2127865146
Tonni Leif Jørgensen5727848147
Rolf Jensen5527494148
Carsten Petersen2427390149
Anette Skoú Gulbæk6927372150
Benny Skou Mortensen3127106151
Aase B. Jensen3027096152
Kjeld Jakobsen4727025153
Holger Helbo5926973154
AGGSH (Resi Rudat)9626638155
Karen og Ole Jørgensen3526536156
Steen Mygind5326501157
Kate Stormly (DFS)12026365158
Lene Thomsen (DFS)5926265159
Lilian Rubini Svane3726001160
Ingrid Fredelund Krogh1825996161
Ejvind Rasmussen4525608162
Ejner Johansen2325430163
Peter Thomsen4925429164
Heidi Lund5125169165
Jette Sørensen (DIS)3325099166
Edith Stougaard3825098167
Thomas Pedersen4925007168
Ib og Britt Walbum4024973169
Lone Frost4824763170
Flemming Kristiansen2523636171
Børge Laulund4223009172
Anne-Marie Kehlet Olsen3022374173
Anita Lindberg1922099174
Finn Løgager2621939175
Ebba Frederiksen4921891176
Charles Glenn Petersen4621837177
Hanne Pedersen2321349178
Lene Søby (DFS)8821092179
Laila Baumann Rolsted Jensen (DIS)11221023180
Estrid Wilhelms3020900181
Vagn Mørkeberg Christiansen2420793182
Preben Mørch2920380183
Rigmor Henriksen3020325184
Udo Niebuhr2420161185
Rita Iversen4320142186
Lis Isgaard Gregersen3320116187
Svend Haakon Jensen5220073188
Knud Lorentzen1320031189
Randi Overgaard519889190
Maj-Britt Agerbæk Sørensen2919680191
Niels Henry Jensen4719622192
Erik Krogsgaard2419581193
Inger Munk4619504194
Helle Foss819487195
Anna Birthe Mortensen3319437196
Finn Højmark-Jensen3819357197
Jytte Davidsen3119340198
Elisabeth Elsborg2419075199
Pia Sørensen5619024200
Aksel Hansen2818890201
Aage Clausen2118825202
Helge Skovgaard Hansen3518651203
Inger Hovkjær Nielsen (DFS)8918612204
Ane Margrethe Willi Østerberg2618494205
Jørgen Rasmussen1818298206
Gert Roesen5017975207
Georg Simon1517903208
Pia Jakobsen2817649209
Aase Brauer2917521210
Kristian Lauritsen1617288211
Torben Steen Rosenberg7317180212
Hans Evald Sigvardsen6916910213
Inga Pedersen2316879214
Annette Pedersen3016840215
Hans H. Worsøe2916771216
Kaj Henriksen3616687217
Anders B. Christophersen3616684218
Holger Busch Nielsen1916586219
Jørgen Thrier Mortensen3716508220
Ellen Rasmussen2416423221
AKVZ (Dorothea Klahn)2816296222
Kirsten Frandsen816261223
Erling Jensen2716246224
Henning Jørgensen6616237225
Bent Juhl Christensen4516119226
Jens Thuesen2016109227
Jens V. Olsen4315920228
Kurt Heinsøe115579229
Johannes Gram2615526230
Harry C. Lund2415498231
Børge Kronborg1315166232
Vagn Lihn Kristensen1515064233
Steen Helles914794234
Børge Askholm2914785235
Rita Mogensen3514744236
Svend Erik Kruhöffer1614708237
Bent Rønnenfelt2614567238
Hans Christian Elberg1914545239
Jeannie Bengtsson1514387240
Marie Lilleris Nielsen3514370241
Elisabeth Sofie Dahl1614346242
Anders Ditlev Sørensen1014307243
Lissi Carlsen1214279244
Line Thorngaard1614231245
Klaus Hansen1513963246
Arne Navne2113952247
Hans Ressel1813754248
Lise Marie Sørensen5513639249
Robert Kjær1613583250
Ole Nørskov Nielsen413251251
Horst Ritterbusch1513219252
Heini Madsen7813172253
Gitte Høgh Greisik1813076254
Jørgen Bue Lond2513038255
Jørgen S. Andersen1712987256
Leif Jensen2912943257
Tom Smidth1612914258
Karin Hedegaard612783259
Ib Normann Borum1312782260
Finn Sachse Poulsen112671261
Niels Haunsø1012567262
Ingelise Poulsen (DIS)5912553263
Peter Ramskov Andersen1512551264
Poul Erik Steffansen3612470265
Bent Wind1112449266
Leif Elmose1212289267
Winnie Rechenback Nielsen1212279268
Ole Lundsgaard1612204269
Henny Lauridsen1812072270
Henrik Nielsen1112065271
Jørgen Thue Pedersen2011945272
Susanne Hansen611933273
Lone Bornefelt1011828274
Magnus Pedersen1611827275
Inge Mardal (DFS)3911722276
Aase Bomholdt1311491277
Kirsten Bjørneboe2011334278
Inger Kirkensgaard2211306279
AGGSH (Ute Boock)1911252280
Arne Rolf4811206281
Hans Otto Boysen611204282
Flemming Næsland311194283
Karen Birgit Reib1211166284
Arne Feldborg1811142285
Marianne Rytter (DIS)1511098286
John Iversen Bech3011026287
Svend Lundgaard2510814288
Grete Skatka510752289
Ulrik Chr. Wentzel310730290
Jørgen Hattens2610719291
Arne Alexandersen1610685292
Jan Rømer710546293
Anette Jensen2210498294
William Stuart3010438295
Kirsten Bakman Andersen1710436296
Arne Augustesen1110384297
Janne Søndergaard (DFS)3210327298
Angela Tara Byrholdt Hansen810264299
Poul Emil Bendtsen3110181300
Berit Guldmann Andersen1710118301
Erik Møller Svendsen159995302
Inga Heckmann109935303
Birgitte Schiøler Kallehauge149913304
Jens Nyholm Christensen159843305
Laila Komstedt (DIS)79784306
Bodil Lange (DFS)539759307
Flemming Aasklint129673308
Linda Schwartz Karlsen149614309
Grith Nørholk (DFS)99529310
Jørn Kjøller99474311
Thorkild Søndergaard89464312
Vibeke Carøe49437313
Finn Larsen139407314
Jørgen Wismann19392315
Lene Fabritius79369316
Molly Larsen49340317
Jørgen Harring Kristensen159280318
John Bils159221319
Knud Erik Hansen179220320
Elisabeth Marklund Mogensen99189321
Erik Laursen (DIS)99085322
Grete Nielsen79076323
Kirsten Thomsen119075324
Kenneth Vejgaard Jørgensen119049325
Albert Mohr Lolk69031326
Anne Grethe Kolstrup209030327
John Agnor Jensen148986328
Ellen Jensen238985329
Bjarne Jensen58951330
Finn Kristensen og Lone Rasmussen98862331
Helle Hjortø178794332
Manfred Thomsen48773333
Jeppe Bregenov Pedersen58710334
Middelfart Byarkiv48659335
Erik Lauridsen178650336
Jens E. Caspersen158590337
Leif Juul118568338
Poul Hansen ORV158541339
Bente Jungdal78469340
Lone Andreasen18448341
Grethe Gudbergsen68443342
Axel Worm128335343
Finn Frederiksen48324344
J. Wilhelm Rasmussen158322345
Hanne Bjørn148294346
AGGSH (Heinz Dose)118292347
Metty Isidor98257348
Viggo Poulsen108244349
Gert Christensen108209350
Pia Justesen88207351
Bent Poulsen178185352
Jørgen Kjer148148353
Ulla Hansen108080354
Mogens Lorentzen Jensen118044355
Rolf Georgi-Jensen98007356
Kirsten Maria Kroer Sørensen187942357
Evan Bach Agerbo137884358
Laila Irene Dencker27834359
Dorte Andersen177823360
Ole Hansen137784361
Jesper Vang Hansen77770362
Erik Laursen147692363
Käthe Birgitte Skaaning57667364
Inge Axelgaard117645365
Bjarne Krogh Hansen167626366
Egil Holm Nielsen97606367
Elsebeth Vitterup Hansen77529368
Ole Degn237475369
Tina Birthe Seibæk197440370
Steen Torben Jensen107360371
Aino Vibeke Kronsell47359372
Peder J. Hansen97324373
Ulla Andersson307297374
Herdis Kjølhede237251375
Linda Lauridsen Haible117191376
Erik Hansen57154377
Tove Hansen117142378
Tage Bøgh Jensen47141379
Vibeke Stegmann107105380
Hans Hermann57030381
Britt Walbum187006382
Majbritt Jensen106982383
Anna York96971384
Inge-Lise Trampedach36968385
Tove Zadlo Karlsson (DFS)66956386
Kurt Hansen226936387
Mona Lisa Hansen36896388
Bente Reimer Larsen96883389
Karl Pedersen346874390
Ralph-Brian Vessel Hørberg296863391
Villy Andersen116771392
Poul E. Christiansen26750393
Heino Wessel Hansen76741394
Zitta Worm126716395
Helge Green66690396
Jørn Pedersen26675397
Inga Vinther156664398
Hanne Skovgaard66663399
Bodil Aavad Jacobsen36635400
Inger Lundholm76579401
Karen Møller Nielsen96579402
Kurt Norsk56530403
Grete Agerlund Skatka106504404
Inger Pisarski86472405
Erik Ravn Nielsen76449406
Ivan Dahl186407407
Bjørn Andersen Nexø46396408
Stine Nørgaard Andersen106379409
Karl Erik Kirkensgaard126368410
Poul Birk Rasmussen156357411
Per Dyhl136329412
Sten Petersen146316413
Jens Rasmussen76315414
Villy Danielsen136262415
Lisbeth Frandsen46258416
Karin Jørgensen126255417
Lone Birte Larsen (DIS)66251418
B. Gerhard Jensen56209419
Maya Rasmussen26187420
Mette Fløjborg66179421
Aase Møller Mikkelsen96179422
Hans-Ole Mørk156171423
Kurt Ottosson156126424
Poul Erik Jørgensen (DIS)66082425
AGGSH (Wolfgang Hohenfeld)236072426
Eva Laursen96015427
Mette Lausten156012428
AKVZ (Hans Stapelfeldt)36008429
Grethe Banggaard115990430
Margit Madsen205977431
Britta Due35950432
Stevns Lokalhistoriske Arkiv75942433
Gerda Eleonora Jensen55933434
Holger Møllebjerg125918435
Jens Erik Starup95896436
Joan Solveig Byriel Christensen55867437
Erik Rasmussen25854438
Torben Aastrup45849439
Pia Anne-Lise Hoffmann Larsen115844440
Jette Olsen (DFS)205841441
Ove Kamper35837442
Louise Marie Rygaard145837443
Erik Grønvall (DFS)105802444
Jeanette Falk Jønch35801445
Jørgen Jørgensen165771446
Slægtshistorisk Forening Samsø45770447
AKVZ (Peter Bake)35741448
Ida Hansen (DFS)205719449
Knud Aagaard95665450
Gitte Jeanette Hansen (DFS)335658451
Bjarne Møller65643452
Ove Pedersen45641453
Birgit Madsen35623454
Kirsten Sanders55588455
Birthe Mylius Grønvold Kroman (DFS)155579456
Flemming Westervig55541457
Herman Boskov Hansen75530458
Birgit Friis Larsen105512459
Santina Hergott (DFS)335511460
Viggo Jensen135511461
Thomas Kortz45491462
Gurli Vibeke165489463
Bent Rehsø Madsen195467464
Hanne Lind65458465
Otto Olsson165434466
Povl Erik Munk15393467
Inger Hjort Sørensen85375468
Helge Kjerside15351469
Svend Ove Edvardsen65349470
Gert Topp65331471
AGGSH (Jan Peter Andersen)85215472
Hanne Marie Rud85189473
Jette Jørgensen45182474
Bengt Bolinder (DFS)135158475
Inge Kristensen (DIS)65122476
Hanne og Ejgon Rasmussen65093477
Niels Olsen85078478
Kristen Kousgaard155076479
Teddy Ole Andreassen (DFS)85026480
Ejnar Buhrkal75025481
Birthe V. Jørgensen124965482
Hans P. Christensen54882483
Kirsten Volden44837484
Elise Reil134823485
Alice Sachse134823486
Michael Maag44816487
AKVZ (Michael Kohlhaas)34811488
Vibeke Tolstrup34811489
Mary Frølund Sørensen114779490
Grenaa Egnsarkiv104744491
Bente M. Grønbech Olsen64729492
Arne Christiansen134715493
Jan Espen Hansen104709494
Lene Flink Knudsen54698495
Lone Rasmussen44642496
Kirsten Bilde74635497
Charlotte Hasforth94632498
Lisbeth Stybert24631499
Bente Olsen14619500
Preben Pedersen44608501
Tina Prytz-Madsen84604502
AGGSH (Jasmine Siemsen)134601503
Lis Mejlby (DIS)54599504
Ny Sortenstiern Steensen (DFS)304595505
Arne Møhler84589506
Kirsten Rejmers14559507
Conny Jensen84550508
Sanne Borgstrøm Andersen64548509
AGGSH (Karin Pabst)124526510
Lene Nordstrøm44506511
AKVZ (Helga P. Ankele)74484512
Ivar Peter Larsen24483513
Mogens Thygesen24459514
Ulla Aubro Christensen124452515
Ulla Lohmann Sørensen124452516
AKVZ (Daniel Jochims)74444517
Hanne Kirkegaard54442518
Ole Mou Andersen (DFS)44431519
AKVZ (Georg A. H. Wolf)54426520
Bo Lebech124419521
B. Sørensen104370522
Tove Marker14368523
Jytte Hammerich Fauerby94344524
Britta Merete Bjørn Grønbæk74332525
Knud Sørensen34324526
Poul Brodersen74323527
Niels Ole Dahl (DFS)54318528
Niels Winther Christensen64279529
Charlotte Pedersen (DFS)204245530
Rene Didia Lønholdt54210531
Bent Østergaard Olsen164202532
Else Jensen (DFS)224180533
Harry Hansen64153534
Jette Rugård64144535
Jytte Larsen94128536
Karl Frost34069537
Kristian Lauritsen (DFS)154068538
Tage Jensen84055539
Hanne E. Grytner44024540
Andreas Asmussen24019541
Claus Jensen134014542
Elisabeth Sørensen54012543
Jesper Kaj Skov43995544
Heino Rost-Nielsen53973545
Ejner Stutemeyer433972546
AGGSH (Angela Ryll)93958547
Jørn Erik Pallesen73940548
Benny August Pedersen73924549
Margit Rannes (DIS)13914550
Annelise Kristiansen113900551
Connie Olsen63882552
Ellen Jensen73869553
Ute Sachau53855554
AGGSH (Joachim Lietz)153818555
Hans Chr. Eriksen153814556
Arbeits-Gruppe Genealogie Schleswig-Holstein63805557
Dagmar Thorisdottir (DFS)73793558
Trille Helle Wachs63778559
Ulla Rose Larsen53772560
Lene Steffensen33766561
Inge Kristensen113763562
Niels Aage Christian Nørgaard93756563
AGGSH (Gerhard Fischer)83719564
Margrethe Nielsen33718565
Ib Hansen103710566
Arne Sloth93706567
Rita Holm43700568
AGGSH (Reinhard Carstens)13671569
Henriette Høeg53661570
Kirsten Skov Jensen33612571
Frederik Daabeck33608572
Inge Laustsen153577573
Tine Merle Madsen43556574
Frederik Olesen43544575
Mogens Jørgensen33519576
Karsten Bjerreskov53509577
Eding Jensen93493578
Poul D. C. Christensen43485579
Leif Lundahl43482580
Arvind Vrejlev73481581
Annette Kjærsgaard (DFS)283479582
Mette Marie Cathrine Weigel123472583
Svend Erik Warming83452584
Mona Irene Gertz33437585
Jeanni Jørgensen83435586
Karin Viborg Andersen53425587
AKVZ (Günter Uken)253420588
Eskild Martin Jeppesen33419589
Jytte Jørgensen33410590
Lisbet Kinttof93339591
Birgit Mortensen93339592
Morten Eriksen33301593
Anne-Mette Hvidbjerg (DFS)63301594
Kirsten Andersen (DIS)23294595
Oluf Enevoldsen53290596
Inge M. Olsen33290597
Jørgen Engholm43268598
Dorte Wolsgaard23249599
Lisa Meta Erbs Jensen63248600
Odette Althoff33240601
Hanne Probst13232602
Bodil Rafaelsen103226603
Annette Sloth Bøgelund63176604
John Bruun Jørgensen (DSF)33174605
Hans Nielsen13166606
Jan Nielsen (DFS)43136607
Vagn Beck Christensen43128608
Merete Thrane23127609
Marie Bernard13126610
Kim N. Jensen43114611
Inge Leth-Nissen53112612
Lis Jensen23111613
Rita Jensigne Simonsen63109614
Svend Pedersen93078615
Inge Margrethe Thykær Jensen63071616
Christine Louise Madsen53067617
Lis Myrup63052618
Elsebeth Paikin33042619
Henning Kvist33041620
Ulla Bager Møller23034621
Inge Astrup (DFS)63034622
Anni Stuart43033623
Henning Sylvan53023624
John Vennervald23006625
Alice Wahlstrøm Andersen (DFS)53004626
Hanne B. Stegemüller13000627
Nils Adam Aaby Wodschow32993628
Ilse Kirk52992629
Knud Amtoft32988630
Ruddi Søberg Elkjær32982631
Kjeld Kibsgaard42963632
Edith Boye Olesen32956633
Holger Waaben52945634
Lokalhistorisk Arkiv i Silkeborg22944635
Per Johansen52943636
Peter Bøjesen Jensen32913637
Manfred Jahn (AGGSH)12912638
Jytte Ravn Jensen22904639
Jørgen Brix62892640
AKVZ22892641
Sysser Sørensen Kristensen (DFS)102880642
Kirsten Marianne Nielsen (DIS)12861643
Karen-Marie Jørgensen12857644
Hanne Vinter Henriksen42841645
Niels Erik Simonsen52836646
Marianne Krogh42831647
Dorthe Skelbæk Jeppesen12830648
Jens Carl Jensen32820649
Børge Johannes Jensen42809650
Steen Kristensen42808651
Jens Henrik Pedersen52808652
Lizzie Knoop42778653
Niels Aage Holmgaard52755654
Henrik Steen Larsen52749655
Hans Peter Kjær122744656
Mette Maltesen12741657
Bjarne Hagelquist22732658
Hans Andersen12729659
Lise Friis12726660
Anna-Lise Romvig Thomsen62721661
Peter Nielsen92715662
Walther Kyllesbech12707663
Karina Tybring Hansen42694664
Knud Wilke32689665
Anette Pedersen22685666
Kaj Sandholdt52683667
Kirsten Christiansen82677668
Gunnar Petersen82650669
Jørn Væring Larsen22649670
Kirsten Madsen (DFS)42645671
Sigvald Johannes Hansen22640672
Linda Hansen (DFS)112635673
Birte Wienecke42606674
Anni Lindvig72597675
Ingelise Løvenholt Nielsen12589676
Inge Nissen22583677
Torben Bredahl Nielsen (DIS)32565678
Niels Fredensborg Lund32563679
Niels Holger Jensen72560680
Kirsten Marianne Nielsen12547681
Hanne Elsebeth Götzsche42541682
Arne Sørensen (DIS)22511683
Merete Nielsen32507684
Inger Hartby12503685
Lokalhistorisk Forening for Skals og Omegn32499686
Preben Jessen (DIS)32483687
Lilian Marcussen52477688
Tove Nielsen62460689
Harriet Rasmussen42460690
Johann Wilhelm Rasmussen22452691
Hugo Østergaard Dynesen42446692
Hanne Vinter Henriksen32440693
Hanne Brogaard Jensen (DFS)72436694
Klavs Bressendorff Madsen32425695
Elo Jacobsen22419696
Connie Thorup Bay42406697
Mogens Fentum52391698
Finn Kristensen52389699
Hannah Aabech22382700
Leif Gustav Jørgensen42370701
Flemming Maiborg22369702
Erna Mikkelsen52360703
Susanne Buck (AGGSH)22351704
Inger Larsen-Ledet42302705
Birgit Øskov52282706
Jørgen Laustsen32279707
Inger Lise Frantzen72274708
Hans Jørgen Marker42268709
Signe Trolle62226710
Kirsten Høltermand62226711
Gunner Hansen (DFS)12223712
Helle Lindholm Hansen42215713
John Pilgaard Hansen32205714
Christian Bendixen22197715
Bjarne Nielsen22197716
Jens Givskov22195717
Harald Wormstrup32192718
AGGSH (Michael Baumann)92190719
Jens E. Christiansen22185720
Steffen Andersen42182721
Helle Enkelund (DFS)12177722
Svend Ivan Jørgensen42165723
Ulrich Normann Pedersen32140724
Bente Pedersen52120725
Inge Buhelt (DFS)152115726
Jan Vesti Andersen22108727
Bent Nielsen (DIS)22106728
Inge-Lise Erland52064729
Marianne Bak Povlsen22045730
Mai-Brit Lauritsen12034731
Kaj Theodor Cedersted32024732
Anne-Marie Laier52020733
Ulla Jacobsen22000734
Kathrine Tobiasen32000735
Asta Knudsen41991736
Steen Møller Pedersen21983737
Dorthe Hansen (DFS)21979738
Thorben Lundsgaard41976739
Inge-Lise Madsen31973740
Karl Erik Hansen (DIS)11956741
Karsten Jensen21949742
Tina Vilhelmsen31947743
Kristen Stagstrup21944744
Karen Thostrup41944745
Michael Eneriis21941746
Elsebeth Vienberg21938747
AGGSH (Jannsen)11937748
Grethe Banggaard Steffensen41931749
Kaj Ørhøj21923750
Michael Holtegaard51909751
Anni Søbygaard21894752
Henning Kiilerich11871753
Torben Føns11868754
Gitte Samsøe-Jensen21867755
Bjørn Wangsøe71867756
Ruth Steenberg Rasmussen51859757
Birgit Gro Jensen51855758
Margit Kildevang Kristensen (DFS)21855759
Jan Hedegaard Skov91855760
AGGSH (Harry Schulz)81852761
Jørgen Petersen (DIS)11848762
Hans Erik Nielsen41842763
Allan Graugaard-Jensen (DIS)21824764
Erik Hejlsø51819765
AGGSH (Peter Andersen)21816766
Skanderborg Egnsarkiv11815767
Anne-Mette Jensen21805768
Alice Johansen31796769
Brita Pedersen11787770
Leo Mogensen11784771
Gunhild Dalgaard51782772
Anita Andersen41768773
Søren Brogaard21759774
Erik Pedersen51757775
Annegrete Tønners11750776
Inger Gorny Rasmussen31743777
Erik Torp Steffensen21739778
Helge Rickard Larsen11726779
Susan Damholt (DFS)41725780
Billy Sørensen191723781
Margit Bagger21721782
Stine Sønderby Larsen21707783
Anne Birgitte Kjærgaard Hansen31680784
Jette Johannesen21678785
Henning Merrild Nielsen11677786
Pernille Lysholdt Holm11661787
Knud Dreier41658788
Inger Marie Pedersen31648789
Anette Korsgaard Laursen71648790
Lis Emma Lind21646791
Marc Møldrup Andersen31631792
Elisabeth Jakobsen11630793
Heidi Holm Rasmussen11623794
AGGSH (Siegfried Bahr)31615795
AGGSH (Richard Kolang)131607796
Grete Tvedegaard31607797
Bente Brodersen31606798
Asbjørn Romvig Thomsen41603799
Hedda Gottschalck21589800
Gerhard Deutschmann21588801
Anne Mette Lauridsen11575802
Karin Nissen11569803
Marianne Morsing (DIS)11567804
Edith Lundgaard31563805
Line Jørgensen31559806
Grete Saxtorff31554807
Jonna Norderud51550808
Torben Bang Sørensen11547809
Arne Nielsen11547810
Poul Erik Pedersen31543811
Eigil Hougaard31536812
Torsten Kristensen11530813
Lis Thorshøj Borgaard21526814
Michael Schneiders31523815
Kaj Erik Jensen31523816
Ole Søgaard Berthou (DFS)31522817
Torben Nyvang31522818
Wilhelm Frederiksen31515819
Flemming Olsen (DIS)21508820
Nanna Floor Clausen41492821
Randi Borne41484822
Jørgen Brokmose41484823
Rikke Vindberg41484824
Rita Larsen11480825
Hans Peder Olesen31479826
AGGSH (R. Studt)71476827
Leif Jørgensen51473828
Birthe Hansen (DIS)21470829
Lillian Pløger11466830
Karina Wittrup11463831
Gunnar Hansen11450832
Finn Harsfort81448833
Tim Grejsen11447834
Kate Christensen11446835
Birgitte Boesen Qvist11443836
Hanne Jakobsen Brandenburg21440837
Peter Dörling11438838
Bent Nielsen11437839
Per Jonasen11431840
Bruno Simonsen41431841
Hanne Elsebeth Gøtzsche41428842
Leif Jørgensen31428843
Ole Hjæresen31420844
Bodil Sørensen (DFS)81420845
Finn Jelstrup41419846
Lise Neumann21408847
Grethe Ellinor Beuschau21401848
Susanne Overgård11398849
Flemming Fabricius21394850
Trine Søttrup21380851
Søren Ladefoged41380852
Knud Dahl Thomsen11366853
Leif Færregaard Jensen91366854
Michael Kristensen51350855
Hansa Petersen11350856
Bent Aage Rasmussen21347857
Kai Arne Skall31338858
Lis Wendelboe Hansen21324859
Ove Eriksen (Munkebo Lokalarkiv)11316860
Tove Bente Rasmussen31312861
Betina Bak Hansen41299862
Axel Kjær Sørensen21295863
Flemming Isidor21288864
Laila Nielsen21288865
Mogens Lynge Madsen31273866
Tonni Boysen21268867
Jette Helene Børsting (DFS)61267868
Jens Hjære Rasmussen21264869
Ole B. Andersen41262870
Astrid Detlefsen Kienitz11246871
Susanne Andersen61245872
Barløse-Sandager-Holevad41243873
Ann Pedersen (DFS)91239874
Kirsten Tatt (DIS)21238875
Kirsten Nielsen21237876
Jacob Hejmdal Gren21228877
Solveig Stroyer11225878
Erik Pedersen41219879
AGGSH (Hans Willi Godbersen)51215880
Johnny Hald Magnussen11211881
Lars Rynord21208882
Otto Ramm21207883
Lone Ørmen11206884
Mette Bakman Sivertsen41205885
Margrethe Krog11200886
AGGSH (Ursula Müller)51190887
Palle Benthin31183888
Hans Egon Pedersen21179889
Camilla Thomsen31179890
Alice Schack21174891
Liselotte Jørgensen21166892
Sofie Dahm Lous31159893
Bjarne Frandsen (DIS)21149894
Kirsten Graa Thomsen11148895
Niels Poulin Nielsen21146896
Christian Nielsen11145897
Steen Venbjerg61144898
Leif Mortensen (DFS)11143899
Bendt Spendrup Mathiasen11139900
Knud Vesth11134901
Birthe Andersen61130902
Christine Hallsson31130903
Poul-Erik Pedersen31129904
Carl-Johan Bavnhøj Madsen21125905
Lars Gotfred-Rasmussen41124906
Linda Nielsen31119907
Erik Frydendal21110908
Bent Christian Larsen11102909
Claus-Ulrich Strüben71096910
Harriet Hansen11089911
Hans Christian Andersen41088912
Steen Bilde-Christensen (DIS)11079913
Ann Ritter Pedersen (DIS)31075914
Lars Erik Bryld11073915
Erna og Orla Iver Madsen31071916
Else Nexø11064917
Annette Engelbrecht Berthelsen (DFS)11064918
Flemming Andersen (DIS)11062919
Peter Kj. Hansen21059920
Ulrik Liberoth41054921
Grete Talbro21052922
Peter Wodskou21044923
Anne-Marie Thomsen21039924
Pia Larsson21037925
Hans Jessen41034926
Bent Johannisson71033927
AKVZ (Barbara Bell)21027928
Lise Kristiansen21025929
Henrik Friberg Sørensen31019930
Pia Hofmann Sørensen (DFS)21018931
Karen Jørgensen21012932
Leif Thor Olsen41010933
Johan Alexander Harttung11003934
Værløse Lokalhistoriske Arkiv1978935
Jørgen Brøndum2978936
John Rasmussen1975937
Thomas Jørgensen1967938
Kristina Devantier1965939
Henny Lauritsen1951940
Poul Agerbæk5951941
Birte Underlin Wangsøe2944942
Bent Nielsen (DFS)5941943
Karin Joan Olesen (DFS)10941944
Benny Andersen2939945
Ole H. Jensen1924946
Mogens Lolle Laursen1923947
Tove Jensen2921948
Bent Erik Christiansen2917949
Spøttrup Lokalhistoriske Arkiv5913950
Jens Friis2909951
Bodil Else Kristine Petersen4905952
Flemming Willum Petersen1905953
Einer Thygesen2900954
Lokalhistorisk Forening for Romdrup-Klarup2900955
Torben Lund1899956
Ole Frederiksen3898957
Svend Jensen2893958
Georg Brandt Christensen1890959
Bente og Poul Brodersen3889960
Søren Jensen6882961
Laila Valbjørn Johnsen8881962
Elin von Linstow2878963
Per Ekberg2878964
Vagn Sørensen1878965
Pia Madsen2873966
Jan Klitgaard3871967
Nakita Mikaela Pisarski2870968
Hans Peter Kjær3868969
Per Helge Nissen1865970
Niels Lambertsen4863971
Susanne Vestergaard1862972
Niels L. Nielsen1860973
Werner Nielsen Wittekind2849974
Sanne Thomsen (DIS)2848975
Joan Iserhorst1845976
Nick Svendsen2845977
Ole Jensen Grau3845978
Jacqueline Wedel3845979
AGGSH (Hans-Werner Selken)1844980
Birthe Frosted1843981
Anne B. Philipsen (DFS)1840982
Ole Dahl1838983
Morten Hammer1835984
Ib Bobjerg Nielsen1834985
Lise Lotte Tidemann Thomsen1833986
Ulla Mortensen1832987
John Honoré1831988
Dan Nielsen1827989
Børge Noer (DIS)1819990
Frede Frandsen2818991
Karin Kjær Iversen5817992
Erik Mortensen1815993
Nick Svensen1813994
Britta Matthiasen1811995
Steen Erik Mortensen1811996
Thomas Munck1811997
Elsebeth Haunsø1810998
Randi Løsekraut2801999
Jørgen Christensen67981000
Janne Jacobsen17881001
Anne Lise Kirk Jensen27851002
Finn Hald17821003
Conni Pedersen27811004
Jørgen Kristensen37741005
Katja Hansen17721006
Annette Samuelsen17691007
Else Christensen27561008
Ole Malchau17511009
Poul Broe17491010
Lone S. Østergaard17481011
Alice Kruse17471012
Mikael Jensen17461013
AKVZ (Martina Janssen)17421014
Flemming Ørnbøll27411015
Jette Sønderbek27391016
Mogens Skov Kristensen17311017
Poul Lynge Johansen27301018
Hans Peter Poulsen17261019
Tina Frausing Borch17251020
Nanna Lind17241021
Eva Ervø37161022
Svend Tingleff27121023
Bent Christensen16971024
Gitte Kristensen (DFS)56971025
Lene Nielsen (DFS)116951026
Emil Stubbe26861027
Ole Steensen16811028
Jytte Kirstein Simonsen (DFS)16811029
Lars Hansen16751030
Dorte Hedegaard Pedersen36741031
Morten Bøge Sørensen16561032
Ib Noe (DIS)16501033
Ellen Povlsen26501034
Ole Skytte Fredsgaard26481035
Sonja Ramsøe Hansen16441036
Birthe Mogensen16431037
Leif Bigler16381038
Marianne Nicolaysen (DFS)26371039
Lene Rüsz26271040
Rita Holm16201041
Bo Lytzen26161042
Laila Tognarelli Hansen16151043
Hanne Gøtzsche26151044
Susanne Beate Foged Mortensen16151045
Mie Nielsen (DIS)26141046
Per Svendsen16101047
Ernst Pless Holst26091048
Kurt Cronberg Ipsen16061049
John Bach Thygesen16011050
Laust Kristensen25971051
Øjvind Hede35921052
Torben Christiansen15911053
AGGSH (Leif Glanert)35871054
Millie Nymark Lønneke15851055
Niels Erik Antonsen15761056
Tue Toft15741057
Torben Bundgaard15691058
AKVZ (Bernd Peter Päffgen)15651059
Karina Rune Jensen (DFS)15641060
Anne-Lise Bjerregaard15581061
Myrtel Rasmussen15581062
Arno Guzek15571063
John From-Poulsen15551064
Helle Elisabeth Kristjansen35491065
Pia Laulund35491066
Hugh Bartley Watkins15431067
Søren Møller15361068
Susan Glue45331069
Michael Lund15331070
Erling Kildal15241071
Povl O. Nielsen15211072
AKVZ (Peter Wilde)15201073
Jørgen Greve15191074
Kirsten Woldiderich15171075
Claus Hein-Nielsen15161076
Charlotte Celinder Friis -Dastrup15141077
Bent Hansen15091078
Mads Andersen25061079
Rigmor Frandsen15051080
Skive Byhistoriske Arkiv35031081
Jes Lauritsen74991082
AKVZ (Marianne Mangels)14981083
Børge Stoltenberg Heidemann14981084
Leif Hede14971085
Linda Bak Hansen (DIS)14951086
AGGSH(Carsten Wittern)34921087
Else Andersen (DFS)14911088
Erik Marinus Jensen14901089
Leif Johansen14881090
Svend Erik Sørensen14881091
Tove Marquardsen24761092
Inga Ladefoged14751093
Birgit Jørgensen14741094
Bente Lyngdahl Olsen24711095
Hans Chr. Hansen14691096
Ingelise Hansen14591097
Angela Ryll14541098
Niels Aage Andersen14541099
Steen Erik Rasmussen14491100
Peter Bach14471101
Arne Hansen24441102
Karl Erik Nielsen14421103
Henrik Delorang van Dyk14421104
Bodil Møller14401105
AGGSH (Andrea Herrmann)14401106
Bodil Grove Christensen14371107
Aksel Jensen14361108
Joyce Cupit14341109
Knud Erik Høgh14321110
Jørgen Rotaus14321111
Christine Josiasen14321112
Bente Jensen24281113
Hanne Arent14171114
Gitte Jonassen14161115
Anne Holtze Rosendal14111116
Fritz Gundgaard Knudsen14111117
Susanne Riis (DFS)24091118
Jørgen Aaquist Nielsen34061119
Ernst Jørgensen14041120
Birgit Pogan14041121
Kurt Werner Demuth-Iversen14041122
Jens Villadsen14021123
Erik Mollerup24001124
Randi Sanne Bro Grubbe14001125
Bo Nordmann Amdi13981126
Niels Gjermandsen13911127
Susanne Doering Jensen13901128
Louise Hammer Andersen13841129
Boris Reimann13811130
Ewan Pedersen13761131
Inger Persson13751132
Christen Lehmann Ebbesen13741133
Ole Haagensen23711134
Åse Eriksen13711135
Erna Østerberg13711136
Vagn Rath Hansen13711137
Winnie Juel Mikkelsen23701138
Merete Holst Mærsk13671139
Flemming Topsøe-Jensen23651140
Bent Jacobsen13591141
Svend Åge Brun Hansen13551142
Else Outze13541143
Leif Nielsen13411144
Jeannie Kristensen23301145
Lone Karlson13271146
Johannes Seifert13171147
Karen Greve Straarup13171148
Lene Berg Christiansen43131149
Conni Green (DIS)13121150
Pelle Egeberg Persson13081151
Lisbeth Garbrecht Larsson13071152
Svend Larsen13051153
Henning Olaf Clausen (DFS)12881154
O. Feiberg12861155
Ester Nørrelykke12851156
AGGSH (Karin Offen)12841157
AGGSH (Hans Peter Voss)22841158
Jens Peter Hansen12801159
Ib Egebjerg Nielsen12771160
Peter Kudsk12731161
Torben Nyhuus12711162
Elisabeth Strandbygaard12671163
Mai-Britt Edvart Nielsen (DFS)22601164
Morten H. Nielsen (DIS)52591165
Maja Hjorth Jensen12581166
Svend Olaf Thorn12561167
Knud Børge Jørgensen12551168
Jan Otkjær22341169
Jane Wolff Bengtsen12291170
Lene Dræby Kottal32231171
Erik Feldborg Strack12131172
AGGSH (Uwe Schärff)12111173
Pernille Kanto (DFS)22071174
Louise Juel Broch12001175
Britta Hansen11991176
Kirsten Visby (DFS)11981177
Adam Jon Kronegh (SA-IB)11951178
Bent Rønnefelt11941179
Lis Hindrichsen31881180
Hans Willy Larsen11881181
Kirsten Knudsen11841182
Liselotte Jensen11811183
Liselotte Larsen11631184
Århus Kommunes Biblioteker11631185
Leif Bjørkskov11621186
Karl-Erik Jensen11611187
Bjørn Vind11561188
Selma Mouritsen11511189
AKVZ (Angela Nack)11501190
Ute Boock (AGGSH)11481191
Birgitte Nielsen11351192
Bettina Bendix Andresen (DFS)41281193
Iben Raj Petersen21261194
Lone Kuhrt Valery (DSF)41201195
Christina Post11111196
AGGSH (Nicola Thieke)11061197
Else Marie Rasmussen (DFS)2991198
Erik Sigvardt Jensen4901199
Thomas Villum Jakobsen1831200
Karenmargrete Dencker1831201
Erik Laursen1781202
Steen Rønnow (DIS)1761203
Anne-Lise Kræmmer1751204
AKVZ (John Bornholdt)1741205
AKVZ (Gudrun Lundbech)1661206
Christina Jacobsen (DFS)1611207
Helle Thor Hirschmann1261208
Henrik Johansen (DIS)4241209
Susanne Andersen (DFS)1171210
Ann-Marie Larsen1111211
Gregers Hvidkjær151212
Poul Wachmann251213
Eva V. Ersbøll (DIS)131214
Mia Mørch (DFS)131215

KB = Kirkebog, KLTB = Kollektbog, MATR = Matrikel, MT = Matrikel, OE = Oeders Eftr., SKMT = Skattemandtal, TP = Tyendeprotokol

Revideret 24/4-2017 af nc@sa.dk   Se udviklingen af kirkebogsindtastninger