KIP projektet





 

Donorhitliste samlet oversigt 28/8-2019

navnAntal materialerAntal personer
Lotte Brændegaard Hvid124010444621
Ena Eiberg8549152962
Helge Lago Bay11247914363
Hans Nielsen6885591734
Benthe Anthony7014241305
Else Mikkelsen4463558386
Keld A. Nielsen6113188987
H. Due-Hansen4353124598
Elin Køhl Larsen2523109559
Poul F. Andersen34129187710
Kurt Kermit Nielsen59427910311
Randi Sørensen18027774312
Michael Niby34926323613
Else Søndergaard Larsen37325480714
Verner Møller Jensen 18724201715
Keld Leo Jensen38224068616
Lis Birgit Jensen20023364517
Hans Erik Luther24716907418
Finn Folkmann51516709719
Lars Jørgen Helbo21515960620
Gerda Svane4015920621
Agnes Sitkeine Szira13815393422
Keld Jensen9415298823
Bjarne Nielsen19814650724
Hans Martin Laustsen32113062725
Sofie Petersen14112428726
Flemming Victor Andersen (DFS)19212035627
Svend-Erik Christiansen12611940128
Ann Stahnke12611719929
Johannes Witt9911664930
John Frøslev14511576131
Minna Mortensen9611561132
Jens Karl Rasmussen15011537733
Kirsten og Paul Knudsen19710612034
Karen Lis Andersen14510539035
Arne Julin2010457636
Sven Arne Jensen7710282737
Tonny Fievé Pedersen1179713038
Jette Laustsen1889516739
Christian Langelund1708872640
Helga Fabricius Thomsen958827041
Flemming Thygesen1028713742
Birthe Kongsbak1688706543
Bente Henriksen1818653744
Brian Petersen1798647445
Lisa Sonesson1048509846
Bente Kristine Nørgaard578418847
Karen Margrethe Schmidt1038347648
Henry Ammitzbøll838304649
Ove Kühn1128165450
Jørgen O. Hyldvang918153851
Karl Nielsen387990152
Arne Hansen1017874353
Søren Baumgarten1857550754
Erik Petersen837261155
Bent Ødegaard957052956
Jenny Rasmussen926933457
Claus Christiansen1416931058
Martin Henriksen626809359
Birthe Jensen286803760
Kirsten Knudsen1116782261
Lisbeth Jakobsen666782062
Gunnar Nielsen1016768663
Jonna Elise Arnholtz Lerby2286764564
Anne-Lise Brinkhard776622965
Ole Düring796618166
Erling Fagerberg1176588567
Kaj Aage Brandt1926573668
Vivi Severin Mortensen356519069
Flemming Svendsen456389670
Uwe Jacobsen456290571
Hans Christian Johansen736118872
Niels Aage Christian Nørgaard746004573
Jytte Skaaning225955074
Vinderup Egnshistoriske Arkiv735929475
Henning Christensen725768376
Erik G. Andresen875749677
Erik Helmer Nielsen355748278
Eric Lolk Christensen495733379
Henrik Andresen765711180
Mogens Marcussen605636881
Niels Rasmussen425603082
Henrik Bahne445516783
John Gregers Hvidkjær4955481884
Annelise Christensen425312285
Lindy Kirkensgaard Kær1535277186
DDD Indtastere15244787
Mogens Bruus Michaelsen515020588
Niels Ernst Schjeldahl1065012589
Camille og Niels L. Nielsen745010290
Kristen Nygaard914987691
Maibrit Baden1144981692
Finn Løgager384902293
Henning Bech Johansen354839794
Søren Jensen334725795
Ingvard Langelund714698396
Morten Ingemann694586097
Jill Munnecke484579698
Kaj Ahlburg574561199
Ole Søndergaard2644596100
Leif Dehnits11144133101
Dr. Rolf Gehrmann744056102
Hans Henrik Koch9442833103
Ejvind Vestergaard6442825104
Vivi Fæster7042245105
Mogens Lindegaard4841958106
Hans Juul-Larsen6741955107
Fredi Paludan Bentsen7441599108
Svend Jørgen Nielsen (DIS)4941361109
Lillian Holm Nielsen3941126110
Vivian Pagel Larsen2140987111
Kirsten Jørgensen4340986112
Slægtshistoriske forening, Odense140271113
John Kaltoft7240132114
Ane Margrethe Willi Østerberg4839976115
Kaj Schmidt1839384116
Karen Grethe Hansen4439302117
Herdis Holst4339084118
Sven Sjørslev6338724119
Peter Kristiansen2538169120
Eigil Nicolaysen8337316121
Inger Margrethe Bjerregaard5336713122
Lene Thomsen (DFS)5936505123
Niels Bierring Lauritsen7036476124
James Norvall4036303125
Flemming Kristiansen4136046126
Vivi Frederiksen1835368127
Tommy Rasmussen4835232128
Inge Lise Vohnsen Sørensen2935055129
Kaja Vigtoft5735025130
Inge Lind5634997131
Jørgen B. Damgaard1934619132
Lise Raalund3034523133
Erik Hansen4134322134
Inger Buchard2433127135
Erling Axelgaard2832828136
Knud Spangsø3332106137
Gert Holger Bredahl Jensen2532104138
AGGSH (Carsten Dahm)7531457139
Ruben Højmark3031228140
Lennart Fensmark Frederiksen4131207141
Kate Stormly (DFS)12531134142
Paul Knudsen7131118143
John Sander Dhiin3930980144
Emil M. Stautz2630948145
Jens Arne Leismann1230172146
Odense Stadsarkiv3030129147
Ole Svensson3329989148
Knud Valdemar Søgaard8429333149
Poul Erik Sørensen6229227150
Benny Skou Mortensen3429165151
Rikke Fjordbak Ravn6929157152
Inger Hovkjær Nielsen (DFS)13828146153
Lars Svane1727878154
Steffen Kejlberg2127865155
Tonni Leif Jørgensen5727848156
Rolf Jensen5527494157
Carsten Petersen2427390158
Anette Skoú Gulbæk6927372159
Hanne Pedersen3127152160
Aase B. Jensen3027121161
Kjeld Jakobsen4727025162
Holger Helbo5926973163
AGGSH (Resi Rudat)9626638164
Karen og Ole Jørgensen3526536165
Steen Mygind5326501166
Jette Sørensen (DIS)3526286167
Lilian Rubini Svane3726001168
Ingrid Fredelund Krogh1825996169
Ejvind Rasmussen4525608170
Hans Evald Sigvardsen10425520171
Ejner Johansen2325430172
Peter Thomsen4925429173
Heidi Lund5125169174
Edith Stougaard3825098175
Thomas Pedersen4925007176
Ib og Britt Walbum4024973177
Lone Frost4824763178
Laila Baumann Rolsted Jensen13624718179
Winnie Rechenback Nielsen2424107180
Lene Søby (DFS)9722631181
Anne-Marie Kehlet Olsen3022374182
Anita Lindberg1922099183
Ebba Frederiksen4921891184
Charles Glenn Petersen4621837185
Randi Overgaard821540186
Børge Laulund3821525187
Elisabeth Elsborg2721355188
Erik Møller Svendsen2721327189
Lise Marie Sørensen7621178190
Estrid Wilhelms3020900191
Vagn Mørkeberg Christiansen2420806192
Preben Mørch2920380193
Rigmor Henriksen3020324194
Udo Niebuhr2420161195
Rita Iversen4320142196
Lis Isgaard Gregersen3320116197
Svend Haakon Jensen5220073198
Knud Lorentzen1320031199
AGGSH (Ute Boock)2319733200
Maj-Britt Agerbæk Sørensen2919680201
Niels Henry Jensen4719622202
Erik Krogsgaard2419581203
Inger Munk4619504204
Helle Foss819487205
Anna Birthe Mortensen3319437206
Finn Højmark-Jensen3819357207
Jytte Davidsen3119340208
Pia Sørensen5719030209
Aksel Hansen2818890210
Aage Clausen2118825211
Karl Pedersen8818819212
Helge Skovgaard Hansen3518651213
Anne-Mette Hvidbjerg (DFS)2818448214
Jørgen Rasmussen1818298215
Mogens Lorentzen Jensen2018224216
Gert Roesen5017975217
Georg Simon1517903218
Inga Pedersen2617748219
Pia Jakobsen2817649220
Ny Sortenstiern Steensen (DFS)7517575221
Aase Brauer2917521222
Torben Steen Rosenberg7317180223
Annette Pedersen3016840224
Hannah Aabech1616825225
Bent Rønnenfelt3416820226
Hans H. Worsøe2916771227
Kaj Henriksen3616687228
Anders B. Christophersen3616684229
Holger Busch Nielsen1916588230
Jens Rasmussen1216477231
Ellen Rasmussen2416423232
Jørgen Bue Lond2916332233
AKVZ (Dorothea Klahn)2816296234
Kirsten Frandsen816261235
Erling Jensen2716246236
Henning Jørgensen6616237237
Bent Juhl Christensen4516119238
Jens Thuesen2016109239
Elisabeth Sofie Dahl1916086240
Henrik Nielsen1416077241
Elisabeth Marklund Mogensen2715978242
Jens V. Olsen4315920243
Kurt Heinsøe115579244
Johannes Gram2615527245
Harry C. Lund2415498246
Stine Sønderby Larsen315250247
Børge Kronborg1315166248
Vagn Lihn Kristensen1515066249
Kristian Lauritsen1515030250
Steen Helles914794251
Børge Askholm2914785252
Line Thorngaard1714783253
Rita Mogensen3514744254
Ib Normann Borum1414724255
Svend Erik Kruhöffer1614708256
Hans Christian Elberg1914545257
Jeannie Bengtsson1514387258
Marie Lilleris Nielsen3514370259
Anders Ditlev Sørensen1014307260
Lissi Carlsen1214279261
Arne Navne2114135262
Klaus Hansen1513963263
Hans Ressel1813754264
Robert Kjær1613583265
Ole Nørskov Nielsen413251266
Horst Ritterbusch1513219267
Heini Madsen7813172268
Jørgen Thrier Mortensen2813090269
Gitte Høgh Greisik1813076270
Leif Jensen2912946271
Tom Smidth1612914272
Inge Laustsen3712786273
Karin Hedegaard612783274
Finn Sachse Poulsen112671275
Susanne Andersen2612632276
Ingelise Poulsen (DIS)6012619277
Niels Haunsø1012567278
Peter Ramskov Andersen1512551279
Poul Erik Steffansen3612470280
Bent Wind1112458281
Leif Elmose1212289282
Ole Lundsgaard1612204283
Bente Skov1512181284
Henny Lauridsen1812072285
Kenneth Vejgaard Jørgensen1211968286
Susanne Hansen611948287
Jørgen Thue Pedersen2011945288
Janne Søndergaard (DFS)3611894289
Lone Bornefelt1011828290
Magnus Pedersen1611827291
Jørgen Harring Kristensen1811774292
Inge Mardal (DFS)3911722293
Aase Bomholdt1311491294
Kirsten Bjørneboe2011334295
Inger Kirkensgaard2211306296
Arne Rolf4811206297
Hans Otto Boysen611204298
Flemming Næsland311194299
Karen Birgit Reib1211166300
Arne Feldborg1811142301
Marianne Rytter (DIS)1511098302
John Iversen Bech3011026303
Svend Lundgaard2510814304
Grete Skatka510752305
Ulrik Chr. Wentzel310730306
Jørgen Hattens2610719307
Bente Reimer Larsen1610699308
Arne Alexandersen1610685309
Jørgen S. Andersen1310646310
Jan Rømer710546311
Anette Jensen2210498312
William Stuart3010438313
Kirsten Bakman Andersen1710436314
Arne Augustesen1110384315
Bodil Aavad Jacobsen610350316
Angela Tara Byrholdt Hansen810264317
DDD-indtastere110252318
Poul Emil Bendtsen3110182319
Berit Guldmann Andersen1710118320
Margit Madsen2810031321
Inga Heckmann109935322
Birgitte Schiøler Kallehauge149913323
Jens Nyholm Christensen159843324
Laila Komstedt (DIS)79785325
Bodil Lange (DFS)539759326
Flemming Aasklint129674327
Vagn Beck Christensen129621328
Linda Schwartz Karlsen149614329
Grith Nørholk (DFS)99529330
Molly Larsen59528331
Lene Fabritius79480332
Jørn Kjøller99474333
Thorkild Søndergaard89464334
Vibeke Carøe49437335
Finn Larsen139420336
Jørgen Wismann19392337
John Bils159221338
Knud Erik Hansen179220339
Erik Laursen (DIS)99085340
Nelle Søndermand89082341
Grete Nielsen79076342
Kirsten Thomsen119075343
Albert Mohr Lolk69031344
Anne Grethe Kolstrup209030345
Else Jensen (DFS)409017346
John Agnor Jensen148986347
Ellen Jensen238985348
Bjarne Jensen58951349
Jørgen Kjer158920350
Finn Kristensen og Lone Rasmussen98862351
Helle Hjortø178794352
Manfred Thomsen48773353
Finn Frederiksen48745354
Jeppe Bregenov Pedersen58710355
Middelfart Byarkiv48659356
Erik Lauridsen178650357
Jens E. Caspersen158590358
Leif Juul118568359
Poul Hansen ORV158541360
Bente Jungdal78469361
Lone Andreasen18449362
Grethe Gudbergsen68443363
Axel Worm128335364
J. Wilhelm Rasmussen158322365
Hanne Bjørn148294366
AGGSH (Heinz Dose)118292367
Metty Isidor98257368
Viggo Poulsen108244369
Gert Christensen108209370
Pia Justesen88207371
Bent Poulsen178185372
Ulla Hansen108080373
Charlotte Pedersen (DFS)338036374
Kirsten Maria Kroer Sørensen187942375
Dorte Andersen177912376
Evan Bach Agerbo137884377
Laila Irene Dencker27834378
Inge Kristensen377797379
Ole Hansen137784380
Jesper Vang Hansen77770381
Ida Hansen (DFS)297746382
Erik Laursen147692383
Käthe Birgitte Skaaning57667384
Anna York107657385
Inge Axelgaard117645386
Bjarne Krogh Hansen167626387
Egil Holm Nielsen97606388
Elsebeth Vitterup Hansen77529389
Teddy Ole Andreassen (DFS)127512390
Ole Degn237475391
Tina Birthe Seibæk197440392
Steen Torben Jensen107360393
Aino Vibeke Kronsell47359394
Peder J. Hansen97324395
Ulla Andersson307297396
Herdis Kjølhede237251397
Rolf Georgi-Jensen87215398
Linda Lauridsen Haible117191399
Erik Hansen57154400
Tove Hansen117142401
Tage Bøgh Jensen47141402
Vibeke Stegmann107105403
Hans Hermann57030404
Louise Marie Rygaard157023405
Britt Walbum187006406
Majbritt Jensen106982407
Inge-Lise Trampedach36968408
Tove Zadlo Karlsson (DFS)66956409
Kurt Hansen226936410
Mona Lisa Hansen36896411
Ralph-Brian Vessel Hørberg296863412
Villy Andersen116771413
Poul E. Christiansen26750414
Heino Wessel Hansen76741415
Santina Hergott (DFS)346736416
Zitta Worm126716417
Helge Green66690418
Jørn Pedersen26675419
Inga Vinther156664420
Hanne Skovgaard66663421
Christian Ringskou26642422
Eva Laursen106581423
Karen Møller Nielsen96579424
Inger Lundholm76579425
Gribskov Arkiv196556426
Kurt Norsk56530427
Grete Agerlund Skatka106504428
Inger Pisarski86472429
Erik Ravn Nielsen76449430
Bjørn Andersen Nexø46396431
Ove Pedersen46391432
Stine Nørgaard Andersen106379433
Karl Erik Kirkensgaard126368434
Poul Birk Rasmussen156360435
Bengt Bolinder (DFS)146345436
Per Dyhl136329437
Kristian Lauritsen (DFS)166326438
Sten Petersen146316439
Villy Danielsen136262440
Lisbeth Frandsen46258441
Kirsten Visby (DFS)226255442
Karin Jørgensen126255443
Lone Birte Larsen (DIS)66251444
Arne Møhler106223445
B. Gerhard Jensen56209446
Maya Rasmussen26187447
Mette Fløjborg66179448
Aase Møller Mikkelsen96179449
Hans-Ole Mørk156171450
Kurt Ottosson156126451
Poul Erik Jørgensen (DIS)66083452
AGGSH (Wolfgang Hohenfeld)236072453
Mette Lausten156012454
AKVZ (Hans Stapelfeldt)36008455
Grethe Banggaard115990456
Britta Due35950457
Stevns Lokalhistoriske Arkiv75942458
Gerda Eleonora Jensen55936459
Holger Møllebjerg125918460
Jens Erik Starup95896461
Birthe Mylius Grønvold Kroman (DFS)185878462
Joan Solveig Byriel Christensen55867463
Erik Rasmussen25854464
Torben Aastrup45849465
Pia Anne-Lise Hoffmann Larsen115844466
Jette Olsen (DFS)205841467
Ove Kamper35837468
Erik Grønvall (DFS)105802469
Jeanette Falk Jønch35801470
Jørgen Jørgensen165771471
Slægtshistorisk Forening Samsø45770472
Kirsten Sanders65764473
AKVZ (Peter Bake)35741474
Tine Merle Madsen65717475
Inge Kristensen (DIS)85682476
Knud Aagaard95665477
Gitte Jeanette Hansen (DFS)25658478
Bjarne Møller65643479
Birgit Madsen35623480
Flemming Westervig55541481
Herman Boskov Hansen75538482
Birgit Friis Larsen105512483
Viggo Jensen135511484
Thomas Kortz45491485
Bent Rehsø Madsen195467486
Hanne Lind65458487
Povl Erik Munk15393488
Inger Hjort Sørensen85375489
Helge Kjerside15351490
Svend Ove Edvardsen65349491
Gert Topp65331492
AGGSH (Jan Peter Andersen)85215493
Otto Olsson145194494
Hanne Marie Rud85189495
Jette Jørgensen45182496
Hanne og Ejgon Rasmussen65093497
Niels Olsen85078498
Kristen Kousgaard155076499
Ejnar Buhrkal75025500
Birthe V. Jørgensen124965501
Hans P. Christensen54882502
Kirsten Volden44837503
Alice Sachse134823504
Kirsten Marianne Nielsen24819505
Michael Maag44816506
AKVZ (Michael Kohlhaas)34811507
Vibeke Tolstrup34811508
Aase Fihl264786509
Mary Frølund Sørensen114779510
Bente M. Grønbech Olsen64729511
Jan Espen Hansen104709512
Lene Flink Knudsen54698513
Jytte Larsen114681514
Dagmar Thorisdottir (DFS)104672515
Troels Jørgensen54663516
Lone Rasmussen44642517
Kirsten Bilde74635518
Charlotte Hasforth94632519
Lisbeth Stybert24631520
Bente Olsen14619521
Preben Pedersen44608522
Tina Prytz-Madsen84604523
AGGSH (Jasmine Siemsen)134601524
Lis Mejlby (DIS)54599525
Conny Jensen84550526
Sanne Borgstrøm Andersen64548527
AGGSH (Karin Pabst)124526528
Lene Nordstrøm44506529
Jonna Thybo Sørensen84500530
AKVZ (Helga P. Ankele)74484531
Ivar Peter Larsen24483532
Mogens Thygesen24459533
Ulla Aubro Christensen124452534
Ulla Lohmann Sørensen124452535
AKVZ (Daniel Jochims)74444536
Hanne Kirkegaard54442537
Ole Mou Andersen (DFS)44431538
AKVZ (Georg A. H. Wolf)54426539
B. Sørensen104370540
Tove Marker14368541
Jytte Hammerich Fauerby94344542
Britta Merete Bjørn Grønbæk74332543
Knud Sørensen34324544
Poul Brodersen74323545
Niels Ole Dahl (DFS)54318546
Niels Winther Christensen64279547
Inge Astrup (DFS)74214548
Rene Didia Lønholdt54210549
Bent Østergaard Olsen164202550
Karin Joan Olesen (DFS)194187551
Harry Hansen64153552
Jette Rugård64144553
Karl Frost34069554
Nils Adam Aaby Wodschow44062555
Lis Myrup74061556
Grenaa Egnsarkiv94058557
Tage Jensen84055558
Marianne Morsing (DIS)34025559
Hanne E. Grytner44024560
Andreas Asmussen24019561
Claus Jensen134014562
Elisabeth Sørensen54012563
Jesper Kaj Skov43995564
Ejner Stutemeyer443992565
Heino Rost-Nielsen53973566
AGGSH (Angela Ryll)93958567
Jørn Erik Pallesen73940568
Benny August Pedersen73924569
Jørgen Larsen33921570
Margit Rannes (DIS)13914571
Annelise Kristiansen113900572
Connie Olsen63882573
Ellen Jensen73869574
Ute Sachau53855575
AGGSH (Joachim Lietz)153818576
Hans Chr. Eriksen153814577
Arbeits-Gruppe Genealogie Schleswig-Holstein63805578
Trille Helle Wachs63778579
Ulla Rose Larsen53772580
Lene Steffensen33766581
Jan Hedegaard Skov113746582
Ute Boock (AGGSH)23723583
AGGSH (Gerhard Fischer)83719584
Margrethe Nielsen33718585
Ib Hansen103710586
Arne Sloth93706587
Rita Holm43700588
AGGSH (Reinhard Carstens)13671589
Henriette Høeg53661590
Kirsten Skov Jensen33612591
Frederik Daabeck33608592
Bende Njor (DSF)13554593
Frederik Olesen43544594
Mogens Jørgensen33519595
Karsten Bjerreskov53509596
Heidi Hyltoft Wiborg (DFS)33504597
Eding Jensen93493598
Poul D. C. Christensen43485599
Leif Lundahl43482600
Arvind Vrejlev73481601
Annette Kjærsgaard (DFS)283479602
Mette Marie Cathrine Weigel123472603
Svend Erik Warming83452604
Mona Irene Gertz33437605
Jeanni Jørgensen83435606
Karin Viborg Andersen53425607
AKVZ (Günter Uken)253420608
Eskild Martin Jeppesen33419609
Jytte Jørgensen33410610
Nanna Floor Clausen53397611
Gurli Vibeke123369612
Birgit Mortensen93339613
Ivan Dahl93339614
Morten Eriksen33301615
Kirsten Andersen (DIS)23294616
Inge M. Olsen33290617
Oluf Enevoldsen53290618
Hanne Brogaard Jensen (DFS)83284619
Jørgen Engholm43268620
Dorte Wolsgaard23249621
Lisa Meta Erbs Jensen63248622
Kirsten Christiansen113246623
Odette Althoff33240624
Hanne Probst13232625
Bente Jessen53227626
Bodil Rafaelsen103226627
Annette Sloth Bøgelund63176628
John Bruun Jørgensen (DSF)33174629
Hans Nielsen13166630
Kristen Stagstrup43138631
Jan Nielsen (DFS)43136632
Merete Thrane23127633
Marie Bernard13126634
Lisbet Kinttof93118635
Kim N. Jensen43114636
Inge Leth-Nissen53112637
Lis Jensen23111638
Rita Jensigne Simonsen63109639
Flemming Olsen (DIS)43087640
Svend Pedersen93078641
Inge Margrethe Thykær Jensen63071642
Christine Louise Madsen53067643
Elsebeth Paikin33042644
Henning Kvist33041645
Ulla Bager Møller23034646
Anni Stuart43033647
Henning Sylvan53023648
John Vennervald23006649
Alice Wahlstrøm Andersen (DFS)53004650
Hanne B. Stegemüller13000651
Knud Amtoft32994652
Ilse Kirk52992653
Ruddi Søberg Elkjær32982654
Kjeld Kibsgaard42963655
Edith Boye Olesen32956656
Holger Waaben52945657
Lokalhistorisk Arkiv i Silkeborg22944658
Per Johansen52943659
Bo Lebech82935660
Peter Bøjesen Jensen32913661
Manfred Jahn (AGGSH)12912662
Jytte Ravn Jensen22904663
Jørgen Brix62892664
AKVZ22892665
Sysser Sørensen Kristensen (DFS)102880666
Kirsten Marianne Nielsen (DIS)12861667
AKVZ (Wolfgang Boock)12858668
Karen-Marie Jørgensen12857669
Hanne Vinter Henriksen42841670
Niels Erik Simonsen52836671
Marianne Krogh42831672
Bent Erik Christiansen52831673
Dorthe Skelbæk Jeppesen12830674
Henrik Frederiksen (DFS)42823675
Jens Carl Jensen32820676
Børge Johannes Jensen42809677
Jens Henrik Pedersen52808678
Steen Kristensen42808679
Lizzie Knoop42778680
Niels Aage Holmgaard52755681
Henrik Steen Larsen52749682
Hans Peter Kjær122744683
Mette Maltesen12741684
Bjarne Hagelquist22732685
Hans Andersen12729686
Lise Friis12726687
Anna-Lise Romvig Thomsen62721688
Peter Nielsen92715689
Karina Tybring Hansen42711690
Walther Kyllesbech12707691
Anette Pedersen22703692
Knud Wilke32689693
Kaj Sandholdt52683694
Kirsten Madsen (DFS)42661695
Gunnar Petersen82650696
Jørn Væring Larsen22649697
Sigvald Johannes Hansen22640698
Linda Hansen (DFS)112635699
Birte Wienecke42606700
Elise Reil72597701
Anni Lindvig72597702
Ingelise Løvenholt Nielsen12589703
Billy Sørensen222583704
Inge Nissen22583705
Torben Bredahl Nielsen (DIS)32565706
Niels Fredensborg Lund32563707
Niels Holger Jensen72560708
Hanne Elsebeth Götzsche42541709
Arne Sørensen (DIS)22511710
Merete Nielsen32507711
Inger Hartby12504712
Lokalhistorisk Forening for Skals og Omegn32499713
Preben Jessen (DIS)32483714
Frank Andersen42483715
Lilian Marcussen52477716
Harriet Rasmussen42460717
Johann Wilhelm Rasmussen22452718
Hugo Østergaard Dynesen42446719
Hanne Vinter Henriksen32440720
Klavs Bressendorff Madsen32425721
Elo Jacobsen22419722
Connie Thorup Bay42406723
Mogens Fentum52391724
Finn Kristensen52389725
Leif Gustav Jørgensen42370726
Flemming Maiborg22369727
Susanne Buck (AGGSH)22351728
Inger Larsen-Ledet42302729
Michael Kristensen132287730
Birgit Øskov52282731
Jørgen Laustsen32279732
Inger Lise Frantzen72274733
Ida Frederiksen82241734
John Pilgaard Hansen32230735
Kirsten Høltermand62226736
Signe Trolle62226737
Gunner Hansen (DFS)12223738
Helle Lindholm Hansen42215739
Hans-Henrik Husen82206740
Christian Bendixen22197741
Bjarne Nielsen22197742
Jens Givskov22195743
Harald Wormstrup32192744
AGGSH (Michael Baumann)92190745
Jette Helene Børsting (DFS)92186746
Jens E. Christiansen22185747
Steffen Andersen42182748
Helle Enkelund (DFS)12177749
Svend Ivan Jørgensen42165750
Ulrich Normann Pedersen32140751
Gunnar Nielsen22128752
Bente Pedersen52120753
Inge Buhelt (DFS)152115754
Jan Vesti Andersen22108755
Bent Nielsen (DIS)22106756
Laila Valbjørn Johnsen122100757
Peter Michael Boesen32080758
Inge-Lise Erland52064759
Marianne Bak Povlsen22045760
Mai-Brit Lauritsen12034761
Kaj Theodor Cedersted32024762
Anne-Marie Laier52020763
Ulla Jacobsen22000764
Kathrine Tobiasen32000765
Asta Knudsen41991766
Steen Møller Pedersen21983767
Dorthe Hansen (DFS)21979768
Thorben Lundsgaard41976769
Inge-Lise Madsen31973770
Karl Erik Hansen (DIS)11956771
Karsten Jensen21949772
Tina Vilhelmsen31947773
Karen Thostrup41944774
Michael Eneriis21941775
Elsebeth Vienberg21938776
AGGSH (Jannsen)11937777
Grethe Banggaard Steffensen41931778
Kaj Ørhøj21923779
Michael Holtegaard51909780
Leon Sønderskov (DFS)11908781
Hans Jørgen Marker31897782
Anni Søbygaard21894783
Gitte Pedersen (DIS)11885784
Arne Hahn91885785
Henning Kiilerich11871786
Torben Føns11868787
Gitte Samsøe21867788
Bjørn Wangsøe71867789
Ruth Steenberg Rasmussen51859790
Birgit Gro Jensen51855791
Margit Kildevang Kristensen (DFS)21855792
AGGSH (Harry Schulz)81852793
Jørgen Petersen (DIS)11848794
Tove Nielsen51845795
Hans Erik Nielsen41842796
Allan Graugaard-Jensen (DIS)21824797
Erik Hejlsø51819798
AGGSH (Peter Andersen)21816799
Else Marie Rasmussen (DFS)61816800
Skanderborg Egnsarkiv11815801
Marie Brinch (DFS)11810802
Anne-Mette Jensen21805803
Alice Johansen31796804
Brita Pedersen11787805
Leo Mogensen11784806
Gunhild Dalgaard51782807
Anita Andersen41768808
Torben Christiansen31766809
Søren Brogaard21759810
Erik Pedersen51757811
Annegrete Tønners11750812
Inger Gorny Rasmussen31743813
Erik Torp Steffensen21739814
Helge Rickard Larsen11726815
Susan Damholt (DFS)41725816
Margit Bagger21721817
Jette Gregersen (DFS)11707818
Lise Vinberg Smidth (DFS)61699819
Line Jørgensen41685820
Jørgen Johannes Lauridsen21683821
Anne Birgitte Kjærgaard Hansen31680822
Jette Johannesen21678823
Henning Merrild Nielsen11677824
Pernille Lysholdt Holm11661825
Hanne Elsebeth Gøtzsche51659826
Knud Dreier41658827
Inger Marie Pedersen31648828
Anette Korsgaard Laursen71648829
Lis Emma Lind21646830
Camilla Thomsen41638831
Marc Møldrup Andersen31631832
Elisabeth Jakobsen11630833
Heidi Holm Rasmussen11623834
AGGSH (Siegfried Bahr)31615835
AGGSH (Richard Kolang)131607836
Grete Tvedegaard31607837
Bente Brodersen31606838
Asbjørn Romvig Thomsen41603839
Hedda Gottschalck21589840
Gerhard Deutschmann21588841
Anne Mette Lauridsen11575842
Karin Nissen11569843
Edith Lundgaard31563844
Grete Saxtorff31554845
Torben Bang Sørensen11551846
Jonna Norderud51550847
Arne Nielsen11547848
Poul Erik Pedersen31543849
Eigil Hougaard31536850
Torsten Kristensen11530851
Lis Thorshøj Borgaard21526852
Kaj Erik Jensen31523853
Michael Schneiders31523854
Ole Søgaard Berthou (DFS)31522855
Torben Nyvang31522856
Wilhelm Frederiksen31515857
Rikke Vindberg41484858
Jørgen Brokmose41484859
Randi Borne41484860
Rita Larsen11480861
Hans Peder Olesen31479862
AGGSH (R. Studt)71476863
Leif Jørgensen51473864
Birthe Hansen (DIS)21470865
Lillian Pløger11466866
Karina Wittrup11463867
Gunnar Hansen11450868
Finn Harsfort81448869
Tim Grejsen11447870
Kate Christensen11446871
Birgitte Boesen Qvist11443872
Hanne Jakobsen Brandenburg21440873
Peter Dörling11438874
Bent Nielsen11437875
Per Jonasen11431876
Leif Jørgensen31428877
Bodil Sørensen (DFS)81420878
Ole Hjæresen31420879
Finn Jelstrup41419880
Lise Neumann21408881
Else Andersen (DFS)21406882
Grethe Ellinor Beuschau21401883
Susanne Overgård11398884
Flemming Fabricius21394885
Bruno Simonsen31387886
Trine Søttrup21380887
Søren Ladefoged41380888
Knud Dahl Thomsen11366889
Leif Færregaard Jensen91366890
Erna Mikkelsen41362891
Hansa Petersen11350892
Bent Aage Rasmussen21347893
Kai Arne Skall31338894
Lis Wendelboe Hansen21324895
Ove Eriksen (Munkebo Lokalarkiv)11316896
Tove Bente Rasmussen31312897
Mogens Skov Kristensen21308898
Lene From Nielsen (DFS)131300899
Betina Bak Hansen41299900
Bente Pedersen (DFS)351299901
Axel Kjær Sørensen21295902
Flemming Isidor21288903
Laila Nielsen21288904
Mogens Lynge Madsen31273905
Tonni Boysen21268906
Jens Hjære Rasmussen21264907
Ole B. Andersen41262908
Astrid Detlefsen Kienitz11246909
Barløse-Sandager-Holevad41243910
Ann Pedersen (DFS)91239911
Kirsten Tatt (DIS)21238912
Kirsten Nielsen21237913
Jacob Hejmdal Gren21228914
Solveig Stroyer11225915
Erik Pedersen41219916
AGGSH (Hans Willi Godbersen)51215917
Johnny Hald Magnussen11211918
Lars Rynord21208919
Otto Ramm21207920
Randi Sanne Bro Grubbe21207921
Lone Ørmen11206922
Mette Bakman Sivertsen41205923
Margrethe Krog11200924
AGGSH (Ursula Müller)51190925
Palle Benthin31183926
Hans Egon Pedersen21179927
Pia Smedehus Jensen71176928
Alice Schack21174929
Liselotte Jørgensen21166930
Sofie Dahm Lous31159931
Bjarne Frandsen (DIS)21149932
Kirsten Graa Thomsen11148933
Niels Poulin Nielsen21146934
Christian Nielsen11145935
Steen Venbjerg61144936
Leif Mortensen (DFS)11143937
Bendt Spendrup Mathiasen11139938
Knud Vesth11134939
Birthe Andersen61130940
Christine Hallsson31130941
Poul-Erik Pedersen31129942
Carl-Johan Bavnhøj Madsen21125943
Lars Gotfred-Rasmussen41124944
Linda Nielsen31119945
Erik Frydendal21110946
Bent Christian Larsen11102947
Knud Haaning Andersen (DFS)51096948
Claus-Ulrich Strüben71096949
Harriet Hansen11089950
Hans Christian Andersen41088951
Steen Bilde-Christensen (DIS)11079952
Ann Ritter Pedersen (DIS)31075953
Lars Erik Bryld11073954
Erna og Orla Iver Madsen31071955
Else Nexø11064956
Annette Engelbrecht Berthelsen (DFS)11064957
Flemming Andersen (DIS)11062958
Peter Kj. Hansen21059959
Ulrik Liberoth41054960
Grete Talbro21052961
Peter Wodskou21044962
Anne-Marie Thomsen21039963
Pia Larsson21037964
Hans Jessen41034965
Bente Henriksen21032966
AKVZ (Barbara Bell)21027967
Lise Kristiansen21025968
Henrik Friberg Sørensen31019969
Pia Hofmann Sørensen (DFS)21018970
Vagn Berg (DFS)11017971
Karen Jørgensen21012972
Leif Thor Olsen41010973
Arne Christiansen31005974
Johan Alexander Harttung11003975
Bent Johannisson6997976
Kirsten Knudsen2991977
Jørgen Brøndum2978978
Dan Richardt1978979
Værløse Lokalhistoriske Arkiv1978980
John Rasmussen1975981
Thomas Jørgensen1967982
Kristina Devantier1965983
Henny Lauritsen1951984
Poul Agerbæk5951985
Birte Underlin Wangsøe2944986
Bent Nielsen (DFS)5941987
Benny Andersen2939988
Ole H. Jensen1924989
Mogens Lolle Laursen1923990
Tove Jensen2921991
Spøttrup Lokalhistoriske Arkiv5914992
Jens Friis2909993
Flemming Willum Petersen1905994
Bodil Else Kristine Petersen4905995
Einer Thygesen2900996
Lokalhistorisk Forening for Romdrup-Klarup2900997
Torben Lund1899998
Ole Frederiksen3898999
Svend Jensen28931000
Georg Brandt Christensen18901001
Bente og Poul Brodersen38891002
Methea Christine Hedegaard28881003
Karina Rune Jensen (DFS)28871004
Søren Jensen68821005
Vagn Sørensen18781006
Per Ekberg28781007
Elin von Linstow28781008
Pia Madsen28731009
Jan Klitgaard38721010
Nakita Mikaela Pisarski28701011
Hans Peter Kjær38681012
Per Helge Nissen18651013
Niels Lambertsen48631014
Susanne Vestergaard18621015
Niels L. Nielsen18601016
Werner Nielsen Wittekind28491017
Sanne Thomsen (DIS)28481018
Joan Iserhorst18451019
Nick Svendsen28451020
Ole Jensen Grau38451021
Jacqueline Wedel38451022
AGGSH (Hans-Werner Selken)18441023
Birthe Frosted18431024
Anne B. Philipsen (DFS)18401025
Ole Dahl18381026
Lene Posselt28371027
Morten Hammer18351028
Ib Bobjerg Nielsen18341029
Jane Søndergaard (DFS)48331030
Lise Lotte Tidemann Thomsen18331031
Ulla Mortensen18321032
John Honoré18311033
Dan Nielsen18271034
Børge Noer18191035
Frede Frandsen28181036
Karin Kjær Iversen58171037
Erik Mortensen18151038
Britta Matthiasen18111039
Steen Erik Mortensen18111040
Thomas Munck18111041
Elsebeth Haunsø18101042
Randi Løsekraut28011043
Jørgen Christensen67981044
Elin Persson17911045
Janne Jacobsen17881046
Anne Lise Kirk Jensen27851047
Finn Hald17821048
Conni Pedersen27811049
Jørgen Kristensen37741050
Katja Hansen17721051
Annette Samuelsen17691052
Jørn Nordahn Frederiksen (DFS)17671053
Flemming W. Jensen (DFS)37641054
Else Christensen27561055
Ole Malchau17511056
Poul Broe17491057
Lone S. Østergaard17481058
Mikael Jensen17471059
Alice Kruse17471060
AKVZ (Martina Janssen)17421061
Flemming Ørnbøll27411062
Kathrine Marie Schnell47391063
Jette Sønderbek27391064
Linda Frederiksen (DFS)27331065
Poul Lynge Johansen27301066
Hans Peter Poulsen17261067
Tina Frausing Borch17251068
Nanna Lind17241069
Eva Ervø37161070
Svend Tingleff27121071
Bent Christensen16971072
Gitte Kristensen (DFS)56971073
Emil Stubbe26861074
Ole Steensen16811075
Jytte Kirstein Simonsen (DFS)16811076
Lars Hansen16751077
Dorte Hedegaard Pedersen36741078
Susanne Doering Jensen26741079
Dimitri Hardorff (DFS)26651080
Morten Bøge Sørensen16561081
Ib Noe (DIS)16501082
Ellen Povlsen26501083
Ole Skytte Fredsgaard26481084
Karen Christiane Hansen26471085
Linda Lauridsen (DFS)16441086
Sonja Ramsøe Hansen16441087
Birthe Mogensen16431088
Leif Bigler16381089
Marianne Nicolaysen (DFS)26371090
Lene Rüsz26271091
Rita Holm16201092
Bo Lytzen26161093
Laila Tognarelli Hansen16151094
Hanne Gøtzsche26151095
Susanne Beate Foged Mortensen16151096
Mie Nielsen (DIS)26141097
Per Svendsen16101098
Ernst Pless Holst26091099
Kurt Cronberg Ipsen16061100
John Bach Thygesen16011101
Laust Kristensen25971102
Øjvind Hede35921103
AGGSH (Leif Glanert)35871104
Millie Nymark Lønneke15851105
Preben Lund (DIS)15811106
Niels Erik Antonsen15761107
Tue Toft15741108
Torben Bundgaard15691109
AKVZ (Bernd Peter Päffgen)15651110
Myrtel Rasmussen15581111
Anne-Lise Bjerregaard15581112
Arno Guzek15571113
John From-Poulsen15551114
Helle Elisabeth Kristjansen35491115
Pia Laulund35491116
Hugh Bartley Watkins15431117
Søren Møller15361118
Susan Glue45331119
Michael Lund15331120
Erling Kildal15241121
Povl O. Nielsen15211122
AKVZ (Peter Wilde)15201123
Jørgen Greve15191124
Kirsten Woldiderich15171125
Claus Hein-Nielsen15161126
Charlotte Celinder Friis -Dastrup15141127
Bendt Johansen15111128
Bent Hansen15091129
Mads Andersen25061130
Rigmor Frandsen15051131
Skive Byhistoriske Arkiv35031132
Jes Lauritsen74991133
AKVZ (Marianne Mangels)14981134
Børge Stoltenberg Heidemann14981135
Leif Hede14971136
Linda Bak Hansen (DIS)14951137
AGGSH(Carsten Wittern)34921138
Erik Marinus Jensen14901139
Leif Johansen14881140
Svend Erik Sørensen14881141
Lise Vøhtz14771142
Tove Marquardsen24761143
Inga Ladefoged14751144
Birgit Jørgensen14741145
Bente Lyngdahl Olsen24711146
Hans Chr. Hansen14691147
Ingelise Hansen14591148
Angela Ryll14541149
Niels Aage Andersen14541150
Steen Erik Rasmussen14491151
Peter Bach14471152
Arne Hansen24441153
Karl Erik Nielsen14421154
Henrik Delorang van Dyk14421155
Bodil Møller14401156
AGGSH (Andrea Herrmann)14401157
Bodil Grove Christensen14371158
Aksel Jensen14361159
Joyce Cupit14341160
Knud Erik Høgh14321161
Jørgen Rotaus14321162
Christine Josiasen14321163
Bente Jensen24281164
Kurt Nielsen14221165
Mette Ida Marie Pihler24191166
Hanne Arent14171167
Gitte Jonassen14161168
Susanne Riis (DFS)34121169
Fritz Gundgaard Knudsen14111170
Anne Holtze Rosendal14111171
Jørgen Aaquist Nielsen34061172
Ernst Jørgensen14041173
Birgit Pogan14041174
Kurt Werner Demuth-Iversen14041175
Jens Villadsen14021176
Erik Mollerup24001177
Bo Nordmann Amdi13981178
Niels Gjermandsen13911179
Louise Hammer Andersen13841180
Boris Reimann13811181
Ewan Pedersen13761182
Inger Persson13751183
Christen Lehmann Ebbesen13741184
Ole Haagensen23711185
Åse Eriksen13711186
Erna Østerberg13711187
Vagn Rath Hansen13711188
Winnie Juel Mikkelsen23701189
Merete Holst Mærsk13671190
Flemming Topsøe-Jensen23651191
Bent Jacobsen13591192
Svend Åge Brun Hansen13551193
Else Outze13541194
Leif Nielsen13411195
Jeannie Kristensen23301196
Lone Karlson13271197
Johannes Seifert13171198
Karen Greve Straarup13171199
Lene Berg Christiansen43131200
Conni Green (DIS)13121201
Pelle Egeberg Persson13081202
Lisbeth Garbrecht Larsson13071203
Svend Larsen13051204
Gert Vestergaard Jensen42941205
Henning Olaf Clausen (DFS)12881206
O. Feiberg12861207
Ester Nørrelykke12851208
AGGSH (Karin Offen)12841209
AGGSH (Hans Peter Voss)22841210
Karenmargrete Dencker22801211
Jens Peter Hansen12801212
Ib Egebjerg Nielsen12771213
Peter Kudsk12731214
Torben Nyhuus12711215
Elisabeth Strandbygaard12671216
Mai-Britt Edvart Nielsen (DFS)22601217
Morten H. Nielsen (DIS)52591218
Maja Hjorth Jensen12581219
Svend Olaf Thorn12561220
Knud Børge Jørgensen12551221
Jan Otkjær22341222
Hanne Elly Petersen (DIS)12291223
Jane Wolff Bengtsen12291224
Lene Dræby Kottal32231225
Erik Hougaard Madsen12211226
Erik Feldborg Strack12131227
AGGSH (Uwe Schärff)12111228
Pernille Kanto (DFS)22071229
Louise Juel Broch12001230
Britta Hansen11991231
Adam Jon Kronegh (SA-IB)11951232
Bent Rønnefelt11941233
Lis Hindrichsen31881234
Liselotte Jensen11811235
Liselotte Larsen11631236
Århus Kommunes Biblioteker11631237
Leif Bjørkskov11621238
Karl-Erik Jensen11611239
Bjørn Vind11561240
Selma Mouritsen11511241
AKVZ (Angela Nack)11501242
Bettina Bendix Andresen (DFS)41281243
Iben Raj Petersen21261244
Lone Kuhrt Valery (DSF)41201245
Christina Post11111246
Finn Bo Jørgensen (DFS)11071247
AGGSH (Nicola Thieke)11061248
Erik Sigvardt Jensen4901249
Pia Petersen (DFS)7871250
Louise Ludvigsen1851251
Thomas Villum Jakobsen1831252
Erik Laursen1781253
Steen Rønnow (DIS)1761254
Anne-Lise Kræmmer1751255
AKVZ (John Bornholdt)1741256
AKVZ (Gudrun Lundbech)1661257
Christina Jacobsen (DFS)1611258
Dan Nicolaysen (DFS)1511259
Sune Porse Carlsen1501260
Tina Elisabeth Nielsen (DFS)1461261
Helle Thor Hirschmann1261262
Henrik Johansen (DIS)4241263
Hans Jørgen Marker1201264
Susanne Andersen (DFS)1171265
Ann-Marie Larsen1111266
Ina Hoffmann Hansen (DFS)171267
Gregers Hvidkjær151268
Poul Wachmann251269
Mia Mørch (DFS)131270
Eva V. Ersbøll (DIS)131271

KB = Kirkebog, KLTB = Kollektbog, MATR = Matrikel, MT = Matrikel, OE = Oeders Eftr., SKMT = Skattemandtal, TP = Tyendeprotokol

Revideret 28/8-2019 af lolu@sa.dk   Se udviklingen af kirkebogsindtastninger