KIP projektet





 

Donorhitliste samlet oversigt 6/2-2019

navnAntal materialerAntal personer
Lotte Brændegaard Hvid124010443791
Ena Eiberg8388875892
Helge Lago Bay11247963163
Hans Nielsen6785317864
Benthe Anthony7014241305
Keld A. Nielsen6113188976
Else Mikkelsen3693170407
H. Due-Hansen4353124598
Elin Køhl Larsen2523109559
Poul F. Andersen34129187710
Kurt Kermit Nielsen59427910311
Michael Niby34826311112
Randi Sørensen16325750213
Else Søndergaard Larsen37325480514
Keld Leo Jensen38224068615
Lis Birgit Jensen19923064416
Verner Møller Jensen 15221692817
Hans Erik Luther24816922418
Finn Folkmann51516709719
Lars Jørgen Helbo21515960620
Gerda Svane4015920521
Keld Jensen9415298822
Bjarne Nielsen19814650723
Agnes Sitkeine Szira11814505524
Hans Martin Laustsen32113062725
Sofie Petersen14112428726
Svend-Erik Christiansen12611940027
Ann Stahnke12611726128
Johannes Witt9911664929
John Frøslev14511576130
Minna Mortensen9611561131
Flemming Victor Andersen (DFS)16510750332
Kirsten og Paul Knudsen19910734733
Jens Karl Rasmussen14010550134
Arne Julin2010457635
Sven Arne Jensen7710282336
Tonny Fievé Pedersen1179713037
Jette Laustsen1889516738
Karen Lis Andersen1429304939
Christian Langelund1708872640
Helga Fabricius Thomsen958827041
Flemming Thygesen1028713742
Birthe Kongsbak1688706543
Bente Henriksen1818653744
Brian Petersen1798647445
Lisa Sonesson1048509846
Ove Kühn1178350947
Karen Margrethe Schmidt1038347648
Jørgen O. Hyldvang918153849
Karl Nielsen387990150
Arne Hansen1017878351
Søren Baumgarten1777413552
Bente Kristine Nørgaard487412653
Erik Petersen837259754
Bent Ødegaard957052955
Gunnar Nielsen1036981456
Jenny Rasmussen926933357
Claus Christiansen1416931058
Kaj Aage Brandt1966866959
Henry Ammitzbøll716813160
Martin Henriksen626809361
Birthe Jensen286803762
Kirsten Knudsen1116782263
Lisbeth Jakobsen666782064
Jonna Elise Arnholtz Lerby2286764565
Ole Düring796618166
Anne-Lise Brinkhard776597667
Flemming Svendsen456389668
Uwe Jacobsen456290569
Erling Fagerberg1116281570
Hans Christian Johansen736118671
Jytte Skaaning225955072
Vinderup Egnshistoriske Arkiv735929473
Henning Christensen725768374
Erik G. Andresen875749675
Erik Helmer Nielsen355748276
Vivi Severin Mortensen345663677
Mogens Marcussen605636878
Niels Rasmussen425603079
Henrik Bahne445516780
John Gregers Hvidkjær4895345581
Annelise Christensen425312282
Lindy Kirkensgaard Kær1535277183
Niels Schjeldahl1095276084
Henrik Andresen715198485
Eric Lolk Christensen405141086
Mogens Bruus Michaelsen515020587
Camille og Niels L. Nielsen745010288
Maibrit Baden1144981689
Kristen Nygaard914929590
Søren Jensen334725291
Ingvard Langelund714698392
Niels Aage Christian Nørgaard574694293
Morten Ingemann694586094
Jill Munnecke484579695
Kaj Ahlburg574561196
Ole Søndergaard264459697
Henning Bech Johansen334446598
Leif Dehnits1114413399
Dr. Rolf Gehrmann744056100
Hans Henrik Koch9442833101
Ejvind Vestergaard6442825102
Vivi Fæster7042245103
Mogens Lindegaard4841958104
Hans Juul-Larsen6741955105
Fredi Paludan Bentsen7441595106
Svend Jørgen Nielsen (DIS)4941361107
Lillian Holm Nielsen3941126108
Kirsten Jørgensen4340986109
Vivian Pagel Larsen2140969110
Slægtshistoriske forening, Odense140271111
John Kaltoft7240132112
Kaj Schmidt1839384113
Karen Grethe Hansen4439302114
Herdis Holst4339084115
Sven Sjørslev6338724116
Peter Kristiansen2538169117
Eigil Nicolaysen8337316118
Inger Margrethe Bjerregaard5336713119
Niels Bierring Lauritsen7036476120
James Norvall4036303121
Vivi Frederiksen1835368122
Tommy Rasmussen4835232123
Inge Lise Vohnsen Sørensen2935055124
Kaja Vigtoft5735025125
Inge Lind5634997126
Jørgen B. Damgaard1934619127
Lise Raalund3034523128
Ane Margrethe Willi Østerberg4434452129
Erik Hansen4134322130
Inger Buchard2433127131
Flemming Kristiansen3732888132
Erling Axelgaard2832828133
Knud Spangsø3332106134
Gert Holger Bredahl Jensen2532104135
AGGSH (Carsten Dahm)7531457136
Ruben Højmark3031228137
Lennart Fensmark Frederiksen4131207138
Kate Stormly (DFS)12531134139
Emil M. Stautz2630948140
Paul Knudsen7030698141
Jens Arne Leismann1230172142
Odense Stadsarkiv3030129143
Ole Svensson3329989144
John Sander Dhiin3929925145
Knud Valdemar Søgaard8429333146
Poul Erik Sørensen6229227147
Benny Skou Mortensen3429165148
Rikke Fjordbak Ravn6828504149
Lene Thomsen (DFS)2528163150
Inger Hovkjær Nielsen (DFS)13828146151
Lars Svane1727878152
Steffen Kejlberg2127865153
Tonni Leif Jørgensen5727848154
Rolf Jensen5527494155
Carsten Petersen2427390156
Anette Skoú Gulbæk6927372157
Hanne Pedersen3127152158
Aase B. Jensen3027121159
Kjeld Jakobsen4727025160
Holger Helbo5926973161
AGGSH (Resi Rudat)9626638162
Karen og Ole Jørgensen3526536163
Steen Mygind5326501164
Finn Løgager3126353165
Jette Sørensen (DIS)3526280166
Lilian Rubini Svane3726001167
Ingrid Fredelund Krogh1825996168
Ejvind Rasmussen4525608169
Ejner Johansen2325430170
Peter Thomsen4925429171
Heidi Lund5125169172
Edith Stougaard3825098173
Thomas Pedersen4925007174
Ib og Britt Walbum4024973175
Lone Frost4824763176
Laila Baumann Rolsted Jensen13624718177
Hans Evald Sigvardsen8723439178
Børge Laulund4223009179
Winnie Rechenback Nielsen2122829180
Anne-Marie Kehlet Olsen3022374181
Lene Søby (DFS)9622351182
Anita Lindberg1922099183
Ebba Frederiksen4921891184
Charles Glenn Petersen4621837185
Randi Overgaard821540186
Elisabeth Elsborg2721355187
Lise Marie Sørensen7621178188
Estrid Wilhelms3020900189
Vagn Mørkeberg Christiansen2420806190
Erik Møller Svendsen2620474191
Preben Mørch2920380192
Rigmor Henriksen3020324193
Udo Niebuhr2420161194
Rita Iversen4320142195
Lis Isgaard Gregersen3320116196
Svend Haakon Jensen5220073197
Knud Lorentzen1320031198
Maj-Britt Agerbæk Sørensen2919680199
Niels Henry Jensen4719622200
Erik Krogsgaard2419581201
Inger Munk4619504202
Helle Foss819487203
Anna Birthe Mortensen3319437204
Finn Højmark-Jensen3819357205
Jytte Davidsen3119340206
Pia Sørensen5719030207
Aksel Hansen2818890208
Aage Clausen2118825209
Helge Skovgaard Hansen3518651210
Anne-Mette Hvidbjerg (DFS)2818448211
Jørgen Rasmussen1818298212
Mogens Lorentzen Jensen2018224213
Gert Roesen5017975214
Georg Simon1517903215
Inga Pedersen2617748216
Pia Jakobsen2817649217
Ny Sortenstiern Steensen (DFS)7517575218
Aase Brauer2917521219
Torben Steen Rosenberg7317180220
Annette Pedersen3016840221
Hans H. Worsøe2916771222
Kaj Henriksen3616687223
Anders B. Christophersen3616684224
Holger Busch Nielsen1916588225
Bent Rønnenfelt3316572226
Jens Rasmussen1216477227
Jørgen Thrier Mortensen3716429228
Ellen Rasmussen2416423229
Jørgen Bue Lond2916332230
AKVZ (Dorothea Klahn)2816296231
Kirsten Frandsen816261232
Erling Jensen2716246233
Henning Jørgensen6616237234
Bent Juhl Christensen4516119235
Jens Thuesen2016109236
Henrik Nielsen1416077237
Jens V. Olsen4315920238
Karl Pedersen7215902239
Kurt Heinsøe115579240
Johannes Gram2615527241
Harry C. Lund2415498242
Elisabeth Sofie Dahl1815185243
Børge Kronborg1315166244
Vagn Lihn Kristensen1515064245
Kristian Lauritsen1515030246
Steen Helles914794247
Børge Askholm2914785248
Line Thorngaard1714783249
Rita Mogensen3514744250
Ib Normann Borum1414724251
Svend Erik Kruhöffer1614708252
Hans Christian Elberg1914545253
Jeannie Bengtsson1514387254
Marie Lilleris Nielsen3514370255
Anders Ditlev Sørensen1014307256
Lissi Carlsen1214279257
Arne Navne2114135258
Klaus Hansen1513963259
Elisabeth Marklund Mogensen2113957260
Hans Ressel1813754261
Robert Kjær1613583262
Hannah Aabech1213496263
Ole Nørskov Nielsen413251264
Horst Ritterbusch1513219265
Heini Madsen7813172266
Gitte Høgh Greisik1813076267
Jørgen S. Andersen1712987268
Leif Jensen2912943269
Tom Smidth1612914270
Inge Laustsen3712786271
Karin Hedegaard612783272
Finn Sachse Poulsen112671273
Ingelise Poulsen (DIS)6012619274
Niels Haunsø1012567275
Peter Ramskov Andersen1512551276
Poul Erik Steffansen3612470277
Bent Wind1112458278
Leif Elmose1212289279
Ole Lundsgaard1612204280
Bente Skov1512181281
Henny Lauridsen1812072282
Kenneth Vejgaard Jørgensen1211968283
Susanne Hansen611948284
Jørgen Thue Pedersen2011945285
Janne Søndergaard (DFS)3611894286
Lone Bornefelt1011828287
Magnus Pedersen1611827288
Inge Mardal (DFS)3911722289
Susanne Andersen2211682290
Aase Bomholdt1311491291
Kirsten Bjørneboe2011334292
Inger Kirkensgaard2211306293
AGGSH (Ute Boock)1911252294
Jørgen Harring Kristensen1711246295
Arne Rolf4811206296
Hans Otto Boysen611204297
Flemming Næsland311194298
Karen Birgit Reib1211166299
Arne Feldborg1811142300
Marianne Rytter (DIS)1511098301
John Iversen Bech3011026302
Svend Lundgaard2510814303
Grete Skatka510752304
Ulrik Chr. Wentzel310730305
Jørgen Hattens2610719306
Arne Alexandersen1610685307
Jan Rømer710546308
Anette Jensen2210498309
William Stuart3010438310
Kirsten Bakman Andersen1710436311
Arne Augustesen1110384312
Angela Tara Byrholdt Hansen810264313
DDD-indtastere110252314
Poul Emil Bendtsen3110182315
Berit Guldmann Andersen1710118316
Inga Heckmann109935317
Birgitte Schiøler Kallehauge149913318
Jens Nyholm Christensen159843319
Laila Komstedt (DIS)79785320
Bodil Aavad Jacobsen59764321
Bodil Lange (DFS)539759322
Flemming Aasklint129674323
Vagn Beck Christensen129621324
Linda Schwartz Karlsen149614325
Grith Nørholk (DFS)99529326
Molly Larsen59528327
Jørn Kjøller99474328
Thorkild Søndergaard89464329
Vibeke Carøe49437330
Finn Larsen139420331
Jørgen Wismann19392332
Lene Fabritius79369333
Margit Madsen269289334
John Bils159221335
Knud Erik Hansen179220336
Erik Laursen (DIS)99085337
Nelle Søndermand89082338
Grete Nielsen79076339
Kirsten Thomsen119075340
Albert Mohr Lolk69031341
Anne Grethe Kolstrup209030342
Else Jensen (DFS)409017343
John Agnor Jensen148986344
Ellen Jensen238985345
Bjarne Jensen58951346
Jørgen Kjer158920347
Finn Kristensen og Lone Rasmussen98862348
Helle Hjortø178794349
Manfred Thomsen48773350
Finn Frederiksen48745351
Jeppe Bregenov Pedersen58710352
Middelfart Byarkiv48659353
Erik Lauridsen178650354
Jens E. Caspersen158590355
Leif Juul118568356
Poul Hansen ORV158541357
Bente Jungdal78469358
Lone Andreasen18449359
Grethe Gudbergsen68443360
Bente Reimer Larsen118395361
Axel Worm128335362
J. Wilhelm Rasmussen158322363
Hanne Bjørn148294364
AGGSH (Heinz Dose)118292365
Metty Isidor98257366
Viggo Poulsen108244367
Gert Christensen108209368
Pia Justesen88207369
Bent Poulsen178185370
Ulla Hansen108080371
Charlotte Pedersen (DFS)338036372
Kirsten Maria Kroer Sørensen187942373
Evan Bach Agerbo137884374
Laila Irene Dencker27834375
Dorte Andersen177823376
Ole Hansen137784377
Jesper Vang Hansen77770378
Ida Hansen (DFS)297746379
Inge Kristensen367719380
Erik Laursen147692381
Käthe Birgitte Skaaning57667382
Inge Axelgaard117645383
Bjarne Krogh Hansen167626384
Egil Holm Nielsen97606385
Elsebeth Vitterup Hansen77529386
Ole Degn237475387
Tina Birthe Seibæk197440388
Steen Torben Jensen107360389
Aino Vibeke Kronsell47359390
Peder J. Hansen97324391
Ulla Andersson307297392
Herdis Kjølhede237251393
Rolf Georgi-Jensen87215394
Linda Lauridsen Haible117191395
Erik Hansen57154396
Tove Hansen117142397
Tage Bøgh Jensen47141398
Vibeke Stegmann107105399
Hans Hermann57030400
Louise Marie Rygaard157023401
Britt Walbum187006402
Majbritt Jensen106982403
Anna York96971404
Inge-Lise Trampedach36968405
Tove Zadlo Karlsson (DFS)66956406
Kurt Hansen226936407
Mona Lisa Hansen36896408
Ralph-Brian Vessel Hørberg296863409
Villy Andersen116771410
Poul E. Christiansen26750411
Heino Wessel Hansen76741412
Santina Hergott (DFS)346736413
Zitta Worm126716414
Helge Green66690415
Jørn Pedersen26675416
Inga Vinther156664417
Hanne Skovgaard66663418
Christian Ringskou26642419
Eva Laursen106581420
Karen Møller Nielsen96579421
Inger Lundholm76579422
Kurt Norsk56530423
Grete Agerlund Skatka106504424
Inger Pisarski86472425
Erik Ravn Nielsen76449426
Gribskov Arkiv186428427
Teddy Ole Andreassen (DFS)116424428
Ivan Dahl186407429
Bjørn Andersen Nexø46396430
Ove Pedersen46391431
Stine Nørgaard Andersen106379432
Karl Erik Kirkensgaard126368433
Poul Birk Rasmussen156360434
Bengt Bolinder (DFS)146345435
Per Dyhl136329436
Kristian Lauritsen (DFS)166326437
Sten Petersen146316438
Villy Danielsen136262439
Lisbeth Frandsen46258440
Karin Jørgensen126255441
Lone Birte Larsen (DIS)66251442
B. Gerhard Jensen56209443
Maya Rasmussen26187444
Mette Fløjborg66179445
Aase Møller Mikkelsen96179446
Hans-Ole Mørk156171447
Kurt Ottosson156126448
Kirsten Visby (DFS)216115449
Poul Erik Jørgensen (DIS)66083450
AGGSH (Wolfgang Hohenfeld)236072451
Mette Lausten156012452
AKVZ (Hans Stapelfeldt)36008453
Grethe Banggaard115990454
Britta Due35950455
Stevns Lokalhistoriske Arkiv75942456
Gerda Eleonora Jensen55933457
Holger Møllebjerg125918458
Jens Erik Starup95896459
Birthe Mylius Grønvold Kroman (DFS)185878460
Joan Solveig Byriel Christensen55867461
Erik Rasmussen25854462
Torben Aastrup45849463
Pia Anne-Lise Hoffmann Larsen115844464
Jette Olsen (DFS)205841465
Ove Kamper35837466
Erik Grønvall (DFS)105802467
Jeanette Falk Jønch35801468
Jørgen Jørgensen165771469
Slægtshistorisk Forening Samsø45770470
Kirsten Sanders65764471
AKVZ (Peter Bake)35741472
Tine Merle Madsen65717473
Knud Aagaard95665474
Gitte Jeanette Hansen (DFS)25658475
Bjarne Møller65643476
Birgit Madsen35623477
Flemming Westervig55541478
Herman Boskov Hansen75538479
Birgit Friis Larsen105512480
Viggo Jensen135511481
Thomas Kortz45491482
Gurli Vibeke165489483
Bent Rehsø Madsen195467484
Hanne Lind65458485
Otto Olsson165434486
Povl Erik Munk15393487
Inger Hjort Sørensen85375488
Helge Kjerside15351489
Svend Ove Edvardsen65349490
Gert Topp65331491
AGGSH (Jan Peter Andersen)85215492
Hanne Marie Rud85189493
Jette Jørgensen45182494
Inge Kristensen (DIS)65122495
Hanne og Ejgon Rasmussen65093496
Niels Olsen85078497
Kristen Kousgaard155076498
Ejnar Buhrkal75025499
Birthe V. Jørgensen124965500
Hans P. Christensen54882501
Kirsten Volden44837502
Elise Reil134823503
Alice Sachse134823504
Kirsten Marianne Nielsen24819505
Michael Maag44816506
AKVZ (Michael Kohlhaas)34811507
Vibeke Tolstrup34811508
Aase Fihl264786509
Mary Frølund Sørensen114779510
Grenaa Egnsarkiv104744511
Bente M. Grønbech Olsen64729512
Arne Christiansen134715513
Jan Espen Hansen104709514
Lene Flink Knudsen54698515
Troels Jørgensen54663516
Dagmar Thorisdottir (DFS)94659517
Lone Rasmussen44642518
Kirsten Bilde74635519
Charlotte Hasforth94632520
Lisbeth Stybert24631521
Bente Olsen14619522
Preben Pedersen44608523
Tina Prytz-Madsen84604524
AGGSH (Jasmine Siemsen)134601525
Lis Mejlby (DIS)54599526
Arne Møhler84589527
Conny Jensen84550528
Sanne Borgstrøm Andersen64548529
AGGSH (Karin Pabst)124526530
Lene Nordstrøm44506531
Jonna Thybo Sørensen84500532
AKVZ (Helga P. Ankele)74484533
Ivar Peter Larsen24483534
Mogens Thygesen24459535
Ulla Aubro Christensen124452536
Ulla Lohmann Sørensen124452537
AKVZ (Daniel Jochims)74444538
Hanne Kirkegaard54442539
Ole Mou Andersen (DFS)44431540
AKVZ (Georg A. H. Wolf)54426541
Bo Lebech124419542
B. Sørensen104370543
Jytte Larsen104369544
Tove Marker14368545
Jytte Hammerich Fauerby94344546
Britta Merete Bjørn Grønbæk74332547
Knud Sørensen34324548
Poul Brodersen74323549
Niels Ole Dahl (DFS)54318550
Niels Winther Christensen64279551
Rene Didia Lønholdt54210552
Bent Østergaard Olsen164202553
Karin Joan Olesen (DFS)194187554
Harry Hansen64153555
Jette Rugård64144556
Karl Frost34069557
Nils Adam Aaby Wodschow44062558
Lis Myrup74061559
Tage Jensen84055560
Marianne Morsing (DIS)34025561
Hanne E. Grytner44024562
Andreas Asmussen24019563
Claus Jensen134014564
Elisabeth Sørensen54012565
Jesper Kaj Skov43995566
Ejner Stutemeyer443992567
Heino Rost-Nielsen53973568
AGGSH (Angela Ryll)93958569
Jørn Erik Pallesen73940570
Benny August Pedersen73924571
Margit Rannes (DIS)13914572
Annelise Kristiansen113900573
Connie Olsen63882574
Ellen Jensen73869575
Ute Sachau53855576
AGGSH (Joachim Lietz)153818577
Hans Chr. Eriksen153814578
Arbeits-Gruppe Genealogie Schleswig-Holstein63805579
Trille Helle Wachs63778580
Ulla Rose Larsen53772581
Lene Steffensen33766582
Jan Hedegaard Skov113746583
AGGSH (Gerhard Fischer)83719584
Margrethe Nielsen33718585
Ib Hansen103710586
Arne Sloth93706587
Rita Holm43700588
AGGSH (Reinhard Carstens)13671589
Henriette Høeg53661590
Kirsten Skov Jensen33612591
Frederik Daabeck33608592
Bende Njor (DSF)13554593
Frederik Olesen43544594
Mogens Jørgensen33519595
Karsten Bjerreskov53509596
Heidi Hyltoft Wiborg (DFS)33504597
Eding Jensen93493598
Poul D. C. Christensen43485599
Leif Lundahl43482600
Arvind Vrejlev73481601
Annette Kjærsgaard (DFS)283479602
Mette Marie Cathrine Weigel123472603
Svend Erik Warming83452604
Mona Irene Gertz33437605
Jeanni Jørgensen83435606
Karin Viborg Andersen53425607
AKVZ (Günter Uken)253420608
Eskild Martin Jeppesen33419609
Jytte Jørgensen33410610
Nanna Floor Clausen53397611
Birgit Mortensen93339612
Morten Eriksen33301613
Kirsten Andersen (DIS)23294614
Inge M. Olsen33290615
Oluf Enevoldsen53290616
Hanne Brogaard Jensen (DFS)83284617
Jørgen Engholm43268618
Dorte Wolsgaard23249619
Lisa Meta Erbs Jensen63248620
Odette Althoff33240621
Hanne Probst13232622
Bodil Rafaelsen103226623
Jørgen Larsen23193624
Annette Sloth Bøgelund63176625
John Bruun Jørgensen (DSF)33174626
Hans Nielsen13166627
Kristen Stagstrup43138628
Jan Nielsen (DFS)43136629
Merete Thrane23127630
Marie Bernard13126631
Lisbet Kinttof93118632
Kim N. Jensen43114633
Inge Leth-Nissen53112634
Lis Jensen23111635
Rita Jensigne Simonsen63109636
Flemming Olsen (DIS)43087637
Svend Pedersen93078638
Inge Margrethe Thykær Jensen63071639
Christine Louise Madsen53067640
Elsebeth Paikin33042641
Henning Kvist33041642
Ulla Bager Møller23034643
Inge Astrup (DFS)63034644
Anni Stuart43033645
Henning Sylvan53023646
Kirsten Christiansen103022647
John Vennervald23006648
Alice Wahlstrøm Andersen (DFS)53004649
Hanne B. Stegemüller13000650
Knud Amtoft32994651
Ilse Kirk52992652
Ruddi Søberg Elkjær32982653
Kjeld Kibsgaard42963654
Edith Boye Olesen32956655
Holger Waaben52945656
Lokalhistorisk Arkiv i Silkeborg22944657
Per Johansen52943658
Peter Bøjesen Jensen32913659
Manfred Jahn (AGGSH)12912660
Jytte Ravn Jensen22904661
Jørgen Brix62892662
AKVZ22892663
Sysser Sørensen Kristensen (DFS)102880664
Kirsten Marianne Nielsen (DIS)12861665
AKVZ (Wolfgang Boock)12858666
Karen-Marie Jørgensen12857667
Hanne Vinter Henriksen42841668
Niels Erik Simonsen52836669
Marianne Krogh42831670
Dorthe Skelbæk Jeppesen12830671
Henrik Frederiksen (DFS)42823672
Jens Carl Jensen32820673
Børge Johannes Jensen42809674
Jens Henrik Pedersen52808675
Steen Kristensen42808676
Lizzie Knoop42778677
Niels Aage Holmgaard52755678
Henrik Steen Larsen52749679
Hans Peter Kjær122744680
Mette Maltesen12741681
Bjarne Hagelquist22732682
Hans Andersen12729683
Lise Friis12726684
Anna-Lise Romvig Thomsen62721685
Peter Nielsen92715686
Karina Tybring Hansen42711687
Walther Kyllesbech12707688
Anette Pedersen22695689
Knud Wilke32689690
Kaj Sandholdt52683691
Kirsten Madsen (DFS)42661692
Gunnar Petersen82650693
Jørn Væring Larsen22649694
Sigvald Johannes Hansen22640695
Linda Hansen (DFS)112635696
Birte Wienecke42606697
Anni Lindvig72597698
Ingelise Løvenholt Nielsen12589699
Inge Nissen22583700
Torben Bredahl Nielsen (DIS)32565701
Niels Fredensborg Lund32563702
Niels Holger Jensen72560703
Hanne Elsebeth Götzsche42541704
Arne Sørensen (DIS)22511705
Merete Nielsen32507706
Inger Hartby12504707
Lokalhistorisk Forening for Skals og Omegn32499708
Preben Jessen (DIS)32483709
Lilian Marcussen52477710
Tove Nielsen62460711
Harriet Rasmussen42460712
Johann Wilhelm Rasmussen22452713
Hugo Østergaard Dynesen42446714
Hanne Vinter Henriksen32440715
Klavs Bressendorff Madsen32425716
Elo Jacobsen22419717
Connie Thorup Bay42406718
Mogens Fentum52391719
Finn Kristensen52389720
Leif Gustav Jørgensen42370721
Flemming Maiborg22369722
Erna Mikkelsen52360723
Susanne Buck (AGGSH)22351724
Inger Larsen-Ledet42302725
Michael Kristensen132287726
Birgit Øskov52282727
Jørgen Laustsen32279728
Inger Lise Frantzen72274729
Hans Jørgen Marker42268730
Ida Frederiksen82241731
John Pilgaard Hansen32230732
Kirsten Høltermand62226733
Signe Trolle62226734
Gunner Hansen (DFS)12223735
Helle Lindholm Hansen42215736
Christian Bendixen22197737
Bjarne Nielsen22197738
Jens Givskov22195739
Harald Wormstrup32192740
AGGSH (Michael Baumann)92190741
Jette Helene Børsting (DFS)92186742
Jens E. Christiansen22185743
Steffen Andersen42182744
Helle Enkelund (DFS)12177745
Svend Ivan Jørgensen42165746
Ulrich Normann Pedersen32140747
Bente Pedersen52120748
Inge Buhelt (DFS)152115749
Jan Vesti Andersen22108750
Bent Nielsen (DIS)22106751
Laila Valbjørn Johnsen122100752
Peter Michael Boesen32080753
Inge-Lise Erland52064754
Marianne Bak Povlsen22045755
Mai-Brit Lauritsen12034756
Kaj Theodor Cedersted32024757
Anne-Marie Laier52020758
Billy Sørensen212019759
Kathrine Tobiasen32000760
Ulla Jacobsen22000761
Bent Erik Christiansen41997762
Asta Knudsen41991763
Steen Møller Pedersen21983764
Dorthe Hansen (DFS)21979765
Thorben Lundsgaard41976766
Inge-Lise Madsen31973767
Karl Erik Hansen (DIS)11956768
Bente Jessen31950769
Karsten Jensen21949770
Tina Vilhelmsen31947771
Karen Thostrup41944772
Michael Eneriis21941773
Elsebeth Vienberg21938774
AGGSH (Jannsen)11937775
Grethe Banggaard Steffensen41931776
Kaj Ørhøj21923777
Michael Holtegaard51909778
Leon Sønderskov (DFS)11908779
Anni Søbygaard21894780
Gitte Pedersen (DIS)11885781
Arne Hahn91885782
Henning Kiilerich11871783
Torben Føns11868784
Gitte Samsøe21867785
Bjørn Wangsøe71867786
Ruth Steenberg Rasmussen51859787
Birgit Gro Jensen51855788
Margit Kildevang Kristensen (DFS)21855789
AGGSH (Harry Schulz)81852790
Jørgen Petersen (DIS)11848791
Hans Erik Nielsen41842792
Allan Graugaard-Jensen (DIS)21824793
Erik Hejlsø51819794
AGGSH (Peter Andersen)21816795
Else Marie Rasmussen (DFS)61816796
Skanderborg Egnsarkiv11815797
Anne-Mette Jensen21805798
Alice Johansen31796799
Brita Pedersen11787800
Leo Mogensen11784801
Gunhild Dalgaard51782802
Anita Andersen41768803
Torben Christiansen31766804
Søren Brogaard21759805
Erik Pedersen51757806
Annegrete Tønners11750807
Inger Gorny Rasmussen31743808
Erik Torp Steffensen21739809
Helge Rickard Larsen11726810
Susan Damholt (DFS)41725811
Margit Bagger21721812
Stine Sønderby Larsen21707813
Jette Gregersen (DFS)11707814
Line Jørgensen41685815
Jørgen Johannes Lauridsen21683816
Anne Birgitte Kjærgaard Hansen31680817
Jette Johannesen21678818
Henning Merrild Nielsen11677819
Pernille Lysholdt Holm11661820
Hanne Elsebeth Gøtzsche51659821
Knud Dreier41658822
Inger Marie Pedersen31648823
Anette Korsgaard Laursen71648824
Lis Emma Lind21646825
Camilla Thomsen41638826
Marc Møldrup Andersen31631827
Elisabeth Jakobsen11630828
Heidi Holm Rasmussen11623829
AGGSH (Siegfried Bahr)31615830
AGGSH (Richard Kolang)131607831
Grete Tvedegaard31607832
Bente Brodersen31606833
Asbjørn Romvig Thomsen41603834
Hedda Gottschalck21589835
Gerhard Deutschmann21588836
Anne Mette Lauridsen11575837
Karin Nissen11569838
Edith Lundgaard31563839
Grete Saxtorff31554840
Torben Bang Sørensen11551841
Jonna Norderud51550842
Arne Nielsen11547843
Poul Erik Pedersen31543844
Eigil Hougaard31536845
Torsten Kristensen11530846
Lis Thorshøj Borgaard21526847
Kaj Erik Jensen31523848
Michael Schneiders31523849
Ole Søgaard Berthou (DFS)31522850
Torben Nyvang31522851
Wilhelm Frederiksen31515852
Rikke Vindberg41484853
Jørgen Brokmose41484854
Randi Borne41484855
Rita Larsen11480856
Hans Peder Olesen31479857
AGGSH (R. Studt)71476858
Leif Jørgensen51473859
Birthe Hansen (DIS)21470860
Lillian Pløger11466861
Karina Wittrup11463862
Gunnar Hansen11450863
Finn Harsfort81448864
Tim Grejsen11447865
Kate Christensen11446866
Birgitte Boesen Qvist11443867
Hanne Jakobsen Brandenburg21440868
Peter Dörling11438869
Bent Nielsen11437870
Per Jonasen11431871
Leif Jørgensen31428872
Bodil Sørensen (DFS)81420873
Ole Hjæresen31420874
Finn Jelstrup41419875
Lise Neumann21408876
Else Andersen (DFS)21406877
Grethe Ellinor Beuschau21401878
Susanne Overgård11398879
Flemming Fabricius21394880
Bruno Simonsen31387881
Trine Søttrup21380882
Søren Ladefoged41380883
Knud Dahl Thomsen11366884
Leif Færregaard Jensen91366885
Hansa Petersen11350886
Bent Aage Rasmussen21347887
Kai Arne Skall31338888
Lis Wendelboe Hansen21324889
Ove Eriksen (Munkebo Lokalarkiv)11316890
Tove Bente Rasmussen31312891
Mogens Skov Kristensen21308892
Lene From Nielsen (DFS)131300893
Betina Bak Hansen41299894
Axel Kjær Sørensen21295895
Flemming Isidor21288896
Laila Nielsen21288897
Mogens Lynge Madsen31273898
Tonni Boysen21268899
Jens Hjære Rasmussen21264900
Ole B. Andersen41262901
Astrid Detlefsen Kienitz11246902
Barløse-Sandager-Holevad41243903
Ann Pedersen (DFS)91239904
Kirsten Tatt (DIS)21238905
Kirsten Nielsen21237906
Jacob Hejmdal Gren21228907
Solveig Stroyer11225908
Erik Pedersen41219909
AGGSH (Hans Willi Godbersen)51215910
Johnny Hald Magnussen11211911
Lars Rynord21208912
Otto Ramm21207913
Randi Sanne Bro Grubbe21207914
Lone Ørmen11206915
Mette Bakman Sivertsen41205916
Frank Andersen31203917
Margrethe Krog11200918
AGGSH (Ursula Müller)51190919
Palle Benthin31183920
Hans Egon Pedersen21179921
Pia Smedehus Jensen71176922
Alice Schack21174923
Liselotte Jørgensen21166924
Sofie Dahm Lous31159925
Bjarne Frandsen (DIS)21149926
Kirsten Graa Thomsen11148927
Niels Poulin Nielsen21146928
Christian Nielsen11145929
Steen Venbjerg61144930
Leif Mortensen (DFS)11143931
Bendt Spendrup Mathiasen11139932
Knud Vesth11134933
Birthe Andersen61130934
Christine Hallsson31130935
Poul-Erik Pedersen31129936
Carl-Johan Bavnhøj Madsen21125937
Lars Gotfred-Rasmussen41124938
Linda Nielsen31119939
Erik Frydendal21110940
Bent Christian Larsen11102941
Knud Haaning Andersen (DFS)51096942
Claus-Ulrich Strüben71096943
Harriet Hansen11089944
Hans Christian Andersen41088945
Steen Bilde-Christensen (DIS)11079946
Ann Ritter Pedersen (DIS)31075947
Lars Erik Bryld11073948
Erna og Orla Iver Madsen31071949
Else Nexø11064950
Annette Engelbrecht Berthelsen (DFS)11064951
Flemming Andersen (DIS)11062952
Peter Kj. Hansen21059953
Ulrik Liberoth41054954
Grete Talbro21052955
Peter Wodskou21044956
Anne-Marie Thomsen21039957
Pia Larsson21037958
Hans Jessen41034959
Bente Henriksen21032960
AKVZ (Barbara Bell)21027961
Lise Kristiansen21025962
Henrik Friberg Sørensen31019963
Pia Hofmann Sørensen (DFS)21018964
Karen Jørgensen21012965
Leif Thor Olsen41010966
Johan Alexander Harttung11003967
Bent Johannisson6997968
Dan Richardt1978969
Værløse Lokalhistoriske Arkiv1978970
Jørgen Brøndum2978971
John Rasmussen1975972
Thomas Jørgensen1967973
Kristina Devantier1965974
Henny Lauritsen1951975
Poul Agerbæk5951976
Birte Underlin Wangsøe2944977
Bent Nielsen (DFS)5941978
Benny Andersen2939979
Ole H. Jensen1924980
Mogens Lolle Laursen1923981
Tove Jensen2921982
Spøttrup Lokalhistoriske Arkiv5913983
Jens Friis2909984
Flemming Willum Petersen1905985
Bodil Else Kristine Petersen4905986
Einer Thygesen2900987
Lokalhistorisk Forening for Romdrup-Klarup2900988
Torben Lund1899989
Ole Frederiksen3898990
Svend Jensen2893991
Georg Brandt Christensen1890992
Bente og Poul Brodersen3889993
Karina Rune Jensen (DFS)2887994
Søren Jensen6882995
Vagn Sørensen1878996
Per Ekberg2878997
Elin von Linstow2878998
Pia Madsen2873999
Jan Klitgaard38711000
Nakita Mikaela Pisarski28701001
Hans Peter Kjær38681002
Per Helge Nissen18651003
Niels Lambertsen48631004
Susanne Vestergaard18621005
Bente Pedersen (DFS)328611006
Niels L. Nielsen18601007
Werner Nielsen Wittekind28491008
Sanne Thomsen (DIS)28481009
Joan Iserhorst18451010
Nick Svendsen28451011
Ole Jensen Grau38451012
Jacqueline Wedel38451013
AGGSH (Hans-Werner Selken)18441014
Birthe Frosted18431015
Anne B. Philipsen (DFS)18401016
Ole Dahl18381017
Lene Posselt28371018
Morten Hammer18351019
Ib Bobjerg Nielsen18341020
Jane Søndergaard (DFS)48331021
Lise Lotte Tidemann Thomsen18331022
Ulla Mortensen18321023
John Honoré18311024
Dan Nielsen18271025
Børge Noer18191026
Frede Frandsen28181027
Karin Kjær Iversen58171028
Erik Mortensen18151029
Britta Matthiasen18111030
Steen Erik Mortensen18111031
Thomas Munck18111032
Elsebeth Haunsø18101033
Randi Løsekraut28011034
Jørgen Christensen67981035
Elin Persson17911036
Janne Jacobsen17881037
Anne Lise Kirk Jensen27851038
Finn Hald17821039
Conni Pedersen27811040
Jørgen Kristensen37741041
Katja Hansen17721042
Annette Samuelsen17691043
Jørn Nordahn Frederiksen (DFS)17671044
Flemming W. Jensen (DFS)37641045
Else Christensen27561046
Ole Malchau17511047
Poul Broe17491048
Lone S. Østergaard17481049
Alice Kruse17471050
Mikael Jensen17461051
AKVZ (Martina Janssen)17421052
Flemming Ørnbøll27411053
Jette Sønderbek27391054
Linda Frederiksen (DFS)27331055
Poul Lynge Johansen27301056
Hans Peter Poulsen17261057
Tina Frausing Borch17251058
Nanna Lind17241059
Eva Ervø37161060
Svend Tingleff27121061
Bent Christensen16971062
Gitte Kristensen (DFS)56971063
Emil Stubbe26861064
Ole Steensen16811065
Jytte Kirstein Simonsen (DFS)16811066
Lars Hansen16751067
Dorte Hedegaard Pedersen36741068
Susanne Doering Jensen26741069
Dimitri Hardorff (DFS)26651070
Morten Bøge Sørensen16561071
Ib Noe (DIS)16501072
Ellen Povlsen26501073
Ole Skytte Fredsgaard26481074
Linda Lauridsen (DFS)16441075
Sonja Ramsøe Hansen16441076
Birthe Mogensen16431077
Leif Bigler16381078
Marianne Nicolaysen (DFS)26371079
Lene Rüsz26271080
Rita Holm16201081
Bo Lytzen26161082
Laila Tognarelli Hansen16151083
Hanne Gøtzsche26151084
Susanne Beate Foged Mortensen16151085
Mie Nielsen (DIS)26141086
Per Svendsen16101087
Ernst Pless Holst26091088
Kurt Cronberg Ipsen16061089
John Bach Thygesen16011090
Laust Kristensen25971091
Øjvind Hede35921092
AGGSH (Leif Glanert)35871093
Millie Nymark Lønneke15851094
Preben Lund (DIS)15811095
Niels Erik Antonsen15761096
Tue Toft15741097
Torben Bundgaard15691098
AKVZ (Bernd Peter Päffgen)15651099
Myrtel Rasmussen15581100
Anne-Lise Bjerregaard15581101
Arno Guzek15571102
John From-Poulsen15551103
Helle Elisabeth Kristjansen35491104
Pia Laulund35491105
Hugh Bartley Watkins15431106
Søren Møller15361107
Susan Glue45331108
Michael Lund15331109
Methea Christine Hedegaard15281110
Erling Kildal15241111
Povl O. Nielsen15211112
AKVZ (Peter Wilde)15201113
Jørgen Greve15191114
Kirsten Woldiderich15171115
Claus Hein-Nielsen15161116
Charlotte Celinder Friis -Dastrup15141117
Bendt Johansen15111118
Bent Hansen15091119
Mads Andersen25061120
Rigmor Frandsen15051121
Skive Byhistoriske Arkiv35031122
Jes Lauritsen74991123
AKVZ (Marianne Mangels)14981124
Børge Stoltenberg Heidemann14981125
Leif Hede14971126
Linda Bak Hansen (DIS)14951127
AGGSH(Carsten Wittern)34921128
Erik Marinus Jensen14901129
Leif Johansen14881130
Svend Erik Sørensen14881131
Lise Vøhtz14771132
Tove Marquardsen24761133
Inga Ladefoged14751134
Birgit Jørgensen14741135
Bente Lyngdahl Olsen24711136
Hans Chr. Hansen14691137
Ingelise Hansen14591138
Angela Ryll14541139
Niels Aage Andersen14541140
Steen Erik Rasmussen14491141
Peter Bach14471142
Arne Hansen24441143
Karl Erik Nielsen14421144
Henrik Delorang van Dyk14421145
Bodil Møller14401146
AGGSH (Andrea Herrmann)14401147
Bodil Grove Christensen14371148
Aksel Jensen14361149
Joyce Cupit14341150
Knud Erik Høgh14321151
Jørgen Rotaus14321152
Christine Josiasen14321153
Bente Jensen24281154
Kurt Nielsen14221155
Mette Ida Marie Pihler24191156
Hanne Arent14171157
Gitte Jonassen14161158
Susanne Riis (DFS)34121159
Fritz Gundgaard Knudsen14111160
Anne Holtze Rosendal14111161
Jørgen Aaquist Nielsen34061162
Ernst Jørgensen14041163
Birgit Pogan14041164
Kurt Werner Demuth-Iversen14041165
Jens Villadsen14021166
Erik Mollerup24001167
Bo Nordmann Amdi13981168
Niels Gjermandsen13911169
Louise Hammer Andersen13841170
Boris Reimann13811171
Ewan Pedersen13761172
Inger Persson13751173
Christen Lehmann Ebbesen13741174
Ole Haagensen23711175
Åse Eriksen13711176
Erna Østerberg13711177
Vagn Rath Hansen13711178
Winnie Juel Mikkelsen23701179
Merete Holst Mærsk13671180
Flemming Topsøe-Jensen23651181
Bent Jacobsen13591182
Svend Åge Brun Hansen13551183
Else Outze13541184
Leif Nielsen13411185
Jeannie Kristensen23301186
Lone Karlson13271187
Johannes Seifert13171188
Karen Greve Straarup13171189
Lene Berg Christiansen43131190
Conni Green (DIS)13121191
Pelle Egeberg Persson13081192
Lisbeth Garbrecht Larsson13071193
Svend Larsen13051194
Gert Vestergaard Jensen42941195
Henning Olaf Clausen (DFS)12881196
O. Feiberg12861197
Ester Nørrelykke12851198
AGGSH (Karin Offen)12841199
AGGSH (Hans Peter Voss)22841200
Karenmargrete Dencker22801201
Jens Peter Hansen12801202
Ib Egebjerg Nielsen12771203
Peter Kudsk12731204
Torben Nyhuus12711205
Elisabeth Strandbygaard12671206
Mai-Britt Edvart Nielsen (DFS)22601207
Morten H. Nielsen (DIS)52591208
Maja Hjorth Jensen12581209
Svend Olaf Thorn12561210
Knud Børge Jørgensen12551211
Karen Christiane Hansen12401212
Jan Otkjær22341213
Hanne Elly Petersen (DIS)12291214
Jane Wolff Bengtsen12291215
Lene Dræby Kottal32231216
Erik Hougaard Madsen12211217
Erik Feldborg Strack12131218
AGGSH (Uwe Schärff)12111219
Pernille Kanto (DFS)22071220
Louise Juel Broch12001221
Britta Hansen11991222
Adam Jon Kronegh (SA-IB)11951223
Bent Rønnefelt11941224
Lis Hindrichsen31881225
Kirsten Knudsen11841226
Liselotte Jensen11811227
Liselotte Larsen11631228
Århus Kommunes Biblioteker11631229
Leif Bjørkskov11621230
Karl-Erik Jensen11611231
Bjørn Vind11561232
Selma Mouritsen11511233
AKVZ (Angela Nack)11501234
Ute Boock (AGGSH)11481235
Bettina Bendix Andresen (DFS)41281236
Iben Raj Petersen21261237
Lone Kuhrt Valery (DSF)41201238
Christina Post11111239
AGGSH (Nicola Thieke)11061240
Erik Sigvardt Jensen4901241
Pia Petersen (DFS)7871242
Thomas Villum Jakobsen1831243
Erik Laursen1781244
Steen Rønnow (DIS)1761245
Anne-Lise Kræmmer1751246
AKVZ (John Bornholdt)1741247
AKVZ (Gudrun Lundbech)1661248
Christina Jacobsen (DFS)1611249
Dan Nicolaysen (DFS)1511250
Tina Elisabeth Nielsen (DFS)1461251
Helle Thor Hirschmann1261252
Henrik Johansen (DIS)4241253
Hans Jørgen Marker1201254
Susanne Andersen (DFS)1171255
Ann-Marie Larsen1111256
Ina Hoffmann Hansen (DFS)171257
Gregers Hvidkjær151258
Poul Wachmann251259
Mia Mørch (DFS)131260
Eva V. Ersbøll (DIS)131261

KB = Kirkebog, KLTB = Kollektbog, MATR = Matrikel, MT = Matrikel, OE = Oeders Eftr., SKMT = Skattemandtal, TP = Tyendeprotokol

Revideret 6/2-2019 af bre@sa.dk   Se udviklingen af kirkebogsindtastninger