KIP projektet





 

Donorhitliste samlet oversigt 22/5-2018

navnAntal materialerAntal personer
Lotte Brændegaard Hvid124010443781
Ena Eiberg7818391572
Helge Lago Bay11247963163
Hans Nielsen6785317794
Benthe Anthony7014241305
Keld A. Nielsen6123190846
H. Due-Hansen4353124597
Elin Køhl Larsen2523109548
Poul F. Andersen3412918779
Kurt Kermit Nielsen59527952510
Else Mikkelsen28027227311
Michael Niby34826311112
Else Søndergaard Larsen37325480513
Randi Sørensen15925062914
Keld Leo Jensen38224068515
Lis Birgit Jensen19923062816
Verner Møller Jensen 12518880817
Hans Erik Luther24816922318
Finn Folkmann51516709719
Lars Jørgen Helbo21515960620
Gerda Svane3915788921
Keld Jensen9415298622
Bjarne Nielsen19814649523
Agnes Sitkeine Szira10714100424
Hans Martin Laustsen32113062725
Sofie Petersen14112428726
Svend-Erik Christiansen12611940027
Ann Stahnke12611725628
Johannes Witt9911664929
John Frøslev14411576130
Minna Mortensen9611559231
Kirsten og Paul Knudsen19910734732
Arne Julin2010457033
Sven Arne Jensen7710282334
Tonny Fievé Pedersen1179713035
Jette Laustsen1889516736
Christian Langelund1708872637
Helga Fabricius Thomsen958826938
Flemming Victor Andersen (DFS)1678787039
Bente Henriksen1828723340
Flemming Thygesen1028713741
Birthe Kongsbak1688706542
Karen Lis Andersen1268677143
Brian Petersen1798647444
Lisa Sonesson1048509845
Ove Kühn1178350946
Karen Margrethe Schmidt1038347647
Jens Karl Rasmussen1048156548
Jørgen O. Hyldvang918153849
Karl Nielsen387990150
Arne Hansen1017878351
Erik Petersen837259752
Søren Baumgarten1437143153
Bent Ødegaard957052954
Gunnar Nielsen1036981455
Jenny Rasmussen926933356
Claus Christiansen1416931057
Kaj Aage Brandt1966866958
Martin Henriksen626809359
Kirsten Knudsen1116782260
Lisbeth Jakobsen666782061
Jonna Elise Arnholtz Lerby2286764562
Birthe Jensen276625863
Ole Düring796618164
Anne-Lise Brinkhard776597665
Henry Ammitzbøll1226457366
Flemming Svendsen456389067
Uwe Jacobsen456290568
Bente Kristine Nørgaard476149469
Hans Christian Johansen736118670
Jytte Skaaning225955071
Vinderup Egnshistoriske Arkiv735929472
Erling Fagerberg1045811073
Henning Christensen725768374
Erik G. Andresen875749675
Erik Helmer Nielsen355748276
Vivi Severin Mortensen345663677
Mogens Marcussen605636878
Niels Rasmussen425603079
Henrik Bahne435363480
Annelise Christensen425312281
Lindy Kirkensgaard Kær1535277182
Niels Schjeldahl1095276083
Mogens Bruus Michaelsen515020584
Camille og Niels L. Nielsen745010285
Maibrit Baden1144981686
Kristen Nygaard914929587
John Gregers Hvidkjær4434888188
Søren Jensen334725289
Ingvard Langelund714698390
Morten Ingemann694586091
Jill Munnecke484579692
Eric Lolk Christensen334489393
Ole Søndergaard264463194
Kaj Ahlburg564428795
Leif Dehnits1114413396
Dr. Rolf Gehrmann74405697
Hans Henrik Koch944283398
Ejvind Vestergaard644282599
Vivi Fæster7042245100
Mogens Lindegaard4841958101
Hans Juul-Larsen6741955102
Henrik Andresen6641692103
Fredi Paludan Bentsen7441595104
Svend Jørgen Nielsen (DIS)4941361105
Lillian Holm Nielsen3941126106
Kirsten Jørgensen4340986107
Vivian Pagel Larsen2140969108
Henning Bech Johansen3240399109
Slægtshistoriske forening, Odense140271110
John Kaltoft7240132111
Kaj Schmidt1839384112
Herdis Holst4339084113
Sven Sjørslev6338724114
Peter Kristiansen2538169115
Eigil Nicolaysen8337316116
Karen Grethe Hansen3937075117
Niels Bierring Lauritsen7036476118
James Norvall4036282119
Niels Aage Christian Nørgaard3936259120
Vivi Frederiksen1835368121
Tommy Rasmussen4835229122
Inge Lise Vohnsen Sørensen2935055123
Kaja Vigtoft5735025124
Inge Lind5634997125
Jørgen B. Damgaard1934619126
Lise Raalund3034523127
Erik Hansen4134322128
Inger Buchard2433127129
Erling Axelgaard2832828130
Knud Spangsø3332106131
AGGSH (Carsten Dahm)7531457132
Ruben Højmark3031228133
Lennart Fensmark Frederiksen4131207134
Emil M. Stautz2630948135
Paul Knudsen7030698136
Flemming Kristiansen3230657137
Jens Arne Leismann1230172138
Odense Stadsarkiv3030129139
Ole Svensson3329989140
John Sander Dhiin3929925141
Knud Valdemar Søgaard8429333142
Poul Erik Sørensen6229227143
Benny Skou Mortensen3429165144
Inger Margrethe Bjerregaard4529058145
Gert Holger Bredahl Jensen2429009146
Rikke Fjordbak Ravn6828504147
Ane Margrethe Willi Østerberg3728338148
Lars Svane1727878149
Steffen Kejlberg2127865150
Tonni Leif Jørgensen5727848151
Lene Thomsen (DFS)6527681152
Rolf Jensen5527494153
Carsten Petersen2427390154
Anette Skoú Gulbæk6927372155
Hanne Pedersen3127152156
Aase B. Jensen3027121157
Kate Stormly (DFS)12127057158
Kjeld Jakobsen4727025159
Holger Helbo5926973160
AGGSH (Resi Rudat)9626638161
Karen og Ole Jørgensen3526536162
Steen Mygind5326501163
Finn Løgager3126344164
Jette Sørensen (DIS)3526280165
Lilian Rubini Svane3726001166
Ingrid Fredelund Krogh1825996167
Ejvind Rasmussen4525608168
Ejner Johansen2325430169
Peter Thomsen4925429170
Heidi Lund5125169171
Edith Stougaard3825098172
Thomas Pedersen4925007173
Ib og Britt Walbum4024973174
Lone Frost4824763175
Laila Baumann Rolsted Jensen (DIS)13524507176
Børge Laulund4223009177
Anne-Marie Kehlet Olsen3022375178
Anita Lindberg1922099179
Lene Søby (DFS)9522070180
Ebba Frederiksen4921891181
Charles Glenn Petersen4621837182
Winnie Rechenback Nielsen1921698183
Randi Overgaard821540184
Elisabeth Elsborg2721355185
Hans Evald Sigvardsen8121220186
Estrid Wilhelms3020900187
Vagn Mørkeberg Christiansen2420793188
Inger Hovkjær Nielsen (DFS)10120773189
Preben Mørch2920380190
Rigmor Henriksen3020324191
Udo Niebuhr2420161192
Rita Iversen4320142193
Lis Isgaard Gregersen3320116194
Svend Haakon Jensen5220073195
Knud Lorentzen1320031196
Maj-Britt Agerbæk Sørensen2919680197
Niels Henry Jensen4719622198
Erik Krogsgaard2419581199
Inger Munk4619504200
Helle Foss819487201
Anna Birthe Mortensen3319437202
Finn Højmark-Jensen3819357203
Jytte Davidsen3119340204
Pia Sørensen5619024205
Aksel Hansen2818890206
Aage Clausen2118825207
Helge Skovgaard Hansen3518651208
Jørgen Rasmussen1818298209
Mogens Lorentzen Jensen2018224210
Gert Roesen5017975211
Georg Simon1517903212
Lise Marie Sørensen6317901213
Pia Jakobsen2817649214
Aase Brauer2917521215
Inga Pedersen2517435216
Kristian Lauritsen1617288217
Torben Steen Rosenberg7317180218
Annette Pedersen3016840219
Hans H. Worsøe2916771220
Erik Møller Svendsen2316757221
Kaj Henriksen3616687222
Anders B. Christophersen3616684223
Holger Busch Nielsen1916586224
Jørgen Thrier Mortensen3716429225
Ellen Rasmussen2416423226
Jørgen Bue Lond2916332227
AKVZ (Dorothea Klahn)2816296228
Kirsten Frandsen816261229
Erling Jensen2716246230
Henning Jørgensen6616237231
Bent Rønnenfelt3216178232
Bent Juhl Christensen4516119233
Jens Thuesen2016109234
Henrik Nielsen1416077235
Jens V. Olsen4315920236
Kurt Heinsøe115579237
Johannes Gram2615526238
Harry C. Lund2415498239
Børge Kronborg1315166240
Vagn Lihn Kristensen1515064241
Steen Helles914794242
Børge Askholm2914785243
Line Thorngaard1714783244
Rita Mogensen3514744245
Ib Normann Borum1414724246
Elisabeth Sofie Dahl1714714247
Svend Erik Kruhöffer1614708248
Hans Christian Elberg1914545249
Jeannie Bengtsson1514387250
Marie Lilleris Nielsen3514370251
Anders Ditlev Sørensen1014307252
Lissi Carlsen1214279253
Arne Navne2114135254
Klaus Hansen1513963255
Jens Rasmussen1113814256
Hans Ressel1813754257
Robert Kjær1613583258
Ole Nørskov Nielsen413251259
Horst Ritterbusch1513219260
Heini Madsen7813172261
Gitte Høgh Greisik1813076262
Jørgen S. Andersen1712987263
Leif Jensen2912943264
Tom Smidth1612914265
Karin Hedegaard612783266
Finn Sachse Poulsen112671267
Ingelise Poulsen (DIS)6012619268
Niels Haunsø1012567269
Peter Ramskov Andersen1512551270
Poul Erik Steffansen3612470271
Bent Wind1112458272
Karl Pedersen5212293273
Leif Elmose1212289274
Ole Lundsgaard1612204275
Henny Lauridsen1812072276
Kenneth Vejgaard Jørgensen1211968277
Susanne Hansen611948278
Jørgen Thue Pedersen2011945279
Janne Søndergaard (DFS)3511832280
Lone Bornefelt1011828281
Magnus Pedersen1611827282
Inge Mardal (DFS)3911722283
Aase Bomholdt1311491284
Kirsten Bjørneboe2011334285
Inger Kirkensgaard2211306286
AGGSH (Ute Boock)1911252287
Elisabeth Marklund Mogensen1311218288
Arne Rolf4811206289
Hans Otto Boysen611204290
Flemming Næsland311194291
Karen Birgit Reib1211166292
Arne Feldborg1811142293
Marianne Rytter (DIS)1511098294
John Iversen Bech3011026295
Svend Lundgaard2510814296
Grete Skatka510752297
Ulrik Chr. Wentzel310730298
Jørgen Hattens2610719299
Arne Alexandersen1610685300
Jan Rømer710546301
Anette Jensen2210498302
William Stuart3010438303
Kirsten Bakman Andersen1710436304
Arne Augustesen1110384305
Bente Skov1310277306
Angela Tara Byrholdt Hansen810264307
DDD-indtastere110252308
Poul Emil Bendtsen3110181309
Berit Guldmann Andersen1710118310
Jørgen Harring Kristensen1610074311
Inga Heckmann109935312
Birgitte Schiøler Kallehauge149913313
Jens Nyholm Christensen159843314
Laila Komstedt (DIS)79785315
Bodil Lange (DFS)539759316
Flemming Aasklint129674317
Vagn Beck Christensen129621318
Linda Schwartz Karlsen149614319
Grith Nørholk (DFS)99529320
Molly Larsen59528321
Jørn Kjøller99474322
Thorkild Søndergaard89464323
Vibeke Carøe49437324
Finn Larsen139420325
Jørgen Wismann19392326
Lene Fabritius79369327
John Bils159221328
Knud Erik Hansen179220329
Erik Laursen (DIS)99085330
Grete Nielsen79076331
Kirsten Thomsen119075332
Albert Mohr Lolk69031333
Anne Grethe Kolstrup209030334
John Agnor Jensen148986335
Ellen Jensen238985336
Bjarne Jensen58951337
Finn Kristensen og Lone Rasmussen98862338
Helle Hjortø178794339
Manfred Thomsen48773340
Margit Madsen258759341
Finn Frederiksen48745342
Jeppe Bregenov Pedersen58710343
Middelfart Byarkiv48659344
Erik Lauridsen178650345
Susanne Andersen188626346
Jens E. Caspersen158590347
Leif Juul118568348
Poul Hansen ORV158541349
Bente Jungdal78469350
Lone Andreasen18449351
Grethe Gudbergsen68443352
Axel Worm128335353
J. Wilhelm Rasmussen158322354
Hanne Bjørn148294355
AGGSH (Heinz Dose)118292356
Metty Isidor98257357
Viggo Poulsen108244358
Gert Christensen108209359
Pia Justesen88207360
Bent Poulsen178185361
Jørgen Kjer148148362
Ulla Hansen108080363
Anne-Mette Hvidbjerg (DFS)158060364
Kirsten Maria Kroer Sørensen187942365
Evan Bach Agerbo137884366
Laila Irene Dencker27834367
Dorte Andersen177823368
Ole Hansen137784369
Jesper Vang Hansen77770370
Erik Laursen147692371
Käthe Birgitte Skaaning57667372
Inge Axelgaard117645373
Bjarne Krogh Hansen167626374
Egil Holm Nielsen97606375
Elsebeth Vitterup Hansen77529376
Ole Degn237475377
Tina Birthe Seibæk197440378
Steen Torben Jensen107360379
Aino Vibeke Kronsell47359380
Peder J. Hansen97324381
Ulla Andersson307297382
Herdis Kjølhede237251383
Rolf Georgi-Jensen87215384
Linda Lauridsen Haible117191385
Erik Hansen57154386
Tove Hansen117142387
Tage Bøgh Jensen47141388
Vibeke Stegmann107105389
Hans Hermann57030390
Britt Walbum187006391
Majbritt Jensen106982392
Anna York96971393
Inge-Lise Trampedach36968394
Tove Zadlo Karlsson (DFS)66956395
Kurt Hansen226936396
Inge Laustsen216931397
Mona Lisa Hansen36896398
Bente Reimer Larsen96883399
Ralph-Brian Vessel Hørberg296863400
Villy Andersen116771401
Poul E. Christiansen26750402
Heino Wessel Hansen76741403
Zitta Worm126716404
Helge Green66690405
Jørn Pedersen26675406
Inga Vinther156664407
Hanne Skovgaard66663408
Bodil Aavad Jacobsen36635409
Eva Laursen106581410
Karen Møller Nielsen96579411
Inger Lundholm76579412
Kurt Norsk56530413
Grete Agerlund Skatka106504414
Inger Pisarski86472415
Erik Ravn Nielsen76449416
Gribskov Arkiv186428417
Teddy Ole Andreassen (DFS)116424418
Ivan Dahl186407419
Bjørn Andersen Nexø46396420
Ove Pedersen46391421
Stine Nørgaard Andersen106379422
Karl Erik Kirkensgaard126368423
Poul Birk Rasmussen156360424
Bengt Bolinder (DFS)146345425
Per Dyhl136329426
Sten Petersen146316427
Villy Danielsen136262428
Lisbeth Frandsen46258429
Karin Jørgensen126255430
Lone Birte Larsen (DIS)66251431
B. Gerhard Jensen56209432
Maya Rasmussen26187433
Mette Fløjborg66179434
Aase Møller Mikkelsen96179435
Hans-Ole Mørk156171436
Kurt Ottosson156126437
Poul Erik Jørgensen (DIS)66082438
Ida Hansen (DFS)246077439
AGGSH (Wolfgang Hohenfeld)236072440
Mette Lausten156012441
AKVZ (Hans Stapelfeldt)36008442
Grethe Banggaard115990443
Hannah Aabech55970444
Britta Due35950445
Stevns Lokalhistoriske Arkiv75942446
Gerda Eleonora Jensen55933447
Holger Møllebjerg125918448
Jens Erik Starup95896449
Birthe Mylius Grønvold Kroman (DFS)185878450
Joan Solveig Byriel Christensen55867451
Erik Rasmussen25854452
Torben Aastrup45849453
Pia Anne-Lise Hoffmann Larsen115844454
Jette Olsen (DFS)205841455
Ove Kamper35837456
Louise Marie Rygaard145837457
Erik Grønvall (DFS)105802458
Jeanette Falk Jønch35801459
Jørgen Jørgensen165771460
Slægtshistorisk Forening Samsø45770461
AKVZ (Peter Bake)35741462
Knud Aagaard95665463
Gitte Jeanette Hansen (DFS)335658464
Bjarne Møller65643465
Birgit Madsen35623466
Kirsten Sanders55588467
Flemming Westervig55541468
Herman Boskov Hansen75538469
Birgit Friis Larsen105512470
Santina Hergott (DFS)335511471
Viggo Jensen135511472
Thomas Kortz45491473
Gurli Vibeke165489474
Bent Rehsø Madsen195467475
Hanne Lind65458476
Nelle Søndermand45444477
Otto Olsson165434478
Povl Erik Munk15393479
Inger Hjort Sørensen85375480
Helge Kjerside15351481
Svend Ove Edvardsen65349482
Gert Topp65331483
AGGSH (Jan Peter Andersen)85215484
Hanne Marie Rud85189485
Jette Jørgensen45182486
Inge Kristensen (DIS)65122487
Hanne og Ejgon Rasmussen65093488
Niels Olsen85078489
Kristen Kousgaard155076490
Ejnar Buhrkal75025491
Birthe V. Jørgensen124965492
Ny Sortenstiern Steensen (DFS)334959493
Hans P. Christensen54882494
Kirsten Volden44837495
Elise Reil134823496
Alice Sachse134823497
Kirsten Marianne Nielsen24819498
Michael Maag44816499
AKVZ (Michael Kohlhaas)34811500
Vibeke Tolstrup34811501
Mary Frølund Sørensen114779502
Grenaa Egnsarkiv104744503
Tine Merle Madsen54741504
Bente M. Grønbech Olsen64729505
Arne Christiansen134715506
Jan Espen Hansen104709507
Lene Flink Knudsen54698508
Lone Rasmussen44642509
Kirsten Bilde74635510
Charlotte Hasforth94632511
Lisbeth Stybert24631512
Bente Olsen14619513
Preben Pedersen44608514
Tina Prytz-Madsen84604515
AGGSH (Jasmine Siemsen)134601516
Lis Mejlby (DIS)54599517
Arne Møhler84589518
Conny Jensen84550519
Sanne Borgstrøm Andersen64548520
AGGSH (Karin Pabst)124526521
Lene Nordstrøm44506522
Jonna Thybo Sørensen84500523
AKVZ (Helga P. Ankele)74484524
Ivar Peter Larsen24483525
Mogens Thygesen24459526
Ulla Aubro Christensen124452527
Ulla Lohmann Sørensen124452528
AKVZ (Daniel Jochims)74444529
Hanne Kirkegaard54442530
Ole Mou Andersen (DFS)44431531
Charlotte Pedersen (DFS)214426532
AKVZ (Georg A. H. Wolf)54426533
Bo Lebech124419534
B. Sørensen104370535
Jytte Larsen104369536
Tove Marker14368537
Jytte Hammerich Fauerby94344538
Britta Merete Bjørn Grønbæk74332539
Knud Sørensen34324540
Poul Brodersen74323541
Niels Ole Dahl (DFS)54318542
Niels Winther Christensen64279543
Rene Didia Lønholdt54210544
Bent Østergaard Olsen164202545
Inge Kristensen154192546
Else Jensen (DFS)224180547
Harry Hansen64153548
Jette Rugård64144549
Karl Frost34069550
Kristian Lauritsen (DFS)154068551
Nils Adam Aaby Wodschow44062552
Lis Myrup74061553
Tage Jensen84055554
Marianne Morsing (DIS)34025555
Hanne E. Grytner44024556
Andreas Asmussen24019557
Claus Jensen134014558
Elisabeth Sørensen54012559
Jesper Kaj Skov43995560
Ejner Stutemeyer443992561
Heino Rost-Nielsen53973562
AGGSH (Angela Ryll)93958563
Jørn Erik Pallesen73940564
Benny August Pedersen73924565
Margit Rannes (DIS)13914566
Annelise Kristiansen113900567
Dagmar Thorisdottir (DFS)83893568
Connie Olsen63882569
Ellen Jensen73869570
Ute Sachau53855571
AGGSH (Joachim Lietz)153818572
Hans Chr. Eriksen153814573
Arbeits-Gruppe Genealogie Schleswig-Holstein63805574
Trille Helle Wachs63778575
Ulla Rose Larsen53772576
Lene Steffensen33766577
AGGSH (Gerhard Fischer)83719578
Margrethe Nielsen33718579
Ib Hansen103710580
Arne Sloth93706581
Rita Holm43700582
AGGSH (Reinhard Carstens)13671583
Henriette Høeg53661584
Kirsten Skov Jensen33612585
Frederik Daabeck33608586
Bende Njor (DSF)233554587
Frederik Olesen43544588
Mogens Jørgensen33519589
Karsten Bjerreskov53509590
Eding Jensen93493591
Poul D. C. Christensen43485592
Leif Lundahl43482593
Arvind Vrejlev73481594
Annette Kjærsgaard (DFS)283479595
Mette Marie Cathrine Weigel123472596
Svend Erik Warming83452597
Mona Irene Gertz33437598
Jeanni Jørgensen83435599
Karin Viborg Andersen53425600
AKVZ (Günter Uken)253420601
Eskild Martin Jeppesen33419602
Jytte Jørgensen33410603
Nanna Floor Clausen53397604
Birgit Mortensen93339605
Morten Eriksen33301606
Kirsten Andersen (DIS)23294607
Inge M. Olsen33290608
Oluf Enevoldsen53290609
Hanne Brogaard Jensen (DFS)83284610
Jørgen Engholm43268611
Dorte Wolsgaard23249612
Lisa Meta Erbs Jensen63248613
Odette Althoff33240614
Hanne Probst13232615
Bodil Rafaelsen103226616
Jørgen Larsen23193617
Annette Sloth Bøgelund63176618
John Bruun Jørgensen (DSF)33174619
Hans Nielsen13166620
Kristen Stagstrup43138621
Jan Nielsen (DFS)43136622
Merete Thrane23127623
Marie Bernard13126624
Lisbet Kinttof93118625
Kim N. Jensen43114626
Inge Leth-Nissen53112627
Lis Jensen23111628
Rita Jensigne Simonsen63109629
Flemming Olsen (DIS)43087630
Svend Pedersen93078631
Inge Margrethe Thykær Jensen63071632
Christine Louise Madsen53067633
Elsebeth Paikin33042634
Henning Kvist33041635
Ulla Bager Møller23034636
Inge Astrup (DFS)63034637
Anni Stuart43033638
Henning Sylvan53023639
Kirsten Christiansen103022640
John Vennervald23006641
Alice Wahlstrøm Andersen (DFS)53004642
Hanne B. Stegemüller13000643
Knud Amtoft32994644
Ilse Kirk52992645
Ruddi Søberg Elkjær32982646
Kjeld Kibsgaard42963647
Edith Boye Olesen32956648
Holger Waaben52945649
Lokalhistorisk Arkiv i Silkeborg22944650
Per Johansen52943651
Peter Bøjesen Jensen32913652
Manfred Jahn (AGGSH)12912653
Jytte Ravn Jensen22904654
Jørgen Brix62892655
AKVZ22892656
Sysser Sørensen Kristensen (DFS)102880657
Kirsten Marianne Nielsen (DIS)12861658
AKVZ (Wolfgang Boock)12858659
Karen-Marie Jørgensen12857660
Hanne Vinter Henriksen42841661
Niels Erik Simonsen52836662
Marianne Krogh42831663
Dorthe Skelbæk Jeppesen12830664
Henrik Frederiksen (DFS)42823665
Jens Carl Jensen32820666
Børge Johannes Jensen42809667
Jens Henrik Pedersen52808668
Steen Kristensen42808669
Lizzie Knoop42778670
Niels Aage Holmgaard52755671
Henrik Steen Larsen52749672
Hans Peter Kjær122744673
Mette Maltesen12741674
Bjarne Hagelquist22732675
Hans Andersen12729676
Lise Friis12726677
Anna-Lise Romvig Thomsen62721678
Peter Nielsen92715679
Karina Tybring Hansen42711680
Walther Kyllesbech12707681
Knud Wilke32689682
Anette Pedersen22685683
Kaj Sandholdt52683684
Gunnar Petersen82650685
Jørn Væring Larsen22649686
Kirsten Madsen (DFS)42645687
Sigvald Johannes Hansen22640688
Linda Hansen (DFS)112635689
Birte Wienecke42606690
Anni Lindvig72597691
Ingelise Løvenholt Nielsen12589692
Inge Nissen22583693
Torben Bredahl Nielsen (DIS)32565694
Niels Fredensborg Lund32563695
Niels Holger Jensen72560696
Hanne Elsebeth Götzsche42541697
Arne Sørensen (DIS)22511698
Merete Nielsen32507699
Inger Hartby12504700
Lokalhistorisk Forening for Skals og Omegn32499701
Preben Jessen (DIS)32483702
Lilian Marcussen52477703
Tove Nielsen62460704
Harriet Rasmussen42460705
Johann Wilhelm Rasmussen22452706
Hugo Østergaard Dynesen42446707
Hanne Vinter Henriksen32440708
Klavs Bressendorff Madsen32425709
Elo Jacobsen22419710
Connie Thorup Bay42406711
Mogens Fentum52391712
Finn Kristensen52389713
Leif Gustav Jørgensen42370714
Flemming Maiborg22369715
Erna Mikkelsen52360716
Susanne Buck (AGGSH)22351717
Inger Larsen-Ledet42302718
Birgit Øskov52282719
Jørgen Laustsen32279720
Inger Lise Frantzen72274721
Hans Jørgen Marker42268722
Ida Frederiksen82241723
Signe Trolle62226724
Kirsten Høltermand62226725
Gunner Hansen (DFS)12223726
Helle Lindholm Hansen42215727
John Pilgaard Hansen32205728
Christian Bendixen22197729
Bjarne Nielsen22197730
Jens Givskov22195731
Harald Wormstrup32192732
AGGSH (Michael Baumann)92190733
Jens E. Christiansen22185734
Steffen Andersen42182735
Helle Enkelund (DFS)12177736
Svend Ivan Jørgensen42165737
Ulrich Normann Pedersen32140738
Bente Pedersen52120739
Inge Buhelt (DFS)152115740
Jan Vesti Andersen22108741
Bent Nielsen (DIS)22106742
Inge-Lise Erland52064743
Troels Jørgensen32062744
Marianne Bak Povlsen22045745
Mai-Brit Lauritsen12034746
Kaj Theodor Cedersted32024747
Anne-Marie Laier52020748
Ulla Jacobsen22000749
Kathrine Tobiasen32000750
Asta Knudsen41991751
Steen Møller Pedersen21983752
Dorthe Hansen (DFS)21979753
Thorben Lundsgaard41976754
Inge-Lise Madsen31973755
Karl Erik Hansen (DIS)11956756
Karsten Jensen21949757
Tina Vilhelmsen31947758
Karen Thostrup41944759
Michael Eneriis21941760
Elsebeth Vienberg21938761
AGGSH (Jannsen)11937762
Grethe Banggaard Steffensen41931763
Kaj Ørhøj21923764
Michael Holtegaard51909765
Leon Sønderskov (DFS)11908766
Anni Søbygaard21894767
Gitte Pedersen (DIS)11885768
Henning Kiilerich11871769
Torben Føns11868770
Gitte Samsøe21867771
Bjørn Wangsøe71867772
Ruth Steenberg Rasmussen51859773
Birgit Gro Jensen51855774
Margit Kildevang Kristensen (DFS)21855775
Jan Hedegaard Skov91855776
AGGSH (Harry Schulz)81852777
Karin Joan Olesen (DFS)111850778
Jørgen Petersen (DIS)11848779
Hans Erik Nielsen41842780
Allan Graugaard-Jensen (DIS)21824781
Erik Hejlsø51819782
AGGSH (Peter Andersen)21816783
Skanderborg Egnsarkiv11815784
Anne-Mette Jensen21805785
Alice Johansen31796786
Brita Pedersen11787787
Leo Mogensen11784788
Gunhild Dalgaard51782789
Anita Andersen41768790
Torben Christiansen31766791
Søren Brogaard21759792
Erik Pedersen51757793
Annegrete Tønners11750794
Inger Gorny Rasmussen31743795
Erik Torp Steffensen21739796
Helge Rickard Larsen11726797
Susan Damholt (DFS)41725798
Billy Sørensen191723799
Margit Bagger21721800
Stine Sønderby Larsen21707801
Arne Hahn81692802
Line Jørgensen41685803
Anne Birgitte Kjærgaard Hansen31680804
Jette Johannesen21678805
Henning Merrild Nielsen11677806
Pernille Lysholdt Holm11661807
Knud Dreier41658808
Inger Marie Pedersen31648809
Anette Korsgaard Laursen71648810
Lis Emma Lind21646811
Camilla Thomsen41638812
Marc Møldrup Andersen31631813
Elisabeth Jakobsen11630814
Heidi Holm Rasmussen11623815
AGGSH (Siegfried Bahr)31615816
AGGSH (Richard Kolang)131607817
Grete Tvedegaard31607818
Bente Brodersen31606819
Asbjørn Romvig Thomsen41603820
Hedda Gottschalck21589821
Gerhard Deutschmann21588822
Anne Mette Lauridsen11575823
Karin Nissen11569824
Edith Lundgaard31563825
Grete Saxtorff31554826
Torben Bang Sørensen11551827
Jonna Norderud51550828
Arne Nielsen11547829
Poul Erik Pedersen31543830
Eigil Hougaard31536831
Torsten Kristensen11530832
Lis Thorshøj Borgaard21526833
Kaj Erik Jensen31523834
Michael Schneiders31523835
Ole Søgaard Berthou (DFS)31522836
Torben Nyvang31522837
Wilhelm Frederiksen31515838
Rikke Vindberg41484839
Jørgen Brokmose41484840
Randi Borne41484841
Rita Larsen11480842
Hans Peder Olesen31479843
AGGSH (R. Studt)71476844
Leif Jørgensen51473845
Birthe Hansen (DIS)21470846
Lillian Pløger11466847
Karina Wittrup11463848
Gunnar Hansen11450849
Finn Harsfort81448850
Tim Grejsen11447851
Kate Christensen11446852
Birgitte Boesen Qvist11443853
Hanne Jakobsen Brandenburg21440854
Peter Dörling11438855
Bent Nielsen11437856
Per Jonasen11431857
Hanne Elsebeth Gøtzsche41428858
Leif Jørgensen31428859
Bodil Sørensen (DFS)81420860
Ole Hjæresen31420861
Finn Jelstrup41419862
Lise Neumann21408863
Else Andersen (DFS)21406864
Grethe Ellinor Beuschau21401865
Susanne Overgård11398866
Flemming Fabricius21394867
Bruno Simonsen31387868
Trine Søttrup21380869
Søren Ladefoged41380870
Knud Dahl Thomsen11366871
Leif Færregaard Jensen91366872
Michael Kristensen51350873
Hansa Petersen11350874
Bent Aage Rasmussen21347875
Kai Arne Skall31338876
Lis Wendelboe Hansen21324877
Ove Eriksen (Munkebo Lokalarkiv)11316878
Tove Bente Rasmussen31312879
Mogens Skov Kristensen21308880
Lene Nielsen (DFS)131300881
Betina Bak Hansen41299882
Axel Kjær Sørensen21295883
Flemming Isidor21288884
Laila Nielsen21288885
Mogens Lynge Madsen31273886
Bente Jessen21273887
Tonni Boysen21268888
Jette Helene Børsting (DFS)61267889
Jens Hjære Rasmussen21264890
Ole B. Andersen41262891
Astrid Detlefsen Kienitz11246892
Barløse-Sandager-Holevad41243893
Ann Pedersen (DFS)91239894
Kirsten Tatt (DIS)21238895
Kirsten Nielsen21237896
Jacob Hejmdal Gren21228897
Solveig Stroyer11225898
Erik Pedersen41219899
AGGSH (Hans Willi Godbersen)51215900
Johnny Hald Magnussen11211901
Lars Rynord21208902
Otto Ramm21207903
Randi Sanne Bro Grubbe21207904
Lone Ørmen11206905
Mette Bakman Sivertsen41205906
Margrethe Krog11200907
AGGSH (Ursula Müller)51190908
Palle Benthin31183909
Hans Egon Pedersen21179910
Alice Schack21174911
Liselotte Jørgensen21166912
Sofie Dahm Lous31159913
Bjarne Frandsen (DIS)21149914
Kirsten Graa Thomsen11148915
Niels Poulin Nielsen21146916
Christian Nielsen11145917
Steen Venbjerg61144918
Leif Mortensen (DFS)11143919
Bendt Spendrup Mathiasen11139920
Knud Vesth11134921
Birthe Andersen61130922
Christine Hallsson31130923
Poul-Erik Pedersen31129924
Carl-Johan Bavnhøj Madsen21125925
Lars Gotfred-Rasmussen41124926
Linda Nielsen31119927
Erik Frydendal21110928
Bent Christian Larsen11102929
Claus-Ulrich Strüben71096930
Harriet Hansen11089931
Hans Christian Andersen41088932
Steen Bilde-Christensen (DIS)11079933
Ann Ritter Pedersen (DIS)31075934
Lars Erik Bryld11073935
Erna og Orla Iver Madsen31071936
Else Nexø11064937
Annette Engelbrecht Berthelsen (DFS)11064938
Flemming Andersen (DIS)11062939
Peter Kj. Hansen21059940
Ulrik Liberoth41054941
Grete Talbro21052942
Peter Wodskou21044943
Anne-Marie Thomsen21039944
Pia Larsson21037945
Hans Jessen41034946
AKVZ (Barbara Bell)21027947
Lise Kristiansen21025948
Henrik Friberg Sørensen31019949
Pia Hofmann Sørensen (DFS)21018950
Karen Jørgensen21012951
Leif Thor Olsen41010952
Johan Alexander Harttung11003953
Bent Johannisson6997954
Dan Richardt1978955
Værløse Lokalhistoriske Arkiv1978956
Jørgen Brøndum2978957
John Rasmussen1975958
Thomas Jørgensen1967959
Kristina Devantier1965960
Henny Lauritsen1951961
Poul Agerbæk5951962
Birte Underlin Wangsøe2944963
Bent Nielsen (DFS)5941964
Benny Andersen2939965
Ole H. Jensen1924966
Mogens Lolle Laursen1923967
Tove Jensen2921968
Bent Erik Christiansen2917969
Spøttrup Lokalhistoriske Arkiv5913970
Jens Friis2909971
Bodil Else Kristine Petersen4905972
Flemming Willum Petersen1905973
Einer Thygesen2900974
Lokalhistorisk Forening for Romdrup-Klarup2900975
Torben Lund1899976
Ole Frederiksen3898977
Svend Jensen2893978
Georg Brandt Christensen1890979
Bente og Poul Brodersen3889980
Søren Jensen6882981
Laila Valbjørn Johnsen8881982
Elin von Linstow2878983
Per Ekberg2878984
Vagn Sørensen1878985
Pia Madsen2873986
Jan Klitgaard3871987
Nakita Mikaela Pisarski2870988
Hans Peter Kjær3868989
Per Helge Nissen1865990
Niels Lambertsen4863991
Susanne Vestergaard1862992
Niels L. Nielsen1860993
Werner Nielsen Wittekind2849994
Sanne Thomsen (DIS)2848995
Joan Iserhorst1845996
Nick Svendsen2845997
Ole Jensen Grau3845998
Jacqueline Wedel3845999
AGGSH (Hans-Werner Selken)18441000
Birthe Frosted18431001
Aase Fihl88421002
Anne B. Philipsen (DFS)18401003
Ole Dahl18381004
Morten Hammer18351005
Ib Bobjerg Nielsen18341006
Lise Lotte Tidemann Thomsen18331007
Ulla Mortensen18321008
John Honoré18311009
Dan Nielsen18271010
Børge Noer (DIS)18191011
Frede Frandsen28181012
Karin Kjær Iversen58171013
Erik Mortensen18151014
Nick Svensen18131015
Britta Matthiasen18111016
Steen Erik Mortensen18111017
Thomas Munck18111018
Elsebeth Haunsø18101019
Randi Løsekraut28011020
Jørgen Christensen67981021
Janne Jacobsen17881022
Anne Lise Kirk Jensen27851023
Finn Hald17821024
Conni Pedersen27811025
Jørgen Kristensen37741026
Katja Hansen17721027
Annette Samuelsen17691028
Else Christensen27561029
Ole Malchau17511030
Poul Broe17491031
Lone S. Østergaard17481032
Alice Kruse17471033
Mikael Jensen17461034
AKVZ (Martina Janssen)17421035
Flemming Ørnbøll27411036
Jette Sønderbek27391037
Poul Lynge Johansen27301038
Hans Peter Poulsen17261039
Tina Frausing Borch17251040
Nanna Lind17241041
Eva Ervø37161042
Svend Tingleff27121043
Bent Christensen16971044
Gitte Kristensen (DFS)56971045
Emil Stubbe26861046
Frank Andersen16831047
Ole Steensen16811048
Jytte Kirstein Simonsen (DFS)16811049
Lars Hansen16751050
Dorte Hedegaard Pedersen36741051
Susanne Doering Jensen26741052
Morten Bøge Sørensen16561053
Ib Noe (DIS)16501054
Ellen Povlsen26501055
Ole Skytte Fredsgaard26481056
Sonja Ramsøe Hansen16441057
Birthe Mogensen16431058
Leif Bigler16381059
Marianne Nicolaysen (DFS)26371060
Lene Rüsz26271061
Rita Holm16201062
Bo Lytzen26161063
Laila Tognarelli Hansen16151064
Hanne Gøtzsche26151065
Susanne Beate Foged Mortensen16151066
Mie Nielsen (DIS)26141067
Per Svendsen16101068
Ernst Pless Holst26091069
Kurt Cronberg Ipsen16061070
John Bach Thygesen16011071
Laust Kristensen25971072
Øjvind Hede35921073
AGGSH (Leif Glanert)35871074
Millie Nymark Lønneke15851075
Niels Erik Antonsen15761076
Tue Toft15741077
Torben Bundgaard15691078
AKVZ (Bernd Peter Päffgen)15651079
Karina Rune Jensen (DFS)15641080
Anne-Lise Bjerregaard15581081
Myrtel Rasmussen15581082
Arno Guzek15571083
John From-Poulsen15551084
Helle Elisabeth Kristjansen35491085
Pia Laulund35491086
Hugh Bartley Watkins15431087
Søren Møller15361088
Susan Glue45331089
Michael Lund15331090
Methea Christine Hedegaard15281091
Erling Kildal15241092
Povl O. Nielsen15211093
AKVZ (Peter Wilde)15201094
Jørgen Greve15191095
Kirsten Woldiderich15171096
Claus Hein-Nielsen15161097
Charlotte Celinder Friis -Dastrup15141098
Bendt Johansen15111099
Bent Hansen15091100
Mads Andersen25061101
Rigmor Frandsen15051102
Skive Byhistoriske Arkiv35031103
Jes Lauritsen74991104
AKVZ (Marianne Mangels)14981105
Børge Stoltenberg Heidemann14981106
Leif Hede14971107
Linda Bak Hansen (DIS)14951108
AGGSH(Carsten Wittern)34921109
Erik Marinus Jensen14901110
Leif Johansen14881111
Svend Erik Sørensen14881112
Lise Vøhtz14771113
Tove Marquardsen24761114
Inga Ladefoged14751115
Birgit Jørgensen14741116
Bente Lyngdahl Olsen24711117
Hans Chr. Hansen14691118
Ingelise Hansen14591119
Angela Ryll14541120
Niels Aage Andersen14541121
Steen Erik Rasmussen14491122
Peter Bach14471123
Arne Hansen24441124
Karl Erik Nielsen14421125
Henrik Delorang van Dyk14421126
Bodil Møller14401127
AGGSH (Andrea Herrmann)14401128
Bodil Grove Christensen14371129
Aksel Jensen14361130
Joyce Cupit14341131
Knud Erik Høgh14321132
Jørgen Rotaus14321133
Christine Josiasen14321134
Bente Jensen24281135
Mette Ida Marie Pihler24191136
Hanne Arent14171137
Gitte Jonassen14161138
Anne Holtze Rosendal14111139
Fritz Gundgaard Knudsen14111140
Susanne Riis (DFS)24091141
Jørgen Aaquist Nielsen34061142
Ernst Jørgensen14041143
Birgit Pogan14041144
Kurt Werner Demuth-Iversen14041145
Jens Villadsen14021146
Erik Mollerup24001147
Bo Nordmann Amdi13981148
Niels Gjermandsen13911149
Louise Hammer Andersen13841150
Boris Reimann13811151
Ewan Pedersen13761152
Inger Persson13751153
Christen Lehmann Ebbesen13741154
Ole Haagensen23711155
Åse Eriksen13711156
Erna Østerberg13711157
Vagn Rath Hansen13711158
Winnie Juel Mikkelsen23701159
Merete Holst Mærsk13671160
Flemming Topsøe-Jensen23651161
Jørgen Johannes Lauridsen13601162
Bent Jacobsen13591163
Svend Åge Brun Hansen13551164
Else Outze13541165
Leif Nielsen13411166
Bente Henriksen13361167
Jeannie Kristensen23301168
Lone Karlson13271169
Johannes Seifert13171170
Karen Greve Straarup13171171
Lene Berg Christiansen43131172
Conni Green (DIS)13121173
Pelle Egeberg Persson13081174
Lisbeth Garbrecht Larsson13071175
Svend Larsen13051176
Lene Posselt12941177
Henning Olaf Clausen (DFS)12881178
O. Feiberg12861179
Ester Nørrelykke12851180
AGGSH (Karin Offen)12841181
AGGSH (Hans Peter Voss)22841182
Karenmargrete Dencker22801183
Jens Peter Hansen12801184
Ib Egebjerg Nielsen12771185
Peter Kudsk12731186
Torben Nyhuus12711187
Elisabeth Strandbygaard12671188
Mai-Britt Edvart Nielsen (DFS)22601189
Morten H. Nielsen (DIS)52591190
Maja Hjorth Jensen12581191
Svend Olaf Thorn12561192
Knud Børge Jørgensen12551193
Jan Otkjær22341194
Hanne Elly Petersen (DIS)12291195
Jane Wolff Bengtsen12291196
Lene Dræby Kottal32231197
Erik Hougaard Madsen12211198
Erik Feldborg Strack12131199
AGGSH (Uwe Schärff)12111200
Pernille Kanto (DFS)22071201
Louise Juel Broch12001202
Britta Hansen11991203
Kirsten Visby (DFS)11981204
Adam Jon Kronegh (SA-IB)11951205
Bent Rønnefelt11941206
Lis Hindrichsen31881207
Kirsten Knudsen11841208
Liselotte Jensen11811209
Liselotte Larsen11631210
Århus Kommunes Biblioteker11631211
Leif Bjørkskov11621212
Karl-Erik Jensen11611213
Bjørn Vind11561214
Selma Mouritsen11511215
AKVZ (Angela Nack)11501216
Ute Boock (AGGSH)11481217
Birgitte Nielsen11351218
Bettina Bendix Andresen (DFS)41281219
Iben Raj Petersen21261220
Lone Kuhrt Valery (DSF)41201221
Christina Post11111222
AGGSH (Nicola Thieke)11061223
Else Marie Rasmussen (DFS)2991224
Erik Sigvardt Jensen4901225
Pia Petersen (DFS)7871226
Thomas Villum Jakobsen1831227
Erik Laursen1781228
Steen Rønnow (DIS)1761229
Anne-Lise Kræmmer1751230
AKVZ (John Bornholdt)1741231
AKVZ (Gudrun Lundbech)1661232
Christina Jacobsen (DFS)1611233
Helle Thor Hirschmann1261234
Henrik Johansen (DIS)4241235
Hans Jørgen Marker1201236
Susanne Andersen (DFS)1171237
Ann-Marie Larsen1111238
Preben Lund (DIS)1111239
Gregers Hvidkjær151240
Poul Wachmann251241
Eva V. Ersbøll (DIS)131242
Mia Mørch (DFS)131243

KB = Kirkebog, KLTB = Kollektbog, MATR = Matrikel, MT = Matrikel, OE = Oeders Eftr., SKMT = Skattemandtal, TP = Tyendeprotokol

Revideret 22/5-2018 af bre@sa.dk   Se udviklingen af kirkebogsindtastninger