KIP projektet





 

Donorhitliste samlet oversigt 6/11-2017

navnAntal materialerAntal personer
Lotte Brændegaard Hvid124010443761
Ena Eiberg7688200842
Helge Lago Bay11237953123
Hans Nielsen6665165604
Benthe Anthony7014241305
Keld A. Nielsen6123190696
H. Due-Hansen4353124597
Elin Køhl Larsen2523109548
Poul F. Andersen3402816409
Kurt Kermit Nielsen59527952510
Michael Niby34726265111
Else Søndergaard Larsen37325480512
Else Mikkelsen25225154513
Randi Sørensen15224273514
Keld Leo Jensen38224068515
Lis Birgit Jensen19923062816
Hans Erik Luther24816922317
Finn Folkmann51516709718
Gerda Svane3915788919
Keld Jensen9315157620
Verner Møller Jensen 10815099821
Bjarne Nielsen19814649322
Agnes Sitkeine Szira9613647323
Hans Martin Laustsen32113058224
Sofie Petersen14112428725
Lars Jørgen Helbo18712118126
Svend-Erik Christiansen12611940027
Johannes Witt9911664928
John Frøslev14411576029
Minna Mortensen9611558930
Ann Stahnke12411535431
Kirsten og Paul Knudsen19910734732
Arne Julin2010457033
Sven Arne Jensen7710282334
Tonny Fievé Pedersen1179713035
Jette Laustsen1889516736
Christian Langelund1708869337
Helga Fabricius Thomsen958826938
Bente Henriksen1838756939
Flemming Thygesen1028713740
Birthe Kongsbak1688706541
Brian Petersen1798647442
Lisa Sonesson1048509843
Ove Kühn1178349844
Karen Margrethe Schmidt1038347645
Jørgen O. Hyldvang918153846
Karl Nielsen387990147
Arne Hansen1017878348
Karen Lis Andersen1027680349
Erik Petersen837259750
Bent Ødegaard957052951
Kaj Aage Brandt1967003952
Gunnar Nielsen1036981453
Jenny Rasmussen926933354
Claus Christiansen1416931055
Martin Henriksen626809356
Kirsten Knudsen1116782257
Lisbeth Jakobsen666782058
Jonna Elise Arnholtz Lerby2286764559
Søren Baumgarten1116659660
Birthe Jensen276625861
Ole Düring796618162
Anne-Lise Brinkhard776597663
Flemming Victor Andersen (DFS)1196431264
Flemming Svendsen456389065
Jens Karl Rasmussen886351766
Uwe Jacobsen456290567
Bente Kristine Nørgaard476125468
Hans Christian Johansen736114669
Jytte Skaaning225955070
Vinderup Egnshistoriske Arkiv735929471
Henning Christensen725768372
Erik G. Andresen875749673
Erik Helmer Nielsen355748274
Vivi Severin Mortensen345663675
Niels Rasmussen425603076
Mogens Marcussen605587277
Henry Ammitzbøll1115578778
Annelise Christensen425312279
Lindy Kirkensgaard Kær1535277180
Niels Schjeldahl1095276081
Erling Fagerberg875138882
Maibrit Baden1144981683
Kristen Nygaard914929384
Camille og Niels L. Nielsen714802185
Ingvard Langelund714698386
Søren Jensen314693987
Morten Ingemann694586088
Jill Munnecke484579689
Ole Søndergaard274556190
Mogens Bruus Michaelsen444515491
Leif Dehnits1114413392
Dr. Rolf Gehrmann74405693
John Gregers Hvidkjær4294365494
Henrik Bahne514362495
Hans Henrik Koch944283396
Ejvind Vestergaard644282597
Vivi Fæster704224598
Mogens Lindegaard484195899
Hans Juul-Larsen6741955100
Henrik Andresen6641692101
Fredi Paludan Bentsen7441595102
Eric Lolk Christensen3041406103
Svend Jørgen Nielsen (DIS)4941361104
Lillian Holm Nielsen3941126105
Vivian Pagel Larsen2140969106
Henning Bech Johansen3240399107
Slægtshistoriske forening, Odense140271108
John Kaltoft7240132109
Kirsten Jørgensen4239825110
Kaj Schmidt1839384111
Herdis Holst4339084112
Sven Sjørslev6338724113
Peter Kristiansen2538169114
Kaj Ahlburg5137791115
Eigil Nicolaysen8337316116
Niels Bierring Lauritsen7036476117
James Norvall4036282118
Vivi Frederiksen1835368119
Tommy Rasmussen4835229120
Inge Lise Vohnsen Sørensen2935055121
Kaja Vigtoft5735025122
Karen Grethe Hansen3535000123
Inge Lind5634997124
Jørgen B. Damgaard1934619125
Lise Raalund3034523126
Erik Hansen4134298127
Inger Buchard2433127128
Erling Axelgaard2832828129
Knud Spangsø3332106130
AGGSH (Carsten Dahm)7531457131
Ruben Højmark3031228132
Lennart Fensmark Frederiksen4131207133
Emil M. Stautz2630948134
Paul Knudsen7030698135
Jens Arne Leismann1230172136
Odense Stadsarkiv3030129137
Ole Svensson3329989138
John Sander Dhiin3929914139
Knud Valdemar Søgaard8429333140
Poul Erik Sørensen6229227141
Inger Margrethe Bjerregaard4529058142
Gert Holger Bredahl Jensen2429009143
Benny Skou Mortensen3328618144
Rikke Fjordbak Ravn6828504145
Lars Svane1727878146
Steffen Kejlberg2127865147
Tonni Leif Jørgensen5727848148
Lene Thomsen (DFS)6427665149
Rolf Jensen5527494150
Carsten Petersen2427390151
Anette Skoú Gulbæk6927372152
Aase B. Jensen3027096153
Kate Stormly (DFS)12127057154
Kjeld Jakobsen4727025155
Holger Helbo5926973156
Flemming Kristiansen2826951157
AGGSH (Resi Rudat)9626638158
Karen og Ole Jørgensen3526536159
Steen Mygind5326501160
Finn Løgager3126344161
Lilian Rubini Svane3726001162
Ingrid Fredelund Krogh1825996163
Jette Sørensen (DIS)3425631164
Ejvind Rasmussen4525608165
Ejner Johansen2325430166
Peter Thomsen4925429167
Heidi Lund5125169168
Edith Stougaard3825098169
Thomas Pedersen4925007170
Ib og Britt Walbum4024973171
Lone Frost4824763172
Ane Margrethe Willi Østerberg3323726173
Børge Laulund4223009174
Hanne Pedersen2722941175
Anne-Marie Kehlet Olsen3022374176
Anita Lindberg1922099177
Lene Søby (DFS)9522070178
Ebba Frederiksen4921891179
Charles Glenn Petersen4621837180
Laila Baumann Rolsted Jensen (DIS)13021824181
Randi Overgaard821540182
Estrid Wilhelms3020900183
Vagn Mørkeberg Christiansen2420793184
Inger Hovkjær Nielsen (DFS)10120773185
Preben Mørch2920380186
Rigmor Henriksen3020325187
Udo Niebuhr2420161188
Rita Iversen4320142189
Lis Isgaard Gregersen3320116190
Svend Haakon Jensen5220073191
Knud Lorentzen1320031192
Maj-Britt Agerbæk Sørensen2919680193
Niels Henry Jensen4719622194
Erik Krogsgaard2419581195
Inger Munk4619504196
Helle Foss819487197
Anna Birthe Mortensen3319437198
Finn Højmark-Jensen3819357199
Jytte Davidsen3119340200
Winnie Rechenback Nielsen1519176201
Elisabeth Elsborg2419075202
Pia Sørensen5619024203
Aksel Hansen2818890204
Aage Clausen2118825205
Helge Skovgaard Hansen3518651206
Niels Aage Christian Nørgaard1618428207
Jørgen Rasmussen1818298208
Gert Roesen5017975209
Georg Simon1517903210
Hans Evald Sigvardsen7117739211
Pia Jakobsen2817649212
Aase Brauer2917521213
Kristian Lauritsen1617288214
Inga Pedersen2417207215
Torben Steen Rosenberg7317180216
Annette Pedersen3016840217
Hans H. Worsøe2916771218
Kaj Henriksen3616687219
Anders B. Christophersen3616684220
Holger Busch Nielsen1916586221
Jørgen Thrier Mortensen3716508222
Ellen Rasmussen2416423223
Lise Marie Sørensen6116415224
AKVZ (Dorothea Klahn)2816296225
Kirsten Frandsen816261226
Erling Jensen2716246227
Henning Jørgensen6616237228
Bent Juhl Christensen4516119229
Jens Thuesen2016109230
Jens V. Olsen4315920231
Kurt Heinsøe115579232
Johannes Gram2615526233
Harry C. Lund2415498234
Bent Rønnenfelt2815210235
Børge Kronborg1315166236
Vagn Lihn Kristensen1515064237
Steen Helles914794238
Børge Askholm2914785239
Rita Mogensen3514744240
Svend Erik Kruhöffer1614708241
Hans Christian Elberg1914545242
Jeannie Bengtsson1514387243
Marie Lilleris Nielsen3514370244
Elisabeth Sofie Dahl1614346245
Jørgen Bue Lond2614345246
Anders Ditlev Sørensen1014307247
Lissi Carlsen1214279248
Line Thorngaard1614231249
Klaus Hansen1513963250
Arne Navne2113952251
Hans Ressel1813754252
Robert Kjær1613583253
Ole Nørskov Nielsen413251254
Horst Ritterbusch1513219255
Heini Madsen7813172256
Gitte Høgh Greisik1813076257
Jørgen S. Andersen1712987258
Leif Jensen2912943259
Tom Smidth1612914260
Henrik Nielsen1212818261
Karin Hedegaard612783262
Ib Normann Borum1312782263
Finn Sachse Poulsen112671264
Niels Haunsø1012567265
Ingelise Poulsen (DIS)5912553266
Peter Ramskov Andersen1512551267
Poul Erik Steffansen3612470268
Bent Wind1112449269
Erik Møller Svendsen1812427270
Leif Elmose1212289271
Ole Lundsgaard1612204272
Henny Lauridsen1812072273
Susanne Hansen611948274
Jørgen Thue Pedersen2011945275
Janne Søndergaard (DFS)3511832276
Karl Pedersen4911832277
Jens Rasmussen1011829278
Lone Bornefelt1011828279
Magnus Pedersen1611827280
Inge Mardal (DFS)3911722281
Aase Bomholdt1311491282
Kirsten Bjørneboe2011334283
Inger Kirkensgaard2211306284
AGGSH (Ute Boock)1911252285
Arne Rolf4811206286
Hans Otto Boysen611204287
Flemming Næsland311194288
Karen Birgit Reib1211166289
Arne Feldborg1811142290
Marianne Rytter (DIS)1511098291
John Iversen Bech3011026292
Svend Lundgaard2510814293
Mogens Lorentzen Jensen1510782294
Grete Skatka510752295
Ulrik Chr. Wentzel310730296
Jørgen Hattens2610719297
Arne Alexandersen1610685298
Jan Rømer710546299
Anette Jensen2210498300
William Stuart3010438301
Kirsten Bakman Andersen1710436302
Arne Augustesen1110384303
Angela Tara Byrholdt Hansen810264304
Poul Emil Bendtsen3110181305
Berit Guldmann Andersen1710118306
Inga Heckmann109935307
Birgitte Schiøler Kallehauge149913308
Elisabeth Marklund Mogensen119852309
Jens Nyholm Christensen159843310
Laila Komstedt (DIS)79784311
Bodil Lange (DFS)539759312
Flemming Aasklint129674313
Linda Schwartz Karlsen149614314
Grith Nørholk (DFS)99529315
Jørn Kjøller99474316
Thorkild Søndergaard89464317
Vibeke Carøe49437318
Finn Larsen139420319
Jørgen Wismann19392320
Lene Fabritius79369321
Molly Larsen49340322
Jørgen Harring Kristensen159280323
John Bils159221324
Knud Erik Hansen179220325
Erik Laursen (DIS)99085326
Grete Nielsen79076327
Kirsten Thomsen119075328
Kenneth Vejgaard Jørgensen119049329
Albert Mohr Lolk69031330
Anne Grethe Kolstrup209030331
John Agnor Jensen148986332
Ellen Jensen238985333
Bjarne Jensen58951334
Finn Kristensen og Lone Rasmussen98862335
Helle Hjortø178794336
Manfred Thomsen48773337
Jeppe Bregenov Pedersen58710338
Middelfart Byarkiv48659339
Erik Lauridsen178650340
Jens E. Caspersen158590341
Leif Juul118568342
Poul Hansen ORV158541343
Bente Jungdal78469344
Lone Andreasen18448345
Grethe Gudbergsen68443346
Axel Worm128335347
Finn Frederiksen48324348
J. Wilhelm Rasmussen158322349
Hanne Bjørn148294350
AGGSH (Heinz Dose)118292351
Metty Isidor98257352
Viggo Poulsen108244353
Gert Christensen108209354
Pia Justesen88207355
Bent Poulsen178185356
Jørgen Kjer148148357
Ulla Hansen108080358
Kirsten Maria Kroer Sørensen187942359
Evan Bach Agerbo137884360
Laila Irene Dencker27834361
Dorte Andersen177823362
Ole Hansen137784363
Jesper Vang Hansen77770364
Erik Laursen147692365
Käthe Birgitte Skaaning57667366
Inge Axelgaard117645367
Bjarne Krogh Hansen167626368
Egil Holm Nielsen97606369
Elsebeth Vitterup Hansen77529370
Ole Degn237475371
Tina Birthe Seibæk197440372
Steen Torben Jensen107360373
Aino Vibeke Kronsell47359374
Peder J. Hansen97324375
Ulla Andersson307297376
Herdis Kjølhede237251377
Margit Madsen227241378
Rolf Georgi-Jensen87215379
Linda Lauridsen Haible117191380
Erik Hansen57154381
Tove Hansen117142382
Tage Bøgh Jensen47141383
Vibeke Stegmann107105384
Hans Hermann57030385
Britt Walbum187006386
Majbritt Jensen106982387
Anna York96971388
Inge-Lise Trampedach36968389
Tove Zadlo Karlsson (DFS)66956390
Kurt Hansen226936391
Inge Laustsen216931392
Mona Lisa Hansen36896393
Bente Reimer Larsen96883394
Ralph-Brian Vessel Hørberg296863395
Villy Andersen116771396
Poul E. Christiansen26750397
Heino Wessel Hansen76741398
Zitta Worm126716399
Helge Green66690400
Jørn Pedersen26675401
Inga Vinther156664402
Hanne Skovgaard66663403
Bodil Aavad Jacobsen36635404
Eva Laursen106581405
Karen Møller Nielsen96579406
Inger Lundholm76579407
Anne-Mette Hvidbjerg (DFS)116544408
Kurt Norsk56530409
Grete Agerlund Skatka106504410
Inger Pisarski86472411
Erik Ravn Nielsen76449412
Gribskov Arkiv186428413
Ivan Dahl186407414
Bjørn Andersen Nexø46396415
Stine Nørgaard Andersen106379416
Karl Erik Kirkensgaard126368417
Poul Birk Rasmussen156360418
Bengt Bolinder (DFS)146345419
Per Dyhl136329420
Sten Petersen146316421
Vagn Beck Christensen86301422
Villy Danielsen136262423
Lisbeth Frandsen46258424
Karin Jørgensen126255425
Lone Birte Larsen (DIS)66251426
Teddy Ole Andreassen (DFS)96231427
B. Gerhard Jensen56209428
Maya Rasmussen26187429
Mette Fløjborg66179430
Aase Møller Mikkelsen96179431
Hans-Ole Mørk156171432
Kurt Ottosson156126433
Poul Erik Jørgensen (DIS)66082434
AGGSH (Wolfgang Hohenfeld)236072435
Mette Lausten156012436
AKVZ (Hans Stapelfeldt)36008437
Grethe Banggaard115990438
Britta Due35950439
Stevns Lokalhistoriske Arkiv75942440
Gerda Eleonora Jensen55933441
Holger Møllebjerg125918442
Jens Erik Starup95896443
Joan Solveig Byriel Christensen55867444
Birthe Mylius Grønvold Kroman (DFS)165866445
Erik Rasmussen25854446
Torben Aastrup45849447
Pia Anne-Lise Hoffmann Larsen115844448
Jette Olsen (DFS)205841449
Ove Kamper35837450
Louise Marie Rygaard145837451
Erik Grønvall (DFS)105802452
Jeanette Falk Jønch35801453
Jørgen Jørgensen165771454
Slægtshistorisk Forening Samsø45770455
AKVZ (Peter Bake)35741456
Ida Hansen (DFS)205719457
Knud Aagaard95665458
Gitte Jeanette Hansen (DFS)335658459
Bjarne Møller65643460
Ove Pedersen45641461
Birgit Madsen35623462
Kirsten Sanders55588463
Flemming Westervig55541464
Herman Boskov Hansen75530465
Birgit Friis Larsen105512466
Santina Hergott (DFS)335511467
Viggo Jensen135511468
Thomas Kortz45491469
Gurli Vibeke165489470
Bent Rehsø Madsen195467471
Hanne Lind65458472
Otto Olsson165434473
Povl Erik Munk15393474
Inger Hjort Sørensen85375475
Helge Kjerside15351476
Svend Ove Edvardsen65349477
Gert Topp65331478
AGGSH (Jan Peter Andersen)85215479
Hanne Marie Rud85189480
Jette Jørgensen45182481
Inge Kristensen (DIS)65122482
Hanne og Ejgon Rasmussen65093483
Niels Olsen85078484
Kristen Kousgaard155076485
Ejnar Buhrkal75025486
Birthe V. Jørgensen124965487
Ny Sortenstiern Steensen (DFS)334959488
Hans P. Christensen54882489
Kirsten Volden44837490
Elise Reil134823491
Alice Sachse134823492
Michael Maag44816493
AKVZ (Michael Kohlhaas)34811494
Vibeke Tolstrup34811495
Mary Frølund Sørensen114779496
Grenaa Egnsarkiv104744497
Bente M. Grønbech Olsen64729498
Arne Christiansen134715499
Jan Espen Hansen104709500
Lene Flink Knudsen54698501
Lone Rasmussen44642502
Kirsten Bilde74635503
Charlotte Hasforth94632504
Lisbeth Stybert24631505
Bente Olsen14619506
Preben Pedersen44608507
Tina Prytz-Madsen84604508
AGGSH (Jasmine Siemsen)134601509
Lis Mejlby (DIS)54599510
Arne Møhler84589511
Conny Jensen84550512
Sanne Borgstrøm Andersen64548513
AGGSH (Karin Pabst)124526514
Lene Nordstrøm44506515
AKVZ (Helga P. Ankele)74484516
Ivar Peter Larsen24483517
Mogens Thygesen24459518
Ulla Aubro Christensen124452519
Ulla Lohmann Sørensen124452520
AKVZ (Daniel Jochims)74444521
Hanne Kirkegaard54442522
Ole Mou Andersen (DFS)44431523
AKVZ (Georg A. H. Wolf)54426524
Bo Lebech124419525
B. Sørensen104370526
Tove Marker14368527
Jytte Hammerich Fauerby94344528
Britta Merete Bjørn Grønbæk74332529
Knud Sørensen34324530
Poul Brodersen74323531
Niels Ole Dahl (DFS)54318532
Niels Winther Christensen64279533
Susanne Andersen124251534
Charlotte Pedersen (DFS)204245535
Rene Didia Lønholdt54210536
Bent Østergaard Olsen164202537
Inge Kristensen154192538
Else Jensen (DFS)224180539
Harry Hansen64153540
Jette Rugård64144541
Jytte Larsen94128542
Hannah Aabech34101543
Karl Frost34069544
Kristian Lauritsen (DFS)154068545
Nils Adam Aaby Wodschow44062546
Lis Myrup74061547
Tage Jensen84055548
Hanne E. Grytner44024549
Andreas Asmussen24019550
Claus Jensen134014551
Elisabeth Sørensen54012552
Jesper Kaj Skov43995553
Heino Rost-Nielsen53973554
Ejner Stutemeyer433972555
AGGSH (Angela Ryll)93958556
Jørn Erik Pallesen73940557
Benny August Pedersen73924558
Margit Rannes (DIS)13914559
Annelise Kristiansen113900560
Dagmar Thorisdottir (DFS)83893561
Connie Olsen63882562
Ellen Jensen73869563
Ute Sachau53855564
AGGSH (Joachim Lietz)153818565
Hans Chr. Eriksen153814566
Arbeits-Gruppe Genealogie Schleswig-Holstein63805567
Trille Helle Wachs63778568
Ulla Rose Larsen53772569
Lene Steffensen33766570
AGGSH (Gerhard Fischer)83719571
Margrethe Nielsen33718572
Ib Hansen103710573
Arne Sloth93706574
Rita Holm43700575
AGGSH (Reinhard Carstens)13671576
Henriette Høeg53661577
Kirsten Skov Jensen33612578
Frederik Daabeck33608579
Tine Merle Madsen43556580
Frederik Olesen43544581
Mogens Jørgensen33519582
Karsten Bjerreskov53509583
Eding Jensen93493584
Poul D. C. Christensen43485585
Leif Lundahl43482586
Arvind Vrejlev73481587
Annette Kjærsgaard (DFS)283479588
Mette Marie Cathrine Weigel123472589
Svend Erik Warming83452590
Mona Irene Gertz33437591
Jeanni Jørgensen83435592
Karin Viborg Andersen53425593
AKVZ (Günter Uken)253420594
Eskild Martin Jeppesen33419595
Jytte Jørgensen33410596
Lisbet Kinttof93339597
Birgit Mortensen93339598
Morten Eriksen33301599
Kirsten Andersen (DIS)23294600
Inge M. Olsen33290601
Oluf Enevoldsen53290602
Hanne Brogaard Jensen (DFS)83284603
Jørgen Engholm43268604
Dorte Wolsgaard23249605
Lisa Meta Erbs Jensen63248606
Odette Althoff33240607
Hanne Probst13232608
Bodil Rafaelsen103226609
Annette Sloth Bøgelund63176610
John Bruun Jørgensen (DSF)33174611
Hans Nielsen13166612
Jan Nielsen (DFS)43136613
Merete Thrane23127614
Marie Bernard13126615
Kim N. Jensen43114616
Inge Leth-Nissen53112617
Lis Jensen23111618
Rita Jensigne Simonsen63109619
Svend Pedersen93078620
Inge Margrethe Thykær Jensen63071621
Christine Louise Madsen53067622
Elsebeth Paikin33042623
Henning Kvist33041624
Ulla Bager Møller23034625
Inge Astrup (DFS)63034626
Anni Stuart43033627
Henning Sylvan53023628
John Vennervald23006629
Alice Wahlstrøm Andersen (DFS)53004630
Hanne B. Stegemüller13000631
Knud Amtoft32993632
Ilse Kirk52992633
Marianne Morsing (DIS)22987634
Ruddi Søberg Elkjær32982635
Kjeld Kibsgaard42963636
Edith Boye Olesen32956637
Holger Waaben52945638
Lokalhistorisk Arkiv i Silkeborg22944639
Per Johansen52943640
Peter Bøjesen Jensen32913641
Manfred Jahn (AGGSH)12912642
Jytte Ravn Jensen22904643
Jørgen Brix62892644
AKVZ22892645
Sysser Sørensen Kristensen (DFS)102880646
Kirsten Marianne Nielsen (DIS)12861647
Karen-Marie Jørgensen12857648
Hanne Vinter Henriksen42841649
Niels Erik Simonsen52836650
Marianne Krogh42831651
Dorthe Skelbæk Jeppesen12830652
Henrik Frederiksen (DFS)42823653
Jens Carl Jensen32820654
Børge Johannes Jensen42809655
Jens Henrik Pedersen52808656
Steen Kristensen42808657
Lizzie Knoop42778658
Niels Aage Holmgaard52755659
Henrik Steen Larsen52749660
Hans Peter Kjær122744661
Mette Maltesen12741662
Bjarne Hagelquist22732663
Hans Andersen12729664
Lise Friis12726665
Anna-Lise Romvig Thomsen62721666
Peter Nielsen92715667
Karina Tybring Hansen42711668
Walther Kyllesbech12707669
Knud Wilke32689670
Anette Pedersen22685671
Kaj Sandholdt52683672
Kirsten Christiansen82677673
Gunnar Petersen82650674
Jørn Væring Larsen22649675
Kirsten Madsen (DFS)42645676
Sigvald Johannes Hansen22640677
Linda Hansen (DFS)112635678
Birte Wienecke42606679
Anni Lindvig72597680
Ingelise Løvenholt Nielsen12589681
Inge Nissen22583682
Torben Bredahl Nielsen (DIS)32565683
Niels Fredensborg Lund32563684
Niels Holger Jensen72560685
Kirsten Marianne Nielsen12547686
Hanne Elsebeth Götzsche42541687
Arne Sørensen (DIS)22511688
Merete Nielsen32507689
Inger Hartby12503690
Lokalhistorisk Forening for Skals og Omegn32499691
Preben Jessen (DIS)32483692
Lilian Marcussen52477693
Tove Nielsen62460694
Harriet Rasmussen42460695
Johann Wilhelm Rasmussen22452696
Hugo Østergaard Dynesen42446697
Hanne Vinter Henriksen32440698
Klavs Bressendorff Madsen32425699
Elo Jacobsen22419700
Connie Thorup Bay42406701
Mogens Fentum52391702
Finn Kristensen52389703
Leif Gustav Jørgensen42370704
Flemming Maiborg22369705
Erna Mikkelsen52360706
Susanne Buck (AGGSH)22351707
Kristen Stagstrup32341708
Inger Larsen-Ledet42302709
Birgit Øskov52282710
Jørgen Laustsen32279711
Inger Lise Frantzen72274712
Hans Jørgen Marker42268713
Signe Trolle62226714
Kirsten Høltermand62226715
Gunner Hansen (DFS)12223716
Helle Lindholm Hansen42215717
John Pilgaard Hansen32205718
Christian Bendixen22197719
Bjarne Nielsen22197720
Jens Givskov22195721
Harald Wormstrup32192722
AGGSH (Michael Baumann)92190723
Jens E. Christiansen22185724
Steffen Andersen42182725
Helle Enkelund (DFS)12177726
Svend Ivan Jørgensen42165727
Ulrich Normann Pedersen32140728
Bente Pedersen52120729
Inge Buhelt (DFS)152115730
Jan Vesti Andersen22108731
Bent Nielsen (DIS)22106732
Inge-Lise Erland52064733
Marianne Bak Povlsen22045734
Mai-Brit Lauritsen12034735
Kaj Theodor Cedersted32024736
Anne-Marie Laier52020737
Ulla Jacobsen22000738
Kathrine Tobiasen32000739
Asta Knudsen41991740
Steen Møller Pedersen21983741
Dorthe Hansen (DFS)21979742
Thorben Lundsgaard41976743
Inge-Lise Madsen31973744
Karl Erik Hansen (DIS)11956745
Karsten Jensen21949746
Tina Vilhelmsen31947747
Karen Thostrup41944748
Michael Eneriis21941749
Elsebeth Vienberg21938750
AGGSH (Jannsen)11937751
Grethe Banggaard Steffensen41931752
Kaj Ørhøj21923753
Michael Holtegaard51909754
Anni Søbygaard21894755
Gitte Pedersen (DIS)11885756
Henning Kiilerich11871757
Torben Føns11868758
Gitte Samsøe-Jensen21867759
Bjørn Wangsøe71867760
Ruth Steenberg Rasmussen51859761
Birgit Gro Jensen51855762
Margit Kildevang Kristensen (DFS)21855763
Jan Hedegaard Skov91855764
AGGSH (Harry Schulz)81852765
Jørgen Petersen (DIS)11848766
Hans Erik Nielsen41842767
Allan Graugaard-Jensen (DIS)21824768
Erik Hejlsø51819769
AGGSH (Peter Andersen)21816770
Skanderborg Egnsarkiv11815771
Anne-Mette Jensen21805772
Alice Johansen31796773
Brita Pedersen11787774
Leo Mogensen11784775
Gunhild Dalgaard51782776
Anita Andersen41768777
Søren Brogaard21759778
Erik Pedersen51757779
Annegrete Tønners11750780
Inger Gorny Rasmussen31743781
Erik Torp Steffensen21739782
Helge Rickard Larsen11726783
Susan Damholt (DFS)41725784
Billy Sørensen191723785
Margit Bagger21721786
Stine Sønderby Larsen21707787
Line Jørgensen41685788
Anne Birgitte Kjærgaard Hansen31680789
Jette Johannesen21678790
Henning Merrild Nielsen11677791
Pernille Lysholdt Holm11661792
Knud Dreier41658793
Inger Marie Pedersen31648794
Anette Korsgaard Laursen71648795
Lis Emma Lind21646796
Camilla Thomsen41638797
Marc Møldrup Andersen31631798
Elisabeth Jakobsen11630799
Heidi Holm Rasmussen11623800
AGGSH (Siegfried Bahr)31615801
AGGSH (Richard Kolang)131607802
Grete Tvedegaard31607803
Bente Brodersen31606804
Asbjørn Romvig Thomsen41603805
Hedda Gottschalck21589806
Gerhard Deutschmann21588807
Anne Mette Lauridsen11575808
Karin Nissen11569809
Jørgen Larsen11568810
Edith Lundgaard31563811
Grete Saxtorff31554812
Jonna Norderud51550813
Torben Bang Sørensen11547814
Arne Nielsen11547815
Poul Erik Pedersen31543816
Eigil Hougaard31536817
Torsten Kristensen11530818
Lis Thorshøj Borgaard21526819
Kaj Erik Jensen31523820
Michael Schneiders31523821
Ole Søgaard Berthou (DFS)31522822
Torben Nyvang31522823
Wilhelm Frederiksen31515824
Flemming Olsen (DIS)21508825
Nanna Floor Clausen41492826
Randi Borne41484827
Jørgen Brokmose41484828
Rikke Vindberg41484829
Rita Larsen11480830
Hans Peder Olesen31479831
AGGSH (R. Studt)71476832
Leif Jørgensen51473833
Birthe Hansen (DIS)21470834
Lillian Pløger11466835
Karina Wittrup11463836
Gunnar Hansen11450837
Finn Harsfort81448838
Tim Grejsen11447839
Kate Christensen11446840
Birgitte Boesen Qvist11443841
Hanne Jakobsen Brandenburg21440842
Peter Dörling11438843
Bent Nielsen11437844
Per Jonasen11431845
Bruno Simonsen41431846
Hanne Elsebeth Gøtzsche41428847
Leif Jørgensen31428848
Ole Hjæresen31420849
Bodil Sørensen (DFS)81420850
Finn Jelstrup41419851
Lise Neumann21408852
Else Andersen (DFS)21406853
Grethe Ellinor Beuschau21401854
Susanne Overgård11398855
Flemming Fabricius21394856
Trine Søttrup21380857
Søren Ladefoged41380858
Knud Dahl Thomsen11366859
Leif Færregaard Jensen91366860
Michael Kristensen51350861
Hansa Petersen11350862
Bent Aage Rasmussen21347863
Kai Arne Skall31338864
Lis Wendelboe Hansen21324865
Ove Eriksen (Munkebo Lokalarkiv)11316866
Tove Bente Rasmussen31312867
Betina Bak Hansen41299868
Axel Kjær Sørensen21295869
Flemming Isidor21288870
Laila Nielsen21288871
Mogens Lynge Madsen31273872
Tonni Boysen21268873
Jette Helene Børsting (DFS)61267874
Lene Nielsen (DFS)121265875
Jens Hjære Rasmussen21264876
Ole B. Andersen41262877
Astrid Detlefsen Kienitz11246878
Barløse-Sandager-Holevad41243879
Ann Pedersen (DFS)91239880
Kirsten Tatt (DIS)21238881
Kirsten Nielsen21237882
Jacob Hejmdal Gren21228883
Solveig Stroyer11225884
Erik Pedersen41219885
AGGSH (Hans Willi Godbersen)51215886
Johnny Hald Magnussen11211887
Lars Rynord21208888
Otto Ramm21207889
Lone Ørmen11206890
Mette Bakman Sivertsen41205891
Margrethe Krog11200892
AGGSH (Ursula Müller)51190893
Palle Benthin31183894
Hans Egon Pedersen21179895
Torben Christiansen21179896
Alice Schack21174897
Liselotte Jørgensen21166898
Sofie Dahm Lous31159899
Bjarne Frandsen (DIS)21149900
Kirsten Graa Thomsen11148901
Niels Poulin Nielsen21146902
Christian Nielsen11145903
Steen Venbjerg61144904
Leif Mortensen (DFS)11143905
Bendt Spendrup Mathiasen11139906
Knud Vesth11134907
Birthe Andersen61130908
Christine Hallsson31130909
Poul-Erik Pedersen31129910
Carl-Johan Bavnhøj Madsen21125911
Lars Gotfred-Rasmussen41124912
Linda Nielsen31119913
Erik Frydendal21110914
Jonna Thybo Sørensen21106915
Bent Christian Larsen11102916
Claus-Ulrich Strüben71096917
Harriet Hansen11089918
Hans Christian Andersen41088919
Steen Bilde-Christensen (DIS)11079920
Ann Ritter Pedersen (DIS)31075921
Lars Erik Bryld11073922
Erna og Orla Iver Madsen31071923
Else Nexø11064924
Annette Engelbrecht Berthelsen (DFS)11064925
Flemming Andersen (DIS)11062926
Peter Kj. Hansen21059927
Ulrik Liberoth41054928
Grete Talbro21052929
Peter Wodskou21044930
Anne-Marie Thomsen21039931
Pia Larsson21037932
Hans Jessen41034933
Bent Johannisson71033934
AKVZ (Barbara Bell)21027935
Lise Kristiansen21025936
Henrik Friberg Sørensen31019937
Pia Hofmann Sørensen (DFS)21018938
Karen Jørgensen21012939
Leif Thor Olsen41010940
Johan Alexander Harttung11003941
Værløse Lokalhistoriske Arkiv1978942
Dan Richardt1978943
Jørgen Brøndum2978944
John Rasmussen1975945
Thomas Jørgensen1967946
Kristina Devantier1965947
Henny Lauritsen1951948
Poul Agerbæk5951949
Birte Underlin Wangsøe2944950
Karin Joan Olesen (DFS)11942951
Bent Nielsen (DFS)5941952
Benny Andersen2939953
Ole H. Jensen1924954
Mogens Lolle Laursen1923955
Tove Jensen2921956
Bent Erik Christiansen2917957
Spøttrup Lokalhistoriske Arkiv5913958
Jens Friis2909959
Bodil Else Kristine Petersen4905960
Flemming Willum Petersen1905961
Einer Thygesen2900962
Lokalhistorisk Forening for Romdrup-Klarup2900963
Torben Lund1899964
Ole Frederiksen3898965
Svend Jensen2893966
Georg Brandt Christensen1890967
Bente og Poul Brodersen3889968
Søren Jensen6882969
Laila Valbjørn Johnsen8881970
Elin von Linstow2878971
Per Ekberg2878972
Vagn Sørensen1878973
Pia Madsen2873974
Jan Klitgaard3871975
Nakita Mikaela Pisarski2870976
Hans Peter Kjær3868977
Per Helge Nissen1865978
Niels Lambertsen4863979
Susanne Vestergaard1862980
Niels L. Nielsen1860981
Werner Nielsen Wittekind2849982
Sanne Thomsen (DIS)2848983
Joan Iserhorst1845984
Nick Svendsen2845985
Ole Jensen Grau3845986
Jacqueline Wedel3845987
AGGSH (Hans-Werner Selken)1844988
Birthe Frosted1843989
Aase Fihl8842990
Anne B. Philipsen (DFS)1840991
Ole Dahl1838992
Morten Hammer1835993
Ib Bobjerg Nielsen1834994
Lise Lotte Tidemann Thomsen1833995
Ulla Mortensen1832996
John Honoré1831997
Dan Nielsen1827998
Børge Noer (DIS)1819999
Frede Frandsen28181000
Karin Kjær Iversen58171001
Erik Mortensen18151002
Nick Svensen18131003
Britta Matthiasen18111004
Steen Erik Mortensen18111005
Thomas Munck18111006
Elsebeth Haunsø18101007
Randi Løsekraut28011008
Jørgen Christensen67981009
Elin Persson17911010
Janne Jacobsen17881011
Anne Lise Kirk Jensen27851012
Finn Hald17821013
Conni Pedersen27811014
Jørgen Kristensen37741015
Katja Hansen17721016
Annette Samuelsen17691017
Else Christensen27561018
Ole Malchau17511019
Poul Broe17491020
Lone S. Østergaard17481021
Alice Kruse17471022
Mikael Jensen17461023
AKVZ (Martina Janssen)17421024
Flemming Ørnbøll27411025
Jette Sønderbek27391026
Mogens Skov Kristensen17311027
Poul Lynge Johansen27301028
Hans Peter Poulsen17261029
Tina Frausing Borch17251030
Nanna Lind17241031
Eva Ervø37161032
Svend Tingleff27121033
Bent Christensen16971034
Gitte Kristensen (DFS)56971035
Emil Stubbe26861036
Ole Steensen16811037
Jytte Kirstein Simonsen (DFS)16811038
Lars Hansen16751039
Dorte Hedegaard Pedersen36741040
Susanne Doering Jensen26741041
Morten Bøge Sørensen16561042
Ib Noe (DIS)16501043
Ellen Povlsen26501044
Ole Skytte Fredsgaard26481045
Sonja Ramsøe Hansen16441046
Birthe Mogensen16431047
Leif Bigler16381048
Marianne Nicolaysen (DFS)26371049
Lene Rüsz26271050
Rita Holm16201051
Bo Lytzen26161052
Laila Tognarelli Hansen16151053
Hanne Gøtzsche26151054
Susanne Beate Foged Mortensen16151055
Mie Nielsen (DIS)26141056
Per Svendsen16101057
Ernst Pless Holst26091058
Kurt Cronberg Ipsen16061059
John Bach Thygesen16011060
Laust Kristensen25971061
Øjvind Hede35921062
AGGSH (Leif Glanert)35871063
Millie Nymark Lønneke15851064
Niels Erik Antonsen15761065
Tue Toft15741066
Torben Bundgaard15691067
AKVZ (Bernd Peter Päffgen)15651068
Karina Rune Jensen (DFS)15641069
Anne-Lise Bjerregaard15581070
Myrtel Rasmussen15581071
Arno Guzek15571072
John From-Poulsen15551073
Helle Elisabeth Kristjansen35491074
Pia Laulund35491075
Hugh Bartley Watkins15431076
Søren Møller15361077
Susan Glue45331078
Michael Lund15331079
Erling Kildal15241080
Povl O. Nielsen15211081
AKVZ (Peter Wilde)15201082
Jørgen Greve15191083
Kirsten Woldiderich15171084
Claus Hein-Nielsen15161085
Charlotte Celinder Friis -Dastrup15141086
Bendt Johansen15111087
Bent Hansen15091088
Mads Andersen25061089
Rigmor Frandsen15051090
Skive Byhistoriske Arkiv35031091
Jes Lauritsen74991092
AKVZ (Marianne Mangels)14981093
Børge Stoltenberg Heidemann14981094
Leif Hede14971095
Linda Bak Hansen (DIS)14951096
AGGSH(Carsten Wittern)34921097
Erik Marinus Jensen14901098
Leif Johansen14881099
Svend Erik Sørensen14881100
Lise Vøhtz14771101
Tove Marquardsen24761102
Inga Ladefoged14751103
Birgit Jørgensen14741104
Bente Lyngdahl Olsen24711105
Hans Chr. Hansen14691106
Ingelise Hansen14591107
Angela Ryll14541108
Niels Aage Andersen14541109
Steen Erik Rasmussen14491110
Peter Bach14471111
Arne Hansen24441112
Karl Erik Nielsen14421113
Henrik Delorang van Dyk14421114
Bodil Møller14401115
AGGSH (Andrea Herrmann)14401116
Bodil Grove Christensen14371117
Aksel Jensen14361118
Joyce Cupit14341119
Knud Erik Høgh14321120
Jørgen Rotaus14321121
Christine Josiasen14321122
Bente Jensen24281123
Mette Ida Marie Pihler24191124
Hanne Arent14171125
Gitte Jonassen14161126
Anne Holtze Rosendal14111127
Fritz Gundgaard Knudsen14111128
Susanne Riis (DFS)24091129
Jørgen Aaquist Nielsen34061130
Ernst Jørgensen14041131
Birgit Pogan14041132
Kurt Werner Demuth-Iversen14041133
Jens Villadsen14021134
Erik Mollerup24001135
Randi Sanne Bro Grubbe14001136
Bo Nordmann Amdi13981137
Niels Gjermandsen13911138
Louise Hammer Andersen13841139
Boris Reimann13811140
Ewan Pedersen13761141
Inger Persson13751142
Christen Lehmann Ebbesen13741143
Ole Haagensen23711144
Åse Eriksen13711145
Erna Østerberg13711146
Vagn Rath Hansen13711147
Winnie Juel Mikkelsen23701148
Merete Holst Mærsk13671149
Flemming Topsøe-Jensen23651150
Bent Jacobsen13591151
Svend Åge Brun Hansen13551152
Else Outze13541153
Leif Nielsen13411154
Jeannie Kristensen23301155
Lone Karlson13271156
Johannes Seifert13171157
Karen Greve Straarup13171158
Lene Berg Christiansen43131159
Conni Green (DIS)13121160
Pelle Egeberg Persson13081161
Lisbeth Garbrecht Larsson13071162
Svend Larsen13051163
Henning Olaf Clausen (DFS)12881164
O. Feiberg12861165
Ester Nørrelykke12851166
AGGSH (Karin Offen)12841167
AGGSH (Hans Peter Voss)22841168
Karenmargrete Dencker22801169
Jens Peter Hansen12801170
Ib Egebjerg Nielsen12771171
Peter Kudsk12731172
Torben Nyhuus12711173
Bente Jessen12711174
Elisabeth Strandbygaard12671175
Mai-Britt Edvart Nielsen (DFS)22601176
Morten H. Nielsen (DIS)52591177
Maja Hjorth Jensen12581178
Svend Olaf Thorn12561179
Knud Børge Jørgensen12551180
Jan Otkjær22341181
Jane Wolff Bengtsen12291182
Lene Dræby Kottal32231183
Erik Hougaard Madsen12211184
Erik Feldborg Strack12131185
AGGSH (Uwe Schärff)12111186
Pernille Kanto (DFS)22071187
Louise Juel Broch12001188
Britta Hansen11991189
Kirsten Visby (DFS)11981190
Adam Jon Kronegh (SA-IB)11951191
Bent Rønnefelt11941192
Lis Hindrichsen31881193
Hans Willy Larsen11881194
Kirsten Knudsen11841195
Liselotte Jensen11811196
Liselotte Larsen11631197
Århus Kommunes Biblioteker11631198
Leif Bjørkskov11621199
Karl-Erik Jensen11611200
Bjørn Vind11561201
Selma Mouritsen11511202
AKVZ (Angela Nack)11501203
Ute Boock (AGGSH)11481204
Birgitte Nielsen11351205
Bettina Bendix Andresen (DFS)41281206
Iben Raj Petersen21261207
Lone Kuhrt Valery (DSF)41201208
Christina Post11111209
AGGSH (Nicola Thieke)11061210
Else Marie Rasmussen (DFS)2991211
Erik Sigvardt Jensen4901212
Pia Petersen (DFS)7871213
Thomas Villum Jakobsen1831214
Erik Laursen1781215
Steen Rønnow (DIS)1761216
Anne-Lise Kræmmer1751217
AKVZ (John Bornholdt)1741218
AKVZ (Gudrun Lundbech)1661219
Christina Jacobsen (DFS)1611220
Helle Thor Hirschmann1261221
Henrik Johansen (DIS)4241222
Hans Jørgen Marker1201223
Susanne Andersen (DFS)1171224
Ann-Marie Larsen1111225
Gregers Hvidkjær151226
Poul Wachmann251227
Eva V. Ersbøll (DIS)131228
Mia Mørch (DFS)131229

KB = Kirkebog, KLTB = Kollektbog, MATR = Matrikel, MT = Matrikel, OE = Oeders Eftr., SKMT = Skattemandtal, TP = Tyendeprotokol

Revideret 6/11-2017 af nc@sa.dk   Se udviklingen af kirkebogsindtastninger