KIP projektet





 

Donorhitliste samlet oversigt 4/10-2018

navnAntal materialerAntal personer
Lotte Brændegaard Hvid124010443781
Ena Eiberg8138656922
Helge Lago Bay11247963163
Hans Nielsen6785317794
Benthe Anthony7014241305
Keld A. Nielsen6123190846
H. Due-Hansen4353124597
Elin Køhl Larsen2523109548
Poul F. Andersen3412918779
Else Mikkelsen29829027210
Kurt Kermit Nielsen59527952511
Michael Niby34826311112
Else Søndergaard Larsen37325480513
Randi Sørensen15925062914
Keld Leo Jensen38224068615
Lis Birgit Jensen19923062816
Verner Møller Jensen 13920282417
Hans Erik Luther24816922318
Finn Folkmann51516709719
Lars Jørgen Helbo21515960620
Gerda Svane4015920521
Keld Jensen9415298822
Bjarne Nielsen19814649523
Agnes Sitkeine Szira11214331024
Hans Martin Laustsen32113062725
Sofie Petersen14112428726
Svend-Erik Christiansen12611940027
Ann Stahnke12611726128
Johannes Witt9911664929
John Frøslev14511576130
Minna Mortensen9611561131
Kirsten og Paul Knudsen19910734732
Arne Julin2010457033
Sven Arne Jensen7710282334
Flemming Victor Andersen (DFS)14710046735
Tonny Fievé Pedersen1179713036
Jette Laustsen1889516737
Jens Karl Rasmussen1189316738
Karen Lis Andersen1419218339
Christian Langelund1708872640
Helga Fabricius Thomsen958827041
Bente Henriksen1828723342
Flemming Thygesen1028713743
Birthe Kongsbak1688706544
Brian Petersen1798647445
Lisa Sonesson1048509846
Ove Kühn1178350947
Karen Margrethe Schmidt1038347648
Jørgen O. Hyldvang918153849
Karl Nielsen387990150
Arne Hansen1017878351
Søren Baumgarten1607263752
Erik Petersen837259753
Bent Ødegaard957052954
Gunnar Nielsen1036981455
Jenny Rasmussen926933356
Claus Christiansen1416931057
Kaj Aage Brandt1966866958
Henry Ammitzbøll716813159
Martin Henriksen626809360
Kirsten Knudsen1116782261
Lisbeth Jakobsen666782062
Jonna Elise Arnholtz Lerby2286764563
Birthe Jensen276625864
Ole Düring796618165
Anne-Lise Brinkhard776597666
Flemming Svendsen456389667
Uwe Jacobsen456290568
Bente Kristine Nørgaard476149469
Hans Christian Johansen736118670
Jytte Skaaning225955071
Erling Fagerberg1065943472
Vinderup Egnshistoriske Arkiv735929473
Henning Christensen725768374
Erik G. Andresen875749675
Erik Helmer Nielsen355748276
Vivi Severin Mortensen345663677
Mogens Marcussen605636878
Niels Rasmussen425603079
Henrik Bahne445516780
Annelise Christensen425312281
Lindy Kirkensgaard Kær1535277182
Niels Schjeldahl1095276083
John Gregers Hvidkjær4675176984
Mogens Bruus Michaelsen515020585
Camille og Niels L. Nielsen745010286
Maibrit Baden1144981687
Eric Lolk Christensen384963088
Henrik Andresen684962189
Kristen Nygaard914929590
Søren Jensen334725291
Ingvard Langelund714698392
Morten Ingemann694586093
Jill Munnecke484579694
Ole Søndergaard264463195
Henning Bech Johansen334446596
Kaj Ahlburg564428797
Leif Dehnits1114413398
Dr. Rolf Gehrmann74405699
Hans Henrik Koch9442833100
Ejvind Vestergaard6442825101
Vivi Fæster7042245102
Mogens Lindegaard4841958103
Hans Juul-Larsen6741955104
Fredi Paludan Bentsen7441595105
Svend Jørgen Nielsen (DIS)4941361106
Lillian Holm Nielsen3941126107
Kirsten Jørgensen4340986108
Vivian Pagel Larsen2140969109
Slægtshistoriske forening, Odense140271110
John Kaltoft7240132111
Niels Aage Christian Nørgaard4539911112
Kaj Schmidt1839384113
Herdis Holst4339084114
Sven Sjørslev6338724115
Peter Kristiansen2538169116
Karen Grethe Hansen4037651117
Eigil Nicolaysen8337316118
Inger Margrethe Bjerregaard5336713119
Niels Bierring Lauritsen7036476120
James Norvall4036303121
Vivi Frederiksen1835368122
Tommy Rasmussen4835229123
Inge Lise Vohnsen Sørensen2935055124
Kaja Vigtoft5735025125
Inge Lind5634997126
Jørgen B. Damgaard1934619127
Lise Raalund3034523128
Erik Hansen4134322129
Inger Buchard2433127130
Erling Axelgaard2832828131
Ane Margrethe Willi Østerberg4032506132
Knud Spangsø3332106133
Gert Holger Bredahl Jensen2532104134
AGGSH (Carsten Dahm)7531457135
Ruben Højmark3031228136
Lennart Fensmark Frederiksen4131207137
Kate Stormly (DFS)12531134138
Emil M. Stautz2630948139
Paul Knudsen7030698140
Flemming Kristiansen3230657141
Jens Arne Leismann1230172142
Odense Stadsarkiv3030129143
Ole Svensson3329989144
John Sander Dhiin3929925145
Knud Valdemar Søgaard8429333146
Poul Erik Sørensen6229227147
Benny Skou Mortensen3429165148
Rikke Fjordbak Ravn6828504149
Lene Thomsen (DFS)2528163150
Inger Hovkjær Nielsen (DFS)13828146151
Lars Svane1727878152
Steffen Kejlberg2127865153
Tonni Leif Jørgensen5727848154
Rolf Jensen5527494155
Carsten Petersen2427390156
Anette Skoú Gulbæk6927372157
Hanne Pedersen3127152158
Aase B. Jensen3027121159
Kjeld Jakobsen4727025160
Holger Helbo5926973161
AGGSH (Resi Rudat)9626638162
Karen og Ole Jørgensen3526536163
Steen Mygind5326501164
Finn Løgager3126353165
Jette Sørensen (DIS)3526280166
Lilian Rubini Svane3726001167
Ingrid Fredelund Krogh1825996168
Ejvind Rasmussen4525608169
Ejner Johansen2325430170
Peter Thomsen4925429171
Heidi Lund5125169172
Edith Stougaard3825098173
Thomas Pedersen4925007174
Ib og Britt Walbum4024973175
Lone Frost4824763176
Laila Baumann Rolsted Jensen (DIS)13524507177
Børge Laulund4223009178
Anne-Marie Kehlet Olsen3022374179
Lene Søby (DFS)9622351180
Winnie Rechenback Nielsen2022187181
Anita Lindberg1922099182
Ebba Frederiksen4921891183
Charles Glenn Petersen4621837184
Randi Overgaard821540185
Hans Evald Sigvardsen8321456186
Elisabeth Elsborg2721355187
Lise Marie Sørensen7621178188
Estrid Wilhelms3020900189
Vagn Mørkeberg Christiansen2420793190
Preben Mørch2920380191
Rigmor Henriksen3020324192
Udo Niebuhr2420161193
Rita Iversen4320142194
Lis Isgaard Gregersen3320116195
Svend Haakon Jensen5220073196
Knud Lorentzen1320031197
Maj-Britt Agerbæk Sørensen2919680198
Niels Henry Jensen4719622199
Erik Krogsgaard2419581200
Inger Munk4619504201
Helle Foss819487202
Anna Birthe Mortensen3319437203
Finn Højmark-Jensen3819357204
Jytte Davidsen3119340205
Pia Sørensen5719030206
Erik Møller Svendsen2518968207
Aksel Hansen2818890208
Aage Clausen2118825209
Helge Skovgaard Hansen3518651210
Anne-Mette Hvidbjerg (DFS)2818448211
Jørgen Rasmussen1818298212
Mogens Lorentzen Jensen2018224213
Gert Roesen5017975214
Georg Simon1517903215
Pia Jakobsen2817649216
Ny Sortenstiern Steensen (DFS)7517575217
Aase Brauer2917521218
Inga Pedersen2517435219
Torben Steen Rosenberg7317180220
Annette Pedersen3016840221
Hans H. Worsøe2916771222
Kaj Henriksen3616687223
Anders B. Christophersen3616684224
Holger Busch Nielsen1916586225
Jens Rasmussen1216477226
Jørgen Thrier Mortensen3716429227
Ellen Rasmussen2416423228
Jørgen Bue Lond2916332229
AKVZ (Dorothea Klahn)2816296230
Kirsten Frandsen816261231
Erling Jensen2716246232
Henning Jørgensen6616237233
Bent Rønnenfelt3216178234
Bent Juhl Christensen4516119235
Jens Thuesen2016109236
Henrik Nielsen1416077237
Jens V. Olsen4315920238
Kurt Heinsøe115579239
Johannes Gram2615526240
Harry C. Lund2415498241
Elisabeth Sofie Dahl1815185242
Børge Kronborg1315166243
Vagn Lihn Kristensen1515064244
Kristian Lauritsen1515030245
Steen Helles914794246
Børge Askholm2914785247
Line Thorngaard1714783248
Rita Mogensen3514744249
Ib Normann Borum1414724250
Svend Erik Kruhöffer1614708251
Hans Christian Elberg1914545252
Jeannie Bengtsson1514387253
Marie Lilleris Nielsen3514370254
Anders Ditlev Sørensen1014307255
Lissi Carlsen1214279256
Arne Navne2114135257
Klaus Hansen1513963258
Hans Ressel1813754259
Robert Kjær1613583260
Ole Nørskov Nielsen413251261
Horst Ritterbusch1513219262
Heini Madsen7813172263
Gitte Høgh Greisik1813076264
Jørgen S. Andersen1712987265
Leif Jensen2912943266
Tom Smidth1612914267
Karin Hedegaard612783268
Finn Sachse Poulsen112671269
Ingelise Poulsen (DIS)6012619270
Niels Haunsø1012567271
Peter Ramskov Andersen1512551272
Karl Pedersen5412494273
Poul Erik Steffansen3612470274
Bent Wind1112458275
Leif Elmose1212289276
Ole Lundsgaard1612204277
Inge Laustsen3512091278
Henny Lauridsen1812072279
Kenneth Vejgaard Jørgensen1211968280
Susanne Hansen611948281
Jørgen Thue Pedersen2011945282
Janne Søndergaard (DFS)3511832283
Lone Bornefelt1011828284
Magnus Pedersen1611827285
Inge Mardal (DFS)3911722286
Elisabeth Marklund Mogensen1511659287
Aase Bomholdt1311491288
Kirsten Bjørneboe2011334289
Inger Kirkensgaard2211306290
AGGSH (Ute Boock)1911252291
Hannah Aabech811250292
Arne Rolf4811206293
Hans Otto Boysen611204294
Flemming Næsland311194295
Karen Birgit Reib1211166296
Arne Feldborg1811142297
Marianne Rytter (DIS)1511098298
John Iversen Bech3011026299
Bente Skov1410815300
Svend Lundgaard2510814301
Grete Skatka510752302
Ulrik Chr. Wentzel310730303
Jørgen Hattens2610719304
Arne Alexandersen1610685305
Jan Rømer710546306
Else Jensen (DFS)4410526307
Anette Jensen2210498308
William Stuart3010438309
Kirsten Bakman Andersen1710436310
Arne Augustesen1110384311
Angela Tara Byrholdt Hansen810264312
DDD-indtastere110252313
Poul Emil Bendtsen3110182314
Berit Guldmann Andersen1710118315
Jørgen Harring Kristensen1610074316
Inga Heckmann109935317
Birgitte Schiøler Kallehauge149913318
Susanne Andersen199911319
Jens Nyholm Christensen159843320
Laila Komstedt (DIS)79785321
Bodil Lange (DFS)539759322
Flemming Aasklint129674323
Vagn Beck Christensen129621324
Linda Schwartz Karlsen149614325
Grith Nørholk (DFS)99529326
Molly Larsen59528327
Jørn Kjøller99474328
Thorkild Søndergaard89464329
Vibeke Carøe49437330
Finn Larsen139420331
Jørgen Wismann19392332
Lene Fabritius79369333
Margit Madsen269289334
John Bils159221335
Knud Erik Hansen179220336
Erik Laursen (DIS)99085337
Grete Nielsen79076338
Kirsten Thomsen119075339
Albert Mohr Lolk69031340
Anne Grethe Kolstrup209030341
John Agnor Jensen148986342
Ellen Jensen238985343
Bjarne Jensen58951344
Finn Kristensen og Lone Rasmussen98862345
Bodil Aavad Jacobsen48826346
Helle Hjortø178794347
Manfred Thomsen48773348
Finn Frederiksen48745349
Jeppe Bregenov Pedersen58710350
Middelfart Byarkiv48659351
Erik Lauridsen178650352
Jens E. Caspersen158590353
Leif Juul118568354
Poul Hansen ORV158541355
Bente Jungdal78469356
Lone Andreasen18449357
Grethe Gudbergsen68443358
Axel Worm128335359
J. Wilhelm Rasmussen158322360
Hanne Bjørn148294361
AGGSH (Heinz Dose)118292362
Metty Isidor98257363
Viggo Poulsen108244364
Gert Christensen108209365
Pia Justesen88207366
Bent Poulsen178185367
Jørgen Kjer148148368
Ulla Hansen108080369
Charlotte Pedersen (DFS)338036370
Kirsten Maria Kroer Sørensen187942371
Evan Bach Agerbo137884372
Laila Irene Dencker27834373
Dorte Andersen177823374
Ole Hansen137784375
Jesper Vang Hansen77770376
Inge Kristensen367719377
Erik Laursen147692378
Käthe Birgitte Skaaning57667379
Inge Axelgaard117645380
Bjarne Krogh Hansen167626381
Egil Holm Nielsen97606382
Elsebeth Vitterup Hansen77529383
Ole Degn237475384
Tina Birthe Seibæk197440385
Steen Torben Jensen107360386
Aino Vibeke Kronsell47359387
Peder J. Hansen97324388
Ulla Andersson307297389
Herdis Kjølhede237251390
Rolf Georgi-Jensen87215391
Linda Lauridsen Haible117191392
Erik Hansen57154393
Tove Hansen117142394
Tage Bøgh Jensen47141395
Vibeke Stegmann107105396
Hans Hermann57030397
Britt Walbum187006398
Majbritt Jensen106982399
Anna York96971400
Inge-Lise Trampedach36968401
Tove Zadlo Karlsson (DFS)66956402
Kurt Hansen226936403
Mona Lisa Hansen36896404
Bente Reimer Larsen96883405
Ralph-Brian Vessel Hørberg296863406
Villy Andersen116771407
Poul E. Christiansen26750408
Heino Wessel Hansen76741409
Santina Hergott (DFS)346736410
Zitta Worm126716411
Helge Green66690412
Jørn Pedersen26675413
Inga Vinther156664414
Hanne Skovgaard66663415
Eva Laursen106581416
Karen Møller Nielsen96579417
Inger Lundholm76579418
Kurt Norsk56530419
Grete Agerlund Skatka106504420
Inger Pisarski86472421
Erik Ravn Nielsen76449422
Gribskov Arkiv186428423
Teddy Ole Andreassen (DFS)116424424
Ivan Dahl186407425
Bjørn Andersen Nexø46396426
Ove Pedersen46391427
Stine Nørgaard Andersen106379428
Karl Erik Kirkensgaard126368429
Poul Birk Rasmussen156360430
Bengt Bolinder (DFS)146345431
Per Dyhl136329432
Kristian Lauritsen (DFS)166326433
Sten Petersen146316434
Villy Danielsen136262435
Lisbeth Frandsen46258436
Karin Jørgensen126255437
Lone Birte Larsen (DIS)66251438
Ida Hansen (DFS)256237439
B. Gerhard Jensen56209440
Maya Rasmussen26187441
Mette Fløjborg66179442
Aase Møller Mikkelsen96179443
Hans-Ole Mørk156171444
Kurt Ottosson156126445
Kirsten Visby (DFS)216115446
Poul Erik Jørgensen (DIS)66082447
AGGSH (Wolfgang Hohenfeld)236072448
Mette Lausten156012449
AKVZ (Hans Stapelfeldt)36008450
Grethe Banggaard115990451
Britta Due35950452
Stevns Lokalhistoriske Arkiv75942453
Gerda Eleonora Jensen55933454
Holger Møllebjerg125918455
Jens Erik Starup95896456
Birthe Mylius Grønvold Kroman (DFS)185878457
Joan Solveig Byriel Christensen55867458
Erik Rasmussen25854459
Torben Aastrup45849460
Pia Anne-Lise Hoffmann Larsen115844461
Jette Olsen (DFS)205841462
Ove Kamper35837463
Louise Marie Rygaard145837464
Erik Grønvall (DFS)105802465
Jeanette Falk Jønch35801466
Jørgen Jørgensen165771467
Slægtshistorisk Forening Samsø45770468
Kirsten Sanders65764469
AKVZ (Peter Bake)35741470
Knud Aagaard95665471
Gitte Jeanette Hansen (DFS)25658472
Bjarne Møller65643473
Birgit Madsen35623474
Flemming Westervig55541475
Herman Boskov Hansen75538476
Birgit Friis Larsen105512477
Viggo Jensen135511478
Thomas Kortz45491479
Gurli Vibeke165489480
Bent Rehsø Madsen195467481
Hanne Lind65458482
Nelle Søndermand45444483
Otto Olsson165434484
Povl Erik Munk15393485
Inger Hjort Sørensen85375486
Helge Kjerside15351487
Svend Ove Edvardsen65349488
Gert Topp65331489
AGGSH (Jan Peter Andersen)85215490
Hanne Marie Rud85189491
Jette Jørgensen45182492
Inge Kristensen (DIS)65122493
Hanne og Ejgon Rasmussen65093494
Niels Olsen85078495
Kristen Kousgaard155076496
Ejnar Buhrkal75025497
Birthe V. Jørgensen124965498
Hans P. Christensen54882499
Kirsten Volden44837500
Elise Reil134823501
Alice Sachse134823502
Kirsten Marianne Nielsen24819503
Michael Maag44816504
AKVZ (Michael Kohlhaas)34811505
Vibeke Tolstrup34811506
Aase Fihl264786507
Mary Frølund Sørensen114779508
Grenaa Egnsarkiv104744509
Tine Merle Madsen54741510
Bente M. Grønbech Olsen64729511
Arne Christiansen134715512
Jan Espen Hansen104709513
Lene Flink Knudsen54698514
Dagmar Thorisdottir (DFS)94659515
Lone Rasmussen44642516
Kirsten Bilde74635517
Charlotte Hasforth94632518
Lisbeth Stybert24631519
Bente Olsen14619520
Preben Pedersen44608521
Tina Prytz-Madsen84604522
AGGSH (Jasmine Siemsen)134601523
Lis Mejlby (DIS)54599524
Arne Møhler84589525
Conny Jensen84550526
Sanne Borgstrøm Andersen64548527
AGGSH (Karin Pabst)124526528
Lene Nordstrøm44506529
Jonna Thybo Sørensen84500530
AKVZ (Helga P. Ankele)74484531
Ivar Peter Larsen24483532
Mogens Thygesen24459533
Ulla Aubro Christensen124452534
Ulla Lohmann Sørensen124452535
AKVZ (Daniel Jochims)74444536
Hanne Kirkegaard54442537
Ole Mou Andersen (DFS)44431538
AKVZ (Georg A. H. Wolf)54426539
Bo Lebech124419540
B. Sørensen104370541
Jytte Larsen104369542
Tove Marker14368543
Jytte Hammerich Fauerby94344544
Britta Merete Bjørn Grønbæk74332545
Knud Sørensen34324546
Poul Brodersen74323547
Niels Ole Dahl (DFS)54318548
Niels Winther Christensen64279549
Rene Didia Lønholdt54210550
Bent Østergaard Olsen164202551
Karin Joan Olesen (DFS)194187552
Harry Hansen64153553
Jette Rugård64144554
Karl Frost34069555
Nils Adam Aaby Wodschow44062556
Lis Myrup74061557
Tage Jensen84055558
Marianne Morsing (DIS)34025559
Hanne E. Grytner44024560
Andreas Asmussen24019561
Claus Jensen134014562
Elisabeth Sørensen54012563
Jesper Kaj Skov43995564
Ejner Stutemeyer443992565
Heino Rost-Nielsen53973566
AGGSH (Angela Ryll)93958567
Jørn Erik Pallesen73940568
Benny August Pedersen73924569
Margit Rannes (DIS)13914570
Annelise Kristiansen113900571
Connie Olsen63882572
Ellen Jensen73869573
Ute Sachau53855574
AGGSH (Joachim Lietz)153818575
Hans Chr. Eriksen153814576
Arbeits-Gruppe Genealogie Schleswig-Holstein63805577
Trille Helle Wachs63778578
Ulla Rose Larsen53772579
Lene Steffensen33766580
AGGSH (Gerhard Fischer)83719581
Margrethe Nielsen33718582
Ib Hansen103710583
Arne Sloth93706584
Rita Holm43700585
AGGSH (Reinhard Carstens)13671586
Henriette Høeg53661587
Kirsten Skov Jensen33612588
Frederik Daabeck33608589
Bende Njor (DSF)13554590
Frederik Olesen43544591
Mogens Jørgensen33519592
Karsten Bjerreskov53509593
Heidi Hyltoft Wiborg (DFS)33504594
Eding Jensen93493595
Poul D. C. Christensen43485596
Leif Lundahl43482597
Arvind Vrejlev73481598
Annette Kjærsgaard (DFS)283479599
Mette Marie Cathrine Weigel123472600
Svend Erik Warming83452601
Mona Irene Gertz33437602
Jeanni Jørgensen83435603
Karin Viborg Andersen53425604
AKVZ (Günter Uken)253420605
Eskild Martin Jeppesen33419606
Jytte Jørgensen33410607
Nanna Floor Clausen53397608
Birgit Mortensen93339609
Morten Eriksen33301610
Kirsten Andersen (DIS)23294611
Inge M. Olsen33290612
Oluf Enevoldsen53290613
Hanne Brogaard Jensen (DFS)83284614
Jørgen Engholm43268615
Dorte Wolsgaard23249616
Lisa Meta Erbs Jensen63248617
Odette Althoff33240618
Hanne Probst13232619
Bodil Rafaelsen103226620
Jørgen Larsen23193621
Annette Sloth Bøgelund63176622
John Bruun Jørgensen (DSF)33174623
Hans Nielsen13166624
Kristen Stagstrup43138625
Jan Nielsen (DFS)43136626
Merete Thrane23127627
Marie Bernard13126628
Lisbet Kinttof93118629
Kim N. Jensen43114630
Inge Leth-Nissen53112631
Lis Jensen23111632
Rita Jensigne Simonsen63109633
Flemming Olsen (DIS)43087634
Svend Pedersen93078635
Inge Margrethe Thykær Jensen63071636
Christine Louise Madsen53067637
Elsebeth Paikin33042638
Henning Kvist33041639
Ulla Bager Møller23034640
Inge Astrup (DFS)63034641
Anni Stuart43033642
Henning Sylvan53023643
Kirsten Christiansen103022644
John Vennervald23006645
Alice Wahlstrøm Andersen (DFS)53004646
Hanne B. Stegemüller13000647
Knud Amtoft32994648
Ilse Kirk52992649
Ruddi Søberg Elkjær32982650
Jan Hedegaard Skov102973651
Kjeld Kibsgaard42963652
Edith Boye Olesen32956653
Holger Waaben52945654
Lokalhistorisk Arkiv i Silkeborg22944655
Per Johansen52943656
Peter Bøjesen Jensen32913657
Manfred Jahn (AGGSH)12912658
Jytte Ravn Jensen22904659
Jørgen Brix62892660
AKVZ22892661
Sysser Sørensen Kristensen (DFS)102880662
Kirsten Marianne Nielsen (DIS)12861663
AKVZ (Wolfgang Boock)12858664
Karen-Marie Jørgensen12857665
Hanne Vinter Henriksen42841666
Niels Erik Simonsen52836667
Marianne Krogh42831668
Dorthe Skelbæk Jeppesen12830669
Henrik Frederiksen (DFS)42823670
Jens Carl Jensen32820671
Børge Johannes Jensen42809672
Jens Henrik Pedersen52808673
Steen Kristensen42808674
Lizzie Knoop42778675
Niels Aage Holmgaard52755676
Henrik Steen Larsen52749677
Christian Ringskou12747678
Hans Peter Kjær122744679
Mette Maltesen12741680
Bjarne Hagelquist22732681
Hans Andersen12729682
Lise Friis12726683
Anna-Lise Romvig Thomsen62721684
Peter Nielsen92715685
Karina Tybring Hansen42711686
Walther Kyllesbech12707687
Knud Wilke32689688
Anette Pedersen22685689
Kaj Sandholdt52683690
Gunnar Petersen82650691
Jørn Væring Larsen22649692
Kirsten Madsen (DFS)42645693
Sigvald Johannes Hansen22640694
Linda Hansen (DFS)112635695
Birte Wienecke42606696
Anni Lindvig72597697
Ingelise Løvenholt Nielsen12589698
Inge Nissen22583699
Torben Bredahl Nielsen (DIS)32565700
Niels Fredensborg Lund32563701
Niels Holger Jensen72560702
Hanne Elsebeth Götzsche42541703
Arne Sørensen (DIS)22511704
Merete Nielsen32507705
Inger Hartby12504706
Lokalhistorisk Forening for Skals og Omegn32499707
Preben Jessen (DIS)32483708
Lilian Marcussen52477709
Tove Nielsen62460710
Harriet Rasmussen42460711
Johann Wilhelm Rasmussen22452712
Hugo Østergaard Dynesen42446713
Hanne Vinter Henriksen32440714
Klavs Bressendorff Madsen32425715
Elo Jacobsen22419716
Connie Thorup Bay42406717
Mogens Fentum52391718
Finn Kristensen52389719
Leif Gustav Jørgensen42370720
Flemming Maiborg22369721
Erna Mikkelsen52360722
Susanne Buck (AGGSH)22351723
Inger Larsen-Ledet42302724
Michael Kristensen132287725
Birgit Øskov52282726
Jørgen Laustsen32279727
Inger Lise Frantzen72274728
Hans Jørgen Marker42268729
Ida Frederiksen82241730
John Pilgaard Hansen32230731
Kirsten Høltermand62226732
Signe Trolle62226733
Gunner Hansen (DFS)12223734
Helle Lindholm Hansen42215735
Christian Bendixen22197736
Bjarne Nielsen22197737
Jens Givskov22195738
Harald Wormstrup32192739
AGGSH (Michael Baumann)92190740
Jette Helene Børsting (DFS)92186741
Jens E. Christiansen22185742
Steffen Andersen42182743
Helle Enkelund (DFS)12177744
Svend Ivan Jørgensen42165745
Ulrich Normann Pedersen32140746
Bente Pedersen52120747
Inge Buhelt (DFS)152115748
Jan Vesti Andersen22108749
Bent Nielsen (DIS)22106750
Laila Valbjørn Johnsen122100751
Inge-Lise Erland52064752
Troels Jørgensen32062753
Marianne Bak Povlsen22045754
Mai-Brit Lauritsen12034755
Kaj Theodor Cedersted32024756
Anne-Marie Laier52020757
Billy Sørensen212019758
Kathrine Tobiasen32000759
Ulla Jacobsen22000760
Asta Knudsen41991761
Steen Møller Pedersen21983762
Dorthe Hansen (DFS)21979763
Thorben Lundsgaard41976764
Inge-Lise Madsen31973765
Karl Erik Hansen (DIS)11956766
Bente Jessen31950767
Karsten Jensen21949768
Tina Vilhelmsen31947769
Karen Thostrup41944770
Michael Eneriis21941771
Elsebeth Vienberg21938772
AGGSH (Jannsen)11937773
Grethe Banggaard Steffensen41931774
Kaj Ørhøj21923775
Michael Holtegaard51909776
Leon Sønderskov (DFS)11908777
Anni Søbygaard21894778
Gitte Pedersen (DIS)11885779
Henning Kiilerich11871780
Torben Føns11868781
Gitte Samsøe21867782
Bjørn Wangsøe71867783
Ruth Steenberg Rasmussen51859784
Birgit Gro Jensen51855785
Margit Kildevang Kristensen (DFS)21855786
AGGSH (Harry Schulz)81852787
Jørgen Petersen (DIS)11848788
Hans Erik Nielsen41842789
Allan Graugaard-Jensen (DIS)21824790
Erik Hejlsø51819791
AGGSH (Peter Andersen)21816792
Else Marie Rasmussen (DFS)61816793
Skanderborg Egnsarkiv11815794
Anne-Mette Jensen21805795
Alice Johansen31796796
Brita Pedersen11787797
Leo Mogensen11784798
Gunhild Dalgaard51782799
Anita Andersen41768800
Torben Christiansen31766801
Søren Brogaard21759802
Erik Pedersen51757803
Annegrete Tønners11750804
Inger Gorny Rasmussen31743805
Erik Torp Steffensen21739806
Helge Rickard Larsen11726807
Susan Damholt (DFS)41725808
Margit Bagger21721809
Stine Sønderby Larsen21707810
Jette Gregersen (DFS)11707811
Bent Erik Christiansen31704812
Arne Hahn81692813
Line Jørgensen41685814
Jørgen Johannes Lauridsen21683815
Anne Birgitte Kjærgaard Hansen31680816
Jette Johannesen21678817
Henning Merrild Nielsen11677818
Pernille Lysholdt Holm11661819
Knud Dreier41658820
Inger Marie Pedersen31648821
Anette Korsgaard Laursen71648822
Lis Emma Lind21646823
Camilla Thomsen41638824
Marc Møldrup Andersen31631825
Elisabeth Jakobsen11630826
Heidi Holm Rasmussen11623827
AGGSH (Siegfried Bahr)31615828
AGGSH (Richard Kolang)131607829
Grete Tvedegaard31607830
Bente Brodersen31606831
Asbjørn Romvig Thomsen41603832
Hedda Gottschalck21589833
Gerhard Deutschmann21588834
Anne Mette Lauridsen11575835
Karin Nissen11569836
Edith Lundgaard31563837
Grete Saxtorff31554838
Torben Bang Sørensen11551839
Jonna Norderud51550840
Arne Nielsen11547841
Poul Erik Pedersen31543842
Eigil Hougaard31536843
Torsten Kristensen11530844
Lis Thorshøj Borgaard21526845
Kaj Erik Jensen31523846
Michael Schneiders31523847
Ole Søgaard Berthou (DFS)31522848
Torben Nyvang31522849
Wilhelm Frederiksen31515850
Rikke Vindberg41484851
Jørgen Brokmose41484852
Randi Borne41484853
Rita Larsen11480854
Hans Peder Olesen31479855
AGGSH (R. Studt)71476856
Leif Jørgensen51473857
Birthe Hansen (DIS)21470858
Lillian Pløger11466859
Karina Wittrup11463860
Gunnar Hansen11450861
Finn Harsfort81448862
Tim Grejsen11447863
Kate Christensen11446864
Birgitte Boesen Qvist11443865
Hanne Jakobsen Brandenburg21440866
Peter Dörling11438867
Bent Nielsen11437868
Per Jonasen11431869
Hanne Elsebeth Gøtzsche41428870
Leif Jørgensen31428871
Bodil Sørensen (DFS)81420872
Ole Hjæresen31420873
Finn Jelstrup41419874
Lise Neumann21408875
Else Andersen (DFS)21406876
Grethe Ellinor Beuschau21401877
Susanne Overgård11398878
Flemming Fabricius21394879
Bruno Simonsen31387880
Trine Søttrup21380881
Søren Ladefoged41380882
Knud Dahl Thomsen11366883
Leif Færregaard Jensen91366884
Hansa Petersen11350885
Bent Aage Rasmussen21347886
Kai Arne Skall31338887
Lis Wendelboe Hansen21324888
Ove Eriksen (Munkebo Lokalarkiv)11316889
Tove Bente Rasmussen31312890
Mogens Skov Kristensen21308891
Lene From Nielsen (DFS)131300892
Betina Bak Hansen41299893
Axel Kjær Sørensen21295894
Flemming Isidor21288895
Laila Nielsen21288896
Mogens Lynge Madsen31273897
Tonni Boysen21268898
Jens Hjære Rasmussen21264899
Ole B. Andersen41262900
Astrid Detlefsen Kienitz11246901
Barløse-Sandager-Holevad41243902
Ann Pedersen (DFS)91239903
Kirsten Tatt (DIS)21238904
Kirsten Nielsen21237905
Jacob Hejmdal Gren21228906
Solveig Stroyer11225907
Erik Pedersen41219908
AGGSH (Hans Willi Godbersen)51215909
Johnny Hald Magnussen11211910
Lars Rynord21208911
Otto Ramm21207912
Randi Sanne Bro Grubbe21207913
Lone Ørmen11206914
Mette Bakman Sivertsen41205915
Margrethe Krog11200916
AGGSH (Ursula Müller)51190917
Palle Benthin31183918
Hans Egon Pedersen21179919
Alice Schack21174920
Liselotte Jørgensen21166921
Sofie Dahm Lous31159922
Bjarne Frandsen (DIS)21149923
Kirsten Graa Thomsen11148924
Niels Poulin Nielsen21146925
Christian Nielsen11145926
Steen Venbjerg61144927
Leif Mortensen (DFS)11143928
Bendt Spendrup Mathiasen11139929
Knud Vesth11134930
Birthe Andersen61130931
Christine Hallsson31130932
Poul-Erik Pedersen31129933
Carl-Johan Bavnhøj Madsen21125934
Lars Gotfred-Rasmussen41124935
Linda Nielsen31119936
Erik Frydendal21110937
Bent Christian Larsen11102938
Knud Haaning Andersen (DFS)51096939
Claus-Ulrich Strüben71096940
Harriet Hansen11089941
Hans Christian Andersen41088942
Steen Bilde-Christensen (DIS)11079943
Ann Ritter Pedersen (DIS)31075944
Lars Erik Bryld11073945
Frank Andersen21072946
Erna og Orla Iver Madsen31071947
Else Nexø11064948
Annette Engelbrecht Berthelsen (DFS)11064949
Flemming Andersen (DIS)11062950
Peter Kj. Hansen21059951
Ulrik Liberoth41054952
Grete Talbro21052953
Peter Wodskou21044954
Anne-Marie Thomsen21039955
Pia Larsson21037956
Hans Jessen41034957
AKVZ (Barbara Bell)21027958
Lise Kristiansen21025959
Henrik Friberg Sørensen31019960
Pia Hofmann Sørensen (DFS)21018961
Karen Jørgensen21012962
Leif Thor Olsen41010963
Johan Alexander Harttung11003964
Bent Johannisson6997965
Dan Richardt1978966
Værløse Lokalhistoriske Arkiv1978967
Jørgen Brøndum2978968
John Rasmussen1975969
Thomas Jørgensen1967970
Kristina Devantier1965971
Henny Lauritsen1951972
Poul Agerbæk5951973
Birte Underlin Wangsøe2944974
Bent Nielsen (DFS)5941975
Benny Andersen2939976
Ole H. Jensen1924977
Mogens Lolle Laursen1923978
Tove Jensen2921979
Spøttrup Lokalhistoriske Arkiv5913980
Jens Friis2909981
Flemming Willum Petersen1905982
Bodil Else Kristine Petersen4905983
Einer Thygesen2900984
Lokalhistorisk Forening for Romdrup-Klarup2900985
Torben Lund1899986
Ole Frederiksen3898987
Svend Jensen2893988
Georg Brandt Christensen1890989
Bente og Poul Brodersen3889990
Karina Rune Jensen (DFS)2887991
Søren Jensen6882992
Vagn Sørensen1878993
Per Ekberg2878994
Elin von Linstow2878995
Pia Madsen2873996
Jan Klitgaard3871997
Nakita Mikaela Pisarski2870998
Hans Peter Kjær3868999
Per Helge Nissen18651000
Niels Lambertsen48631001
Susanne Vestergaard18621002
Niels L. Nielsen18601003
Werner Nielsen Wittekind28491004
Sanne Thomsen (DIS)28481005
Joan Iserhorst18451006
Nick Svendsen28451007
Ole Jensen Grau38451008
Jacqueline Wedel38451009
AGGSH (Hans-Werner Selken)18441010
Birthe Frosted18431011
Anne B. Philipsen (DFS)18401012
Ole Dahl18381013
Morten Hammer18351014
Ib Bobjerg Nielsen18341015
Jane Søndergaard (DFS)48331016
Lise Lotte Tidemann Thomsen18331017
Ulla Mortensen18321018
John Honoré18311019
Dan Nielsen18271020
Børge Noer18191021
Frede Frandsen28181022
Karin Kjær Iversen58171023
Erik Mortensen18151024
Britta Matthiasen18111025
Steen Erik Mortensen18111026
Thomas Munck18111027
Elsebeth Haunsø18101028
Randi Løsekraut28011029
Jørgen Christensen67981030
Elin Persson17911031
Janne Jacobsen17881032
Anne Lise Kirk Jensen27851033
Finn Hald17821034
Conni Pedersen27811035
Jørgen Kristensen37741036
Katja Hansen17721037
Annette Samuelsen17691038
Jørn Nordahn Frederiksen (DFS)17671039
Flemming W. Jensen (DFS)37641040
Else Christensen27561041
Ole Malchau17511042
Poul Broe17491043
Lone S. Østergaard17481044
Alice Kruse17471045
Mikael Jensen17461046
AKVZ (Martina Janssen)17421047
Flemming Ørnbøll27411048
Jette Sønderbek27391049
Linda Frederiksen (DFS)27331050
Poul Lynge Johansen27301051
Hans Peter Poulsen17261052
Tina Frausing Borch17251053
Nanna Lind17241054
Eva Ervø37161055
Svend Tingleff27121056
Bent Christensen16971057
Gitte Kristensen (DFS)56971058
Emil Stubbe26861059
Ole Steensen16811060
Jytte Kirstein Simonsen (DFS)16811061
Lars Hansen16751062
Dorte Hedegaard Pedersen36741063
Susanne Doering Jensen26741064
Dimitri Hardorff (DFS)26651065
Morten Bøge Sørensen16561066
Ib Noe (DIS)16501067
Ellen Povlsen26501068
Ole Skytte Fredsgaard26481069
Linda Lauridsen (DFS)16441070
Sonja Ramsøe Hansen16441071
Birthe Mogensen16431072
Leif Bigler16381073
Marianne Nicolaysen (DFS)26371074
Lene Rüsz26271075
Rita Holm16201076
Pia Smedehus Jensen46171077
Bo Lytzen26161078
Laila Tognarelli Hansen16151079
Hanne Gøtzsche26151080
Susanne Beate Foged Mortensen16151081
Mie Nielsen (DIS)26141082
Per Svendsen16101083
Ernst Pless Holst26091084
Kurt Cronberg Ipsen16061085
John Bach Thygesen16011086
Laust Kristensen25971087
Øjvind Hede35921088
AGGSH (Leif Glanert)35871089
Millie Nymark Lønneke15851090
Preben Lund (DIS)15811091
Niels Erik Antonsen15761092
Tue Toft15741093
Torben Bundgaard15691094
AKVZ (Bernd Peter Päffgen)15651095
Myrtel Rasmussen15581096
Anne-Lise Bjerregaard15581097
Arno Guzek15571098
John From-Poulsen15551099
Helle Elisabeth Kristjansen35491100
Pia Laulund35491101
Hugh Bartley Watkins15431102
Søren Møller15361103
Susan Glue45331104
Michael Lund15331105
Methea Christine Hedegaard15281106
Erling Kildal15241107
Povl O. Nielsen15211108
AKVZ (Peter Wilde)15201109
Jørgen Greve15191110
Kirsten Woldiderich15171111
Claus Hein-Nielsen15161112
Charlotte Celinder Friis -Dastrup15141113
Bendt Johansen15111114
Bent Hansen15091115
Mads Andersen25061116
Rigmor Frandsen15051117
Skive Byhistoriske Arkiv35031118
Jes Lauritsen74991119
AKVZ (Marianne Mangels)14981120
Børge Stoltenberg Heidemann14981121
Leif Hede14971122
Linda Bak Hansen (DIS)14951123
AGGSH(Carsten Wittern)34921124
Erik Marinus Jensen14901125
Leif Johansen14881126
Svend Erik Sørensen14881127
Lise Vøhtz14771128
Tove Marquardsen24761129
Inga Ladefoged14751130
Birgit Jørgensen14741131
Bente Lyngdahl Olsen24711132
Hans Chr. Hansen14691133
Ingelise Hansen14591134
Angela Ryll14541135
Niels Aage Andersen14541136
Steen Erik Rasmussen14491137
Peter Bach14471138
Arne Hansen24441139
Karl Erik Nielsen14421140
Henrik Delorang van Dyk14421141
Bodil Møller14401142
AGGSH (Andrea Herrmann)14401143
Bodil Grove Christensen14371144
Aksel Jensen14361145
Joyce Cupit14341146
Knud Erik Høgh14321147
Jørgen Rotaus14321148
Christine Josiasen14321149
Bente Jensen24281150
Mette Ida Marie Pihler24191151
Hanne Arent14171152
Gitte Jonassen14161153
Susanne Riis (DFS)34121154
Fritz Gundgaard Knudsen14111155
Anne Holtze Rosendal14111156
Jørgen Aaquist Nielsen34061157
Ernst Jørgensen14041158
Birgit Pogan14041159
Kurt Werner Demuth-Iversen14041160
Jens Villadsen14021161
Erik Mollerup24001162
Bo Nordmann Amdi13981163
Niels Gjermandsen13911164
Louise Hammer Andersen13841165
Boris Reimann13811166
Ewan Pedersen13761167
Inger Persson13751168
Christen Lehmann Ebbesen13741169
Ole Haagensen23711170
Åse Eriksen13711171
Erna Østerberg13711172
Vagn Rath Hansen13711173
Winnie Juel Mikkelsen23701174
Merete Holst Mærsk13671175
Flemming Topsøe-Jensen23651176
Bent Jacobsen13591177
Svend Åge Brun Hansen13551178
Else Outze13541179
Leif Nielsen13411180
Bente Henriksen13361181
Jeannie Kristensen23301182
Lone Karlson13271183
Johannes Seifert13171184
Karen Greve Straarup13171185
Lene Berg Christiansen43131186
Conni Green (DIS)13121187
Pelle Egeberg Persson13081188
Lisbeth Garbrecht Larsson13071189
Svend Larsen13051190
Gert Vestergaard Jensen42941191
Lene Posselt12941192
Henning Olaf Clausen (DFS)12881193
O. Feiberg12861194
Ester Nørrelykke12851195
AGGSH (Karin Offen)12841196
AGGSH (Hans Peter Voss)22841197
Bente Pedersen (DFS)172831198
Jens Peter Hansen12801199
Karenmargrete Dencker22801200
Ib Egebjerg Nielsen12771201
Peter Kudsk12731202
Torben Nyhuus12711203
Elisabeth Strandbygaard12671204
Mai-Britt Edvart Nielsen (DFS)22601205
Morten H. Nielsen (DIS)52591206
Maja Hjorth Jensen12581207
Svend Olaf Thorn12561208
Knud Børge Jørgensen12551209
Karen Christiane Hansen12401210
Jan Otkjær22341211
Hanne Elly Petersen (DIS)12291212
Jane Wolff Bengtsen12291213
Lene Dræby Kottal32231214
Erik Hougaard Madsen12211215
Erik Feldborg Strack12131216
AGGSH (Uwe Schärff)12111217
Pernille Kanto (DFS)22071218
Louise Juel Broch12001219
Britta Hansen11991220
Adam Jon Kronegh (SA-IB)11951221
Bent Rønnefelt11941222
Lis Hindrichsen31881223
Kirsten Knudsen11841224
Liselotte Jensen11811225
Liselotte Larsen11631226
Århus Kommunes Biblioteker11631227
Leif Bjørkskov11621228
Karl-Erik Jensen11611229
Bjørn Vind11561230
Selma Mouritsen11511231
AKVZ (Angela Nack)11501232
Ute Boock (AGGSH)11481233
Bettina Bendix Andresen (DFS)41281234
Iben Raj Petersen21261235
Lone Kuhrt Valery (DSF)41201236
Christina Post11111237
AGGSH (Nicola Thieke)11061238
Erik Sigvardt Jensen4901239
Pia Petersen (DFS)7871240
Thomas Villum Jakobsen1831241
Erik Laursen1781242
Steen Rønnow (DIS)1761243
Anne-Lise Kræmmer1751244
AKVZ (John Bornholdt)1741245
AKVZ (Gudrun Lundbech)1661246
Christina Jacobsen (DFS)1611247
Dan Nicolaysen (DFS)1511248
Tina Elisabeth Nielsen (DFS)1461249
Helle Thor Hirschmann1261250
Henrik Johansen (DIS)4241251
Hans Jørgen Marker1201252
Susanne Andersen (DFS)1171253
Ann-Marie Larsen1111254
Ina Hoffmann Hansen (DFS)171255
Gregers Hvidkjær151256
Poul Wachmann251257
Mia Mørch (DFS)131258
Eva V. Ersbøll (DIS)131259

KB = Kirkebog, KLTB = Kollektbog, MATR = Matrikel, MT = Matrikel, OE = Oeders Eftr., SKMT = Skattemandtal, TP = Tyendeprotokol

Revideret 4/10-2018 af br@sa.dk   Se udviklingen af kirkebogsindtastninger