KIP projektet





 

Donorhitliste samlet oversigt 21/9-2017

navnAntal materialerAntal personer
Lotte Brændegaard Hvid124010443761
Ena Eiberg7588082152
Helge Lago Bay11237948453
Hans Nielsen6645151824
Benthe Anthony7014241305
Keld A. Nielsen6123190696
H. Due-Hansen4353124597
Elin Køhl Larsen2523109548
Poul F. Andersen3402816409
Kurt Kermit Nielsen59527952410
Michael Niby34726265111
Else Søndergaard Larsen37325480512
Else Mikkelsen24624787313
Randi Sørensen15224273514
Keld Leo Jensen38224068515
Lis Birgit Jensen19923062516
Hans Erik Luther24816922317
Finn Folkmann51516709718
Gerda Svane3915788919
Keld Jensen9315157620
Verner Møller Jensen 10815099821
Bjarne Nielsen19814649322
Agnes Sitkeine Szira9313393623
Hans Martin Laustsen32113058224
Sofie Petersen14112428725
Lars Jørgen Helbo18712118126
Svend-Erik Christiansen12611940027
Johannes Witt9911664928
John Frøslev14411576029
Minna Mortensen9611558930
Ann Stahnke12311503231
Kirsten og Paul Knudsen19910734732
Arne Julin2010457033
Sven Arne Jensen7710282334
Tonny Fievé Pedersen1179713035
Jette Laustsen1889516736
Christen Langelund1708869237
Helga Fabricius Thomsen958826938
Bente Henriksen1838756939
Flemming Thygesen1028713740
Birthe Kongsbak1688706541
Brian Petersen1798647442
Lisa Sonesson1048509843
Ove Kühn1178349844
Karen Margrethe Schmidt1038347645
Jørgen O. Hyldvang918153746
Karl Nielsen387990147
Arne Hansen1017878348
Karen Lis Andersen967455949
Erik Petersen837259750
Bent Ødegaard957052951
Kaj Aage Brandt1967003952
Gunnar Nielsen1036981453
Jenny Rasmussen926933354
Claus Christiansen1416931055
Martin Henriksen626809356
Kirsten Knudsen1116782257
Lisbeth Jakobsen666782058
Jonna Elise Arnholtz Lerby2286764559
Ole Düring796618160
Anne-Lise Brinkhard776597661
Birthe Jensen266514162
Søren Baumgarten926393963
Flemming Svendsen456389064
Flemming Victor Andersen (DFS)1176319765
Uwe Jacobsen456290566
Bente Kristine Nørgaard476125467
Hans Christian Johansen736114668
Jens Karl Rasmussen846045369
Jytte Skaaning225955070
Vinderup Egnshistoriske Arkiv735929471
Henning Christensen725768372
Erik G. Andresen875749673
Erik Helmer Nielsen355748274
Vivi Severin Mortensen345663675
Niels Rasmussen425603076
Mogens Marcussen605587277
Annelise Christensen425312278
Lindy Kirkensgaard Kær1535277179
Niels Schjeldahl1095276080
Henry Ammitzbøll1035019181
Maibrit Baden1144981682
Erling Fagerberg834980783
Kristen Nygaard914929384
Camille og Niels L. Nielsen714802185
Ingvard Langelund714698386
Søren Jensen314693987
Morten Ingemann694586088
Jill Munnecke484579689
Ole Søndergaard274556190
Leif Dehnits1114413391
Dr. Rolf Gehrmann74405692
Mogens Bruus Michaelsen414374293
John Gregers Hvidkjær4284363594
Hans Henrik Koch944283395
Ejvind Vestergaard644282596
Vivi Fæster704224597
Mogens Lindegaard484195898
Hans Juul-Larsen674195599
Henrik Andresen6641692100
Fredi Paludan Bentsen7441595101
Svend Jørgen Nielsen (DIS)4941361102
Lillian Holm Nielsen3941126103
Vivian Pagel Larsen2140969104
Henrik Bahne4640702105
Henning Bech Johansen3240399106
Slægtshistoriske forening, Odense140271107
John Kaltoft7240132108
Eric Lolk Christensen2939929109
Kirsten Jørgensen4239825110
Kaj Schmidt1839384111
Herdis Holst4339084112
Sven Sjørslev6338724113
Peter Kristiansen2538169114
Kaj Ahlburg5137791115
Eigil Nicolaysen8337316116
Niels Bierring Lauritsen7036476117
James Norvall4036282118
Vivi Frederiksen1835368119
Tommy Rasmussen4835229120
Inge Lise Vohnsen Sørensen2935055121
Kaja Vigtoft5735025122
Karen Grethe Hansen3535000123
Inge Lind5634997124
Jørgen B. Damgaard1934619125
Lise Raalund3034523126
Erik Hansen4134298127
Inger Buchard2433127128
Erling Axelgaard2832828129
Knud Spangsø3332106130
AGGSH (Carsten Dahm)7531457131
Ruben Højmark3031228132
Lennart Fensmark Frederiksen4131207133
Emil M. Stautz2630948134
Paul Knudsen7030698135
Jens Arne Leismann1230172136
Odense Stadsarkiv3030129137
Ole Svensson3329989138
John Sander Dhiin3929914139
Knud Valdemar Søgaard8429333140
Poul Erik Sørensen6229227141
Inger Margrethe Bjerregaard4529058142
Gert Holger Bredahl Jensen2429009143
Rikke Fjordbak Ravn6828504144
Lars Svane1727878145
Steffen Kejlberg2127865146
Tonni Leif Jørgensen5727848147
Lene Thomsen (DFS)6427665148
Rolf Jensen5527494149
Carsten Petersen2427390150
Anette Skoú Gulbæk6927372151
Benny Skou Mortensen3127106152
Aase B. Jensen3027096153
Kate Stormly (DFS)12127057154
Kjeld Jakobsen4727025155
Holger Helbo5926973156
AGGSH (Resi Rudat)9626638157
Karen og Ole Jørgensen3526536158
Steen Mygind5326501159
Flemming Kristiansen2726322160
Lilian Rubini Svane3726001161
Ingrid Fredelund Krogh1825996162
Ejvind Rasmussen4525608163
Ejner Johansen2325430164
Peter Thomsen4925429165
Heidi Lund5125169166
Jette Sørensen (DIS)3325099167
Edith Stougaard3825098168
Thomas Pedersen4925007169
Ib og Britt Walbum4024973170
Lone Frost4824763171
Finn Løgager2823844172
Ane Margrethe Willi Østerberg3323726173
Børge Laulund4223009174
Anne-Marie Kehlet Olsen3022374175
Anita Lindberg1922099176
Lene Søby (DFS)9522070177
Ebba Frederiksen4921891178
Charles Glenn Petersen4621837179
Hanne Pedersen2421690180
Laila Baumann Rolsted Jensen (DIS)12421586181
Randi Overgaard821540182
Estrid Wilhelms3020900183
Vagn Mørkeberg Christiansen2420793184
Inger Hovkjær Nielsen (DFS)10120773185
Preben Mørch2920380186
Rigmor Henriksen3020325187
Udo Niebuhr2420161188
Rita Iversen4320142189
Lis Isgaard Gregersen3320116190
Svend Haakon Jensen5220073191
Knud Lorentzen1320031192
Maj-Britt Agerbæk Sørensen2919680193
Niels Henry Jensen4719622194
Erik Krogsgaard2419581195
Inger Munk4619504196
Helle Foss819487197
Anna Birthe Mortensen3319437198
Finn Højmark-Jensen3819357199
Jytte Davidsen3119340200
Elisabeth Elsborg2419075201
Pia Sørensen5619024202
Aksel Hansen2818890203
Aage Clausen2118825204
Helge Skovgaard Hansen3518651205
Jørgen Rasmussen1818298206
Winnie Rechenback Nielsen1418236207
Gert Roesen5017975208
Georg Simon1517903209
Pia Jakobsen2817649210
Aase Brauer2917521211
Kristian Lauritsen1617288212
Torben Steen Rosenberg7317180213
Hans Evald Sigvardsen6916910214
Inga Pedersen2316879215
Annette Pedersen3016840216
Hans H. Worsøe2916771217
Kaj Henriksen3616687218
Anders B. Christophersen3616684219
Holger Busch Nielsen1916586220
Jørgen Thrier Mortensen3716508221
Ellen Rasmussen2416423222
Lise Marie Sørensen6116415223
AKVZ (Dorothea Klahn)2816296224
Kirsten Frandsen816261225
Erling Jensen2716246226
Henning Jørgensen6616237227
Bent Juhl Christensen4516119228
Jens Thuesen2016109229
Jens V. Olsen4315920230
Kurt Heinsøe115579231
Johannes Gram2615526232
Harry C. Lund2415498233
Bent Rønnenfelt2815210234
Børge Kronborg1315166235
Vagn Lihn Kristensen1515064236
Steen Helles914794237
Børge Askholm2914785238
Rita Mogensen3514744239
Svend Erik Kruhöffer1614708240
Hans Christian Elberg1914545241
Jeannie Bengtsson1514387242
Marie Lilleris Nielsen3514370243
Elisabeth Sofie Dahl1614346244
Jørgen Bue Lond2614345245
Anders Ditlev Sørensen1014307246
Lissi Carlsen1214279247
Line Thorngaard1614231248
Klaus Hansen1513963249
Arne Navne2113952250
Hans Ressel1813754251
Niels Aage Christian Nørgaard1013723252
Robert Kjær1613583253
Ole Nørskov Nielsen413251254
Horst Ritterbusch1513219255
Heini Madsen7813172256
Gitte Høgh Greisik1813076257
Jørgen S. Andersen1712987258
Leif Jensen2912943259
Tom Smidth1612914260
Karin Hedegaard612783261
Ib Normann Borum1312782262
Finn Sachse Poulsen112671263
Niels Haunsø1012567264
Ingelise Poulsen (DIS)5912553265
Peter Ramskov Andersen1512551266
Poul Erik Steffansen3612470267
Bent Wind1112449268
Leif Elmose1212289269
Ole Lundsgaard1612204270
Henny Lauridsen1812072271
Henrik Nielsen1112065272
Jørgen Thue Pedersen2011945273
Susanne Hansen611938274
Erik Møller Svendsen1711860275
Lone Bornefelt1011828276
Magnus Pedersen1611827277
Inge Mardal (DFS)3911722278
Aase Bomholdt1311491279
Kirsten Bjørneboe2011334280
Inger Kirkensgaard2211306281
AGGSH (Ute Boock)1911252282
Arne Rolf4811206283
Hans Otto Boysen611204284
Flemming Næsland311194285
Karen Birgit Reib1211166286
Arne Feldborg1811142287
Janne Søndergaard (DFS)3411128288
Marianne Rytter (DIS)1511098289
John Iversen Bech3011026290
Karl Pedersen4510918291
Svend Lundgaard2510814292
Mogens Lorentzen Jensen1510782293
Grete Skatka510752294
Ulrik Chr. Wentzel310730295
Jørgen Hattens2610719296
Arne Alexandersen1610685297
Jan Rømer710546298
Anette Jensen2210498299
William Stuart3010438300
Kirsten Bakman Andersen1710436301
Arne Augustesen1110384302
Angela Tara Byrholdt Hansen810264303
Poul Emil Bendtsen3110181304
Berit Guldmann Andersen1710118305
Inga Heckmann109935306
Birgitte Schiøler Kallehauge149913307
Elisabeth Marklund Mogensen119852308
Jens Nyholm Christensen159843309
Laila Komstedt (DIS)79784310
Bodil Lange (DFS)539759311
Flemming Aasklint129674312
Linda Schwartz Karlsen149614313
Grith Nørholk (DFS)99529314
Jørn Kjøller99474315
Thorkild Søndergaard89464316
Vibeke Carøe49437317
Finn Larsen139420318
Jørgen Wismann19392319
Lene Fabritius79369320
Molly Larsen49340321
Jørgen Harring Kristensen159280322
John Bils159221323
Knud Erik Hansen179220324
Erik Laursen (DIS)99085325
Grete Nielsen79076326
Kirsten Thomsen119075327
Kenneth Vejgaard Jørgensen119049328
Albert Mohr Lolk69031329
Anne Grethe Kolstrup209030330
John Agnor Jensen148986331
Ellen Jensen238985332
Bjarne Jensen58951333
Jens Rasmussen98951334
Finn Kristensen og Lone Rasmussen98862335
Helle Hjortø178794336
Manfred Thomsen48773337
Jeppe Bregenov Pedersen58710338
Middelfart Byarkiv48659339
Erik Lauridsen178650340
Jens E. Caspersen158590341
Leif Juul118568342
Poul Hansen ORV158541343
Bente Jungdal78469344
Lone Andreasen18448345
Grethe Gudbergsen68443346
Axel Worm128335347
Finn Frederiksen48324348
J. Wilhelm Rasmussen158322349
Hanne Bjørn148294350
AGGSH (Heinz Dose)118292351
Metty Isidor98257352
Viggo Poulsen108244353
Gert Christensen108209354
Pia Justesen88207355
Bent Poulsen178185356
Jørgen Kjer148148357
Ulla Hansen108080358
Kirsten Maria Kroer Sørensen187942359
Evan Bach Agerbo137884360
Laila Irene Dencker27834361
Dorte Andersen177823362
Ole Hansen137784363
Jesper Vang Hansen77770364
Erik Laursen147692365
Käthe Birgitte Skaaning57667366
Inge Axelgaard117645367
Bjarne Krogh Hansen167626368
Egil Holm Nielsen97606369
Elsebeth Vitterup Hansen77529370
Ole Degn237475371
Tina Birthe Seibæk197440372
Steen Torben Jensen107360373
Aino Vibeke Kronsell47359374
Peder J. Hansen97324375
Ulla Andersson307297376
Herdis Kjølhede237251377
Rolf Georgi-Jensen87215378
Linda Lauridsen Haible117191379
Erik Hansen57154380
Tove Hansen117142381
Tage Bøgh Jensen47141382
Vibeke Stegmann107105383
Hans Hermann57030384
Britt Walbum187006385
Majbritt Jensen106982386
Anna York96971387
Inge-Lise Trampedach36968388
Tove Zadlo Karlsson (DFS)66956389
Kurt Hansen226936390
Inge Laustsen216931391
Mona Lisa Hansen36896392
Bente Reimer Larsen96883393
Ralph-Brian Vessel Hørberg296863394
Villy Andersen116771395
Poul E. Christiansen26750396
Heino Wessel Hansen76741397
Zitta Worm126716398
Helge Green66690399
Jørn Pedersen26675400
Inga Vinther156664401
Hanne Skovgaard66663402
Bodil Aavad Jacobsen36635403
Inger Lundholm76579404
Karen Møller Nielsen96579405
Anne-Mette Hvidbjerg (DFS)116544406
Kurt Norsk56530407
Grete Agerlund Skatka106504408
Inger Pisarski86472409
Erik Ravn Nielsen76449410
Gribskov Arkiv186428411
Ivan Dahl186407412
Bjørn Andersen Nexø46396413
Stine Nørgaard Andersen106379414
Karl Erik Kirkensgaard126368415
Poul Birk Rasmussen156360416
Bengt Bolinder (DFS)146345417
Per Dyhl136329418
Sten Petersen146316419
Villy Danielsen136262420
Lisbeth Frandsen46258421
Karin Jørgensen126255422
Lone Birte Larsen (DIS)66251423
Teddy Ole Andreassen (DFS)96231424
B. Gerhard Jensen56209425
Maya Rasmussen26187426
Mette Fløjborg66179427
Aase Møller Mikkelsen96179428
Hans-Ole Mørk156171429
Kurt Ottosson156126430
Poul Erik Jørgensen (DIS)66082431
AGGSH (Wolfgang Hohenfeld)236072432
Eva Laursen96015433
Mette Lausten156012434
AKVZ (Hans Stapelfeldt)36008435
Grethe Banggaard115990436
Margit Madsen205977437
Britta Due35950438
Stevns Lokalhistoriske Arkiv75942439
Gerda Eleonora Jensen55933440
Holger Møllebjerg125918441
Jens Erik Starup95896442
Vagn Beck Christensen75879443
Joan Solveig Byriel Christensen55867444
Birthe Mylius Grønvold Kroman (DFS)165866445
Erik Rasmussen25854446
Torben Aastrup45849447
Pia Anne-Lise Hoffmann Larsen115844448
Jette Olsen (DFS)205841449
Ove Kamper35837450
Louise Marie Rygaard145837451
Erik Grønvall (DFS)105802452
Jeanette Falk Jønch35801453
Jørgen Jørgensen165771454
Slægtshistorisk Forening Samsø45770455
AKVZ (Peter Bake)35741456
Ida Hansen (DFS)205719457
Knud Aagaard95665458
Gitte Jeanette Hansen (DFS)335658459
Bjarne Møller65643460
Ove Pedersen45641461
Birgit Madsen35623462
Kirsten Sanders55588463
Flemming Westervig55541464
Herman Boskov Hansen75530465
Birgit Friis Larsen105512466
Santina Hergott (DFS)335511467
Viggo Jensen135511468
Thomas Kortz45491469
Gurli Vibeke165489470
Bent Rehsø Madsen195467471
Hanne Lind65458472
Otto Olsson165434473
Povl Erik Munk15393474
Inger Hjort Sørensen85375475
Helge Kjerside15351476
Svend Ove Edvardsen65349477
Gert Topp65331478
AGGSH (Jan Peter Andersen)85215479
Hanne Marie Rud85189480
Jette Jørgensen45182481
Inge Kristensen (DIS)65122482
Hanne og Ejgon Rasmussen65093483
Niels Olsen85078484
Kristen Kousgaard155076485
Ejnar Buhrkal75025486
Birthe V. Jørgensen124965487
Ny Sortenstiern Steensen (DFS)334959488
Hans P. Christensen54882489
Kirsten Volden44837490
Elise Reil134823491
Alice Sachse134823492
Michael Maag44816493
AKVZ (Michael Kohlhaas)34811494
Vibeke Tolstrup34811495
Mary Frølund Sørensen114779496
Grenaa Egnsarkiv104744497
Bente M. Grønbech Olsen64729498
Arne Christiansen134715499
Jan Espen Hansen104709500
Lene Flink Knudsen54698501
Lone Rasmussen44642502
Kirsten Bilde74635503
Charlotte Hasforth94632504
Lisbeth Stybert24631505
Bente Olsen14619506
Preben Pedersen44608507
Tina Prytz-Madsen84604508
AGGSH (Jasmine Siemsen)134601509
Lis Mejlby (DIS)54599510
Arne Møhler84589511
Conny Jensen84550512
Sanne Borgstrøm Andersen64548513
AGGSH (Karin Pabst)124526514
Lene Nordstrøm44506515
AKVZ (Helga P. Ankele)74484516
Ivar Peter Larsen24483517
Mogens Thygesen24459518
Ulla Aubro Christensen124452519
Ulla Lohmann Sørensen124452520
AKVZ (Daniel Jochims)74444521
Hanne Kirkegaard54442522
Ole Mou Andersen (DFS)44431523
AKVZ (Georg A. H. Wolf)54426524
Bo Lebech124419525
B. Sørensen104370526
Tove Marker14368527
Jytte Hammerich Fauerby94344528
Britta Merete Bjørn Grønbæk74332529
Knud Sørensen34324530
Poul Brodersen74323531
Niels Ole Dahl (DFS)54318532
Niels Winther Christensen64279533
Susanne Andersen124251534
Charlotte Pedersen (DFS)204245535
Rene Didia Lønholdt54210536
Bent Østergaard Olsen164202537
Inge Kristensen154192538
Else Jensen (DFS)224180539
Harry Hansen64153540
Jette Rugård64144541
Jytte Larsen94128542
Karl Frost34069543
Kristian Lauritsen (DFS)154068544
Nils Adam Aaby Wodschow44062545
Lis Myrup74061546
Tage Jensen84055547
Hanne E. Grytner44024548
Andreas Asmussen24019549
Claus Jensen134014550
Elisabeth Sørensen54012551
Jesper Kaj Skov43995552
Heino Rost-Nielsen53973553
Ejner Stutemeyer433972554
AGGSH (Angela Ryll)93958555
Jørn Erik Pallesen73940556
Benny August Pedersen73924557
Margit Rannes (DIS)13914558
Annelise Kristiansen113900559
Dagmar Thorisdottir (DFS)83893560
Connie Olsen63882561
Ellen Jensen73869562
Ute Sachau53855563
AGGSH (Joachim Lietz)153818564
Hans Chr. Eriksen153814565
Arbeits-Gruppe Genealogie Schleswig-Holstein63805566
Trille Helle Wachs63778567
Ulla Rose Larsen53772568
Lene Steffensen33766569
AGGSH (Gerhard Fischer)83719570
Margrethe Nielsen33718571
Ib Hansen103710572
Arne Sloth93706573
Rita Holm43700574
AGGSH (Reinhard Carstens)13671575
Henriette Høeg53661576
Kirsten Skov Jensen33612577
Frederik Daabeck33608578
Tine Merle Madsen43556579
Frederik Olesen43544580
Mogens Jørgensen33519581
Karsten Bjerreskov53509582
Eding Jensen93493583
Poul D. C. Christensen43485584
Leif Lundahl43482585
Arvind Vrejlev73481586
Annette Kjærsgaard (DFS)283479587
Mette Marie Cathrine Weigel123472588
Svend Erik Warming83452589
Mona Irene Gertz33437590
Jeanni Jørgensen83435591
Karin Viborg Andersen53425592
AKVZ (Günter Uken)253420593
Eskild Martin Jeppesen33419594
Jytte Jørgensen33410595
Lisbet Kinttof93339596
Birgit Mortensen93339597
Morten Eriksen33301598
Kirsten Andersen (DIS)23294599
Oluf Enevoldsen53290600
Inge M. Olsen33290601
Hanne Brogaard Jensen (DFS)83284602
Jørgen Engholm43268603
Dorte Wolsgaard23249604
Lisa Meta Erbs Jensen63248605
Odette Althoff33240606
Hanne Probst13232607
Bodil Rafaelsen103226608
Annette Sloth Bøgelund63176609
John Bruun Jørgensen (DSF)33174610
Hans Nielsen13166611
Jan Nielsen (DFS)43136612
Merete Thrane23127613
Marie Bernard13126614
Kim N. Jensen43114615
Inge Leth-Nissen53112616
Lis Jensen23111617
Rita Jensigne Simonsen63109618
Svend Pedersen93078619
Inge Margrethe Thykær Jensen63071620
Christine Louise Madsen53067621
Elsebeth Paikin33042622
Henning Kvist33041623
Ulla Bager Møller23034624
Inge Astrup (DFS)63034625
Anni Stuart43033626
Henning Sylvan53023627
John Vennervald23006628
Alice Wahlstrøm Andersen (DFS)53004629
Hanne B. Stegemüller13000630
Knud Amtoft32993631
Ilse Kirk52992632
Marianne Morsing (DIS)22987633
Ruddi Søberg Elkjær32982634
Kjeld Kibsgaard42963635
Edith Boye Olesen32956636
Holger Waaben52945637
Lokalhistorisk Arkiv i Silkeborg22944638
Per Johansen52943639
Peter Bøjesen Jensen32913640
Manfred Jahn (AGGSH)12912641
Jytte Ravn Jensen22904642
Jørgen Brix62892643
AKVZ22892644
Sysser Sørensen Kristensen (DFS)102880645
Kirsten Marianne Nielsen (DIS)12861646
Karen-Marie Jørgensen12857647
Hanne Vinter Henriksen42841648
Niels Erik Simonsen52836649
Marianne Krogh42831650
Dorthe Skelbæk Jeppesen12830651
Henrik Frederiksen (DFS)42823652
Jens Carl Jensen32820653
Børge Johannes Jensen42809654
Jens Henrik Pedersen52808655
Steen Kristensen42808656
Lizzie Knoop42778657
Niels Aage Holmgaard52755658
Henrik Steen Larsen52749659
Hans Peter Kjær122744660
Mette Maltesen12741661
Bjarne Hagelquist22732662
Hans Andersen12729663
Lise Friis12726664
Anna-Lise Romvig Thomsen62721665
Peter Nielsen92715666
Karina Tybring Hansen42711667
Walther Kyllesbech12707668
Knud Wilke32689669
Anette Pedersen22685670
Kaj Sandholdt52683671
Kirsten Christiansen82677672
Gunnar Petersen82650673
Jørn Væring Larsen22649674
Kirsten Madsen (DFS)42645675
Sigvald Johannes Hansen22640676
Linda Hansen (DFS)112635677
Birte Wienecke42606678
Anni Lindvig72597679
Ingelise Løvenholt Nielsen12589680
Inge Nissen22583681
Torben Bredahl Nielsen (DIS)32565682
Niels Fredensborg Lund32563683
Niels Holger Jensen72560684
Kirsten Marianne Nielsen12547685
Hanne Elsebeth Götzsche42541686
Arne Sørensen (DIS)22511687
Merete Nielsen32507688
Inger Hartby12503689
Lokalhistorisk Forening for Skals og Omegn32499690
Preben Jessen (DIS)32483691
Lilian Marcussen52477692
Tove Nielsen62460693
Harriet Rasmussen42460694
Johann Wilhelm Rasmussen22452695
Hugo Østergaard Dynesen42446696
Hanne Vinter Henriksen32440697
Klavs Bressendorff Madsen32425698
Elo Jacobsen22419699
Connie Thorup Bay42406700
Mogens Fentum52391701
Finn Kristensen52389702
Hannah Aabech22382703
Leif Gustav Jørgensen42370704
Flemming Maiborg22369705
Erna Mikkelsen52360706
Susanne Buck (AGGSH)22351707
Kristen Stagstrup32341708
Inger Larsen-Ledet42302709
Birgit Øskov52282710
Jørgen Laustsen32279711
Inger Lise Frantzen72274712
Hans Jørgen Marker42268713
Signe Trolle62226714
Kirsten Høltermand62226715
Gunner Hansen (DFS)12223716
Helle Lindholm Hansen42215717
John Pilgaard Hansen32205718
Christian Bendixen22197719
Bjarne Nielsen22197720
Jens Givskov22195721
Harald Wormstrup32192722
AGGSH (Michael Baumann)92190723
Jens E. Christiansen22185724
Steffen Andersen42182725
Helle Enkelund (DFS)12177726
Svend Ivan Jørgensen42165727
Ulrich Normann Pedersen32140728
Bente Pedersen52120729
Inge Buhelt (DFS)152115730
Jan Vesti Andersen22108731
Bent Nielsen (DIS)22106732
Inge-Lise Erland52064733
Marianne Bak Povlsen22045734
Mai-Brit Lauritsen12034735
Kaj Theodor Cedersted32024736
Anne-Marie Laier52020737
Ulla Jacobsen22000738
Kathrine Tobiasen32000739
Asta Knudsen41991740
Steen Møller Pedersen21983741
Dorthe Hansen (DFS)21979742
Thorben Lundsgaard41976743
Inge-Lise Madsen31973744
Karl Erik Hansen (DIS)11956745
Karsten Jensen21949746
Tina Vilhelmsen31947747
Karen Thostrup41944748
Michael Eneriis21941749
Elsebeth Vienberg21938750
AGGSH (Jannsen)11937751
Grethe Banggaard Steffensen41931752
Kaj Ørhøj21923753
Michael Holtegaard51909754
Anni Søbygaard21894755
Henning Kiilerich11871756
Torben Føns11868757
Gitte Samsøe-Jensen21867758
Bjørn Wangsøe71867759
Ruth Steenberg Rasmussen51859760
Birgit Gro Jensen51855761
Margit Kildevang Kristensen (DFS)21855762
Jan Hedegaard Skov91855763
AGGSH (Harry Schulz)81852764
Jørgen Petersen (DIS)11848765
Hans Erik Nielsen41842766
Allan Graugaard-Jensen (DIS)21824767
Erik Hejlsø51819768
AGGSH (Peter Andersen)21816769
Skanderborg Egnsarkiv11815770
Anne-Mette Jensen21805771
Alice Johansen31796772
Brita Pedersen11787773
Leo Mogensen11784774
Gunhild Dalgaard51782775
Anita Andersen41768776
Søren Brogaard21759777
Erik Pedersen51757778
Annegrete Tønners11750779
Inger Gorny Rasmussen31743780
Erik Torp Steffensen21739781
Helge Rickard Larsen11726782
Susan Damholt (DFS)41725783
Billy Sørensen191723784
Margit Bagger21721785
Stine Sønderby Larsen21707786
Line Jørgensen41685787
Anne Birgitte Kjærgaard Hansen31680788
Jette Johannesen21678789
Henning Merrild Nielsen11677790
Pernille Lysholdt Holm11661791
Knud Dreier41658792
Inger Marie Pedersen31648793
Anette Korsgaard Laursen71648794
Lis Emma Lind21646795
Camilla Thomsen41638796
Marc Møldrup Andersen31631797
Elisabeth Jakobsen11630798
Heidi Holm Rasmussen11623799
AGGSH (Siegfried Bahr)31615800
AGGSH (Richard Kolang)131607801
Grete Tvedegaard31607802
Bente Brodersen31606803
Asbjørn Romvig Thomsen41603804
Hedda Gottschalck21589805
Gerhard Deutschmann21588806
Anne Mette Lauridsen11575807
Karin Nissen11569808
Jørgen Larsen11568809
Edith Lundgaard31563810
Grete Saxtorff31554811
Jonna Norderud51550812
Torben Bang Sørensen11547813
Arne Nielsen11547814
Poul Erik Pedersen31543815
Eigil Hougaard31536816
Torsten Kristensen11530817
Lis Thorshøj Borgaard21526818
Kaj Erik Jensen31523819
Michael Schneiders31523820
Ole Søgaard Berthou (DFS)31522821
Torben Nyvang31522822
Wilhelm Frederiksen31515823
Flemming Olsen (DIS)21508824
Nanna Floor Clausen41492825
Randi Borne41484826
Jørgen Brokmose41484827
Rikke Vindberg41484828
Rita Larsen11480829
Hans Peder Olesen31479830
AGGSH (R. Studt)71476831
Leif Jørgensen51473832
Birthe Hansen (DIS)21470833
Lillian Pløger11466834
Karina Wittrup11463835
Gunnar Hansen11450836
Finn Harsfort81448837
Tim Grejsen11447838
Kate Christensen11446839
Birgitte Boesen Qvist11443840
Hanne Jakobsen Brandenburg21440841
Peter Dörling11438842
Bent Nielsen11437843
Per Jonasen11431844
Bruno Simonsen41431845
Hanne Elsebeth Gøtzsche41428846
Leif Jørgensen31428847
Ole Hjæresen31420848
Bodil Sørensen (DFS)81420849
Finn Jelstrup41419850
Lise Neumann21408851
Else Andersen (DFS)21406852
Grethe Ellinor Beuschau21401853
Susanne Overgård11398854
Flemming Fabricius21394855
Trine Søttrup21380856
Søren Ladefoged41380857
Knud Dahl Thomsen11366858
Leif Færregaard Jensen91366859
Michael Kristensen51350860
Hansa Petersen11350861
Bent Aage Rasmussen21347862
Kai Arne Skall31338863
Lis Wendelboe Hansen21324864
Ove Eriksen (Munkebo Lokalarkiv)11316865
Tove Bente Rasmussen31312866
Betina Bak Hansen41299867
Axel Kjær Sørensen21295868
Flemming Isidor21288869
Laila Nielsen21288870
Mogens Lynge Madsen31273871
Tonni Boysen21268872
Jette Helene Børsting (DFS)61267873
Lene Nielsen (DFS)121265874
Jens Hjære Rasmussen21264875
Ole B. Andersen41262876
Astrid Detlefsen Kienitz11246877
Barløse-Sandager-Holevad41243878
Ann Pedersen (DFS)91239879
Kirsten Tatt (DIS)21238880
Kirsten Nielsen21237881
Jacob Hejmdal Gren21228882
Solveig Stroyer11225883
Erik Pedersen41219884
AGGSH (Hans Willi Godbersen)51215885
Johnny Hald Magnussen11211886
Lars Rynord21208887
Otto Ramm21207888
Lone Ørmen11206889
Mette Bakman Sivertsen41205890
Margrethe Krog11200891
AGGSH (Ursula Müller)51190892
Palle Benthin31183893
Hans Egon Pedersen21179894
Torben Christiansen21179895
Alice Schack21174896
Liselotte Jørgensen21166897
Sofie Dahm Lous31159898
Bjarne Frandsen (DIS)21149899
Kirsten Graa Thomsen11148900
Niels Poulin Nielsen21146901
Christian Nielsen11145902
Steen Venbjerg61144903
Leif Mortensen (DFS)11143904
Bendt Spendrup Mathiasen11139905
Knud Vesth11134906
Birthe Andersen61130907
Christine Hallsson31130908
Poul-Erik Pedersen31129909
Carl-Johan Bavnhøj Madsen21125910
Lars Gotfred-Rasmussen41124911
Linda Nielsen31119912
Erik Frydendal21110913
Bent Christian Larsen11102914
Claus-Ulrich Strüben71096915
Harriet Hansen11089916
Hans Christian Andersen41088917
Steen Bilde-Christensen (DIS)11079918
Ann Ritter Pedersen (DIS)31075919
Lars Erik Bryld11073920
Erna og Orla Iver Madsen31071921
Else Nexø11064922
Annette Engelbrecht Berthelsen (DFS)11064923
Flemming Andersen (DIS)11062924
Peter Kj. Hansen21059925
Ulrik Liberoth41054926
Grete Talbro21052927
Peter Wodskou21044928
Anne-Marie Thomsen21039929
Pia Larsson21037930
Hans Jessen41034931
Bent Johannisson71033932
AKVZ (Barbara Bell)21027933
Lise Kristiansen21025934
Henrik Friberg Sørensen31019935
Pia Hofmann Sørensen (DFS)21018936
Karen Jørgensen21012937
Leif Thor Olsen41010938
Johan Alexander Harttung11003939
Værløse Lokalhistoriske Arkiv1978940
Dan Richardt1978941
Jørgen Brøndum2978942
John Rasmussen1975943
Thomas Jørgensen1967944
Kristina Devantier1965945
Henny Lauritsen1951946
Poul Agerbæk5951947
Birte Underlin Wangsøe2944948
Bent Nielsen (DFS)5941949
Karin Joan Olesen (DFS)10941950
Benny Andersen2939951
Ole H. Jensen1924952
Mogens Lolle Laursen1923953
Tove Jensen2921954
Bent Erik Christiansen2917955
Spøttrup Lokalhistoriske Arkiv5913956
Jens Friis2909957
Bodil Else Kristine Petersen4905958
Flemming Willum Petersen1905959
Einer Thygesen2900960
Lokalhistorisk Forening for Romdrup-Klarup2900961
Torben Lund1899962
Ole Frederiksen3898963
Svend Jensen2893964
Georg Brandt Christensen1890965
Bente og Poul Brodersen3889966
Søren Jensen6882967
Laila Valbjørn Johnsen8881968
Elin von Linstow2878969
Per Ekberg2878970
Vagn Sørensen1878971
Pia Madsen2873972
Jan Klitgaard3871973
Nakita Mikaela Pisarski2870974
Hans Peter Kjær3868975
Per Helge Nissen1865976
Niels Lambertsen4863977
Susanne Vestergaard1862978
Niels L. Nielsen1860979
Werner Nielsen Wittekind2849980
Sanne Thomsen (DIS)2848981
Joan Iserhorst1845982
Nick Svendsen2845983
Ole Jensen Grau3845984
Jacqueline Wedel3845985
AGGSH (Hans-Werner Selken)1844986
Birthe Frosted1843987
Aase Fihl8842988
Anne B. Philipsen (DFS)1840989
Ole Dahl1838990
Morten Hammer1835991
Ib Bobjerg Nielsen1834992
Lise Lotte Tidemann Thomsen1833993
Ulla Mortensen1832994
John Honoré1831995
Dan Nielsen1827996
Børge Noer (DIS)1819997
Frede Frandsen2818998
Karin Kjær Iversen5817999
Erik Mortensen18151000
Nick Svensen18131001
Britta Matthiasen18111002
Steen Erik Mortensen18111003
Thomas Munck18111004
Elsebeth Haunsø18101005
Randi Løsekraut28011006
Jørgen Christensen67981007
Janne Jacobsen17881008
Anne Lise Kirk Jensen27851009
Finn Hald17821010
Conni Pedersen27811011
Jørgen Kristensen37741012
Katja Hansen17721013
Annette Samuelsen17691014
Else Christensen27561015
Ole Malchau17511016
Poul Broe17491017
Lone S. Østergaard17481018
Alice Kruse17471019
Mikael Jensen17461020
AKVZ (Martina Janssen)17421021
Flemming Ørnbøll27411022
Jette Sønderbek27391023
Mogens Skov Kristensen17311024
Poul Lynge Johansen27301025
Hans Peter Poulsen17261026
Tina Frausing Borch17251027
Nanna Lind17241028
Eva Ervø37161029
Svend Tingleff27121030
Bent Christensen16971031
Gitte Kristensen (DFS)56971032
Emil Stubbe26861033
Ole Steensen16811034
Jytte Kirstein Simonsen (DFS)16811035
Lars Hansen16751036
Dorte Hedegaard Pedersen36741037
Susanne Doering Jensen26741038
Morten Bøge Sørensen16561039
Ib Noe (DIS)16501040
Ellen Povlsen26501041
Ole Skytte Fredsgaard26481042
Sonja Ramsøe Hansen16441043
Birthe Mogensen16431044
Leif Bigler16381045
Marianne Nicolaysen (DFS)26371046
Lene Rüsz26271047
Rita Holm16201048
Bo Lytzen26161049
Laila Tognarelli Hansen16151050
Hanne Gøtzsche26151051
Susanne Beate Foged Mortensen16151052
Mie Nielsen (DIS)26141053
Per Svendsen16101054
Ernst Pless Holst26091055
Kurt Cronberg Ipsen16061056
John Bach Thygesen16011057
Laust Kristensen25971058
Øjvind Hede35921059
AGGSH (Leif Glanert)35871060
Millie Nymark Lønneke15851061
Niels Erik Antonsen15761062
Tue Toft15741063
Torben Bundgaard15691064
AKVZ (Bernd Peter Päffgen)15651065
Karina Rune Jensen (DFS)15641066
Anne-Lise Bjerregaard15581067
Myrtel Rasmussen15581068
Arno Guzek15571069
John From-Poulsen15551070
Helle Elisabeth Kristjansen35491071
Pia Laulund35491072
Hugh Bartley Watkins15431073
Søren Møller15361074
Susan Glue45331075
Michael Lund15331076
Erling Kildal15241077
Povl O. Nielsen15211078
AKVZ (Peter Wilde)15201079
Jørgen Greve15191080
Kirsten Woldiderich15171081
Claus Hein-Nielsen15161082
Charlotte Celinder Friis -Dastrup15141083
Bendt Johansen15111084
Bent Hansen15091085
Mads Andersen25061086
Rigmor Frandsen15051087
Skive Byhistoriske Arkiv35031088
Jes Lauritsen74991089
AKVZ (Marianne Mangels)14981090
Børge Stoltenberg Heidemann14981091
Leif Hede14971092
Linda Bak Hansen (DIS)14951093
AGGSH(Carsten Wittern)34921094
Erik Marinus Jensen14901095
Leif Johansen14881096
Svend Erik Sørensen14881097
Lise Vøhtz14771098
Tove Marquardsen24761099
Inga Ladefoged14751100
Birgit Jørgensen14741101
Bente Lyngdahl Olsen24711102
Hans Chr. Hansen14691103
Ingelise Hansen14591104
Angela Ryll14541105
Niels Aage Andersen14541106
Steen Erik Rasmussen14491107
Peter Bach14471108
Arne Hansen24441109
Karl Erik Nielsen14421110
Henrik Delorang van Dyk14421111
Bodil Møller14401112
AGGSH (Andrea Herrmann)14401113
Bodil Grove Christensen14371114
Aksel Jensen14361115
Joyce Cupit14341116
Knud Erik Høgh14321117
Jørgen Rotaus14321118
Christine Josiasen14321119
Bente Jensen24281120
Hanne Arent14171121
Gitte Jonassen14161122
Anne Holtze Rosendal14111123
Fritz Gundgaard Knudsen14111124
Susanne Riis (DFS)24091125
Jørgen Aaquist Nielsen34061126
Ernst Jørgensen14041127
Birgit Pogan14041128
Kurt Werner Demuth-Iversen14041129
Jens Villadsen14021130
Erik Mollerup24001131
Randi Sanne Bro Grubbe14001132
Bo Nordmann Amdi13981133
Niels Gjermandsen13911134
Louise Hammer Andersen13841135
Boris Reimann13811136
Ewan Pedersen13761137
Inger Persson13751138
Christen Lehmann Ebbesen13741139
Ole Haagensen23711140
Åse Eriksen13711141
Erna Østerberg13711142
Vagn Rath Hansen13711143
Winnie Juel Mikkelsen23701144
Merete Holst Mærsk13671145
Flemming Topsøe-Jensen23651146
Bent Jacobsen13591147
Svend Åge Brun Hansen13551148
Else Outze13541149
Leif Nielsen13411150
Jeannie Kristensen23301151
Lone Karlson13271152
Johannes Seifert13171153
Karen Greve Straarup13171154
Lene Berg Christiansen43131155
Conni Green (DIS)13121156
Pelle Egeberg Persson13081157
Lisbeth Garbrecht Larsson13071158
Svend Larsen13051159
Henning Olaf Clausen (DFS)12881160
O. Feiberg12861161
Ester Nørrelykke12851162
AGGSH (Karin Offen)12841163
AGGSH (Hans Peter Voss)22841164
Karenmargrete Dencker22801165
Jens Peter Hansen12801166
Ib Egebjerg Nielsen12771167
Peter Kudsk12731168
Torben Nyhuus12711169
Bente Jessen12711170
Elisabeth Strandbygaard12671171
Mai-Britt Edvart Nielsen (DFS)22601172
Morten H. Nielsen (DIS)52591173
Maja Hjorth Jensen12581174
Svend Olaf Thorn12561175
Knud Børge Jørgensen12551176
Jan Otkjær22341177
Jane Wolff Bengtsen12291178
Lene Dræby Kottal32231179
Erik Hougaard Madsen12211180
Erik Feldborg Strack12131181
AGGSH (Uwe Schärff)12111182
Pernille Kanto (DFS)22071183
Louise Juel Broch12001184
Britta Hansen11991185
Kirsten Visby (DFS)11981186
Mette Ida Marie Pihler11961187
Adam Jon Kronegh (SA-IB)11951188
Bent Rønnefelt11941189
Lis Hindrichsen31881190
Hans Willy Larsen11881191
Kirsten Knudsen11841192
Liselotte Jensen11811193
Liselotte Larsen11631194
Århus Kommunes Biblioteker11631195
Leif Bjørkskov11621196
Karl-Erik Jensen11611197
Bjørn Vind11561198
Selma Mouritsen11511199
AKVZ (Angela Nack)11501200
Ute Boock (AGGSH)11481201
Birgitte Nielsen11351202
Bettina Bendix Andresen (DFS)41281203
Iben Raj Petersen21261204
Lone Kuhrt Valery (DSF)41201205
Christina Post11111206
AGGSH (Nicola Thieke)11061207
Else Marie Rasmussen (DFS)2991208
Erik Sigvardt Jensen4901209
Pia Petersen (DFS)7871210
Thomas Villum Jakobsen1831211
Erik Laursen1781212
Steen Rønnow (DIS)1761213
Anne-Lise Kræmmer1751214
AKVZ (John Bornholdt)1741215
AKVZ (Gudrun Lundbech)1661216
Christina Jacobsen (DFS)1611217
Helle Thor Hirschmann1261218
Henrik Johansen (DIS)4241219
Hans Jørgen Marker1201220
Susanne Andersen (DFS)1171221
Ann-Marie Larsen1111222
Gregers Hvidkjær151223
Poul Wachmann251224
Eva V. Ersbøll (DIS)131225
Mia Mørch (DFS)131226

KB = Kirkebog, KLTB = Kollektbog, MATR = Matrikel, MT = Matrikel, OE = Oeders Eftr., SKMT = Skattemandtal, TP = Tyendeprotokol

Revideret 21/9-2017 af nc@sa.dk   Se udviklingen af kirkebogsindtastninger