KIP projektet





 

Donorhitliste samlet oversigt 7/12-2018

navnAntal materialerAntal personer
Lotte Brændegaard Hvid124010443791
Ena Eiberg8228740502
Helge Lago Bay11247963163
Hans Nielsen6785317794
Benthe Anthony7014241305
Keld A. Nielsen6113188906
H. Due-Hansen4353124597
Elin Køhl Larsen2523109558
Else Mikkelsen3323018529
Poul F. Andersen34129187710
Kurt Kermit Nielsen59427910311
Michael Niby34826311112
Else Søndergaard Larsen37325480513
Randi Sørensen16025277914
Keld Leo Jensen38224068615
Lis Birgit Jensen19923063616
Verner Møller Jensen 14420874917
Hans Erik Luther24816922318
Finn Folkmann51516709719
Lars Jørgen Helbo21515960620
Gerda Svane4015920521
Keld Jensen9415298822
Bjarne Nielsen19814649623
Agnes Sitkeine Szira11414361624
Hans Martin Laustsen32113062725
Sofie Petersen14112428726
Svend-Erik Christiansen12611940027
Ann Stahnke12611726128
Johannes Witt9911664929
John Frøslev14511576130
Minna Mortensen9611561131
Kirsten og Paul Knudsen19910734732
Arne Julin2010457633
Flemming Victor Andersen (DFS)15010385734
Sven Arne Jensen7710282335
Jens Karl Rasmussen1299844636
Tonny Fievé Pedersen1179713037
Jette Laustsen1889516738
Karen Lis Andersen1429304939
Christian Langelund1708872640
Helga Fabricius Thomsen958827041
Flemming Thygesen1028713742
Birthe Kongsbak1688706543
Bente Henriksen1818653744
Brian Petersen1798647445
Lisa Sonesson1048509846
Ove Kühn1178350947
Karen Margrethe Schmidt1038347648
Jørgen O. Hyldvang918153849
Karl Nielsen387990150
Arne Hansen1017878351
Søren Baumgarten1687360452
Erik Petersen837259753
Bent Ødegaard957052954
Gunnar Nielsen1036981455
Jenny Rasmussen926933356
Claus Christiansen1416931057
Kaj Aage Brandt1966866958
Henry Ammitzbøll716813159
Martin Henriksen626809360
Kirsten Knudsen1116782261
Lisbeth Jakobsen666782062
Jonna Elise Arnholtz Lerby2286764563
Birthe Jensen276625864
Ole Düring796618165
Anne-Lise Brinkhard776597666
Flemming Svendsen456389667
Uwe Jacobsen456290568
Erling Fagerberg1096184469
Bente Kristine Nørgaard476149470
Hans Christian Johansen736118671
Jytte Skaaning225955072
Vinderup Egnshistoriske Arkiv735929473
Henning Christensen725768374
Erik G. Andresen875749675
Erik Helmer Nielsen355748276
Vivi Severin Mortensen345663677
Mogens Marcussen605636878
Niels Rasmussen425603079
Henrik Bahne445516780
Annelise Christensen425312281
Lindy Kirkensgaard Kær1535277182
Niels Schjeldahl1095276083
John Gregers Hvidkjær4755264784
Mogens Bruus Michaelsen515020585
Henrik Andresen695010386
Camille og Niels L. Nielsen745010287
Maibrit Baden1144981688
Eric Lolk Christensen384963089
Kristen Nygaard914929590
Søren Jensen334725291
Ingvard Langelund714698392
Morten Ingemann694586093
Jill Munnecke484579694
Kaj Ahlburg574561195
Ole Søndergaard264459696
Henning Bech Johansen334446597
Leif Dehnits1114413398
Dr. Rolf Gehrmann74405699
Niels Aage Christian Nørgaard5243979100
Hans Henrik Koch9442833101
Ejvind Vestergaard6442825102
Vivi Fæster7042245103
Mogens Lindegaard4841958104
Hans Juul-Larsen6741955105
Fredi Paludan Bentsen7441595106
Svend Jørgen Nielsen (DIS)4941361107
Lillian Holm Nielsen3941126108
Kirsten Jørgensen4340986109
Vivian Pagel Larsen2140969110
Slægtshistoriske forening, Odense140271111
John Kaltoft7240132112
Kaj Schmidt1839384113
Herdis Holst4339084114
Karen Grethe Hansen4338794115
Sven Sjørslev6338724116
Peter Kristiansen2538169117
Eigil Nicolaysen8337316118
Inger Margrethe Bjerregaard5336713119
Niels Bierring Lauritsen7036476120
James Norvall4036303121
Vivi Frederiksen1835368122
Tommy Rasmussen4835229123
Inge Lise Vohnsen Sørensen2935055124
Kaja Vigtoft5735025125
Inge Lind5634997126
Jørgen B. Damgaard1934619127
Lise Raalund3034523128
Erik Hansen4134322129
Ane Margrethe Willi Østerberg4333929130
Inger Buchard2433127131
Erling Axelgaard2832828132
Knud Spangsø3332106133
Gert Holger Bredahl Jensen2532104134
Flemming Kristiansen3531958135
AGGSH (Carsten Dahm)7531457136
Ruben Højmark3031228137
Lennart Fensmark Frederiksen4131207138
Kate Stormly (DFS)12531134139
Emil M. Stautz2630948140
Paul Knudsen7030698141
Jens Arne Leismann1230172142
Odense Stadsarkiv3030129143
Ole Svensson3329989144
John Sander Dhiin3929925145
Knud Valdemar Søgaard8429333146
Poul Erik Sørensen6229227147
Benny Skou Mortensen3429165148
Rikke Fjordbak Ravn6828504149
Lene Thomsen (DFS)2528163150
Inger Hovkjær Nielsen (DFS)13828146151
Lars Svane1727878152
Steffen Kejlberg2127865153
Tonni Leif Jørgensen5727848154
Rolf Jensen5527494155
Carsten Petersen2427390156
Anette Skoú Gulbæk6927372157
Hanne Pedersen3127152158
Aase B. Jensen3027121159
Kjeld Jakobsen4727025160
Holger Helbo5926973161
AGGSH (Resi Rudat)9626638162
Karen og Ole Jørgensen3526536163
Steen Mygind5326501164
Finn Løgager3126353165
Jette Sørensen (DIS)3526280166
Lilian Rubini Svane3726001167
Ingrid Fredelund Krogh1825996168
Ejvind Rasmussen4525608169
Ejner Johansen2325430170
Peter Thomsen4925429171
Heidi Lund5125169172
Edith Stougaard3825098173
Thomas Pedersen4925007174
Ib og Britt Walbum4024973175
Lone Frost4824763176
Laila Baumann Rolsted Jensen13624718177
Børge Laulund4223009178
Winnie Rechenback Nielsen2122829179
Anne-Marie Kehlet Olsen3022374180
Lene Søby (DFS)9622351181
Anita Lindberg1922099182
Hans Evald Sigvardsen8422070183
Ebba Frederiksen4921891184
Charles Glenn Petersen4621837185
Randi Overgaard821540186
Elisabeth Elsborg2721355187
Lise Marie Sørensen7621178188
Estrid Wilhelms3020900189
Vagn Mørkeberg Christiansen2420793190
Preben Mørch2920380191
Rigmor Henriksen3020324192
Udo Niebuhr2420161193
Rita Iversen4320142194
Lis Isgaard Gregersen3320116195
Svend Haakon Jensen5220073196
Knud Lorentzen1320031197
Maj-Britt Agerbæk Sørensen2919680198
Niels Henry Jensen4719622199
Erik Krogsgaard2419581200
Inger Munk4619504201
Helle Foss819487202
Anna Birthe Mortensen3319437203
Finn Højmark-Jensen3819357204
Jytte Davidsen3119340205
Pia Sørensen5719030206
Erik Møller Svendsen2518968207
Aksel Hansen2818890208
Aage Clausen2118825209
Helge Skovgaard Hansen3518651210
Anne-Mette Hvidbjerg (DFS)2818448211
Jørgen Rasmussen1818298212
Mogens Lorentzen Jensen2018224213
Gert Roesen5017975214
Georg Simon1517903215
Pia Jakobsen2817649216
Ny Sortenstiern Steensen (DFS)7517575217
Aase Brauer2917521218
Inga Pedersen2517435219
Torben Steen Rosenberg7317180220
Annette Pedersen3016840221
Hans H. Worsøe2916771222
Kaj Henriksen3616687223
Anders B. Christophersen3616684224
Holger Busch Nielsen1916588225
Jens Rasmussen1216477226
Jørgen Thrier Mortensen3716429227
Ellen Rasmussen2416423228
Jørgen Bue Lond2916332229
AKVZ (Dorothea Klahn)2816296230
Kirsten Frandsen816261231
Erling Jensen2716246232
Henning Jørgensen6616237233
Bent Rønnenfelt3216178234
Bent Juhl Christensen4516119235
Jens Thuesen2016109236
Henrik Nielsen1416077237
Jens V. Olsen4315920238
Kurt Heinsøe115579239
Johannes Gram2615526240
Harry C. Lund2415498241
Elisabeth Sofie Dahl1815185242
Børge Kronborg1315166243
Vagn Lihn Kristensen1515064244
Kristian Lauritsen1515030245
Steen Helles914794246
Børge Askholm2914785247
Line Thorngaard1714783248
Rita Mogensen3514744249
Ib Normann Borum1414724250
Svend Erik Kruhöffer1614708251
Karl Pedersen6714682252
Hans Christian Elberg1914545253
Jeannie Bengtsson1514387254
Marie Lilleris Nielsen3514370255
Anders Ditlev Sørensen1014307256
Lissi Carlsen1214279257
Arne Navne2114135258
Klaus Hansen1513963259
Hans Ressel1813754260
Robert Kjær1613583261
Ole Nørskov Nielsen413251262
Horst Ritterbusch1513219263
Heini Madsen7813172264
Gitte Høgh Greisik1813076265
Jørgen S. Andersen1712987266
Leif Jensen2912943267
Tom Smidth1612914268
Inge Laustsen3712786269
Karin Hedegaard612783270
Hannah Aabech1012753271
Finn Sachse Poulsen112671272
Ingelise Poulsen (DIS)6012619273
Niels Haunsø1012567274
Peter Ramskov Andersen1512551275
Poul Erik Steffansen3612470276
Bent Wind1112458277
Leif Elmose1212289278
Elisabeth Marklund Mogensen1912233279
Ole Lundsgaard1612204280
Bente Skov1512181281
Henny Lauridsen1812072282
Kenneth Vejgaard Jørgensen1211968283
Susanne Hansen611948284
Jørgen Thue Pedersen2011945285
Janne Søndergaard (DFS)3511832286
Lone Bornefelt1011828287
Magnus Pedersen1611827288
Inge Mardal (DFS)3911722289
Aase Bomholdt1311491290
Kirsten Bjørneboe2011334291
Inger Kirkensgaard2211306292
AGGSH (Ute Boock)1911252293
Arne Rolf4811206294
Hans Otto Boysen611204295
Flemming Næsland311194296
Karen Birgit Reib1211166297
Arne Feldborg1811142298
Marianne Rytter (DIS)1511098299
John Iversen Bech3011026300
Svend Lundgaard2510814301
Grete Skatka510752302
Ulrik Chr. Wentzel310730303
Jørgen Hattens2610719304
Susanne Andersen2010694305
Arne Alexandersen1610685306
Jan Rømer710546307
Else Jensen (DFS)4410526308
Anette Jensen2210498309
William Stuart3010438310
Kirsten Bakman Andersen1710436311
Arne Augustesen1110384312
Angela Tara Byrholdt Hansen810264313
DDD-indtastere110252314
Poul Emil Bendtsen3110182315
Berit Guldmann Andersen1710118316
Jørgen Harring Kristensen1610074317
Inga Heckmann109935318
Birgitte Schiøler Kallehauge149913319
Jens Nyholm Christensen159843320
Laila Komstedt (DIS)79785321
Bodil Lange (DFS)539759322
Flemming Aasklint129674323
Vagn Beck Christensen129621324
Linda Schwartz Karlsen149614325
Grith Nørholk (DFS)99529326
Molly Larsen59528327
Jørn Kjøller99474328
Thorkild Søndergaard89464329
Vibeke Carøe49437330
Finn Larsen139420331
Jørgen Wismann19392332
Lene Fabritius79369333
Margit Madsen269289334
John Bils159221335
Knud Erik Hansen179220336
Erik Laursen (DIS)99085337
Grete Nielsen79076338
Kirsten Thomsen119075339
Albert Mohr Lolk69031340
Anne Grethe Kolstrup209030341
John Agnor Jensen148986342
Ellen Jensen238985343
Bjarne Jensen58951344
Jørgen Kjer158920345
Finn Kristensen og Lone Rasmussen98862346
Bodil Aavad Jacobsen48826347
Helle Hjortø178794348
Manfred Thomsen48773349
Finn Frederiksen48745350
Jeppe Bregenov Pedersen58710351
Middelfart Byarkiv48659352
Erik Lauridsen178650353
Jens E. Caspersen158590354
Leif Juul118568355
Poul Hansen ORV158541356
Bente Jungdal78469357
Lone Andreasen18449358
Grethe Gudbergsen68443359
Axel Worm128335360
J. Wilhelm Rasmussen158322361
Hanne Bjørn148294362
AGGSH (Heinz Dose)118292363
Metty Isidor98257364
Viggo Poulsen108244365
Gert Christensen108209366
Pia Justesen88207367
Bent Poulsen178185368
Ulla Hansen108080369
Charlotte Pedersen (DFS)338036370
Kirsten Maria Kroer Sørensen187942371
Evan Bach Agerbo137884372
Bente Reimer Larsen107846373
Laila Irene Dencker27834374
Dorte Andersen177823375
Ole Hansen137784376
Jesper Vang Hansen77770377
Inge Kristensen367719378
Erik Laursen147692379
Käthe Birgitte Skaaning57667380
Inge Axelgaard117645381
Bjarne Krogh Hansen167626382
Egil Holm Nielsen97606383
Elsebeth Vitterup Hansen77529384
Ole Degn237475385
Tina Birthe Seibæk197440386
Steen Torben Jensen107360387
Aino Vibeke Kronsell47359388
Peder J. Hansen97324389
Ulla Andersson307297390
Herdis Kjølhede237251391
Rolf Georgi-Jensen87215392
Linda Lauridsen Haible117191393
Erik Hansen57154394
Tove Hansen117142395
Tage Bøgh Jensen47141396
Vibeke Stegmann107105397
Hans Hermann57030398
Louise Marie Rygaard157023399
Britt Walbum187006400
Majbritt Jensen106982401
Anna York96971402
Inge-Lise Trampedach36968403
Tove Zadlo Karlsson (DFS)66956404
Kurt Hansen226936405
Mona Lisa Hansen36896406
Ralph-Brian Vessel Hørberg296863407
Villy Andersen116771408
Poul E. Christiansen26750409
Heino Wessel Hansen76741410
Santina Hergott (DFS)346736411
Zitta Worm126716412
Helge Green66690413
Jørn Pedersen26675414
Inga Vinther156664415
Hanne Skovgaard66663416
Christian Ringskou26642417
Eva Laursen106581418
Karen Møller Nielsen96579419
Inger Lundholm76579420
Kurt Norsk56530421
Grete Agerlund Skatka106504422
Inger Pisarski86472423
Erik Ravn Nielsen76449424
Gribskov Arkiv186428425
Teddy Ole Andreassen (DFS)116424426
Ivan Dahl186407427
Bjørn Andersen Nexø46396428
Ove Pedersen46391429
Stine Nørgaard Andersen106379430
Karl Erik Kirkensgaard126368431
Poul Birk Rasmussen156360432
Bengt Bolinder (DFS)146345433
Per Dyhl136329434
Kristian Lauritsen (DFS)166326435
Sten Petersen146316436
Villy Danielsen136262437
Lisbeth Frandsen46258438
Karin Jørgensen126255439
Lone Birte Larsen (DIS)66251440
Ida Hansen (DFS)256237441
B. Gerhard Jensen56209442
Maya Rasmussen26187443
Mette Fløjborg66179444
Aase Møller Mikkelsen96179445
Hans-Ole Mørk156171446
Kurt Ottosson156126447
Kirsten Visby (DFS)216115448
Poul Erik Jørgensen (DIS)66082449
AGGSH (Wolfgang Hohenfeld)236072450
Mette Lausten156012451
AKVZ (Hans Stapelfeldt)36008452
Grethe Banggaard115990453
Britta Due35950454
Stevns Lokalhistoriske Arkiv75942455
Gerda Eleonora Jensen55933456
Holger Møllebjerg125918457
Jens Erik Starup95896458
Birthe Mylius Grønvold Kroman (DFS)185878459
Joan Solveig Byriel Christensen55867460
Erik Rasmussen25854461
Torben Aastrup45849462
Pia Anne-Lise Hoffmann Larsen115844463
Jette Olsen (DFS)205841464
Ove Kamper35837465
Erik Grønvall (DFS)105802466
Jeanette Falk Jønch35801467
Jørgen Jørgensen165771468
Slægtshistorisk Forening Samsø45770469
Kirsten Sanders65764470
AKVZ (Peter Bake)35741471
Knud Aagaard95665472
Gitte Jeanette Hansen (DFS)25658473
Bjarne Møller65643474
Birgit Madsen35623475
Flemming Westervig55541476
Herman Boskov Hansen75538477
Birgit Friis Larsen105512478
Viggo Jensen135511479
Thomas Kortz45491480
Gurli Vibeke165489481
Bent Rehsø Madsen195467482
Hanne Lind65458483
Nelle Søndermand45444484
Otto Olsson165434485
Povl Erik Munk15393486
Inger Hjort Sørensen85375487
Helge Kjerside15351488
Svend Ove Edvardsen65349489
Gert Topp65331490
AGGSH (Jan Peter Andersen)85215491
Hanne Marie Rud85189492
Jette Jørgensen45182493
Inge Kristensen (DIS)65122494
Hanne og Ejgon Rasmussen65093495
Niels Olsen85078496
Kristen Kousgaard155076497
Ejnar Buhrkal75025498
Birthe V. Jørgensen124965499
Hans P. Christensen54882500
Kirsten Volden44837501
Elise Reil134823502
Alice Sachse134823503
Kirsten Marianne Nielsen24819504
Michael Maag44816505
AKVZ (Michael Kohlhaas)34811506
Vibeke Tolstrup34811507
Aase Fihl264786508
Mary Frølund Sørensen114779509
Grenaa Egnsarkiv104744510
Tine Merle Madsen54741511
Bente M. Grønbech Olsen64729512
Arne Christiansen134715513
Jan Espen Hansen104709514
Lene Flink Knudsen54698515
Dagmar Thorisdottir (DFS)94659516
Lone Rasmussen44642517
Kirsten Bilde74635518
Charlotte Hasforth94632519
Lisbeth Stybert24631520
Bente Olsen14619521
Preben Pedersen44608522
Tina Prytz-Madsen84604523
AGGSH (Jasmine Siemsen)134601524
Lis Mejlby (DIS)54599525
Arne Møhler84589526
Conny Jensen84550527
Sanne Borgstrøm Andersen64548528
AGGSH (Karin Pabst)124526529
Lene Nordstrøm44506530
Jonna Thybo Sørensen84500531
AKVZ (Helga P. Ankele)74484532
Ivar Peter Larsen24483533
Mogens Thygesen24459534
Ulla Aubro Christensen124452535
Ulla Lohmann Sørensen124452536
AKVZ (Daniel Jochims)74444537
Hanne Kirkegaard54442538
Ole Mou Andersen (DFS)44431539
AKVZ (Georg A. H. Wolf)54426540
Bo Lebech124419541
B. Sørensen104370542
Jytte Larsen104369543
Tove Marker14368544
Jytte Hammerich Fauerby94344545
Britta Merete Bjørn Grønbæk74332546
Knud Sørensen34324547
Poul Brodersen74323548
Niels Ole Dahl (DFS)54318549
Niels Winther Christensen64279550
Rene Didia Lønholdt54210551
Bent Østergaard Olsen164202552
Karin Joan Olesen (DFS)194187553
Harry Hansen64153554
Jette Rugård64144555
Karl Frost34069556
Nils Adam Aaby Wodschow44062557
Lis Myrup74061558
Tage Jensen84055559
Marianne Morsing (DIS)34025560
Hanne E. Grytner44024561
Andreas Asmussen24019562
Claus Jensen134014563
Elisabeth Sørensen54012564
Jesper Kaj Skov43995565
Ejner Stutemeyer443992566
Heino Rost-Nielsen53973567
AGGSH (Angela Ryll)93958568
Jørn Erik Pallesen73940569
Benny August Pedersen73924570
Margit Rannes (DIS)13914571
Annelise Kristiansen113900572
Connie Olsen63882573
Ellen Jensen73869574
Ute Sachau53855575
AGGSH (Joachim Lietz)153818576
Hans Chr. Eriksen153814577
Arbeits-Gruppe Genealogie Schleswig-Holstein63805578
Trille Helle Wachs63778579
Ulla Rose Larsen53772580
Lene Steffensen33766581
AGGSH (Gerhard Fischer)83719582
Margrethe Nielsen33718583
Ib Hansen103710584
Arne Sloth93706585
Rita Holm43700586
AGGSH (Reinhard Carstens)13671587
Henriette Høeg53661588
Kirsten Skov Jensen33612589
Frederik Daabeck33608590
Bende Njor (DSF)13554591
Frederik Olesen43544592
Mogens Jørgensen33519593
Karsten Bjerreskov53509594
Heidi Hyltoft Wiborg (DFS)33504595
Eding Jensen93493596
Poul D. C. Christensen43485597
Leif Lundahl43482598
Arvind Vrejlev73481599
Annette Kjærsgaard (DFS)283479600
Mette Marie Cathrine Weigel123472601
Svend Erik Warming83452602
Mona Irene Gertz33437603
Jeanni Jørgensen83435604
Karin Viborg Andersen53425605
AKVZ (Günter Uken)253420606
Eskild Martin Jeppesen33419607
Jytte Jørgensen33410608
Nanna Floor Clausen53397609
Birgit Mortensen93339610
Morten Eriksen33301611
Kirsten Andersen (DIS)23294612
Inge M. Olsen33290613
Oluf Enevoldsen53290614
Hanne Brogaard Jensen (DFS)83284615
Jørgen Engholm43268616
Dorte Wolsgaard23249617
Lisa Meta Erbs Jensen63248618
Odette Althoff33240619
Hanne Probst13232620
Bodil Rafaelsen103226621
Jørgen Larsen23193622
Annette Sloth Bøgelund63176623
John Bruun Jørgensen (DSF)33174624
Hans Nielsen13166625
Kristen Stagstrup43138626
Jan Nielsen (DFS)43136627
Merete Thrane23127628
Marie Bernard13126629
Lisbet Kinttof93118630
Kim N. Jensen43114631
Inge Leth-Nissen53112632
Lis Jensen23111633
Rita Jensigne Simonsen63109634
Flemming Olsen (DIS)43087635
Svend Pedersen93078636
Inge Margrethe Thykær Jensen63071637
Christine Louise Madsen53067638
Elsebeth Paikin33042639
Henning Kvist33041640
Ulla Bager Møller23034641
Inge Astrup (DFS)63034642
Anni Stuart43033643
Henning Sylvan53023644
Kirsten Christiansen103022645
John Vennervald23006646
Alice Wahlstrøm Andersen (DFS)53004647
Hanne B. Stegemüller13000648
Knud Amtoft32994649
Ilse Kirk52992650
Ruddi Søberg Elkjær32982651
Jan Hedegaard Skov102973652
Kjeld Kibsgaard42963653
Edith Boye Olesen32956654
Holger Waaben52945655
Lokalhistorisk Arkiv i Silkeborg22944656
Per Johansen52943657
Peter Bøjesen Jensen32913658
Manfred Jahn (AGGSH)12912659
Jytte Ravn Jensen22904660
Jørgen Brix62892661
AKVZ22892662
Sysser Sørensen Kristensen (DFS)102880663
Kirsten Marianne Nielsen (DIS)12861664
AKVZ (Wolfgang Boock)12858665
Karen-Marie Jørgensen12857666
Hanne Vinter Henriksen42841667
Niels Erik Simonsen52836668
Marianne Krogh42831669
Dorthe Skelbæk Jeppesen12830670
Henrik Frederiksen (DFS)42823671
Jens Carl Jensen32820672
Børge Johannes Jensen42809673
Jens Henrik Pedersen52808674
Steen Kristensen42808675
Lizzie Knoop42778676
Niels Aage Holmgaard52755677
Henrik Steen Larsen52749678
Hans Peter Kjær122744679
Mette Maltesen12741680
Bjarne Hagelquist22732681
Hans Andersen12729682
Lise Friis12726683
Anna-Lise Romvig Thomsen62721684
Peter Nielsen92715685
Karina Tybring Hansen42711686
Walther Kyllesbech12707687
Anette Pedersen22695688
Knud Wilke32689689
Kaj Sandholdt52683690
Kirsten Madsen (DFS)42661691
Gunnar Petersen82650692
Jørn Væring Larsen22649693
Sigvald Johannes Hansen22640694
Linda Hansen (DFS)112635695
Birte Wienecke42606696
Anni Lindvig72597697
Ingelise Løvenholt Nielsen12589698
Inge Nissen22583699
Torben Bredahl Nielsen (DIS)32565700
Niels Fredensborg Lund32563701
Niels Holger Jensen72560702
Hanne Elsebeth Götzsche42541703
Arne Sørensen (DIS)22511704
Merete Nielsen32507705
Inger Hartby12504706
Lokalhistorisk Forening for Skals og Omegn32499707
Preben Jessen (DIS)32483708
Lilian Marcussen52477709
Tove Nielsen62460710
Harriet Rasmussen42460711
Johann Wilhelm Rasmussen22452712
Hugo Østergaard Dynesen42446713
Hanne Vinter Henriksen32440714
Klavs Bressendorff Madsen32425715
Elo Jacobsen22419716
Connie Thorup Bay42406717
Mogens Fentum52391718
Finn Kristensen52389719
Leif Gustav Jørgensen42370720
Flemming Maiborg22369721
Erna Mikkelsen52360722
Susanne Buck (AGGSH)22351723
Inger Larsen-Ledet42302724
Michael Kristensen132287725
Birgit Øskov52282726
Jørgen Laustsen32279727
Inger Lise Frantzen72274728
Hans Jørgen Marker42268729
Ida Frederiksen82241730
John Pilgaard Hansen32230731
Kirsten Høltermand62226732
Signe Trolle62226733
Gunner Hansen (DFS)12223734
Helle Lindholm Hansen42215735
Christian Bendixen22197736
Bjarne Nielsen22197737
Jens Givskov22195738
Harald Wormstrup32192739
AGGSH (Michael Baumann)92190740
Jette Helene Børsting (DFS)92186741
Jens E. Christiansen22185742
Steffen Andersen42182743
Helle Enkelund (DFS)12177744
Svend Ivan Jørgensen42165745
Ulrich Normann Pedersen32140746
Bente Pedersen52120747
Inge Buhelt (DFS)152115748
Jan Vesti Andersen22108749
Bent Nielsen (DIS)22106750
Laila Valbjørn Johnsen122100751
Inge-Lise Erland52064752
Troels Jørgensen32062753
Marianne Bak Povlsen22045754
Mai-Brit Lauritsen12034755
Kaj Theodor Cedersted32024756
Anne-Marie Laier52020757
Billy Sørensen212019758
Kathrine Tobiasen32000759
Ulla Jacobsen22000760
Bent Erik Christiansen41997761
Asta Knudsen41991762
Steen Møller Pedersen21983763
Dorthe Hansen (DFS)21979764
Thorben Lundsgaard41976765
Inge-Lise Madsen31973766
Karl Erik Hansen (DIS)11956767
Bente Jessen31950768
Karsten Jensen21949769
Tina Vilhelmsen31947770
Karen Thostrup41944771
Michael Eneriis21941772
Elsebeth Vienberg21938773
AGGSH (Jannsen)11937774
Grethe Banggaard Steffensen41931775
Kaj Ørhøj21923776
Michael Holtegaard51909777
Leon Sønderskov (DFS)11908778
Anni Søbygaard21894779
Gitte Pedersen (DIS)11885780
Arne Hahn91885781
Henning Kiilerich11871782
Torben Føns11868783
Gitte Samsøe21867784
Bjørn Wangsøe71867785
Ruth Steenberg Rasmussen51859786
Birgit Gro Jensen51855787
Margit Kildevang Kristensen (DFS)21855788
AGGSH (Harry Schulz)81852789
Jørgen Petersen (DIS)11848790
Hans Erik Nielsen41842791
Allan Graugaard-Jensen (DIS)21824792
Erik Hejlsø51819793
AGGSH (Peter Andersen)21816794
Else Marie Rasmussen (DFS)61816795
Skanderborg Egnsarkiv11815796
Anne-Mette Jensen21805797
Alice Johansen31796798
Brita Pedersen11787799
Leo Mogensen11784800
Gunhild Dalgaard51782801
Anita Andersen41768802
Torben Christiansen31766803
Søren Brogaard21759804
Erik Pedersen51757805
Annegrete Tønners11750806
Inger Gorny Rasmussen31743807
Erik Torp Steffensen21739808
Helge Rickard Larsen11726809
Susan Damholt (DFS)41725810
Margit Bagger21721811
Stine Sønderby Larsen21707812
Jette Gregersen (DFS)11707813
Line Jørgensen41685814
Jørgen Johannes Lauridsen21683815
Anne Birgitte Kjærgaard Hansen31680816
Jette Johannesen21678817
Henning Merrild Nielsen11677818
Pernille Lysholdt Holm11661819
Knud Dreier41658820
Inger Marie Pedersen31648821
Anette Korsgaard Laursen71648822
Lis Emma Lind21646823
Camilla Thomsen41638824
Marc Møldrup Andersen31631825
Elisabeth Jakobsen11630826
Heidi Holm Rasmussen11623827
AGGSH (Siegfried Bahr)31615828
AGGSH (Richard Kolang)131607829
Grete Tvedegaard31607830
Bente Brodersen31606831
Asbjørn Romvig Thomsen41603832
Hedda Gottschalck21589833
Gerhard Deutschmann21588834
Anne Mette Lauridsen11575835
Karin Nissen11569836
Edith Lundgaard31563837
Grete Saxtorff31554838
Torben Bang Sørensen11551839
Jonna Norderud51550840
Arne Nielsen11547841
Poul Erik Pedersen31543842
Eigil Hougaard31536843
Torsten Kristensen11530844
Lis Thorshøj Borgaard21526845
Kaj Erik Jensen31523846
Michael Schneiders31523847
Ole Søgaard Berthou (DFS)31522848
Torben Nyvang31522849
Wilhelm Frederiksen31515850
Rikke Vindberg41484851
Jørgen Brokmose41484852
Randi Borne41484853
Rita Larsen11480854
Hans Peder Olesen31479855
AGGSH (R. Studt)71476856
Leif Jørgensen51473857
Birthe Hansen (DIS)21470858
Lillian Pløger11466859
Karina Wittrup11463860
Gunnar Hansen11450861
Finn Harsfort81448862
Tim Grejsen11447863
Kate Christensen11446864
Birgitte Boesen Qvist11443865
Hanne Jakobsen Brandenburg21440866
Peter Dörling11438867
Bent Nielsen11437868
Per Jonasen11431869
Hanne Elsebeth Gøtzsche41428870
Leif Jørgensen31428871
Bodil Sørensen (DFS)81420872
Ole Hjæresen31420873
Finn Jelstrup41419874
Lise Neumann21408875
Else Andersen (DFS)21406876
Grethe Ellinor Beuschau21401877
Susanne Overgård11398878
Flemming Fabricius21394879
Bruno Simonsen31387880
Trine Søttrup21380881
Søren Ladefoged41380882
Knud Dahl Thomsen11366883
Leif Færregaard Jensen91366884
Hansa Petersen11350885
Bent Aage Rasmussen21347886
Kai Arne Skall31338887
Lis Wendelboe Hansen21324888
Ove Eriksen (Munkebo Lokalarkiv)11316889
Tove Bente Rasmussen31312890
Mogens Skov Kristensen21308891
Lene From Nielsen (DFS)131300892
Betina Bak Hansen41299893
Axel Kjær Sørensen21295894
Flemming Isidor21288895
Laila Nielsen21288896
Mogens Lynge Madsen31273897
Tonni Boysen21268898
Jens Hjære Rasmussen21264899
Ole B. Andersen41262900
Astrid Detlefsen Kienitz11246901
Barløse-Sandager-Holevad41243902
Ann Pedersen (DFS)91239903
Kirsten Tatt (DIS)21238904
Kirsten Nielsen21237905
Jacob Hejmdal Gren21228906
Solveig Stroyer11225907
Erik Pedersen41219908
AGGSH (Hans Willi Godbersen)51215909
Johnny Hald Magnussen11211910
Lars Rynord21208911
Otto Ramm21207912
Randi Sanne Bro Grubbe21207913
Lone Ørmen11206914
Mette Bakman Sivertsen41205915
Frank Andersen31203916
Margrethe Krog11200917
AGGSH (Ursula Müller)51190918
Palle Benthin31183919
Hans Egon Pedersen21179920
Pia Smedehus Jensen71176921
Alice Schack21174922
Liselotte Jørgensen21166923
Sofie Dahm Lous31159924
Bjarne Frandsen (DIS)21149925
Kirsten Graa Thomsen11148926
Niels Poulin Nielsen21146927
Christian Nielsen11145928
Steen Venbjerg61144929
Leif Mortensen (DFS)11143930
Bendt Spendrup Mathiasen11139931
Knud Vesth11134932
Birthe Andersen61130933
Christine Hallsson31130934
Poul-Erik Pedersen31129935
Carl-Johan Bavnhøj Madsen21125936
Lars Gotfred-Rasmussen41124937
Linda Nielsen31119938
Erik Frydendal21110939
Bent Christian Larsen11102940
Knud Haaning Andersen (DFS)51096941
Claus-Ulrich Strüben71096942
Harriet Hansen11089943
Hans Christian Andersen41088944
Steen Bilde-Christensen (DIS)11079945
Ann Ritter Pedersen (DIS)31075946
Lars Erik Bryld11073947
Erna og Orla Iver Madsen31071948
Else Nexø11064949
Annette Engelbrecht Berthelsen (DFS)11064950
Flemming Andersen (DIS)11062951
Peter Kj. Hansen21059952
Ulrik Liberoth41054953
Grete Talbro21052954
Peter Wodskou21044955
Anne-Marie Thomsen21039956
Pia Larsson21037957
Hans Jessen41034958
Bente Henriksen21032959
AKVZ (Barbara Bell)21027960
Lise Kristiansen21025961
Henrik Friberg Sørensen31019962
Pia Hofmann Sørensen (DFS)21018963
Karen Jørgensen21012964
Leif Thor Olsen41010965
Johan Alexander Harttung11003966
Bent Johannisson6997967
Dan Richardt1978968
Værløse Lokalhistoriske Arkiv1978969
Jørgen Brøndum2978970
John Rasmussen1975971
Thomas Jørgensen1967972
Kristina Devantier1965973
Henny Lauritsen1951974
Peter Michael Boesen1951975
Poul Agerbæk5951976
Birte Underlin Wangsøe2944977
Bent Nielsen (DFS)5941978
Benny Andersen2939979
Ole H. Jensen1924980
Mogens Lolle Laursen1923981
Tove Jensen2921982
Spøttrup Lokalhistoriske Arkiv5913983
Jens Friis2909984
Flemming Willum Petersen1905985
Bodil Else Kristine Petersen4905986
Einer Thygesen2900987
Lokalhistorisk Forening for Romdrup-Klarup2900988
Torben Lund1899989
Ole Frederiksen3898990
Svend Jensen2893991
Georg Brandt Christensen1890992
Bente og Poul Brodersen3889993
Karina Rune Jensen (DFS)2887994
Søren Jensen6882995
Vagn Sørensen1878996
Per Ekberg2878997
Elin von Linstow2878998
Pia Madsen2873999
Jan Klitgaard38711000
Nakita Mikaela Pisarski28701001
Hans Peter Kjær38681002
Per Helge Nissen18651003
Niels Lambertsen48631004
Susanne Vestergaard18621005
Niels L. Nielsen18601006
Werner Nielsen Wittekind28491007
Sanne Thomsen (DIS)28481008
Joan Iserhorst18451009
Nick Svendsen28451010
Ole Jensen Grau38451011
Jacqueline Wedel38451012
AGGSH (Hans-Werner Selken)18441013
Birthe Frosted18431014
Bente Pedersen (DFS)318401015
Anne B. Philipsen (DFS)18401016
Ole Dahl18381017
Lene Posselt28371018
Morten Hammer18351019
Ib Bobjerg Nielsen18341020
Jane Søndergaard (DFS)48331021
Lise Lotte Tidemann Thomsen18331022
Ulla Mortensen18321023
John Honoré18311024
Dan Nielsen18271025
Børge Noer18191026
Frede Frandsen28181027
Karin Kjær Iversen58171028
Erik Mortensen18151029
Britta Matthiasen18111030
Steen Erik Mortensen18111031
Thomas Munck18111032
Elsebeth Haunsø18101033
Randi Løsekraut28011034
Jørgen Christensen67981035
Elin Persson17911036
Janne Jacobsen17881037
Anne Lise Kirk Jensen27851038
Finn Hald17821039
Conni Pedersen27811040
Jørgen Kristensen37741041
Katja Hansen17721042
Annette Samuelsen17691043
Jørn Nordahn Frederiksen (DFS)17671044
Flemming W. Jensen (DFS)37641045
Else Christensen27561046
Ole Malchau17511047
Poul Broe17491048
Lone S. Østergaard17481049
Alice Kruse17471050
Mikael Jensen17461051
AKVZ (Martina Janssen)17421052
Flemming Ørnbøll27411053
Jette Sønderbek27391054
Linda Frederiksen (DFS)27331055
Poul Lynge Johansen27301056
Hans Peter Poulsen17261057
Tina Frausing Borch17251058
Nanna Lind17241059
Eva Ervø37161060
Svend Tingleff27121061
Bent Christensen16971062
Gitte Kristensen (DFS)56971063
Emil Stubbe26861064
Ole Steensen16811065
Jytte Kirstein Simonsen (DFS)16811066
Lars Hansen16751067
Dorte Hedegaard Pedersen36741068
Susanne Doering Jensen26741069
Dimitri Hardorff (DFS)26651070
Morten Bøge Sørensen16561071
Ib Noe (DIS)16501072
Ellen Povlsen26501073
Ole Skytte Fredsgaard26481074
Linda Lauridsen (DFS)16441075
Sonja Ramsøe Hansen16441076
Birthe Mogensen16431077
Leif Bigler16381078
Marianne Nicolaysen (DFS)26371079
Lene Rüsz26271080
Rita Holm16201081
Bo Lytzen26161082
Laila Tognarelli Hansen16151083
Hanne Gøtzsche26151084
Susanne Beate Foged Mortensen16151085
Mie Nielsen (DIS)26141086
Per Svendsen16101087
Ernst Pless Holst26091088
Kurt Cronberg Ipsen16061089
John Bach Thygesen16011090
Laust Kristensen25971091
Øjvind Hede35921092
AGGSH (Leif Glanert)35871093
Millie Nymark Lønneke15851094
Preben Lund (DIS)15811095
Niels Erik Antonsen15761096
Tue Toft15741097
Torben Bundgaard15691098
AKVZ (Bernd Peter Päffgen)15651099
Myrtel Rasmussen15581100
Anne-Lise Bjerregaard15581101
Arno Guzek15571102
John From-Poulsen15551103
Helle Elisabeth Kristjansen35491104
Pia Laulund35491105
Hugh Bartley Watkins15431106
Søren Møller15361107
Susan Glue45331108
Michael Lund15331109
Methea Christine Hedegaard15281110
Erling Kildal15241111
Povl O. Nielsen15211112
AKVZ (Peter Wilde)15201113
Jørgen Greve15191114
Kirsten Woldiderich15171115
Claus Hein-Nielsen15161116
Charlotte Celinder Friis -Dastrup15141117
Bendt Johansen15111118
Bent Hansen15091119
Mads Andersen25061120
Rigmor Frandsen15051121
Skive Byhistoriske Arkiv35031122
Jes Lauritsen74991123
AKVZ (Marianne Mangels)14981124
Børge Stoltenberg Heidemann14981125
Leif Hede14971126
Linda Bak Hansen (DIS)14951127
AGGSH(Carsten Wittern)34921128
Erik Marinus Jensen14901129
Leif Johansen14881130
Svend Erik Sørensen14881131
Lise Vøhtz14771132
Tove Marquardsen24761133
Inga Ladefoged14751134
Birgit Jørgensen14741135
Bente Lyngdahl Olsen24711136
Hans Chr. Hansen14691137
Ingelise Hansen14591138
Angela Ryll14541139
Niels Aage Andersen14541140
Steen Erik Rasmussen14491141
Peter Bach14471142
Arne Hansen24441143
Karl Erik Nielsen14421144
Henrik Delorang van Dyk14421145
Bodil Møller14401146
AGGSH (Andrea Herrmann)14401147
Bodil Grove Christensen14371148
Aksel Jensen14361149
Joyce Cupit14341150
Knud Erik Høgh14321151
Jørgen Rotaus14321152
Christine Josiasen14321153
Bente Jensen24281154
Kurt Nielsen14221155
Mette Ida Marie Pihler24191156
Hanne Arent14171157
Gitte Jonassen14161158
Susanne Riis (DFS)34121159
Fritz Gundgaard Knudsen14111160
Anne Holtze Rosendal14111161
Jørgen Aaquist Nielsen34061162
Ernst Jørgensen14041163
Birgit Pogan14041164
Kurt Werner Demuth-Iversen14041165
Jens Villadsen14021166
Erik Mollerup24001167
Bo Nordmann Amdi13981168
Niels Gjermandsen13911169
Louise Hammer Andersen13841170
Boris Reimann13811171
Ewan Pedersen13761172
Inger Persson13751173
Christen Lehmann Ebbesen13741174
Ole Haagensen23711175
Åse Eriksen13711176
Erna Østerberg13711177
Vagn Rath Hansen13711178
Winnie Juel Mikkelsen23701179
Merete Holst Mærsk13671180
Flemming Topsøe-Jensen23651181
Bent Jacobsen13591182
Svend Åge Brun Hansen13551183
Else Outze13541184
Leif Nielsen13411185
Jeannie Kristensen23301186
Lone Karlson13271187
Johannes Seifert13171188
Karen Greve Straarup13171189
Lene Berg Christiansen43131190
Conni Green (DIS)13121191
Pelle Egeberg Persson13081192
Lisbeth Garbrecht Larsson13071193
Svend Larsen13051194
Gert Vestergaard Jensen42941195
Henning Olaf Clausen (DFS)12881196
O. Feiberg12861197
Ester Nørrelykke12851198
AGGSH (Karin Offen)12841199
AGGSH (Hans Peter Voss)22841200
Karenmargrete Dencker22801201
Jens Peter Hansen12801202
Ib Egebjerg Nielsen12771203
Peter Kudsk12731204
Torben Nyhuus12711205
Elisabeth Strandbygaard12671206
Mai-Britt Edvart Nielsen (DFS)22601207
Morten H. Nielsen (DIS)52591208
Maja Hjorth Jensen12581209
Svend Olaf Thorn12561210
Knud Børge Jørgensen12551211
Karen Christiane Hansen12401212
Jan Otkjær22341213
Hanne Elly Petersen (DIS)12291214
Jane Wolff Bengtsen12291215
Lene Dræby Kottal32231216
Erik Hougaard Madsen12211217
Erik Feldborg Strack12131218
AGGSH (Uwe Schärff)12111219
Pernille Kanto (DFS)22071220
Louise Juel Broch12001221
Britta Hansen11991222
Adam Jon Kronegh (SA-IB)11951223
Bent Rønnefelt11941224
Lis Hindrichsen31881225
Kirsten Knudsen11841226
Liselotte Jensen11811227
Liselotte Larsen11631228
Århus Kommunes Biblioteker11631229
Leif Bjørkskov11621230
Karl-Erik Jensen11611231
Bjørn Vind11561232
Selma Mouritsen11511233
AKVZ (Angela Nack)11501234
Ute Boock (AGGSH)11481235
Bettina Bendix Andresen (DFS)41281236
Iben Raj Petersen21261237
Lone Kuhrt Valery (DSF)41201238
Christina Post11111239
AGGSH (Nicola Thieke)11061240
Erik Sigvardt Jensen4901241
Pia Petersen (DFS)7871242
Thomas Villum Jakobsen1831243
Erik Laursen1781244
Steen Rønnow (DIS)1761245
Anne-Lise Kræmmer1751246
AKVZ (John Bornholdt)1741247
AKVZ (Gudrun Lundbech)1661248
Christina Jacobsen (DFS)1611249
Dan Nicolaysen (DFS)1511250
Tina Elisabeth Nielsen (DFS)1461251
Helle Thor Hirschmann1261252
Henrik Johansen (DIS)4241253
Hans Jørgen Marker1201254
Susanne Andersen (DFS)1171255
Ann-Marie Larsen1111256
Ina Hoffmann Hansen (DFS)171257
Gregers Hvidkjær151258
Poul Wachmann251259
Mia Mørch (DFS)131260
Eva V. Ersbøll (DIS)131261

KB = Kirkebog, KLTB = Kollektbog, MATR = Matrikel, MT = Matrikel, OE = Oeders Eftr., SKMT = Skattemandtal, TP = Tyendeprotokol

Revideret 7/12-2018 af bre@sa.dk   Se udviklingen af kirkebogsindtastninger