KIP projektet





 

Donorhitliste samlet oversigt 11/1-2018

navnAntal materialerAntal personer
Lotte Brændegaard Hvid124010443781
Ena Eiberg7758321372
Helge Lago Bay11237953123
Hans Nielsen6725223164
Benthe Anthony7014241305
Keld A. Nielsen6123190696
H. Due-Hansen4353124597
Elin Køhl Larsen2523109548
Poul F. Andersen3412918749
Kurt Kermit Nielsen59527952510
Michael Niby34726265111
Else Mikkelsen26625864112
Else Søndergaard Larsen37325480513
Randi Sørensen15424548014
Keld Leo Jensen38224068515
Lis Birgit Jensen19923062816
Verner Møller Jensen 11117062017
Hans Erik Luther24816922318
Finn Folkmann51516709719
Gerda Svane3915788920
Keld Jensen9315157621
Bjarne Nielsen19814649522
Agnes Sitkeine Szira10213881823
Hans Martin Laustsen32113058224
Lars Jørgen Helbo19212458825
Sofie Petersen14112428726
Svend-Erik Christiansen12611940027
Ann Stahnke12611725628
Johannes Witt9911664929
John Frøslev14411576130
Minna Mortensen9611559231
Kirsten og Paul Knudsen19910734732
Arne Julin2010457033
Sven Arne Jensen7710282334
Tonny Fievé Pedersen1179713035
Jette Laustsen1889516736
Christian Langelund1708869237
Helga Fabricius Thomsen958826938
Bente Henriksen1828723339
Flemming Thygesen1028713740
Birthe Kongsbak1688706541
Brian Petersen1798647442
Lisa Sonesson1048509843
Ove Kühn1178350944
Karen Margrethe Schmidt1038347645
Jørgen O. Hyldvang918153846
Karen Lis Andersen1138019847
Karl Nielsen387990148
Arne Hansen1017878349
Erik Petersen837259750
Bent Ødegaard957052951
Jens Karl Rasmussen937024752
Gunnar Nielsen1036981453
Jenny Rasmussen926933354
Claus Christiansen1416931055
Søren Baumgarten1286901256
Kaj Aage Brandt1966866957
Martin Henriksen626809358
Kirsten Knudsen1116782259
Lisbeth Jakobsen666782060
Jonna Elise Arnholtz Lerby2286764561
Birthe Jensen276625862
Ole Düring796618163
Anne-Lise Brinkhard776597664
Flemming Victor Andersen (DFS)1196431265
Flemming Svendsen456389066
Uwe Jacobsen456290567
Bente Kristine Nørgaard476148368
Hans Christian Johansen736114669
Jytte Skaaning225955070
Vinderup Egnshistoriske Arkiv735929471
Henning Christensen725768372
Erik G. Andresen875749673
Erik Helmer Nielsen355748274
Vivi Severin Mortensen345663675
Niels Rasmussen425603076
Mogens Marcussen605587277
Henry Ammitzbøll1115578778
Erling Fagerberg925330379
Annelise Christensen425312280
Lindy Kirkensgaard Kær1535277181
Niels Schjeldahl1095276082
Maibrit Baden1144981683
Kristen Nygaard914929584
Mogens Bruus Michaelsen494818185
Camille og Niels L. Nielsen724816286
Henrik Bahne834780887
Ingvard Langelund714698388
Søren Jensen314693989
Morten Ingemann694586090
Jill Munnecke484579691
John Gregers Hvidkjær4334573892
Ole Søndergaard274556193
Kaj Ahlburg564428794
Leif Dehnits1114413395
Dr. Rolf Gehrmann74405696
Hans Henrik Koch944283397
Ejvind Vestergaard644282598
Vivi Fæster704224599
Mogens Lindegaard4841958100
Hans Juul-Larsen6741955101
Henrik Andresen6641692102
Fredi Paludan Bentsen7441595103
Eric Lolk Christensen3041406104
Svend Jørgen Nielsen (DIS)4941361105
Lillian Holm Nielsen3941126106
Vivian Pagel Larsen2140969107
Henning Bech Johansen3240399108
Slægtshistoriske forening, Odense140271109
John Kaltoft7240132110
Kirsten Jørgensen4239825111
Kaj Schmidt1839384112
Herdis Holst4339084113
Sven Sjørslev6338724114
Peter Kristiansen2538169115
Eigil Nicolaysen8337316116
Niels Bierring Lauritsen7036476117
James Norvall4036282118
Vivi Frederiksen1835368119
Karen Grethe Hansen3635289120
Tommy Rasmussen4835229121
Inge Lise Vohnsen Sørensen2935055122
Kaja Vigtoft5735025123
Inge Lind5634997124
Jørgen B. Damgaard1934619125
Lise Raalund3034523126
Erik Hansen4134302127
Inger Buchard2433127128
Erling Axelgaard2832828129
Knud Spangsø3332106130
AGGSH (Carsten Dahm)7531457131
Ruben Højmark3031228132
Lennart Fensmark Frederiksen4131207133
Emil M. Stautz2630948134
Paul Knudsen7030698135
Jens Arne Leismann1230172136
Odense Stadsarkiv3030129137
Ole Svensson3329989138
John Sander Dhiin3929925139
Knud Valdemar Søgaard8429333140
Flemming Kristiansen3029329141
Poul Erik Sørensen6229227142
Inger Margrethe Bjerregaard4529058143
Gert Holger Bredahl Jensen2429009144
Benny Skou Mortensen3328618145
Rikke Fjordbak Ravn6828504146
Lars Svane1727878147
Steffen Kejlberg2127865148
Tonni Leif Jørgensen5727848149
Lene Thomsen (DFS)6427665150
Rolf Jensen5527494151
Carsten Petersen2427390152
Anette Skoú Gulbæk6927372153
Aase B. Jensen3027096154
Kate Stormly (DFS)12127057155
Kjeld Jakobsen4727025156
Holger Helbo5926973157
AGGSH (Resi Rudat)9626638158
Hanne Pedersen3026537159
Karen og Ole Jørgensen3526536160
Steen Mygind5326501161
Finn Løgager3126344162
Lilian Rubini Svane3726001163
Ingrid Fredelund Krogh1825996164
Jette Sørensen (DIS)3425631165
Ejvind Rasmussen4525608166
Ejner Johansen2325430167
Peter Thomsen4925429168
Ane Margrethe Willi Østerberg3425274169
Heidi Lund5125169170
Niels Aage Christian Nørgaard2525123171
Edith Stougaard3825098172
Thomas Pedersen4925007173
Ib og Britt Walbum4024973174
Lone Frost4824763175
Børge Laulund4223009176
Anne-Marie Kehlet Olsen3022375177
Anita Lindberg1922099178
Lene Søby (DFS)9522070179
Laila Baumann Rolsted Jensen (DIS)13321931180
Ebba Frederiksen4921891181
Charles Glenn Petersen4621837182
Randi Overgaard821540183
Estrid Wilhelms3020900184
Vagn Mørkeberg Christiansen2420793185
Inger Hovkjær Nielsen (DFS)10120773186
Winnie Rechenback Nielsen1720463187
Preben Mørch2920380188
Rigmor Henriksen3020325189
Udo Niebuhr2420161190
Rita Iversen4320142191
Lis Isgaard Gregersen3320116192
Svend Haakon Jensen5220073193
Knud Lorentzen1320031194
Maj-Britt Agerbæk Sørensen2919680195
Niels Henry Jensen4719622196
Erik Krogsgaard2419581197
Inger Munk4619504198
Helle Foss819487199
Anna Birthe Mortensen3319437200
Finn Højmark-Jensen3819357201
Hans Evald Sigvardsen7419356202
Jytte Davidsen3119340203
Elisabeth Elsborg2419075204
Pia Sørensen5619024205
Aksel Hansen2818890206
Aage Clausen2118825207
Helge Skovgaard Hansen3518651208
Jørgen Rasmussen1818298209
Gert Roesen5017975210
Georg Simon1517903211
Pia Jakobsen2817649212
Aase Brauer2917521213
Kristian Lauritsen1617288214
Inga Pedersen2417207215
Torben Steen Rosenberg7317180216
Lise Marie Sørensen6216964217
Annette Pedersen3016840218
Hans H. Worsøe2916771219
Kaj Henriksen3616687220
Anders B. Christophersen3616684221
Holger Busch Nielsen1916586222
Jørgen Thrier Mortensen3716429223
Ellen Rasmussen2416423224
AKVZ (Dorothea Klahn)2816296225
Kirsten Frandsen816261226
Erling Jensen2716246227
Henning Jørgensen6616237228
Bent Juhl Christensen4516119229
Jens Thuesen2016109230
Jens V. Olsen4315920231
Kurt Heinsøe115579232
Johannes Gram2615526233
Harry C. Lund2415498234
Bent Rønnenfelt2915367235
Børge Kronborg1315166236
Vagn Lihn Kristensen1515064237
Steen Helles914794238
Børge Askholm2914785239
Rita Mogensen3514744240
Elisabeth Sofie Dahl1714714241
Svend Erik Kruhöffer1614708242
Hans Christian Elberg1914545243
Jeannie Bengtsson1514387244
Marie Lilleris Nielsen3514370245
Jørgen Bue Lond2614345246
Anders Ditlev Sørensen1014307247
Lissi Carlsen1214279248
Line Thorngaard1614231249
Klaus Hansen1513963250
Arne Navne2113952251
Jens Rasmussen1113814252
Hans Ressel1813754253
Robert Kjær1613583254
Henrik Nielsen1313535255
Mogens Lorentzen Jensen1713334256
Ole Nørskov Nielsen413251257
Horst Ritterbusch1513219258
Heini Madsen7813172259
Gitte Høgh Greisik1813076260
Jørgen S. Andersen1712987261
Leif Jensen2912943262
Tom Smidth1612914263
Karin Hedegaard612783264
Ib Normann Borum1312782265
Finn Sachse Poulsen112671266
Niels Haunsø1012567267
Ingelise Poulsen (DIS)5912553268
Peter Ramskov Andersen1512551269
Poul Erik Steffansen3612470270
Bent Wind1112458271
Erik Møller Svendsen1812427272
Leif Elmose1212289273
Ole Lundsgaard1612204274
Henny Lauridsen1812072275
Kenneth Vejgaard Jørgensen1211968276
Susanne Hansen611948277
Jørgen Thue Pedersen2011945278
Janne Søndergaard (DFS)3511832279
Karl Pedersen4911832280
Lone Bornefelt1011828281
Magnus Pedersen1611827282
Inge Mardal (DFS)3911722283
Aase Bomholdt1311491284
Kirsten Bjørneboe2011334285
Inger Kirkensgaard2211306286
AGGSH (Ute Boock)1911252287
Arne Rolf4811206288
Hans Otto Boysen611204289
Flemming Næsland311194290
Karen Birgit Reib1211166291
Arne Feldborg1811142292
Marianne Rytter (DIS)1511098293
John Iversen Bech3011026294
Svend Lundgaard2510814295
Grete Skatka510752296
Ulrik Chr. Wentzel310730297
Jørgen Hattens2610719298
Arne Alexandersen1610685299
Jan Rømer710546300
Anette Jensen2210498301
William Stuart3010438302
Kirsten Bakman Andersen1710436303
Arne Augustesen1110384304
Angela Tara Byrholdt Hansen810264305
Poul Emil Bendtsen3110181306
Berit Guldmann Andersen1710118307
Jørgen Harring Kristensen1610074308
Inga Heckmann109935309
Birgitte Schiøler Kallehauge149913310
Elisabeth Marklund Mogensen119852311
Jens Nyholm Christensen159843312
Laila Komstedt (DIS)79784313
Bodil Lange (DFS)539759314
Flemming Aasklint129674315
Linda Schwartz Karlsen149614316
Grith Nørholk (DFS)99529317
Molly Larsen59528318
Jørn Kjøller99474319
Thorkild Søndergaard89464320
Vibeke Carøe49437321
Finn Larsen139420322
Jørgen Wismann19392323
Lene Fabritius79369324
John Bils159221325
Knud Erik Hansen179220326
Erik Laursen (DIS)99085327
Grete Nielsen79076328
Kirsten Thomsen119075329
Albert Mohr Lolk69031330
Anne Grethe Kolstrup209030331
John Agnor Jensen148986332
Ellen Jensen238985333
Bjarne Jensen58951334
Finn Kristensen og Lone Rasmussen98862335
Helle Hjortø178794336
Manfred Thomsen48773337
Finn Frederiksen48745338
Jeppe Bregenov Pedersen58710339
Middelfart Byarkiv48659340
Erik Lauridsen178650341
Jens E. Caspersen158590342
Leif Juul118568343
Poul Hansen ORV158541344
Bente Jungdal78469345
Lone Andreasen18449346
Grethe Gudbergsen68443347
Axel Worm128335348
J. Wilhelm Rasmussen158322349
Hanne Bjørn148294350
AGGSH (Heinz Dose)118292351
Metty Isidor98257352
Viggo Poulsen108244353
Gert Christensen108209354
Pia Justesen88207355
Bent Poulsen178185356
Jørgen Kjer148148357
Ulla Hansen108080358
Kirsten Maria Kroer Sørensen187942359
Evan Bach Agerbo137884360
Laila Irene Dencker27834361
Dorte Andersen177823362
Ole Hansen137784363
Jesper Vang Hansen77770364
Erik Laursen147692365
Käthe Birgitte Skaaning57667366
Inge Axelgaard117645367
Bjarne Krogh Hansen167626368
Egil Holm Nielsen97606369
Elsebeth Vitterup Hansen77529370
Vagn Beck Christensen97481371
Ole Degn237475372
Tina Birthe Seibæk197440373
Steen Torben Jensen107360374
Aino Vibeke Kronsell47359375
Peder J. Hansen97324376
Ulla Andersson307297377
Herdis Kjølhede237251378
Margit Madsen227241379
Rolf Georgi-Jensen87215380
Linda Lauridsen Haible117191381
Erik Hansen57154382
Tove Hansen117142383
Tage Bøgh Jensen47141384
Vibeke Stegmann107105385
Hans Hermann57030386
Britt Walbum187006387
Majbritt Jensen106982388
Anna York96971389
Inge-Lise Trampedach36968390
Tove Zadlo Karlsson (DFS)66956391
Kurt Hansen226936392
Inge Laustsen216931393
Mona Lisa Hansen36896394
Bente Reimer Larsen96883395
Ralph-Brian Vessel Hørberg296863396
Villy Andersen116771397
Poul E. Christiansen26750398
Heino Wessel Hansen76741399
Zitta Worm126716400
Helge Green66690401
Jørn Pedersen26675402
Inga Vinther156664403
Hanne Skovgaard66663404
Bodil Aavad Jacobsen36635405
Eva Laursen106581406
Karen Møller Nielsen96579407
Inger Lundholm76579408
Anne-Mette Hvidbjerg (DFS)116544409
Kurt Norsk56530410
Grete Agerlund Skatka106504411
Inger Pisarski86472412
Erik Ravn Nielsen76449413
Gribskov Arkiv186428414
Ivan Dahl186407415
Bjørn Andersen Nexø46396416
Stine Nørgaard Andersen106379417
Karl Erik Kirkensgaard126368418
Poul Birk Rasmussen156360419
Bengt Bolinder (DFS)146345420
Per Dyhl136329421
Sten Petersen146316422
Villy Danielsen136262423
Lisbeth Frandsen46258424
Karin Jørgensen126255425
Lone Birte Larsen (DIS)66251426
Teddy Ole Andreassen (DFS)96231427
B. Gerhard Jensen56209428
Maya Rasmussen26187429
Mette Fløjborg66179430
Aase Møller Mikkelsen96179431
Hans-Ole Mørk156171432
Kurt Ottosson156126433
Poul Erik Jørgensen (DIS)66082434
AGGSH (Wolfgang Hohenfeld)236072435
Mette Lausten156012436
AKVZ (Hans Stapelfeldt)36008437
Grethe Banggaard115990438
Britta Due35950439
Stevns Lokalhistoriske Arkiv75942440
Gerda Eleonora Jensen55933441
Holger Møllebjerg125918442
Jens Erik Starup95896443
Joan Solveig Byriel Christensen55867444
Birthe Mylius Grønvold Kroman (DFS)165866445
Erik Rasmussen25854446
Torben Aastrup45849447
Pia Anne-Lise Hoffmann Larsen115844448
Jette Olsen (DFS)205841449
Ove Kamper35837450
Louise Marie Rygaard145837451
Erik Grønvall (DFS)105802452
Jeanette Falk Jønch35801453
Jørgen Jørgensen165771454
Slægtshistorisk Forening Samsø45770455
AKVZ (Peter Bake)35741456
Ida Hansen (DFS)205719457
Knud Aagaard95665458
Gitte Jeanette Hansen (DFS)335658459
Bjarne Møller65643460
Ove Pedersen45641461
Birgit Madsen35623462
Kirsten Sanders55588463
Susanne Andersen135556464
Flemming Westervig55541465
Herman Boskov Hansen75530466
Birgit Friis Larsen105512467
Santina Hergott (DFS)335511468
Viggo Jensen135511469
Thomas Kortz45491470
Gurli Vibeke165489471
Bent Rehsø Madsen195467472
Hanne Lind65458473
Otto Olsson165434474
Povl Erik Munk15393475
Inger Hjort Sørensen85375476
Helge Kjerside15351477
Svend Ove Edvardsen65349478
Gert Topp65331479
AGGSH (Jan Peter Andersen)85215480
Hanne Marie Rud85189481
Jette Jørgensen45182482
Inge Kristensen (DIS)65122483
Hanne og Ejgon Rasmussen65093484
Niels Olsen85078485
Kristen Kousgaard155076486
Ejnar Buhrkal75025487
Birthe V. Jørgensen124965488
Ny Sortenstiern Steensen (DFS)334959489
Hans P. Christensen54882490
Kirsten Volden44837491
Elise Reil134823492
Alice Sachse134823493
Michael Maag44816494
AKVZ (Michael Kohlhaas)34811495
Vibeke Tolstrup34811496
Mary Frølund Sørensen114779497
Grenaa Egnsarkiv104744498
Bente M. Grønbech Olsen64729499
Arne Christiansen134715500
Jan Espen Hansen104709501
Lene Flink Knudsen54698502
Lone Rasmussen44642503
Kirsten Bilde74635504
Charlotte Hasforth94632505
Lisbeth Stybert24631506
Bente Olsen14619507
Preben Pedersen44608508
Tina Prytz-Madsen84604509
AGGSH (Jasmine Siemsen)134601510
Lis Mejlby (DIS)54599511
Arne Møhler84589512
Conny Jensen84550513
Sanne Borgstrøm Andersen64548514
AGGSH (Karin Pabst)124526515
Lene Nordstrøm44506516
AKVZ (Helga P. Ankele)74484517
Ivar Peter Larsen24483518
Mogens Thygesen24459519
Ulla Aubro Christensen124452520
Ulla Lohmann Sørensen124452521
AKVZ (Daniel Jochims)74444522
Hanne Kirkegaard54442523
Ole Mou Andersen (DFS)44431524
AKVZ (Georg A. H. Wolf)54426525
Bo Lebech124419526
B. Sørensen104370527
Jytte Larsen104369528
Tove Marker14368529
Jytte Hammerich Fauerby94344530
Britta Merete Bjørn Grønbæk74332531
Knud Sørensen34324532
Poul Brodersen74323533
Niels Ole Dahl (DFS)54318534
Niels Winther Christensen64279535
Charlotte Pedersen (DFS)204245536
Rene Didia Lønholdt54210537
Bent Østergaard Olsen164202538
Inge Kristensen154192539
Else Jensen (DFS)224180540
Harry Hansen64153541
Jette Rugård64144542
Hannah Aabech34101543
Karl Frost34069544
Kristian Lauritsen (DFS)154068545
Nils Adam Aaby Wodschow44062546
Lis Myrup74061547
Tage Jensen84055548
Hanne E. Grytner44024549
Andreas Asmussen24019550
Claus Jensen134014551
Elisabeth Sørensen54012552
Jesper Kaj Skov43995553
Heino Rost-Nielsen53973554
Ejner Stutemeyer433972555
AGGSH (Angela Ryll)93958556
Jørn Erik Pallesen73940557
Benny August Pedersen73924558
Margit Rannes (DIS)13914559
Annelise Kristiansen113900560
Dagmar Thorisdottir (DFS)83893561
Connie Olsen63882562
Ellen Jensen73869563
Ute Sachau53855564
AGGSH (Joachim Lietz)153818565
Hans Chr. Eriksen153814566
Arbeits-Gruppe Genealogie Schleswig-Holstein63805567
Trille Helle Wachs63778568
Ulla Rose Larsen53772569
Lene Steffensen33766570
AGGSH (Gerhard Fischer)83719571
Margrethe Nielsen33718572
Ib Hansen103710573
Arne Sloth93706574
Rita Holm43700575
AGGSH (Reinhard Carstens)13671576
Henriette Høeg53661577
Kirsten Skov Jensen33612578
Frederik Daabeck33608579
Tine Merle Madsen43556580
Frederik Olesen43544581
Mogens Jørgensen33519582
Karsten Bjerreskov53509583
Eding Jensen93493584
Poul D. C. Christensen43485585
Leif Lundahl43482586
Arvind Vrejlev73481587
Annette Kjærsgaard (DFS)283479588
Mette Marie Cathrine Weigel123472589
Svend Erik Warming83452590
Mona Irene Gertz33437591
Jeanni Jørgensen83435592
Karin Viborg Andersen53425593
AKVZ (Günter Uken)253420594
Eskild Martin Jeppesen33419595
Jytte Jørgensen33410596
Birgit Mortensen93339597
Morten Eriksen33301598
Kirsten Andersen (DIS)23294599
Inge M. Olsen33290600
Oluf Enevoldsen53290601
Hanne Brogaard Jensen (DFS)83284602
Jørgen Engholm43268603
Dorte Wolsgaard23249604
Lisa Meta Erbs Jensen63248605
Odette Althoff33240606
Hanne Probst13232607
Bodil Rafaelsen103226608
Annette Sloth Bøgelund63176609
John Bruun Jørgensen (DSF)33174610
Hans Nielsen13166611
Kristen Stagstrup43138612
Jan Nielsen (DFS)43136613
Merete Thrane23127614
Marie Bernard13126615
Lisbet Kinttof93118616
Kim N. Jensen43114617
Inge Leth-Nissen53112618
Lis Jensen23111619
Rita Jensigne Simonsen63109620
Svend Pedersen93078621
Inge Margrethe Thykær Jensen63071622
Christine Louise Madsen53067623
Elsebeth Paikin33042624
Henning Kvist33041625
Ulla Bager Møller23034626
Inge Astrup (DFS)63034627
Anni Stuart43033628
Henning Sylvan53023629
John Vennervald23006630
Alice Wahlstrøm Andersen (DFS)53004631
Hanne B. Stegemüller13000632
Knud Amtoft32993633
Ilse Kirk52992634
Marianne Morsing (DIS)22987635
Ruddi Søberg Elkjær32982636
Kjeld Kibsgaard42963637
Edith Boye Olesen32956638
Holger Waaben52945639
Lokalhistorisk Arkiv i Silkeborg22944640
Per Johansen52943641
Peter Bøjesen Jensen32913642
Manfred Jahn (AGGSH)12912643
Jytte Ravn Jensen22904644
Jonna Thybo Sørensen52899645
AKVZ22892646
Jørgen Brix62892647
Sysser Sørensen Kristensen (DFS)102880648
Kirsten Marianne Nielsen (DIS)12861649
AKVZ (Wolfgang Boock)12858650
Karen-Marie Jørgensen12857651
Hanne Vinter Henriksen42841652
Niels Erik Simonsen52836653
Marianne Krogh42831654
Dorthe Skelbæk Jeppesen12830655
Henrik Frederiksen (DFS)42823656
Jens Carl Jensen32820657
Børge Johannes Jensen42809658
Jens Henrik Pedersen52808659
Steen Kristensen42808660
Lizzie Knoop42778661
Niels Aage Holmgaard52755662
Henrik Steen Larsen52749663
Hans Peter Kjær122744664
Mette Maltesen12741665
Bjarne Hagelquist22732666
Hans Andersen12729667
Lise Friis12726668
Anna-Lise Romvig Thomsen62721669
Peter Nielsen92715670
Karina Tybring Hansen42711671
Walther Kyllesbech12707672
Knud Wilke32689673
Anette Pedersen22685674
Kaj Sandholdt52683675
Kirsten Christiansen82677676
Gunnar Petersen82650677
Jørn Væring Larsen22649678
Kirsten Madsen (DFS)42645679
Sigvald Johannes Hansen22640680
Linda Hansen (DFS)112635681
Birte Wienecke42606682
Anni Lindvig72597683
Ingelise Løvenholt Nielsen12589684
Inge Nissen22583685
Torben Bredahl Nielsen (DIS)32565686
Niels Fredensborg Lund32563687
Niels Holger Jensen72560688
Kirsten Marianne Nielsen12547689
Hanne Elsebeth Götzsche42541690
Arne Sørensen (DIS)22511691
Merete Nielsen32507692
Inger Hartby12504693
Lokalhistorisk Forening for Skals og Omegn32499694
Preben Jessen (DIS)32483695
Lilian Marcussen52477696
Tove Nielsen62460697
Harriet Rasmussen42460698
Johann Wilhelm Rasmussen22452699
Hugo Østergaard Dynesen42446700
Hanne Vinter Henriksen32440701
Klavs Bressendorff Madsen32425702
Elo Jacobsen22419703
Connie Thorup Bay42406704
Mogens Fentum52391705
Finn Kristensen52389706
Leif Gustav Jørgensen42370707
Flemming Maiborg22369708
Erna Mikkelsen52360709
Bente Skov32359710
Susanne Buck (AGGSH)22351711
Inger Larsen-Ledet42302712
Birgit Øskov52282713
Jørgen Laustsen32279714
Inger Lise Frantzen72274715
Hans Jørgen Marker42268716
Signe Trolle62226717
Kirsten Høltermand62226718
Gunner Hansen (DFS)12223719
Helle Lindholm Hansen42215720
John Pilgaard Hansen32205721
Christian Bendixen22197722
Bjarne Nielsen22197723
Jens Givskov22195724
Flemming Olsen (DIS)32193725
Harald Wormstrup32192726
AGGSH (Michael Baumann)92190727
Jens E. Christiansen22185728
Steffen Andersen42182729
Helle Enkelund (DFS)12177730
Svend Ivan Jørgensen42165731
Ulrich Normann Pedersen32140732
Bente Pedersen52120733
Inge Buhelt (DFS)152115734
Jan Vesti Andersen22108735
Bent Nielsen (DIS)22106736
Inge-Lise Erland52064737
Marianne Bak Povlsen22045738
Mai-Brit Lauritsen12034739
Kaj Theodor Cedersted32024740
Anne-Marie Laier52020741
Ulla Jacobsen22000742
Kathrine Tobiasen32000743
Asta Knudsen41991744
Steen Møller Pedersen21983745
Dorthe Hansen (DFS)21979746
Thorben Lundsgaard41976747
Inge-Lise Madsen31973748
Karl Erik Hansen (DIS)11956749
Karsten Jensen21949750
Tina Vilhelmsen31947751
Karen Thostrup41944752
Michael Eneriis21941753
Elsebeth Vienberg21938754
AGGSH (Jannsen)11937755
Grethe Banggaard Steffensen41931756
Ida Frederiksen71924757
Kaj Ørhøj21923758
Michael Holtegaard51909759
Anni Søbygaard21894760
Gitte Pedersen (DIS)11885761
Henning Kiilerich11871762
Torben Føns11868763
Gitte Samsøe-Jensen21867764
Bjørn Wangsøe71867765
Ruth Steenberg Rasmussen51859766
Birgit Gro Jensen51855767
Margit Kildevang Kristensen (DFS)21855768
Jan Hedegaard Skov91855769
AGGSH (Harry Schulz)81852770
Karin Joan Olesen (DFS)111850771
Jørgen Petersen (DIS)11848772
Hans Erik Nielsen41842773
Allan Graugaard-Jensen (DIS)21824774
Erik Hejlsø51819775
AGGSH (Peter Andersen)21816776
Skanderborg Egnsarkiv11815777
Anne-Mette Jensen21805778
Alice Johansen31796779
Brita Pedersen11787780
Leo Mogensen11784781
Gunhild Dalgaard51782782
Anita Andersen41768783
Søren Brogaard21759784
Erik Pedersen51757785
Annegrete Tønners11750786
Inger Gorny Rasmussen31743787
Erik Torp Steffensen21739788
Helge Rickard Larsen11726789
Susan Damholt (DFS)41725790
Billy Sørensen191723791
Margit Bagger21721792
Stine Sønderby Larsen21707793
Line Jørgensen41685794
Anne Birgitte Kjærgaard Hansen31680795
Jette Johannesen21678796
Henning Merrild Nielsen11677797
Pernille Lysholdt Holm11661798
Knud Dreier41658799
Inger Marie Pedersen31648800
Anette Korsgaard Laursen71648801
Lis Emma Lind21646802
Camilla Thomsen41638803
Marc Møldrup Andersen31631804
Elisabeth Jakobsen11630805
Heidi Holm Rasmussen11623806
AGGSH (Siegfried Bahr)31615807
AGGSH (Richard Kolang)131607808
Grete Tvedegaard31607809
Bente Brodersen31606810
Asbjørn Romvig Thomsen41603811
Hedda Gottschalck21589812
Gerhard Deutschmann21588813
Anne Mette Lauridsen11575814
Karin Nissen11569815
Jørgen Larsen11568816
Edith Lundgaard31563817
Grete Saxtorff31554818
Jonna Norderud51550819
Torben Bang Sørensen11547820
Arne Nielsen11547821
Poul Erik Pedersen31543822
Eigil Hougaard31536823
Torsten Kristensen11530824
Lis Thorshøj Borgaard21526825
Kaj Erik Jensen31523826
Michael Schneiders31523827
Ole Søgaard Berthou (DFS)31522828
Torben Nyvang31522829
Wilhelm Frederiksen31515830
Nanna Floor Clausen41492831
Randi Borne41484832
Jørgen Brokmose41484833
Rikke Vindberg41484834
Rita Larsen11480835
Hans Peder Olesen31479836
AGGSH (R. Studt)71476837
Leif Jørgensen51473838
Birthe Hansen (DIS)21470839
Lillian Pløger11466840
Karina Wittrup11463841
Gunnar Hansen11450842
Finn Harsfort81448843
Tim Grejsen11447844
Kate Christensen11446845
Birgitte Boesen Qvist11443846
Hanne Jakobsen Brandenburg21440847
Peter Dörling11438848
Bent Nielsen11437849
Per Jonasen11431850
Bruno Simonsen41431851
Hanne Elsebeth Gøtzsche41428852
Leif Jørgensen31428853
Ole Hjæresen31420854
Bodil Sørensen (DFS)81420855
Finn Jelstrup41419856
Lise Neumann21408857
Else Andersen (DFS)21406858
Grethe Ellinor Beuschau21401859
Susanne Overgård11398860
Flemming Fabricius21394861
Trine Søttrup21380862
Søren Ladefoged41380863
Knud Dahl Thomsen11366864
Leif Færregaard Jensen91366865
Michael Kristensen51350866
Hansa Petersen11350867
Bent Aage Rasmussen21347868
Kai Arne Skall31338869
Lis Wendelboe Hansen21324870
Ove Eriksen (Munkebo Lokalarkiv)11316871
Tove Bente Rasmussen31312872
Mogens Skov Kristensen21308873
Betina Bak Hansen41299874
Axel Kjær Sørensen21295875
Flemming Isidor21288876
Laila Nielsen21288877
Mogens Lynge Madsen31273878
Tonni Boysen21268879
Jette Helene Børsting (DFS)61267880
Lene Nielsen (DFS)121265881
Jens Hjære Rasmussen21264882
Ole B. Andersen41262883
Astrid Detlefsen Kienitz11246884
Barløse-Sandager-Holevad41243885
Ann Pedersen (DFS)91239886
Kirsten Tatt (DIS)21238887
Kirsten Nielsen21237888
Jacob Hejmdal Gren21228889
Solveig Stroyer11225890
Erik Pedersen41219891
AGGSH (Hans Willi Godbersen)51215892
Johnny Hald Magnussen11211893
Lars Rynord21208894
Otto Ramm21207895
Randi Sanne Bro Grubbe21207896
Lone Ørmen11206897
Mette Bakman Sivertsen41205898
Margrethe Krog11200899
Troels Jørgensen21194900
AGGSH (Ursula Müller)51190901
Palle Benthin31183902
Hans Egon Pedersen21179903
Torben Christiansen21179904
Alice Schack21174905
Liselotte Jørgensen21166906
Sofie Dahm Lous31159907
Bjarne Frandsen (DIS)21149908
Kirsten Graa Thomsen11148909
Niels Poulin Nielsen21146910
Christian Nielsen11145911
Steen Venbjerg61144912
Leif Mortensen (DFS)11143913
Bendt Spendrup Mathiasen11139914
Knud Vesth11134915
Birthe Andersen61130916
Christine Hallsson31130917
Poul-Erik Pedersen31129918
Carl-Johan Bavnhøj Madsen21125919
Lars Gotfred-Rasmussen41124920
Linda Nielsen31119921
Erik Frydendal21110922
Bent Christian Larsen11102923
Claus-Ulrich Strüben71096924
Harriet Hansen11089925
Hans Christian Andersen41088926
Steen Bilde-Christensen (DIS)11079927
Ann Ritter Pedersen (DIS)31075928
Lars Erik Bryld11073929
Erna og Orla Iver Madsen31071930
Else Nexø11064931
Annette Engelbrecht Berthelsen (DFS)11064932
Flemming Andersen (DIS)11062933
Peter Kj. Hansen21059934
Ulrik Liberoth41054935
Grete Talbro21052936
Peter Wodskou21044937
Anne-Marie Thomsen21039938
Pia Larsson21037939
Hans Jessen41034940
Bent Johannisson71033941
AKVZ (Barbara Bell)21027942
Lise Kristiansen21025943
Henrik Friberg Sørensen31019944
Pia Hofmann Sørensen (DFS)21018945
Karen Jørgensen21012946
Leif Thor Olsen41010947
Johan Alexander Harttung11003948
Værløse Lokalhistoriske Arkiv1978949
Dan Richardt1978950
Jørgen Brøndum2978951
John Rasmussen1975952
Thomas Jørgensen1967953
Kristina Devantier1965954
Henny Lauritsen1951955
Poul Agerbæk5951956
Birte Underlin Wangsøe2944957
Bent Nielsen (DFS)5941958
Benny Andersen2939959
Ole H. Jensen1924960
Mogens Lolle Laursen1923961
Tove Jensen2921962
Bent Erik Christiansen2917963
Spøttrup Lokalhistoriske Arkiv5913964
Jens Friis2909965
Bodil Else Kristine Petersen4905966
Flemming Willum Petersen1905967
Einer Thygesen2900968
Lokalhistorisk Forening for Romdrup-Klarup2900969
Torben Lund1899970
Ole Frederiksen3898971
Svend Jensen2893972
Georg Brandt Christensen1890973
Bente og Poul Brodersen3889974
Søren Jensen6882975
Laila Valbjørn Johnsen8881976
Elin von Linstow2878977
Per Ekberg2878978
Vagn Sørensen1878979
Pia Madsen2873980
Jan Klitgaard3871981
Nakita Mikaela Pisarski2870982
Hans Peter Kjær3868983
Per Helge Nissen1865984
Niels Lambertsen4863985
Susanne Vestergaard1862986
Niels L. Nielsen1860987
Werner Nielsen Wittekind2849988
Sanne Thomsen (DIS)2848989
Joan Iserhorst1845990
Nick Svendsen2845991
Ole Jensen Grau3845992
Jacqueline Wedel3845993
AGGSH (Hans-Werner Selken)1844994
Birthe Frosted1843995
Aase Fihl8842996
Anne B. Philipsen (DFS)1840997
Ole Dahl1838998
Morten Hammer1835999
Ib Bobjerg Nielsen18341000
Lise Lotte Tidemann Thomsen18331001
Ulla Mortensen18321002
John Honoré18311003
Dan Nielsen18271004
Børge Noer (DIS)18191005
Frede Frandsen28181006
Karin Kjær Iversen58171007
Erik Mortensen18151008
Nick Svensen18131009
Britta Matthiasen18111010
Steen Erik Mortensen18111011
Thomas Munck18111012
Elsebeth Haunsø18101013
Randi Løsekraut28011014
Jørgen Christensen67981015
Janne Jacobsen17881016
Anne Lise Kirk Jensen27851017
Finn Hald17821018
Conni Pedersen27811019
Jørgen Kristensen37741020
Katja Hansen17721021
Annette Samuelsen17691022
Else Christensen27561023
Ole Malchau17511024
Poul Broe17491025
Lone S. Østergaard17481026
Alice Kruse17471027
Mikael Jensen17461028
AKVZ (Martina Janssen)17421029
Flemming Ørnbøll27411030
Jette Sønderbek27391031
Poul Lynge Johansen27301032
Hans Peter Poulsen17261033
Tina Frausing Borch17251034
Nanna Lind17241035
Eva Ervø37161036
Svend Tingleff27121037
Bent Christensen16971038
Gitte Kristensen (DFS)56971039
Emil Stubbe26861040
Ole Steensen16811041
Jytte Kirstein Simonsen (DFS)16811042
Lars Hansen16751043
Dorte Hedegaard Pedersen36741044
Susanne Doering Jensen26741045
Morten Bøge Sørensen16561046
Ib Noe (DIS)16501047
Ellen Povlsen26501048
Ole Skytte Fredsgaard26481049
Sonja Ramsøe Hansen16441050
Birthe Mogensen16431051
Leif Bigler16381052
Marianne Nicolaysen (DFS)26371053
Lene Rüsz26271054
Rita Holm16201055
Bo Lytzen26161056
Laila Tognarelli Hansen16151057
Hanne Gøtzsche26151058
Susanne Beate Foged Mortensen16151059
Mie Nielsen (DIS)26141060
Per Svendsen16101061
Ernst Pless Holst26091062
Kurt Cronberg Ipsen16061063
John Bach Thygesen16011064
Laust Kristensen25971065
Øjvind Hede35921066
AGGSH (Leif Glanert)35871067
Millie Nymark Lønneke15851068
Niels Erik Antonsen15761069
Tue Toft15741070
Torben Bundgaard15691071
AKVZ (Bernd Peter Päffgen)15651072
Karina Rune Jensen (DFS)15641073
Anne-Lise Bjerregaard15581074
Myrtel Rasmussen15581075
Arno Guzek15571076
John From-Poulsen15551077
Helle Elisabeth Kristjansen35491078
Pia Laulund35491079
Hugh Bartley Watkins15431080
Søren Møller15361081
Susan Glue45331082
Michael Lund15331083
Erling Kildal15241084
Povl O. Nielsen15211085
AKVZ (Peter Wilde)15201086
Jørgen Greve15191087
Kirsten Woldiderich15171088
Claus Hein-Nielsen15161089
Charlotte Celinder Friis -Dastrup15141090
Bendt Johansen15111091
Bent Hansen15091092
Mads Andersen25061093
Rigmor Frandsen15051094
Skive Byhistoriske Arkiv35031095
Jes Lauritsen74991096
AKVZ (Marianne Mangels)14981097
Børge Stoltenberg Heidemann14981098
Leif Hede14971099
Linda Bak Hansen (DIS)14951100
AGGSH(Carsten Wittern)34921101
Erik Marinus Jensen14901102
Leif Johansen14881103
Svend Erik Sørensen14881104
Lise Vøhtz14771105
Tove Marquardsen24761106
Inga Ladefoged14751107
Birgit Jørgensen14741108
Bente Lyngdahl Olsen24711109
Hans Chr. Hansen14691110
Ingelise Hansen14591111
Angela Ryll14541112
Niels Aage Andersen14541113
Steen Erik Rasmussen14491114
Peter Bach14471115
Arne Hansen24441116
Karl Erik Nielsen14421117
Henrik Delorang van Dyk14421118
Bodil Møller14401119
AGGSH (Andrea Herrmann)14401120
Bodil Grove Christensen14371121
Aksel Jensen14361122
Joyce Cupit14341123
Knud Erik Høgh14321124
Jørgen Rotaus14321125
Christine Josiasen14321126
Bente Jensen24281127
Mette Ida Marie Pihler24191128
Hanne Arent14171129
Gitte Jonassen14161130
Anne Holtze Rosendal14111131
Fritz Gundgaard Knudsen14111132
Susanne Riis (DFS)24091133
Jørgen Aaquist Nielsen34061134
Ernst Jørgensen14041135
Birgit Pogan14041136
Kurt Werner Demuth-Iversen14041137
Jens Villadsen14021138
Erik Mollerup24001139
Bo Nordmann Amdi13981140
Niels Gjermandsen13911141
Louise Hammer Andersen13841142
Boris Reimann13811143
Ewan Pedersen13761144
Inger Persson13751145
Christen Lehmann Ebbesen13741146
Ole Haagensen23711147
Åse Eriksen13711148
Erna Østerberg13711149
Vagn Rath Hansen13711150
Winnie Juel Mikkelsen23701151
Merete Holst Mærsk13671152
Flemming Topsøe-Jensen23651153
Bent Jacobsen13591154
Svend Åge Brun Hansen13551155
Else Outze13541156
Leif Nielsen13411157
Bente Henriksen13361158
Jeannie Kristensen23301159
Lone Karlson13271160
Johannes Seifert13171161
Karen Greve Straarup13171162
Lene Berg Christiansen43131163
Conni Green (DIS)13121164
Pelle Egeberg Persson13081165
Lisbeth Garbrecht Larsson13071166
Svend Larsen13051167
Henning Olaf Clausen (DFS)12881168
O. Feiberg12861169
Ester Nørrelykke12851170
AGGSH (Karin Offen)12841171
AGGSH (Hans Peter Voss)22841172
Karenmargrete Dencker22801173
Jens Peter Hansen12801174
Ib Egebjerg Nielsen12771175
Peter Kudsk12731176
Torben Nyhuus12711177
Bente Jessen12711178
Elisabeth Strandbygaard12671179
Mai-Britt Edvart Nielsen (DFS)22601180
Morten H. Nielsen (DIS)52591181
Maja Hjorth Jensen12581182
Svend Olaf Thorn12561183
Knud Børge Jørgensen12551184
Jan Otkjær22341185
Jane Wolff Bengtsen12291186
Lene Dræby Kottal32231187
Erik Hougaard Madsen12211188
Erik Feldborg Strack12131189
AGGSH (Uwe Schärff)12111190
Pernille Kanto (DFS)22071191
Louise Juel Broch12001192
Britta Hansen11991193
Kirsten Visby (DFS)11981194
Adam Jon Kronegh (SA-IB)11951195
Bent Rønnefelt11941196
Lis Hindrichsen31881197
Kirsten Knudsen11841198
Liselotte Jensen11811199
Liselotte Larsen11631200
Århus Kommunes Biblioteker11631201
Leif Bjørkskov11621202
Karl-Erik Jensen11611203
Bjørn Vind11561204
Selma Mouritsen11511205
AKVZ (Angela Nack)11501206
Ute Boock (AGGSH)11481207
Birgitte Nielsen11351208
Bettina Bendix Andresen (DFS)41281209
Iben Raj Petersen21261210
Lone Kuhrt Valery (DSF)41201211
Christina Post11111212
AGGSH (Nicola Thieke)11061213
Else Marie Rasmussen (DFS)2991214
Erik Sigvardt Jensen4901215
Pia Petersen (DFS)7871216
Thomas Villum Jakobsen1831217
Erik Laursen1781218
Steen Rønnow (DIS)1761219
Anne-Lise Kræmmer1751220
AKVZ (John Bornholdt)1741221
AKVZ (Gudrun Lundbech)1661222
Christina Jacobsen (DFS)1611223
Helle Thor Hirschmann1261224
Henrik Johansen (DIS)4241225
Hans Jørgen Marker1201226
Susanne Andersen (DFS)1171227
Ann-Marie Larsen1111228
Gregers Hvidkjær151229
Poul Wachmann251230
Eva V. Ersbøll (DIS)131231
Mia Mørch (DFS)131232

KB = Kirkebog, KLTB = Kollektbog, MATR = Matrikel, MT = Matrikel, OE = Oeders Eftr., SKMT = Skattemandtal, TP = Tyendeprotokol

Revideret 11/1-2018 af nc@sa.dk   Se udviklingen af kirkebogsindtastninger