KIP projektet





 

Donorhitliste samlet oversigt 10/4-2019

navnAntal materialerAntal personer
Lotte Brændegaard Hvid124010444381
Ena Eiberg8468964642
Helge Lago Bay11247963163
Hans Nielsen6785317864
Benthe Anthony7014241305
Else Mikkelsen3963302146
Keld A. Nielsen6113188977
H. Due-Hansen4353124598
Elin Køhl Larsen2523109559
Poul F. Andersen34129187710
Kurt Kermit Nielsen59427910311
Randi Sørensen16926319312
Michael Niby34826311113
Else Søndergaard Larsen37325480714
Keld Leo Jensen38224068615
Lis Birgit Jensen19923064416
Verner Møller Jensen 16922440017
Hans Erik Luther24816922418
Finn Folkmann51516709719
Lars Jørgen Helbo21515960620
Gerda Svane4015920521
Keld Jensen9415298822
Agnes Sitkeine Szira12214689623
Bjarne Nielsen19814650724
Hans Martin Laustsen32113062725
Sofie Petersen14112428726
Svend-Erik Christiansen12611940027
Ann Stahnke12611726128
Johannes Witt9911664929
John Frøslev14511576130
Minna Mortensen9611561131
Flemming Victor Andersen (DFS)18511237532
Jens Karl Rasmussen14411104733
Kirsten og Paul Knudsen19910734734
Arne Julin2010457635
Sven Arne Jensen7710282336
Tonny Fievé Pedersen1179713037
Jette Laustsen1889516738
Karen Lis Andersen1429305239
Christian Langelund1708872640
Helga Fabricius Thomsen958827041
Flemming Thygesen1028713742
Birthe Kongsbak1688706543
Bente Henriksen1818653744
Brian Petersen1798647445
Lisa Sonesson1048509846
Ove Kühn1178350947
Karen Margrethe Schmidt1038347648
Jørgen O. Hyldvang918153849
Karl Nielsen387990150
Arne Hansen1017878351
Søren Baumgarten1827497552
Bente Kristine Nørgaard487412653
Erik Petersen837259754
Henry Ammitzbøll757166955
Bent Ødegaard957052956
Jenny Rasmussen926933357
Claus Christiansen1416931058
Gunnar Nielsen1026917759
Kaj Aage Brandt1966866960
Martin Henriksen626809361
Birthe Jensen286803762
Kirsten Knudsen1116782263
Lisbeth Jakobsen666782064
Jonna Elise Arnholtz Lerby2286764865
Ole Düring796618166
Anne-Lise Brinkhard776597667
Vivi Severin Mortensen356519068
Erling Fagerberg1146425269
Flemming Svendsen456389670
Uwe Jacobsen456290571
Hans Christian Johansen736118672
Jytte Skaaning225955073
Vinderup Egnshistoriske Arkiv735929474
Henning Christensen725768375
Erik G. Andresen875749676
Erik Helmer Nielsen355748277
Mogens Marcussen605636878
Niels Rasmussen425603079
Henrik Bahne445516780
Eric Lolk Christensen435400681
John Gregers Hvidkjær4925365882
Henrik Andresen725355683
Annelise Christensen425312284
Lindy Kirkensgaard Kær1535277185
Niels Schjeldahl1095276086
Mogens Bruus Michaelsen515020587
Camille og Niels L. Nielsen745010288
Maibrit Baden1144981689
Kristen Nygaard914929590
Henning Bech Johansen344775991
Søren Jensen334725292
Ingvard Langelund714698393
Niels Aage Christian Nørgaard574694294
Morten Ingemann694586095
Jill Munnecke484579696
Kaj Ahlburg574561197
Ole Søndergaard264459698
Leif Dehnits1114413399
Dr. Rolf Gehrmann744056100
Hans Henrik Koch9442833101
Ejvind Vestergaard6442825102
Vivi Fæster7042245103
Mogens Lindegaard4841958104
Hans Juul-Larsen6741955105
Fredi Paludan Bentsen7441595106
Svend Jørgen Nielsen (DIS)4941361107
Lillian Holm Nielsen3941126108
Vivian Pagel Larsen2140987109
Kirsten Jørgensen4340986110
Slægtshistoriske forening, Odense140271111
John Kaltoft7240132112
Kaj Schmidt1839384113
Karen Grethe Hansen4439302114
Herdis Holst4339084115
Sven Sjørslev6338724116
Peter Kristiansen2538169117
Ane Margrethe Willi Østerberg4637639118
Eigil Nicolaysen8337316119
Inger Margrethe Bjerregaard5336713120
Niels Bierring Lauritsen7036476121
James Norvall4036303122
Vivi Frederiksen1835368123
Tommy Rasmussen4835232124
Inge Lise Vohnsen Sørensen2935055125
Kaja Vigtoft5735025126
Inge Lind5634997127
Jørgen B. Damgaard1934619128
Lise Raalund3034523129
Erik Hansen4134322130
Flemming Kristiansen3834005131
Inger Buchard2433127132
Erling Axelgaard2832828133
Knud Spangsø3332106134
Gert Holger Bredahl Jensen2532104135
AGGSH (Carsten Dahm)7531457136
Ruben Højmark3031228137
Lennart Fensmark Frederiksen4131207138
Kate Stormly (DFS)12531134139
Emil M. Stautz2630948140
Paul Knudsen7030698141
Jens Arne Leismann1230172142
Odense Stadsarkiv3030129143
Ole Svensson3329989144
John Sander Dhiin3929925145
Knud Valdemar Søgaard8429333146
Poul Erik Sørensen6229227147
Benny Skou Mortensen3429165148
Lene Thomsen (DFS)2628873149
Rikke Fjordbak Ravn6828504150
Inger Hovkjær Nielsen (DFS)13828146151
Lars Svane1727878152
Steffen Kejlberg2127865153
Tonni Leif Jørgensen5727848154
Rolf Jensen5527494155
Carsten Petersen2427390156
Anette Skoú Gulbæk6927372157
Hanne Pedersen3127152158
Aase B. Jensen3027121159
Kjeld Jakobsen4727025160
Holger Helbo5926973161
AGGSH (Resi Rudat)9626638162
Karen og Ole Jørgensen3526536163
Steen Mygind5326501164
Finn Løgager3126353165
Jette Sørensen (DIS)3526286166
Lilian Rubini Svane3726001167
Ingrid Fredelund Krogh1825996168
Ejvind Rasmussen4525608169
Ejner Johansen2325430170
Peter Thomsen4925429171
Heidi Lund5125169172
Edith Stougaard3825098173
Thomas Pedersen4925007174
Ib og Britt Walbum4024973175
Lone Frost4824763176
Laila Baumann Rolsted Jensen13624718177
Hans Evald Sigvardsen9624099178
Børge Laulund4223009179
Winnie Rechenback Nielsen2122829180
Lene Søby (DFS)9722631181
Anne-Marie Kehlet Olsen3022374182
Anita Lindberg1922099183
Ebba Frederiksen4921891184
Charles Glenn Petersen4621837185
Randi Overgaard821540186
Elisabeth Elsborg2721355187
Erik Møller Svendsen2721327188
Lise Marie Sørensen7621178189
Estrid Wilhelms3020900190
Vagn Mørkeberg Christiansen2420806191
Preben Mørch2920380192
Rigmor Henriksen3020324193
Udo Niebuhr2420161194
Rita Iversen4320142195
Lis Isgaard Gregersen3320116196
Svend Haakon Jensen5220073197
Knud Lorentzen1320031198
Maj-Britt Agerbæk Sørensen2919680199
Niels Henry Jensen4719622200
Erik Krogsgaard2419581201
Inger Munk4619504202
Helle Foss819487203
Anna Birthe Mortensen3319437204
Finn Højmark-Jensen3819357205
Jytte Davidsen3119340206
Pia Sørensen5719030207
Aksel Hansen2818890208
Aage Clausen2118825209
Helge Skovgaard Hansen3518651210
Anne-Mette Hvidbjerg (DFS)2818448211
Jørgen Rasmussen1818298212
Mogens Lorentzen Jensen2018224213
Karl Pedersen8417978214
Gert Roesen5017975215
Georg Simon1517903216
Inga Pedersen2617748217
Pia Jakobsen2817649218
Ny Sortenstiern Steensen (DFS)7517575219
Aase Brauer2917521220
Torben Steen Rosenberg7317180221
AGGSH (Ute Boock)2116934222
Annette Pedersen3016840223
Bent Rønnenfelt3416820224
Hans H. Worsøe2916771225
Kaj Henriksen3616687226
Anders B. Christophersen3616684227
Holger Busch Nielsen1916588228
Jens Rasmussen1216477229
Jørgen Thrier Mortensen3716429230
Ellen Rasmussen2416423231
Jørgen Bue Lond2916332232
AKVZ (Dorothea Klahn)2816296233
Kirsten Frandsen816261234
Erling Jensen2716246235
Henning Jørgensen6616237236
Bent Juhl Christensen4516119237
Jens Thuesen2016109238
Henrik Nielsen1416077239
Jens V. Olsen4315920240
Kurt Heinsøe115579241
Johannes Gram2615527242
Harry C. Lund2415498243
Elisabeth Marklund Mogensen2715454244
Hannah Aabech1415301245
Stine Sønderby Larsen315250246
Elisabeth Sofie Dahl1815185247
Børge Kronborg1315166248
Vagn Lihn Kristensen1515064249
Kristian Lauritsen1515030250
Steen Helles914794251
Børge Askholm2914785252
Line Thorngaard1714783253
Rita Mogensen3514744254
Ib Normann Borum1414724255
Svend Erik Kruhöffer1614708256
Hans Christian Elberg1914545257
Jeannie Bengtsson1514387258
Marie Lilleris Nielsen3514370259
Anders Ditlev Sørensen1014307260
Lissi Carlsen1214279261
Arne Navne2114135262
Klaus Hansen1513963263
Hans Ressel1813754264
Robert Kjær1613583265
Ole Nørskov Nielsen413251266
Horst Ritterbusch1513219267
Heini Madsen7813172268
Gitte Høgh Greisik1813076269
Jørgen S. Andersen1712987270
Leif Jensen2912943271
Tom Smidth1612914272
Inge Laustsen3712786273
Karin Hedegaard612783274
Finn Sachse Poulsen112671275
Susanne Andersen2612632276
Ingelise Poulsen (DIS)6012619277
Niels Haunsø1012567278
Peter Ramskov Andersen1512551279
Poul Erik Steffansen3612470280
Bent Wind1112458281
Leif Elmose1212289282
Ole Lundsgaard1612204283
Bente Skov1512181284
Henny Lauridsen1812072285
Kenneth Vejgaard Jørgensen1211968286
Susanne Hansen611948287
Jørgen Thue Pedersen2011945288
Janne Søndergaard (DFS)3611894289
Lone Bornefelt1011828290
Magnus Pedersen1611827291
Inge Mardal (DFS)3911722292
Aase Bomholdt1311491293
Kirsten Bjørneboe2011334294
Inger Kirkensgaard2211306295
Jørgen Harring Kristensen1711246296
Arne Rolf4811206297
Hans Otto Boysen611204298
Flemming Næsland311194299
Karen Birgit Reib1211166300
Arne Feldborg1811142301
Marianne Rytter (DIS)1511098302
John Iversen Bech3011026303
Svend Lundgaard2510814304
Grete Skatka510752305
Ulrik Chr. Wentzel310730306
Jørgen Hattens2610719307
Arne Alexandersen1610685308
Jan Rømer710546309
Anette Jensen2210498310
William Stuart3010438311
Kirsten Bakman Andersen1710436312
Arne Augustesen1110384313
Bodil Aavad Jacobsen610350314
Angela Tara Byrholdt Hansen810264315
DDD-indtastere110252316
Bente Reimer Larsen1510210317
Poul Emil Bendtsen3110182318
Berit Guldmann Andersen1710118319
Inga Heckmann109935320
Birgitte Schiøler Kallehauge149913321
Jens Nyholm Christensen159843322
Laila Komstedt (DIS)79785323
Bodil Lange (DFS)539759324
Flemming Aasklint129674325
Vagn Beck Christensen129621326
Linda Schwartz Karlsen149614327
Grith Nørholk (DFS)99529328
Molly Larsen59528329
Jørn Kjøller99474330
Thorkild Søndergaard89464331
Vibeke Carøe49437332
Finn Larsen139420333
Jørgen Wismann19392334
Lene Fabritius79369335
Margit Madsen269289336
John Bils159221337
Knud Erik Hansen179220338
Erik Laursen (DIS)99085339
Nelle Søndermand89082340
Grete Nielsen79076341
Kirsten Thomsen119075342
Albert Mohr Lolk69031343
Anne Grethe Kolstrup209030344
Else Jensen (DFS)409017345
John Agnor Jensen148986346
Ellen Jensen238985347
Bjarne Jensen58951348
Jørgen Kjer158920349
Finn Kristensen og Lone Rasmussen98862350
Helle Hjortø178794351
Manfred Thomsen48773352
Finn Frederiksen48745353
Jeppe Bregenov Pedersen58710354
Middelfart Byarkiv48659355
Erik Lauridsen178650356
Jens E. Caspersen158590357
Leif Juul118568358
Poul Hansen ORV158541359
Bente Jungdal78469360
Lone Andreasen18449361
Grethe Gudbergsen68443362
Axel Worm128335363
J. Wilhelm Rasmussen158322364
Hanne Bjørn148294365
AGGSH (Heinz Dose)118292366
Metty Isidor98257367
Viggo Poulsen108244368
Gert Christensen108209369
Pia Justesen88207370
Bent Poulsen178185371
Ulla Hansen108080372
Charlotte Pedersen (DFS)338036373
Kirsten Maria Kroer Sørensen187942374
Dorte Andersen177912375
Evan Bach Agerbo137884376
Laila Irene Dencker27834377
Ole Hansen137784378
Jesper Vang Hansen77770379
Ida Hansen (DFS)297746380
Inge Kristensen367719381
Erik Laursen147692382
Käthe Birgitte Skaaning57667383
Inge Axelgaard117645384
Bjarne Krogh Hansen167626385
Egil Holm Nielsen97606386
Elsebeth Vitterup Hansen77529387
Ole Degn237475388
Tina Birthe Seibæk197440389
Steen Torben Jensen107360390
Aino Vibeke Kronsell47359391
Peder J. Hansen97324392
Ulla Andersson307297393
Herdis Kjølhede237251394
Rolf Georgi-Jensen87215395
Linda Lauridsen Haible117191396
Erik Hansen57154397
Tove Hansen117142398
Tage Bøgh Jensen47141399
Vibeke Stegmann107105400
Hans Hermann57030401
Louise Marie Rygaard157023402
Britt Walbum187006403
Majbritt Jensen106982404
Anna York96971405
Inge-Lise Trampedach36968406
Tove Zadlo Karlsson (DFS)66956407
Kurt Hansen226936408
Mona Lisa Hansen36896409
Ralph-Brian Vessel Hørberg296863410
Villy Andersen116771411
Poul E. Christiansen26750412
Heino Wessel Hansen76741413
Santina Hergott (DFS)346736414
Zitta Worm126716415
Helge Green66690416
Jørn Pedersen26675417
Inga Vinther156664418
Hanne Skovgaard66663419
Christian Ringskou26642420
Eva Laursen106581421
Karen Møller Nielsen96579422
Inger Lundholm76579423
Kurt Norsk56530424
Grete Agerlund Skatka106504425
Inger Pisarski86472426
Erik Ravn Nielsen76449427
Gribskov Arkiv186428428
Teddy Ole Andreassen (DFS)116424429
Ivan Dahl186407430
Bjørn Andersen Nexø46396431
Ove Pedersen46391432
Stine Nørgaard Andersen106379433
Karl Erik Kirkensgaard126368434
Poul Birk Rasmussen156360435
Bengt Bolinder (DFS)146345436
Per Dyhl136329437
Kristian Lauritsen (DFS)166326438
Sten Petersen146316439
Villy Danielsen136262440
Lisbeth Frandsen46258441
Karin Jørgensen126255442
Lone Birte Larsen (DIS)66251443
B. Gerhard Jensen56209444
Maya Rasmussen26187445
Mette Fløjborg66179446
Aase Møller Mikkelsen96179447
Hans-Ole Mørk156171448
Kurt Ottosson156126449
Kirsten Visby (DFS)216115450
Poul Erik Jørgensen (DIS)66083451
AGGSH (Wolfgang Hohenfeld)236072452
Mette Lausten156012453
AKVZ (Hans Stapelfeldt)36008454
Grethe Banggaard115990455
Britta Due35950456
Stevns Lokalhistoriske Arkiv75942457
Gerda Eleonora Jensen55936458
Holger Møllebjerg125918459
Jens Erik Starup95896460
Birthe Mylius Grønvold Kroman (DFS)185878461
Joan Solveig Byriel Christensen55867462
Erik Rasmussen25854463
Torben Aastrup45849464
Pia Anne-Lise Hoffmann Larsen115844465
Jette Olsen (DFS)205841466
Ove Kamper35837467
Erik Grønvall (DFS)105802468
Jeanette Falk Jønch35801469
Jørgen Jørgensen165771470
Slægtshistorisk Forening Samsø45770471
Kirsten Sanders65764472
AKVZ (Peter Bake)35741473
Tine Merle Madsen65717474
Inge Kristensen (DIS)85682475
Knud Aagaard95665476
Gitte Jeanette Hansen (DFS)25658477
Bjarne Møller65643478
Birgit Madsen35623479
Flemming Westervig55541480
Herman Boskov Hansen75538481
Birgit Friis Larsen105512482
Viggo Jensen135511483
Thomas Kortz45491484
Gurli Vibeke165489485
Bent Rehsø Madsen195467486
Hanne Lind65458487
Otto Olsson165434488
Povl Erik Munk15393489
Inger Hjort Sørensen85375490
Helge Kjerside15351491
Svend Ove Edvardsen65349492
Gert Topp65331493
AGGSH (Jan Peter Andersen)85215494
Hanne Marie Rud85189495
Jette Jørgensen45182496
Hanne og Ejgon Rasmussen65093497
Niels Olsen85078498
Kristen Kousgaard155076499
Ejnar Buhrkal75025500
Birthe V. Jørgensen124965501
Hans P. Christensen54882502
Kirsten Volden44837503
Elise Reil134823504
Alice Sachse134823505
Kirsten Marianne Nielsen24819506
Michael Maag44816507
AKVZ (Michael Kohlhaas)34811508
Vibeke Tolstrup34811509
Aase Fihl264786510
Mary Frølund Sørensen114779511
Grenaa Egnsarkiv104744512
Bente M. Grønbech Olsen64729513
Arne Christiansen134715514
Jan Espen Hansen104709515
Lene Flink Knudsen54698516
Jytte Larsen114681517
Dagmar Thorisdottir (DFS)104670518
Troels Jørgensen54663519
Lone Rasmussen44642520
Kirsten Bilde74635521
Charlotte Hasforth94632522
Lisbeth Stybert24631523
Bente Olsen14619524
Preben Pedersen44608525
Tina Prytz-Madsen84604526
AGGSH (Jasmine Siemsen)134601527
Lis Mejlby (DIS)54599528
Arne Møhler84589529
Conny Jensen84550530
Sanne Borgstrøm Andersen64548531
AGGSH (Karin Pabst)124526532
Lene Nordstrøm44506533
Jonna Thybo Sørensen84500534
AKVZ (Helga P. Ankele)74484535
Ivar Peter Larsen24483536
Mogens Thygesen24459537
Ulla Aubro Christensen124452538
Ulla Lohmann Sørensen124452539
AKVZ (Daniel Jochims)74444540
Hanne Kirkegaard54442541
Ole Mou Andersen (DFS)44431542
AKVZ (Georg A. H. Wolf)54426543
Bo Lebech124419544
B. Sørensen104370545
Tove Marker14368546
Jytte Hammerich Fauerby94344547
Britta Merete Bjørn Grønbæk74332548
Knud Sørensen34324549
Poul Brodersen74323550
Niels Ole Dahl (DFS)54318551
Niels Winther Christensen64279552
Inge Astrup (DFS)74214553
Rene Didia Lønholdt54210554
Bent Østergaard Olsen164202555
Karin Joan Olesen (DFS)194187556
Harry Hansen64153557
Jette Rugård64144558
Karl Frost34069559
Nils Adam Aaby Wodschow44062560
Lis Myrup74061561
Tage Jensen84055562
Marianne Morsing (DIS)34025563
Hanne E. Grytner44024564
Andreas Asmussen24019565
Claus Jensen134014566
Elisabeth Sørensen54012567
Jesper Kaj Skov43995568
Ejner Stutemeyer443992569
Heino Rost-Nielsen53973570
AGGSH (Angela Ryll)93958571
Jørn Erik Pallesen73940572
Benny August Pedersen73924573
Margit Rannes (DIS)13914574
Annelise Kristiansen113900575
Connie Olsen63882576
Ellen Jensen73869577
Ute Sachau53855578
AGGSH (Joachim Lietz)153818579
Hans Chr. Eriksen153814580
Arbeits-Gruppe Genealogie Schleswig-Holstein63805581
Trille Helle Wachs63778582
Ulla Rose Larsen53772583
Lene Steffensen33766584
Jan Hedegaard Skov113746585
Ute Boock (AGGSH)23723586
AGGSH (Gerhard Fischer)83719587
Margrethe Nielsen33718588
Ib Hansen103710589
Arne Sloth93706590
Rita Holm43700591
AGGSH (Reinhard Carstens)13671592
Henriette Høeg53661593
Kirsten Skov Jensen33612594
Frederik Daabeck33608595
Bende Njor (DSF)13554596
Frederik Olesen43544597
Mogens Jørgensen33519598
Karsten Bjerreskov53509599
Heidi Hyltoft Wiborg (DFS)33504600
Eding Jensen93493601
Poul D. C. Christensen43485602
Leif Lundahl43482603
Arvind Vrejlev73481604
Annette Kjærsgaard (DFS)283479605
Mette Marie Cathrine Weigel123472606
Svend Erik Warming83452607
Mona Irene Gertz33437608
Jeanni Jørgensen83435609
Karin Viborg Andersen53425610
AKVZ (Günter Uken)253420611
Eskild Martin Jeppesen33419612
Jytte Jørgensen33410613
Nanna Floor Clausen53397614
Birgit Mortensen93339615
Morten Eriksen33301616
Kirsten Andersen (DIS)23294617
Inge M. Olsen33290618
Oluf Enevoldsen53290619
Hanne Brogaard Jensen (DFS)83284620
Jørgen Engholm43268621
Dorte Wolsgaard23249622
Lisa Meta Erbs Jensen63248623
Kirsten Christiansen113246624
Odette Althoff33240625
Hanne Probst13232626
Bodil Rafaelsen103226627
Jørgen Larsen23193628
Annette Sloth Bøgelund63176629
John Bruun Jørgensen (DSF)33174630
Hans Nielsen13166631
Kristen Stagstrup43138632
Jan Nielsen (DFS)43136633
Merete Thrane23127634
Marie Bernard13126635
Lisbet Kinttof93118636
Kim N. Jensen43114637
Inge Leth-Nissen53112638
Lis Jensen23111639
Rita Jensigne Simonsen63109640
Flemming Olsen (DIS)43087641
Svend Pedersen93078642
Inge Margrethe Thykær Jensen63071643
Christine Louise Madsen53067644
Elsebeth Paikin33042645
Henning Kvist33041646
Ulla Bager Møller23034647
Anni Stuart43033648
Henning Sylvan53023649
John Vennervald23006650
Alice Wahlstrøm Andersen (DFS)53004651
Hanne B. Stegemüller13000652
Knud Amtoft32994653
Ilse Kirk52992654
Ruddi Søberg Elkjær32982655
Kjeld Kibsgaard42963656
Edith Boye Olesen32956657
Holger Waaben52945658
Lokalhistorisk Arkiv i Silkeborg22944659
Per Johansen52943660
Peter Bøjesen Jensen32913661
Manfred Jahn (AGGSH)12912662
Jytte Ravn Jensen22904663
Jørgen Brix62892664
AKVZ22892665
Sysser Sørensen Kristensen (DFS)102880666
Kirsten Marianne Nielsen (DIS)12861667
AKVZ (Wolfgang Boock)12858668
Karen-Marie Jørgensen12857669
Hanne Vinter Henriksen42841670
Niels Erik Simonsen52836671
Marianne Krogh42831672
Dorthe Skelbæk Jeppesen12830673
Henrik Frederiksen (DFS)42823674
Jens Carl Jensen32820675
Børge Johannes Jensen42809676
Jens Henrik Pedersen52808677
Steen Kristensen42808678
Lizzie Knoop42778679
Niels Aage Holmgaard52755680
Henrik Steen Larsen52749681
Hans Peter Kjær122744682
Mette Maltesen12741683
Bjarne Hagelquist22732684
Hans Andersen12729685
Lise Friis12726686
Anna-Lise Romvig Thomsen62721687
Peter Nielsen92715688
Karina Tybring Hansen42711689
Walther Kyllesbech12707690
Anette Pedersen22695691
Knud Wilke32689692
Kaj Sandholdt52683693
Kirsten Madsen (DFS)42661694
Gunnar Petersen82650695
Jørn Væring Larsen22649696
Bente Jessen42646697
Sigvald Johannes Hansen22640698
Linda Hansen (DFS)112635699
Birte Wienecke42606700
Anni Lindvig72597701
Ingelise Løvenholt Nielsen12589702
Billy Sørensen222583703
Inge Nissen22583704
Torben Bredahl Nielsen (DIS)32565705
Niels Fredensborg Lund32563706
Niels Holger Jensen72560707
Hanne Elsebeth Götzsche42541708
Arne Sørensen (DIS)22511709
Merete Nielsen32507710
Inger Hartby12504711
Lokalhistorisk Forening for Skals og Omegn32499712
Preben Jessen (DIS)32483713
Lilian Marcussen52477714
Tove Nielsen62460715
Harriet Rasmussen42460716
Johann Wilhelm Rasmussen22452717
Hugo Østergaard Dynesen42446718
Hanne Vinter Henriksen32440719
Klavs Bressendorff Madsen32425720
Elo Jacobsen22419721
Connie Thorup Bay42406722
Mogens Fentum52391723
Finn Kristensen52389724
Leif Gustav Jørgensen42370725
Flemming Maiborg22369726
Erna Mikkelsen52360727
Susanne Buck (AGGSH)22351728
Inger Larsen-Ledet42302729
Michael Kristensen132287730
Birgit Øskov52282731
Jørgen Laustsen32279732
Inger Lise Frantzen72274733
Hans Jørgen Marker42268734
Ida Frederiksen82241735
John Pilgaard Hansen32230736
Kirsten Høltermand62226737
Signe Trolle62226738
Gunner Hansen (DFS)12223739
Helle Lindholm Hansen42215740
Christian Bendixen22197741
Bjarne Nielsen22197742
Jens Givskov22195743
Harald Wormstrup32192744
AGGSH (Michael Baumann)92190745
Jette Helene Børsting (DFS)92186746
Jens E. Christiansen22185747
Steffen Andersen42182748
Helle Enkelund (DFS)12177749
Svend Ivan Jørgensen42165750
Ulrich Normann Pedersen32140751
Bente Pedersen52120752
Inge Buhelt (DFS)152115753
Jan Vesti Andersen22108754
Bent Nielsen (DIS)22106755
Laila Valbjørn Johnsen122100756
Peter Michael Boesen32080757
Inge-Lise Erland52064758
Marianne Bak Povlsen22045759
Mai-Brit Lauritsen12034760
Kaj Theodor Cedersted32024761
Anne-Marie Laier52020762
Ulla Jacobsen22000763
Kathrine Tobiasen32000764
Bent Erik Christiansen41997765
Asta Knudsen41991766
Steen Møller Pedersen21983767
Dorthe Hansen (DFS)21979768
Thorben Lundsgaard41976769
Inge-Lise Madsen31973770
Karl Erik Hansen (DIS)11956771
Karsten Jensen21949772
Tina Vilhelmsen31947773
Karen Thostrup41944774
Michael Eneriis21941775
Elsebeth Vienberg21938776
AGGSH (Jannsen)11937777
Grethe Banggaard Steffensen41931778
Kaj Ørhøj21923779
Michael Holtegaard51909780
Leon Sønderskov (DFS)11908781
Anni Søbygaard21894782
Gitte Pedersen (DIS)11885783
Arne Hahn91885784
Henning Kiilerich11871785
Torben Føns11868786
Gitte Samsøe21867787
Bjørn Wangsøe71867788
Ruth Steenberg Rasmussen51859789
Birgit Gro Jensen51855790
Margit Kildevang Kristensen (DFS)21855791
AGGSH (Harry Schulz)81852792
Jørgen Petersen (DIS)11848793
Hans Erik Nielsen41842794
Allan Graugaard-Jensen (DIS)21824795
Erik Hejlsø51819796
AGGSH (Peter Andersen)21816797
Else Marie Rasmussen (DFS)61816798
Skanderborg Egnsarkiv11815799
Anne-Mette Jensen21805800
Alice Johansen31796801
Brita Pedersen11787802
Leo Mogensen11784803
Gunhild Dalgaard51782804
Anita Andersen41768805
Torben Christiansen31766806
Søren Brogaard21759807
Erik Pedersen51757808
Annegrete Tønners11750809
Inger Gorny Rasmussen31743810
Erik Torp Steffensen21739811
Helge Rickard Larsen11726812
Susan Damholt (DFS)41725813
Margit Bagger21721814
Jette Gregersen (DFS)11707815
Lise Vinberg Smidth (DFS)61699816
Line Jørgensen41685817
Jørgen Johannes Lauridsen21683818
Anne Birgitte Kjærgaard Hansen31680819
Jette Johannesen21678820
Henning Merrild Nielsen11677821
Pernille Lysholdt Holm11661822
Hanne Elsebeth Gøtzsche51659823
Knud Dreier41658824
Inger Marie Pedersen31648825
Anette Korsgaard Laursen71648826
Lis Emma Lind21646827
Camilla Thomsen41638828
Marc Møldrup Andersen31631829
Elisabeth Jakobsen11630830
Heidi Holm Rasmussen11623831
AGGSH (Siegfried Bahr)31615832
AGGSH (Richard Kolang)131607833
Grete Tvedegaard31607834
Bente Brodersen31606835
Asbjørn Romvig Thomsen41603836
Hedda Gottschalck21589837
Gerhard Deutschmann21588838
Anne Mette Lauridsen11575839
Karin Nissen11569840
Edith Lundgaard31563841
Grete Saxtorff31554842
Torben Bang Sørensen11551843
Jonna Norderud51550844
Arne Nielsen11547845
Poul Erik Pedersen31543846
Eigil Hougaard31536847
Torsten Kristensen11530848
Lis Thorshøj Borgaard21526849
Kaj Erik Jensen31523850
Michael Schneiders31523851
Ole Søgaard Berthou (DFS)31522852
Torben Nyvang31522853
Wilhelm Frederiksen31515854
Rikke Vindberg41484855
Jørgen Brokmose41484856
Randi Borne41484857
Rita Larsen11480858
Hans Peder Olesen31479859
AGGSH (R. Studt)71476860
Leif Jørgensen51473861
Birthe Hansen (DIS)21470862
Lillian Pløger11466863
Karina Wittrup11463864
Gunnar Hansen11450865
Finn Harsfort81448866
Tim Grejsen11447867
Kate Christensen11446868
Birgitte Boesen Qvist11443869
Hanne Jakobsen Brandenburg21440870
Peter Dörling11438871
Bent Nielsen11437872
Per Jonasen11431873
Leif Jørgensen31428874
Bodil Sørensen (DFS)81420875
Ole Hjæresen31420876
Finn Jelstrup41419877
Lise Neumann21408878
Else Andersen (DFS)21406879
Grethe Ellinor Beuschau21401880
Susanne Overgård11398881
Flemming Fabricius21394882
Bruno Simonsen31387883
Trine Søttrup21380884
Søren Ladefoged41380885
Knud Dahl Thomsen11366886
Leif Færregaard Jensen91366887
Hansa Petersen11350888
Bent Aage Rasmussen21347889
Kai Arne Skall31338890
Lis Wendelboe Hansen21324891
Ove Eriksen (Munkebo Lokalarkiv)11316892
Tove Bente Rasmussen31312893
Mogens Skov Kristensen21308894
Lene From Nielsen (DFS)131300895
Betina Bak Hansen41299896
Axel Kjær Sørensen21295897
Flemming Isidor21288898
Laila Nielsen21288899
Mogens Lynge Madsen31273900
Tonni Boysen21268901
Jens Hjære Rasmussen21264902
Ole B. Andersen41262903
Astrid Detlefsen Kienitz11246904
Barløse-Sandager-Holevad41243905
Ann Pedersen (DFS)91239906
Kirsten Tatt (DIS)21238907
Kirsten Nielsen21237908
Jacob Hejmdal Gren21228909
Solveig Stroyer11225910
Erik Pedersen41219911
AGGSH (Hans Willi Godbersen)51215912
Johnny Hald Magnussen11211913
Lars Rynord21208914
Otto Ramm21207915
Randi Sanne Bro Grubbe21207916
Lone Ørmen11206917
Mette Bakman Sivertsen41205918
Frank Andersen31203919
Margrethe Krog11200920
AGGSH (Ursula Müller)51190921
Palle Benthin31183922
Hans Egon Pedersen21179923
Pia Smedehus Jensen71176924
Alice Schack21174925
Liselotte Jørgensen21166926
Sofie Dahm Lous31159927
Bjarne Frandsen (DIS)21149928
Kirsten Graa Thomsen11148929
Niels Poulin Nielsen21146930
Christian Nielsen11145931
Steen Venbjerg61144932
Leif Mortensen (DFS)11143933
Bendt Spendrup Mathiasen11139934
Knud Vesth11134935
Birthe Andersen61130936
Christine Hallsson31130937
Poul-Erik Pedersen31129938
Carl-Johan Bavnhøj Madsen21125939
Lars Gotfred-Rasmussen41124940
Linda Nielsen31119941
Erik Frydendal21110942
Bent Christian Larsen11102943
Knud Haaning Andersen (DFS)51096944
Claus-Ulrich Strüben71096945
Harriet Hansen11089946
Hans Christian Andersen41088947
Steen Bilde-Christensen (DIS)11079948
Ann Ritter Pedersen (DIS)31075949
Lars Erik Bryld11073950
Erna og Orla Iver Madsen31071951
Else Nexø11064952
Annette Engelbrecht Berthelsen (DFS)11064953
Flemming Andersen (DIS)11062954
Peter Kj. Hansen21059955
Ulrik Liberoth41054956
Grete Talbro21052957
Peter Wodskou21044958
Anne-Marie Thomsen21039959
Pia Larsson21037960
Hans Jessen41034961
Bente Henriksen21032962
AKVZ (Barbara Bell)21027963
Lise Kristiansen21025964
Henrik Friberg Sørensen31019965
Pia Hofmann Sørensen (DFS)21018966
Karen Jørgensen21012967
Leif Thor Olsen41010968
Johan Alexander Harttung11003969
Bent Johannisson6997970
Dan Richardt1978971
Værløse Lokalhistoriske Arkiv1978972
Jørgen Brøndum2978973
John Rasmussen1975974
Thomas Jørgensen1967975
Kristina Devantier1965976
Bente Pedersen (DFS)34951977
Henny Lauritsen1951978
Poul Agerbæk5951979
Birte Underlin Wangsøe2944980
Bent Nielsen (DFS)5941981
Benny Andersen2939982
Ole H. Jensen1924983
Mogens Lolle Laursen1923984
Tove Jensen2921985
Spøttrup Lokalhistoriske Arkiv5913986
Jens Friis2909987
Flemming Willum Petersen1905988
Bodil Else Kristine Petersen4905989
Einer Thygesen2900990
Lokalhistorisk Forening for Romdrup-Klarup2900991
Torben Lund1899992
Ole Frederiksen3898993
Svend Jensen2893994
Georg Brandt Christensen1890995
Bente og Poul Brodersen3889996
Methea Christine Hedegaard2888997
Karina Rune Jensen (DFS)2887998
Søren Jensen6882999
Vagn Sørensen18781000
Per Ekberg28781001
Elin von Linstow28781002
Pia Madsen28731003
Jan Klitgaard38721004
Nakita Mikaela Pisarski28701005
Hans Peter Kjær38681006
Per Helge Nissen18651007
Niels Lambertsen48631008
Susanne Vestergaard18621009
Niels L. Nielsen18601010
Werner Nielsen Wittekind28491011
Sanne Thomsen (DIS)28481012
Joan Iserhorst18451013
Nick Svendsen28451014
Ole Jensen Grau38451015
Jacqueline Wedel38451016
AGGSH (Hans-Werner Selken)18441017
Birthe Frosted18431018
Anne B. Philipsen (DFS)18401019
Ole Dahl18381020
Lene Posselt28371021
Morten Hammer18351022
Ib Bobjerg Nielsen18341023
Jane Søndergaard (DFS)48331024
Lise Lotte Tidemann Thomsen18331025
Ulla Mortensen18321026
John Honoré18311027
Dan Nielsen18271028
Børge Noer18191029
Frede Frandsen28181030
Karin Kjær Iversen58171031
Erik Mortensen18151032
Britta Matthiasen18111033
Steen Erik Mortensen18111034
Thomas Munck18111035
Elsebeth Haunsø18101036
Randi Løsekraut28011037
Jørgen Christensen67981038
Elin Persson17911039
Janne Jacobsen17881040
Anne Lise Kirk Jensen27851041
Finn Hald17821042
Conni Pedersen27811043
Jørgen Kristensen37741044
Katja Hansen17721045
Annette Samuelsen17691046
Jørn Nordahn Frederiksen (DFS)17671047
Flemming W. Jensen (DFS)37641048
Else Christensen27561049
Ole Malchau17511050
Poul Broe17491051
Lone S. Østergaard17481052
Mikael Jensen17471053
Alice Kruse17471054
AKVZ (Martina Janssen)17421055
Flemming Ørnbøll27411056
Jette Sønderbek27391057
Linda Frederiksen (DFS)27331058
Poul Lynge Johansen27301059
Hans Peter Poulsen17261060
Tina Frausing Borch17251061
Nanna Lind17241062
Eva Ervø37161063
Svend Tingleff27121064
Bent Christensen16971065
Gitte Kristensen (DFS)56971066
Emil Stubbe26861067
Ole Steensen16811068
Jytte Kirstein Simonsen (DFS)16811069
Lars Hansen16751070
Dorte Hedegaard Pedersen36741071
Susanne Doering Jensen26741072
Dimitri Hardorff (DFS)26651073
Morten Bøge Sørensen16561074
Ib Noe (DIS)16501075
Ellen Povlsen26501076
Ole Skytte Fredsgaard26481077
Karen Christiane Hansen26471078
Linda Lauridsen (DFS)16441079
Sonja Ramsøe Hansen16441080
Birthe Mogensen16431081
Leif Bigler16381082
Marianne Nicolaysen (DFS)26371083
Gunnar Nielsen16371084
Lene Rüsz26271085
Rita Holm16201086
Bo Lytzen26161087
Laila Tognarelli Hansen16151088
Hanne Gøtzsche26151089
Susanne Beate Foged Mortensen16151090
Mie Nielsen (DIS)26141091
Per Svendsen16101092
Ernst Pless Holst26091093
Kurt Cronberg Ipsen16061094
John Bach Thygesen16011095
Laust Kristensen25971096
Øjvind Hede35921097
AGGSH (Leif Glanert)35871098
Millie Nymark Lønneke15851099
Preben Lund (DIS)15811100
Niels Erik Antonsen15761101
Tue Toft15741102
Torben Bundgaard15691103
AKVZ (Bernd Peter Päffgen)15651104
Myrtel Rasmussen15581105
Anne-Lise Bjerregaard15581106
Arno Guzek15571107
John From-Poulsen15551108
Helle Elisabeth Kristjansen35491109
Pia Laulund35491110
Hugh Bartley Watkins15431111
Søren Møller15361112
Susan Glue45331113
Michael Lund15331114
Erling Kildal15241115
Povl O. Nielsen15211116
AKVZ (Peter Wilde)15201117
Jørgen Greve15191118
Kirsten Woldiderich15171119
Claus Hein-Nielsen15161120
Charlotte Celinder Friis -Dastrup15141121
Bendt Johansen15111122
Bent Hansen15091123
Mads Andersen25061124
Rigmor Frandsen15051125
Skive Byhistoriske Arkiv35031126
Jes Lauritsen74991127
AKVZ (Marianne Mangels)14981128
Børge Stoltenberg Heidemann14981129
Leif Hede14971130
Linda Bak Hansen (DIS)14951131
AGGSH(Carsten Wittern)34921132
Erik Marinus Jensen14901133
Leif Johansen14881134
Svend Erik Sørensen14881135
Lise Vøhtz14771136
Tove Marquardsen24761137
Inga Ladefoged14751138
Birgit Jørgensen14741139
Bente Lyngdahl Olsen24711140
Hans Chr. Hansen14691141
Ingelise Hansen14591142
Angela Ryll14541143
Niels Aage Andersen14541144
Steen Erik Rasmussen14491145
Peter Bach14471146
Arne Hansen24441147
Karl Erik Nielsen14421148
Henrik Delorang van Dyk14421149
Bodil Møller14401150
AGGSH (Andrea Herrmann)14401151
Bodil Grove Christensen14371152
Aksel Jensen14361153
Joyce Cupit14341154
Knud Erik Høgh14321155
Jørgen Rotaus14321156
Christine Josiasen14321157
Bente Jensen24281158
Kurt Nielsen14221159
Mette Ida Marie Pihler24191160
Hanne Arent14171161
Gitte Jonassen14161162
Susanne Riis (DFS)34121163
Fritz Gundgaard Knudsen14111164
Anne Holtze Rosendal14111165
Jørgen Aaquist Nielsen34061166
Ernst Jørgensen14041167
Birgit Pogan14041168
Kurt Werner Demuth-Iversen14041169
Jens Villadsen14021170
Erik Mollerup24001171
Bo Nordmann Amdi13981172
Niels Gjermandsen13911173
Louise Hammer Andersen13841174
Boris Reimann13811175
Ewan Pedersen13761176
Inger Persson13751177
Christen Lehmann Ebbesen13741178
Ole Haagensen23711179
Åse Eriksen13711180
Erna Østerberg13711181
Vagn Rath Hansen13711182
Winnie Juel Mikkelsen23701183
Kathrine Marie Schnell33691184
Merete Holst Mærsk13671185
Flemming Topsøe-Jensen23651186
Bent Jacobsen13591187
Svend Åge Brun Hansen13551188
Else Outze13541189
Leif Nielsen13411190
Jeannie Kristensen23301191
Lone Karlson13271192
Johannes Seifert13171193
Karen Greve Straarup13171194
Lene Berg Christiansen43131195
Conni Green (DIS)13121196
Pelle Egeberg Persson13081197
Lisbeth Garbrecht Larsson13071198
Svend Larsen13051199
Gert Vestergaard Jensen42941200
Henning Olaf Clausen (DFS)12881201
O. Feiberg12861202
Ester Nørrelykke12851203
AGGSH (Karin Offen)12841204
AGGSH (Hans Peter Voss)22841205
Karenmargrete Dencker22801206
Jens Peter Hansen12801207
Ib Egebjerg Nielsen12771208
Peter Kudsk12731209
Torben Nyhuus12711210
Elisabeth Strandbygaard12671211
Mai-Britt Edvart Nielsen (DFS)22601212
Morten H. Nielsen (DIS)52591213
Maja Hjorth Jensen12581214
Svend Olaf Thorn12561215
Knud Børge Jørgensen12551216
Jan Otkjær22341217
Hanne Elly Petersen (DIS)12291218
Jane Wolff Bengtsen12291219
Lene Dræby Kottal32231220
Erik Hougaard Madsen12211221
Erik Feldborg Strack12131222
AGGSH (Uwe Schärff)12111223
Pernille Kanto (DFS)22071224
Louise Juel Broch12001225
Britta Hansen11991226
Adam Jon Kronegh (SA-IB)11951227
Bent Rønnefelt11941228
Lis Hindrichsen31881229
Kirsten Knudsen11841230
Liselotte Jensen11811231
Liselotte Larsen11631232
Århus Kommunes Biblioteker11631233
Leif Bjørkskov11621234
Karl-Erik Jensen11611235
Bjørn Vind11561236
Selma Mouritsen11511237
AKVZ (Angela Nack)11501238
Bettina Bendix Andresen (DFS)41281239
Iben Raj Petersen21261240
Lone Kuhrt Valery (DSF)41201241
Christina Post11111242
Finn Bo Jørgensen (DFS)11071243
AGGSH (Nicola Thieke)11061244
Erik Sigvardt Jensen4901245
Pia Petersen (DFS)7871246
Louise Ludvigsen1851247
Thomas Villum Jakobsen1831248
Erik Laursen1781249
Steen Rønnow (DIS)1761250
Anne-Lise Kræmmer1751251
AKVZ (John Bornholdt)1741252
AKVZ (Gudrun Lundbech)1661253
Christina Jacobsen (DFS)1611254
Dan Nicolaysen (DFS)1511255
Tina Elisabeth Nielsen (DFS)1461256
Helle Thor Hirschmann1261257
Henrik Johansen (DIS)4241258
Hans Jørgen Marker1201259
Susanne Andersen (DFS)1171260
Ann-Marie Larsen1111261
Ina Hoffmann Hansen (DFS)171262
Gregers Hvidkjær151263
Poul Wachmann251264
Mia Mørch (DFS)131265
Eva V. Ersbøll (DIS)131266

KB = Kirkebog, KLTB = Kollektbog, MATR = Matrikel, MT = Matrikel, OE = Oeders Eftr., SKMT = Skattemandtal, TP = Tyendeprotokol

Revideret 10/4-2019 af lolu@sa.dk   Se udviklingen af kirkebogsindtastninger