KIP projektet





 

Donorhitliste samlet oversigt 18/4-2018

navnAntal materialerAntal personer
Lotte Brændegaard Hvid124010443781
Ena Eiberg7818391572
Helge Lago Bay11247963163
Hans Nielsen6785317794
Benthe Anthony7014241305
Keld A. Nielsen6123190846
H. Due-Hansen4353124597
Elin Køhl Larsen2523109548
Poul F. Andersen3412918779
Kurt Kermit Nielsen59527952510
Else Mikkelsen27526888811
Michael Niby34826311112
Else Søndergaard Larsen37325480513
Randi Sørensen15925062914
Keld Leo Jensen38224068515
Lis Birgit Jensen19923062816
Verner Møller Jensen 12218517317
Hans Erik Luther24816922318
Finn Folkmann51516709719
Lars Jørgen Helbo21515960620
Gerda Svane3915789021
Keld Jensen9415298622
Bjarne Nielsen19814649523
Agnes Sitkeine Szira10614076124
Hans Martin Laustsen32113058425
Sofie Petersen14112428726
Svend-Erik Christiansen12611940027
Ann Stahnke12611725628
Johannes Witt9911664929
John Frøslev14411576130
Minna Mortensen9611559231
Kirsten og Paul Knudsen19910734732
Arne Julin2010457033
Sven Arne Jensen7710282334
Tonny Fievé Pedersen1179713035
Jette Laustsen1889516736
Christian Langelund1708872637
Helga Fabricius Thomsen958826938
Bente Henriksen1828723339
Flemming Thygesen1028713740
Birthe Kongsbak1688706541
Brian Petersen1798647442
Lisa Sonesson1048509843
Karen Lis Andersen1238456344
Ove Kühn1178350945
Karen Margrethe Schmidt1038347646
Jørgen O. Hyldvang918153847
Karl Nielsen387990148
Jens Karl Rasmussen1027971449
Arne Hansen1017878350
Erik Petersen837259751
Bent Ødegaard957052952
Søren Baumgarten1357030353
Gunnar Nielsen1036981454
Jenny Rasmussen926933355
Claus Christiansen1416931056
Kaj Aage Brandt1966866957
Flemming Victor Andersen (DFS)1216856958
Martin Henriksen626809359
Kirsten Knudsen1116782260
Lisbeth Jakobsen666782061
Jonna Elise Arnholtz Lerby2286764562
Birthe Jensen276625863
Ole Düring796618164
Anne-Lise Brinkhard776597665
Flemming Svendsen456389066
Uwe Jacobsen456290567
Bente Kristine Nørgaard476148468
Hans Christian Johansen736118669
Henry Ammitzbøll1155998770
Jytte Skaaning225955071
Vinderup Egnshistoriske Arkiv735929472
Henning Christensen725768373
Erik G. Andresen875749674
Erik Helmer Nielsen355748275
Erling Fagerberg1035731876
Vivi Severin Mortensen345663677
Mogens Marcussen605636878
Niels Rasmussen425603079
Annelise Christensen425312280
Henrik Bahne1005293081
Lindy Kirkensgaard Kær1535277182
Niels Schjeldahl1095276083
Mogens Bruus Michaelsen515020584
Maibrit Baden1144981685
Kristen Nygaard914929586
Camille og Niels L. Nielsen734923387
John Gregers Hvidkjær4414856188
Ingvard Langelund714698389
Søren Jensen314693990
Morten Ingemann694586091
Jill Munnecke484579692
Ole Søndergaard264463193
Kaj Ahlburg564428794
Eric Lolk Christensen324427495
Leif Dehnits1114413396
Dr. Rolf Gehrmann74405697
Hans Henrik Koch944283398
Ejvind Vestergaard644282599
Vivi Fæster7042245100
Mogens Lindegaard4841958101
Hans Juul-Larsen6741955102
Henrik Andresen6641692103
Fredi Paludan Bentsen7441595104
Svend Jørgen Nielsen (DIS)4941361105
Lillian Holm Nielsen3941126106
Kirsten Jørgensen4340980107
Vivian Pagel Larsen2140969108
Henning Bech Johansen3240399109
Slægtshistoriske forening, Odense140272110
John Kaltoft7240132111
Kaj Schmidt1839384112
Herdis Holst4339084113
Sven Sjørslev6338724114
Peter Kristiansen2538169115
Eigil Nicolaysen8337316116
Karen Grethe Hansen3836546117
Niels Bierring Lauritsen7036476118
James Norvall4036282119
Vivi Frederiksen1835368120
Tommy Rasmussen4835229121
Inge Lise Vohnsen Sørensen2935055122
Kaja Vigtoft5735025123
Inge Lind5634997124
Jørgen B. Damgaard1934619125
Lise Raalund3034523126
Erik Hansen4134302127
Niels Aage Christian Nørgaard3734021128
Inger Buchard2433127129
Erling Axelgaard2832828130
Knud Spangsø3332106131
AGGSH (Carsten Dahm)7531457132
Ruben Højmark3031228133
Lennart Fensmark Frederiksen4131207134
Emil M. Stautz2630948135
Paul Knudsen7030698136
Jens Arne Leismann1230172137
Odense Stadsarkiv3030129138
Ole Svensson3329989139
John Sander Dhiin3929925140
Flemming Kristiansen3129763141
Knud Valdemar Søgaard8429333142
Poul Erik Sørensen6229227143
Inger Margrethe Bjerregaard4529058144
Gert Holger Bredahl Jensen2429009145
Benny Skou Mortensen3328618146
Rikke Fjordbak Ravn6828504147
Ane Margrethe Willi Østerberg3728338148
Lars Svane1727878149
Steffen Kejlberg2127865150
Tonni Leif Jørgensen5727848151
Lene Thomsen (DFS)6527681152
Rolf Jensen5527494153
Carsten Petersen2427390154
Anette Skoú Gulbæk6927372155
Hanne Pedersen3127152156
Aase B. Jensen3027121157
Kate Stormly (DFS)12127057158
Kjeld Jakobsen4727025159
Holger Helbo5926973160
AGGSH (Resi Rudat)9626638161
Karen og Ole Jørgensen3526536162
Steen Mygind5326501163
Finn Løgager3126344164
Jette Sørensen (DIS)3526280165
Lilian Rubini Svane3726001166
Ingrid Fredelund Krogh1825996167
Ejvind Rasmussen4525608168
Ejner Johansen2325430169
Peter Thomsen4925429170
Heidi Lund5125169171
Edith Stougaard3825098172
Thomas Pedersen4925007173
Ib og Britt Walbum4024973174
Lone Frost4824763175
Børge Laulund4223009176
Laila Baumann Rolsted Jensen (DIS)13422654177
Anne-Marie Kehlet Olsen3022375178
Anita Lindberg1922099179
Lene Søby (DFS)9522070180
Ebba Frederiksen4921891181
Charles Glenn Petersen4621837182
Winnie Rechenback Nielsen1921698183
Randi Overgaard821540184
Elisabeth Elsborg2721355185
Hans Evald Sigvardsen8020981186
Estrid Wilhelms3020900187
Vagn Mørkeberg Christiansen2420793188
Inger Hovkjær Nielsen (DFS)10120773189
Preben Mørch2920380190
Rigmor Henriksen3020324191
Udo Niebuhr2420161192
Rita Iversen4320142193
Lis Isgaard Gregersen3320116194
Svend Haakon Jensen5220073195
Knud Lorentzen1320031196
Maj-Britt Agerbæk Sørensen2919680197
Niels Henry Jensen4719622198
Erik Krogsgaard2419581199
Inger Munk4619504200
Helle Foss819487201
Anna Birthe Mortensen3319437202
Finn Højmark-Jensen3819357203
Jytte Davidsen3119340204
Pia Sørensen5619024205
Aksel Hansen2818890206
Aage Clausen2118825207
Helge Skovgaard Hansen3518651208
Jørgen Rasmussen1818298209
Mogens Lorentzen Jensen2018224210
Gert Roesen5017975211
Georg Simon1517903212
Lise Marie Sørensen6317901213
Pia Jakobsen2817649214
Aase Brauer2917521215
Inga Pedersen2517435216
Kristian Lauritsen1617288217
Torben Steen Rosenberg7317180218
Annette Pedersen3016840219
Hans H. Worsøe2916771220
Kaj Henriksen3616687221
Anders B. Christophersen3616684222
Holger Busch Nielsen1916586223
Jørgen Thrier Mortensen3716429224
Ellen Rasmussen2416423225
Jørgen Bue Lond2916332226
AKVZ (Dorothea Klahn)2816296227
Kirsten Frandsen816261228
Erling Jensen2716246229
Henning Jørgensen6616237230
Bent Rønnenfelt3216178231
Bent Juhl Christensen4516119232
Jens Thuesen2016109233
Jens V. Olsen4315920234
Erik Møller Svendsen2215635235
Kurt Heinsøe115579236
Johannes Gram2615526237
Harry C. Lund2415498238
Børge Kronborg1315166239
Vagn Lihn Kristensen1515064240
Steen Helles914794241
Børge Askholm2914785242
Rita Mogensen3514744243
Ib Normann Borum1414724244
Elisabeth Sofie Dahl1714714245
Svend Erik Kruhöffer1614708246
Hans Christian Elberg1914545247
Jeannie Bengtsson1514387248
Marie Lilleris Nielsen3514370249
Anders Ditlev Sørensen1014307250
Lissi Carlsen1214279251
Line Thorngaard1614231252
Arne Navne2114135253
Klaus Hansen1513963254
Jens Rasmussen1113814255
Hans Ressel1813754256
Robert Kjær1613583257
Henrik Nielsen1313535258
Ole Nørskov Nielsen413251259
Horst Ritterbusch1513219260
Heini Madsen7813172261
Gitte Høgh Greisik1813076262
Jørgen S. Andersen1712987263
Leif Jensen2912943264
Tom Smidth1612914265
Karin Hedegaard612783266
Finn Sachse Poulsen112671267
Niels Haunsø1012567268
Ingelise Poulsen (DIS)5912553269
Peter Ramskov Andersen1512551270
Poul Erik Steffansen3612470271
Bent Wind1112458272
Karl Pedersen5212293273
Leif Elmose1212289274
Ole Lundsgaard1612204275
Henny Lauridsen1812072276
Kenneth Vejgaard Jørgensen1211968277
Susanne Hansen611948278
Jørgen Thue Pedersen2011945279
Janne Søndergaard (DFS)3511832280
Lone Bornefelt1011828281
Magnus Pedersen1611827282
Inge Mardal (DFS)3911722283
Aase Bomholdt1311491284
Kirsten Bjørneboe2011334285
Inger Kirkensgaard2211306286
AGGSH (Ute Boock)1911252287
Arne Rolf4811206288
Hans Otto Boysen611204289
Flemming Næsland311194290
Karen Birgit Reib1211166291
Arne Feldborg1811142292
Marianne Rytter (DIS)1511098293
John Iversen Bech3011026294
Svend Lundgaard2510814295
Grete Skatka510752296
Ulrik Chr. Wentzel310730297
Jørgen Hattens2610719298
Arne Alexandersen1610685299
Jan Rømer710546300
Anette Jensen2210498301
William Stuart3010438302
Kirsten Bakman Andersen1710436303
Arne Augustesen1110384304
Angela Tara Byrholdt Hansen810264305
Poul Emil Bendtsen3110181306
Berit Guldmann Andersen1710118307
Jørgen Harring Kristensen1610074308
Inga Heckmann109935309
Birgitte Schiøler Kallehauge149913310
Elisabeth Marklund Mogensen119852311
Jens Nyholm Christensen159843312
Laila Komstedt (DIS)79785313
Bodil Lange (DFS)539759314
Bente Skov129703315
Flemming Aasklint129674316
Vagn Beck Christensen129621317
Linda Schwartz Karlsen149614318
Grith Nørholk (DFS)99529319
Molly Larsen59528320
Jørn Kjøller99474321
Thorkild Søndergaard89464322
Vibeke Carøe49437323
Finn Larsen139420324
Jørgen Wismann19392325
Lene Fabritius79369326
John Bils159221327
Knud Erik Hansen179220328
Erik Laursen (DIS)99085329
Grete Nielsen79076330
Kirsten Thomsen119075331
Albert Mohr Lolk69031332
Anne Grethe Kolstrup209030333
John Agnor Jensen148986334
Ellen Jensen238985335
Bjarne Jensen58951336
Finn Kristensen og Lone Rasmussen98862337
Helle Hjortø178794338
Manfred Thomsen48773339
Finn Frederiksen48745340
Jeppe Bregenov Pedersen58710341
Middelfart Byarkiv48659342
Erik Lauridsen178650343
Susanne Andersen188626344
Jens E. Caspersen158590345
Leif Juul118568346
Poul Hansen ORV158541347
Margit Madsen248514348
Bente Jungdal78469349
Lone Andreasen18449350
Grethe Gudbergsen68443351
Axel Worm128335352
J. Wilhelm Rasmussen158322353
Hanne Bjørn148294354
AGGSH (Heinz Dose)118292355
Metty Isidor98257356
Viggo Poulsen108244357
Gert Christensen108209358
Pia Justesen88207359
Bent Poulsen178185360
Jørgen Kjer148148361
Ulla Hansen108080362
Anne-Mette Hvidbjerg (DFS)158060363
Kirsten Maria Kroer Sørensen187942364
Evan Bach Agerbo137884365
Laila Irene Dencker27834366
Dorte Andersen177823367
Ole Hansen137784368
Jesper Vang Hansen77770369
Erik Laursen147692370
Käthe Birgitte Skaaning57667371
Inge Axelgaard117645372
Bjarne Krogh Hansen167626373
Egil Holm Nielsen97606374
Elsebeth Vitterup Hansen77529375
Ole Degn237475376
Tina Birthe Seibæk197440377
Steen Torben Jensen107360378
Aino Vibeke Kronsell47359379
Peder J. Hansen97324380
Ulla Andersson307297381
Herdis Kjølhede237251382
Rolf Georgi-Jensen87215383
Linda Lauridsen Haible117191384
Erik Hansen57154385
Tove Hansen117142386
Tage Bøgh Jensen47141387
Vibeke Stegmann107105388
Hans Hermann57030389
Britt Walbum187006390
Majbritt Jensen106982391
Anna York96971392
Inge-Lise Trampedach36968393
Tove Zadlo Karlsson (DFS)66956394
Kurt Hansen226936395
Inge Laustsen216931396
Mona Lisa Hansen36896397
Bente Reimer Larsen96883398
Ralph-Brian Vessel Hørberg296863399
Villy Andersen116771400
Poul E. Christiansen26750401
Heino Wessel Hansen76741402
Zitta Worm126716403
Helge Green66690404
Jørn Pedersen26675405
Inga Vinther156664406
Hanne Skovgaard66663407
Bodil Aavad Jacobsen36635408
Eva Laursen106581409
Karen Møller Nielsen96579410
Inger Lundholm76579411
Kurt Norsk56530412
Grete Agerlund Skatka106504413
Inger Pisarski86472414
Erik Ravn Nielsen76449415
Gribskov Arkiv186428416
Ivan Dahl186407417
Bjørn Andersen Nexø46396418
Ove Pedersen46392419
Stine Nørgaard Andersen106379420
Karl Erik Kirkensgaard126368421
Poul Birk Rasmussen156360422
Bengt Bolinder (DFS)146345423
Per Dyhl136329424
Sten Petersen146316425
Villy Danielsen136262426
Lisbeth Frandsen46258427
Karin Jørgensen126255428
Lone Birte Larsen (DIS)66251429
Teddy Ole Andreassen (DFS)96231430
B. Gerhard Jensen56209431
Maya Rasmussen26187432
Mette Fløjborg66179433
Aase Møller Mikkelsen96179434
Hans-Ole Mørk156171435
Kurt Ottosson156126436
Poul Erik Jørgensen (DIS)66082437
Ida Hansen (DFS)246077438
AGGSH (Wolfgang Hohenfeld)236072439
Mette Lausten156012440
AKVZ (Hans Stapelfeldt)36008441
Grethe Banggaard115990442
Hannah Aabech55970443
Britta Due35950444
Stevns Lokalhistoriske Arkiv75942445
Gerda Eleonora Jensen55933446
Holger Møllebjerg125918447
Jens Erik Starup95896448
Joan Solveig Byriel Christensen55867449
Birthe Mylius Grønvold Kroman (DFS)165866450
Erik Rasmussen25854451
Torben Aastrup45849452
Pia Anne-Lise Hoffmann Larsen115844453
Jette Olsen (DFS)205841454
Ove Kamper35837455
Louise Marie Rygaard145837456
Erik Grønvall (DFS)105802457
Jeanette Falk Jønch35801458
Jørgen Jørgensen165771459
Slægtshistorisk Forening Samsø45770460
AKVZ (Peter Bake)35741461
Knud Aagaard95665462
Gitte Jeanette Hansen (DFS)335658463
Bjarne Møller65643464
Birgit Madsen35623465
Kirsten Sanders55588466
Flemming Westervig55541467
Herman Boskov Hansen75538468
Birgit Friis Larsen105512469
Santina Hergott (DFS)335511470
Viggo Jensen135511471
Thomas Kortz45491472
Gurli Vibeke165489473
Bent Rehsø Madsen195467474
Hanne Lind65458475
Otto Olsson165434476
Povl Erik Munk15393477
Inger Hjort Sørensen85375478
Helge Kjerside15351479
Svend Ove Edvardsen65349480
Gert Topp65331481
AGGSH (Jan Peter Andersen)85215482
Hanne Marie Rud85189483
Jette Jørgensen45182484
Inge Kristensen (DIS)65122485
Hanne og Ejgon Rasmussen65093486
Niels Olsen85078487
Kristen Kousgaard155076488
Ejnar Buhrkal75025489
Birthe V. Jørgensen124965490
Ny Sortenstiern Steensen (DFS)334959491
Hans P. Christensen54882492
Kirsten Volden44837493
Elise Reil134823494
Alice Sachse134823495
Kirsten Marianne Nielsen24819496
Michael Maag44816497
AKVZ (Michael Kohlhaas)34811498
Vibeke Tolstrup34811499
Mary Frølund Sørensen114779500
Grenaa Egnsarkiv104744501
Tine Merle Madsen54741502
Bente M. Grønbech Olsen64729503
Arne Christiansen134715504
Jan Espen Hansen104709505
Lene Flink Knudsen54698506
Lone Rasmussen44642507
Kirsten Bilde74635508
Charlotte Hasforth94632509
Lisbeth Stybert24631510
Bente Olsen14619511
Preben Pedersen44608512
Tina Prytz-Madsen84604513
AGGSH (Jasmine Siemsen)134601514
Lis Mejlby (DIS)54599515
Arne Møhler84589516
Conny Jensen84550517
Sanne Borgstrøm Andersen64548518
AGGSH (Karin Pabst)124526519
Lene Nordstrøm44506520
Jonna Thybo Sørensen84500521
AKVZ (Helga P. Ankele)74484522
Ivar Peter Larsen24483523
Mogens Thygesen24459524
Ulla Aubro Christensen124452525
Ulla Lohmann Sørensen124452526
AKVZ (Daniel Jochims)74444527
Hanne Kirkegaard54442528
Ole Mou Andersen (DFS)44431529
AKVZ (Georg A. H. Wolf)54426530
Bo Lebech124419531
B. Sørensen104370532
Jytte Larsen104369533
Tove Marker14368534
Jytte Hammerich Fauerby94344535
Britta Merete Bjørn Grønbæk74332536
Knud Sørensen34324537
Poul Brodersen74323538
Niels Ole Dahl (DFS)54318539
Niels Winther Christensen64279540
Charlotte Pedersen (DFS)204245541
Rene Didia Lønholdt54210542
Nelle Søndermand24210543
Bent Østergaard Olsen164202544
Inge Kristensen154192545
Else Jensen (DFS)224180546
Harry Hansen64153547
Jette Rugård64144548
Karl Frost34069549
Kristian Lauritsen (DFS)154068550
Nils Adam Aaby Wodschow44062551
Lis Myrup74061552
Tage Jensen84055553
Marianne Morsing (DIS)34025554
Hanne E. Grytner44024555
Andreas Asmussen24019556
Claus Jensen134014557
Elisabeth Sørensen54012558
Jesper Kaj Skov43995559
Heino Rost-Nielsen53973560
Ejner Stutemeyer433972561
AGGSH (Angela Ryll)93958562
Jørn Erik Pallesen73940563
Benny August Pedersen73924564
Margit Rannes (DIS)13914565
Annelise Kristiansen113900566
Dagmar Thorisdottir (DFS)83893567
Connie Olsen63882568
Ellen Jensen73869569
Ute Sachau53855570
AGGSH (Joachim Lietz)153818571
Hans Chr. Eriksen153814572
Arbeits-Gruppe Genealogie Schleswig-Holstein63805573
Trille Helle Wachs63778574
Ulla Rose Larsen53772575
Lene Steffensen33766576
AGGSH (Gerhard Fischer)83719577
Margrethe Nielsen33718578
Ib Hansen103710579
Arne Sloth93706580
Rita Holm43700581
AGGSH (Reinhard Carstens)13671582
Henriette Høeg53661583
Kirsten Skov Jensen33612584
Frederik Daabeck33608585
Frederik Olesen43544586
Mogens Jørgensen33519587
Karsten Bjerreskov53509588
Eding Jensen93493589
Poul D. C. Christensen43485590
Leif Lundahl43482591
Arvind Vrejlev73481592
Annette Kjærsgaard (DFS)283479593
Mette Marie Cathrine Weigel123472594
Svend Erik Warming83452595
Mona Irene Gertz33437596
Jeanni Jørgensen83435597
Karin Viborg Andersen53425598
AKVZ (Günter Uken)253420599
Eskild Martin Jeppesen33419600
Jytte Jørgensen33410601
Nanna Floor Clausen53397602
Birgit Mortensen93339603
Morten Eriksen33301604
Kirsten Andersen (DIS)23294605
Inge M. Olsen33290606
Oluf Enevoldsen53290607
Hanne Brogaard Jensen (DFS)83284608
Jørgen Engholm43268609
Dorte Wolsgaard23249610
Lisa Meta Erbs Jensen63248611
Odette Althoff33240612
Hanne Probst13232613
Bodil Rafaelsen103226614
Jørgen Larsen23193615
Annette Sloth Bøgelund63176616
John Bruun Jørgensen (DSF)33174617
Hans Nielsen13166618
Kristen Stagstrup43138619
Jan Nielsen (DFS)43136620
Merete Thrane23127621
Marie Bernard13126622
Lisbet Kinttof93118623
Kim N. Jensen43114624
Inge Leth-Nissen53112625
Lis Jensen23111626
Rita Jensigne Simonsen63109627
Flemming Olsen (DIS)43087628
Svend Pedersen93078629
Inge Margrethe Thykær Jensen63071630
Christine Louise Madsen53067631
Elsebeth Paikin33042632
Henning Kvist33041633
Ulla Bager Møller23034634
Inge Astrup (DFS)63034635
Anni Stuart43033636
Henning Sylvan53023637
Kirsten Christiansen103022638
John Vennervald23006639
Alice Wahlstrøm Andersen (DFS)53004640
Hanne B. Stegemüller13000641
Knud Amtoft32994642
Ilse Kirk52992643
Ruddi Søberg Elkjær32982644
Kjeld Kibsgaard42963645
Edith Boye Olesen32956646
Holger Waaben52945647
Lokalhistorisk Arkiv i Silkeborg22944648
Per Johansen52943649
Peter Bøjesen Jensen32913650
Manfred Jahn (AGGSH)12912651
Jytte Ravn Jensen22904652
Jørgen Brix62892653
AKVZ22892654
Sysser Sørensen Kristensen (DFS)102880655
Kirsten Marianne Nielsen (DIS)12861656
AKVZ (Wolfgang Boock)12858657
Karen-Marie Jørgensen12857658
Hanne Vinter Henriksen42841659
Niels Erik Simonsen52836660
Marianne Krogh42831661
Dorthe Skelbæk Jeppesen12830662
Henrik Frederiksen (DFS)42823663
Jens Carl Jensen32820664
Børge Johannes Jensen42809665
Jens Henrik Pedersen52808666
Steen Kristensen42808667
Lizzie Knoop42778668
Niels Aage Holmgaard52755669
Henrik Steen Larsen52749670
Hans Peter Kjær122744671
Mette Maltesen12741672
Bjarne Hagelquist22732673
Hans Andersen12729674
Lise Friis12726675
Anna-Lise Romvig Thomsen62721676
Peter Nielsen92715677
Karina Tybring Hansen42711678
Walther Kyllesbech12707679
Knud Wilke32689680
Anette Pedersen22685681
Kaj Sandholdt52683682
Gunnar Petersen82650683
Jørn Væring Larsen22649684
Kirsten Madsen (DFS)42645685
Sigvald Johannes Hansen22640686
Linda Hansen (DFS)112635687
Birte Wienecke42606688
Anni Lindvig72597689
Ingelise Løvenholt Nielsen12589690
Inge Nissen22583691
Torben Bredahl Nielsen (DIS)32565692
Niels Fredensborg Lund32563693
Niels Holger Jensen72560694
Hanne Elsebeth Götzsche42541695
Arne Sørensen (DIS)22511696
Merete Nielsen32507697
Inger Hartby12504698
Lokalhistorisk Forening for Skals og Omegn32499699
Preben Jessen (DIS)32483700
Lilian Marcussen52477701
Tove Nielsen62460702
Harriet Rasmussen42460703
Johann Wilhelm Rasmussen22452704
Hugo Østergaard Dynesen42446705
Hanne Vinter Henriksen32440706
Klavs Bressendorff Madsen32425707
Elo Jacobsen22419708
Connie Thorup Bay42406709
Mogens Fentum52391710
Finn Kristensen52389711
Leif Gustav Jørgensen42370712
Flemming Maiborg22369713
Erna Mikkelsen52360714
Susanne Buck (AGGSH)22351715
Inger Larsen-Ledet42302716
Birgit Øskov52282717
Jørgen Laustsen32279718
Inger Lise Frantzen72274719
Hans Jørgen Marker42268720
Ida Frederiksen82241721
Signe Trolle62226722
Kirsten Høltermand62226723
Gunner Hansen (DFS)12223724
Helle Lindholm Hansen42215725
John Pilgaard Hansen32205726
Christian Bendixen22197727
Bjarne Nielsen22197728
Jens Givskov22195729
Harald Wormstrup32192730
AGGSH (Michael Baumann)92190731
Jens E. Christiansen22185732
Steffen Andersen42182733
Helle Enkelund (DFS)12177734
Svend Ivan Jørgensen42165735
Ulrich Normann Pedersen32140736
Bente Pedersen52120737
Inge Buhelt (DFS)152115738
Jan Vesti Andersen22108739
Bent Nielsen (DIS)22106740
Inge-Lise Erland52064741
Marianne Bak Povlsen22045742
Mai-Brit Lauritsen12034743
Kaj Theodor Cedersted32024744
Anne-Marie Laier52020745
Ulla Jacobsen22000746
Kathrine Tobiasen32000747
Asta Knudsen41991748
Steen Møller Pedersen21983749
Dorthe Hansen (DFS)21979750
Thorben Lundsgaard41976751
Inge-Lise Madsen31973752
Karl Erik Hansen (DIS)11956753
Karsten Jensen21949754
Tina Vilhelmsen31947755
Karen Thostrup41944756
Michael Eneriis21941757
Elsebeth Vienberg21938758
AGGSH (Jannsen)11937759
Grethe Banggaard Steffensen41931760
Kaj Ørhøj21923761
Michael Holtegaard51909762
Leon Sønderskov (DFS)11908763
Anni Søbygaard21894764
Gitte Pedersen (DIS)11885765
Henning Kiilerich11871766
Torben Føns11868767
Gitte Samsøe21867768
Bjørn Wangsøe71867769
Ruth Steenberg Rasmussen51859770
Birgit Gro Jensen51855771
Margit Kildevang Kristensen (DFS)21855772
Jan Hedegaard Skov91855773
AGGSH (Harry Schulz)81852774
Karin Joan Olesen (DFS)111850775
Jørgen Petersen (DIS)11848776
Hans Erik Nielsen41842777
Allan Graugaard-Jensen (DIS)21824778
Erik Hejlsø51819779
AGGSH (Peter Andersen)21816780
Skanderborg Egnsarkiv11815781
Anne-Mette Jensen21805782
Alice Johansen31796783
Brita Pedersen11787784
Leo Mogensen11784785
Gunhild Dalgaard51782786
Anita Andersen41768787
Torben Christiansen31766788
Søren Brogaard21759789
Erik Pedersen51757790
Annegrete Tønners11750791
Inger Gorny Rasmussen31743792
Erik Torp Steffensen21739793
Helge Rickard Larsen11726794
Susan Damholt (DFS)41725795
Billy Sørensen191723796
Margit Bagger21721797
Stine Sønderby Larsen21707798
Line Jørgensen41685799
Anne Birgitte Kjærgaard Hansen31680800
Jette Johannesen21678801
Henning Merrild Nielsen11677802
Pernille Lysholdt Holm11661803
Knud Dreier41658804
Inger Marie Pedersen31648805
Anette Korsgaard Laursen71648806
Lis Emma Lind21646807
Camilla Thomsen41638808
Marc Møldrup Andersen31631809
Elisabeth Jakobsen11630810
Heidi Holm Rasmussen11623811
AGGSH (Siegfried Bahr)31615812
AGGSH (Richard Kolang)131607813
Grete Tvedegaard31607814
Bente Brodersen31606815
Asbjørn Romvig Thomsen41603816
Hedda Gottschalck21589817
Gerhard Deutschmann21588818
Anne Mette Lauridsen11575819
Karin Nissen11569820
Edith Lundgaard31563821
Grete Saxtorff31554822
Torben Bang Sørensen11551823
Jonna Norderud51550824
Arne Nielsen11547825
Poul Erik Pedersen31543826
Eigil Hougaard31536827
Torsten Kristensen11530828
Lis Thorshøj Borgaard21526829
Arne Hahn71523830
Kaj Erik Jensen31523831
Michael Schneiders31523832
Ole Søgaard Berthou (DFS)31522833
Torben Nyvang31522834
Wilhelm Frederiksen31515835
Rikke Vindberg41484836
Jørgen Brokmose41484837
Randi Borne41484838
Rita Larsen11480839
Hans Peder Olesen31479840
AGGSH (R. Studt)71476841
Leif Jørgensen51473842
Birthe Hansen (DIS)21470843
Lillian Pløger11466844
Karina Wittrup11463845
Gunnar Hansen11450846
Finn Harsfort81448847
Tim Grejsen11447848
Kate Christensen11446849
Birgitte Boesen Qvist11443850
Hanne Jakobsen Brandenburg21440851
Peter Dörling11438852
Bent Nielsen11437853
Per Jonasen11431854
Hanne Elsebeth Gøtzsche41428855
Leif Jørgensen31428856
Bodil Sørensen (DFS)81420857
Ole Hjæresen31420858
Finn Jelstrup41419859
Lise Neumann21408860
Else Andersen (DFS)21406861
Grethe Ellinor Beuschau21401862
Susanne Overgård11398863
Flemming Fabricius21394864
Bruno Simonsen31387865
Trine Søttrup21380866
Søren Ladefoged41380867
Knud Dahl Thomsen11366868
Leif Færregaard Jensen91366869
Michael Kristensen51350870
Hansa Petersen11350871
Bent Aage Rasmussen21347872
Kai Arne Skall31338873
Lis Wendelboe Hansen21324874
Ove Eriksen (Munkebo Lokalarkiv)11316875
Tove Bente Rasmussen31312876
Mogens Skov Kristensen21308877
Betina Bak Hansen41299878
Axel Kjær Sørensen21295879
Flemming Isidor21288880
Laila Nielsen21288881
Mogens Lynge Madsen31273882
Bente Jessen21273883
Tonni Boysen21268884
Jette Helene Børsting (DFS)61267885
Lene Nielsen (DFS)121265886
Jens Hjære Rasmussen21264887
Ole B. Andersen41262888
Astrid Detlefsen Kienitz11246889
Barløse-Sandager-Holevad41243890
Ann Pedersen (DFS)91239891
Kirsten Tatt (DIS)21238892
Kirsten Nielsen21237893
Jacob Hejmdal Gren21228894
Solveig Stroyer11225895
Erik Pedersen41219896
AGGSH (Hans Willi Godbersen)51215897
Johnny Hald Magnussen11211898
Lars Rynord21208899
Otto Ramm21207900
Randi Sanne Bro Grubbe21207901
Lone Ørmen11206902
Mette Bakman Sivertsen41205903
Margrethe Krog11200904
Troels Jørgensen21194905
AGGSH (Ursula Müller)51190906
Palle Benthin31183907
Hans Egon Pedersen21179908
Alice Schack21174909
Liselotte Jørgensen21166910
Sofie Dahm Lous31159911
Bjarne Frandsen (DIS)21149912
Kirsten Graa Thomsen11148913
Niels Poulin Nielsen21146914
Christian Nielsen11145915
Steen Venbjerg61144916
Leif Mortensen (DFS)11143917
Bendt Spendrup Mathiasen11139918
Knud Vesth11134919
Birthe Andersen61130920
Christine Hallsson31130921
Poul-Erik Pedersen31129922
Carl-Johan Bavnhøj Madsen21125923
Lars Gotfred-Rasmussen41124924
Linda Nielsen31119925
Erik Frydendal21110926
Bent Christian Larsen11102927
Claus-Ulrich Strüben71096928
Harriet Hansen11089929
Hans Christian Andersen41088930
Steen Bilde-Christensen (DIS)11079931
Ann Ritter Pedersen (DIS)31075932
Lars Erik Bryld11073933
Erna og Orla Iver Madsen31071934
Else Nexø11064935
Annette Engelbrecht Berthelsen (DFS)11064936
Flemming Andersen (DIS)11062937
Peter Kj. Hansen21059938
Ulrik Liberoth41054939
Grete Talbro21052940
Peter Wodskou21044941
Anne-Marie Thomsen21039942
Pia Larsson21037943
Hans Jessen41034944
AKVZ (Barbara Bell)21027945
Lise Kristiansen21025946
Henrik Friberg Sørensen31019947
Pia Hofmann Sørensen (DFS)21018948
Karen Jørgensen21012949
Leif Thor Olsen41010950
Johan Alexander Harttung11003951
Bent Johannisson6997952
Dan Richardt1978953
Værløse Lokalhistoriske Arkiv1978954
Jørgen Brøndum2978955
John Rasmussen1975956
Thomas Jørgensen1967957
Kristina Devantier1965958
Henny Lauritsen1951959
Poul Agerbæk5951960
Birte Underlin Wangsøe2944961
Bent Nielsen (DFS)5941962
Benny Andersen2939963
Ole H. Jensen1924964
Mogens Lolle Laursen1923965
Tove Jensen2921966
Bent Erik Christiansen2917967
Spøttrup Lokalhistoriske Arkiv5913968
Jens Friis2909969
Bodil Else Kristine Petersen4905970
Flemming Willum Petersen1905971
Einer Thygesen2900972
Lokalhistorisk Forening for Romdrup-Klarup2900973
Torben Lund1899974
Ole Frederiksen3898975
Svend Jensen2893976
Georg Brandt Christensen1890977
Bente og Poul Brodersen3889978
Søren Jensen6882979
Laila Valbjørn Johnsen8881980
Elin von Linstow2878981
Per Ekberg2878982
Vagn Sørensen1878983
Pia Madsen2873984
Jan Klitgaard3871985
Nakita Mikaela Pisarski2870986
Hans Peter Kjær3868987
Per Helge Nissen1865988
Niels Lambertsen4863989
Susanne Vestergaard1862990
Niels L. Nielsen1860991
Werner Nielsen Wittekind2849992
Sanne Thomsen (DIS)2848993
Joan Iserhorst1845994
Nick Svendsen2845995
Ole Jensen Grau3845996
Jacqueline Wedel3845997
AGGSH (Hans-Werner Selken)1844998
Birthe Frosted1843999
Aase Fihl88421000
Anne B. Philipsen (DFS)18401001
Ole Dahl18381002
Morten Hammer18351003
Ib Bobjerg Nielsen18341004
Lise Lotte Tidemann Thomsen18331005
Ulla Mortensen18321006
John Honoré18311007
Dan Nielsen18271008
Børge Noer (DIS)18191009
Frede Frandsen28181010
Karin Kjær Iversen58171011
Erik Mortensen18151012
Nick Svensen18131013
Britta Matthiasen18111014
Steen Erik Mortensen18111015
Thomas Munck18111016
Elsebeth Haunsø18101017
Randi Løsekraut28011018
Jørgen Christensen67981019
Janne Jacobsen17881020
Anne Lise Kirk Jensen27851021
Finn Hald17821022
Conni Pedersen27811023
Jørgen Kristensen37741024
Katja Hansen17721025
Annette Samuelsen17691026
Else Christensen27561027
Ole Malchau17511028
Poul Broe17491029
Lone S. Østergaard17481030
Alice Kruse17471031
Mikael Jensen17461032
AKVZ (Martina Janssen)17421033
Flemming Ørnbøll27411034
Jette Sønderbek27391035
Poul Lynge Johansen27301036
Hans Peter Poulsen17261037
Tina Frausing Borch17251038
Nanna Lind17241039
Eva Ervø37161040
Svend Tingleff27121041
Bent Christensen16971042
Gitte Kristensen (DFS)56971043
Emil Stubbe26861044
Frank Andersen16831045
Ole Steensen16811046
Jytte Kirstein Simonsen (DFS)16811047
Lars Hansen16751048
Dorte Hedegaard Pedersen36741049
Susanne Doering Jensen26741050
Morten Bøge Sørensen16561051
Ib Noe (DIS)16501052
Ellen Povlsen26501053
Ole Skytte Fredsgaard26481054
Sonja Ramsøe Hansen16441055
Birthe Mogensen16431056
Leif Bigler16381057
Marianne Nicolaysen (DFS)26371058
Lene Rüsz26271059
Rita Holm16201060
Bo Lytzen26161061
Laila Tognarelli Hansen16151062
Hanne Gøtzsche26151063
Susanne Beate Foged Mortensen16151064
Mie Nielsen (DIS)26141065
Per Svendsen16101066
Ernst Pless Holst26091067
Kurt Cronberg Ipsen16061068
John Bach Thygesen16011069
Laust Kristensen25971070
Øjvind Hede35921071
AGGSH (Leif Glanert)35871072
Millie Nymark Lønneke15851073
Niels Erik Antonsen15761074
Tue Toft15741075
Torben Bundgaard15691076
AKVZ (Bernd Peter Päffgen)15651077
Karina Rune Jensen (DFS)15641078
Anne-Lise Bjerregaard15581079
Myrtel Rasmussen15581080
Arno Guzek15571081
John From-Poulsen15551082
Helle Elisabeth Kristjansen35491083
Pia Laulund35491084
Hugh Bartley Watkins15431085
Søren Møller15361086
Susan Glue45331087
Michael Lund15331088
Methea Christine Hedegaard15281089
Erling Kildal15241090
Povl O. Nielsen15211091
AKVZ (Peter Wilde)15201092
Jørgen Greve15191093
Kirsten Woldiderich15171094
Claus Hein-Nielsen15161095
Charlotte Celinder Friis -Dastrup15141096
Bendt Johansen15111097
Bent Hansen15091098
Mads Andersen25061099
Rigmor Frandsen15051100
Skive Byhistoriske Arkiv35031101
Jes Lauritsen74991102
AKVZ (Marianne Mangels)14981103
Børge Stoltenberg Heidemann14981104
Leif Hede14971105
Linda Bak Hansen (DIS)14951106
AGGSH(Carsten Wittern)34921107
Erik Marinus Jensen14901108
Leif Johansen14881109
Svend Erik Sørensen14881110
Lise Vøhtz14771111
Tove Marquardsen24761112
Inga Ladefoged14751113
Birgit Jørgensen14741114
Bente Lyngdahl Olsen24711115
Hans Chr. Hansen14691116
Ingelise Hansen14591117
Angela Ryll14541118
Niels Aage Andersen14541119
Steen Erik Rasmussen14491120
Peter Bach14471121
Arne Hansen24441122
Karl Erik Nielsen14421123
Henrik Delorang van Dyk14421124
Bodil Møller14401125
AGGSH (Andrea Herrmann)14401126
Bodil Grove Christensen14371127
Aksel Jensen14361128
Joyce Cupit14341129
Knud Erik Høgh14321130
Jørgen Rotaus14321131
Christine Josiasen14321132
Bente Jensen24281133
Mette Ida Marie Pihler24191134
Hanne Arent14171135
Gitte Jonassen14161136
Anne Holtze Rosendal14111137
Fritz Gundgaard Knudsen14111138
Susanne Riis (DFS)24091139
Jørgen Aaquist Nielsen34061140
Ernst Jørgensen14041141
Birgit Pogan14041142
Kurt Werner Demuth-Iversen14041143
Jens Villadsen14021144
Erik Mollerup24001145
Bo Nordmann Amdi13981146
Niels Gjermandsen13911147
Louise Hammer Andersen13841148
Boris Reimann13811149
Ewan Pedersen13761150
Inger Persson13751151
Christen Lehmann Ebbesen13741152
Ole Haagensen23711153
Åse Eriksen13711154
Erna Østerberg13711155
Vagn Rath Hansen13711156
Winnie Juel Mikkelsen23701157
Merete Holst Mærsk13671158
Flemming Topsøe-Jensen23651159
Jørgen Johannes Lauridsen13601160
Bent Jacobsen13591161
Svend Åge Brun Hansen13551162
Else Outze13541163
Leif Nielsen13411164
Bente Henriksen13361165
Jeannie Kristensen23301166
Lone Karlson13271167
Johannes Seifert13171168
Karen Greve Straarup13171169
Lene Berg Christiansen43131170
Conni Green (DIS)13121171
Pelle Egeberg Persson13081172
Lisbeth Garbrecht Larsson13071173
Svend Larsen13051174
Lene Posselt12941175
Henning Olaf Clausen (DFS)12881176
O. Feiberg12861177
Ester Nørrelykke12851178
AGGSH (Karin Offen)12841179
AGGSH (Hans Peter Voss)22841180
Karenmargrete Dencker22801181
Jens Peter Hansen12801182
Ib Egebjerg Nielsen12771183
Peter Kudsk12731184
Torben Nyhuus12711185
Elisabeth Strandbygaard12671186
Mai-Britt Edvart Nielsen (DFS)22601187
Morten H. Nielsen (DIS)52591188
Maja Hjorth Jensen12581189
Svend Olaf Thorn12561190
Knud Børge Jørgensen12551191
Jan Otkjær22341192
Jane Wolff Bengtsen12291193
Lene Dræby Kottal32231194
Erik Hougaard Madsen12211195
Erik Feldborg Strack12131196
AGGSH (Uwe Schärff)12111197
Pernille Kanto (DFS)22071198
Louise Juel Broch12001199
Britta Hansen11991200
Kirsten Visby (DFS)11981201
Adam Jon Kronegh (SA-IB)11951202
Bent Rønnefelt11941203
Lis Hindrichsen31881204
Kirsten Knudsen11841205
Liselotte Jensen11811206
Liselotte Larsen11631207
Århus Kommunes Biblioteker11631208
Leif Bjørkskov11621209
Karl-Erik Jensen11611210
Bjørn Vind11561211
Selma Mouritsen11511212
AKVZ (Angela Nack)11501213
Ute Boock (AGGSH)11481214
Birgitte Nielsen11351215
Bettina Bendix Andresen (DFS)41281216
Iben Raj Petersen21261217
Lone Kuhrt Valery (DSF)41201218
Christina Post11111219
AGGSH (Nicola Thieke)11061220
Else Marie Rasmussen (DFS)2991221
Erik Sigvardt Jensen4901222
Pia Petersen (DFS)7871223
Thomas Villum Jakobsen1831224
Erik Laursen1781225
Steen Rønnow (DIS)1761226
Anne-Lise Kræmmer1751227
AKVZ (John Bornholdt)1741228
AKVZ (Gudrun Lundbech)1661229
Christina Jacobsen (DFS)1611230
Helle Thor Hirschmann1261231
Henrik Johansen (DIS)4241232
Hans Jørgen Marker1201233
Susanne Andersen (DFS)1171234
Ann-Marie Larsen1111235
Gregers Hvidkjær151236
Poul Wachmann251237
Eva V. Ersbøll (DIS)131238
Mia Mørch (DFS)131239

KB = Kirkebog, KLTB = Kollektbog, MATR = Matrikel, MT = Matrikel, OE = Oeders Eftr., SKMT = Skattemandtal, TP = Tyendeprotokol

Revideret 18/4-2018 af br@sa.dk   Se udviklingen af kirkebogsindtastninger